برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
به نقل از *Diana* :
تاپيك جالبيست . ممنون

من يك سوال داشتم : آيا رشته كوك سول وان زير مجموعه رشته اي ديگر است و يا مستقل و اگر مستقل است زير مجموعه هايش چه هستند ؟

reshte mostaghlie, korae hast , va bishtar bar defa shakshi va ghofle mafsal tekye dare, manzooreton az zir majmoe va mostaghel chie ?

manzoretoon dar iran hast ya dar vaghe ?

maslaan khili az sabkaye mostaghel dar iran zire nazare fedrasione varzesh haye razmi hastan ya zire nazare ye fedrasione dige ke aslan rabti nadaran -- ta ye modat pish ikido va kickbox va 8 sabke dige zire nazare fedrasione karate bodan ! ;)

va zir majmoe - to iran sabkhaye mokhtalefi hat ke ba inke eda jahani bodan mikonan hich jayi dar jahan nadaran

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
migam chera inja inghad khalvate ? kasaye dige ro nemiyarid ? bahs nemikonid ?

nazaretoon dar baree ye forume takhasosi razmi chie ?! mese inja zir majmoe nabashe yauni

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از cyb3rninja666 :
maghale besyar alii bod

dar maktabe ninjutsu alave bar hakate razmi bar palayeshe roohi ham takide besyar shode

qi qung ya hamoon chi qung, baz kardane chak rahaye boda , meditation , kuji kiri <9 boresh > ya hamoon 9 tanafose asli , negah kardan be shame, roshan kardane ood va ... va.... tebe soozani, giyah shenasi pishrafte,

zarbeye kafe dast, ya hamoon daste buda ke asab ha ro tahrik mikone hame ye inh

hame ye inha chizi hast ke dar toole salha tajrobe baraye be zende mondan be dast omade

jayi dar ye maghale dar bare tarikhche ninjutsu khondam :

...va agar zarbe ya honari moaser amal nemikard, ba sazande ye oon be goor miraft, ninjutsu honare mobareze va zende mandan ast ...

Domo arigato gozaimas

Sanamura

:hmm:
دوست عزیز لطف کنید فارسی تایپ کنید.
ممنون

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام به اساتيد
اين بار در مورد انگيزه چند تا مطلب كوچك مي نويسم

به نظر مي رسد كه همگان نقش و اهميت انگيزه را درورزش آماتوروحرفه اي را ميدانند اين موضوع شايد بسيارساده انگاشته شود. ولي عليرغم ساده مسئله بسيار بغرنجي است وعموما از آن شناختي داشته باشند بسياراندك است. بعضي از مربيان روي تنبيه د رايجاد انگيزه تكيه دارند كه اين روش ممكن است به اشكلي گوناگون مانند ناسزاگفتن وحتي كتك زدن جلوه نمايند يا شايد بي محلي مربي به ورزشكار كه اين روشها كارايي چنداني درايجاد انگيزه ندارند.

تعريف انگيزه :

انگيزه عبارت است از : شوق انجام كار ويا اشتياق دست يابي به يك هدف يا اهداف متفاوت
دربحث ورزش انگيزه عبارت است اشتياق علاقه ورزشكار براي رسيدن به قهرماني و برتر بودن فيزيك د راين راه بايستي عوامل چندي را شناخت و دانست كه اين انگيزه تحت تاثير چه عواملي عمل ميكند. براي شناخت انگيزه بايستي به عوامل زير توجه داشت .

1- انگيزش داخلي و خارجي

2- روشهاي معمول در ايجاد انگيزه

3- انگيزش اختياري ويا جدي (زوري )

4-رابطه بين انگيزه ونياز و ورزشكاران

انگيزه هر انساني چه مرد و چه زن دومنبع كلي مهم دارد. انگيزه داخلي وخارجي :

مهم -1-انگيزه داخلي :

كساني كه انگيزه آنان از درون مي جوشديعني محرك اصلي شان نيروي دروني است .اين افراد از يك كشش دروني جهت رشد وبالا بردن قابليتها در راه رسيدن به اهداف خود برخودار مي شود.

