برگزیده های پرشین تولز

بررسی دلار تک نرخی ۱۲۲۶ تومانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Atheros

Registered User
لایک‌ها
11
از اونجاییکه به ایام الله دهه زجر و 22 بهمن و راهپیمایی و اینا داریم نزدیک میشیم باید یه خبری خوشی به ملت داده میشد که حداقل ساندیس خورهای مواجب بگیرشون رو از دست ندادن و یه سری آدم نادان هم به اونا بپیوندند و به به و چه چه که چقدر اینا خوبن چه قدرتی دارن ! یه روزه فلان کردن و آره و اینا!

هر سال در آستانه این ایام که میشه یه خبر به ظاهر خوشی داده میشه یه سال ماهواره امید..یه سال کیک زرد ..یه سال دلار 1226 تومنی!

صبر کنید بهمن تموم شه انتخابات برگزار شه اون وقت میفهمیم دنیا دست کیه!!

دقیقا

100% موافقم

نقدینگی 350 هزار ملیارد ریال ... یعنی هر ایرانی 4 تا 5 ملیون داره. ما که نداریم .. خیلی ها هم ندارند .. پس این پول ها دست کی هست ؟

عزیز!
وقتی 4-5 نفر ندارند.یهو 1 نفر پیدا میشه که 50 میلیون داره!

Last edited:

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
شما هم مثل صرافی ها شدید و شاید هم بدتر.
نفروختن بد تر از فروختن به قیمت روزه. اینطوری ما چطوری باید هزینه پروژه هامون رو تامین کنیم باید قیمت بالاتر و شرایط بدتر رو تحمل کنیم.
من هر روز دارم سر می زنم تاپیک وقتی شما نمی فروشید توی تاپیک یک جوری بازار عرضه و تقاضا خراب میشه.

همین کاری که بانک مرکزی توی این مدت کرده.

یعنی از فردا پس فردا شما با ۱۳۰۰ هم نه با ۱۴۰۰ هم نه با ۱۵۰۰ می فروشید دلارتون رو؟ اگر اینطوریه من الان پیش خرید می کنم. پروژه هام لنگه من توی این مدت نمی دونید با چه قیمت هایی ارز تهیه کردم.

شما می گید از لحاظ قانونی از بین میره. این حرف رو چند بار از این دولتیون شنیدیم ولی هر روز ارز رو گرونتر می خریم. ما که خدمات اینترنتی می دیم که واردات نداریم با وزارت بازرگانی LC باز کنیم. فکر می کنید برای ما مهمه که بازار فرعی قانونیه یا غیر قانونی!؟ فکر می کنید برای کسی مهمه!؟

بازار عرضه و تقاضاست تا عرضه نشه و تقاضا بره بالا مشکل داریم!

شما خودتون آدم منطقی ولی فکر کنم زیادی خوش بین هستید

دوست گلم درباره پاراگراف اول عرض کنم من والا دلار وقتی شد 1820 من همون روز 45000 دلار 1 ساعت قبلش خریدم 1745 شاید باورت نشه طرف من توی امارات زنگ زد گفت یا $ رو برگردون یا ما به تفاوت رو بریز به حساب من :( حالا من با این طرف کاریمون داریم 5 سال کار می کنیم اون روز والا مات و مبهوت بودم 3000 دلار رو به نرخ 1820 خریدم ازش و باقی دلار ها رو براش برگردوندم و دیگه تامین ارزی نکردم دوست عزیز . والا دلار نداشتم که بخوام بفروشم . بعدا دوست گلم شما هم لطف دارید بنده رو وزنه ای توی پرشین تولز به حساب اوردید بابت وضعین قیمت :wub:

والا به محضی اینکه صرافی بانک ها باز بشه و این قیمت عملیاتی بشه 100% به روی چشم دقیقا به همون نرخ تقدیم میکنم. دوستان منو میشناسن و می دونن دقیقا به نرخ روز کار می کنم .

