برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
1. حساب روزشمار کمتر از 1 میلیون نشه مشکلی نیست
2.یکساله اینطور که من میدونم پول کامل بلوکه میشه و فکر هم میکنم 23 درصد هست
3. برای حساب کوتاه مدت تضمینی نیست ولی حساب بلند مدت فکر نمیکنم تغییری بدن

من خودم از اسفند پارسال توی بانک آینده حساب دارم ( روز شمار )
تا این لحظه همون 22 دزصد بوده و خیلی ها هم میرن هنوز باز میکنن حساب 22% رو

بهترین کار اینه به شعبه مراجعه کنی و ازشون راجع به اینکه آیا بلند مدت سود رو کم میکنه یا نه بکنی ولی چیزی که همه جا هست اینه که بلند مدت پول بلوکه میشه کامل و معمولا هم تضمینی که اول داده شده رعایت میشه
ولی روزشمار بانک آینده اگه حسابت زیر 1 میلیون نشه 22 درصد سود بهت تعلق میگیره و کمتر از 1 میلیون 10 درصد

یکساله اینده ۲۳ درصده قابل برداشت و واریز

Sent from my iPhone using Tapatalk

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
بیش از یک حساب در هر بانک نداشته باشید

دستورالعمل جدید بانک مرکزی:

از این پس هر شخص می‌تواند در هر بانک تنها يک حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز و يك حساب جاری و يك حساب سرمايه‌گذاری كوتاه‌مدت عادی به صورت انفرادی و مشترک داشته باشد.

حساب‌های غيرمتمركز (سنتی) پس از 6ماه مسدود می‌شود.

حساب‌های بدون گردش (راكد) ابتدا به سرفصل حساب‌های مطالبه نشده و پس از 2 سال به سرفصل حساب‌های بلاتكليف منتقل خواهند شد.

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
با اینترنت بانک نور بیشتر از 3 تومن نمیشه پایا کرد
با اپ هم همین طور

.LORD.

Registered User
لایک‌ها
87
سلام دوستان،

آیا موقعی که بانک وام ازدواج 10 میلیونی هر نفر از زوجین رو در کارت عابر بانک میریزه، از هر کدوم از کارت ها (10 میلیون) حدود 350-400 هزار کم میکنه؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
از پانزدهم شهریور همه بانکها به سامانه صیاد( صدور چک یکپارچه بانک مرکزی) متصل میشوند

این مقام مسئول در بانک مرکزی خاطرنشان کرد: حتی گیرنده چک قبل از پذیرش آن، می تواند با ارسال شماره منحصر به فرد(شماره شناسه استعلام) به سامانه استعلامات بانک مرکزی که بر روی هر برگ چک درج شده، مشخصات فرد دارنده دسته چک را مشاهده نماید؛ به این معنا که با ارسال این شماره از طریق ارسال پیامک، تماس تلفنی گویا یا پرتال بانک مرکزی می توان هم مشخصات دارنده دسته چک را دید و شائبه چک سرقتی، مفقودی یا دارای امضای جعلی را از بین برد.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی ادامه داد: حتی پذیرنده چک می تواند پیش از پذیرش نهایی، با ارسال این شماره، سابقه مختصری از عملکرد فرد در خصوص چک برگشتی را مشاهده کرده و عملا با این کار، فروشنده کالا و خدمت، از مشخصات فرد مطلع شده و مدارک احراز هویت فرد را مشاهده نماید تا مطمئن شود که چک متعلق به فرد ارایه دهنده است و بنابراین ریسک مبادله کاهش یابد.

