برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
الان یوتوب شدیدا روی کچی رایت حساس هست
یعنی این ویدئوها رو میشه کمی ادیت کرد و توی کانال خودمون گذاشت؟ کاملا فری هست؟ اگر صاحب اصلی بخواد میتونه درخواست حذف بده یا مثلا بعدا یوتیوب به این مساله حساس بشه ؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
الان یوتوب شدیدا روی کچی رایت حساس هست
اره ولی creative commons که اشاره شد بهش مشکلی نداره
حتی شنیدم که چند ثانیه از ویدئوهای کپی رایت دار هم مشکلی ندارن
در مورد ویديوهای دیگه، جالبه که گوگل بدون ینکه کسی ریپورت بده با استفاده از الگوریتمش میتونه تشخیص بده که ویدئو کپی هست یا خیر
من یه بار اون قدیما، کل فصل اول ریک و مورتی رو گذاشتم یوتیوب، اما فقط قسمت یک رو قبول کرد چون قسمت اولش مشمول کپی رایت نبود، حتی واترمارک و زیرنویس هم داشت اما سریعا در حال آپلود فهمید و اخطار بهم داد

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
یک سری سولات ابتدایی که اکثرا میدونید ولی میخام به صورت کوتاه بهشون پاسخ بدم و بعدا اگه کسی بیشتر خواست با همدیگه توضیح میدیم اینجا

1: برای اینکه بتونم توی یوتیوب کسب درآمد کنم چه حداقل هایی نیاز دارم؟
برای شروع کار شما ابتدا یه یک اکانت گوگل نیاز دارید که باهاش وارد یوتیوب شید و با استفاده از اون اکانت یک کانال بسازید
خیلی خب کانالتونو ساختید و شروع کردید به آپلود، اینجا شما نیاز دارید که حداقل ۱۰۰۰ تا Subscriber و ۴۰۰۰ ساعت تماشای ویدیو توی ۱۲ماه داشته باشید تا شروع به درآمد زایی کنید
دوم شما باید یک حساب adsence توی گوگل بسازید، حالا اینو کلا skip کنید چون ممکنه تو ایران زندگی کنید و یه سری محدودیت ها داشته باشید، نگران نباشید بعدا میتونید کل کانالتون از طریق پنلتون به یک جیمیل یا فرد دیگه انتقال بدید (برای واگذاری یا مهاجرت و ...)

2: به ازای آپلود هر ویدیو چقدر درآمد از یوتیوب بهم میرسه؟
به خیلی از فاکتور ها بستگی داره، درآمد تبلیغ هی یوتیوب می میتونه از 0.35 $ تا 5 دلار در هر بازدید متغیر باشه، یوتیوبر ها یک دلار رو برا هر ۱۰۰۰بازدید ۱۰۰درصدی میدونن

3: روش های کسب درآمد از یوتیوب چیا هستن؟
چندین روش وجود داره که راحت ترین و بی دردسر ترینش همون تبلیغات خود یوتیوبه که به CPM ، CPV و CPC دسته بندی میشه، خود گوگل میگه که درآمدی که یک یوتیوبر در ازای تبلیغات بدست میاره 7.0 دلاره که ۵۵درصد به تولید کننده محتوا و ۴۵درصد به یوتیوب میرسه که البته با توجه به قوانین کشوری که توش زندگی میکنید یه مقداریش واسه مالیات باید بدید که به صورت مستقیم کم نمیشه
شما میتونید بر اساس انتخاب هاتون تعیین کنید که کدومو تبلیغاتو میخاید، مثلا یکیش اینه که یه تبلیغ بین ۳ تا ۳۰ ثانیه به ابتدای ویدیوی شما افزوده میشه که شما میتونید این تبلیغات رو چندین بار توی ویدویتون لحاظ کنید که البته بستگی به تایم ویدیوتون داره
روش های بعدی مثل اینفلوئنسر مارکتینگ برای آمازون و یا گرفتن اسپانسر از طریق خود یوتیوب و یا افراد یا شرکت ها
یکی از روش های کسب درآمد از یوتیوب استفاده از بازدید کنده ها به صورت مستقیمه که اینججور که من فهمیدم بازدید کننده های وفادارو ترغیب میکنی که کمک مالی کنن، مثلا یک دلار
استفاده از سایت هایی نظیر Patreon و Tipee که من اینارو زیاد متوجه نششدم، میتونید برید تحقیق کنید دربارشون به منم بگید :p
فروش محصولات فروشگاهی خودتون و ...