درورزش كساني كه به خاطرعشق وعلاقه به فعاليت ورزشي مپرداندجزواين دسته هستند اين براي ارضاء تمالات شخصي به ورزش مي پردارند.

اين شوق آنان را براي حركت به صرف بيشترين تلاش وادار ميكند . حتي در نبود تماشاچي مشوق وديگركساني كه بتوانند آنان را مورد ستايش قرار دهند دست به ورزش مي زنند. وبرايشان مهم نيست كه ديگران چه بگويد . چه بكنند. و …

مهم -2-انگيزه خارجي :

به كليه عوامل اطلاق مي شود كه فرد را به انجام حركات ورزشي رغب ميسازد . اين عوامل مي توانند منفي ويا مثبت محسوس

و يا غيرمحسوس باشند وي را درجهت پرداختن به ورزش آماده مي ساند؟

اين عوامل از سوي فردي دريافت بوجود مي آيد وباعث ميشود وي را درجهت پرداختن به ورزش آماده مي سازند .

اين نوع انگيزه مي توان با ( فيلم ديدن ، شنيدن ، نگاه كردن ، حسادت ، كمبود، و…بوجود بيايد .ومتاسفانه ناپايدارتراست مگرروي اين نوع انگيزه ها كار شده و در مسير صحيح قراربگيرد.

مربي من : مربي زيرك مي داند كه كار او براساس علم وعمل پي ريزي شده است .انجام وظيفه خطير مربيگري نمي تواند بر پايه اميال نفساني صورت بگيرد. چرا كه تعليم و تربيت بر مبناي علوم – فنون – دانسته ها – تجربيات . عقل و استعداد چهره خودرا

مي نماياند. مربي نمي تواند آنچه را كه دلش مي خواهد انجام بدهدو آنچه را كه نفس او اجازه نميدهد عمل نكند .

تشخيص عمل سودمند و نزديك بصلاح يا عمل كه ويرانگر عقل و خرد وسازندگي وتربيت است به فراست و ذكاوت مربي بستگي دارد. مربي درسايه چراغ پرفروز عقل و دانش بايد تصميم بگيرد. موفق باشيد

هر كسي به طور ذاتي وغريزي قادر است دراين جهان به قله هاي رفيع خوشبختي و احساس رضايت دست يابد. تنها به شانس وسرنوشت نبايد اميدداشت.

به جاي اينكه به باغ ديگران سرك بكشيد و ذهن خود را به كارايشان متمركز كنيد. به كار خود بپردازيد وهرچه را ميخواهيد درباغ خويش بكاريد.

شيوه تفكريك نينجا به مانند رودخانه اي زلال ، كوهي استوار ، جنگلي مرموز ، آتشي سوزان ، آفتابي گرمابخش و زميني پر بركت است.

در پايان از استاد خوبم كانچو فرجي كه اين سخنان گوهر بار را در اختيار من قرار دادند كمال تشكر و قدر داني را دارم
( كانچو ري : شيماس ، اوس )

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
به جناب Cyb3rninja666
-------------------------
ممنون از توضيحاتتون ^_^

عجب! اين قضيه اعداد خيلي جالب بود ^^

harfe shoma mese ine ke begim shaolin az iran shoro shod
redface.gif

hara kiri konan < hara yani khod , kiri yani zarbe, shekaf , boresh >
پس هاراکيري در واقع معنيش همون خودکشي خودمونه!

