• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

alireza20102010

Registered User
لایک‌ها
15
من تهران نیستم ...
اما دیشب تا صبح ساعت 9 ارور 691 میداد با اینکه مشکلی از لحاظ شارژ نداشتم....

الان اوکی شده

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستان من می خوام روی این مودم که 4 تا پورت شبکه داره 2 تا ای پی تعریف کنم
روی یه سیستم به راحتی وارد صفحه مودم شدم و تنظیم کردم اما روی سیستم دوم 192.168.1.1
رو میزنم اصلا صفحه تنظیمات رو نمیاره ! برای اولی خودش اتوماتیک ای پی گرفت
تو بخش تنظیمات یه بخش داره که primriy dns
second dns یه حالت دستی هم داره !
به اون ربطی داره ؟

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
سلام
ببینین آی پی رو خود روتر میده اتوماتیک. احتیاج به تعریف دستی نیست. فقط کافیه کابل لن رو وصل کنین یا وایرلس وصل شین.اگه جایی آی پی دستی دادین به حالت اول برگردونین. شما میتونید آی پی مودم رو عوض کنین و یا محدوده آی پی تعریف کنین ولی باز آی پی کامپیوترهارو اتوماتیک خود روتر میده.
اون تنظیمات مال اتصال به اینترنت هست و DNS ها رو اگه بخواین دستی بدین. که اونم لازم نیست اگه با نت مشکلی ندارین.
در مورد باز نشدن کنترل پنل گاهی پیش میاد که وقتی آدرس و وارد میکنین باز نشه. دلیل بر ایراد نیست. اگه روی هردو کامپیوتر شبکه دارین پس درسته.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ممنون مشکل اینه که روی pc هر کار میکنم پورت لن اش راه نمی افته ! obtain limited
میده ! از روی خود نرم افزار هم که می خوام نصب کنم مشکل داره ! البته قبلا هم روی پی سی من با usb متصل کرده بودم !
یه مثلث زرد رنگ هم روی ایکونش هست
صفحه exploer هم که ایپی رو میزنم میگه can not open web page

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
آخه پورت لن هیچ تنظیمی نمی خواد. آها خب شما چون با usb وصل کردین حتما دستی آی پی دادین . برین توی تنظیمات کارت شبکه اونو اتوماتیکش کنین. درست میشه. برای لن احتیجی به نرم افزار نیست سی دی برای usb هستش.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
روی یه سیستم دیگه تست کردم! تا کابل شبکه رو زدم خودش شناخت و رفت و نت بدون هیچ تنظیمی !
دیگه مطمئن شدم اشکال از سیستم هست ! چون قبلا با usb وصل میشدم نمی دونستم!
به نظرت مشکل از بایوس نیست ؟
یه عکس میزارم ببین
1t17a03ehxt5v323cw1k.jpg

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
چيز عجيبي كه هست اينه كه اين تصوير ميگه DHCP شما تو مودم فعال نيست، حال اون دستگاه ديگرتون داره راحت IP ميگيره.

ويرايش:

الان با دقت بيشتري به تصوير نگاه كردم، شبكه شما نمايانگر اتصال 10 مگابيتي ميباشد، اگر با پورت USB وصل نيستيد و اطمينان داريد كه كارت شبكه شما 100 مگابيت ميباشد، اين عدد ميتواند نمايانگر وجود مشكل در كابل اتصال و يا روتر واسط باشد. حتماً با كابل ديگري و بدون واسط اضافه اتصال را بررسي كنيد و همچنين از داخل Network Connection بررسي كنيد كه آيا بيش از يك شبكه بر روي اين دستگاه فعال است يا خير.همچنين از قطع بودن شبكه هاي مجازي و شبكه هاي ديگري كه مورد استفاده نيستند مطمعاً شويد (در Network Connection روي آنها رايت كليد كرده و Disable كنيد)

پيشنهاد هاي زيادي هست كه يكيشون بالاخره بايد مشكل شما رو حل كنه.

