• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
واسه دانلود و وبگردی همزمان میشه دو سه کیلوبایت تو دانلود منیجر کمتر از سقف سرعت محدودیت بذاری.
این مرکزی که من هستم با کارت دانشجویی و معرفی نامه شرکت 256 بیشتر نداد ولی 512 خیلی به صرفه تره. اگه میتونی بگیری شک نکن اصلا.

سلام دوست عزيز.
خيلي عجيبه! من شنيدم كه مخابرات درحال حاضر به كاربر خانگي هم بدون هيچ مشكلي 256kbps ميده و دو تا از اقوام ما هم گرفتن.

darvish1900

Registered User
لایک‌ها
116
سلام دوست عزيز.
خيلي عجيبه! من شنيدم كه مخابرات درحال حاضر به كاربر خانگي هم بدون هيچ مشكلي 256kbps ميده و دو تا از اقوام ما هم گرفتن.

این مورد سلیقه ای و بتسگی به حال رییس مخابرات محل داره

Jami60

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
کد:
[LEFT]8.8.8.8
198.153.192.1[/LEFT]
. اولين سرور مربوط به Google است و دومي مربوط به Symantec. حالا براي اينكه مطمعن شويد كه DNS شبكه شما از آدرس‌هاي فوق استفاده مي‌كند يا نه؟! بايد دستور زير را در داس بنويسيد:

کد:
[LEFT]nslookup www.google.com[/LEFT]
. اگر نتيجه آن در زير قسمت سرور چيزي شبيه اين بود كار شما درست بوده:
.
.
.
.
.

دوست عزیز بعد از ست کردن DNS و نوشتن دستور nslookup www.google.com نتیجه به این صورت، مشکل کجاست ؟

کد:
[LEFT]http://s3.picofile.com/file/7473298816/IPv4.bmp
http://s1.picofile.com/file/7473299137/IPv6.bmp
http://s1.picofile.com/file/7473299351/nslookup.bmp[/LEFT]

linuxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوست عزیز بعد از ست کردن DNS و نوشتن دستور nslookup www.google.com نتیجه به این صورت، مشکل کجاست ؟

کد:
[LEFT]http://s3.picofile.com/file/7473298816/IPv4.bmp
http://s1.picofile.com/file/7473299137/IPv6.bmp
http://s1.picofile.com/file/7473299351/nslookup.bmp
[/LEFT]

شما امتحان کن ببین اصلا دسترسی به اینترنت داری؟

Jami60

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
شما امتحان کن ببین اصلا دسترسی به اینترنت داری؟

یعنی چی ؟ دوست عزیز من شوخی نکردم !
مگه میشه دسترسی نداشته باشم بعد بیام یه همچین مشکلی رو مطرح کنم
حالا واقعا مشکل کجاست برای منم عجیب بود! اول فکر کردم ممکنه از ISP باشه !
بعضی از دوستان خیلی عجیب راهنمایی میکنن :)

faramobile

Registered User
لایک‌ها
921
این مورد سلیقه ای و بتسگی به حال رییس مخابرات محل داره

نه راست میگه منم اول رفته بودم ندادن و ۱۲۸ گرفتم ، بعدا شنیدم میدن رفتم گفتم زیادش کردن شد ۲۵۶

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Jami60 عزيز
1.gif

. ببخشيد من چندروزي به دليل كارهاي شخصي در دنياي واقعي! در دنياي مجازي و به خصوص در اينجا نبودم!!!

. ببينيد كليه پيغام‌هاي خطاي دستور nslookup و همچنين Syntax اين فرمان در اين آدرس از مايكروسافت كامل توضيح داده شده است: Troubleshooting Tools

. اما معني پيغام خطاي اين دستور در سيستم شما: سرور DNS شما در آن لحظه (يا كلن!) قابل دسترس نمي‌باشد و بايد از آدرس سرور ديگري استفاده نمود!!! حالا چرا خب! بيشترين احتمال به خود ISP شما و شايد برنامه خود مودم ADSL شما يا تنظيماتش بر مي‌گردد!

. شما از DNS ديگري استفاده نماييد و فراموش نكنيد كه سرور دوم DNS را از سرور ديگري از سايت متفاوتي استفاده نماييد. اين توصيه اكثر سايت‌ها و حرفه‌اي هاي شبكه است. مثلن اوليش را از OpenDNS و دومي را يا از Comodo يا از Symantec قرار دهيد. در همان پست اصلي (كه در امضايم هم لينكش است) من ليست همه DNSهارا نوشته‌ام.

