برگزیده های پرشین تولز

بررسی دلار تک نرخی ۱۲۲۶ تومانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
سیاست کاری رئیس زوری اینه تا زمانی که هست مملکت نابود کنه ایران حداقل 10 سال در صورت سر کار آمدن یک آدم با تیم خبره نیاز داره تا بشه مثل قبل از آمدن این احمق (قبلشم تحفه ای نبود) این بازی با ارز و طلا هم دست کله گنده ها در کاره تا جایی که عمر اینا جواب میده جیب برای 100 نسل بعدشون پر کنن همین 4 تا تولید کننده هم که داریم میره تو کاره دلالی ارز دولتی میگیره آزاد میفروشه بدون دردسر تولید میلیارد میلیارد میزنه به جیب مملکت میمونه با جنسای آشغال چینی مردم روانی با جیب خالی :( با همین بی عقلیها بریم جلو قبل از عید دلار آزاد نزدیک به 3000

mahdy_mihani

Registered User
لایک‌ها
43
بابا هر نفر 4.5 ملیون یعنی خانواده 4 نفره 18 ملیون ... ندارند مردم .. تو تهران شاید خیلی ها داشته باشند تو شهرستان ها ندارند ، بابا طرف وام می گیره 300 هزارتومان . این پول ها دست یه عده کمی از مردم هست برای همین فرمول های اقتصادی تو اقتصاد ایران کار نمی کنه. چون پول دست یه عده هست بقیه ملت پشم هستند. شما حودت نگاه کن طرف ماشین داره 350 ملیون این لااقل 5 ملیارد تو حسابش خوابیده . یعنی نقدینگی 1000 نفر.
فرمول ها علمی اقتصاد زمانی کاربرد دارند که عدالت اقتصادی باشه .

jomong777

Registered User
لایک‌ها
129
هشدار بانک مرکزی به صرافان
بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای اعلام کرد از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های نقل و انتقالات ارزی نرخ فروش ارز را حداکثر 3 تا 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند.

به گزارش فارس، این بانک طی بخشنامه ای به صرافان سراسر کشور اعلام کرد، در راستای اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های مربوط به نقل و انتقالات ارزی ، نرخ فروش ارز را حداکثر بین 3 الی 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند .

ضمنا نرخ فروش نقدی ارز به صورت اسکناس نیز با در نظر گرفتن هزینه های تامین اسکناس ، حداکثر به میزان یک درصد بالاتر از نرخ مرجع این بانک خواهد بود .

صرافان سراسر کشور مکلفند، نسبت به ثبت دقیق اطلاعات مربوط به حواله ، اسکناس و هزینه های مربوطه در سامانه سنا اقدام نموده ،همچنین نرخ خرید و فروش ارز با شرایط فوق الذکر را بطور روزانه در تابلوی صرافی درج نمایند .

در دستورالعمل یاد شده تاکید شده است صرافانی که بخشنامه ابلاغی این بانک را از تاریخ 8/11/90 رعایت ننمایند، مجوز فعالیت آنها ابطال خواهد شد.

منبع : http://forum.persiantools.com/t116063-page302.html#post4345729

این یعنی صراف باید دلار 1300 تومنی به مشتری بده .
حالا ببینیم تو عمل قیمت بازار در شنبه چه قدر میشه .

T Major x

Registered User
لایک‌ها
0
من نمیدونم چی رو نفهمیدید که این حرفا رو میزنین از شنبه دلار توی کل کشور یک نرخ خواهد بود 1226تومان یعنی همه میتونن از بانک بهاین قیمت بگیرن دلار رو و در صرافی ها با 3الی5% سود که میشه بین 40الی60تومان یعنی دلار در صرافی بین 1270الی 1300 خواهد بود حداکثر حالا چجوری میگین دلار 3000تومانی؟ بدبخت اون کسایی که سکه پیش خرید کردن فقط 6ماه پولشون رو بدون سود در اختیار بانک مرکزی گزاشتن یجورای:D

