• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
من دیروز رفتم از مخابرات 256
گرفتم / میخواستم بدونم پینگش چنده/ و سرعت دانلودش ...
وایسا هر وقت وصل شد خودت با چشمات می بینی !
حالا که گرفتی داری تحقیق می کنی؟

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
وایسا هر وقت وصل شد خودت با چشمات می بینی !
حالا که گرفتی داری تحقیق می کنی؟
عجب...
وصل شد 32 /
تا 60 هم میره بعضی وقت ها
---------------------------------------------

یه سوال فنی هم از دوستانی که واقعا سر در میارن خواهشا جواب بدن... ممنون

من الان از یه خطم صبانت دارم.
از یه خط هم مخابرات.

الان وقتی که مخابرات رو وصل کردم دیگه اون صبانت کار نمیکنه نمیدونم چرا. چراغ مودم اصلا روشن نمیزنه. یه چشمک میزنه . بعضی وقت ها{چراغ adsl} ولی بقیه چراغ ها اصلا هیچی چشمک هم نمیزنن...

کسی میدونه دلیلش چیه؟ چی کار باید بکنم؟
الان 1 ماه با حدود 20 گیگ از صبانتم مونده....:(

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
عجب...
وصل شد 32 /
تا 60 هم میره بعضی وقت ها
---------------------------------------------

از یه خط هم مخابرات.

الان وقتی که مخابرات رو وصل کردم دیگه اون صبانت کار نمیکنه نمیدونم چرا. چراغ مودم اصلا روشن نمیزنه. یه چشمک میزنه . بعضی وقت ها{چراغ adsl} ولی بقیه چراغ ها اصلا هیچی چشمک هم نمیزنن...

الان 1 ماه با حدود 20 گیگ از صبانتم مونده....:(

مبارک باشه. دوست عزیز کدوم شهر و مرکز مخابراتی هستید ؟

اگر میشه از دی ان اس های 8.8.8.8 و 4.2.2.4 هم پینگ تست بگذارید. برای من خیلی مهمه.:D ممنون میشم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام AMIR0098 عزيز
1.gif

از یه خط هم مخابرات.

الان 1 ماه با حدود 20 گیگ از صبانتم مونده....
sadsmiley.gif
. يك مودم داردي يا دوتا!؟ اگر يكي آيا برروي مودمت تنظيمات جديدي براي مخابرات انجام داديد!؟ اگر تنظيمات روي مودم برروي حالت PPPoE باشه و آن را براي مخابرات تنظيك كرديد كه مشخصه نبايد صبانت جواب بده! چون نام كاربري/كلمه عبورت با هم فرق مي‌كنه! هم چنين آيا اعداد VCI/VPI دو ISP با هم فرق نمي‌كنند؟! (از دفتر فنيشون اين اعداد را بپرسيد) اين اعداد را تغيير نداديد!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ

IgImAx
91/06/22
26.gif
103.gif

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
سلام AMIR0098 عزيز
1.gif

. يك مودم داردي يا دوتا!؟ اگر يكي آيا برروي مودمت تنظيمات جديدي براي مخابرات انجام داديد!؟ اگر تنظيمات روي مودم برروي حالت PPPoE باشه و آن را براي مخابرات تنظيك كرديد كه مشخصه نبايد صبانت جواب بده! چون نام كاربري/كلمه عبورت با هم فرق مي‌كنه! هم چنين آيا اعداد VCI/VPI دو ISP با هم فرق نمي‌كنند؟! (از دفتر فنيشون اين اعداد را بپرسيد) اين اعداد را تغيير نداديد!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ

IgImAx
91/06/22
26.gif
103.gif

ممنون عزیز دل... دلم میخواست شما جواب بدی که دادی ممنون
والا 2تا مودم هست.زنگ زدم پشتیبانی میگه نویز داری. نویز گیر هم گذاشتم همه جا ولی انگار نه انگار. ...

الان هم این مخابرات قاطی کرده. تا زمانی که تلفن منزل رو قطع نکنم این روشن نمیشه.الان یجوری شده اینقدر نویز زیاد شده . تلفن همراه که اصلا نمیفهی طرف چی میگه . تلفن خانه هم همین طوری شده...
به فکرم زده. برم مخابرات بگم جمع کنن نتش رو .... ولی اخه همین امروز گرفتم ....42 پول مودم. 15 پول نت... وای خدا.... عجب شیر تو شیری شده:(:wacko:
اون یکی هم دیگه به کل ترکیده.