دوست گلم والا اگه خوش بینانه نگاه نکنیم چه کنیم ؟:( مسئله ارز الان یه مسئله فرسایشی شده . در صورتی که قوانین رو سفت و سخت بگیرن و فروش ارز بدون فاکتو مصه طلا ممنوع بشه و نرخ مرجع واقعا مرجع به حساب بیاد ایشالا که قضیه فیصله پیدا میکنه . همیشه خوش بین بودن بهتر از بد بین بودنه و آدم تو حول و ولا نیست گلم . والا تو همین آشفته بازار ارز و سکه خودم به شخصه نه یک $ خریدم و کردم تو متکا که گرون تر بشه و نه سکه پیش خرید و نه حتی از بازار خریدم :happy: . گلم اینا همه بازی بازار و سیاست و عاغا زاده هست :stun: . ایشالا که این قضیه هم ختم به خیر بشه و بازار به روال عادی برگرده :)

والا با لا رفتن نرخ سود و تسهیلات به کسانی که زندگیشون رو خط کردیت لاین بانک ها باشه باید سخت تر بشه.

من یادمه زمانی که سود تسهیلات رو تک رقمی کردن این افراد حال اساسس کردند

دوست گلم کردیت لاین در صورتی که در ایران تبدیل به دیون نشه و در بازه خودش پرداخت بشه حتی 1% هم ازت کارمزد نمیگیره ;)

ایشون می فروختند یا نمی فروختند قیمت نغییری نمی کرد. ولی در اصل کار ایشون درسته .

:wub: شما لطف داری دوست عزیز نظر لطفتون هست . خدمت شما هم ارادت داریم .

ایشون مجبور نیستند بفروشند ولی ما که مجبوریم بخریم. نکنه می گی تمام سایت ها رو بخوابونیم؟

من تو پشت قبلیم گفتم . من والا تامین ارزی نکردم . بلا نسبت طرف عرب ما تو امارات بی پدر پول زور می خواست . خدا وکیلی تو این 29 ساله زندگیم پول زور ندادم . تو کتم نمی ره . 4 روز پیش یکی از بچه ها خیلی کارش گیر بود بهش زنگ زدم مرتیکه عوضی قیمت دلار کانادا رو به جای دلار آمریکا می داد و می گفت : همینه می خوای بخا ! نمی خوای به سلامت ! . والا به خدا ظلمه . من به مولا دلم نیاد دلار رو می خریدم 2350 ! بعدا چند میدادم آخه ! والا آدم رو نفرین می کنن ! واسه این بود که تامین ارزی نکردم :( . من به خیلی از بچه گفتم که تیکت بزنن و مثلا بگن کردیت کارت اکس پایر شده یا یه سری بهونه بیارن و بتونن 1 هفته ای وقت بگیرن

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
drdexter عزیز

ضمن تشکر از توضیحاتتون

2 3 تا سوال داشتم

1- پیش بینی شما در مورد نرخ مرجع چیه ؟ ایا موفق میشه ؟ ایا از 1226 تومن پایین تر میاد؟

2- این کردیت لاین دقیقا چیه ؟ میشه بیشتر توضیح بدید.

ممنون

prodoctornuke

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
48
حالا بنظرتون برای خرید کالاهای مثل لوازم خانگی و قطعات کامپیوتری کاهش قیمتی هست؟
چقدر دیگه؟
چون این کالا ها با دلار دولتی وارد میشه نباید افزایش انچنانی داشته باشه
مثل محصولات lg-samsung

prodoctornuke

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
48
حالا بنظرتون برای خرید کالاهای مثل لوازم خانگی و قطعات کامپیوتری کاهش قیمتی هست؟
چقدر دیگه؟
مثل محصولات lg-samsung

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
ال جی و سامسونگ قیمتهاشون احتمالا 10 درصد بالا میره چون دلار دولتی رو دولت 10 درصد گرون کرد !

لوازم کامپیوتر خیلی هاش با دلار دولتی وارد نمیشه ! پس بستگی به قیمت دلار ازاد داره !

