برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام به تمامي اساتيد حاضر و غايب!!

کلمه کاماندو رو انگلیسی ها وقتی رفتن ژاپن ساختن !
جدا؟ چه جالب. Assassin (قاتل) و رو ميدونستم که از رو کلمه ي حشاشين که فدائيان حسن صباح بودن ساختن ولي اين يکي رو نميدونستم، پس حتما تو ديکشنري وبستر (که ميگه ريشه کلمات از چي درست شده و از کجا اومده) در اين مورد نوشته. رفتم که نگاه کنم .

نسخه فارسیم نداره که امیدوارم تا هفته دیگه نسخه فارسی رو تو سایت بزارم برای اولین بار تو ایران
پس شما هم رزمي کاريد و هم مترجم؟ به قول خودتون بابا اي ول!

در اينجا از استاد persiana هم كمال تشكر و تبريك را دارم
خواهش ميکنم، شما لطف داريد ولي تشکر و تبريک بابت چي؟

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
www.bujinkan.ir

" To lift an Autumn hair is no sign of great Strength ;
To see the Sun and Moon is no sign of sharp Sight ;
to hear the noise of Thunder is no sign of a quick Ear.... "

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
مسخره است! من الان Webster رو نگاه کردم و ميدونين جلوش در رابطه با اينکه از کجا و چه ريشه اي گرفته شده چي نوشته بود؟
کماندو < آفريقايي < گرفته شده از پرتغالي< برگرفته از ريشه Commandar به معناي حکومت کردن، رهبري کردن و فرمان دادن. اين واژه در اصل در آفريقاي جنوبي و به هنگام جنگ بوئر ها ساخته شده است (نيرويي از لشگر بوئرها) !!! حالا فهميديد براي چي گفتم مسخره است. آقا لطفا خودتون بياين توضيح بدين که ريشه ي ژاپني اين واژه ي به قول خودمون کماندو چيه. مرسي.

تا انجا که من میدونم ریشیی فرق می کنه
سلام، اينو من الان ديدم. پس لطفا در مورد اينکه چه جوري تو ژاپن ساختنش بگيد (گيري دادما!).

راستي عجب سايت باحالي شده، حيف که تو اين بارون اينترنت ما نم کشيده (يعني خط تلفن لابد!) و هلک هلکي که بود، هلک هلکي تر شد! کاشکي سايز اين فيلم ها رو هم کنارشون مينوشتيد ببينم چند سال براي من دانلودشون طول ميکشه!

راستي يادم رفت بگم، اون بخش هايد مي سايتتون فيلتره ها!!

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام به اساتید محترم
استاد persiana تبریک من از بابت کاربر فعال شدنتان است که واقعا با مطالب ارزنده و شیرینتان استحقاق این مقام را دارید.
از شما استاد cyb3rninja666 بابت توضیحاتتان تشکر می کنم
چند وقتیه که کسی از هنر رزمی مطلب نمیگه خوب مثل اینکه بازم نوبت منه ...

يك نينجا بودن :
وفاداری و اهمیت دادن به اصول پهلوانی و جوانمردی یکی از اصول معنوی یک نینجای واقعی است . که متاسفانه امروزه کمتر در میان ورزشکاران دیده میشود.
نينجا بودن درواقع فكر كردن به يك روش ساكت وآرام است .نينجا بايد به آرامي سايه حركت كند .يكي از اساتيد هنرهاي رزمي معتقد است كه: هميشه فرد قويتر شكارچي و فرد ضعيف شكار است . ‌اين بدين معناست كه نينجامي دانداز چه راهي به خواسته هايش برسد ،حتي اگررسيدن به خواسته ها اوسالها طول بكشد.
نينجا شدن :احتياج به صبروشكيبائي فراواني دارد بايد درتمامي جوانب كاركرد وازطبيعت الهام گرفت .نينجا بايد قادر باشد طبيعت راهمچون خون دررگهايش حس كند. نينجاي واقعي سلطان شب است .
افزايش قدرت درك وانديشه يك نينجا وابسته به تمرينات ويژه و ممارست اوست.
كن ساتو،KENSATU :آزمون يك نينجا مهار .
زماني كه خطر يك نينجاNINJA را تهديد مي كند و اين خطر جـدي است،
نينجا بايد موقعيت را بررسي كرده و دريابد كه كجابوده و چرادرآن مكان است.اين تعمق باعث مي شود كه وي بهترين درك را درباره علل پديد آورنده آن موقعيت به دست بياورد.
زماني كه بقا مطرح مي شود ،يك نينجا بايد منطقه را ارزيابي كند.پيرامون خود را مشاهده كرده و يك تصوير
ذهني از وضعيت خود پيدا كند كه بدين وسيله به امنيت خواهد رسيد.يك نينجا نمي تواند بدون داشتن جهت و مسير صحيح حركت كند.او همواره بايد به غريزه و حس خود متكي باشد ودرون خود را كاوش كرده باشد.

