• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
چون همش تا سر برج کارتم اعتبار داره دیگه نمیخوام تمدیدش کنم
راستی تمدیدش چقدر هزینه داره کارتم ملته

ملت که خوبه من پارسیان دارم سودش خیلی کمه

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

simorghtalayee

Registered User
لایک‌ها
67
:):):)
:general705::general705::general705:
:D:D:D
:(:(:(
:confused::confused::confused::eek:
:general208::general208::general208::general208::general211::general211:
:general607::general607:
:general304::general304::general304:
the end

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
دوستان من یه وام دارم از بانک صادرات مبلغ هر قسطش 833000 ریال هست و توی اخرین مبلغی که ریختم مانده تسهیلات رو زده بود 21385559 ریال بعد این برج 1000000 ریال ریختم یعنی بیشتر واریز کردم ولی به جای اینکه مانده تهسیلات رو بزنه 20385559 زده 20535559
جریان چیه؟چرا به اندازه 1000000 ریالی که ریختم کم نکرده از تهسیلاتم؟
دقیقا 150000 ریال رو کم نکرده از حسابم

Last edited:

xms

Registered User
لایک‌ها
387
دبیر کل بانک مرکزی اعلام کرد
ثبت 1.8 درصد تراکنش ناموفق/خسارت‌دیدگان به بانک‌ها مراجعه کنند

دبیر کل بانک مرکزی از پرداخت 450 میلیون تومان خسارت بابت تراکنش‌های دارای مغایرت از فرودین تا نیمه خرداد سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود احمدی در توضیح تراکنش‌های دارای مغایرت اظهار کرد: تراکنش‌های دارای مغایرت به مواردی اطلاق می‌شود که در انجام عملیاتی مانند انتقال وجه از یک کارت به کارتی دیگر، پول از حساب مبدا کسر و به حساب مقصد واریز نمی‌شود و در نتیجه، مشتری بدون دریافت خدمت برای مدتی امکان دسترسی به پول خود را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته اختلال در تراکنش‌ها و بروز تراکنش‌های ناموفق و دارای مغایرت، در برخی موارد موجبات نارضایتی مشتریان از خدمات بانکداری الکترونیکی را فراهم آورد افزود: براین اساس بانک مرکزی در راستای ارج نهادن به حقوق مشتریان و حفظ جنبه‌های اخلاقی در **** بانکداری کشور، بانک‌ها را مکلف کرد کیفیت خدمات خود را افزایش دهند که به همین منظور از سال 1387 تاکنون شاهد ارتقای کیفیت و پایداری سرویس‌های ارایه شده توسط بانک‌ها و تجهیز به امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری بهتر و در نتیجه، کاهش تراکنش‌های ناموفق بوده‌ایم.

330 هزار تراکنش دارای مغایرت در ماه های ابتدایی سال

به گفته دبیر کل بانک مرکزی یکی از تصمیمات اخذ شده در جهت افزایش خوش‌بینی مردم به حفظ حق و حقوقشان، پرداخت خسارت به تراکنش‌های دارای مغایرت بود که پس از بررسی به شورای پول و اعتبار پیشنهاد و مورد موافقت شورا قرار گرفت.

وی ادامه داد: این طرح از فروردین سال 93 به اجرا گذاشته شده و تا 11خرداد امسال توسط بانک‌ها به بیش‌از 328 هزار و 643 فقره تراکنش منجر به مغایرت حدود 450 میلیون تومان خسارت پرداخت شد.

احمدی با بیان اینکه حفظ منافع سپرده‌گذاران و مشتریان برای بانک مرکزی در اولویت قرار دارد گفت: فاز اول اجرای طرح پرداخت خسارت به تراکنش های ناموفق‌ فقط مربوط به دستگاه‌های خودپرداز است و باتوجه به روند رو به رشد فعلی،‌ در‌حال حاضر پرداخت خسارت به تمامی تراکنش‌های الکترونیکی، به استثنای پایانه‌های فروش و مانده‌گیری انجام می‌شود.

خسارت دیده‌ها مراجعه کنند

دبیر کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: افرادی که از فروردین سال‌جاری با تراکنش‌های دارای مغایرت مواجه و دچار خسارت شده اند می‌توانند به میز امداد شتاب، مستقر در بانک‌ها مراجعه یا با شماره تلفن 29911 تماس گرفته و موارد را اعلام و پیگیری کنند.

رشد 70 درصدی استفاده از تراکش های الکترونیکی
احمدی همچنین با اشاره به اینکه استفاده از تراکنش‌های الکترونیکی در سال گذشته بیش از 70درصد رشد داشت، یادآور شد: ین در حالی است که بیش از شش میلیارد تراکنش در سامانه شاپرک و بیش از 10 میلیارد تراکنش در سامانه شتاب داشتیم که 98.2 درصد آن‌ها موفق، 1.8 درصد ناموفق و کمتر از یک درصد تراکنش‌های ناموفق، دارای مغایرت بوده است.

انتهای پیام

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
خواهش می کنم اگر کسی می دونه بهم بگه
من می خوام چند تا کالا از سایتا بخرم و دنبال یه جای امن برای معامله -- بهم گفتن بانک واسطه میشن مثلا پاسارگاد بین خریدار و فروشنده دقیقا همون کاری که ایسام میکنه !!
بانک های دیگه ای هم می شناسین که واسطه بین خریدار و فروشنده بشن کدوما ؟ چجوری

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
خرید بلیت قطار با کدهای دستوری موبایل
مشترکان تلفن همراه ایرانسل و رایتل می‌توانند با شماره‌گیری #۷۹۷* و مشترکان همراه اول نیز می‌توانند با شماره‌‌گیری #۷۹۷*۷۲۰* نسبت به تهیه بلیت قطار اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا همچنین از یکسان‌سازی کد در سامانه خرید بلیت اینترنتی قطار تا یک ماه آینده خبر داد، و گفت: این سامانه که از این پس امکان خرید بلیت قطار را از طریق تلفن همراه فراهم می‌کند بناست به مدت یک ماه در مسیر تهران - مشهد به صورت آزمایشی فعالیت کند و سپس تمام شبکه ریلی کشور را تحت پوشش قرار دهد.
این سامانه که کار روی مسائل امنیتی آن بیش از یک سال زمان برده بناست هر سه ماه یکبار به روز رسانی شود و در اختیار مشتریان سفر با قطار در کشور قرار گیرد.
بر این اساس هموطنان علاوه بر خرید حضوری در دفاتر فروش و سامانه اینترنتی بلیت قطار که پیش از این امکان آن فراهم شده بود، می‌توانند از طریق دانلود سامانه موبایلی از این آدرس http://www.charge797.ir/ticket اقدام به خرید بلیت کنند.

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
شورای پول و اعتبار سقف سود بانکی را 22 درصد تعیین کرد,یعنی بانکها از ماه بعد وامها را با سود 22 درصد میدن؟

Web_Site

Registered User
لایک‌ها
261
شورای پول و اعتبار سقف سود بانکی را 22 درصد تعیین کرد,یعنی بانکها از ماه بعد وامها را با سود 22 درصد میدن؟

خیر .. سود حساب های سرمایه گذاری رو به 22 درصد کاهش دادن ..

بالا