p.s: ی سری از متن های بالارو خودم ترجمه کردم، یه سری هم از قبل میدونستم
خوشحال میشم کسی در رابطه با سئو ویدئو و کانال اطلاعی دار به اشتراک بزاره
مرسی از توضیحاتت الان نیاز داریم بدونیم که :
1- چه نوع ویدیوهایی بسازیم که نیاز نباشه جلو دوربین قرار بگیرم
2- برای صدا ما که انگلیسی بلد نیسیتیم صحبت کنیم و بحرفیم چه باید بکنیم. نرم افزاری هست برای اینکه جمله رو به صوت تبدیل کنه ولی حالت رباتی ضایعی نداشته باشه.(این صدای رباتی رو یوتیوب گیر میده؟)

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
مرسی از توضیحاتت الان نیاز داریم بدونیم که :
1- چه نوع ویدیوهایی بسازیم که نیاز نباشه جلو دوربین قرار بگیرم
2- برای صدا ما که انگلیسی بلد نیسیتیم صحبت کنیم و بحرفیم چه باید بکنیم. نرم افزاری هست برای اینکه جمله رو به صوت تبدیل کنه ولی حالت رباتی ضایعی نداشته باشه.(این صدای رباتی رو یوتیوب گیر میده؟)
اگه واقعا نیاز داری توی کادر باشی یه ماسک یا کارتون بکش رو سرت:p (واقعا میگما)
متوجه نمیشم، شما هرنوع ویدئویی که فکرشو کنی میتونی بدون چهره بزاری، از ویدئوهای آموزشی فیزیکی مثل آزمایشگاهی یا لایف هک تا حتی ریویوها و آنباکسنیگ و ...
نرم افزاری نمیشناسم متاسفانه
کلا روبات که چیز مسخره ایه، من حاظر بجاش با لحجه هندی ببینم ویدئوها رو
اگه بلد نیستی نمیخاد انگلیسی صحبت کنی، کانال های آشپزی رو نگاه کنی متوجه میشی، یه موسیقی پس زمینه به همراه زیرنویس یا تایتل و ... برای قسمت هایی که لازمه

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
اگه واقعا نیاز داری توی کادر باشی یه ماسک یا کارتون بکش رو سرت:p (واقعا میگما)
متوجه نمیشم، شما هرنوع ویدئویی که فکرشو کنی میتونی بدون چهره بزاری، از ویدئوهای آموزشی فیزیکی مثل آزمایشگاهی یا لایف هک تا حتی ریویوها و آنباکسنیگ و ...
نرم افزاری نمیشناسم متاسفانه
کلا روبات که چیز مسخره ایه، من حاظر بجاش با لحجه هندی ببینم ویدئوها رو
اگه بلد نیستی نمیخاد انگلیسی صحبت کنی، کانال های آشپزی رو نگاه کنی متوجه میشی، یه موسیقی پس زمینه به همراه زیرنویس یا تایتل و ... برای قسمت هایی که لازمه

خب اگر بخوایم فارسی کار کنیم که مشکلی در صحبت کردن نیست ولی برای انگلیسی سخته.