يكي از بزرگترين رهبران نينجادر200سال پيش چنين گفته است:
سايه پنهان باروشهاي ساده به هدف نزديك مي شود و در فرصتي مناسب هدف را نابودمي سازد
(هاتوري)
يكبار شكست خوردم ، دوبار موفق نشدم، چيزي كه مرا وادار كرد كه بكوشش ادامه دهم وتسليم ناملايمات ومشكلات وموانع زندگي نشوم اراده بود.
براي رسيدن به اهداف بزرگ و با ارزش آدمهاي بزرگ و شجاع مي خواهد.
در آخر از استادم کانچو فرجی ( بنیان گذار سبک نین جوتسو در ایران و خاور میانه ) کمال تشکر و قدر دانی را دارم که این مطالب را در اختیار من قرار دادند .

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
عجبی یک دیگه هم پیدا شد از MW استفاده کنه ولی ماله شما چاپ ایرانه
من مقاله ریشه کمانده رو میگیرم براتون
اون هاید می قسمت سایت من نیست ، تبلیغ بود !!!
برای فیلمها هم ، بالاترینش 11 مگابایت هست ! همشون کمتر از 40 مین طول میکشه :ی
اکثرا همون 10 مینو ایناس

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
استاد persiana تبریک من از بابت کاربر فعال شدنتان است که واقعا با مطالب ارزنده و شیرینتان استحقاق این مقام را دارید.
اوه، از اون لحاظو مي فرماييد، ممنون، مرسي، تنک يو، دانکه، شيه شيه، سپاسگذارم
grin_.gif
redface.gif

وفاداری و اهمیت دادن به اصول پهلوانی و جوانمردی یکی از اصول معنوی یک نینجای واقعی است . که متاسفانه امروزه کمتر در میان ورزشکاران دیده میشود.
ديدجا ها رو والا چه عرض کنم ولي در رشته هاي ديگر که از بس اصول پهلواني و جوانمردي رو رعايت کردند غش کردند!!! ورزشکارم ورزشکاراي سابق (البته استثنا هايي هم وجود داره خب
wink2.gif
)!!!

در ضمن مرسي از مطلب نينجاتون (من کم کمک - به کمک شما و جناب سايبرنينجا666 - تازه دارم ميفهم که نينجا اصلا چه جور موجودي هست!!). راستي شما با شمشير هم کار ميکنيد؟

اولا چشمتون بي بلا و دوما اينکه آيا از دست من ناراحت شديد؟ اين اسمايليتون (!؟!) خيلي بدجور داره نگاه ميکنه، يادم باشه امشب پشت پنجره ها رو چوب بزنم تا يه وقت نصفه شب نياييد دخل منو بيارين (مخصوصا که استاد يوئه ي عزيزم هم رفتن گل بچينن!!)
42.gif
42.gif

عجبی یک دیگه هم پیدا شد از MW استفاده کنه ولی ماله شما چاپ ایرانه
MW = Merriam - Webster

بعدم اختيار داريد، ناسلامتي من ليسانسم زبان بوده ها! هر چي ديکشنري تو دنيا وجود داشت رو ما مجبور بوديم بخريم (البته اون موقع عشق من آکسفورد بود چون کار کردن باهاش راحتتر بود ولي الان نه، فقط وبستر اونم نيو ورلدش
wink.gif
) در ضمن چرا توهين ميکنيد آقا!کجاي وبستر من چاپ ايرانه؟ هنوز يادم نرفته که استادمون مجبورمون کرده بود که بريم اصلشو پيدا کنيم (Webster's NewWorld Dictionary - Second College Edition) و من و مامانم همه ي کتاب فروشي هاي دم دانشگاه رو زير و رو کرديم تا بالاخره يه جا پيداش کرديم اين جلد قرمز خوشگل رو با اون دون دون هاي قرمز و مهر پرنتيس هال که اون پايينش خورده بود. بله، Webster من اوريجينال اوريجيناله و محصول Prentice Hall Press . يک Made and Published in the USA کامل (به قول خودش Manufactured in the United States of America به به!)!!
3dflagsdotcom_usa_2faws.gif

در هر صورت اين توضيح رو هم تو Bookman م که اونم کارت وبستر روشه ديدم منتها با يه تفاوت که پرتغال اينجا هلندي شده بود (حالا حتما تو وبستر شما يه چيز ديگه نوشته براش!)! اينم توضيح اين يکي:

Commando [Etymology : Afrikaans Kommando , from Dutch Commando Command]