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
کجا دلار میفروشن؟؟؟؟
تک نرخی شد آیا؟؟؟؟

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
قيمت ارز در بازار ايران(تومان) ساعت به روز رسانی: 11:58 شنبه 08/11/90
ارز خريد فروش
دلار آمريکا 1650 1750

قيمت فروش سکه در بازار ايران(تومان)-ساعت به روز رسانی: 12:01 شنبه 08/11/90
تمام سکه بهار آزادی طرح قديم: 810000
تمام سکه بهار آزادی طرح جديد: 795000

کلاه گشادی سر مردم گذاشت !!! رسما اومد گفت مردم خوشحال باشید !! صد تومن گذاشتم روی نرخ دلار دولتی !! جنسا گرون میشه !! این دیگه خیلی بود !!
بیای منت بزاری سر مردم که دلار 1100 تومنی رو کردی 1200 تومن :دی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
ال جی و سامسونگ قیمتهاشون احتمالا 10 درصد بالا میره چون دلار دولتی رو دولت 10 درصد گرون کرد !

لوازم کامپیوتر خیلی هاش با دلار دولتی وارد نمیشه ! پس بستگی به قیمت دلار ازاد داره !

بله متاسفانه کسی صحبت از 10 درصد گرانی نمیکنه :( همه خوشن به پایین اومدن قیمت

یه تلویزیون که 2 میلیون تومن قیمت داره به راحتی اب خوردن با چند تا پیامک و چند تا روزنامه شده 2 میلیون 200 تومن (تازه اگه فروشنده بهانه های دیگه نیاره برای بیشتر گرون کردن)

دستشون درد نکنه

فقط وقتشو بیشتر کنند. این همون دلاریه که بعضیها میگن بیشتر از 900 تومن نمی ارزه

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
آقا یکی بیاد به من جواب بده
الان دلار واردات گرون شد خب جنسا هم گرونتر مشن
ولی اون موقع که دلار واردات 1100 و خورده ای بود و دلار آزاد بالا میرفت دیگه واسه چی جنسا گرون میشدن؟؟

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
گُ خوردن که میخوان کنترل کنن :hmm:
امروز نرخ اولیه اعلام شد، 1750 !!! 50 تومن بیشتر از آخرین نرخ روز پنج شنبه ...
ببینیم تو ادامه ی روز چی میشه! / شده عین بورس !!!

سيناترا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
حالا دیدید که دولت کثیف چه کلاهی سر مردم گذاشت. رفتار دولت در 2 ماه اخیر:

1- بصورت مصنوعی دلار به بازار تزریق کرد و با لابیگری های نمایشی قیمت رو بصورت فرمایشی برد بالا تا دلارهای نفتی خودشو به قیمت بالاتری بفروشه تا کسر بودجه جبران بشه
2- طی حدود دو هفته اول چند صد میلیارد تومان سود به جیب دولت رفت، ادامه این روند میتونه کمکی خوبی باشه!
3- کنترل قیمت از دستان ناتوان اقتصاد مریض و بیمار خارج میشه... دلار همچنان بالا میرود... بالای 2000 تومان!
4- دولت که قیمت از دستش در رفته، با یک اقدام موزمارانه، با یک تیر دو نشان میزند. 1- اعلام میکنه دلار تک نرخی شده 1226 تومان یعنی عملا دلار رسمی رو 100 تومن گرون میکنه و مردم که در شوک وضعیت یکماه اخیر دلار هستند اصلا 100 تومن رو نمی بینن و براشون مهم نیست! :eek: 2- با اطلاع رسانی نادرست اینگونه تظاهر میکنه که هرکسی دلار داره از شنبه 1226 تومن بیشتر نمیارزه! همه هجوم می برن برای فروش دلاراشون. اینکار باعث میشه دلال ها (که از حیله دولت خبردارند) دلار بخرن. دستشون پر میشه از دلار ... یعنی دلال ها اشباع میشن. حالا این اشباع شدن چه خاصیتی داره؟ دولت نرخ سود رو 21 درصد کرد چند روز پیش... دلار اشباع در دست دلالها باعث رکود خرید و فروش میشه بصورت نسبی، حداقل تا زمانیکه مردم به این نتیجه برسن که سرمایه گذاری روی دلار دیگه منفعتی نداره، پس بهتره برن نقدینگیشون رو بریزین تو شکم بانک های جمهوری اسلامی...
حالا دولت به خیال خام خودش نقدینگی رو میکشونه تو بانک ها، با اینکار کسری بودجه خودشو جبران میکنه و میتونه یارانه هارو همچنان به مردم بده، اخه خوب نیست قبل از انتخابات دولت زیر دادن یارانه ها زایمان کنه. ولی اینجا رو کور خونده چون همون نقدینگی که از جیب مردم کشیده بیرون رو باید سر ماه دوباره بده به خودشون، دوباره نقدینگی زیاد میشه و دوباره تورم بالا میره و دولت همچنان در چرخه ی باطل رکود و ورشکستگی بدور خود می چرخد.