اینم یه کانال که دیدم ویدیوهاش پر بازدید هست.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
مامان تی وی موضوع کانال آشپزی هست و میانگین بازدید 33K
نمیدونم کجا دیدم، ولی
یه کلیپ اشپزی دیدم که یارو داشت اموزش نیمرو میذاشت، خیلی ساده رفت یکم روغن ریخت تو ماهیتابه و تخم مرغو شکوند توش
چنان با ابو تاب تعریف میکرد که انگار داره سوشی درست میکنه :D
لرزش زیاد دست با نور فوق العاده ضعیف و جالب این بود که چقدر هم بازدید گرفته بود
گاهی وقتا با کمترین امکانات میشه بهترین استفاده کرد

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
چند سال پیش میخواستم کانال یوتیوب بزنم و کلی هم ایده داشتم حتی انگلیسی هم فولم, اگه زده بودن الان خدا بود!
اما بعد شنیدم برای اینکه حساب رو به حالت کسب درامد تبدیل کنی, نیازه که ادرس محل سکونت توی خارج داشته باشی و یک جورایی هم باید وریفای کنی. من که کلا به همچین چیزی دسترسی نداشتم بیخیالش شدم.
اگر واقعا نیاز به محل سکونت و وریفای کردنش باشه , درامد از یوتیوب برای خیلی ها تقریبا غیر ممکنه!
دوستان خیلی راحت درباره کسب درامد ازش صحبت میکنند! :D یا من کلا درباره محل سکونت اشتباه میکنم یا شما خیلی وضعتون خوبه :p

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
چند سال پیش میخواستم کانال یوتیوب بزنم و کلی هم ایده داشتم حتی انگلیسی هم فولم, اگه زده بودن الان خدا بود!
اما بعد شنیدم برای اینکه حساب رو به حالت کسب درامد تبدیل کنی, نیازه که ادرس محل سکونت توی خارج داشته باشی و یک جورایی هم باید وریفای کنی. من که کلا به همچین چیزی دسترسی نداشتم بیخیالش شدم.
اگر واقعا نیاز به محل سکونت و وریفای کردنش باشه , درامد از یوتیوب برای خیلی ها تقریبا غیر ممکنه!
دوستان خیلی راحت درباره کسب درامد ازش صحبت میکنند! :D یا من کلا درباره محل سکونت اشتباه میکنم یا شما خیلی وضعتون خوبه :p
حالا شما کانالتو میزدی، قرار نبود که ۱۰۰درصد وقتتو اختصاصی بدی به یوتیوب که
من یه چیزایی شنیدم که ممکنه درست نباشه
به هر حال
میگن که میشه کانال رو زد و روش کار کرد و به بازدید رسوندش و بخش درآمدزایی رو فعال کرد و بعد حساب رو ایجاد کرد
البته یوتیوب حداقل برداشتش میگن ۱۰۰دلاره، میشه درآمد رو به ۱۰۰۰ یا بیشتر رسوند و بعد به فکر حساب و اینچیزا افتاد؟؟؟؟؟؟ کسی اطلاع داره بگه

برای نقد کردن درآمد هم میگن میشه به واسطه یه سری فرد یا شرکت که کارشون همینه میشه کار کرد که البته من هیچکدومشونو تایید نمیکنم، یکیشون میگفت پورسانتمون صفر درصده و مالیات هم نمیخاد بدید، گفتم پس چرا اینکارو انجام میدید، میگفت ما برای معرفی این افراد خودمون یه پولی از یوتیوب دریافت میکنیم که دری وری محض بود
بعضیاشونم پورسانت و مالیات میگیرن که بازم ریسکه

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
دوستی، فامیلی خارج از کشور ندارید؟
یک سری سایتها هستن که همچین خدماتی میدن تو بازارچه اینجا هم میتونید پیدا کنین

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
به هر حال
میگن که میشه کانال رو زد و روش کار کرد و به بازدید رسوندش و بخش درآمدزایی رو فعال کرد و بعد حساب رو ایجاد کرد
البته یوتیوب حداقل برداشتش میگن ۱۰۰دلاره، میشه درآمد رو به ۱۰۰۰ یا بیشتر رسوند و بعد به فکر حساب و اینچیزا افتاد؟؟؟؟؟؟ کسی اطلاع داره بگه