--------------------------------------------------

جواب اون دوست عزیز...
تهرانم. مخابرات محلاتی... 256/
سرعت 32 ثابت هست. ولی بعضی وقت ها در حد 5 ثانیه میره رو 60 اینا.
پینگ هم 90 هست.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام AMIR0098 عزيز
1.gif

. ممنون از محبتتان.
والا 2تا مودم هست.زنگ زدم پشتیبانی میگه نویز داری. نویز گیر هم گذاشتم همه جا ولی انگار نه انگار. ...
الان هم این مخابرات قاطی کرده. تا زمانی که تلفن منزل رو قطع نکنم این روشن نمیشه.الان یجوری شده اینقدر نویز زیاد شده . تلفن همراه که اصلا نمیفهی طرف چی میگه . تلفن خانه هم همین طوری شده...
. منظورتان از نويزگير همان Splitter هست ديگه؟! چون تا جايي كه يادمه ما چيزي براي نويزگيري هم داشتيم!؟

. ببينيد شما دو تا خط جدا از هم داريد ديگه! خب!؟ حالا درست در ، ورودي هر يك از كابل‌ها به منزل (هرجاي منزل كه باشه مهم نيست! بيشتر منظورم اينه كه اولين جايي كه هنوز انشعاب نشده است) بايد آن را وارد Splitter كنيد و سپس از سر ديگه اون جعبه Splitter بايد دو سيم بيرون بياد يكي براي كل تلفن‌هاي خانه و ديگري مستقيم به مودم. پس با اين حساب ميشه دوتا خط ورودي تلفن به منزل و دوتا Splitter مجزا سر راه هر خط ورودي و 4 تا سيم خرجي از مجموع دو Splitter شما!؟ كه البته سيم خروجي براي تلفن‌هاي خانه هم بايد براي هر شماره از هم جدا باشند!! (طبيعيه! ولي چك كنيد شايد جايي با هم به اشتباه اتصالي داشته باشند!)

. حالا! اگر شما بريد كنار اون اسلپترها و هر دو خروجي كابل‌هاي مربوط به تلفن‌هاي منزل را از Splitter قطع كنيد و مودم‌هاي خود را برروي هر خط جداگانه چك كنيد و اگر در اين حالت هيچ نويزي نديديد پس هيچ مشكلي از مخابرات تا منزل شما برروي هر دو خط و هردو سرويس ISP نيست. اما اگر مشكلي بود ربطي به سيمكشي درون خانه ندارد و بايد به مخابرات اطلاع دهيد تا نويز گيري كنند! (يا به ISP بگيد كه آنها به مخابرات اعلام كنند! ولي خودتان مستقيم اعلام كنيد سريعتر است!!!)

. حالا! اگر در حالت فوق مشكلي نبود پس مشكل از درون خانه است! براي اشكال يابي درون خانه، هر دفعه فقط يكي از دو سر سيم تلفن‌هاي درون خانه را به Spliter وصل كنيد و ببينيد براي هر خط جدا در خانه آيا باز هم نويزي وجود دارد يا نه!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ

IgImAx
91/06/22
26.gif
103.gif

Last edited:

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
سلام AMIR0098 عزيز
1.gif

. ممنون از محبتتان.

. منظورتان از نويزگير همان Splitter هست ديگه؟! چون تا جايي كه يادمه ما چيزي براي نويزگيري هم داشتيم!؟

. ببينيد شما دو تا خط جدا از هم داريد ديگه! خب!؟ حالا درست در ورودي هر يك از كابل‌ها به منزل (هرجاي منزل كه باشه مهم نيست! بيشتر منظورم اينه كه اولين جايي كه هنوز انشعاب نشده است) بايد آن را وارد Splitter كنيد و سپس از سر ديگه اون جعبه Splitter بايد دو سيم بيرون بياد يكي براي كل تلفن‌هاي خانه و ديگري مستقيم به مودم. پس با اين حساب ميشه دوتا ورودي خط تلفن به منزل و دوتا Splitter و 4 تا سيم خرجي از مجموع دو Splitter شما!؟ كه البته سيم خروجي براي تلفن‌هاي خانه هم براي هر خط بايد از هم جدا باشد!! (طبيعيه! ولي چك كنيد شايد جايي با هم اتصال داشته باشند!)

