برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
adsl همیشه ای دی اس ال هست یعنی از سیم تلفن حالا میخواد مخابرات باشه یا شاتل . خط تلفن کشش نداره نمتیونه دیگه قدیمی شده
تا همون 6 مگ بتونه بده بهترین حالته 16 مگ فقط برای پول گرفتنه
نه اقا. من شاتل دارم. یک خطمم مخابرات. مخابراتم روی 24 مگابیته. کیفیت لود کردنو اینا زیاد نداره جالب نیست . بیاد پایین بهترم میشه
شاتل 16 مگابیت هست. عالی عالی عالی . هر چی بگم کم گفتم روی ای دی اس الم. وی دی اس ال هم دارم ازش یک شهر دیگه

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,749
اقا پست مخابراتیه در خونتون یا سر خیابونتون. بگو 20117 بیاد. یک بار سیم رو قطع کنه از نو وصل کنه توی پست. اون اکسیده میشه معمولا این شکلی میشه
سلام اومدند چند وقت پیش تا سرخط که وارد خونه نشده تا 23 مگابیت می‌کشید
داخل مودم خودم هم همین مقداره
دو سه تا متلک تو قسمت پشتیبانی دادم درست شد
همیشه باسلام ودرورد و روز خوبی داشته باشید و پیروز باشید میرفتم جلو
این دفعه گفتم حالم رو از زندگی بهم زدید میشه از جای دیگه سرویس بگیرم درست شد
نمیدونم فنی چقدر امکان پذیره این انگولک کردن.
تا سه روز پیش خوب بود و تقریبا تا 20مگابیت سرعت دارم. ولی چند روزه خراب شده
الان سرصبحه مشکلی نیست... بریم جلو کاهش کیفیت خدمت محسوس میشه

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
اقا من وی دی اس ال شاتل گرفتم . قطعی اصلا ندارم حتی یک ثانیه
دانلودم همیشه روی 6 7 مگابایته
پینگمم بدک نیستش.
درود
کشش خطم 10-12 هست حدودا و الان سرویس 8 مگ دارم.
میشه از 16مگ یا vdsl استفاده کرد؟ کدومش بهتر با شرایطم جور در میاد ؟

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
درود
کشش خطم 10-12 هست حدودا و الان سرویس 8 مگ دارم.
میشه از 16مگ یا vdsl استفاده کرد؟ کدومش بهتر با شرایطم جور در میاد ؟
سلام. اقا اصلا مهم نیست کشش خط چی باشه. وی دی فرق داره قضیش . درخواست بده.‌ولی به نظرم.‌خطتو اوک کنی تا ۱۶ بکشه تعرفه و ترافیکش خیلی خیلی بهتره وی دیه

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
ولی به نظرم.‌خطتو اوک کنی تا ۱۶ بکشه تعرفه و ترافیکش خیلی خیلی بهتره وی دیه
ضمن سپاس دوست خوبم
دقیقا باید خط رو چیکارش کنم؟ میدونین هزینش چجوریاست؟

Last edited:

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
ضمن سپاس دوست خوبم
دقیقا باید خط رو چیکارش کنم؟ میدونین هزینش چجوریاست؟
والا من که کلا سیم کشیام رو عوض کردم منطقمونم وضعیت شبکش خیلی خوبه . اگر شما اینمورد رو ندارید اونوقت به فکر وی دی باشید . الان مطمنید با تعویض سیم کشیتون و همینطور پست مخابراتی دم در خونتون کیفیت تغییر نمیکنه ؟ معمولا اون پست بیرونی اکسیده میشه سر سیم ها بعد از مدتی. باید بیاد با سیم چین ببره از نو سیم لخت کنه بزنه بهش.

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
والا من که کلا سیم کشیام رو عوض کردم منطقمونم وضعیت شبکش خیلی خوبه . اگر شما اینمورد رو ندارید اونوقت به فکر وی دی باشید . الان مطمنید با تعویض سیم کشیتون و همینطور پست مخابراتی دم در خونتون کیفیت تغییر نمیکنه ؟ معمولا اون پست بیرونی اکسیده میشه سر سیم ها بعد از مدتی. باید بیاد با سیم چین ببره از نو سیم لخت کنه بزنه بهش.
به 20117 بگم یا به پشتیبانی سرویس ؟
ظاهرا دو بار در سال پشتیبانی حضوری رایگان داره(شاتل) بگم خودش بیاد انجام بده اینکارا رو ؟

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
به 20117 بگم یا به پشتیبانی سرویس ؟
ظاهرا دو بار در سال پشتیبانی حضوری رایگان داره(شاتل) بگم خودش بیاد انجام بده اینکارا رو ؟
نه. ۲۰۱۱۷ رو بگو بیاد . یه لیوان شربتم مهمونشون کن

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
من الان دو ماهی هست ظهرا و شبا سرعت نتم با پلیترشکن برای چند ساعت به شدت پایین میاد برای بقیه هم همینطوره یا فقط مشکل منه!؟

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من الان دو ماهی هست ظهرا و شبا سرعت نتم با پلیترشکن برای چند ساعت به شدت پایین میاد برای بقیه هم همینطوره یا فقط مشکل منه!؟
من زنگ میزدم پشتیبانی میگفتم سرعت اینترنت خیلی کمه
میگفت بزن تو مرورگر www نقطه soft98 نقطه ir
یک نرم افزار دانلود کن
میگفتم خب 1.4 مگ بر ثانیه
میگفت اوکیه دیگه
میگم اینترانت اوکیه من اینترنت رو میگم.
میگم عمو محدودیت گذاشتین روی سرعت اینترنت.
میگه اگه ناراضی هستید میتونم برای جمع اوری راهنماییتون کنم
----------------
میگم اینستا خیلی اختلال داره. میگه ما مسئولیتی در قبال شبکه های خارجی نداریم.
---------------

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
من زنگ میزدم پشتیبانی میگفتم سرعت اینترنت خیلی کمه
میگفت بزن تو مرورگر www نقطه soft98 نقطه ir
یک نرم افزار دانلود کن
میگفتم خب 1.4 مگ بر ثانیه
میگفت اوکیه دیگه
میگم اینترانت اوکیه من اینترنت رو میگم.
میگم عمو محدودیت گذاشتین روی سرعت اینترنت.
میگه اگه ناراضی هستید میتونم برای جمع اوری راهنماییتون کنم
----------------
میگم اینستا خیلی اختلال داره. میگه ما مسئولیتی در قبال شبکه های خارجی نداریم.
---------------
تازگیا خیلی پررو بی ادب شدن جواب که نمیدن هیچ توهینم میکنن، یکیشونم بود اخرش دید مشکل از خودشه منت گذاشت اصلا من مسئولیت نداشتم زنگ بزنم بهت و قطع کرد. پشتشون گرمه شکایت راه به جایی نمیبره

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
تازگیا خیلی پررو بی ادب شدن جواب که نمیدن هیچ توهینم میکنن، یکیشونم بود اخرش دید مشکل از خودشه منت گذاشت اصلا من مسئولیت نداشتم زنگ بزنم بهت و قطع کرد. پشتشون گرمه شکایت راه به جایی نمیبره
قبلا که 195 خوب رسیدگی می کرد،الان نمیدونم
یه زمانی با مخابرات درگیر بودم اون که مسئول رسیدگی بود بعد چند بار شمارش رو داد گفت مشکلی بود به خودم زنگ بزن

rewiecs

Registered User
لایک‌ها
17
من بزودی قرار جا به جا شم به یک مکان دیگه که متاسفانه فقط از مخابرات میشه اینترنت گرقت، LTE هم انتنش ضعیف هست داخل ساختمان. امروز رفتم مخابرات که تانوما بگیرم گفتن فقط شما VDSL میتونید بگیرین. امروز ثبت نام کردم برای VDSL ببینیم چی پیش میاد. توی گوگل مپ که حساب کردم فاصلم تا مرکز مخابراتی تقریبا 2.2 کیلومتر هست. خیلی تاثیر داره برای VDSL که نزدیک مرکز مخابراطی باشه؟

saeedscorpion

Registered User
لایک‌ها
118
من بزودی قرار جا به جا شم به یک مکان دیگه که متاسفانه فقط از مخابرات میشه اینترنت گرقت، LTE هم انتنش ضعیف هست داخل ساختمان. امروز رفتم مخابرات که تانوما بگیرم گفتن فقط شما VDSL میتونید بگیرین. امروز ثبت نام کردم برای VDSL ببینیم چی پیش میاد. توی گوگل مپ که حساب کردم فاصلم تا مرکز مخابراتی تقریبا 2.2 کیلومتر هست. خیلی تاثیر داره برای VDSL که نزدیک مرکز مخابراطی باشه؟
وی دی اس ال مدلش اینجوریه که تا تابلو مخابرات فیبر نوری هست ازونجا تا خونه شما کابل مسی ، پس ربطی نداره فاصله ات چقدر باشه تا مرکز مخابراتت...

eshqali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
متاسفانه مشکلاتی که باهاشون داشتم خیلی خیلی مفصله و یک ماهه که دارن می‌دونن تا اینترنت بدن بهم.
سازمان به این بی‌دروپیکری و بی‌صاحبی (البته به جز ایران‌خودر) ندیده بودم.
یکی از مشکلاتی که باهاش درگیرم اینه که شمارم رو عوض کردن و بعد از مدت‌ها دوندگی که خط وصل شده می‌گن که نمی‌تونی از سرویس‌دهنده خصوصی اینترنت بگیری. منم گفتم که خب خودتون سرویس بدید و جواب؟ :پورت خالی نداریم!!!
تعداد افراد زیادی مجبورن از مخابرات سرویس بگیرن ولی پورت خالی ندارن! شما فرض کن اگر ایرانسل نبود اینا چه بلایی سر ما می‌آوردن!
اگر یادتون باشه تا قبل از ورود ایرانسل به بازار ایران، بازار سیمکارت هم همینطوری بود. باید کلی پول می‌دادی و سیم‌کارت ثبت‌نام می‌کردی تا بهت یک شماره تصادفی می‌دادن. البته خیلی خیلی گرون بود و اون اوایل که دلار ۵۰۰ تومن هم نبود هر خط موبایل رو می‌دادن یک میلیون تومن (حدود سال ۸۰)!
حالا وضعیت همینه و حتا بازرسی خود مخابرات هم جوابگو نیست! فقط شاید ۱۹۵ جواب بده. کسایی که شکایت دارن برن توی سایت 195.cra.ir و شکایت ثبت کنن، شاید جواب داد.

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
حداکثر سرعت مخابرات چنده؟
از 16 مگ بیشتر هم میده؟ رو ای دی اس ال

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
حداکثر سرعت مخابرات چنده؟
از 16 مگ بیشتر هم میده؟ رو ای دی اس ال
ADSL حداکثر تا 16 مگابیت هست.
VDSL هم فکر میکنم تا 40 مگابیت

اما همون 16 هم جواب نمیده با این سیم کشی فرسوده و کهنه
نهایتا 12 اگه بکشه :D

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
ADSL حداکثر تا 16 مگابیت هست.
VDSL هم فکر میکنم تا 40 مگابیت

اما همون 16 هم جواب نمیده با این سیم کشی فرسوده و کهنه
نهایتا 12 اگه بکشه :D
وی دی اس ال گرفتم از شاتل. اقا مسسخرس . طرحاشو ترافیکش خیلی گرونه.برای وب گردیو پیجو خرتو پرت همین ADSL اگر کشش خطتون خوب باشه عالیه. وی دی اس ال رو توی یک شهرستان خوزستان میده اونم دزفوله. الان حاجی اینا رفتن هر دو سه روزی ترافیک باس بخرم. هی 10 گیگ 10 گیگ میخرم فرت تمامه. . سرویس 16 مگابیتش رو گرفتم . روی 18 مگابیت بسته شده . سرعت دانلودمم همیشه روی 2 مگابایته ! ترافیکمم ماهانه 350 گیگ هست کافیمه . همیشه هم این یوتیوب بازه و دارم انلاین موزیک گوش میدم. :))

dd.jpg

rewiecs

Registered User
لایک‌ها
17
خب من اینترنت VDSL مخابرات سفارش دادم چند ماه قبل (تقریباسه ماه پیش) ، از لحاظ سرعت نسبت به قیمت که فک میکنم خوب باشه حداقل نسبت به آسیاتک به صرفه تر هست.
سرعتش گاها تا 8.4 مگابایت بر ثانیه هم میرسه، پینگ تایمش معمولی هست توی دوتا 120 هست که نسبت به آسیاتک که 90 بود خیلی بالاتره،
ماه اول خیلی راضی بودم اما از ماه دوم قطعی داشتم که زنگ زدم سروصدا کردم اما این اواخر به شدت قطعیش کم شده تا جایی که یادم نمیاد اخرین قطعی که داشتم ماله چه زمانی بوده
ناگفته نماند من بسته 16 مگ خریدم با تقریبا 200 گیگ برای هر ماه حجم بین الملل سه ماه 260 هزارتومن اما سرعتم بین 50 تا 70 مگابیت متغییر هست.
درکل پیشنهاد میکنم خریدشو البته ممکنه شهر به شهر و محله به محله کیفیت سرویسی که میدن فرق داشته باشه.

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
اینترنت مخابرات الان توی این 3 ماه گذشته به شدت افتضاح بوده ! قطعو وصل شدید , قطع شدن مداوم , الان من یک ماهه از پشتیبانی اینترنت مخابرات دارم یه ویس ضبط شده میشنوم که همکاران ما در حال بررسی و ... هستن

پینگ :
2022-02-02 23:17

min: 128 ms
avg: 313.4 ms
max: 1665 ms

پینگ زیر 120 نمیاد !!

همه کارو زندگی مردم رو هواس , یکی درس داره , یکی داره دورکاری میکنه , یکی بچه ش کلاس داره , با روحو روان ما بازی کرده این اینترنت مخابرات افتضاح !
بعد پشتیبانی احمقی که گذاشتن یا نمیدونه پینگ چیه یا خودشو میزنه به کوچه علی چپ ! سرعت دانلود رو میبنن میگن اینترنت خوبه که ! نمیبنن هرچند ثانیه یکبار قطع میشه

بالا