من مقاله ریشه کمانده رو میگیرم براتون
مرسي، واقعا لطف ميکنيد، ممنون
happy.gif
(با اينکه رشتمو عوض کردم ولي هنوز عشق زبان و پيدا کردن ريشه ي کلمات تو وجودمه!!!! واي که چه ذوق مرگي ميشديم وقتي يه واژه رو دنبال ريشه اش ميرفتيم و ميديديم که از فارسي گرفته شده (مثل Spinach که از اسپناخ پارسي گرفته شده و ما خودمون حالا داريم عربي شدشو که اسفناجه استفاده ميکنيم، چه ضايع!)، کلاسو ميذاشتيم رو سرمون
laugh.gif
). هو هو هو (خنده ي بابانوئلي بود!) کلاس هنرهاي رزمي تبديل شد به کلاس زبان!! کاملا آف تاپيک!!!

برای فیلمها هم ، بالاترینش 11 مگابایت هست ! همشون کمتر از 40 مین طول میکشه :ی
biker.gif
با اين اينترنت گازوئيلي نم کشيده ي ما!!!

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت شما اساتيد محترم
در مورد سوال استاد Persiana بله من يه واكي زاشي ( يكي از شمشير هاي نين جوتسو با تيغه اي كوتاه و ... ) دارم كه البته عزيز ترين وسيله ي من مي باشد

شناخت آداب و اصول و سلاح در نين جوتسو
يكي از حركت هاي مجموعه حركات هدايت انرژي كوجي اين kuji –in مي باشد بهم پيچيده است،‌در سيستم سئي شين تكي كيويو (seishinteki kyoyo) مربوط به نينجا بر انجام اين حركت ها به منظور پالايش روحي تاكيد فراوان شده است.

براي اينكه شخص بر ادراك خود از حقيقت و درست بودن راه، كنترل داشته باشد، بايد قادر باشد بر حسي به نام حس ششم تكيه كند و آگاهي علمي و علمي از دانش تفكر ناخودآگاه داشته باشد.

همين جنبه درك حقيقت براساس برداشت و ادراك فردي بود كه سبب گرديد، نينجا در زمان جنگ هاي داخلي ژاپن و دوران فئودالي از ساير تاكتيك هاي رزمي سنتي جدا گردد و اهميت ويژه اي بيابد. توگاكيور ريو در حدود 800 سال پيش تاسيس گرديد و اكنون در نسل سي و چهارم خود قرار دارد.

اين شيوه (ryu) امروزه به عنوان سازماني كه باني آموزش روش هاي موثر حفاظت از خود و افزايش و توسعه آگاهي اعضاء خود مي باشد، موجوديت دارد.

به دليل ايجاد ثبات نسبي در دولت ژاپن و سيستم قضايي آن، توگاكور نينجا ريو ديگر خود را مستقيما درگير كشمكش ها و فعاليت هاي جاسوسي نمي كند.

قبل از اتحاد و يكپارچه سازي ژاپن در قرن شانزدهم، گاهي ضرورت ايجاب مي كرد كه (توگاكور نينجا) فعاليت هايي را در خارج از ايالت جنوبي ايگا، به انجام برسانند.

در زمان اوج گيري فعاليت هاي خانواده ها و طوايف نينجا، 18 رشته تخصصي وجود داشت كه فراگيري آنها ضروري بود، اين رشته هاي تخصصي با شفافيت و خلوص ذهني شروع مي شد و محدوده وسيعي از تخصص ها و توانايي هاي فيزيكي و فكري را شامل مي گرديد. در اينجا به طور مختصر توضيح داده ميشود

اين 18 سطح تخصصي آموزش به شرح ذيل مي باشند:

1-سئي شين تكي كيويو (پالايش روحي)

هدف توگاكيور نينجا توسعه شناخت عميق و دقيق فرد از موجوديت خود و شناخت توانايي ها و نقاط ضعف خويش و تاثيري كه فرد مي تواند در مسير سرنوشت خود بگذارد، مي باشد.

يك نينجا مي بايست تفكر و تصويري واضح و شفاف درباره اهداف، تعهدات و انگيزه هاي خود درزندگي داشته باشد.

ويژگي هاي شخصيتي فرد غالبا مي تواند تاثيري در حد تفاوت بين مرگ و زندگي در زندگي شخص داشته باشد.

تمرين هايي در ارتباط با تحمل فكري و ذهني، شيوه ها و راه هاي تفكر و بررسي مسائل و وقايع و داشتن ديدگاهي وسيع به هنگام ارزيابي مسائل و چيزهاي مختلف. در كنار تمرين هاي فيزيكي به نينجا داده مي شد.

