• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
آقا پرویز عزیز (parviz_r)
بهترین شرایط وام گرفتن مربوط به کدوم بانک هست.
به عبارتی اگر بخوایم حدود 5 تومن رو سپرده کنیم، تو کدوم بانک با بهره کمتر و مدت بازپرداخت بیشتر میشه وام گرفت؟
ممنون

alone-one

Registered User
لایک‌ها
82
بانک مهر ایران و بانک رسالت دو بانک تخصصی قرض الحسنه هستند که کارشون وام دادن با نرخ بهره 4 درصد است اما مهر وطن یک صندوق بود که با توجه به تبلیغش وامهای دو درصد میاد ؛ با توجه به این که بانک مرکزی تصمیم گرقته تمام صندوقهای قرض الحسنه جمع کنه و در قالب یک بانک در بیاره ؛ اول موسسه مهر وطن در بانک مهر ایران ادغام کرد حالا دوباره پشیمان شده و در بانک رسالت می خواد ادغام کنه( یک مدتی سهام داران و سپردذه گزاران و مشتریان بدبخت میشن که تا به پولشون برسن وتکلیفشون مشخص بشه)
چون کارهای بانک مرکزی معلوم نیست ؛ می بینی فردا اعلام کرد فقط یک بانک قرض الحسنه باید باشه و دو بانک مهر ایران و بانک رسالت رو هم در هم ادغام میکنه و با یک اسم دیگه یک بانک جدید راه میاندازه :D
من میخواستم تو مهر وطن سپرده گذاری کنم تا وام بگیرم چون یکی از دوستان تو دومرحله 10تومن ازشون وام گرفته،حالا با این شرایط بیخیالش بشم؟
شرایط گرفتن وام از رسالتو مهر چجوریه؟کسی میدونه؟

آقا پرویز عزیز (parviz_r)
بهترین شرایط وام گرفتن مربوط به کدوم بانک هست.
به عبارتی اگر بخوایم حدود 5 تومن رو سپرده کنیم، تو کدوم بانک با بهره کمتر و مدت بازپرداخت بیشتر میشه وام گرفت؟
ممنون
سوال منم هست
شدیدا نیازمند وامم

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
جدای از شوخی
نرخ 4درصد

بانک قرض الحسنه مهر ایران بانک قرض الحسنه مهر ایران
بانک قرض الحسنه رسالت .:: بانک قرض الحسنه رسالت-....... ::.

برای گرفتن وام مناسب هستند
دو جور وام میدهند
1) با سپرده گزاری و زمانهای مشخص( هر چه مدت سپرده گزاری بیشتر تعداد باز پرداختها بیشتر و قسط هم کمتر میشه)
2) وام ضروری ( رهن خانه؛ تعمیر خانه ؛مخارج دکتر و بیمارستان و...) بدون سپرده گزاری

ah_ahm_ah

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوستان نظرتون در مورد وام بانک رسالت چیه؟
به نظرتون میارزه ادم امتیاز یکی دیگه رو بخره؟ تا چقدر میارزه ؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
بانک قرض الحسنه رسالت .:: بانک قرض الحسنه رسالت-....... ::.

نرخ بهره وامش رو زده بود 2 درصد

طلا و جواهرات و سکه را بعنوان ضامن و وثقیه برای گرفتن وام قبول میکنه؛ به انداره مبلغش بهتون وام میده

majid190cm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
واسه گرفتن وام فوری کدوم بانک یا موسسه خوبه و تا چقدر وام میدن و شرایطش چطوره؟
یه سوال دیگه با سند خونه چطور میشه وام گرفت؟ و تا چه مقدار وام میدن؟کدوم بانک و موسسه راحتره؟
ممنون

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
کسی سپرده بلند مدت توشه و یا آتیه بانک سامان باز کرده؟

xms

Registered User
لایک‌ها
387
[h=2]بانک مرکزی هشدار داد:[/h]
[h=1] فقط صندوق‌های قرض‌الحسنه بانک‌ها مجاز به تبلیغات هستند

[/h]

بانک مرکزی در زمینه ممنوعیت انجام تبلیغات توسط صندوق‌های قرض‌الحسنه، به صندوق‌ها و هموطنان هشدار داد.
به گزارش ایسنا، پیرو اطلاعیه 28 خرداد 92 درخصوص ممنوعیت تبلیغات صندوق‌های قرض‌الحسنه، به اطلاع می‌رساند: «انجام تبلیغات صندوق‌های قرض الحسنه‌ای که اقدام به قرعه کشی و اعطای جوایز به سپرده‌گذاران می‌کنند (به استثنای صندوق‌های قرض الحسنه بانکها) ممنوع است.»
گفتنی است، بانک مرکزی در راستای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و جلوگیری از واردآمدن ضرر و زیان، به هموطنان هشدار داده است به این قبیل تبلیغات توجهی نکنند نمایند .