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/05/29
26.gif
103.gif

linuxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
یعنی چی ؟ دوست عزیز من شوخی نکردم !
مگه میشه دسترسی نداشته باشم بعد بیام یه همچین مشکلی رو مطرح کنم
حالا واقعا مشکل کجاست برای منم عجیب بود! اول فکر کردم ممکنه از ISP باشه !
بعضی از دوستان خیلی عجیب راهنمایی میکنن :)

اقا من مگه شوخی کردم؟؟؟ شما کلا dns هاتو نمیبینی. برای همین گفتم ببین اینترنت دسترسی داری یا نه

Jami60

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
همه جوره تست کردم به پیشنهاد دوستمون DNS ها و حتی ISP رو تغییر دادم اما فرقی نکرد؛ فایروال رو غیر فعال کردم؛ Default P-r-o-x-y کارت شبکه رو چک کردم؛ IPv4 و IPv6 رو Auto تنظیم کردم و DNS هارو روی خود مودم ست کردم ؛نمیفهمم مشکل چیه !

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
سلام آقا یه سوال، اینترنت مخابرات شبانه هم داره؟ اگه داره، سرعتش چطوره میشه چیز درست و حسابی دانلود کرد؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
سلام آقا یه سوال، اینترنت مخابرات شبانه هم داره؟ اگه داره، سرعتش چطوره میشه چیز درست و حسابی دانلود کرد؟

بعضی مراکز (اکثراً شهرستانها) سرویس های حجمی با شبانه رایگان هم داره، فعلاً تو تهران که فقط سرویس های نامحدود حجمی میده. سرعت هاش هم معمولاً بالا و بسته به پهنای باند آزاد مرکز هست توی سرویس های محدود حجمی، دوستانی هستند که تست سرعتشون پهنای باند چهار مگابیتی هم نشون داده. ساعت رایگان سرویس های حجمی در مراکزی که ارائه میشه رو باید از نمایندگی و یا مرکز مربوطه بپرسید و در مورد دیتایی هم میخواد دانلود کنید دیگه به نحوه جستجو و نیاز و توانایی های خود شما بستگی داره، تو اینترنت هر چی بگی واسه دانلود پیدا میشه :D

ولی سرویس های نامحدود که در کل زمان ماکزیمم سرعت برابر با پهنای باند خریداری شده هست و مصرف ترافبک هم کلاً نامحدود و رایگان.

linuxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
همه جوره تست کردم به پیشنهاد دوستمون DNS ها و حتی ISP رو تغییر دادم اما فرقی نکرد؛ فایروال رو غیر فعال کردم؛ Default P-r-o-x-y کارت شبکه رو چک کردم؛ IPv4 و IPv6 رو Auto تنظیم کردم و DNS هارو روی خود مودم ست کردم ؛نمیفهمم مشکل چیه !

دوست عزیز من درک نمی کنم دقیقا مشکل شما چیه؟ الان می خوای چیکار کنی؟ بیشتر و دقیق تر توضیح بده تا بتونیم راهنماییت کنیم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Jami60 عزيز
1.gif

. شما مشكلتان اينه كه كلن چه با تنظيم DNS و چه بدون آن به اينترنت دسترسي نداريد؟! يعني هيچ سايتي توي هيچ Browserي باز نميشه!؟؟ Firewall شما چيه؟ شما تنظيمات مودمتان روي PPPoE هست يا Bridge تنظيم شده!؟

Default P-r-o-x-y کارت شبکه رو چک کردم
. منظورتان اين مسيره: Control Panel\Internet Options\[TAB] Connections\[Button] LAN Setting\[Frame] P*ro*xy Server بعد تيك گزينه use a p*ro*xy server for...‎ را برداشتيد!؟ اگر نه پس اينكار را دوباره انجام دهيد و دوباره تست كنيد ...

. در غير اينصورت به غير از نوشتن برند و مدل مودمتان و نوع كانكشني كه در مودم تعريف نموده‌ايد و نام و نسخه ويندوز خود و احيانن نام برنامه‌هاي امنيتي (ويروسياب+فايروال) دقيقن مشكل درون سيستم خود را توضيح دهيد ...