با تكامل ذهن و فكر نينجا و بدست آوردن درك عميق و صحيح از جهان اطراف خود و مجموعه حيات، توگاكور ريو نينجا به يك فيلسوف رزمنده تبديل گرديد.

بدينصورت انگيزه درگير شدن او در مبارزه عشق و احترام. و نه صرفا اعمال خشونت، خطر كردن بيهوده و نياز به دشمني براي مبارزه كردن، بوده است.

2- تاي جوتسو (taijutsu) (مبارزه بدون سلاح)

روش هاي داكن تاي جوتسو (daken – Taijutsu) يا ضربه زدن (با دست) ، ضربه زدن با پا و مسدود نمودن ضربه و جوتاي جوتسو (jutai-jutsu) ، درگير شده (يا گلاويز شدن) خفه كردن و گريز از چنگ حريف (يا رها نمودن خويش از دست حريف) و تاي هن جوتسو (Taihen-jutsu) يا حركت بدون ايجاد صدا، غلطيدن، خيز برداشتن و پريدن و معلق زدن، روش هايي بودند كه نينجا ر در شرايط و وضعيت هاي خطر. مورد تهديد قرار گرفتن و دفاع از خود ياري مي نمودند.

3-نينجاكن (ninja ken) (يا شمشير نينجا)

شمشير نينجاها داراي تيغه اي كوتاه، يك طرفه و صاف بود و در واقع ابزار اصلي 1 و براي مبارزه به شمار مي آمد.

نينجاها 2 روش استفاده بخصوص از شمشير را لازم بود فرا بگيرند.

كشيدن سريع شامل تكنيك ها و شيوه هايي از آن در عمليات بيرون دفاعي و هجومي ميگرديد. تكنيك هاي شمشير بازي (Fencing) از ديگر آموزش هايي بود كه مربوط به استفاده از شمشير در درگيري با مهاجمين مسلح ميگرديد.

شمشير نين جوتسو كاران چند منظور ساخته شده است ابزاري براي بالا رفتن از ديوار ها – حمل مواد غذايي ويا سمي و همچنين چندين منظور ديگر كه يك نينجا نسبت به شرايط از آن استفاده مي كند.

4- بوجوتسو (Bojutsu) (مبارزه با چوبدستي و چوب بلند.كوتاه )

هنر رزمي مبارزه با چوبدستي كه توسط سامورائي ها و دهقانان ژاپني (اوكيناوا) مورد استفاده قرار مي گرفت. يكي از روش هاي رزمي مهم نينجا نيز محسوب مي‌گرديد. توگاكيور نينجا (محل مركزي در ژاپن) آموزش هاي لازم را در ارتباط با استفاده از چوب بلند (حدود 80/1متر ) كه بو (bo) ناميده مي شد و تير چوب كوتاه كه نوعي ني بود (حدود 90 سانتي متر) و هن بو(henbo) ناميده مي شد و انواع چوبدستي و چماق با اندازه ها مختلف را فرا ميگرفتند.

همچنين چوبدستي هاي خاصي بنام شينوبي – زو (Shinobi-zue) يا چوبدستي نينجا طراحي گرديده بود كه در ظاهر مانند يك چوبدستي يا عصاي ساده بود اما انواع اشياء برنده، زنجير ها و چيزهاي نوك تيز در آنها به شكل مخفي به كار گرفته مي شد كه در برابر دشمن از آنها استفاده مي گرديد.
5- ...

در پايان از استادم کانچو فرجی ( بنيان گذار سبک نين جوتسو در ايران و خاور ميانه ) کمال تشکر و قدر دانی را دارم که من را در پيشرفت نين جوتسو و اراعه اين مقاله به شما دوستان ياري كردند

farid_491

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

1.اساتید گرامی اگر کنار متن عکس مربوطه را هم بذارند زیباتر می شود.

2.استاد آقا امیر ارائه درست است(ببخشین گیر دادم آخه خیلی تکرار شد.)

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
در مورد سوال استاد Persiana بله من يه واكي زاشي ( يكي از شمشير هاي نين جوتسو با تيغه اي كوتاه و ... ) دارم كه البته عزيز ترين وسيله ي من مي باشد
اوه!
40.gif
ميشه يه عکسي چيزي از اين واکي زاشي تيغه کوتاه بذارين. يعني مثل شمشير سامورايي کوتاه شده است؟ در ضمن شمشير وسيله ي قابل احترامي است. من از شمشير خيلي خوشم مياد (البته نه از اونايي که مثل ساطور ميمونه يا شمشيراي عربي! يه شمشيري مثل همونايي که گروه خواشان تو افسانه شجاعان داشتن، منتها با يه دسته ي ايراني. عجب توضيحي دادما!) و اعتقاد دارم که در خود شمشير هم يک جور روح وجود دارد، يعني انگار شمشير هم خودش موجودي زنده است که در هر شرايط آماده است از دارنده ي خود دفاع کند. هوم، منم چه اعتقاداتي دارما!