mese ye jomle az ye aref bodayi hast : ajale nakon, forsat nist
چه جمله پرمعنايي (چون عجله باعث خرابتر شدن کارها ميشه و فرصتي براي درست کردنشون ديگه نيست؛ خوب تفسير کردم!)
34.gif

do dast mosht shode

daste rast ro daste chap gharar migire va angoshte shaste daste chap dakhle moshte rast shode, va angoshte moshte daste rast niz dakhle moshte rast gharar migire
33.gif

domo arigato gozaims = arigato gozaimas = بسيار متشکرم
sanamura = باباي، خدانگهدار
ohayo gozaimas = سلام
name arigato = از نام متشکرم
do ita shima shite = خواهش ميکنم - ur welcome
onegani shimas = لطفا مرا ياري بفرماييد
آخ جون، چهارتا کلمه ي ژاپني ياد گرفتم
85.gif
(البته يه چند تايي رو هم قبلا از استاد امير ياد گرفته بودم ). با اجازتون، من معنيشونو به الفباي فارسي نوشتم تا راحتتر خونده بشه (اميدوارم از نظرتون اشکالي نداشته باشه؟). راستي اين نام رو درست کردم، درست شد معنيش حالا؟
دوست عزیز لطف کنید فارسی تایپ کنید.
ممنون
راستي تايپ کردن فارسي اصلا سخت نيستا، نگيد هم که کيبوردتون الفباي فارسي روش نداره چون مال منم نداره (نخندينا، ولي اين کيبورد من مربوط به عصر دايناسوراست يعني مال اون کامپيوتر 386 ي که 15 سال پيش داشتم
24.gif
!! چه کنم که نميتونم ازش دل بکنم اين عزيز جان خواهر را
22.gif
!!) فقط من جاي حروف و علامتها رو روي کليدهاي کيبورد حفظ کردم و ميزنم (البته با اون پايان نامه ي عظيمي که من تايپ کردم، اگر حفظ نميشدم عجيب بود!!). خلاصه که اگه زياد تمرين کنيد موفق ميشيد
34.gif

سانامورا !!!!
21.gif
em26.gif

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129

مطلب جالبي بود (طبق معمول)
34.gif

بعضي از مربيان روي تنبيه د رايجاد انگيزه تكيه دارند كه اين روش ممكن است به اشكلي گوناگون مانند ناسزاگفتن وحتي كتك زدن جلوه نمايند يا شايد بي محلي مربي به ورزشكار كه اين روشها كارايي چنداني درايجاد انگيزه ندارند.
مگه ممکنه هيچوقت يک چنين کارهايي باعث ايجاد انگيزه بشن؟
24.gif
اين کارا که بدتر انگيزه رو در طرف نابود ميکنند
33.gif

شيوه تفكريك نينجا به مانند رودخانه اي زلال ، كوهي استوار ، جنگلي مرموز ، آتشي سوزان ، آفتابي گرمابخش و زميني پر بركت است
چقدر اين کلمات آشنان، شبيه امضاي Shinobi عزيز هستن
34.gif

راستي پرسيده بودم کانچو يعني چي؟

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
باشه چشم فارسی تایپ می کنیم 1

لول به ما میگن شینوبی حرف گوش کن

نه نامه نبود ، نام بود که به انگلیسی اسپلینگش اونطوری میشه

کانچو هم یه لقب هست مسه سوک

سوک به معنی پدر خوانواده هست

البته یک کانچو دیگه هم هست که کانجی زاپنی و تلفظ " و " توش فرق میکنه

Kancho カンチョー, kanchō که اون اسم یک بازیه که تو ایران از نظر شرعی مشکل داره :-س !

:f34r:

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
درباره انگیزه در نینجوتسو باید گفت که :

نینجوتسو چیزی نیست که تماشاچی داشته باشه و اوون باعث ایجاد انگیزه شه

طبق یکی از قوانین جنبی یوجینکان ( شایدم جز 9 قانون اصلی بود ، درست یادم نیست ) هاتسومی سنس گفته
چون ما به تمرین بودو/نینپو ( جنگاوری و مکتب سامورای / نینجا ) می پردازیم نه ورزش ، دیدن کلاس های ما در اکثر موراد برای افراد خارج از بوجینکان ممنوع هست . فیلم برداری و عکس برداری هم به شدت نفی شده

در مورد تنبیه :