hadi1366

Registered User
لایک‌ها
610
بدبخت اون کسایی که سکه پیش خرید کردن فقط 6ماه پولشون رو بدون سود در اختیار بانک مرکزی گزاشتن یجورای:D
به این میگن کلاهبرداری تو روز روشن
دلشون نمیاد از پول نفت(جیبشون)واسه تعدیل بازار استفاده کنن میان با این شیوه ها پولا رو از چنگ مردم در میارن تا باهاش قیمتا رو پایین بیارن

بهرام تابان

Registered User
لایک‌ها
1
تيم اقتصادي دولت نشستند و فكر كردند ، جلسه گذاشتند و مشورت كردند تا بازار ارز و سكه را كنترل كنند :
به اين منظور 2 تصيميم گرفته شد :
1- افزايش سود بانكي .
2- اعلام دلار تك نرخي به مبلغ 1226 تومان .
با اعلام اين تصميمات فعلا ً واكنش بازار در راستاي خواست دولت ارزيابي ميشود . چيزي كه از آن به عنوان شكستن حباب قيمتت ارز و سكه ياد مي شود .
اما اگر دولت برنامه اي براي دراز مدت نداشته باشد .خيلي زود قيمت ها روند افزايشي خود را ادامه خواهد داد و با توجه به قيمت خوردن دلار در 2200 و سكه در 1000000 تومان خيلي زود اين قيمتها را در هم مي شكند و افزايش بيشتري را بايد انتظار داشته باشيم :

1 - ریال واحد پول بی ارزشی شده است و یک سرمایه گذار هوشمند حاضر نیست روی یک واحد پول بی ارزش سرمایه گذاری کند. حتی سود ۲۱ درصدی سپرده نیز از نرخ تورم واقعی بسیار پایین تر است .نتیجتاً به احتمال ۱۰۰ درصد سرمایه گذار با سرمایه گذاری روی ریال ضرر خواهد کرد.
2 - سیستم بانکی برای پرداخت ۲۱ درصد سود سپرده مجبور است اسکناس بیشتری چاپ نماید و همین حجم عظیم اسکناس باعث افزایش بسیار بالای نقدینگی درسیستم بانکی و کاهش مجدد ارزش پول خواهد شد.
3 - اقتصاد ایران یک اقتصاد مصرف کننده است و به جز صدور نفت که درآمد آن فقط صرف هزینه های جاری کشور می شود هیچ درآمد عمده دیگری ندارد.
4- چون توليد در كشور به دليل عدم ثبات قوانين و دستوالعمل هاي اقتصادي و سياسي بانك مركزي و وزارت صنايع و بازرگاني، ريسك بالايي دارد بنا بر اين تولید درکشور خوابیده است .
5- براي مهار تورم و دريافت پول نفت دولت مجبور به واردات از چين و هند و روسيه خواهد بود . ورود اين كالا هم مشكلاتي را براي توليدات صنعتي و كشاورزي رقم خواهد زد .
6- اگر دولت بخواهد كالاهاي وارداتي از خريداران نفت خود نداشته باشد به حجم بدهي هاي آنان افزوده شود و تورم نيز رشد خواهد يافت و اين در كنار افزايش سود بانكي مشكلاتي را براي توليد بوجود آورده و بي ارزش شدن پول ملي را تشديد خواهد كرد .
پس بايد دعا كنيم كه برنامه دولت دراز مدت باشد و گرنه باز هم افزايش قيمت سكهو ارز را با نقدينگي بيسار بيشتر از گذشته شاهد خواهيم بود .
نگرشی نو و تحلیلی به بازار بورس -طلا و ارز توسط گل آقا و شاملو - برگه 57