. حالا! اگر شما بريد كنار اون اسلپترها و هر دو خروجي كابل‌هاي مربوط به تلفن‌هاي منزل را از Splitter قطع كنيد و مودم‌هاي خود را برروي هر خط جداگانه چك كنيد و اگر در اين حالت هيچ نويزي نديديد پس هيچ مشكلي از مخابرات تا منزل شما برروي هر دو خط و هردو سرويس ISP نيست. اما اگر مشكلي بود ربطي به سيمكشي درون خانه ندارد و بايد به مخابرات اطلاع دهيد تا نويز گيري كنند! (يا به ISP بگيد كه آنها به مخابرات اعلام كنند! ولي خودتان مستقيم اعلام كنيد سريعتر است!!!)

. حالا! اگر در حالت فوق مشكلي نبود پس مشكل از درون خانه است! براي اشكال يابي درون خانه، هر دفعه فقط يكي از دو سر سيم تلفن‌هاي درون خانه را به Spliter وصل كنيد و ببينيد براي هر خط جدا در خانه آيا باز هم نويزي وجود دارد يا نه!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ

IgImAx
91/06/22
26.gif
103.gif

Splitter اره عزیز منظورم همین بود حالا ما کارش رو گفتیم دی:
ممنون عزیز فردا چک میکنم بازم ببینم مشکل از کجاست /// اینقدر امروز به اینا ور رفتم خسته شدم...
فقط یه نکته ///
من رفتم از بیرون هم سیم یه خط رو قطع کردم / برای خطی که از مخابرات نت گرفتم روش.
ولی بازم نیوز زیاد. و مودم چراغ ADSLفقط چشمک میزد.. همین!!!

بازم ممنون. فردا چک میکنم بازم خبر میدم. ایشالا که درست میشه. ممنون از راهنماییتون

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
سرعت دانلود 128 مخابرات حدود 14 تا 16 کیلوبایت هستش . دانلود نا محدود . هزینه ماهیانه 10000 تومان . همین تعرفه در شرکت های خصوصی بیش از 17 هزار تومان در ماه و تقریبا با همین سرعت ( البته برخی شرکت ها هستند که سرعتشون چند برابر این هستش ) .

و سرعت دانلود 256 مخابرات حدود 30 تا 32 کیلوبایت هستش . دانلود نا محدود . هزینه ماهیانه 12500 تومان . همین تعرفه در شرکت های خصوصی بیش از 20 هزار تومان در ماه و تقریبا با همین سرعت ( البته برخی شرکت ها هستند که سرعتشون چند برابر این هستش ) .

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
سرعت دانلود 128 مخابرات حدود 14 تا 16 کیلوبایت هستش . دانلود نا محدود . هزینه ماهیانه 10000 تومان . همین تعرفه در شرکت های خصوصی بیش از 17 هزار تومان در ماه و تقریبا با همین سرعت ( البته برخی شرکت ها هستند که سرعتشون چند برابر این هستش ) .

و سرعت دانلود 256 مخابرات حدود 30 تا 32 کیلوبایت هستش . دانلود نا محدود . هزینه ماهیانه 12500 تومان . همین تعرفه در شرکت های خصوصی بیش از 20 هزار تومان در ماه و تقریبا با همین سرعت ( البته برخی شرکت ها هستند که سرعتشون چند برابر این هستش ) .

واین رو هم مد نظر نگرفتید که نا محدود شرکت های خصوصی اسما نا محدود هست و Fair Usage Policy داره. :happy:

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
خب... امروز ما رفتیم... از کابل اصلی هم امتحان کردیم... اونجا هم نویز بود!!! نمیدونم چرا اینطوری شده!
1.5روز هست این اتفاق افتاده و دقیقا همون زمانی که من از مخابرات نت گرفتم . چون دقیقا 10 مین قبل از وصل شدن نت مخابرات داشتم از اون یکی سرویس به راحتی و با سرعت دانلود 250 استفاده میکردم!!توی تلفن خونه و موبایل هم نویزی نبود.
و همه چی خوب بود...

تصمیم گرفتم شنبه برای جمع اوری نت مخابرات/به مخابرات برم و در خواست بدم!!!!!!!

