برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
سوال من درباره ویدیو‌هایی هست که میتونن خودکار تولید بشن (تقریبا)
مثلا یه مطلب رو میاری با فیلم های رایگان از سایتایی مثل pexels ترکیب میکنی بعد با صدای AI متن رو میخونی
یه نیروی انسانی از یوتیوب کانال شمارو بررسی می کنه
کلا اگر فاقد کیفیت لازم باشه یا تایید نمیشه یا اگرم بشه cpm/rpm خیلی کمی داره

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
یعنی این که یه دوربین دستمون بگیریم تو فروشگاه راه بریم کیفیت لازم رو داره؟
نه!
اما اگر کسی این کارو کرده و بازدید بالایی داره حتما یه کار متفاوت و پر بیننده انجام داده
اینم در نظر بگیرید ممکنه cpm خیلی پایینی در حد 0.1 دلار داشته باشید
فاکتورهای زیادی داره

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
یعنی این که یه دوربین دستمون بگیریم تو فروشگاه راه بریم کیفیت لازم رو داره؟
آخه فروشگاه تا فروشگاه است!
مثلاً خیلی از افراد دوست دارند؛ محیط فلان ورزشگاه در فلان شهر رو ببینند. خب این میتونه برای عده ای جذاب باشه!

قبلاً گفتم؛ بازم میگم: اگه یه نفر دوست داره در موضوع خاصی برای دل خودش ویدیو تهیه کنه، میتونه اونو تو یوتیوب آپلود کنه... حالا دیدی یه مبلغی هم از اونجا گیرش اومد ولی اینکه یه نفر بخواد فقط به قصد درآمد، دوربین دست بگیره و ویدیو درست کنه و بعدش انتظار داشته باشه که کانالش مانیتایز بشه و یوتیوب مخارج زندگیش رو تامین کنه؛ خیر!

خیلی از این افرادی که در یوتیوب درآمد دارند؛ قصد اولیه‌شون دیده شدن بوده! یا اینکه یه نفر برای رزومه کاریش ویدیوهاش رو اونجا آپلود کرده و از قضا کارش گرفته.

در مورد سوال شما: اینکه یه نفر دوربین دست بگیره و از مغازه ها و فروشگاه ها فیلم بگیره؛ به این امید که یوتیوب بهش پول بده، کار اشتباهی است! ولی ممکنه یه نفر با اهداف دیگه ای (مثلاً نشون دادن شهر به دوستان قدیمی اش)، چند تا ویدیو تو یوتیوب آپلود کنه و بعدش بازخورد خوب باشه و ترغیب بشه این کار رو ادامه بده؛ مشکلی نداره.

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,636
سلام دوستان

نرم افزار سبک برای ساخت ویدیو یوتیوب که خودش عکس ها و ویدیوهارو Resize کنه و افکت های خوبی هم برای انتقال تصاویر داشته باشه و بشه متن رو با فونت ها و افکت های مختلف داخلش قرار داد معرفی می کنید؟

به غیر از Adobe pre

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
سلام دوستان

نرم افزار سبک برای ساخت ویدیو یوتیوب که خودش عکس ها و ویدیوهارو Resize کنه و افکت های خوبی هم برای انتقال تصاویر داشته باشه و بشه متن رو با فونت ها و افکت های مختلف داخلش قرار داد معرفی می کنید؟

به غیر از Adobe pre
در چند صفحه قبل کامل در این مورد بحث شده...
هر نرم افزاری استفاده کنید؛ آخرش دوباره برمی گردید روی همون محصولات ادوبی!
ولی اینو تست کنید. هم رایگانه و هم اپن سورس و هم اسپانسرش آمازونه. من خودم تست نکردم ولی اگه امتحان کردید؛ حتماً نتیجه رو اینجا بنویسید...

webmaster-one

Registered User
لایک‌ها
50
تبلیغات رو کجا بچه ها میشه دریافت کرد؟ لینکشو میدین

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
قبلاً به افرادی که قصد فعالیت در یوتیوب داشتند، توصیه می کردیم که شما فعالیتتون رو شروع کنید و در ابتدا با شرکت های واسط پیش برید اگه وضعیت خوب بود، به فکر تهیه اکانت ادسنس اختصاصی باشید. متاسفانه در تجربه ای که برای بنده و سه نفر از دوستان (که هر کدوم به واسطه شرکت های مختلف MCN نمایش تبلیغات رو فعال کرده بودیم) اتفاق افتاد؛ به دلیل دریافت اخطار کپی رایت استرایک کانال دیگری که روی همون مجموعه MCN بود؛ هر چهار اکانت ما هم توسط یوتیوب بسته شد! (همزمان بسته نشده. شاکی ها مختلف بودند و این اتفاق در طول یکسال و نیم اخیر به تدریج برای چهار نفر ما افتاده)

