• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
پهنای باندی مصرف نمیشه که از داخل ایران به ایران:eek:

این سایت های دانلود که سرورشون ایرانه هم فقط ip ایران رو باز گذاشتند واسه دانلود که پهنای باندشون مصرف نشه

بذار یک مثال ساده بزنم

شما وقتی با تلفن خونتون با تلفن یکی دیگه تو شهرتون تماس میگیری یه هزینه ای به مخابرات میپردازی اما آیا مخابرات هم هزینه ای به جایی میپردازه؟

اما وقتی با تلفن خونتون با یکی تو اروپا یا هر جایی خارج از ایران تماس بگیری علاوه بر اینکه شما داری یه هزینه ای به مخابرات میپردازی مخابرات هم داره یه هزینه ای به اپراتور اون کشور خارجی میپردازه

پهنای باند هم همین وضعیتو داره

وقتی یک فایلی از سرور آسیاتک تو خیابون شهید بهشتی بخواد از طریق خطوط تلفن بیاد تو کامپیوتر خونه ما تو پونک هیچ هزینه ای برای واسط نخواهد داشت

داداش یعنی بستر انتقال داده تو ایران هم مفتیه هم نامحدود؟ :دی
اتفاقا هزینه پهنای باند همین سرور داخلیا به مراتب خیلی بیشتر از اروپا و آمریکاس اما از آسیا ارزونتره.

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
پهنای باندی مصرف نمیشه که از داخل ایران به ایران:eek: این سایت های دانلود که سرورشون ایرانه هم فقط ip ایران رو باز گذاشتند واسه دانلود که پهنای باندشون مصرف نشه بذار یک مثال ساده بزنم شما وقتی با تلفن خونتون با تلفن یکی دیگه تو شهرتون تماس میگیری یه هزینه ای به مخابرات میپردازی اما آیا مخابرات هم هزینه ای به جایی میپردازه؟ اما وقتی با تلفن خونتون با یکی تو اروپا یا هر جایی خارج از ایران تماس بگیری علاوه بر اینکه شما داری یه هزینه ای به مخابرات میپردازی مخابرات هم داره یه هزینه ای به اپراتور اون کشور خارجی میپردازه پهنای باند هم همین وضعیتو داره وقتی یک فایلی از سرور آسیاتک تو خیابون شهید بهشتی بخواد از طریق خطوط تلفن بیاد تو کامپیوتر خونه ما تو پونک هیچ هزینه ای برای واسط نخواهد داشت
حرف شما درست مثل اینه که بگیم کسی که داره تو آمریکا زندگی میکنه تقریبا مجانیه نتش! یا مثلا پیک ها نباید پول بگیرن یا مثلا پست! یا مثلا آبی که داره از اداره آب میاد تو شیرای خونه ی ما برای واسط هیچ هزینه ای نداره

letgrab

Registered User
لایک‌ها
24
احتمالا خط شما نویز داره چون پروفایل 512 رو روی 576-159 ست میکنن.

پس نویز باعث میشه کم نشون بده؟
اگر نویز باشه که باید بیشتر ببندند :wacko:
ولی فکر میکنم عمدا کم بستند

این مشکل ۲ شب تا ۶ صبح هم که واقعا جدیه، ای کاش انصاف داشتند هزینه این ساعتها رو کم میکردند

hesamsnake

Registered User
لایک‌ها
2
قبلا صبح ها پینگ خوب بود میشد بازی کرد الان دیگه تو هیچ ساعتی از روز نمیشه بازی کرد دیگه شورش رو دراوردن....

kkevinloren2006

Registered User
لایک‌ها
44
کلا مخابرات جم کنه ای دی اس الو سنگین تره. یک مگ گرفتم اصلا بعصی اوقات یه سایت معمولی رو باید پنج دقیقا وایسی تا باز کنه.

miladdn

Registered User
لایک‌ها
1,629
کلا مخابرات جم کنه ای دی اس الو سنگین تره. یک مگ گرفتم اصلا بعصی اوقات یه سایت معمولی رو باید پنج دقیقا وایسی تا باز کنه.

داش کدوم منطقه ای؟
تو مناطق مختلف کشور کیفیت خدمات مخابرات خیلی فرق میکنه
مصن تو خوزستان ک خیلی راضیم من

ارسال نشده توسط آیپد مینی

kkevinloren2006

Registered User
لایک‌ها
44
داش کدوم منطقه ای؟
تو مناطق مختلف کشور کیفیت خدمات مخابرات خیلی فرق میکنه
مصن تو خوزستان ک خیلی راضیم من

غرب تهران. حرف شما درسته ولی من همین جا با ای اس پی های خصوصی سرعتم عالی بود. متاسفانه به دلیل فیبر نوری شدن خط مجبور شدم از مخابرات بگیرم

miladdn

Registered User
لایک‌ها
1,629
غرب تهران. حرف شما درسته ولی من همین جا با ای اس پی های خصوصی سرعتم عالی بود. متاسفانه به دلیل فیبر نوری شدن خط مجبور شدم از مخابرات بگیرم

دادا تهران کلا isp های خسوسی عملکردشون خیلی خوب هست
بر عکس خوزستان

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
پس نویز باعث میشه کم نشون بده؟
اگر نویز باشه که باید بیشتر ببندند :wacko:
ولی فکر میکنم عمدا کم بستند

این مشکل ۲ شب تا ۶ صبح هم که واقعا جدیه، ای کاش انصاف داشتند هزینه این ساعتها رو کم میکردند

اگر نویز بالا باشه SNR میاد پایین و روی ریت خط تاثیر میزاره

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,423
سلام دوستان این مدارک ثبت نام که مخابرات می خواد چیه ؟

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
الان که دارم اين پست رو مينويسم از هر 10 تا سايت به زور يکي رو باز ميکنه ولي سايتهايي که داخل ايران ميزباني ميشن رو مثل جت باز ميکنه(رفتيم افتاديم توي اينترانت=اينترنت ملي).

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
الان که دارم اين پست رو مينويسم از هر 10 تا سايت به زور يکي رو باز ميکنه ولي سايتهايي که داخل ايران ميزباني ميشن رو مثل جت باز ميکنه(رفتيم افتاديم توي اينترانت=اينترنت ملي).
کرمانم امروز همطو شده! یعنی کجا داره میره این مخابرات؟؟؟؟؟؟؟

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61

مال من هم دقیقا همینطوره. جالب اینجاست که بلاگفا باز نمیشه! اما توی ف...شکن راحت باز میشه. بقیه هم همینطورند؟ من تهران غرب هستم

داریوش2000

Registered User
لایک‌ها
45
دوستان اینترنت مخابرات با فندق شکن موردی نداره؟یه تعرفه باحال که واسه دانلودم خوب باشه معرفی کنید.

miladdn

Registered User
لایک‌ها
1,629
دوستان اینترنت مخابرات با فندق شکن موردی نداره؟یه تعرفه باحال که واسه دانلودم خوب باشه معرفی کنید.

نه داداش من خودم قندشکنم ۲۴ساعت فعاله
۵۱۲ نامحدود

ارسال شده توسط اسپمر پی تی

Rezaguitar

Registered User
لایک‌ها
414
منم غرب تهران هستم و نت افتضاح شده!! نصف سایتا باز نمیشن!

man98

Registered User
لایک‌ها
3

دقیــــــــــــقاً وضع همینه! یا قطعه یا هیچی رو باز نمی‌کنه!
کلا عالیه!

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
هیچ سایتی با سرور خارجی باز نمیشه از دیروز .
فیلترینگ قدیمی اینجوری بود که میگشتن سایتای نا مناسب رو فیلتر میکردن .
الان میگردن سایتای مناسب رو باز میذارن بقیه که اینا پیداشون نکردن دیگه can not find server میزنه .
احتمالا همین روزا برم درخواست جمع آوری سرویس بدم .
فقط تو همین قبرستونه که یه شرکت با رانت میتونه مدتی طولانی بدون استفاده از پهنای باند خارجی ISP رو اداره کنه .

بهترین راهکار داشتن یک خط دیگه در کنار اینترنت مخابرات هستش
اینطوری فقط دانلود رو میذاری روی مخابرات و وب گردی رو از پارس یا شاتل یا هرجای دیگه استفاده میکنی

بالا