وی افزود: در حال حاضر شش بانک کشور به سامانه صیاد که مرتبط با صدور چک است پیوسته‌اند و بر اساس کارگروهی که در بانک مرکزی شکل گرفته و ابلاغیه صادره، مقرر است تا پانزدهم شهریورماه امسال، این طرح در تمامی بانکهای کشور عملیاتی شود.

http://bankemardom.ir/1396/05/24/70019/

الزام تمامی بانک‌ها برای شخصی‌سازی چک‌ها براساس شیوه‌نامه‌ی مربوطه تا پانزدهم شهریور ماه سال جاری

از پانزدهم ارديبهشت ماه سال آینده، تبادل چک های با طرح قدیم از طريق سامانه چکاوک ميسر نبوده و وصول وجه این قبیل چک ها صرفاً با مراجعه مشتري به بانک صادرکننده چک امکان‌پذير خواهد شد.

http://www.cbi.ir/showitem/16753.aspx

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
الزام تمامی بانک‌ها برای شخصی‌سازی چک‌ها براساس شیوه‌نامه‌ی مربوطه تا پانزدهم شهریور ماه سال جاری

از پانزدهم ارديبهشت ماه سال آینده، تبادل چک های با طرح قدیم از طريق سامانه چکاوک ميسر نبوده و وصول وجه این قبیل چک ها صرفاً با مراجعه مشتري به بانک صادرکننده چک امکان‌پذير خواهد شد.

http://www.cbi.ir/showitem/16753.aspx
من جدیدا یک دسته چک 25 برگی گرفتم که فقط دو برگش استفاده شده! با این حساب دیگه نمیشه ازش استفاده کرد؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
من جدیدا یک دسته چک 25 برگی گرفتم که فقط دو برگش استفاده شده! با این حساب دیگه نمیشه ازش استفاده کرد؟
مشکلی نداره تا چک جدید جا بیفته
کو تا 15 اردیبهشت سال 97

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام
کدوم بانکها بجز بانک ملی برای هر مبلغی ( حتی 1000 تومن ) پیامک واریز و برداشت میدن ؟ هزینه سالیانش چقدره ؟

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
سلام
کدوم بانکها بجز بانک ملی برای هر مبلغی ( حتی 1000 تومن ) پیامک واریز و برداشت میدن ؟ هزینه سالیانش چقدره ؟

سلام
سپه و اینده و قوامین و گردشگری و شهر من اطلاع دارم سپه شش ماه اول ۶ هزار کل سال ۱۲ تومن که واسه تمدید ازتون میپرسه پیامکی و تو اینترنت بانکم قابلیت تمدید خودکار داره که خاموش یا روشن کنید

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام
سپه و اینده و قوامین و گردشگری و شهر من اطلاع دارم سپه شش ماه اول ۶ هزار کل سال ۱۲ تومن که واسه تمدید ازتون میپرسه پیامکی و تو اینترنت بانکم قابلیت تمدید خودکار داره که خاموش یا روشن کنید

سلام ممنون
من تو آینده یه حساب قرض الحسنه دارم که کارت هم داره
ایا این امکان هست که حساب قرض الحسنمو ببندن یه کوتاه مدت باز کنن و کارتی که دارم رو متصل به حساب کوتاه مدتم کنن ؟

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
سلام ممنون
من تو آینده یه حساب قرض الحسنه دارم که کارت هم داره
ایا این امکان هست که حساب قرض الحسنمو ببندن یه کوتاه مدت باز کنن و کارتی که دارم رو متصل به حساب کوتاه مدتم کنن ؟

سلام خواهش میکنم
تا اونجا که میدونم اگر حسابی بسته بشه کلیه خدمات و کارت مربوط بهش بسته میشه اما شما یه کار بکن اول بپرس اگر کوتاه مدت باز بشه و کارت به حساب کوتاه مدت وصل بشه به عنوان حساب اصلی و بعدش قرض الحسنه ببندین میشه یا نه.

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821

اپلیکیشن آپ ( آسان پرداخت، پرشین سوئیچ)
کد #733*
گزینه کارت به کارت

حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت گفت: "آپ همچنان بر سرویس‌دهی روی موبایل تاکید دارد و با توجه به کمپین‌های اخیر آپ باید بگویم در حال حاضر اپلیکیشن آپ بیش از ۲۰ هزار دانلود در روز و بیش از ۵۰۰ هزار تراکنش در روز دارد و بیش از ۱۸۰ هزار تراکنش کارت به کارت در روز."