بايد قادر باشد بر حسي به نام حس ششم تكيه كند
حس ششم اگه نگم برترينه واقعا بينظيرترينه چون هيچ وقت اشتباه نميکنه (من که به اين حس ششم خيلي اعتقاد و اعتماد دارم همونطور که به انرژي هاي مثبت و منفي اعتقاد دارم).

شمشير نين جوتسو كاران چند منظور ساخته شده است ابزاري براي بالا رفتن از ديوار ها – حمل مواد غذايي ويا سمي و همچنين چندين منظور ديگر كه يك نينجا نسبت به شرايط از آن استفاده مي كند.
چه جالب، چه جالب.

همچنين چوبدستي هاي خاصي بنام شينوبي – زو (Shinobi-zue) يا چوبدستي نينجا طراحي گرديده بود كه در ظاهر مانند يك چوبدستي يا عصاي ساده بود اما انواع اشياء برنده، زنجير ها و چيزهاي نوك تيز در آنها به شكل مخفي به كار گرفته مي شد كه در برابر دشمن از آنها استفاده مي گرديد.
جالبه، خيلي جالبه، انگار دارم فيلم نگاه ميکنم!

واقعا ممنون از مطلب جالبتون. راستي شما کونگ فو هم بلديد (چه سؤال بي ربطي پرسيدم اين وسط!)؟

در ضمن همونطور که آقا فريد عزيز هم فرمودن اگه بشه يه عکسي هم در کنار مطالبتون بذارين که مطلبو بيشتر روشن کنه خوبه
34.gif
بازم ممنون و پيروز باشيد.

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت شما اساتيد

به نقل از Persiana :
اوه!
40.gif
ميشه يه عکسي چيزي از اين واکي زاشي تيغه کوتاه بذارين. يعني مثل شمشير سامورايي کوتاه شده است؟ در ضمن شمشير وسيله ي قابل احترامي است. من از شمشير خيلي خوشم مياد (البته نه از اونايي که مثل ساطور ميمونه يا شمشيراي عربي! يه شمشيري مثل همونايي که گروه خواشان تو افسانه شجاعان داشتن، منتها با يه دسته ي ايراني. عجب توضيحي دادما!) و اعتقاد دارم که در خود شمشير هم يک جور روح وجود دارد، يعني انگار شمشير هم خودش موجودي زنده است که در هر شرايط آماده است از دارنده ي خود دفاع کند. هوم، منم چه اعتقاداتي دارم
... راستي شما کونگ فو هم بلديد...

بله من در كنار نين جوتسو سبك وودانگ كونگ فو ( كونگ فوي نيروي درون ) را هم كار ميكنم
در مورد شمشير هم كاملا حق با شماست و جالبه كه اعتقادات شما در اين زمينه كاملا شبيه منه.
در مورد عكس هم چشم , سعي مي كنم
swords_terminology_definitions.jpg

wakizashi.jpg

katana_wakisashi_tanto_ninjato.jpg

اينم خيلي قشنگه
CU_prod165.jpg

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
با سلام مجدد به تمامي اساتيد گرامي،

بله من در كنار نين جوتسو سبك وودانگ كونگ فو ( كونگ فوي نيروي درون ) را هم كار ميكنم
آقا شما خيلي پيشرفته ايد. براوو
thumbup.gif

در مورد شمشير هم كاملا حق با شماست و جالبه كه اعتقادات شما در اين زمينه كاملا شبيه منه.
آه، چه عالي، خوشحال شدم که اين عقيده ام به نظر شما اساتيد مسخره نيومد. مرسي
happy.gif

در ضمن مرسي از عکس هاي شمشير (حالا مال شما شبيه همين اوليست يا دوميه؟ فکر کنم بايد دوميه باشه). راستي نميدونم چرا با ديدن اينا ياد فيلم 7 سامورايي و يوجيمبو و جناب توشيرو ميفونه (به قول فيلم شهر موش ها موشيرو ميشونه!!) افتادم (ريش قرمز عزيز!)
biggrin.gif
اون شمشير آخري هم خيلي خيلي قشنگه، با اين همه کاري که روش شده معلومه بايد متعلق به شخص مهمي بوده باشه (نکنه شمشير امپراطوره؟).