اولن نینجوتسو هنر صبر هست کسی که صبر نداره جاش اینجا نیست
دوم، تنبیه اگه به صورت بدنی باشی خیلی راحت تر و بهتر هست و جنبه بدن سازی داره
بدترین نوع تنبیه در نینجوتسو سوختن کمربند هست که برای یک خطای بسیار بزرگ این کارو میکنی !!! مراسم طولانی داره منم سابقشو دارم که اونم برای امتحان کتبی بود که نمره هر کسی زیر 19 می شد باید این کارو میکرد
10 سوال : هر سوال 5-6 قسمت یا اگه ترجکمه کلمه بود 20 کلمه :-" نوشتن کانجی ژاپنی بعضی کلمات و .... همش در 6 دقیقه :)) تقلب اینا هم در کار نبود

تنبیهات هم در نینجوتسو بنا بر قدرت بدنی و سابقه متغییر هست حتی اگه تنبیه گروهی باشه

معمولی ترین تنبیه ، زدت 200 تا شناست که اگه درست نگاه کنید تنبیه نیست !!! تشویقه !

یا یک نوع دیگه تنبیه گروهی دیگه اینه که کسی که کار اشتباه کرده به وسط دوجو بیاد و ارشد ها و سیار بچه ها به دورش حلقه بزنن.....
همه حالت شنا بگیرن جز خود فرد خاطی و اون شروع کنه به شمردن : ایچی ، نی ، سان ...
و بقیه شنا بزنن

حالا میرسیم به تنبیه مورد علاقه که بدن سازیه :

نشستن به حالت تسو و رکسو و شنا ، ( خصوصا بعد از یک بدن سازی سخت که آدم عرق کرده )

و خوردن چوب در پا ، دست ، پشت رون ، شکم ، کتف و ... البته گفتم که تنبیه متناسب با فرد هست ، مثلا استاده ما دو تا چوب داره برای تنبیه ( قبلا یکی بود می یک بار کاری کردیم که دودش تو چشم خودمون رفت و اون این بود که از یک گونی فلفل قرمز ، روغن غلیظ فلفل گرفتیم که استادمون زد به چوب تنبیه جدید :D این قد حال میده تنبیه شدن با اوون )

از اینا که من گفتم فقط سوختن کمربند و آوردن فرد خاطی برای شماره دادن به جلو یک تنبیه بود !!!

یک سلام خشک و خالی ، بی توجهی استاد ، محکم نبستن کمربند نسبت به بقیه در موقع ارتقا کمربند و ... همه یک تنبیه بد هست

ولی به هر حال باعث افزایش انگیزه برای کسانی میشه که با عشق به کارشون ، عمل میکنن !!! کما اینکه ما دیروز تو یکی از دوجو هامون ساعت 9 ، که همیشه 75 نفر بود شاهده 35 نفر بودیم و به قولی یلدا با هم بودیم تا با خونه !!!!!

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
نه نامه نبود ، نام بود که به انگلیسی اسپلینگش اونطوری میشه
درستش کردم، ببينيد درست شد جمله اش حالا؟

کانچو هم یه لقب هست مسه سوک ......
ممنون ^_^

اون اسم یک بازیه که تو ایران از نظر شرعی مشکل داره

"انگيزه و تنبيه" جالب و تا حدودي عجيب بود!

حالا میرسیم به تنبیه مورد علاقه نینجا کارا که بدن سازیه :
اين بدن سازيه؟!! اين جوري که پدر آدم بدبخت در مياد! مي ميره!!!

از یک گونی فلفل قرمز ، روغن غلیظ فلفل گرفتیم که استادمون زد به چوب تنبیه جدید :D این قد حال میده تنبیه شدن با اوون
اگه اين قدر حال ميده تنبيه شدن با اون پس چرا ميگين دودش تو چشم خودمون رفت؟!! واي، نميخوام هيچوقت نينجا بشم، همونجا تو خوآشان پيش استاد يوئه ام بمونم بهتره!!!!

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
لول !

منظورم این بود که بار اولش دود رفت تو چشمون !!!

