برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

Programmer Turk

Registered User
لایک‌ها
88
الان دیگه اینجور مشکلات با پول حل میشه. حساب بانکی ترکیه اونقدر هزینه نداره.
متوجه نشدم؟ یعنی با پول ، میتونید یه حساب بانکی مجازی مثل پی‌یر و پرفکت‌مانی بسازید یا یه حساب بانکی در یکی از بانکهای ترکیه؟ اگه حساب مجازی نباشه که خب قطعا سخته .

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,019
بیشتر یوتیوبر های اشتراک بالا که دیدم هیچ کدوم محتوای مفید و آموزشی ندارن ، یا میکوزن یا مسخره بازی در میارن
prank بیشترین بازدید رو میگیره
با کوزیدن در ملا عام پول در میارن :confused:

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
بیشتر یوتیوبر های اشتراک بالا که دیدم هیچ کدوم محتوای مفید و آموزشی ندارن ، یا میکوزن یا مسخره بازی در میارن
prank بیشترین بازدید رو میگیره
با کوزیدن در ملا عام پول در میارن :confused:
یوتیوب محلی برای سرگرمی هست بخاطر همین محتوای آموزشی تو یوتیوب بازخوردی نداره , یه تعداد انگشت شمار کانال آموزشی هست که ساب و بازدید دارن , بقیه ول معطل
یه چیزی هست که از مدتها پیش بهم ثابت شده , هرچیزی که فکر میکنی مسخره هست و جواب نمیده دقیقا جواب میده
یه زمانی وقتی میگفتی گیم بازی میکنم همه مسخرت میکردن میگفتن بجای گیم پاشو برو درستو بخون , ولی الان همه میخوان استریمر گیم بشن
و خیلی موارد دیگه

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,019
اگر لینک منبع مثل ویکی پدیا داخل توضیحات ویدئو بزاریم ، خود یوتیوب بازدید ویدئو رو بالا میره؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,019
سرعت ایندکس یوتیوب خیلی عالیه o_O . بعد از آپلود ویدئو لینک یوتیوب روی گوگل سرچ کنید فوری ایندکس میشه بدون هیچ کار خاصی! هیچ ربطی هم به اشتراک کانال و اشتراک گذاری لینک نداره

Last edited:

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
یه سری کانال ها با 20-30 تا ویدئو کپی و مدت فعالیت کوتاه ساب و بازدید بالایی دارن که مشکوک به نظر میاد

کم کم دارم به این نتیجه میرسم این کانال ها ظاهرا راهی برای دور زدن یوتیوب و افزایش بازدید و ساب دارن

Untitled-1.jpg

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
یه سری از کانال ها اسم میزارن
10000 subscribers with no videos
بعد زیر ویدیو های آدمای مشهور یوتیوب مثل mr beast کامنت های جالب میزارن. مردمم سابسکرایب میکنن
بعد اسمشونو عوض میکنن
شاید فالور های اولیه رو اینجوری گرفته
چند نکته وجود داره
این روش رو دیدم , ممکنه با این روش چندهزار ساب بگیرن ولی 60-70 هزار ساب رقم قابل توجه ای هست که بعید میدونم بشه با این روش بدست آورد
نکته بعدی گرفتن ساب زیاد سخت نیست ولی وقتی هم ساب بالا دارن و هم بازدید بالا یکمی عجیب میشه
الان شما یه سرچ بزن " small youtubers support " کانال های جدید برای جذب ساب با این روش همدیگه رو ساب میکنن
اما این روش فقط تعداد ساب رو زیاد میکنه ولی عملا ویدئوهای شما بازدیدی نمیگیری

Programmer Turk

Registered User
لایک‌ها
88
یه سری کانال ها با 20-30 تا ویدئو کپی و مدت فعالیت کوتاه ساب و بازدید بالایی دارن که مشکوک به نظر میاد

کم کم دارم به این نتیجه میرسم این کانال ها ظاهرا راهی برای دور زدن یوتیوب و افزایش بازدید و ساب دارن

مشاهده پیوست 1170706
تو آپارات خودت میتونی بازدید بخری . یوتیوب هم حتما مرتکب این کار کثیف شده :)

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,019
کسی تجربه این رو داشته که ویدئو خودمون کپی بشه و یوتیوب اطلاع بده که فلان چنل از ویدئو ما کپی زده؟

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
کسی تجربه این رو داشته که ویدئو خودمون کپی بشه و یوتیوب اطلاع بده که فلان چنل از ویدئو ما کپی زده؟
تا اونجا که من تحقیق کردم و اطلاع دارم یوتیوب به کسی اطلاع نمیده که محتوای شما توسط دیگران استفاده شده
یوتیوب از دو طریق محتوای کپی رایت دار رو تشخیص میده
اول کانتنت آی دی یا همون آی دی محتوا
دوم کلایم یا همون ادعای مالکیت محتوا

روش اول در قسمت امکانات کانال هست که وقتی یه حد ساب مشخص دریافت کنید براتون فعال میشه
وقتی آی دی براتون فعال شد میتونید هر ویدئویی که خودتون تولید کردید رو وقتی آپلود کردید کانتنت آی دی رو براش فعال کنید
در این حالت یه آی دی به ویدئو شما تعلق میگیره و اگر کسی بعدا اون ویدئو رو آپلود کنه دیتابیس یوتیوب تشخیص میده که قبلا ثبت شده و به شخص آپلود کننده اخطار کپی رایت میده