اول IP اين دستگاه رو دستي تنظيم كنيد. روي آيكون شبكه دوبار كليك كنيد، كليد Properties را زده، از ليست موجود Internet Protocol (TCP/IP) را دوبار كليك كرده، تنظيمات زير را وارد كنيد و در انتها Ok كرده، صفحه زيرين را نيز OK كنيد. در Browser مجدداً سعي كنيد به تنظيمات مودم وارد شويد.

IP Address: 192.168.1.2xx عدد آخر را چيزي بيش از 200 قرار دهيد و يا هر عددي كه ميدانيد IP دستگاه ديگري در شبكه نيست.
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1

Primary DNS: 192.168.1.1
Secondary DNS: 4.2.2.4

اين اعداد بايد راهتون بندازه.

اگه باز هم مشكل داشتيد، يك بار روي آيكون شبكه رايت كليك كنيد و Repair رو انتخاب كنيد.
اگر مشكل حل نشد، داخل Control Panel شده، Network Connection را باز كنيد، Local Area Network را Disable كرده، مجدداً آن را Enable كنيد.
اگر مشكل همچنان ادامه پيدا كرد، در منوي Start گزينه Run را كليك كنيد، در صفحه ظاهر شده دستور IPCONFIG /all را اجرا كرده و نتيجه خروجي را اينجا قرار دهيد تا با هم بر رسي كنيم.

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
گند بزنه این نت ایران

این مخابرات چه جوریا هست؟
خوبه؟
سرعت دانلود چنده؟ به خانگی 1 مگ یا 512 میدن؟
وی پی کار میکنه؟

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515
گند بزنه این نت ایران

خوبه؟
وی پی کار میکنه؟

سلام وی پی کار میکنه
خانگی 256 بیشتر نمیدند

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
گند بزنه این نت ایران

خوبه؟
وی پی کار میکنه؟

اگه مشكل شما با محدوديت هاي ISP تون از نظر ترافيك و يا پهناي باند شبانه است، يه ISP ديگه رو امتحان كنيد، چون مطمعناً اگر مدتي با burst و سرعت سرويس هاي محدود حجمي كار كرده باشيد مخابرات تو ذوق ميزنه براتون.

از نظر سرعت سرويس مخابرات سرعت پايدار و كم نوساني داره، 128 مخابرات حدود 14 تا 16 كيلو بايت در ثانيه رو بهتون ميده در تمام ساعات.
از نطر كيفي و پينگ، كيفيت سرويس ها به زيرساخت و مركز مخابراتي و تعداد كاربران اون مركز و چيز هاي ديگه اي بستگي داره (مثل سيم كشي داخل ساختمان، مودم ADSL شما، نويز و همخواني و ....) كه هيج تفاوتي رو شما در اين حالت بين سرويس ISP ها نخواهيد ديد زيرا كه همچنان شما داريد پهناي باند زيرساخت رو استفاده ميكنيد كه از همون مركز مخابراتي به شما داده شده. البته ميزان ضريب اشتراك ميتونه كمي در نوسان پينگ مشهود باشه كه خوب در اون حالت هم اكثر سرويس هاي ارائه شده توسط ISP ها داراي ضريب كمابيش يكساني در ميزان اشتراك دارند.

اگه كيفيت براتون مهم هست و پينگ، بهترين انتخاب فعلاً با وضع سيم كشي هاي بستر مخابراتي ايران، سرويس هاي وايرلس با آنتن ديد مستقيم هست كه امكان نصب اونها در ساختمان هاي كوتاه نيست مگر اينكه بتونيد هزينه نصب دكل رو پرداخت كنيد.

سلام وی پی کار میکنه
خانگی 256 بیشتر نمیدند

پروتوكل L2TP مدتي است كه بسته است، SSTP اكثر مواقع كند هست، PPTP چند بار محدود شد، فعلاً بازه، SOCKET هم هميشه باز بوده، ولي سرعت چندان جالبي نداره.

بعضي مراكز 128 بيشتر به خانگي نميدند. بايد حتماً دانشجو يا پزشك يا آموزگار باشيد كه 256 بگيريد و بعضي مراكز به هيچ وجه بالاتر از 128 نميدند.

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
روی یه سیستم دیگه تست کردم! تا کابل شبکه رو زدم خودش شناخت و رفت و نت بدون هیچ تنظیمی !
دیگه مطمئن شدم اشکال از سیستم هست ! چون قبلا با usb وصل میشدم نمی دونستم!
به نظرت مشکل از بایوس نیست ؟
یه عکس میزارم ببین
مشاهده پیوست 79740

سلام
خدمتتون عرض کردم که چون با usb قبلا وصل بودین. تنظیمات کارت شبکتون دستی بوده اون رو هم به حالت اتوماتیک برگردونید درست میشه.توی همین عکس روی properties کلیک کنید و توی کادر موارد internet protocol 6 و 4 رو جداگانه انتخاب و ای پی تون رو در حالت اتوماتیک قرار بدین. بعد درست میشه. اگه ویندورز تون 7 نیست. توی کادر فقط یکی هست دیگه 4 و 6 نداره.

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515
پروتوكل L2TP مدتي است كه بسته است، SSTP اكثر مواقع كند هست، PPTP چند بار محدود شد، فعلاً بازه، SOCKET هم هميشه باز بوده، ولي سرعت چندان جالبي نداره.

بعضي مراكز 128 بيشتر به خانگي نميدند. بايد حتماً دانشجو يا پزشك يا آموزگار باشيد كه 256 بگيريد و بعضي مراكز به هيچ وجه بالاتر از 128 نميدند.

برای من همه چیز بازه pptp , l2tp,sstp باز هست سرعتش هم عالی هست !!!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
چيز عجيبي كه هست اينه كه اين تصوير ميگه DHCP شما تو مودم فعال نيست، حال اون دستگاه ديگرتون داره راحت IP ميگيره.

ويرايش:

الان با دقت بيشتري به تصوير نگاه كردم، شبكه شما نمايانگر اتصال 10 مگابيتي ميباشد، اگر با پورت USB وصل نيستيد و اطمينان داريد كه كارت شبكه شما 100 مگابيت ميباشد، اين عدد ميتواند نمايانگر وجود مشكل در كابل اتصال و يا روتر واسط باشد. حتماً با كابل ديگري و بدون واسط اضافه اتصال را بررسي كنيد و همچنين از داخل Network Connection بررسي كنيد كه آيا بيش از يك شبكه بر روي اين دستگاه فعال است يا خير.همچنين از قطع بودن شبكه هاي مجازي و شبكه هاي ديگري كه مورد استفاده نيستند مطمعاً شويد (در Network Connection روي آنها رايت كليد كرده و Disable كنيد)

پيشنهاد هاي زيادي هست كه يكيشون بالاخره بايد مشكل شما رو حل كنه.

اول IP اين دستگاه رو دستي تنظيم كنيد. روي آيكون شبكه دوبار كليك كنيد، كليد Properties را زده، از ليست موجود Internet Protocol (TCP/IP) را دوبار كليك كرده، تنظيمات زير را وارد كنيد و در انتها Ok كرده، صفحه زيرين را نيز OK كنيد. در Browser مجدداً سعي كنيد به تنظيمات مودم وارد شويد.

IP Address: 192.168.1.2xx عدد آخر را چيزي بيش از 200 قرار دهيد و يا هر عددي كه ميدانيد IP دستگاه ديگري در شبكه نيست.
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1

Primary DNS: 192.168.1.1
Secondary DNS: 4.2.2.4

اين اعداد بايد راهتون بندازه.

اگه باز هم مشكل داشتيد، يك بار روي آيكون شبكه رايت كليك كنيد و Repair رو انتخاب كنيد.
اگر مشكل حل نشد، داخل Control Panel شده، Network Connection را باز كنيد، Local Area Network را Disable كرده، مجدداً آن را Enable كنيد.
اگر مشكل همچنان ادامه پيدا كرد، در منوي Start گزينه Run را كليك كنيد، در صفحه ظاهر شده دستور IPCONFIG /all را اجرا كرده و نتيجه خروجي را اينجا قرار دهيد تا با هم بر رسي كنيم.

سلام
خدمتتون عرض کردم که چون با usb قبلا وصل بودین. تنظیمات کارت شبکتون دستی بوده اون رو هم به حالت اتوماتیک برگردونید درست میشه.توی همین عکس روی properties کلیک کنید و توی کادر موارد internet protocol 6 و 4 رو جداگانه انتخاب و ای پی تون رو در حالت اتوماتیک قرار بدین. بعد درست میشه. اگه ویندورز تون 7 نیست. توی کادر فقط یکی هست دیگه 4 و 6 نداره.

ممنون دوستان عزیز ! من قبلش تقریبا همه راه ها رو رفته بودم روی 2 تا سیستم دیگه چک کردم مثل بنز ایپی میگرفت !
خلاصه امروز گفتم بیام کیس و باز کنم نگاه کنم ببینم چی به چیه ! دیدم خبری نیست بعد گفتم حالا یه بادم بگیرم گرد و خاک هاش بره
شاید باور نکنی خاک گرفتن همانا و درست شدن همان!
نمی دونم شاید گرد و خاک باعث شده بوده که پورتش کار نکنه

دوستان من امروز نسبت به هفته قبل خیلی قطعی ام کم شده از صبح تا حالا یک بار قطعی اونم 2 دقیقه ای داشتم
اگه اینجوری باشه خوبه سرعتم بین 30-36 هست

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
سلام سرویس تون چه سرعتیه؟؟؟؟
ببخشید اگه گفتین فراموش کردم. اگه 256 باشه سرعتتون خیلی خوبه. گوش بعضیا کررر.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سلام سرویس تون چه سرعتیه؟؟؟؟
ببخشید اگه گفتین فراموش کردم. اگه 256 باشه سرعتتون خیلی خوبه. گوش بعضیا کررر.

خواهش میکنم 256 هست !
متاسفانه بازم این قطعی های چند دقیقه ای رو دارم اما از چند روز قبل خیلی بهتر شده و کمتر شده
تو فکر هستم اگه وضعیتش بدتر بشه یه سرویس وایمکس محدود در کنارش بگیرم برای وب گردی
چون این سرویس تقریبا ماهی 10 تومن درمیاد با این سرعت و دانلود نامحدود
تا حالا تو این چند ماهه قطعی بالای 10 دقیقه نداشتم ! اما نمی دونم
این قطعی های چند دقیقه ای که اتفاق میفته به خاطر سرویس هست یا ممکنه
مشکلی تو خط باشه

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
سلام
مشکل کلی هست . سراسریه از هفته پیش بوده . اعلام کردن . توی ساعات شلوغی مخصوصا عصر ها قطعی ها هست. فقط برای مخابرات نیست.

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515
سلام
مشکل کلی هست . سراسریه از هفته پیش بوده . اعلام کردن . توی ساعات شلوغی مخصوصا عصر ها قطعی ها هست. فقط برای مخابرات نیست.

جالبه برای من الان یک ماه که قطع نشده : دی

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستان من می خوام سرویس خودم رو از روی یه خط به یه خط دیگه که جفتش برای خودم هست انتقال بدم به نظرتون قبول میکنن ؟

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
دوستان من می خوام سرویس خودم رو از روی یه خط به یه خط دیگه که جفتش برای خودم هست انتقال بدم به نظرتون قبول میکنن ؟

بله شما باید درخواست انصراف بدین از این خط و بعد برای خط جدید درخواست بدین همزمان . اونو از رانژه در میارن اینو وصل میکنن.

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515

بله قبول میکنند فقط بهشون اول بگید

بالا