ولی الان عادت کردیم !!!

پدر کسی هم در نمیاد !!

مثه بدن سازا که با برنامه فشار عضلانی را بالا می برن ما هم الان این کارا می کنیم !

مثلا من اگه نخوام یه روز تمرین کنم ! ، حداقل روزی 500 انواع دراز نشست و حرکات شکم ، 300 تا انواع شنا ( جز رو کف دست که ما اصلا قبولش نداریم )، 30 تا بارفیکس و 100 تا فیله میزنم ! این برنامه هست که استادم به من داده ! و 4 ماه الان دارم این کارو میکنم !:f34r:

پس در طول زمان و با تمرین و با افزایش ملایم تمرینات همه چیز اسون میشه !

لینکه اون بازی اینجاس !! زیادم مشکل نداره بنظر من ::f34r:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kancho

خوب فلا !

راستی فیلم کلید قدرت بود اشتباه نکم دیدتش ؟! من امروز ظهر دیدم جالب بود ولی یکمی دو چار دگانگی شدم که این چینی یا ژاپنی ! چون چیزای ژاپنی هم توش بود به نظر من ! به هر حال تشابه فرهنگ هاست دیگه

ساناموورا !

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
مثلا من اگه نخوام یه روز تمرین کنم ! ، حداقل روزی 500 انواع دراز نشست و حرکات شکم ، 300 تا انواع شنا ( جز رو کف دست که ما اصلا قبولش نداریم )، 30 تا بارفیکس و 100 تا فیله میزنم ! این برنامه هست که استادم به من داده ! و 4 ماه الان دارم این کارو میکنم !
48.gif
175.gif
33.gif
منکه غش کردم افتادم (اسمايلي مربوطه اش همي يابيده نگرديد!)!! راستي شنا رو کف دست اگه نمي کنيد پس چه جوريه؟ رو پشت دسته؟ با انگشتهاي جمع شده (ميخواستم بگم مثل مدل راه رفتن يه موجودي فکر کردم شايد برخورنده باشه!)؟ بعدم فيله چيه، تا حالا تو ورزش اسمشو نشنيده بودم؟

در طول زمان و با تمرین و با افزایش ملایم تمرینات همه چیز اسون میشه
خب وقتي شما ميگين اين کارا براتون راحته، حتما آسون ميشه ديگه
162.gif

لینکه اون بازی اینجاس !! زیادم مشکل نداره بنظر من
او ماي گاد (يعني خداي من!) اين ديگه چه جور بازي ايه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راستی فیلم کلید قدرت بود اشتباه نکم دیدتش ؟!
نه متأسفانه
25.gif

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
راستي اين شوآن فالون و فالون گونگ که جديدا کتابشون تو کتابفروش ها دراومده دقيقا چيه؟ همون تاي چيه؟!!

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
شنا رو مشت ( یا همون پیش مشت حات معمولی هست )

شنا جلو بازو

شنا رو پنجه

شنا رو شصت انگشت

شنا رو 3 انگشت

شنا رو مچ دست ( همانند حالت درنا در کونک فو )

شنا رو تیغه دست

شنا با بو و چرخیدن به دور خود

شنا رو مشت وارا که شصت به داخل جمع شده و ....

فیله هم که پارو یکم باز میکنید دید مستقیم و خم میشید پایین تا کمر بشه 90 درجه و میرید بالا ! با دستا جلو باز هست و چوب میگیرد دستتون یا پشت بدن قلاب شده

نوع دیگشم اینه که رو زمین مخوابید رو شکم، پاها جفت ، دستا پشت قلاب شده و سر بالا دید مستقیم ! به کمر قوس میدید مییاد بالا ! این حرکت برا همه آسونه ! اگه بخوایید سرعتی بزنید 100 تا رو تو 1 دقیقه میشه زد ،

درباره تصور غلط شما برای لباس نینجا و رنگش ،
این مقاله را من تو سایت باشگاه خودمون گذاشتم ، بخوانیید بد نیست :

بازیه تو ژاپن آزاده تو آمرکا کلا ممنوع ، تو کره تا حدودی مشکل داره !!! ایرانم خودتون قضاوت کنید :f34r:

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
من نميدونستم اين همه مدل ميشه شنا زد!!

