• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

Irani_2572

Registered User
لایک‌ها
305
دوستانی که در تهران 2مگ از مخابرات گرفتن،از سرعت راضین؟ برای دانلود مناسبه؟
راحت 2 مگ میدن یا باید نامه یا کارت ببری؟
مرکز مخابراتی دانشگاه هستم.
ممنون

من تهران نیستم اما 2 مگ نامحدود دارم و نامحدودا تو جاهای مختلف زیاد سرعتشون فرقی نداره.

در مورد سرویس باید بگم تا چند روز پیش خیلی بهتر بود از 7 بامداد تا 10 11 نمیروز تقریبا با نهایت سرعت یعنی 250 دانلود می کرد اما الان دو روزه که سرعت دانلود بیشتر از 100 150 نرفته. سرعت استریم ( تماشای ویدیوی آنلاین ) بد بود، بدتر شد.

در کل اگه اوضاع اینجوری بمونه مخابراتم آشغاله و سمتش نیا.

در مورد مدرک هم باید کسی که خط به نامش هست + کارت ملیش بره مرکز مخابراتی خودشون تا براش نام نویسی کنن. راه اندازی هم برای من 2 روزه انجام شد.

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
من هر روز دارم از دست وضعیت نت ایران صدبار نفرینشو نمیکنم، کار و زندگیم خوابیده!

اما خب طبق قرار داد سرعت شما 1024 کیلوبیت هست که ضریبش هم یک به هشت ذکر شده،
یعنی 1024 کیلوبیت که خودش = 128 کیلوبایت - این واسه کسی که خط بدون ضریب اشتراک گرفته باشه یعنی یه خط dedicated که قیمتش باید بیش از این رقما باشه الان،
اما شما با توجه به ضریب اشتراک 1 به هشت باید این 128 کیلوبایت رو مجدد به 8 تقسیم کنید که = 16 کیلوبایت! و متاسفانه این چیزیه که توی قرارداد شما و بنده چه در مخابرات و چه در آسیاتک ذکر شده و قانونا اونا درست میگن، به شما و بنده خیلی دارن حال میدن (مثلا!).

البته محض روشن شدن اوضاع بود، وگرنه...
برید از سازمان تنظیم مقررات شکایت کنید از وسط لنگشون درآوردند کجای دنیا این قانون رو گذاشته؟
واقعا مسخره هست همه رو خر فرض کردند مثل اینه که سرمایه طرف رو تقسیم بر x بکنند دیگه دزدی از این بهتر؟

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
من هر روز دارم از دست وضعیت نت ایران صدبار نفرینشو نمیکنم، کار و زندگیم خوابیده!

اما خب طبق قرار داد سرعت شما 1024 کیلوبیت هست که ضریبش هم یک به هشت ذکر شده،
یعنی 1024 کیلوبیت که خودش = 128 کیلوبایت - این واسه کسی که خط بدون ضریب اشتراک گرفته باشه یعنی یه خط dedicated که قیمتش باید بیش از این رقما باشه الان،
اما شما با توجه به ضریب اشتراک 1 به هشت باید این 128 کیلوبایت رو مجدد به 8 تقسیم کنید که = 16 کیلوبایت! و متاسفانه این چیزیه که توی قرارداد شما و بنده چه در مخابرات و چه در آسیاتک ذکر شده و قانونا اونا درست میگن، به شما و بنده خیلی دارن حال میدن (مثلا!).

البته محض روشن شدن اوضاع بود، وگرنه...

اینکه میگن حتما سرعت باید تقسیم به 8 بشه = کم فروشی آشکار

اصل و درستش اینه که این ضریب 8 تو کل پهنای باندشون اعمال بشه مثلا اگه 1گیگابیت دارن میتونن تا 8گیگابیت سرویس بفروشن ، چیزی که مخصوصا مخابرات اصلا رعایت نمیکنه و داره چندین برابر این استاندارد سرویس میفروشه و نتیجش میشه کیفیت آشغال سرویس.

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
هزینه تمدید ماهانه !!!! 7950 ! ( 1 ماه ! ) / مشهد
( فقط هزینه تمدید زمان ! . . . نه شارژ و نه حجم ! )

M4U

Registered User
لایک‌ها
238
بعد از گذشت 45 روز از اومدن به مخابرات هر روز همه چی بهتر میشه
و تا الان نزدیک 300 گیگ دانلود داشتم بدون افت سرعت

saberkhan7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان یه راهنمایی میخاستم. 512 نامحدود مخابرات الان سرعت دانلودش چنده؟ قیمتش چطور؟

mohammadgs

Registered User
لایک‌ها
29
دوستان من مشهدم و مخابرات میگه خطت pcm هست که من نمیدونم یعنی چی و میگه فقط میتونی از بعضی از طرح ها استفاده کنی دوستان یه مشورت بدن که باید چکار کنم؟ خطم رو عوض کنم یا از طرحهای اجباری مخابرات استفاده کنم؟!

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
دوستان من مشهدم و مخابرات میگه خطت pcm هست که من نمیدونم یعنی چی و میگه فقط میتونی از بعضی از طرح ها استفاده کنی دوستان یه مشورت بدن که باید چکار کنم؟ خطم رو عوض کنم یا از طرحهای اجباری مخابرات استفاده کنم؟!

سلام. با این خطوط مسی دربه داغونی که ما داریم همین سرعت اینترنتی هم که دریافت میکنیم رو باید حلوا حلوا کنیم !

Ali Angel

Registered User
لایک‌ها
38
بچه ها سریع کمک کنید 512 نامحدود فن آوا بگیرم یا مخابرات؟

BORO2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوستان من یه سئوال واسم پیش اومده من ازمخابرات تهران adsl1مگ واسه شرکتمون گرفتم واز یه شرکت خصوصی 512وایرلس بخاطر اینکه تو مواقع قطعی هرکدوم اون یکی بداد برسه.
حالا جای تعجب واسم سرعت دانلود adslطبیعی 128رو میکشه ولی توی لود صفحه ها از وایرلس512که گرفتم کندتر عمل میکنه بااینکه دوبرابر سرعتش بیشتر توی باز کردن مرورگرها این
اصلا به چشم نمیادو وایرلس خیلی سریعتر لود میکنه صفحات.

project_igi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
دوستان من یه سئوال واسم پیش اومده من ازمخابرات تهران adsl1مگ واسه شرکتمون گرفتم واز یه شرکت خصوصی 512وایرلس بخاطر اینکه تو مواقع قطعی هرکدوم اون یکی بداد برسه.
حالا جای تعجب واسم سرعت دانلود adslطبیعی 128رو میکشه ولی توی لود صفحه ها از وایرلس512که گرفتم کندتر عمل میکنه بااینکه دوبرابر سرعتش بیشتر توی باز کردن مرورگرها این
اصلا به چشم نمیادو وایرلس خیلی سریعتر لود میکنه صفحات.

DNS sever رو عوض کن

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
دوستان من 1 مگ مخابرات گرفتم، سرعت دانلود و وبگردی صبح ها خوبه ولی تغریبا از 7-8 عصر تا فرداش ساعت 9-10 در حد دایال آپ میاد پایین! یعنی سرعت دانلود به 3 تا 8 میرسه و صفحه ها هم فقط هدرشون میاد، فکر نکنم مشکل از مخابرات باشه چون وقتی مودم رو 10 دقیقه خاموش می کنم بعد روشن می کنم دوباره وصل میشم یه 5 دقیقه ای سرعت خوبه بعد دوباره بد میشه!
مشکل از کجا می تونه باشه؟:blink:

Irani_2572

Registered User
لایک‌ها
305
دوستان من 1 مگ مخابرات گرفتم، سرعت دانلود و وبگردی صبح ها خوبه ولی تغریبا از 7-8 عصر تا فرداش ساعت 9-10 در حد دایال آپ میاد پایین! یعنی سرعت دانلود به 3 تا 8 میرسه و صفحه ها هم فقط هدرشون میاد، فکر نکنم مشکل از مخابرات باشه چون وقتی مودم رو 10 دقیقه خاموش می کنم بعد روشن می کنم دوباره وصل میشم یه 5 دقیقه ای سرعت خوبه بعد دوباره بد میشه!
مشکل از کجا می تونه باشه؟:blink:

منم دقیقا همین مشکلو دارم اما سرعت من با خاموش و روشن کردن مودم فرقی نمی کنه.

saeed74

Registered User
لایک‌ها
211
بچه های مشهد من زنگ میزنم مخابرات میگه نامحدود نمیدم!! واس شما هم همین طوریه؟؟؟

مشابه مخابرات نامحدود هست؟؟! لینک میدین واسه تعرفه و..
جواب بدین پلیییز:( کابل مسی هستم

Sent from my C2105 using Tapatalk 4

BORO2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
DNS sever رو عوض کن

چجوری این کارو بکنم اگه منظورتون اینه که از مخابرات بگیرم اینکارو کردم فرقی نمیکنه قدیما اپراتورهای2020خیلی حرفه ای تر بودن الا ن فقط درحد اپراتورن وهیچ حق دسترسی به چیزی ندارن من دقیقا یادمه دو سه سال پیش
وقتی به پشتیبانی زنگ میزدی گاهی اوقات یه حالی بهت میدادن وسرعت و میتونستن دستکار کنن الان فقط بدرد یوزر پسوورد خوندن میخورن

Irani_2572

Registered User
لایک‌ها
305
چند روزه که صبحا سرعت خیلی خراب شده. همون چند ساعتی هم که سرعت بالا بودم خرابش کردن.

فک کنم باید بریم دنبال یه دزده اینترنتی دیگه!!

Last edited:
بالا