راستي منم يه شمشير دارم به اسم Persian Glory که سه تا منگوله ي سبز و سفيد و قرمز با تيغه اي منحصر به فرد که حتي سنگ رو هم ميتونه از وسط نصف کنه بدون اينکه آسيب ببينه و روشم نوشته براي بهترين شاگرد گروه خواشان از طرف يوئه بوچون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
laugh1.gif
هاهاها، خيلي لوس بود ولي اينو يه دفعه خواب ديدم و مثل اين بود که واقعيه (ولي حيف که واقعي نبود
crying.gif
).

لیست سلاح ها ، کتاب ها و بمب هل برای فروش
بمب
bigeye.gif
مگه نينجاها بمب هم دارن؟ چه جور بمبي؟ از اينايي که ميزنن از توش دود و بخار مياد بيرون و طرف بيهوش ميشه؟

در سایت قرار گرفت
شما هم همه فن حريفينا، هم رزمي کاريد و هم وب مستر. خيلي عاليه
20.gif

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
خوب کلا در مورد شمشیر چند نوع شمشیر بوده که نینجا ها از انها استفاده می کردند ، البته نینجا ها مثل سامورایی ها شمشیر خاصی نداشتند و اون احترامی که سامورایی ها برای شمشیر داشتن رو به شمشیر نداشتن و صرفا به اون به عنوان وسیله نگاه می کردند و یعضا اون را ول کرده ، پرت می کردند و ...
بت !

یک نوع شمشیر دیگه هم نینجا ها داشتند که تیغه اون در یک قسمت شبیه اره بوده و برای نفوذ توی کمپ های دشمن و خرابکاری و باز کردن راه باری سایر افراد بیشتر از اون استفاده میشده ، اسمش الان یادم نیست ! تازه از باشگاه امدم ذهنم کار نمی کنه تا یادم امد جواب میدم !

خوب میرسیم به عکسا، اگه دیده باشید ست سامورایی 3 فش چیز داره که به ترتیب میگم اینجا :

1-شمشیر سامورای کاتانا بوده (بالا )

2- دایشو هم اون چیزه متوسط و دومی هست

تانتو به خنجر میگن که سومی هست

-----------------------------

شینوبی هم که اسم دیگه نینجاست ( گفتم که کانجی نین که همون شینوبی هم خونده می شه معنای اصلیش صبر هست ولی یه معنی جانبی داره و اوون بیشتر برای شینوبی هست و به معنی پنهان هست ) پس شینوبی زو میشه چیزه پنهان شده ، بیشتر توسط نینجا های به کار گرفته می شده که خودشونو به شکل راهب ( ذن ، بودا ، دوره گرد و یا نوع های دیگه راهب ها ) در میاوردن چون برای یه راهب شک بر انگیز نبوده که چوب دستی داشته باشه !!! حالا که می فهمه داخل این تیغه برنده ، تیغه پرتاب شونده ، سم ، زنجیر یا ... هست
البته بعضی از نینجا ها در لباس مبدل تاجر هم شینوبی زو داشتن
-----------------------------

واکی زاشی یه نوع کاتانا هست ولی کوتاه تر هست
-----------------------------------

تو این عکس ها ، عکس سوم شماره 3 میشه گفت شینوبی تانتو و عکس شماره 4 نینجوتو (شمشیر نینجا ) هست
تو همون عکس شماره 2 کاتانا هست ، و شماره یک دایتو هست !

------------------------------------------------

خوب برسیم در باره بمب و ....
من قبلا گفتم نینجوتسو) یه هنر یا ورزش رزمی نیست ! یه مکتب رزمی-چریکی هست

انواع بمب ها در نینجوتسو استفاده میشده

بمب های اشک آور
بمب های دودزا
بمب های با دود شمی
مین
نارنجک
توب
چیزی شبیه بازوکا
فلش بنگ ( بمب نور دهنده !!! آخر ترجمه هستم )

یا میتسوبیش های ساده تر :

( میتسوبیشی یعنی چیزی که دیدن رو از بین میبره ) که اینا دیگه خاصیت انفجاری نداشت و معمولا تو پوست تخم مرغ یا چوب بامبو بود ( شن ، فلفل ، و براده اهن - مخلوط اینا یکی از بهترین میتسوبشی ها هست که باعث کور شدن موقت یا دایمی میشه --- فلفل میشوزنه و شن باعث میشه که پلک بزنی و آب بیاد که با فلفل بیشتر مخلوط شه و براده آهن تو چشم می نشست با هر پلک زدنی !!! )

و همچنین انواع سم ها و ....

یا مثلا کاغذی که با اتیش گرفتنش موادی ازاد می شد که باعث میشد همه به خواب سنگین برن !!!!