iloveuiran

Registered User
لایک‌ها
2
پس کوش ای وای دلار شد 1226 کوش اون جناب صراف که میگفت میشه 1226 کوش مث که فلنگ رو بسته
دلار 1226 تومنی رو لولو برد

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
آقا یکی بیاد به من جواب بده
الان دلار واردات گرون شد خب جنسا هم گرونتر مشن
ولی اون موقع که دلار واردات 1100 و خورده ای بود و دلار آزاد بالا میرفت دیگه واسه چی جنسا گرون میشدن؟؟

یه کاریکاتوری مجله گل آقا ، 10-15 سال پیش ، کشیده بود ، بالاش تیتر خبرو از مجله علمی زده بود که حرکت وضعی زمین در حال کند شدن است. بعد دو تا کاسب کشیده بود که نشسته بودن کنار هم . یکیشون به اون یکی میگفت حرکت زمین در حال کند شدنه ، چیزی برای ما نداره ؟ :D . اون یکی هم جواب میداد که تو فقط حرکت قیمتو تندترش کن

خلاصه عزیز جان وقتی میگن این دولت مردمیه و از دل مردم برخاسته ، دروغ نمیگن که ! :rolleyes:

پ.ن : قیمت دلار امروز در بازار 1600 تومن فروشش بود و خرید اکثرا نداشتن . حواله هم که به حساب شخصی انجام نمیشه.
پ.ن 2 : این مهندسه داره شایعه سازی میکنه ، 1750 کجا بود ؟ :D

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
چقدر دیگه؟
مثل محصولات lg-samsung

رسما 10% راحت می ره بالا . در ضمن در نظر داشته باشید که وری بانک کره جنوبی هم ایران رو تحریم کرد دیگه حواله ون هم نمی زنن گلم . راحت 20% رو مد نظر داشته باشید .

پس کوش ای وای دلار شد 1226 کوش اون جناب صراف که میگفت میشه 1226 کوش مث که فلنگ رو بسته
دلار 1226 تومنی رو لولو برد

خوب امروز پس از کلی مصیب و تلفن و حضوری رفتن این ور و اون تشت رسوایی بانک م ر ک ز ی که تا حالا افتاده زمین . !!!!

قابل توجه : صرافی ملی - صرافی مهر(بانک کشاورزی) - صرافی ملت - صرافی پاسارگاد- صرافی سامان - صرافی اقتصاد نوین - صرافی پارسیان - صرافی بانک توسعه صادرات هیچ کدوم فروش نداشتن ؟!

دلیل : بانک مرکزی هنوز تامین ارزی نکرده برای این صرافی ها .

قابل توجه : حتی بی شعور ها مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی هم هنوز اصلاع نشده و ابلاغیه ارسال نشده .

با همین کار دلار 37 تومن در بازار آزاد زد بالا . ! یعنی کمپلت تا این لحظه چیزی جز تشت رسوایی واسه عاغایان نبوده :دی . عکس العمل بازار آزاد در صورتیکه این وضع ادامه پیدا کنده خیلی شدید خواهد بود . حجمع پول گردشی در بازار غیر رسمی ایران بیشتر از سرمایه بانک مرکزی نباشه کمتر از اون نیست . اینا دارن به جنگ هیولا میرن ولی غافل از اینکه نه سواد دارن و نه خودشون چیزی هستن !

یه نکته جالب : بانک ملی امروز فروش ارز مسافرتی رو هم متوقف کرده بود به دلیل عدم اصلاح مجموعه مقررات بانک م ر ک ز ی . یعنی دیگه خوده این والا نوبره !!!!