توجه داشته باشید که شرکت های MCN به واسطه اکانت ادسنس اشتراکی که استفاده می کنند؛ اگر یکی از کانال های زیرمجموعه، سه اخطار استرایک بگیره و بسته بشه، کل کانال های متصل به اون حساب هم شناسایی و حذف میشه و تعریف ایمیل اختصاصی (به عنوان منیجر) برای هر کانال هیچ تاثیری در جلوگیری از بسته شدن کانال ها نداره. مراحل بازگشت کانال ها هم بسیار مشکله و بایستی برید رضایت شاکی رو بگیرید تا اخطارهاش رو برداره که در عمل برای هر چهار نفر ما علیرغم پیگیری های متعدد، شاکی اصلاً نه جواب ایمیل داد و نه جواب تلفن و نه جواب فاکس! یوتیوب هم دقیقاً مثل یه ربات نظاره می کنه و هر چی براش توضیح بدید، اولِ پیام هاش کلی تشکر و... می کنه و آخرش میگه کاری از دست ما ساخته نیست!

پس توجه کنید استفاده از شرکت های MCN، احتمال از دست دادن اکانت شما رو بسیار بسیار زیاد می کنه... شاید چند سال هیچ مشکلی پیش نیاد ولی بالاخره اتفاق می افته! اون موقع است که علاوه بر از دست دادن چندرغاز پولی که یوتیوب به یوتوبرهای معمولی میده، کل زحمات و تلاش ها و بی خوابی های چندین ساله شما بر باد میره و یوتیوب هم اصلاً عین خیالش نیست. چون افراد مشهور زیادی در این شبکه فعالیت دارند و بود و نبود شما برای یوتیوب اصلاً مهم نیست! وگرنه برای کانالی که چند سال در شبکه یوتیوب فعالیت کرده و هیچ گونه اخطاری نداشته، واقعاً نمیشه یه مقدار سختگیری رو کمتر کرد و بهش گفت که مثلاً برای مدت یکسال امکان کسب درآمد رو غیرفعال می کنیم و کانال رو بازگشت میدیم؟ تا حداقل زحمات صاحب کانال به هدر نرفته باشه؟

Last edited:

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
قبلاً به افرادی که قصد فعالیت در یوتیوب داشتند، توصیه می کردیم که شما فعالیتتون رو شروع کنید و در ابتدا با شرکت های واسط پیش برید اگه وضعیت خوب بود، به فکر تهیه اکانت ادسنس اختصاصی باشید. متاسفانه در تجربه ای که برای بنده و سه نفر از دوستان (که هر کدوم به واسطه شرکت های مختلف MCN نمایش تبلیغات رو فعال کرده بودیم) اتفاق افتاد؛ به دلیل دریافت اخطار کپی رایت استرایک کانال دیگری که روی همون مجموعه MCN بود؛ هر چهار اکانت ما هم توسط یوتیوب بسته شد! (همزمان بسته نشده. شاکی ها مختلف بودند و این اتفاق در طول یکسال و نیم اخیر به تدریج برای چهار نفر ما افتاده)

توجه داشته باشید که شرکت های MCN به واسطه اکانت ادسنس اشتراکی که استفاده می کنند؛ اگر یکی از کانال های زیرمجموعه، سه اخطار استرایک بگیره و بسته بشه، کل کانال های متصل به اون حساب هم شناسایی و حذف میشه و تعریف ایمیل اختصاصی (به عنوان منیجر) برای هر کانال هیچ تاثیری در جلوگیری از بسته شدن کانال ها نداره. مراحل بازگشت کانال ها هم بسیار مشکله و بایستی برید رضایت شاکی رو بگیرید تا اخطارهاش رو برداره که در عمل برای هر چهار نفر ما علیرغم پیگیری های متعدد، شاکی اصلاً نه جواب ایمیل داد و نه جواب تلفن و نه جواب فاکس! یوتیوب هم دقیقاً مثل یه ربات نظاره می کنه و هر چی براش توضیح بدید، اولِ پیام هاش کلی تشکر و... می کنه و آخرش میگه کاری از دست ما ساخته نیست!