روش دوم ادعای مالکیت هست
در این روش مالک اثر متوجه میشه که محتوای اون بدون اجازه منتشر شده و به یوتیوب اطلاع میده که من مالک این اثر هستم البته اینکه مالک اثر چطور به یوتیوب اطلاع میده رو نتونستم بفهمم

البته روش دوم مشروط بر این اثر که مالک اثر اطلاع پیدا کنه که محتواش بدون اجازه اون نشر پیدا کرده , ممکنه شما یه ویدئو آپلود کنی و در دیتابیس یوتیوب یا همون کانتنت آی دی وجود نداشته باشه پس شما هیچ اخطار کپی رایتی دریافت نمیکنی , مالک هم که اطلاع نداره , پس تا زمانی که ادعای برای مالکیت وجود نداره مشکلی هم وجود نداره

تا اوناج که من میدونم یوتیوب به خودیه خود پیگیر محتوای کپی رایت دیگران نیست ,

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,019
یوتیوب به خودیه خود پیگیر محتوای کپی رایت دیگران نیست
زمان آپلود و پردازش اگر کپی رایت شناسایی نکرد و منتشر شد. چند روز بعدش حتما اخطار کپی رایت میاد.
تجربه این موارد رو داشتم. پس ]چطور صاحب ویدئو سریع از کجا خبردار میشه و اخطار میاد؟
میاد به زبان های مختلف سرچ کنه ببینه کی کپی زده؟! حتما راهی هست که متوجه میشن

اینجا
خود یوتیوب به پنلت میفرسته هر کی که ازت کپی کنه و میگه میخوای حذفش کنم و اخطار بدم یا اینکه درامدشو بگیری یا فقط حذف. ولی هیچ راهی برای دور زدن نداری

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
زمان آپلود و پردازش اگر کپی رایت شناسایی نکرد و منتشر شد. چند روز بعدش حتما اخطار کپی رایت میاد.
تجربه این موارد رو داشتم. پس ]چطور صاحب ویدئو سریع از کجا خبردار میشه و اخطار میاد؟
میاد به زبان های مختلف سرچ کنه ببینه کی کپی زده؟! حتما راهی هست که متوجه میشن

اینجا
من الان تو کانالم نزدیک 20 تا ویدئو تریلر دارم که هیچکدوم تا الان اخطار کپی رایت نگرفته درصورتیکه همه میگفتن تریلرها جز محتوای کپی رایت محاسبه میشن

اون موردی هم که دوستمون گفتن مربوط به مواردی هست که در دیتابیس یوتیوب هست و همون لحظه بعد از آپلود شناسایی میشه

reza.612

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما میخوای استفاده کنی ولی به این فکر کن که اینا ایران نیستن درنتجیه هیچ مشکلی هم ندارن و راحت پول میاد به حسابشون
یه تعداد محدودی به فکر پول نیستن و فقط برای همیاری به ما ویدئو میزارن، مثل ایشون ، یک ایرانی مقیم ژاپن
نه خیلی ها هم هستن که توی ایرانن و درامد دارن

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
چه ربطی به هم دارن
ربطش اینه که مالکیت آپارات برای کسی هست که مجموعه ای از بزرگترین سایتهای ایران رو در اختیار داره
این شخص در اوایل دهه 80 وقتی که اینترنت وارد ایران شده بود با دولت در زمینه فیلترینگ سایتها همکاری میکرده

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
ویدیو هایی که توی وبسایت ها ویو میخوره براشون تبلیغ نشون داده میشه ؟ یا اینکه نمایش های اینطوری بدرد نمیخوره:rolleyes:

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
ویدیو هایی که توی وبسایت ها ویو میخوره براشون تبلیغ نشون داده میشه ؟ یا اینکه نمایش های اینطوری بدرد نمیخوره:rolleyes:
تو پنل یوتیوب در قسمت بازدید کننده ها یه قسمت داره به عنوان external , مطمئن نیستم ولی فکر کنم محاسبه میشه

اساتید این کانالها که فیلمهای سینمایی فارسی رو تو یوتیوب میزارن جریان کپی رایتشون چجوریه ؟

masoud376

Registered User
لایک‌ها
15
الان یعنی شما موارد رو برای گرفتن پول حل کردین؟
مثل ۱- نام صاحب حساب. چون گوگل روی تغییر نام اکانت حساسه و الان نمیدونیم نام صاحب اکانت رو ی وارد کنیم چون نمیدونیم وقتی به وقت برداشت رسید از طریق چه کسی پول رو دریافت کنیم
۲- یا تو ترکیه یا کشورهای اطراف آدرس یا صندوق پستی اجاره میدن برای وریفای آدرس پستی؟
۳- برای برداشتن محدودیتهای کانال باید شماره موبایل تایید بشه. با شماره های مجازی خارجی تایید کردین یا سیمکارت ایرانی
ممنون

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
کانال skillvid یه ویدیو گذاشته درباره درامد از هر 1000 بازدید . درامد یه ویدیوش که آموزش پریمر بوده از هر 1000بازدید 12 دلار بوده !! مثه اینکه ویدیوهای آموزشی درامدشون خیلی بیشتر از ویدیو های عمومیه ( عمومی میگفتن یکی دو دلاره )

فکر کنم درباره ویدیو آموزش برنامه نویسی هم همینطور باشه

بالا