آها! پس فيله اينه!

اگه بخوایید سرعتی بزنید 100 تا رو تو 1 دقیقه میشه زد ،
من تو دراز و نشست مدرسه جانم بالا ميومد تا مثلا تو يک دقيقه 20 تا بزنم (هر چي بيشتر ميزدي ، بيشتر نمره ميگرفتي) اونوقت شما ميگوييد 100 تاي اينا رو تو يه دقيقه ميشه زد؟ راستي ميگم شما جزو رنجرا يا يگان ويژه نيستيد؟!

درباره تصور غلط شما برای لباس نینجا و رنگش ،
این مقاله را من تو سایت باشگاه خودمون گذاشتم ، بخوانیید بد نیست
هنوز فرصت خواندنش را پيدا نکرده ام، ولي خواهمش خواند (عجب ادبي شد!)

ایرانم خودتون قضاوت کنید
اينجا ملت همينجوري همديگه رو مدام انگشت مال ميکنن، ديگه نيازي به بازي مخصوص نيست!!

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
سلام

اولا فیله از دراز نشست و حرکات شکم آسون تره

2- نینجا ها جد تمام کاماندو ها و جاسوس ها و ... بودن و اصلا کلمه کاماندو رو انگلیسی ها وقتی رفتن ژاپن ساختن !

3- کار نینجا شبیه SWAT: Special Weapons And Tactics هست یا همون پلیسای ضد گروگان خودمون ولی نینجوتسو خیلی بیشتر از ایناس خصوصا جاهایی که آموزش کار با تفنگای اتوماتیک و ... رو هم می دن مثله کانادا :f34r:

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت اساتيد

از استاد cyb3rninja666 بابت سايت جالبشون تشكر مي كنم من رفتم و عضو سايت شدم. از دوستان علاقه مند هم دعوت مي كنم به اين فروم جديد بيان و عضو نينجا ها يا هنرهاي رزمي بشن
اونجا بحث خيلي حال ميده
در اينجا از استاد persiana هم كمال تشكر و تبريك را دارم

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از *Diana* :
تاپيك جالبيست . ممنون

من يك سوال داشتم : آيا رشته كوك سول وان زير مجموعه رشته اي ديگر است و يا مستقل و اگر مستقل است زير مجموعه هايش چه هستند ؟

با اينكه جواب اين سوال توسط استاد cyb3rninja666 داده شده بود گفتم يه توضيح مختصر هم بدم بد نباشه
در ايران فقط پنج فدراسيون هست به نامهاي :
فدراسيون كاراته ، فدراسيون جودو ، فدراسيون تكواندو ، فدراسيون ووشو ، فدراسيون هنر هاي رزمي
كه كول سول وان و نين جوتسو و ... جزئ فدراسيون هنر هاي رزمي مي باشند
با اميد به اينكه تعداد فدراسيونهايمان بيشتر شود...

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
این عکس همرزم ما خیلی باحاله

این یکی از نشست های نینجوتسو به اسم

ای آی گوشی نینجا هست !!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از amirhvr :
با اينكه جواب اين سوال توسط استاد cyb3rninja666 داده شده بود گفتم يه توضيح مختصر هم بدم بد نباشه
در ايران فقط پنج فدراسيون هست به نامهاي :
فدراسيون كاراته ، فدراسيون جودو ، فدراسيون تكواندو ، فدراسيون ووشو ، فدراسيون هنر هاي رزمي
كه كول سول وان و نين جوتسو و ... جزئ فدراسيون هنر هاي رزمي مي باشند
با اميد به اينكه تعداد فدراسيونهايمان بيشتر شود...
و فدراسیون تازه تاسیس کونگ فو که اقای علی دادگر رئیس این فدراسیونه

بالا