پس توجه کنید استفاده از شرکت های MCN، احتمال از دست دادن اکانت شما رو بسیار بسیار زیاد می کنه... شاید چند سال هیچ مشکلی پیش نیاد ولی بالاخره اتفاق می افته! اون موقع است که علاوه بر از دست دادن چندرغاز پولی که یوتیوب به یوتوبرهای معمولی میده، کل زحمات و تلاش ها و بی خوابی های چندین ساله شما بر باد میره و یوتیوب هم اصلاً عین خیالش نیست. چون افراد مشهور زیادی در این شبکه فعالیت دارند و بود و نبود شما برای یوتیوب اصلاً مهم نیست! وگرنه برای کانالی که چند سال در شبکه یوتیوب فعالیت کرده و هیچ گونه اخطاری نداشته، واقعاً نمیشه یه مقدار سختگیری رو کمتر کرد و بهش گفت که مثلاً برای مدت یکسال امکان کسب درآمد رو غیرفعال می کنیم و کانال رو بازگشت میدیم؟ تا حداقل زحمات صاحب کانال به هدر نرفته باشه؟
قوانین گوگل کاملا مشخصه
اینکه ایرانیا برای نقد کردن درآمد به mcn وابسته هستن ربطی به قوانین گوگل نداره
شما خودتون وقتی حساب شخصی ادسنس داشته باشین ( مثل همه کانال های غیر ایرانی ) این مشکلات هم براتون پیش نمیاد
فکر کنید یه mcn بالای ۱۰۰-۲۰۰ تا کانال وصله بهش
خب قاعدتا احتمال این مشکل هم بیشتر میشه
برای حل این مشکل بهترین راه باز کردن حساب در ترکیه هست که به نام خودتون میشه

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
برای حل این مشکل بهترین راه باز کردن حساب هست که به نام خودتون میشه
کاملاً درست می فرمایید ولی اصلاً و ابداً انجام این کار برای کانال ما به صرفه نیست و بعید میدونم انجام این کار برای کانال های زیر 50 هزار ساب، به صرفه باشه.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
کاملاً درست می فرمایید ولی اصلاً و ابداً انجام این کار برای کانال ما به صرفه نیست و بعید میدونم انجام این کار برای کانال های زیر 50 هزار ساب، به صرفه باشه.
یه حساب کتاب ساده است
۳ میلیون هزینه باز کردن حساب
۳ میلیون رفت و برگشت
۱۵ میلیون به مدت ۳ ماه دپپوزیت
کلا ۶ تومن پاتون میافته
اما ۱۵ تومنتون باید ۳ ماه بلوکه باشه

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408

امیدوارم کانالهایی بهتر و پربازده تری براتون پیش بیاد.
نظر من اینه که اگه ماهانه 4-5 تومن از کانال درآمد درمیاد میشه براش در پی ادسنس اختصاصی بود. درآمد 2-3 ماهش میشه برای اینکار ولی مطمئن تر هست و نگرانی دیگه نداره از بابت به فنا رفتن کانالهای دیگه که تر و خشک رو باهم میسوزونه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
یه حساب کتاب ساده است...

نظر من اینه که اگه ماهانه 4-5 تومن از کانال درآمد درمیاد میشه براش در پی ادسنس اختصاصی بود...
ضمن تایید فرمایش شما دو عزیز؛ علیرغم اینکه با دریافت ادسنس اختصاصی، احتمال از دست رفتن اکانت کاهش پیدا می کنه، اما باز هم با توجه به اینکه ساخت ویدیوها به نسبت درآمد بسیار زمانبر و هزینه برداره؛ فعالیت در یوتیوب با ریسک زیاد همراهه. چه تضمینی است که اون بانک، حساب رو بلوکه نکنه؟ یا فردا یوتیوب سیاستش رو تغییر نده؟ در کسری از ثانیه تمام زحمات به هدر میره!

یه شماره موبایل ساده در نظر بگیرید؛ شش ماه استفاده نشه، اکثر اپراتورها شماره رو بلاک می کنند و به راحتی شماره موبایل تون از دست میره! دیگه چه برسه به حساب بانکی که با یه تغییر قانون بسیار کوچیک ممکنه، بلوکه بشه... یوتیوب هم اون سر دنیا منتظر نشسته، فقط برای تنبیه کردن!