برای نقد کردن درآمد هم میگن میشه به واسطه یه سری فرد یا شرکت که کارشون همینه میشه کار کرد که البته من هیچکدومشونو تایید نمیکنم، یکیشون میگفت پورسانتمون صفر درصده و مالیات هم نمیخاد بدید، گفتم پس چرا اینکارو انجام میدید، میگفت ما برای معرفی این افراد خودمون یه پولی از یوتیوب دریافت میکنیم که دری وری محض بود
برای ما که در ایرانیم ایا راهی هست که از یوتیوب برای افلیت مارکتینگ استفاده کنیم ؟
ولی باز کدوم سایت فروشگاهی از نظر درامد باهاش به مشکل بر نخوریم

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
برای ما که در ایرانیم ایا راهی هست که از یوتیوب برای افلیت مارکتینگ استفاده کنیم ؟
ولی باز کدوم سایت فروشگاهی از نظر درامد باهاش به مشکل بر نخوریم
متاسفانه اطلاعی ندارم

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
به هر حال

نیاز به تجهیزات پرهزینه داشت, اگر قرار بود درامد نداشته باشه که فایده نداشت.
من شنیدم از زمانی که حساب برای درامدزا فعال بشه از اون لحظه بازدید حساب میشه, حالا قبلش 100 میلیون هم بازدید باشه حساب نمیشه. (100 درصد مطمئن نیستم - درحد 90 درصد مطمئنم)
دوستی، فامیلی خارج از کشور ندارید؟
یک سری سایتها هستن که همچین خدماتی میدن تو بازارچه اینجا هم میتونید پیدا کنین
متاسفانه هیچکس از اقوام نزدیک ندارم, اگر داشتم خیلی وقت پیش اقدام میکردم.
برای یوتیوب فکر نمیکنم سایتی پیدا بشه, البته درست پیگیر این مورد نشدم.

mohsen_

Registered User
لایک‌ها
30
اگر گزارش های کپی رایت زیاد باشه ممکنه اکانت رو کلا ببندند ؟
توی ویدیو اسم صاحب اثر + آی دی پیج یا یوتیوبش ذکر بشه بازم امکان شکایت هست ؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
همون ویدیو تو یوتیوب موجوده یا خیر؟
اگه اره، میگن اکانتو نمیبندن
فقط ممکنه درآمد تبلیغاتو بدن به کانال اصلیش

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
کپی رایت منصفانه کسی فهمید چیه؟ راحت کپی میکنن :mad:
فقط سه تا دونه گزارش کپی رایت بیاد کل اکانت بسته میشه
دیجیکالا هست. چند صد هزار محصول فعال هم داره.
ویدئو از کجا بیاره :دی ، با بحث کپی رایت نمیتونه کاری انجام بده
بله

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
به هر حال

لینک کانال خودتو چرا نمیذاری بقیه بدونن از موفق های یوتیوب هستی :)

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
Skillvid ویدیو جدید آپلود کرد. پنل تبلیغاتش رو نشون داد cpm یکی از ویدیو ها 100$ بود

:eek:
ویدیو جالبی بود گفته بود هرچی موضوع تخصصی تر cpm هم بالاتر منتها از کجا بفهمیم چه موضوعاتی قبمت cpm بالایی دارن؟

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
افزونه vidIQ و TubeBuddy یه سری اطلاعات نشون میدن درباره ویدیو. ولی cpm تابحال ندیدم. فقط با تجربه میشه حدودی مشخص کرد مقدارش چقدره.
فکر کنم هرچقدر محتوا کمیاب تر باشه cpm میره بالاتر. الانم ویدیو فارسی خوب خیلی کم هست.
ویدیو فارسی خوب کم هست ولی خب بازدید کننده هم زیاد نیست . گفت که بعد یک سال به درامد 200 دلار در ماه میرسی. حرفهای خوبی زد خیلی چیزارو روشن کرد برامون گفت که بعد دو سه سال به ماهی هزار دلار میرسی برای ما تو ایران ماهی هزار دلار رقم خیلی خوبی هست

بالا