برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
ای دی اس ال آسیاتک داشتم و جشنواره 6 ماهه خریداری کرده بودم.
سرعت 16 را میده 660 تومن
1643832560468.png

حالا مخابرات 390 گیگ 6 ماهه سرعت 16 را 195 تومن میده
1643832603254.png

من فکر میکردم کیفیت و پایداری آسیاتک خوب هست. اما متاسفانه تجربه استفاده خیلی بدی بود و سرعت دانلود من را از 14 مگابایت به 8 رسوندن و در آخر حتی همون 8 هم دیگه نویز داشت و نمیکشید
تا این که اعتراض کردم و حتی یکماه قبل از پایان قرارداد درخواست جمع آوری کردم که روی همون 8 مگ فیکس کردن.

شما فکر کن زنگ میزنی پشتیبانی میگی مشکل دارم. میگه بذار یه جابجایی انجام بدم تست کنید.(از همه جا بی خبر فکر میکنی منظور از جابجایی یه کار فنی روی پورت و خط هست) اما طرف میاد سرعتتو بدون این که بگه کم میکنه و پایدار که شد میگه برو حالشو ببر
دوباره که تماس میگیرم میگم چرا سرعتمو کم کردید بدون اطلاع، میگه باید همین کار را انجام بدیم.
میگم ناراضی هستم. شکایت دارم. میگن شکایت هم کنی کار ب جایی نمیرسه. میگم اینجوری فایده نداره برام. میگن میخوایید برای جمع آوری راهنماییتون کنم؟ میگم من طرح 6 ماهه خریدم تازه دو هفته گذشته؟ که مجبور شدم 6 ماه این کابوس رو تحمل کنم.

آسیاتک = چند برابر پول دادن و دریافت خدمات بی کیفیت حتی بدتر از مخابرات!
فقط باید بگم گول اون 1000 گیگ حجم هم نخورید. دقیقا اون 1000 گیگ بین الملل مثل بسته های چیپس هست :D

latari

Registered User
لایک‌ها
86
برید مرکز مخابراتتون و ببینید فیبر اومده یا نه همسایه ما گرفته عالی هست سیصد مگ در ثانیه

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سرعت 16 را میده 660 تومن
مشاهده پیوست 1280840

مشاهده پیوست 1280841

من فکر میکردم کیفیت و پایداری آسیاتک خوب هست. اما متاسفانه تجربه استفاده خیلی بدی بود و سرعت دانلود من را از 14 مگابایت به 8 رسوندن و در آخر حتی همون 8 هم دیگه نویز داشت و نمیکشید
تا این که اعتراض کردم و حتی یکماه قبل از پایان قرارداد درخواست جمع آوری کردم که روی همون 8 مگ فیکس کردن.

شما فکر کن زنگ میزنی پشتیبانی میگی مشکل دارم. میگه بذار یه جابجایی انجام بدم تست کنید.(از همه جا بی خبر فکر میکنی منظور از جابجایی یه کار فنی روی پورت و خط هست) اما طرف میاد سرعتتو بدون این که بگه کم میکنه و پایدار که شد میگه برو حالشو ببر
دوباره که تماس میگیرم میگم چرا سرعتمو کم کردید بدون اطلاع، میگه باید همین کار را انجام بدیم.
میگم ناراضی هستم. شکایت دارم. میگن شکایت هم کنی کار ب جایی نمیرسه. میگم اینجوری فایده نداره برام. میگن میخوایید برای جمع آوری راهنماییتون کنم؟ میگم من طرح 6 ماهه خریدم تازه دو هفته گذشته؟ که مجبور شدم 6 ماه این کابوس رو تحمل کنم.

فقط باید بگم گول اون 1000 گیگ حجم هم نخورید. دقیقا اون 1000 گیگ بین الملل مثل بسته های چیپس هست :D
مخابرات پورتش پر بود
گول تبلیغات فن آوا رو خوردم
تا فیها رفت تو پاچه ام
سرعت 8 هم نمیکشه هی قطع میشه

vooroojack1989

Registered User
لایک‌ها
81
دوستان مخابرات جشنواره نداره ؟ تعرفه هاش چطوره ؟

Abtin008

Registered User
لایک‌ها
34
مخابرات که فقط فیبر و vdls ارزش داره از نظر من

rewiecs

Registered User
لایک‌ها
17
امروز وارد پنل شدم پیام سیستمی اومد برای ارتقا vdsl به فیبر، نمیدونم چقد طول میکشه و چه مدت بی اینترنت میمونم یا اصلا ارزش داره ؟ حس میکنم از لحاظ قطعی هیچ فرقی نداشته باشه. نهایت قطعی اینترنت بخاطر نویز کم شه اونم اما باز هم بعید میدونم چون خطم نویز نداره به اون صورت و هروقت قطع میشه زنک میزنم میگن مشکل از اونا نیست و از سمت منه :)

farzadgame

Registered User
لایک‌ها
63
سلام من سرویس 16 مگ مخابرات دارم محدوده مون هم تو اصفهان سیم کشی هاش جدید هست سرعت دانلودم چند باید باشه؟ الان کم و زیاد روی 1200 کیلو بایت هست، زنگ بزنم 2020 رسیدگی میکنن،؟ الان دیدم کاربرای دیگه سرویس 16 مگ مخابرات رو میگن 2 مگابایت و بیشتر دانلود داریم!!

rewiecs

Registered User
لایک‌ها
17
اگه سیمکشی محل شما عوض شده زنگ بزن برای vdsl ، به نسبت ADSL هم پایدار تره هم سرعتت بالاتره، من 7 تا 8 مگابایت هم میره سرعتم

farzadgame

Registered User
لایک‌ها
63
اگه سیمکشی محل شما عوض شده زنگ بزن برای vdsl ، به نسبت ADSL هم پایدار تره هم سرعتت بالاتره، من 7 تا 8 مگابایت هم میره سرعتم
قیمت اش بالاست؟ اینو 35 گیگ رو من ماهی 50 میدم

rewiecs

Registered User
لایک‌ها
17
داداش سمت شما هم دارن زمین رو میکنن فیبر بکشن؟
سلام، نه راستش من هنوز ندیدم کسی تو کوچه بکنه
البته یکی از دوستام از شهر دیگه میگه تو محلشون در حال فیبر کشی هستن از وقتی که شروع کردن به کندن و فیبرکشی وضعیت اینترنتش به شدت خراب شده، میگه هر ده دقیقه باید مودم ریست بده تا نت داشته باشه. میگفت اگه به فیبر ارتقا بده بهش مودم رایگان میدن ( احتمالا رو بسته های یکساله بدن)

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سلام، نه راستش من هنوز ندیدم کسی تو کوچه بکنه
البته یکی از دوستام از شهر دیگه میگه تو محلشون در حال فیبر کشی هستن از وقتی که شروع کردن به کندن و فیبرکشی وضعیت اینترنتش به شدت خراب شده، میگه هر ده دقیقه باید مودم ریست بده تا نت داشته باشه. میگفت اگه به فیبر ارتقا بده بهش مودم رایگان میدن ( احتمالا رو بسته های یکساله بدن)
دقیقا من همون شهر دیگه ی شما هستم :D

AloneStar

Registered User
لایک‌ها
24
سرعت 16 را میده 660 تومن
مشاهده پیوست 1280840

مشاهده پیوست 1280841

درود
بنده مخابرات و آسیاتک دارم واقعیتش از سرچشمه *یدن به آب.
آسیاتک تجهیزاتش نمیدونم دست دوم سوم از چین میاد؟ کشش خطم 11-12مگه ولی 8مگ جواب نمیده الان روی 6مگ بستن نویز و قطعی نگیرم.
صبانت 8مگ جواب میداد با SNR بالای 10
آسیاتک به محض فعال شدن سرویس گیم و FastPath نویز شدید ایجاد میشه و 8مگ با snr 6 میگیرم.
واسه سرویس گیم پول میگیرن ولی پینگش از مخابرات و صبانت بیشتره.
اختلال اینترنت هم از جای دیگه بیشتره.
تنها چیزی که میشه گفت سرویس گیم که هزینه میکنید تایم اوت ندارید دیگه یا به حداقل میرسه.
هیچ برتری دیگه نسبت به بقیه isp ها نداره.
خودم هم 6ماهه گرفتم 3-4ماه دیگه جمعش میکنم.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
چند روزه باز خراب شده، شده مثل چند ماه پیش. مرتب قطع و وصل میشه. بعضی وقتا snr تا 40 میلیون میزنه

اول اینطوریه، بعضی وقتا هم 500 کیلوبیت

Dsl ModeG992.5 AnnexM
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream3863 kbps
Attenuation Down Stream37
Attenuation Up Stream27
SNR Margin Down Stream24.3
SNR Margin Up Stream32.3

مودم رو خاموش روشن کردم اینطوری

Dsl ModeG992.5 AnnexM
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream6907 kbps
Attenuation Up Stream26
SNR Margin Down Stream14.1
SNR Margin Up Stream38.4

چند دقیقه بعد. و بعدش قطع شدن اونترنت
Dsl ModeG992.5 AnnexM
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream6907 kbps
Attenuation Up Stream26
SNR Margin Down Stream5.8
SNR Margin Up Stream23.6

Last edited:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684
چند روزه باز خراب شده، شده مثل چند ماه پیش. مرتب قطع و وصل میشه. بعضی وقتا snr تا 40 میلیون میزنه

اول اینطوریه، بعضی وقتا هم 500 کیلوبیت

Dsl ModeG992.5 AnnexM
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream3863 kbps
Attenuation Up Stream27
SNR Margin Down Stream24.3
SNR Margin Up Stream32.3

مودم رو خاموش روشن کردم اینطوری

Dsl ModeG992.5 AnnexM
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream6907 kbps
Attenuation Up Stream26
SNR Margin Down Stream14.1
SNR Margin Up Stream38.4

چند دقیقه بعد. و بعدش قطع شدن اونترنت
Dsl ModeG992.5 AnnexM
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream6907 kbps
Attenuation Up Stream26
SNR Margin Down Stream5.8
SNR Margin Up Stream23.6
وقتی سرویس رو عوض یا تمدید میکنی این اتفاقا بیشتر نمیشه ؟ نمیدونم سیستمشون چه مشکلی داره، هربار من تمدید میکنم تا یک هفته ده روزی قطعی خیلی زیاد میشه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
وقتی سرویس رو عوض یا تمدید میکنی این اتفاقا بیشتر نمیشه ؟ نمیدونم سیستمشون چه مشکلی داره، هربار من تمدید میکنم تا یک هفته ده روزی قطعی خیلی زیاد میشه
نه قبل اینکه تمدید کنم هم اینطوری بود
یه بار مرتب قطع و وصل می شد، زنگ زدم، اومدن گفت مشکل از سیم کشی تو خونه هست.. اومدم اسپلیتر رو گذاشتم تو راهرو و از اونجا یه سیم تا مودم براش کشیدم. مدتی خوب بود. چند روز پیش اومدم مودم رو جابجا کردم یه سیم دیگه از خط تلفن تا هال کشیدم اسپیلتر هم تو هال گذاشتم. نمی دونم قبل اون قطعیا شروع شد یا بعد اون.
حالا هر طور که میکنم قطع و وصلی داره. چه مودم به مسقیم به خط تلفن وصل باشه چه ...

الان اینطوریه ببینم چند دقیقه دیگه چطوره
Dsl ModeG992.5
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream6783 kbps
Attenuation Down Stream40
Attenuation Up Stream26
SNR Margin Down Stream18.6
SNR Margin Up Stream11.6

Last edited:

Masi mc

Registered User
لایک‌ها
364
دوست عزیز Attenuation خطتون خیلی بالاس ک احتمالا از طرف شما نیست. فکر نمیکنم رو بیشتر از 4mb استیبل باشه.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
نه قبل اینکه تمدید کنم هم اینطوری بود
یه بار مرتب قطع و وصل می شد، زنگ زدم، اومدن گفت مشکل از سیم کشی تو خونه هست.. اومدم اسپلیتر رو گذاشتم تو راهرو و از اونجا یه سیم تا مودم براش کشیدم. مدتی خوب بود. چند روز پیش اومدم مودم رو جابجا کردم یه سیم دیگه از خط تلفن تا هال کشیدم اسپیلتر هم تو هال گذاشتم. نمی دونم قبل اون قطعیا شروع شد یا بعد اون.
حالا هر طور که میکنم قطع و وصلی داره. چه مودم به مسقیم به خط تلفن وصل باشه چه ...

الان اینطوریه ببینم چند دقیقه دیگه چطوره
Dsl ModeG992.5
Channel ModeInterleave
Up Stream509 kbps
Down Stream6783 kbps
Attenuation Down Stream40
Attenuation Up Stream26
SNR Margin Down Stream18.6
SNR Margin Up Stream11.6
این سرعت خیلی کمه
نباید اس ان آر اینقدر کم باشه
1686384347127.png

یه چیزی بگم خیالت راحت باشه سیم کشی هیچ مشکلی نداره
مشکل از مخابرات و پورتش هست
-------
مخابرات اومده سیم تلفن توی کوچه رو به کابل برق روی ستون گره زده. بعد من 30 متر سیم کشیدم از سر خط آوردم تا مودم، خط 14 مگ راحت میکشه منتها سرویس گیمینگ گرفتم شده 12 مگ
--------
یه چیز دیگه هم هست
بعضی روزها snr میاد پایین که اشکال زیرساختی هست و.. بعد یه روز خوب میشه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
دوست عزیز Attenuation خطتون خیلی بالاس ک احتمالا از طرف شما نیست. فکر نمیکنم رو بیشتر از 4mb استیبل باشه.

به خاطر Attenuation نیست. قبلا تا 10 مگ هم بدون مشکل جواب می داده. Attenuation بالا به خاطر فاصله از مرکز مخابراته

سرعت قابل‌دسترسی برحسب مسافت:
  • دو و نیم کیلومتر = ۳۴.۵ دسی‌بل = ۱۳ Mbit
  • سه کیلومتر = ۴۱.۴ دسی‌بل = ۸ Mbit
این سرعت خیلی کمه
نباید اس ان آر اینقدر کم باشه
مشاهده پیوست 1326419

یه چیزی بگم خیالت راحت باشه سیم کشی هیچ مشکلی نداره
مشکل از مخابرات و پورتش هست
-------
مخابرات اومده سیم تلفن توی کوچه رو به کابل برق روی ستون گره زده. بعد من 30 متر سیم کشیدم از سر خط آوردم تا مودم، خط 14 مگ راحت میکشه منتها سرویس گیمینگ گرفتم شده 12 مگ
--------
یه چیز دیگه هم هست
بعضی روزها snr میاد پایین که اشکال زیرساختی هست و.. بعد یه روز خوب میشه

قبلا که سیم رو عوض کردم خیلی کمتر قطع و وصل می شد. اما مدتیه همه جوره قطع و وصل میشه.
صبح snr تا 18.6 رفت

بالا