وی در ادامه با اشاره به ارائه سرویس‌های جدید روی اپلیکیشن آپ گفت: "در حال حاضر به طور آزمایشی فروش غیرحضوری و موبایلی بلیت قطار روی اپلیکیشن آپ در حال ارائه است و به زودی فروش بلیت هواپیما نیز به این اپ اضافه خواهد شد و در یک بازه تقریبا دو ماهه رزرو هتل نیز به آن اضافه خواهد شد."

در حال حاضر آپ ماهانه حدود ۳۰۰ عدد تراکنش از طریق NFC دارد.

شبق

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت گفت: "آپ همچنان بر سرویس‌دهی روی موبایل تاکید دارد و با توجه به کمپین‌های اخیر آپ باید بگویم در حال حاضر اپلیکیشن آپ بیش از ۲۰ هزار دانلود در روز و بیش از ۵۰۰ هزار تراکنش در روز دارد و بیش از ۱۸۰ هزار تراکنش کارت به کارت در روز."

وی در ادامه با اشاره به ارائه سرویس‌های جدید روی اپلیکیشن آپ گفت: "در حال حاضر به طور آزمایشی فروش غیرحضوری و موبایلی بلیت قطار روی اپلیکیشن آپ در حال ارائه است و به زودی فروش بلیت هواپیما نیز به این اپ اضافه خواهد شد و در یک بازه تقریبا دو ماهه رزرو هتل نیز به آن اضافه خواهد شد."

در حال حاضر آپ ماهانه حدود ۳۰۰ عدد تراکنش از طریق NFC دارد.

فعلا سهامش ممنوع متوقف

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
سلام
دوستان من بانک اینده دسته چک دارم! تا حالا نشده بود که چکم بخواد برگشت بخوره!
یه چک ۱۵۰ هزار تومنی کشیده بودم برای بیمه ثالت ماشین!!!! این بیمه لعنتی یک ساعت دیرتر حساب رو پر کردم رفته برگشت زده به خاطر ۱۵۰ تومن!!!!! حسابی که دسته چک داشتم هم به حساب اصلیم وصل نکرده بودم بدبختانه و چک برگشت خورده
حالا بیمه ایران همیشه روز قبل هم مسیج میده یادآوری میکنه هم زنگ میزنن...این بیمه مزخرف دانا اینکار رو نکرد...

الان سوالم اینه : من که خوش حساب بودم قبلا و چک های بالاتر هیچ وقت برگششت نخوردن..الان به خاطر این ۱۵۰ تومن دیگه دسته چک بهم نمیدن؟
چون شنیدم قانون گذاشتن حتی اگر یه چک برگشتی داشته باشی دیگه دسته چک صادر نمیکنن برات!

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
سلام
دوستان من بانک اینده دسته چک دارم! تا حالا نشده بود که چکم بخواد برگشت بخوره!
یه چک ۱۵۰ هزار تومنی کشیده بودم برای بیمه ثالت ماشین!!!! این بیمه لعنتی یک ساعت دیرتر حساب رو پر کردم رفته برگشت زده به خاطر ۱۵۰ تومن!!!!! حسابی که دسته چک داشتم هم به حساب اصلیم وصل نکرده بودم بدبختانه و چک برگشت خورده
حالا بیمه ایران همیشه روز قبل هم مسیج میده یادآوری میکنه هم زنگ میزنن...این بیمه مزخرف دانا اینکار رو نکرد...

الان سوالم اینه : من که خوش حساب بودم قبلا و چک های بالاتر هیچ وقت برگششت نخوردن..الان به خاطر این ۱۵۰ تومن دیگه دسته چک بهم نمیدن؟
چون شنیدم قانون گذاشتن حتی اگر یه چک برگشتی داشته باشی دیگه دسته چک صادر نمیکنن برات!
اگه دست چک جدید( طرح صیاد) باشه
اسمت تو سیستم چک برگشتی ثبت

اما با یک چک فکر نکنم بدحساب محسوب بشی، مگه چندتایی برگشتی داشته باشی پشت سر هم

Last edited:

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
اگه دست چک جدید( طرح صیاد) باشه
اسمت تو سیستم چک برگشتی ثبت

اما با یک چک فکر نکنم بدحساب محسوب بشی، مگه چندتایی برگشتی داشته باشی پشت سر هم

نه جدید نیست. برای خود بانکه