البته امیدوارم بعد از جمع اوری دوباره همه چیز مثل قبل بشه...
و از سرویس صبانت استفاده کنم. دوباره. تا اخر این ماه... بعد از اتمام این سرویس هم تصمیم گرفتم از اسیاتک خدمات بگیرم. که امیدوارم سرعت دانلودش مناسب باشه///
چون من خیلی دانلود میکنم...
در تمام مدت روز ... نه فقط شبا. به سرویس نامحدود احتیاج دارم.
در نظرم دارم سرویس 2 مگ با ضریب اشتراک 1 /1 بگیرم/که امیدوارم این دفعه انتخاب درستی انجام داده باشم!

miley

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوستان یه مشکل عجیب پیدا کردم
منم اینترنت مخابرات دارم 128 با مودم بیسیم و لپتاپ هم استفاده میکنم
تابحال مشکلی نداشتم الان یه سالی میشه ولی الان بیشتر از یه هفته هستش که مشکل عجیبی پیدا کردم
قضیه به این صورته که اینترنت وصله ولی بعضی وقتها هیچی دریافت نمیکنم ! مثلا یه سایت رو باز میکنه یه بار ، همون موقع یه سایت دیگه رو باز نمیکنه ! و بعد چند دقیقه همون سایت قبلی رو هم باز نمیکنه و اونی که باز نمیکرده رو باز میکنه !
والا نمیدونم چیه موضوع. مشکل سخت افزاری به نظر نمیرسه باشه. همه LED های مودم روشن هستند. نکته اینه که با پروکسی همه سایتها رو باز میکنه !!!
من تو این مدت هم چیز خاصی نصب نکردم و تنظیمات مودم رو تغییر ندادم و تنظیمات Internet Option هم مثل قبل هستند و اصلا ربطی به مرورگر نداره و با همه مرورگرها این مشکل رو دارم
نمیدونم چی میتونه باشه. چرا با پروکسی همه سایتها رو باز میکنه ولی بدون اون بعضی وقتها باز میکنه بیشتر وقتها نه. (اونم فقط یه سری سایتها)
اعصابمون رو خورد کرده.
کسی میتونه کمک کنه ؟
کسی همچین مشکلی پیدا نکرده با اینترنت مخابرات ؟

البته بگم اون موقع که باز نمیکنه سایت رو یا دانلود نمیکنه IDM ، اون موقع این آیکن اتصال اینترنت ویندوز 7 یا یه علامت زرد رنگ روش میاد (که همون نشان دهنده عدم دسترسی به اینترنت اون کانکشن هستش) یا علامت زرده نمیاد و اون بالای کانکشن میزنه No Internet Access
خیلی عجیبه. اگه بگم مشکل از اینترنت و خطه چرا همون موقع که آیکن زرد رنگ روی کانکشنه و من پروکسیم رو Load میکنم راحت به اینترنت وصل میشه و اون آیکن زرده میره !!!!!

نمیدونم اگه ویندوز عوض کنم مشکل حل میشه یا نه. هیچ کامپیوتر دیگه ای هم ندارم که تستش کنم ببنم فقط مشکل لپتاپ منه یا نه.

راستی از مخابرات خاوران (مرکز الغدیر) گرفتم خط رو.

armenaksh

Registered User
لایک‌ها
221
تعرفه ۱ مگ چنده الان
شرایط گرفتنش,چیه

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74

ممنون از قیمتها

قیمت 512 و 1 مگ رو هم داری؟
با کارت دانشجویی 512 یا 1 میدن؟

AR4SH66

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
201
دوستان یه مشکل عجیب پیدا کردم
منم اینترنت مخابرات دارم 128 با مودم بیسیم و لپتاپ هم استفاده میکنم
تابحال مشکلی نداشتم الان یه سالی میشه ولی الان بیشتر از یه هفته هستش که مشکل عجیبی پیدا کردم
قضیه به این صورته که اینترنت وصله ولی بعضی وقتها هیچی دریافت نمیکنم ! مثلا یه سایت رو باز میکنه یه بار ، همون موقع یه سایت دیگه رو باز نمیکنه ! و بعد چند دقیقه همون سایت قبلی رو هم باز نمیکنه و اونی که باز نمیکرده رو باز میکنه !
والا نمیدونم چیه موضوع. مشکل سخت افزاری به نظر نمیرسه باشه. همه LED های مودم روشن هستند. نکته اینه که با پروکسی همه سایتها رو باز میکنه !!!
من تو این مدت هم چیز خاصی نصب نکردم و تنظیمات مودم رو تغییر ندادم و تنظیمات Internet Option هم مثل قبل هستند و اصلا ربطی به مرورگر نداره و با همه مرورگرها این مشکل رو دارم
نمیدونم چی میتونه باشه. چرا با پروکسی همه سایتها رو باز میکنه ولی بدون اون بعضی وقتها باز میکنه بیشتر وقتها نه. (اونم فقط یه سری سایتها)
اعصابمون رو خورد کرده.
کسی میتونه کمک کنه ؟
کسی همچین مشکلی پیدا نکرده با اینترنت مخابرات ؟