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
من نمیدونم چی رو نفهمیدید که این حرفا رو میزنین از شنبه دلار توی کل کشور یک نرخ خواهد بود 1226تومان یعنی همه میتونن از بانک بهاین قیمت بگیرن دلار رو و در صرافی ها با 3الی5% سود که میشه بین 40الی60تومان یعنی دلار در صرافی بین 1270الی 1300 خواهد بود حداکثر حالا چجوری میگین دلار 3000تومانی؟ بدبخت اون کسایی که سکه پیش خرید کردن فقط 6ماه پولشون رو بدون سود در اختیار بانک مرکزی گزاشتن یجورای:D

شما برو متن خبر رو یه بار دیگه بخون حتما !
دلار به مردم نمیدن ! فقط واردکننده و ....

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
بابا هر نفر 4.5 ملیون یعنی خانواده 4 نفره 18 ملیون ... ندارند مردم .. تو تهران شاید خیلی ها داشته باشند تو شهرستان ها ندارند ، بابا طرف وام می گیره 300 هزارتومان . این پول ها دست یه عده کمی از مردم هست برای همین فرمول های اقتصادی تو اقتصاد ایران کار نمی کنه. چون پول دست یه عده هست بقیه ملت پشم هستند. شما حودت نگاه کن طرف ماشین داره 350 ملیون این لااقل 5 ملیارد تو حسابش خوابیده . یعنی نقدینگی 1000 نفر.
فرمول ها علمی اقتصاد زمانی کاربرد دارند که عدالت اقتصادی باشه .

الان سن ازدواج رفته بالا . شما فرض کن یه جوونی از 24 سالگی بره سر کار - خیلیا بعد لیسانس یا حتی بعد از دیپلمشون میرن - تا 28-9 سالگی که سن معمول ازدواجه ، 4 سال کارکرده که چون با خانواده زندگی میکنه ، پس انداز میشه . شما ماهی 600 تومن هم که حساب کنی ، 4 سالش میشه حدود 30 میلیون.
تقریبا همه همکارای دور و بر من ف از کارگر ساده گرفته تا مدیر قسمت ، بین 20 تا 100 میلیون ، سرمایه سرگردان دارن که نمیتونن باهاش خونه بخرن ، یا زندگی تشکیل بدن . تنها راه فراری که دارن که سرمایشون کم ارزش نشه ، همین دلار و طلا و این چیزاست تا در آینده پس اندازای آینده رو هم بهش اضافه کنن و خونه ای بخرن یا...

webarts

Registered User
لایک‌ها
9
توجه کنید که دلار صرافی ها 1290 اعلام شده و قیمت دستوری است.
این یعنی هرج و مرج در بازار ارز!
یعنی صراف یا ارز نمی فروشد یا اگر بفروشد گرانتر از قیمت حقیقی می فروشد.
قیمت حقیقی قیمت عرضه و تقاضا است که در سایت گرم اعلام میشود.
مثلا اگر قیمت دلار در گرم و مثقال 1700 اعلام شود صرافی ها کمتر از 2200 نمی فروشند.
برید امتحان کنید!

webarts

Registered User
لایک‌ها
9
با توجه به اینکه فساد در حاکمیت جریان دارد و رانتخواری بیداد می کند، واردکنندگان کالاهای اساسی که از رانت خواران هستند با تجارت سوری ثروت ملت را به یغما خواهند برد!
مثلا یک تاجر برنج 100 تن برنج وارد می کند گزارش 1000 تن خواهد داد و دلار را برای 1000 تن به قیمت 1226 میگیرد و در بازار آزاد به قیمت آزاد مثلا 1700 یا 2500 می فروشد و بلافاصله سود کلان می برد. در حالیکه اگر بخواهد 1000 تن برنج را بفروشد باید چک 6 ماهه با سود خیلی کم بگیرد!!!

بزودی ذخایر ارزی کشور توسط رانتخواران که آقا زاده ها هستند به یغما رفته و دلار هم به قیمت 5000 تا 10000 تومان هم خواهد رسید.

