برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

Farshad_99_1

Registered User
لایک‌ها
185
عجله نکنید! وقتی آی.پی تون رو جزء بلک لیست قرار داد؛ اونوقت برای دانلود یه ویدیو باید یکی ~ دو روز منتظر بمونید! 😄
چند سال هست که استفاده میکنم، مشکلی که فرمودید شاید با آی پی استاتیک ایجاد بشه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
چند سال هست که استفاده میکنم، مشکلی که فرمودید شاید با آی پی استاتیک ایجاد بشه.
بله؛ با آی.پی استاتیک بوجود میاد...
حتی دیدم که کل رنج آی.پی هم بن می کنه و کد کپچا میخواد.

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
آیا نرم افزار وجود داره که بشه یه عکس بهش داد و نرم افزار شروع به جستجو داخل چند ویدئو بکنه!؟
فرضا تعداد ویدئوها بالا هست و دستی زمانبر میشه. مثلا میخوایم سکانس های یه بازیگر خاصی در سریالی رو دربیاریم.

یا پیشنهاد دیگه ای هم بود منت بزارید بگید(y)

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
آیا نرم افزار وجود داره که بشه یه عکس بهش داد و نرم افزار شروع به جستجو داخل چند ویدئو بکنه!؟
فرضا تعداد ویدئوها بالا هست و دستی زمانبر میشه. مثلا میخوایم سکانس های یه بازیگر خاصی در سریالی رو دربیاریم.
من چند وقت پیش یه برنامه نیاز داشتم که یک عکس رو در بین سیصد عکس داخل فولدر تشخیص بده...
چندین برنامه تست کردم، عملکردشون ضعیف بود. به نظرم با چشم بگردید، به نتیجه سریعتر و مطمئن تری میرسید تا اینکه دنبال نرم افزار باشید و آخرش نتیجه دلخواه بهتون نده.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
دوستانی که کانال فعال دارن جواب بدن
اگر روزی یک ویدیو 10 دقیقه‌ای کاملا اختصاصی آموزشی آپلود کنیم میشه روی 1 میلیون بازدید در سال اول حساب کرد؟
1.000.000 / 365 = 2740
یعنی هر ویدیو میانگین 2740 بازدید بگیره
سوالتون خیلی کلیه
به فاکتورهای خیلی خیلی زیادی وابسته است
زبانش چیه؟
زمانش چقدره؟
چه تخصصیه؟
کیفیت ویدیو چطوره؟
تامبنیل، تایتیل و ... چطوره؟
و...
ممکنه یه ویدیو شما وایرال بشه ۵۰۰ هزار بازدید بیاره
ممکنه اصلا هیچ ویدیو شما بیشتر از ۱۰۰۰ تا بازدید هم نیاره!
کانال های رقیب رو بررسی کنید بهتر نتیجه میگیرید

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
اگر روزی یک ویدیو 10 دقیقه‌ای کاملا اختصاصی آموزشی آپلود کنیم میشه روی 1 میلیون بازدید در سال اول حساب کرد؟
1.000.000 / 365 = 2740
یعنی هر ویدیو میانگین 2740 بازدید بگیره
نظر من: حدود 200 هزار بازدید در یکسال اول، برای کل کانال حساب کنید! (سال های بعد هم تفاوت آنچنانی با سال اول نداره!)

اینم در نظر بگیرید که:

- هرگز نمیتونید به تنهایی روزی یک ویدیوی آموزشی مفید تهیه کنید. اگه تمام هفته، هر روز چند ساعت درگیر تهیه ویدیو باشید، شاید به زحمت بشه یک ویدیوی خوب در هفته آماده کرد.

- تجربه شخصی: سرچ گوگل و همچنین یوتیوب یه جوریه که برای هر کانال و سایت یه حدی از بازدید در نظر میگیره و اینجوری نیست که اگه برای ده ویدیوی مفید شما، صد هزار بازدید فرستاده؛ پس برای بیست ویدیوی مفید شما، دویست هزار بازدید بفرسته. آماری که من تجربه کردم، اینجوریه: مثلاً اگه برای ده ویدیوی مفید شما، صد هزار بازدید فرستاده؛ برای بیست ویدیوی مفید شما، صد و بیست هزار بازدید می فرسته.

- بارها تکرار کردم: یوتیوب به چشم سیستم کسب درآمد نگاه نکنید. با این دید نگاه کنید که دارید از یک سرویس اشتراک ویدیو برای نگهداری ویدیوهاتون استفاده می کنید. حالا ممکنه اگه ویدیوهای شما از نظر کاربران خوب بود؛ شانسی یک ویدیوی شما وایرال بشه و با مبلغ ناچیزی که درصورت فعال بودن کسب درآمد، نصیب شما میشه، هزینه ساخت اون ویدیو دربیاد. (حالا شاید یه مقدار تند رفتم ولی برای اکثر افراد، واقعیت همینه که گفتم...)

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
نظر من: حدود 200 هزار بازدید در یکسال اول، برای کل کانال حساب کنید! (سال های بعد هم تفاوت آنچنانی با سال اول نداره!)