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/05/30
26.gif
103.gif

deniro60

Registered User
لایک‌ها
28
سلام دوستان. با مشکلی برخوردم که گفتم بهتره اینجا مطرح کنم من از مخابرات ADSL با سرعت 512 گرفتم یک مودم ADSL وایرلس هم خریدم مدل مودم TP-LINK TD- W8951ND هست. من این سرویس رو برای منزل گرفتم وگرنه در محل کار وایرلس دارم گفتم این مودم رو بگیرم تا اینترنت رو روی آیفون وآیپد داشته باشم از یکی از دوستان لب تاپش رو قرض گرفتم و شروع کردم به کانفیگ مودم در حالت بریج اینترنت روی لب تاپ وجود داره اما اونطوری چون سیستم ندارم نمیتونم نت روی دستگاههای آیپد وآیفون داشته باشم البته روش PPPOE هم اگر درست تایپ کرده باشم تنظیم کردم که اونهم جواب نداد یعنی اتصال وایرلس با آیپد برقرار هست اما دیتا وجود نداره به مخابرات تهران هم زنگ زدم که متاسفانه یکی از اپراتورها طوری جواب داد که ناامید شدم طرف میگفت همه آیپدها ویندوز دارن !!!!! همین که خواستم بهش توضیح بدم سیستم عامل آیپد چیه بیخیالش شدم . خلاصه ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن چکار کنم ؟

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
سلام دوستان. با مشکلی برخوردم که گفتم بهتره اینجا مطرح کنم من از مخابرات ADSL با سرعت 512 گرفتم یک مودم ADSL وایرلس هم خریدم مدل مودم TP-LINK TD- W8951ND هست. من این سرویس رو برای منزل گرفتم وگرنه در محل کار وایرلس دارم گفتم این مودم رو بگیرم تا اینترنت رو روی آیفون وآیپد داشته باشم از یکی از دوستان لب تاپش رو قرض گرفتم و شروع کردم به کانفیگ مودم در حالت بریج اینترنت روی لب تاپ وجود داره اما اونطوری چون سیستم ندارم نمیتونم نت روی دستگاههای آیپد وآیفون داشته باشم البته روش PPPOE هم اگر درست تایپ کرده باشم تنظیم کردم که اونهم جواب نداد یعنی اتصال وایرلس با آیپد برقرار هست اما دیتا وجود نداره به مخابرات تهران هم زنگ زدم که متاسفانه یکی از اپراتورها طوری جواب داد که ناامید شدم طرف میگفت همه آیپدها ویندوز دارن !!!!! همین که خواستم بهش توضیح بدم سیستم عامل آیپد چیه بیخیالش شدم . خلاصه ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن چکار کنم ؟

تنها راهش PPPOE هست. تنظیماتش هم اینه:
VPI=0
VCI=35
Encapsulation=LLC

deniro60

Registered User
لایک‌ها
28
تنها راهش PPPOE هست. تنظیماتش هم اینه:
VPI=0
VCI=35
Encapsulation=LLC

داداش خیلی ممنون بابت راهنمایی شما با تنظیماتی که گفتی به نت متصل شد اما بعد از یکساعت چراغ اینترنت جلوی مودم باز خاموش شد و نت هم قطع شد. اینم از شانس بد من هستش.

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
داداش خیلی ممنون بابت راهنمایی شما با تنظیماتی که گفتی به نت متصل شد اما بعد از یکساعت چراغ اینترنت جلوی مودم باز خاموش شد و نت هم قطع شد. اینم از شانس بد من هستش.

خواهش می کنم. معمولا توی صفحه تنظیمات PPPOE مودم یه جا هست که نوشته Always On یا Auto Connect یا چیزی شبیه این که باید روی این گزینه باشه که اگر اینترنت قطع شد، خودش اتوماتیک دوباره کانکت بشه.

amirali_esh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

باید تو تنظیمات مودم تیک Dial on demand رو برداری. البته من خودم اگه باشم مودم معمولی غیر وایرلس میگیرم و یه روتر وایرلس خوب لینکسیس مثل e3000 میگیرم اونوقت مودم رو تو مد بریج میزارم و PPPoE رو با روتر وایرلس برقرار میکنم.

hypersonic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی از مرکز شهدای گمنام تهران 256 یا 512 گرفته؟
داشتم تاپیکو میخوندم دیدم انگار کسی نتونسته...

میگم یه روز قرار بزاریم بریم رئیس مرکز رو ترور کنیم :D :lol: :wacko:

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
دوستان!وضعیت ‍portهای pptp,L2Tp ,open *** چطوره امروز؟

بالا