h3am

Registered User
لایک‌ها
20
سلام بر همه عزیزان و بزرگ پیشکسوتان ایام بکام
من 60 ملیون سرمایه برای راه اندازی یک کار افرینی میخوام و خیلی هم سر در امور بانکی و بند پ ندارم!
اگر این وام 1 سال تنفس داشته باشه یا مضاربه ای 1 ساله باشه خیلی معرکست و درصدش هم خیلی نباشه زیر 12%
(راه حل های در گوشی به شدت پذیرفته میشود:blush:)

(گفتم ایام بهکام یاد جک افتادم>میگن اگر دیوید بکام یه همت میکرد اسمشو میزاشت ایام اون موقع میشد ایام بکام:))):D)

xms

Registered User
لایک‌ها
387
مدیرعامل بانک مهر اقتصاد در گفت‌وگو با فارس:
بانک مرکزی از تجربه ادغام موسسات پولی برای کاهش شعب استفاده کند

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه بانک مرکزی از تجربه ادغام موسسات پولی در فرآیند کاهش شعب بانک‌ها استفاده کند، گفت: به نظر می‌رسد تعیین مدت زمانی چند ماهه برای کاهش 20 درصدی شعب، بانک‌ها را با چالش جدی ایجاد ‌کند،

13910418000207_PhotoA.jpg

غلامحسین تقی نتاج در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه کاهش تعداد شعب بانک‌ها امری ضروری است، اظهار داشت: کاهش شعب بانک‌ها با گسترش بانکداری الکترونیک، امری ضروری است و نمی‌توان از یک طرف بانکداری الکترونیک را توسعه داد و از طرف دیگر شعب بانک‌ها به صورت فیزیکی افزایش یابند. وی افزود: به طور طبیعی در ادامه همان سیاست ساماندهی موسسات پولی و بانکی در کشور توقع از بانک مرکزی در دستور کار قرار دادن کاهش تعداد شعب بانک‌ها بود، اما قبل از این اقدام باید استانداردهایی در این زمنیه تعریف شود که چه تعداد موسسه و بانک در اقتصاد ایران مورد نیاز است.
مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه می‌توان به دو روش دستوری و هم آزادی عمل به سرمایه‌گذاران در این زمینه برخورد کرد، گفت: تا قبل از این ساماندهی موسسات پولی شاهد گسترش شدید آنها بودیم که خوشبختانه بانک مرکزی به عنوان متولی شبکه بانکی مانع از رشد بی‌ضابطه موسسات شد و **** پولی کشور را به طور نسبی ساماندهی کرد.
*بانک مرکزی از تجربه ادغام موسسات پولی استفاده کند
وی با بیان اینکه تعیین مدت زمانی چند ماهه برای کاهش 20 درصدی شعب، بانک‌ها را با چالش جدی مواجه می‌‌کند، تصریح کرد: باید از تجربیات گذشته از جمله ادغام موسسات پولی درس گرفت؛ برای ساماندهی موسسات پولی و ادغام تعدادی از آنها حداقل 3 سال زمان صرف شد. تقی نتاج افزود: اگر از این تجربه هم استفاده شود، در می‌یابیم که مدت زمان 6 ماه کافی نیست؛ به نظر می‌رسد این موضوع در بانک مرکزی بیشتر یک رویکرد بوده و مسئولان بانک مرکزی هم می‌دانند تعیین مدت 6 ماه برای این کار کوتاه است و مطمئنا تعداد شعب بانک‌ها به آن میزان کاهش نخواهد یافت.
وی تصریح کرد: بنده به عنوان یک فعال در این عرصه معتقدم ایجاد شعب در مدت کوتاه قابل انجام است، اما تعطیلی شعبه مطمئنا به دو تا سه سال زمان نیاز دارد.
*واگذاری شرکت‌های زیر مجموعه در مدت کوتاه بانک‌ها را با زیان مواجه می‌کند
مدیرعامل بانک مهر اقتصاد در مورد شرکت‌های الزام بانک مرکزی به واگذاری شرکت‌های زیر مجموعه بانک‌ها، گفت: محدوده زمانی کم برای واگذاری شرکت‌ها موجب می‌شود، بانک‌ها با تقبل زیان این شرکت‌ها را به فروش برسانند، اما اگر در یک شرایط مناسب واگذار شود، نیازمند مدت زمان مناسب و مطالعه کارشناسی است.
وی تاکید کرد: نباید بانک‌ها را تحت فشار قرار داد، تا شرکت‌های خود را در قالب یک حراجی در مدت کوتاهی واگذار کند که در این صورت زیانی را متوجه سهامداران، سپرده‌گذاران و بانک خواهد کرد؛ اگر بانک‌ها در این فرایند زیان کنند، کاملا در تضاد با سیاست خصوصی‌سازی بانک‌ها است.
نتاج در مورد شرایط بانک مهر اقتصاد گفت: با توجه به 12 میلیون سپرده‌گذار، وجود 800 شعبه متناسب با گستره فعالیت ما است، زیرا هدف‌گذاری بانک افزایش تعداد سپرده‌گذاران به 15 میلیون نفر است؛ اگر شعب ما کاهش یابد به این معنا است که باید تعدادی از مشتریان بانک را حذف کند.
انتهای پیام/ب