هنر های قفل باز کردن ، نوشتن در حالتی که تو آبی ، و ....، پیدا کردن جهت از رو درخت، لانه مورچه ، ستاره ... ، پیدا کردن آب و ..... از هنر های ابتدایی نینجاس

نینجا ها 36 هنر ابتدایی داشتن : 18 هنر سامورای و 18 هنر ابتدایی نینجا !

این ها رو از 5 سالگی تمرین میکردن و به مرور بقیه چیز ها رو یاد می گرفتند ، معمولا اولین عملیات یک نینجا در 15 سالگی بوده ، بگذریم که بعضی ها زود تر شوع میکردن مثلا یک از معروف ترینش یک نینجای 5 ساله بوده که انتقام پدرش رو گرفت و یکی از حاکم ها رو که خیلی از نینجا ها را به دام انداخته بود کشت !!!

نینجا ها خیلی چیزای دیگه هم داشتن :

اولین کسایی که جلیقه ضد گلوله ساخن در مقابل تیر و تفنگ ( لازم نیست بگم تفنگ و باروت عمرش بیشتر از 1000 ساله و از چین و ژاپن امده !! )

2- اولین کسایی که با کایت پرواز کردن در سال 500 میلادی و قبل اینکه لئیوناردو داوینچی بخواد به دنیا بیاد و نقشه پرواز یده اسم کایت هاشونم یامی داکو بوده

3-اولین زیر دریای های جنگی ( 2 مدل بوده یکی در سطح آب شناور بوده ، یکی کاملا زیر آب میرفته !!! )

و ....

راستی اینجا هم دایتو ، کاتانا ، شمشیرای تای چی و " سرنوشت سبز " ( قابل توجه علاقه مندان فیلم ببر خیزان ، اژدهای افتان بود اسم فیلم ! ؟ درست گفتم ؟! ) !!!! http://www.medievalgallery.com/deals/deals.htm

!

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
راستی یادم رفت معنی اون کلمه که باری کایت به کار میرفت اینه !!!

کایت در تاریکی

اینم اضافه کنم برای شمشیرا ! :

چیزایی که بیشتر از 2 شاکوو "shaku" ( هر شاکوو 30.3 شانتی متر هست ) از سرش تا munemachi (مونِ ماچی -جایی که تیغه شروع میشه ) هست رو دایتو daito میگن از 1 تا 2 رو شاکو یا شوتو shoto میگن و اونایی که زیر 1 هست رو تانتو میگن !

دایتو ها معمولا : کاتانا و تاچی katana ---tachi
شکو ها معمولا : واکی زاشی - wakizashi

و انواع زیادی تانتو هست

همچنین کوداچی kodachi : تاچی های کمتر از 2 --- او واکی زاشی تقریبا برابر 2 بوده اند !!

مثلا در دوره ادو Edo خانما تو کیمونو یا کیفاشون از اوبی obi نوعی تانتو استفاده میکردند که نینجا ها هم از این ابزار داشتند .
lol:

نینجا و نینجوتسو همیشه در پرده ای از ابهام و جادو بوده و خواهد ماند ! علاوه بر ذاتش که به دلیل تمرینات سخت و خاصیت جاسوسی هشت ، پس هیچ کی اطلاعات اصلی را بیرون نمیده و اینا که ما مبینیم گوشه از اوناس و دومین دلیل اینه که نینجا ها بر ضد طبقه سامورایی ها که فرمانروایی می کردن بودن و این دلیلم کافیه که اونا چیزی رو ثبت نکن و چیزایی هم که خود نینجا ها ثبت کردن خیلی به ندرت به دست کسی بیافته !

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
راستی من الان اینو دیدم حواسم اصلا نبود !!!

شمشیر روح نداره شما بش روح میدید !هیچ وقت نباید به یه چیز وابسته شد و یا روح بش داد که موجب دردسر میشه این و نینجا ها این طوری عمل می کردن ! ولی این دلیل نمی شه هر کسی در باشگاه سر سلاح های شما بره و شما چیی نگید !
این بیشتر برای نینجا کاراس : برای سلاح ها هم ، سعی نکنید که سلاح های تزینی یا گرون قیمت بخرید ! شمشیر یه وسیله هست ! یا هر چیزه دیگه ، اگه شما چیز گرون قیمت یا تزینی بخرید نمی تونید ازش ( تو عملیات یا هر چیزه دیگه ) استفاده کنید یا اونو موقع لزوم رها کنید ! این بعدا کار دست آدم میده

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام خدمت دوستان و اساتيد گرامي!