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
تيم اقتصادي دولت نشستند و فكر كردند ، جلسه گذاشتند و مشورت كردند تا بازار ارز و سكه را كنترل كنند :
به اين منظور 2 تصيميم گرفته شد :
1- افزايش سود بانكي .
2- اعلام دلار تك نرخي به مبلغ 1226 تومان .
با اعلام اين تصميمات فعلا ً واكنش بازار در راستاي خواست دولت ارزيابي ميشود . چيزي كه از آن به عنوان شكستن حباب قيمتت ارز و سكه ياد مي شود .
اما اگر دولت برنامه اي براي دراز مدت نداشته باشد .خيلي زود قيمت ها روند افزايشي خود را ادامه خواهد داد و با توجه به قيمت خوردن دلار در 2200 و سكه در 1000000 تومان خيلي زود اين قيمتها را در هم مي شكند و افزايش بيشتري را بايد انتظار داشته باشيم :

1 - ریال واحد پول بی ارزشی شده است و یک سرمایه گذار هوشمند حاضر نیست روی یک واحد پول بی ارزش سرمایه گذاری کند. حتی سود ۲۱ درصدی سپرده نیز از نرخ تورم واقعی بسیار پایین تر است .نتیجتاً به احتمال ۱۰۰ درصد سرمایه گذار با سرمایه گذاری روی ریال ضرر خواهد کرد.
2 - سیستم بانکی برای پرداخت ۲۱ درصد سود سپرده مجبور است اسکناس بیشتری چاپ نماید و همین حجم عظیم اسکناس باعث افزایش بسیار بالای نقدینگی درسیستم بانکی و کاهش مجدد ارزش پول خواهد شد.
3 - اقتصاد ایران یک اقتصاد مصرف کننده است و به جز صدور نفت که درآمد آن فقط صرف هزینه های جاری کشور می شود هیچ درآمد عمده دیگری ندارد.
4- چون توليد در كشور به دليل عدم ثبات قوانين و دستوالعمل هاي اقتصادي و سياسي بانك مركزي و وزارت صنايع و بازرگاني، ريسك بالايي دارد بنا بر اين تولید درکشور خوابیده است .
5- براي مهار تورم و دريافت پول نفت دولت مجبور به واردات از چين و هند و روسيه خواهد بود . ورود اين كالا هم مشكلاتي را براي توليدات صنعتي و كشاورزي رقم خواهد زد .
6- اگر دولت بخواهد كالاهاي وارداتي از خريداران نفت خود نداشته باشد به حجم بدهي هاي آنان افزوده شود و تورم نيز رشد خواهد يافت و اين در كنار افزايش سود بانكي مشكلاتي را براي توليد بوجود آورده و بي ارزش شدن پول ملي را تشديد خواهد كرد .
پس بايد دعا كنيم كه برنامه دولت دراز مدت باشد و گرنه باز هم افزايش قيمت سكهو ارز را با نقدينگي بيسار بيشتر از گذشته شاهد خواهيم بود .
نگرشی نو و تحلیلی به بازار بورس -طلا و ارز توسط گل آقا و شاملو - برگه 57

شما متاسفانه بزرگ ترین بخش سود بانک ها رو زیر سوال بردید که بهتون حق می دم ازش خبر ندارید و نمی دونید در قبال سپرده چه کارهایی میشه انجام داد و چه استفاده هایی میشه کرد :stun: سپرده فقط برای دریافت سود نیست . نمی گم بهتون می خوام ببینم چند وقت دیگه این همه کارشناس اقتصادی که توی پرشین تولز هستن کی متوجه می شن . !!!:confused: عمرن اگر متوجه بشین ! . من همین الان دارم واسه هفته بعد که سود 21% ابلاغ و اجرایی میشه دارم بشکن میزنم ! فقط 1 رهنمایی می کنم شما رو بنده کل زندگیم روی خط کریدت لاین از بانکها هستن و به شخصه حتی ریالی نقد خرج نمی کنم . به هیچ بانکی هم مقروض نیستم :)