اینم در نظر بگیرید که:

- هرگز نمیتونید به تنهایی روزی یک ویدیوی آموزشی مفید تهیه کنید. اگه تمام هفته، هر روز چند ساعت درگیر تهیه ویدیو باشید، شاید به زحمت بشه یک ویدیوی خوب در هفته آماده کرد.

- تجربه شخصی: سرچ گوگل و همچنین یوتیوب یه جوریه که برای هر کانال و سایت یه حدی از بازدید در نظر میگیره و اینجوری نیست که اگه برای ده ویدیوی مفید شما، صد هزار بازدید فرستاده؛ پس برای بیست ویدیوی مفید شما، دویست هزار بازدید بفرسته. آماری که من تجربه کردم، اینجوریه: مثلاً اگه برای ده ویدیوی مفید شما، صد هزار بازدید فرستاده؛ برای بیست ویدیوی مفید شما، صد و بیست هزار بازدید می فرسته.

- بارها تکرار کردم: یوتیوب به چشم سیستم کسب درآمد نگاه نکنید. با این دید نگاه کنید که دارید از یک سرویس اشتراک ویدیو برای نگهداری ویدیوهاتون استفاده می کنید. حالا ممکنه اگه ویدیوهای شما از نظر کاربران خوب بود؛ شانسی یک ویدیوی شما وایرال بشه و با مبلغ ناچیزی که درصورت فعال بودن کسب درآمد، نصیب شما میشه، هزینه ساخت اون ویدیو دربیاد. (حالا شاید یه مقدار تند رفتم ولی برای اکثر افراد، واقعیت همینه که گفتم...)
سلام
قسمت بولد شده قرمز رنگ از نظر من نمیتونه برای همه و هر موضوعی درست باشه
من تو اینستاگرام افرادی رو میبینم که به تنهایی دارن ویدیو آموزشی درست میکنن اونم به صورت روزانه و موفقیت زیادی هم دارن
و تا اونجایی که میدونم مهدی جان میخواد ویدیو آموزشی درست کنه و فکر میکنم نهایتا میخواد از صفحه نمایش فیلمبرداری کنه و تصویر خودش هم شاید اوایل و انتهای ویدیو پخش کنه و ادیت زیاد طولانی نیاز نداره ویدیوهاش و اگه نهایتا ۱۰ دقیقه باشه و نهایتا یک ساعت روی ادیت وقت بزاره صد در صد موفق میشه روزانه ویدیو بزاره

در مورد متن سبز رنگ بولد کرده هم موافقم

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
من تو اینستاگرام افرادی رو میبینم که به تنهایی دارن ویدیو آموزشی درست میکنن اونم به صورت روزانه و موفقیت زیادی هم دارن
بازم میگم در تئوری امکان پذیره ولی در عمل خیر!
مشکلاتی بوجود میاد که نمیشه روزانه ویدیو تهیه کرد. همون ضبط از صفحه نمایش هم به همین راحتی نیست!
بخواهید ویدیوی خوب درست کنید، قبلش باید تمرین کنید. متن توضیحات رو بنویسید. ضبط صدا هزار و یک مشکل داره.... مرتب باید روی قسمت های تصویر زوم کنید و احیاناً چندتا نوشته روی تصویر نشون بدید. لوگو بزنید... خروجی بگیرید... آپلود کنید و...
حتی امکان تولید ویدیوی سرهم بندی هم روزانه نیست! چه برسه به ویدیوی آموزشی ده دقیقه ای

من خودم یه ایده داشتم که حتی نیاز به صحبت هم نداشت. فقط باز کردن برنامه و انجام یک کار ساده. فکر می کردم، روزی نیم ساعت بیشتر وقتم نمیگیره ولی در عمل سه تا ویدیو که درست کردم، بی خیالش شدم! چون خیلی بیشتر از اونیکه فکر می کردم، وقت می گرفت!

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
نرم افزاری که بتونه crop ویدئو سریعتر انجام بده وجود نداره؟
هر چی تست کردم مثلا یه ویدئو 30 دقیقه رو بالای 20 دقیقه طول میده.
اگه میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
نرم افزاری که بتونه crop ویدئو سریعتر انجام بده وجود نداره؟
هر چی تست کردم مثلا یه ویدئو 30 دقیقه رو بالای 20 دقیقه طول میده.
اگه میشناسید ممنون میشم معرفی کنید
هنوز درگیر نرم افزار هستیدا... 😅
ببینید، کراپ کردن باعث میشه ویدیو از اول نیازمند رندر باشه و هیچ نرم افزاری (که تا حالا پابلیک شده)، نمیتونه رندر مربوط به کراپ رو سریعتر انجام بده.
پس فعلآً باید بسوزید و بسازید!

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
هنوز درگیر نرم افزار هستیدا... 😅
ببینید، کراپ کردن باعث میشه ویدیو از اول نیازمند رندر باشه و هیچ نرم افزاری (که تا حالا پابلیک شده)، نمیتونه رندر مربوط به کراپ رو سریعتر انجام بده.
پس فعلآً باید بسوزید و بسازید!
برای هر حرکتی یه نرم افزار فقط مخصوص به اون حرکت میگردم و اکثرا هم پیدا میشه. اینجا هم مطرح میکنم شاید کسی بهترشو داشته باشه
برای crop اینو Xilisoft Movie Maker پیدا کردم بد نبود.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
برای هر حرکتی یه نرم افزار فقط مخصوص به اون حرکت میگردم و اکثرا هم پیدا میشه. اینجا هم مطرح میکنم شاید کسی بهترشو داشته باشه
برای crop اینو Xilisoft Movie Maker پیدا کردم بد نبود.
خب اینجوری فقط کارتون رو سخت تر می کنید. یک نرم افزار بگیرید و روی اون کار کنید. به نظر من پریمیر کار کنید که همه گزینه ها رو داره...
اینو تست کردید؟ برنامه خوبی به نظر میاد و اسپانسرش هم آمازونه...

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
گاهی یه فیلم کپی رایت دار رو روی چند کانال می بینم و بدون مشکل بازدیدهای بالایی هم میخورن.
اینا این اجازه رو از راهی از صاحب اثر میگیرن؟ یا اینکه مثلا یه کانالی پرطرفدار هست مثل این پورسانت دانلود که یه سهمی به صاحب سایت میدن به ازای فروش اینجا هم یه سهمی از درآمد اون فیلم برمیداره؟!!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
گاهی یه فیلم کپی رایت دار رو روی چند کانال می بینم و بدون مشکل بازدیدهای بالایی هم میخورن.
اینا این اجازه رو از راهی از صاحب اثر میگیرن؟ یا اینکه مثلا یه کانالی پرطرفدار هست مثل این پورسانت دانلود که یه سهمی به صاحب سایت میدن به ازای فروش اینجا هم یه سهمی از درآمد اون فیلم برمیداره؟!!
در صفحات قبل کامل توضیح داده شده.
ویدیو یا آهنگ کپی رایت دار، در هر حال برای همه اکانت ها شامل کپی رایت میشه!
بعد از اینکه ویدیو اخطار کپی رایت دریافت کرد؛ روی همون اخطار کپی رایت میزنید و بعد از طی مراحلی، فرم درخواست بازبینی تکمیل می کنید و یوتیوب اون فرم رو برای صاحب اثر می فرسته و صاحب اثر در مورد ویدیوی شما تصمیم میگیره. بعد از چند روز هم نتیجه بهتون اعلام میشه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
یه ویدیو دیدم میگفت بهتره خودتون تو ویدیو باشید حداقل چند ثانیه، وگرنه یوتیوب سخت کانالو تایید میکنه
چون الان با AI و ML میتونن صدای خیلی طبیعی شبیه انسان تولید کنن و یوتیوب همچین ویدیو‌هایی رو مانیتایز نمیکنه
درسته منم اینو خوندم... ولی مثلاً همین ویدیویی که گذاشته بودید، مشخص بود که خودشون ساختند...
بالاخره وقتی شما مثلاً 20 تا ویدیو همکی با یک سبک خاص داشته باشی، مشخصه که خودتون تهیه کردید...
هدف یوتیوب اینه که ویدیو متعلق به دیگران نباشه و شما از جایی کپی نکرده باشید و از طرفی مدعی هم پیدا نشه که این ویدیوها بدون اجازه اون فرد، منتشر شده باشه...
نظر من اینه که مشکلی نداره و از خیلی از ویدیوهای مسخره بازی بهتر و جذاب تره... ولی نظر ما مهم نیست! نظر کارشناسان یوتیوب مهمه...
البته اگه روی ویدیو هنگام فیلمبرداری، یه مقدار هم حرف زده بشه، جای شک و شبه از بین میره.

Last edited:

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
یه ویدیو دیدم میگفت بهتره خودتون تو ویدیو باشید حداقل چند ثانیه، وگرنه یوتیوب سخت کانالو تایید میکنه
چون الان با AI و ML میتونن صدای خیلی طبیعی شبیه انسان تولید کنن و یوتیوب همچین ویدیو‌هایی رو مانیتایز نمیکنه
منم اینم شنیدم
اما شما ویدیوهای DIY رو ببینید
اصلا طرف توی ویدیو نیست اما هم مانیتاز شده هم مشکلی پیش نیومده
کلا یوتیوب بدونه شما شخصا ویدیو رو تولید کردید سریع تایید میکنه

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
خیلی از کانال ها هستن که فقط صدا دارن. نهایت کار ابنه که طرف یه ویدئوی چند دقیقه ای پابلیش نشده از خودش اپلود میکنه تا گوگل بفهمه صدا مال خودشه.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
تو ویدیو DIY چطور خودش نیست؟ DIY منظور ساختن وسایله دیگه؟ do it yourself؟
ارواح وسایل رو جا به جا میکنن؟
s199.gif
منظورم صدا و تصویر شخص هست

بالا