در ضمن فلنگی در در کار نبوده که وا بوده و الان بسته شده بشه :eek: همیشه خوش بین بودن بهتر از بد بین بودن هست دقیقا مشابه همین کار زمان آقای خاتمی انجام شد و تا همین اردیبهشت امسال هم ادامه داشت . بنده از روی تجربه کار ده سالم اظهار نظر کرده دولت دهم به مراتب از دولت نهم وضعیت خزانه ای بهتری داشته و داره به خاطر افزایش قیمت دلار ولی امروز به بنده ثابت شد که بی سوادی و بی شعوری در سطح اقتصاد کلان جامعه بیداد میکنده. در ضمن لولو هم چیزی رو جایی نبرد :eek: خوش آمد گویی رسمی 20% برای افزایش قیمت .

لطفا هر کسی وارد بحث میشه خواهشا از هر گونه استفاده از الفاظ ا.ن به جد پرهیز کنه و خواهشا از بخارات حرفی نزنه . تا موقعی که احترام متقابل باشه بنده در بحث شرکت می کنم در غیر شرمنده همتون هستم .

prodoctornuke

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
48

درسته قبل از موج گرونیا
یه ماشین لباسشویی 850 هزار تومان بود
5 شنبه 1میلیون و 50 هزار بود
الان با این وضعیت قیمت 10% از 850 بیشتر میشه یا از 1 میلیون؟

*****************************************************************************************************************
وضعیت قیمت دلار چجور شده دوستانی که توی بازار هستند؟

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
برادر دکستر این مدیر مثقالو گفتی میشناسی , بهش بگو ایندفه اینا کار دستت میدن !!
چطور به خودش جرات میده قیمت واقعی بازارو بنویسه توی سایتش؟؟ در راه اسلام باید دروغ بگه و بنویسه دلار 1226 تومن

mmforouzan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امروز هيچ جا دلار 1226 نداره همش دروغ بود دلار تو بازار بين 1750 تا 1900 معامله مي شه سكه هم 815 تا 820 دوباره داره قيمتها رشد ميكنند مگه اينكه كسي خر باشه بره ژولشو بڪاره بان با 21 درصد من سكه خريدم 565 تومن الان حساب مي كنم كمتر از دو ماه بهم 45% سود داده يعني به اندازه دو سال و دو ماه بانك مگه خرم برم بدارم تو بانك؟

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
موضوعی که هست اینه توی بازار های اینچنینی هیچوقت قیمت نمیتونه یه کله و بدون توقف و بازگشت بره بالا , چون فقط بالا رفتن برای اونایی که باید سود داشته باشه سود نداره , و بازار به نوعی برای جذب قدرت نیاز داره پایین بیاد تا بتونه سرمایه هارو ببلعه و قدرتش زیاد بشه و بالاتر بره , هر کاری که اینا تا الان کردن در حقیقت کمک به این جریان بوده ,خواسته یا ناخواسته , یعنی وقتی قیمت خودش توان بالاتر رفتن رو نداشته و یا کند شده اومدن یه حرفی زدن یه ترسی راه انداختن که قیمت بکشه پایین تا بعد بتونن بالاتر ببرنش.
این اتفاقیه که تا الان چندین بار دیدیم , اینم که الان داریم میبینیم , نتیجشم این میشه که طبیعتا دلار بارد بره حدود 2500 اگه اوضاع به همین منوال باشه.
پیشنهاد من !! اگه میخرید به هیچ عنوان نفروشید , سودی در کار نیست چه دلار بشه 10000 تومن چه 100000 تومن سودی نمیکنید ولی اگه اقدام به خرید و فروش کنید بار اول شاید سود کنید , بار دوم شاید سود کنید بار سوم وقتی فروختید اگه بازار بکشه بالا چند برابر اون به اصطلاح سودی که کردید از دستتون میره , و اونی که فقط خریده و نگه داشته در حقیقت از شما بیشتر سود کرده یا به اصطلاح ارزش پولش حفظ شده.
مثال
دلار میخرید 2000 تومن , میشه 2200 میفروشید منتظر میشید دلار بشه 2100 که دوباره بخرید و این اتفاق می افته , اینجا 100 تومن سود میکنید !! بار دوم همینطور بار سوم همینطور بلاخره اتفاق می افته که مثلا توی قیمت 2300 میفروشید دلارتونو منتظر قیمت 2200 میشید که بخرید ولی دلار میره بالا میرسه به 3000 !!1 یعنی دلاری 500 600 تومن ضرر کردید.

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
شیرم دهنت بهمنی! دلار شد 1800 Again!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا