• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

ehsanmody

Registered User
لایک‌ها
659
دوستان من دیروز سرویس 10 مگ رو فعال کردم ولی فعلا تست یک روزه دادن که اگه خط جواب بده برام وصل کنن
با اینکه تو پنل سایت سرعتم رو 10 مگ زده ولی تو تنظیمات مودم download rate هنوز زو 2 مگ هست و سرعتم هم از 220 کیلو بیشتر نمیشه
دوستان کسی سرویس بالاتر از 2 مگ نداره ببینه دانلود ریت رو هم رو10 مگ می بندن یا اگه رو 2 مگ هم باشه سرعت 1 مگ میده؟
ممنون
یکی از کاربرا میگفت که باید زنگ بزنید مخابرات تا براتون محدودیت برداشته بشه و به سرعت 10مگ برسید، به 2020 زنگ زدید !؟

ehsanmody

Registered User
لایک‌ها
659
اون مشکل فیلد حل شد :D

توسایت زده امکان تغییر تا 1 ماه دیگه :( بره شما هم زده بود؟
دوست عزیز، شما میتونید هر ماه فقط یکبار تقاضای تغییر پهنای باند رو بدید، وگرنه 1 روز تا 5 روز کاری سرویس تغییر داده میشه

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
تست سرور ایران :)

باوو مگه ملاک سرور تهران یا سرور های داخلی ست! پینگ 23ت الان ب چه دردی میخوره تو ایران :D سونی اومده سرورهاشو گذاشته اینجا تا مردم شریف ایران با پینگ23 شون فیفا بزنن LOL

از سرور خارجی بذار مومن

ehsanmody

Registered User
لایک‌ها
659
باوو مگه ملاک سرور تهران یا سرور های داخلی ست! پینگ 23ت الان ب چه دردی میخوره تو ایران :D سونی اومده سرورهاشو گذاشته اینجا تا مردم شریف ایران با پینگ23 شون فیفا بزنن LOL

از سرور خارجی بذار مومن
از کدوم سرور بگو بزارم :D

alireza_asol

Registered User
لایک‌ها
91
من که با سرورای داخلی هم مشکل دارم
دیگه دارم خسته میشم
همیشه مرکز شهدای گمنام اولین جایی هستش که لنگر میوفته روش و آخرین جایی که لنگر رو از روش برمیدارن :general208:

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
نه اصلا بحث اون قضیه نیست این یه چیز عجیب دیگه هست
قبلا سه تا خط داشتیم همشونم مسی روی دوتاش از شرکتهای خصوصی سرویس گرفتم که الانم هست اون یکی هم بخاطر نویز شدید مرخصه
بعد یه خط دیگه گرفتیم که فیبر دادند و از مخابرات روش سرویس گرفتم تو همین زمان احساس کردم که سرعت اون دوتا خط کم شده
بعد دیدم که این خط جدید روی اونای دیگه تاثیر منفی داره ولی اونا روی این نه. یعنی اگه 4 زوج سیم باشه یکی مسی اون یکی فیبر حتی اگه فیبر آزاد باشه
و به مودم وصل نباشه snr اون خط مسی رو 0 میکنه اگه مسافت 20متر اینا باشه و اصلا کانکت نمیشه! خلاصه برداشتم کابلشو کلا سوا کردم فقط تو حیاط نزدیک 4 متر همشون تو یه کابلند
حالا زیاد مشکلی نیست ولی وقتی که خط فیبر به مودم وصل باشه باز snr اون خطهای مسی افت میکنه مخابراتم که پیش فرض ADSL2+ هست
منم برداشتمش ADSL1 کردم دیدم نویزش روی اون خطهای مسی خیلی کم شد یعنی با خاموشش خیلی فرقی نداره
جریان نویز انداختن خط فیبر روی مسی هست که حتما باید کابل ها سوا باشند با اینکه اون خط مسی هم ADSL2+ هست ولی روی خط فیبر نویز نمیندازه
اینو هم بگم که سیمها به هم اتصالی ندارند و همشون بوق دارند خلاصه داستان پیچیده ای بود منم که آخرش نفهمیدم
فقط اینو فهمیدم که کابل سیم ها باید سوا از هم باشه مخصوصا اگه فیبر با مسی باشه چون مسی دیگه جواب نمیده :general107:
مشکل شما دیگه خیلی عجیبه چون عملا تمام خط های شما مسیه ، اونی که فیبره تا سر خیابون فیبره بقیش مسه مگر اینکه توی ولتاژ فرق داشته باشن و ولتاژ اونی که فیبره بیشتر باشه رو خط معمولیا تاثیر بزاره.

letgrab

Registered User
لایک‌ها
24
امروز پینگ رفته رو ۴۰۰
بروزینگ و دانلود هم بد شده
دستشون درد نکنه اجازه دادند حداقل ۱ روز دیروز رو سرویس خوب داشته باشم به کجا باید زنگ زد برای تشکر :D:D

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
من که با سرورای داخلی هم مشکل دارم
دیگه دارم خسته میشم
همیشه مرکز شهدای گمنام اولین جایی هستش که لنگر میوفته روش و آخرین جایی که لنگر رو از روش برمیدارن :general208:

LOL

راستی میگم چرا اسم همه ی مخابرات ها اینگونه ست؟ شهدای گم نام- خاتم ال انبیا-بقیه الله و....! اینگار 1400سال قبل داریم زندگی میکنیم :D

ehsanmod@

از آمریکایی سوئدی روسیه ای جایی بذار دیگه باوو:D

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
ehsanmody@

خوب دیگه پینگ 3 رقمی خودش گویاست که چه چیزی رو ب اسم نت ب ما میفروشن :D

ISP ت هم مشکوک ــــــــه :D . . isp ت هم عوض کن بذار مبین نت مقلا ببین چی میشه :D بره 99% اینفورمیشن تکنولوژی نیست ها!

دلت رو ب سرعت دانش هم خوش نکن گرید D دیگه خودش فاجعه ست . . .پینگی گه 2رقمی باشه و سرعت دان هم 20باشه ب مراتب خیلی بهتر ــــــه از سرعت دانی که 40باشه و پینگ 3رقمی.

پ ن : ما نت مون رو دیشب از طریغ سایت مخابرات ارتقا دادیم ب 1مگ سایت گفت که تا 1ماه آینده امکان پذیر نیست . . صبح رفتم مخابرات گفت الان شما 1مگ دارید!

نتی که من میبینم اینقدر کیفیت و سرعتش پایین ـــــــه که PINGTEST.NET هنگ میکنه :D سرعت دانلودهم که از 10فرارتر نمیره! ! !

مطمئنم از این رانت استفاده کردن تا هزینه 1مگ رو ازمن بگیرن! ! ! چیزی هم بگی میگن بیا اینم مدرکش رفتی سایت!

dark_7qe

Registered User
لایک‌ها
66
چند روزه مخابرات قزوین به شدت قطعی داره و یا وصله و چنان پینگ بالایی میده که در کل پشیمون شدم از گرفتن مخابرات
2 ساله 1 مگ دارم می خوام کوچک کنم به پارس انلاین

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
من به خاطر فیبر نوری مجبور به استفاده از مخابرات هستم و گرنه کوچ می کردم :) ..
البته Stable بودن اون و قطعی نداشتن طی این 4 سالی که دارم تعدادش ممکنه کم بوده باشه و تدام داشتن کاهش سرعت / پینگ و ... در خیلی از مواقع اعصاب برای ادم نمی زاره :) !!!

dark_7qe

Registered User
لایک‌ها
66
براى بنده بسيار بدتره نمونش امروز ظهر بود که در حال تحويل سرور به مشترى و صحبت بود که اينترنت قطع شد شايد 2-3 نفر اين موضوع رود درک کنن که شايد مشکلى پيش اومده باشه اما 99% اشخاص فکر ميکنند فروشنده پولشون رو خورده و در مدت 1 ساعت چنان ابرو ريزى ميکنند که قابل بحث نيست

pris0n

Registered User
لایک‌ها
32
پینگ من دو روز بشدت رفته بالا اعصابم رو مرغی کرده

ehsanmody

Registered User
لایک‌ها
659
ehsanmody@
خوب دیگه پینگ 3 رقمی خودش گویاست که چه چیزی رو ب اسم نت ب ما میفروشن :D
ISP ت هم مشکوک ــــــــه :D . . isp ت هم عوض کن بذار مبین نت مقلا ببین چی میشه :D بره 99% اینفورمیشن تکنولوژی نیست ها!
دلت رو ب سرعت دانش هم خوش نکن گرید D دیگه خودش فاجعه ست . . .پینگی گه 2رقمی باشه و سرعت دان هم 20باشه ب مراتب خیلی بهتر ــــــه از سرعت دانی که 40باشه و پینگ 3رقمی.
پ ن : ما نت مون رو دیشب از طریغ سایت مخابرات ارتقا دادیم ب 1مگ سایت گفت که تا 1ماه آینده امکان پذیر نیست . . صبح رفتم مخابرات گفت الان شما 1مگ دارید
نتی که من میبینم اینقدر کیفیت و سرعتش پایین ـــــــه که PINGTEST.NET هنگ میکنه :D سرعت دانلودهم که از 10فرارتر نمیره! ! !
مطمئنم از این رانت استفاده کردن تا هزینه 1مگ رو ازمن بگیرن! ! ! چیزی هم بگی میگن بیا اینم مدرکش رفتی سایت!
خب درسته پینگ سه رقمی هست ولی تا الان هیچ وقت قطعی نداشته :D توی ایران اینترنت برای کاربران خانگی به کل مشکل داره، مگر خیلی پول داشته باشی پهنای اختصاصی بخری، یا زیرساخت مشکل داره یا سرورها انقدر شلوغه که دیگه ...

من به خاطر فیبر نوری مجبور به استفاده از مخابرات هستم و گرنه کوچ می کردم :) ..
البته Stable بودن اون و قطعی نداشتن طی این 4 سالی که دارم تعدادش ممکنه کم بوده باشه و تدام داشتن کاهش سرعت / پینگ و ... در خیلی از مواقع اعصاب برای ادم نمی زاره :) !!!
کدوم منطقه مخابراتی هستی ؟ منطقه 3 ؟

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
تقریبا یک هفته میشه اونترنت شده پوتین بدبخت یار گرمخونه اینا میخواد ارواح عمش دلار از اعتبار بندازه پاش گذاشته رو سیم رابط آغا

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
این تست 6:25 صبح هستش از سرور تهران :

سرور ایسلند:

کره جنوبی-سئول:

ژاپن-چاتان:

امریکا-الاسکا:

امریکا-سن خوزه:

مالاگاسکار-انتاناناریو:

ارژانتین-بوینس ایرس:

لوکزامبورگ-بتنبورگ:

عمان-مسقط:

جزایر فارو-ترشن:

سوئیس-زوریخ:

نیورلند-ولینگتون:

از سرور توکیو ژاپن 3 بار تست گرفتم هر 3 بار فیلد شد،از این نتایج هم میشه فهمید لینکای ارتباطی ایران با اروپا و امریکا خیلی بهتر از جاهای دیگه هستش
حالا اگه بشه سر ظهر هم تست میذارم اختلافاشو با اینا بیبینید چقدره!اصلا نمیشه اون ساعت تست گرفت
اینم اضافه کنم که 480 یوتیوب دارم استریم میکنم بدون مشکل

Last edited:
بالا