توجه کنید که دلار صرافی ها 1290 اعلام شده و قیمت دستوری است.
این یعنی هرج و مرج در بازار ارز!
یعنی صراف یا ارز نمی فروشد یا اگر بفروشد گرانتر از قیمت حقیقی می فروشد.
قیمت حقیقی قیمت عرضه و تقاضا است که در سایت گرم اعلام میشود.
مثلا اگر قیمت دلار در گرم و مثقال 1700 اعلام شود صرافی ها کمتر از 2200 نمی فروشند.
برید امتحان کنید!

10 ساله کار من ارز هست و توی این 10 سال کلی پدر سوختگی بازار رو تجربه کردم . در همه جای دنیا یک نرخ برای تبدیل ارز وجود داره و اون هم نرخ مرجع هست و بانک ها و صراف ها (اکسچنج سنترها) می تونن همون 3 تا 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع رو به عنوان سود دریافت کنن . من به شخص دست کسیو که این کار رو به صورت دیکتاتوری توی ایران کرد رو می بوسم . خبر ندارید ! پای نت نشتید و چایی دمه دستون هست و فقط سایت مثقال (که اتفاقا صاحب این سایت رو میشناسم و خودشون هم صراف هستن و از افراد نیک هستن) رو می شناسم رو فقط می بینید . امروز جمعه منطقه آزاد ارس مرز جلفا و نوردوز (ارمنستان) غوغا بود التماس میکردن واسه فروش 1600 تا 1500 :دی . دوستای گلم گمانه زنی نکنید . صراف 1 اصل رو می دونه این که پول مصه آب جاری هست اگر جلوش رو ببندی میگنده ! فوقش جلوی این قیمت 5 روز مقاومت می کنن بعدش محبورن مصه قبل کار کنن . هیچ کدوم از اساتید اقتصادی اینجا دقت نکرد دقیقا از موقعی که دلار رفت بالای 1450 تومان تمامی صرافی بانک ها نیمه تعطیل و یا تعطیل شدن .:cool: حالا !!!! بگذریم وقتی دید که صرافی بانک ها باز شدن و مثه قبل و با این نرخ خرید و فروش کردن تمامی صرافی های تهران هم به همین قیمت کار می کنن . چون سهمیه صراف های (سرزمین اصلی) رو صرافی های بانک ها پرداخت می کنه .

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
شما متاسفانه بزرگ ترین بخش سود بانک ها رو زیر سوال بردید که بهتون حق می دم ازش خبر ندارید و نمی دونید در قبال سپرده چه کارهایی میشه انجام داد و چه استفاده هایی میشه کرد :stun: سپرده فقط برای دریافت سود نیست . نمی گم بهتون می خوام ببینم چند وقت دیگه این همه کارشناس اقتصادی که توی پرشین تولز هستن کی متوجه می شن . !!!:confused: عمرن اگر متوجه بشین ! . من همین الان دارم واسه هفته بعد که سود 21% ابلاغ و اجرایی میشه دارم بشکن میزنم ! فقط 1 رهنمایی می کنم شما رو بنده کل زندگیم روی خط کریدت لاین از بانکها هستن و به شخصه حتی ریالی نقد خرج نمی کنم . به هیچ بانکی هم مقروض نیستم :)

10 ساله کار من ارز هست و توی این 10 سال کلی پدر سوختگی بازار رو تجربه کردم . در همه جای دنیا یک نرخ برای تبدیل ارز وجود داره و اون هم نرخ مرجع هست و بانک ها و صراف ها (اکسچنج سنترها) می تونن همون 3 تا 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع رو به عنوان سود دریافت کنن . من به شخص دست کسیو که این کار رو به صورت دیکتاتوری توی ایران کرد رو می بوسم . خبر ندارید ! پای نت نشتید و چایی دمه دستون هست و فقط سایت مثقال (که اتفاقا صاحب این سایت رو میشناسم و خودشون هم صراف هستن و از افراد نیک هستن) رو می شناسم رو فقط می بینید . امروز جمعه منطقه آزاد ارس مرز جلفا و نوردوز (ارمنستان) غوغا بود التماس میکردن واسه فروش 1600 تا 1500 :دی . دوستای گلم گمانه زنی نکنید . صراف 1 اصل رو می دونه این که پول مصه آب جاری هست اگر جلوش رو ببندی میگنده ! فوقش جلوی این قیمت 5 روز مقاومت می کنن بعدش محبورن مصه قبل کار کنن . هیچ کدوم از اساتید اقتصادی اینجا دقت نکرد دقیقا از موقعی که دلار رفت بالای 1450 تومان تمامی صرافی بانک ها نیمه تعطیل و یا تعطیل شدن .:cool: حالا !!!! بگذریم وقتی دید که صرافی بانک ها باز شدن و مثه قبل و با این نرخ خرید و فروش کردن تمامی صرافی های تهران هم به همین قیمت کار می کنن . چون سهمیه صراف های (سرزمین اصلی) رو صرافی های بانک ها پرداخت می کنه .

استفاده کردیم.

۲ مورد
۱- شما چرا قیمت پیپالتون رو پایین نیاوردید!؟ شما که می دونید قیمت ها پایین داره میره!؟
۲- خودتونم می دونید کی نرخ فرعی درست شد؟ زمانیکه بانک مرکزی به عنوان تنها فروشنده ارز، ارزی که تزریق می کرد نصف شد. کی ۲ تومن شد زمانیکه این ارز رو اصلا تزریق نکرد. من شک دارم بانک مرکزی ارزی رو از طریق صرافی یا غیره تزریق کنه. شما مطمئنی!؟

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
استفاده کردیم.

۲ مورد
۱- شما چرا قیمت پیپالتون رو پایین نیاوردید!؟ شما که می دونید قیمت ها پایین داره میره!؟ این یعنی چی الان :confused: ؟ (اعتراض دارم ) بالای 11 یا 12 روز بنده 1 دلار پی چال هم نفروختم !!!!! :eek:
۲- خودتونم می دونید کی نرخ فرعی درست شد؟ زمانیکه بانک مرکزی به عنوان تنها فروشنده ارز، ارزی که تزریق می کرد نصف شد. کی ۲ تومن شد زمانیکه این ارز رو اصلا تزریق نکرد. من شک دارم بانک مرکزی ارزی رو از طریق صرافی یا غیره تزریق کنه. شما مطمئنی!؟

دوست گلم اگر به آخرین تاریخ پستم در تاپیک پی پال نگاه کنید متوجه میشید که بالای10 هست بنده تامین ارزی نکردم به هیچ عنوان چون 2 اخلاق بدی دارم اینم این هست که به هیچ عنوان حاضر نیستم پول زور بدم 2-به هر قیمتی که کار نمی کنم ;) آخرین پست من در تاپیک پی پال January 17th, 2012, 02:09 PM آخرین نرخ اعلامی هم در پرشین تولز 1755 بوده و روز بعدش هم فقط در یاهو اعلام قیمت کردم و دیگه تامین نکردم چون 1000% احتمال این روز رو میدادم دوست گلم . دوستانی که با من کار می کنن به راحتی می تونن گفتار من رو تائید بکنن چون از یک کار خیلی بدم می آد و اون هم خالی بندی هست . ! واقعا خیلی عالی میشه قبل اینکه حرفی بزنیم و یا پستی رو بدیم کل زوایا اون رو مورد پردازش قرار بدیم بعدا کسی رو متهم کنیم و یا بهش اعتراض کنیم :wacko:

در مورد گزینه شماره 2 هم هفته بعد سر بزنید به سایت بانک مرکزی به نشانی صفحه نخست و مجموعه مقررات ارزی رو به دقت مطالعه کنید . چون با تک نرخی کردن نرخ بازار فرغی از لحاظ قانونی کاملا از بین میره دوست عزیز

پ ن : قسمت قرمز شده اعتراض من به بی دقتی این دوست عزیز قبل از محکوم کردن من به گرون فروشی بود .

prodoctornuke

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
48
حالا بنظرتون برای خرید کالاهای مثل لوازم خانگی و قطعات کامپیوتری کاهش قیمتی هست؟
چقدر دیگه؟

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
شما هم مثل صرافی ها شدید و شاید هم بدتر.
نفروختن بد تر از فروختن به قیمت روزه. اینطوری ما چطوری باید هزینه پروژه هامون رو تامین کنیم باید قیمت بالاتر و شرایط بدتر رو تحمل کنیم.
من هر روز دارم سر می زنم تاپیک وقتی شما نمی فروشید توی تاپیک یک جوری بازار عرضه و تقاضا خراب میشه.

همین کاری که بانک مرکزی توی این مدت کرده.

یعنی از فردا پس فردا شما با ۱۳۰۰ هم نه با ۱۴۰۰ هم نه با ۱۵۰۰ می فروشید دلارتون رو؟ اگر اینطوریه من الان پیش خرید می کنم. پروژه هام لنگه من توی این مدت نمی دونید با چه قیمت هایی ارز تهیه کردم.

شما می گید از لحاظ قانونی از بین میره. این حرف رو چند بار از این دولتیون شنیدیم ولی هر روز ارز رو گرونتر می خریم. ما که خدمات اینترنتی می دیم که واردات نداریم با وزارت بازرگانی LC باز کنیم. فکر می کنید برای ما مهمه که بازار فرعی قانونیه یا غیر قانونی!؟ فکر می کنید برای کسی مهمه!؟

بازار عرضه و تقاضاست تا عرضه نشه و تقاضا بره بالا مشکل داریم!

شما خودتون آدم منطقی ولی فکر کنم زیادی خوش بین هستید

بهرام تابان

Registered User
لایک‌ها
1

شايدمنظورتان سودي است كه بانكها از عقود مشاركتي مي گيرند و يا افزايش نرخ تسهيلات اعطايي باشد . به هر حال علاقه مندم زودتر اين مطلبي كه از نظر دور داشته ام بدانم تا تصميمات درستي در آينده نزديك بتوانم بگيرم .شايد هم از سپرده تان به عنوان ضمانت نامه بانكي در معامله تان استفاده مي كنيد . متشكرم

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73

شايدمنظورتان سودي است كه بانكها از عقود مشاركتي مي گيرند و يا افزايش نرخ تسهيلات اعطايي باشد . به هر حال علاقه مندم زودتر اين مطلبي كه از نظر دور داشته ام بدانم تا تصميمات درستي در آينده نزديك بتوانم بگيرم .شايد هم از سپرده تان به عنوان ضمانت نامه بانكي در معامله تان استفاده مي كنيد . متشكرم

والا با لا رفتن نرخ سود و تسهیلات به کسانی که زندگیشون رو خط کردیت لاین بانک ها باشه باید سخت تر بشه.

من یادمه زمانی که سود تسهیلات رو تک رقمی کردن این افراد حال اساسس کردند

mahdy_mihani

Registered User
لایک‌ها
43
ایشون می فروختند یا نمی فروختند قیمت نغییری نمی کرد. ولی در اصل کار ایشون درسته .

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
ایشون می فروختند یا نمی فروختند قیمت نغییری نمی کرد. ولی در اصل کار ایشون درسته .

ایشون مجبور نیستند بفروشند ولی ما که مجبوریم بخریم. نکنه می گی تمام سایت ها رو بخوابونیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا