برگزیده های پرشین تولز

برنامه تبديل فينگيليشي به فارسي

TorontoNevis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا از كجا دانلود كنم؟؟ نه شرميشن كار ميكنه نه جبوسيتيز!! :oops:

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
در اینصورت فقط بايد صبر کنی تا sharemation دوباره کار کنه!!!
کاری از دست من ساخته نيست،تا وقتی که يک جای خوب برای upload پيدا نکردم!!!
sorry

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
در مورد geocitiy هم نميدونم هميشه برای من با "save target as..." کار ميکنه
اما خيلی ها هم ميگن کار ميکنه و هم نه...

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من برات اين نسخه داخل جئوسيتيز رو توي اين آدرس قرار دادم :

<a href='http://www.sefidary.com/download/fingilish.zip' target='_blank'>http://www.sefidary.com/download/fingilish.zip</a>

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
متشکر از لطفی که کردی....در اولين فرست لينک Weblog را هم عوض ميکنم

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
مژده مژده!!!

مشکل دوستانی که win95/98/me غير فارسی دارند و يا از linux/unix استفاده ميکنند وميخواهند فارسی تايپ کنند،حل شد!!!

کلاً علت لاتين تايپ کردن چيست؟ من چند تا علت بيشتر نميبينم.

1.خيلی ها system فارسی ندارند،مثلاً دوستانی که win95/98/me دارند از آن جمله هستند.(طبيعتاً نسخه های غير فارسی مد نظر هست)
که البته با نصب فارسی سازهای متداول کمی از مشکل حل ميشود و يا اینکه بايد بروند و يک windows فارسی بخرند،
اما خيلی ها عقيده دارند(منجمله خود من)که هم system را کند ميکنند و هم اینکه خيلی unstable تر ميشود.
2.کسانی هستند که فارسی تايپ کردن بلد نيستند(منجمله خود من)و يا دوست ندارند که برچسب های فارسی را روی کيبورد نصب کنند
و در نتيجه خيلی کند فارسی مينويسند.
3.برو بچ yahoo messenger کار هم که فقط لاتين!!!!
4.در نامه دادن هم هميشه ترس از این هست که طرف windows فارسی نداشته باشه و در نتيجه ترجيح داده ميشود که هميشه به صورت لاتين
بنويسند
5.يا چند دليل ديگر که من نميدونم!!!!!!!!!

به هر حال En2Fa تقريباً همه مشکلات را حل ميکند اما چه جوری؟
1.نيازی به system فارسی نيست.شما در هر systemی چه win95/98/me و چه linux ميتوانيد از En2Fa برای نمايش فارسی
استفاده کنيد،هر چند که تا نسخه های قبل این برنامه خيلی کاربردی برای win95/98/me و linux نداشت،چون امکان copy-paste کردن (به علت اینکه System شما فارسی نبود)،نبود.
و بهترين راه فقط گرفتن عکس بود(که این هم مشکل زياد شدن حجم را داشت)اما اکنون با امکان ضبط و ذخيره به صورت html هيچ مشکلی در فرستادن نامه ،کامنت،متن فارسی ديگر نيست.
چون 90% Browser ها از Unicode در html حمايت ميکنند و همچنين از bidi(يعنی نمايش از راست به چپ و درک درست از ترکيب آن با متن چپ به راست؛تنها Browser معرفی که از Bidi حمايت نميکند opera هست)
در نتيجه متن شما در همه systemها از win95/98/me/2000/xp گرفته تا linux/unix درست نمايش داده ميشود.شما به راحتی ميتوانيد حتاً قسمت خاصی از متن را Select کرده و آن را copy-paste کنيد و در yahoo mailو يا Hotmail استفاده کنيد و يا در هر
Mail client ديگر چون همگی امکان نوشتن به صورت html را دارند و Tagهای html را به خوبی ميفهمند.
2.کسانی هم که مشکل با فارسی تايپ کردن دارند ميتوانند به صورت لاتين نوشته و En2Fa آن را به صورت متن زيبا فارسی تبديل ميکند در نتيجه مشکل این دوستان نيز حل ميشود.
3.فعلا yahoo msgاز unicode حمايت نميکند اما با استفاده از يک font ميشود،که در نسخه های بعدی امکان متن به هر fontی امکان پذير ميشود.
4.En2Fa امکان انگيليسی نوشتن را از شما نميگرد و کاملاً ميتوانيد هر جا که لازم ديديد از انگيليسی استفاده کنيد.

از مزيت های این روش این است که تمامی خصوصيات فونت ها هم منجمله رنگ،اندازه نيز با متن ذخيره ميشود در نتيجه ميشکلی از لحاض خشگل کاری متن هم نخواهيد داشت.
کسانی هم که هيچ مشکلی با فارسی تايپ کردن ندارند نيز ميتوانند از این امکانات استفاده کنند،آنها ميتوانند يک راست به صورت فارسی بنويسند ،رنگ و اندازه مورد نظر خود را
اعمال کنند و باز هم نتيجه را به صورت html بگيرند.و در نتيجه ميتوانيد به راحتی در yahoo mailو يا hotmailو يا در هر کجا ديگر استفاده کنيد.

اما چند نکته و توجه در مورد برنامه و اشکالات احتمالی :::
1.امکان فرستادن نامه و متن به صورت فارسی در linux/unix هست اما طبيعتاً با استفاده از wine.
2.کسانی که از win95/98/me استفاده ميکنند در هنگام خروج از برنامه با پيقام errorی مواجه ميشوند که اشکال از برنامه است،لطفاً به گيرنده های خود دست نزنيد.
البته این error هيچ مشکلی در برنامه و يا system شما ایجاد نميکند،سعی ميکنم حل شود در نسخه های بعدی.
3.برنامه هنوز در فاز بتا است،پس امکان اشکال هميشه هست،با لطف دوستانی که این موارد را متذکر ميشوند انشالّلاه همه مشکلات حل شوند.
4.شکل برنامه هنوز مشکل دارد و ميشود گفت از لحاض طراحی خيلی بد هست،اما خوب چی کار کنم بی سليقم
5.به يقين ميتوانم بگم که دارای بهترين system ترجمه در بين همه مبدل ها(که البته همه web based هستند)هست.اما هنوز خيلی کار مونده و خيلی فکر ها دارم برای بهتر شدن
موتور ترجمه.
6.از لحاض عقلانی امکان تبديل بدون مشکل وجود ندارد،چون خيلی از کلمات که جا افتادند غلت ميباشند و يا اینکه هميشه
امکان خواندن آنها به شکل ديگر هست،در نتيجه هميشه شما بايد متن خروجی را از لحاض درست بودن چک کنيد.

خيلی خوشحال ميشم از هر گونه انتقاد و پيشنهاد و حتاً تعريف(!!)،حتما نظرتون را در مورد برنامه يا
به y! msg و يا به صورت mail به من اطلاع بدين.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
آقا شرزمنده .. من يه مدته يه خورده مشغولم اون اف تي پي رو برات رديف مي كنم به زودي. ...

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
نبود کسی يک لطفی در حق ما کنه؟؟؟؟
بابا به انصاف ها...حالا اینهمه ما وقت گذشتيم بخوره تو سرم...اینهمه ملت download کردن هم بخوره تو سرم
400kb ناقبل که ديگه این حرفا رو نداره...به خودا بابام پول نداره...و گرنا ميرفتم domain ميخريدم!!!

شوخی کردم...اما اگر امکانش رو داريد دريق نکنيد!!!ثواب داره!

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
آقا من يک مشکل با نمک دارم...در windows xp وقتی سايتم رو ميخوام ببينم فقط
نصف صفحه رو نشون ميده...بقيه رو نشون نميده هر چند که load کرده اما اگر مثلاً يک MAximize،minimize کنم
پنجره internet explorer رو اونوقت درست ميشه...این مشکل رو هم فقط با سايت خودم دارم....چه مرگشه؟
در ضمن در winodows 98/me و يا با يک browser ديگر این مشکل پيش نمياد...فکر کنم تصادفاً يک مشکل خفن
و bug کشف کردم....hackerها بريزيد تا به microsoft اطلاع ندادم!!!

aminweblog

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا En 2 Fa من حاضرم بهت فضا بدم تا توش كار كني با اين نشوني كه البته مجاني بهت ميدم چون بچه با حالي هستي:
<a href='http://yourname.amin-website.com' target='_blank'>http://yourname.amin-website.com</a>
خلاصه اگر خواستي بهم ايميل يا پي ام يا ... بگو.منتظر هستم
8)

semahoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

aminweblog

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا ما گفتيم فضا ميديم حالا خود داني!!!

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
آقا ما از weblog به سايت ارتقا پيدا کرديم....
البته در واقع اینم باز يک weblog هست اما خوب يکم مرتب تر....
ممنون از همه کسانی که لطف کردن و به ما جا دادن و يا ميخواستند که بدند.

نظری چيزی ندارين؟

در ضمن برنامه هم دوباره ارتقا پيدا کرده و فکر کنم کمی باحال تر شده...با خيال راحت بهdownlodاین....

بالا