البته بگم اون موقع که باز نمیکنه سایت رو یا دانلود نمیکنه IDM ، اون موقع این آیکن اتصال اینترنت ویندوز 7 یا یه علامت زرد رنگ روش میاد (که همون نشان دهنده عدم دسترسی به اینترنت اون کانکشن هستش) یا علامت زرده نمیاد و اون بالای کانکشن میزنه No Internet Access
خیلی عجیبه. اگه بگم مشکل از اینترنت و خطه چرا همون موقع که آیکن زرد رنگ روی کانکشنه و من پروکسیم رو Load میکنم راحت به اینترنت وصل میشه و اون آیکن زرده میره !!!!!

نمیدونم اگه ویندوز عوض کنم مشکل حل میشه یا نه. هیچ کامپیوتر دیگه ای هم ندارم که تستش کنم ببنم فقط مشکل لپتاپ منه یا نه.

راستی از مخابرات خاوران (مرکز الغدیر) گرفتم خط رو.
دقیقا یک هفتس که من هم همین مشکل رو پیدا کردم، که البته من فکر میکنم مشکل از چیز پی ان های رایگانی که استفاده کردم هست!
دقیقا نمیدونم ولی مشکل از DNS هست!

rocknet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من دیروز اینترنت 256 مخابرات گرفتم امروز زنگ زدن گفتن وصل شده مودمو وصل کردم دیدم لامپ ADSL روشن (رانژه) شده .. ولی به مودم یوزر پسورد میدم ارور 651 میده !

در ضمن دو حالت Route و Bridge تست کردم با هیچ کدوم اینترنت نداشتم.

کسی میدونه مشکل چیه ؟!

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
دقیقا یک هفتس که من هم همین مشکل رو پیدا کردم، که البته من فکر میکنم مشکل از چیز پی ان های رایگانی که استفاده کردم هست!
دقیقا نمیدونم ولی مشکل از DNS هست!

وقتی می خواهید وب پیج بالا بیاورید چه پیغام اروری می نویسه ؟ ارورش مهمه.

لطفا به تنظیمات( Browser ( Settings بروید بعد به تب Connections و اون پایین پنجره: LAN Settings و بعد Use a proxy server for your LAN رو تیکش رو بردارید اگر تیک خورده.
اگر کروم دارید باز به Settings بروید و بعد اسکرول کنید بالا و روی Show Advanced Settings کلیک کنید. دوباره بالا اسکرول کنید و روی Change proxy settings کلیک کنید بقیش مثل بالاست .:happy:

و اینکه لطفا از سایت یاهو و 4.2.2.4 و 8.8.8.8 پینگ بگیرید.

یه چیزی که مشکله اینه که اگر *** فعال باشه COnnection اون توی تسک بارتون نشون داده نمیشه و همین ممکنه متوجه نباشید... با اینکه طوری برنامه ریزی شده مه با هر بار ریستارت اتومات کانکت بشه.

miley

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
وقتی می خواهید وب پیج بالا بیاورید چه پیغام اروری می نویسه ؟ ارورش مهمه.

لطفا به تنظیمات( Browser ( Settings بروید بعد به تب Connections و اون پایین پنجره: LAN Settings و بعد Use a proxy server for your LAN رو تیکش رو بردارید اگر تیک خورده.
اگر کروم دارید باز به Settings بروید و بعد اسکرول کنید بالا و روی Show Advanced Settings کلیک کنید. دوباره بالا اسکرول کنید و روی Change proxy settings کلیک کنید بقیش مثل بالاست .:happy:

و اینکه لطفا از سایت یاهو و 4.2.2.4 و 8.8.8.8 پینگ بگیرید.

یه چیزی که مشکله اینه که اگر *** فعال باشه COnnection اون توی تسک بارتون نشون داده نمیشه و همین ممکنه متوجه نباشید... با اینکه طوری برنامه ریزی شده مه با هر بار ریستارت اتومات کانکت بشه.