من اگه با فرض محال بار دیگه در یوتیوب فعالیت کنم، به هیچ عنوان کسب درآمدش رو فعال نمی کنم و فقط به عنوان آرشیو ذخیره سازی ویدیوها بهش نگاه می کنم!

نمیخوام کسی رو ناامید کنم... ولی به هر حال اینم بخشی از واقعیت است و کاربری که قصد فعالیت در هر شبکه اجتماعی داره باید بدونه، کانالش بسیار راحت تر از اون چیزی که تصور می کنه، ممکنه از دست بره و این احتمال در شبکه یوتیوب، بسیار بیشتره.

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
کانال با این سبک ویدیو مانیتایز میشه؟
این چه کار زشتیه که تازگی ها مد شده. هر گدا گشنه ای یه گوپرو به خودش می بنده میاد توی خیابون و بازار و مترو و غیره، بدون اجازه از مردم فیلم میگیره که بذاره توی یوتیوب دو زار در بیاره خرج موادش بکنه:p:D.
من تا حالا چند تاشون رو توی یوتیوب به عنوان نقض حریم خصوصی ریپورت کردم. یه بار هم دیدم یکی داره با دوربین روی سرش از نمای خونه ها یواشکی فیلم میگیره، زنگ زدم 110 :D

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
خیابون حریم خصوصیه؟
shenghel.gif

خیابون خالی نه، اما فیلمبرداری از اشخاص و ملک و ماشین شخصی بدون اجازه صریح، هم ممنوعه و هم از نظر اخلاقی درست نیست:p

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
meme25.gif

خیابون پر هم مشکلی نداره
الان اینو ببین شما. مردم دارن خرید میکنن، چونه میزنن و .... صدا و تصویر مردم بدون اجازه توی ویدیوی این بیشعور هست. مشابه این رو من قبل از کرونا توی مترو دیدم. دوربین گذاشته بود روی سرش و بدون اجازه از مردم فیلمبرداری میکرد. این کار، بی فرهنگیه. پول در آوردن به چه قیمتی آخه

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
این راه رفتن تو به مکان و فیلم گرفتن هم ایده خوبی میتونه باشه.
با چه دوربینی میشه خوب درآورد؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
این راه رفتن تو به مکان و فیلم گرفتن هم ایده خوبی میتونه باشه.
با چه دوربینی میشه خوب درآورد؟
من ۴ سال پیش ۲ تا دوبین هندیکم سونی داشتم که داخلشون لرزشگیر ۵ محوره اپتیکال داشت و نیاز به لرزگشیر جداگونه نداشت و راه که میرفتی دقیقا عین لرزشگیرای حرفه ای هیچ حرکت اضافی نداشت
سونی مدل های AX53 , AX100 که قیمتشون از ۸۰۰ دلار شروع میشه
توی DSLR ها هم سونی مدل A6500 هم لرزشگیر ۵ محوره اپتیک داره

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
ویدیویی که ۲ سال و اندی آپلود کردم، کانالی که فقط یک ویدیو داره و رها شده اما رشدش مثه یه علف هرز توی دل آسفالته و نه تنها داره بازدیداش بیشتر میشه، بلکه ساب اسکراب ها هم داره میره بالا :D

1629767397457.png

حالا اگه یه کانال درست حسابی زده بودم و کلی روش کار کرده بودم و کلی ویدیو آپلود کرده بودم، مثه یه گیاه آپارتمانی که با یه پخ خشک میشه، نابود شده بود

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
ویدیویی که ۲ سال و اندی آپلود کردم، کانالی که فقط یک ویدیو داره و رها شده اما رشدش مثه یه علف هرز توی دل آسفالته و نه تنها داره بازدیداش بیشتر میشه، بلکه ساب اسکراب ها هم داره میره بالا :D

مشاهده پیوست 1256973

حالا اگه یه کانال درست حسابی زده بودم و کلی روش کار کرده بودم و کلی ویدیو آپلود کرده بودم، مثه یه گیاه آپارتمانی که با یه پخ خشک میشه، نابود شده بود
همیشه اونی که فکر میکنیم میشه نمیشه در مقابل از هیچ همه چی میشه!

بالا