azitv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام . من برای کاری باید 60 میلیون پول نقد توی حسابم داشته باشم یعنی کافیه این 60 میلیون فقط یک روز به حسابم باشه ... به همین میزان هم سکه دارم ولی اگه بخوام سکه ها رو بفروشم بریزم تو حساب یک روزه و دوباره بخرم کلی ضرر می کنم.. راه حلی هست که مثلا سکه ها رو امانت بزارم بانکی حسابی ( یعنی نفروشم) بعد به همون میزان پول بگیرم ... ایا تسهیلات خاصی هست ؟ شما راه حلی پیشنهاد می کنید که بتونم این 60 تا رو از جایی جور کنم؟

payman1

Registered User
لایک‌ها
117
دوستان یه مقدار وام لازم دارم البته میخوام سپرده گذاری کنم و وام بگیرم بهترین موسسه یا بانک برای این کار کجا هست؟
ثامن فکر کنم 5 برابر سپرده وام میده چند جور سود هم نوشته از 12 تا 15 درصد اما نمیدونم 5 تومن سپرده رو نگه میداره یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

Readit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام به همه ى دوستان

يه سوال دارم ، نميدونم مربوط به اين تاپيك ميشه يا نه ولى ميپرسم

راستش من ميخواستم در مورد بانكهاى خصوصى بدونم

شنيدم كه اعتبارى بهشون نيست و احتمال ورشكست شدنشون وجود داره و اگه ورشكست بشن پول ادم ميره

حالا اگه يه بانك خصوصى ورشكست بشه تكليف پول مردم چى ميشه ؟

يا اگه اختلاسى صورت بگيره چى ؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
بیشترین سودسپرده های کوتاه مدت و یکساله در بانکها و موسسات مالی چقدره؟

payman1

Registered User
لایک‌ها
117
دوستان یه مقدار وام لازم دارم البته میخوام سپرده گذاری کنم و وام بگیرم بهترین موسسه یا بانک برای این کار کجا هست؟
ثامن فکر کنم 5 برابر سپرده وام میده چند جور سود هم نوشته از 12 تا 15 درصد اما نمیدونم 5 تومن سپرده رو نگه میداره یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید
...........

beny98

Registered User
لایک‌ها
26
با سلام
معذرت میخوام دوستان آیا بانکی هست که بشه دلار رو خوابوند و وام بهت بدن؟منظورم حالت سپرده گذاریه...شرایطش رو هم بفرمایین(در صورت وجود)
سپاس

Last edited:

hamidrta

Registered User
لایک‌ها
12
سلام دوستان کن یک وام می خوام حدود 5 تومان

یک سپرده 1 ماه بزاری و چند برابرش بهت وام بدن

ممنون میشیم معرفی کنید

درصد سود و مبلغ قسط رو هم بگین و تعداد ضامن

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
سلام

بانک مهر یه حساب روزشمار داره که 18% سود میده و سود هم ماهانه میاد روی همون پول اولیه ات. میخواستم بدونم شرایط برداشت از این حساب چطوریه؟!

آخه خود طرف گفت دو نوع داریم یکی سقف برداشت داره اون یکی سقفش بیشتره ..... که گوشیم زنگ خورد من نفهمیدم چی گفت و پاشدم رفتم:D

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
سلام

بانک مهر یه حساب روزشمار داره که 18% سود میده و سود هم ماهانه میاد روی همون پول اولیه ات. میخواستم بدونم شرایط برداشت از این حساب چطوریه؟!

آخه خود طرف گفت دو نوع داریم یکی سقف برداشت داره اون یکی سقفش بیشتره ..... که گوشیم زنگ خورد من نفهمیدم چی گفت و پاشدم رفتم:D

سلام

یه حساب داره که حداقل نداره،‌یعنی چه 10000 تومن چه 100 میلیون تومن باشه سود 17.5 درصد داره.
یه حساب دیگه داره که حداقل داره، یعنی باید ته حسابتون یه حداقلی (فکر کنم 1 میلیون)‌باشه تا سود بهش تعلق بگیره. اون 18 درصده.

برداشتم هم میشه از شعبه برداشت کرد و هم با کارت عابر بانک از دستگاه های خود موسسه و همچنین POS های بانک ملت.

موفق باشید

بالا