سلام.
نه دوست عزيز گفتم ربطي به مرورگر نداره. اپرا و فايرفاكس و هر كوفت و زهرماره ديگه اي كه موجوده رو هم تست كردم نشد
گفتم تنظيمات Internet Option رو چك كردم و هيچ پروكسي اي در كار نيست.
ضمنا من از *** استفاده نميكنم. يه پروكسي (فيلتر شكن فكر كنم) هستش و اونم وقتي قطعش ميكنم مثل بچه آدم ميكشه كنار خودشو. حالا البته بيشتر روي اين پروكسي تمركز ميكنم ببينم نكنه اون يه مرگيش هست.

به ارورش دقت نكردم. حالا شب رفتم خونه ميگم. احتمالا ميگه كه نميتونه به اينترنت دسترسي پيدا كنه و تنظيمات رو چك كنيد. چون واقعا نميتونه ! وقتي كه هيچ دريافتي نداريم احتمالا ارورش همونه كه گفتم.

اين قضيه پينگ گرفتن از اين سه تا چيه ؟ ميشه توضيح بديد؟
من قبلا هم تو اينجا ديدم كه گفته شده پينگ از اين سه تا بگيريد. حالا مثلا نتيجه بايد چي باشه و چي رو معلوم ميكنه ؟
بعد چرا 4.2.2.4 و 8.8.8.8 ؟ حالا ياهو يه چيزي

به هر حال بازم درخواست كمك

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
سلام.
نه دوست عزيز گفتم ربطي به مرورگر نداره. اپرا و فايرفاكس و هر كوفت و زهرماره ديگه اي كه موجوده رو هم تست كردم نشد
گفتم تنظيمات Internet Option رو چك كردم و هيچ پروكسي اي در كار نيست.
ضمنا من از *** استفاده نميكنم. يه پروكسي (فيلتر شكن فكر كنم) هستش و اونم وقتي قطعش ميكنم مثل بچه آدم ميكشه كنار خودشو. حالا البته بيشتر روي اين پروكسي تمركز ميكنم ببينم نكنه اون يه مرگيش هست.

به ارورش دقت نكردم. حالا شب رفتم خونه ميگم. احتمالا ميگه كه نميتونه به اينترنت دسترسي پيدا كنه و تنظيمات رو چك كنيد. چون واقعا نميتونه ! وقتي كه هيچ دريافتي نداريم احتمالا ارورش همونه كه گفتم.

اين قضيه پينگ گرفتن از اين سه تا چيه ؟ ميشه توضيح بديد؟
من قبلا هم تو اينجا ديدم كه گفته شده پينگ از اين سه تا بگيريد. حالا مثلا نتيجه بايد چي باشه و چي رو معلوم ميكنه ؟
بعد چرا 4.2.2.4 و 8.8.8.8 ؟ حالا ياهو يه چيزي

به هر حال بازم درخواست كمك

سلام. :)

احتمالا پینگ گرفتن مشکل رو مشخص کنه.

حالا نگفتید که وقتی می خواهید وارد سایتی بشوید چه پیغام اروری میده ؟ با ISP صحبت کرده اید ؟

4.2.2.4 و 8.8.8.8 دو دی ان اس هستند. کلا وظیفه دی ان اس ترجمه کردن حروف و کاراکتر ها به شماره یا IP هست.

و پینگ گرفتن از دی ان اس های معروف معمولا خیلی مطمئنه.
پینگ هم که زمان رفت و برگشت هر پکت دیتا از جای شما تا جایی که بهش Request فرستادید هست.

اگر Packet Loss داشته باشید ( Request timed out ) یعنی پکت فرستاده شما دریافت نشده و برنگشته و یعنی دسترسی به اینترنت ندارید.
اگر 7 دارید روی آیکن ویندوز کلیک کنید. تو قسمت سرچ بنویسید Command Prompt ( که اسم اون صفحه سیاه که دستورات کامپیوتری توش نوشته می شه هم همین هست ) یا cmd ( مخفف Command به معنی دستور ) و اینتر کنید.

پنجره سیاه که باز شد تایپ کنید ping 4.2.2.4 -t
به جای 4.2.2.4 هم هر آدرس دیگری.. برایم توقف کردن Ctrl + c رو به کار ببرید که تایپی نیست.

بعد نتایج رو بگویید.

AR4SH66

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
201
koosha جان این ارور رو مرورگر میده :

Unable to resolve the server's DNS address.

پینگم مشکل نداره lost ندارم

ولی سایت ها یکی در میون واسه من باز میشن، وقتی چی پی ان میزنم بعد قطع میکنم کلا تعطیل میشه اینترنتم !

Last edited:
بالا