نینجا ها مثل سامورایی ها شمشیر خاصی نداشتند و اون احترامی که سامورایی ها برای شمشیر داشتن رو به شمشیر نداشتن و صرفا به اون به عنوان وسیله نگاه می کردند و یعضا اون را ول کرده ، پرت می کردند و ...
نينجاها واقعا خيلي خاصن چون من يکي که اگه شمشير داشتم هرگز نميتونستم بندازمش و خودم مثلا بزارم برم (در صورتيکه ممکن بود تيرو کمان و خنجرم را بي خيالش بشم!!). بعدم شمشير نميدونم چه جوريه که خودش اصلا يه جور حس احترام رو در آدم به وجود مياره (البته نه همه ي شمشيرها، دست کم در مورد من فقط شمشيرهاي صاف و کشيده و يا شمشيرهاي سامورايي اين احساس رو به وجود مياره و اون شمشيرهايي که مثل قمه ميمونه و يا يه شکل عجيب و غريب دارن - مثل همون ساتور که گفتم و يا اوني که Prince of Persia تو بازيش همراه داره
laugh.gif
). هوم، نه نه نه نه، فقط اين احترام مخصوص شمشيره، چون در مورد وسيله هاي دفاعي ديگه اين احساس به من دست نميده
huh.gif
).

در مورد روح شمشير و اينکه اصلا روح داره يا نداره همونطور که گفتم اين عقيده ايه که من در موردش دارم به ويژه اگر براي مدت طولاني، همانند يک دوست در جنگ ها و غير جنگ ها همواره همراهت بوده و نسبت بهش يه انس و الفتي پيدا کردي. همين احساس باعث ميشه که آدم فکر کنه اونم روح داره و مانند يک موجود زنده ميمونه. البته خب همه ي اينا سرچشمه گرفته از احساساته، شايد با نگرش عقل گرايانه جور در نياد، براي همين من نينجا نشدم چون تفکراتم براشون دردسرساز بود و نميتونستن مثل آب و سايه و ابر و باد و مه و خورشيد و فلک و غيره در کار باشند، يعني پنهان شوند و به کارشون برسن!! من همون Lady Sword بودن برام بسه
teehee.gif

نینجوتو به معنی شمشیر تاریکی هست
چه اسم جالي داره ^_^

یک نوع شمشیر دیگه هم نینجا ها داشتند که تیغه اون در یک قسمت شبیه اره بوده
عجب چيزي بوده! آدمو ياد اين خنجرها (يا هرچي اسمشه)ي کماندوها ميندازه
35.gif

خوب میرسیم به عکسا، اگه دیده باشید ست سامورایی 3 فش چیز داره که به ترتیب میگم اینجا :
ممنون
34.gif

چیزایی که بیشتر از 2 شاکوو "shaku" ( هر شاکوو 30.3 شانتی متر هست ) از سرش تا munemachi (مونِ ماچی -جایی که تیغه شروع میشه ) هست رو دایتو daito میگن از 1 تا 2 رو شاکو یا شوتو shoto میگن و اونایی که زیر 1 هست رو تانتو میگن !
جالب بود.

انواع بمب ها در نینجوتسو استفاده میشده ........... چیزی شبیه بازوکا
البته منکه سربازي نرفتم (
63.gif
) ولي بازوکا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! يعني تو اون دوران هم همچين چيزي داشتن و يا اينکه بعدا به وسايلشون اضافه شده؟

اين فلش بنگ رو هم فکر کنم تو فيلما زياد ديدم.

میتسوبیشی یعنی چیزی که دیدن رو از بین میبره
يعني کمپاني ميتسوبيشي هم همين معني رو داره اسمش؟!!

فلفل میشوزنه و شن باعث میشه که پلک بزنی و آب بیاد که با فلفل بیشتر مخلوط شه و براده آهن تو چشم می نشست با هر پلک زدنی !!! )
175.gif
68.gif

(اميدوارم آدم خلافي اينا رو نبينه و بخواد به کار ببره!)

معروف ترینش یک نینجای 5 ساله بوده که انتقام پدرش رو گرفت و یکی از حاکم ها رو که خیلی از نینجا ها را به دام انداخته بود کشت !!!
پس اينا داستان نيست، واقعيت دارن؟!! اوه خداي من، عجب بچه اي بوده اون پس!

لازم نیست بگم تفنگ و باروت عمرش بیشتر از 1000 ساله و از چین و ژاپن امده !!
ولي به نام و کام اروپاييها تمام شده. مثل چاپ که چيني ها مبدعش بودن و به اسم گوتنبرگ نوشته شده (هرچند که اونم انقدر بدبخت بود که حقوق اين اختراعشو بابت قرضي که گرفته بود به بدهکارش واگذار کرد و خودش در فقر و بيچارگي مرحوم شد).

شما مسخره میکنید میگید وب مستر
آقا من کي مسخره کردم؟ مگه با اين همه فنوني که شما بلديد اصلا کسي ميتونه با شما شوخي کنه (!!!!) ولي جدا از اين اونو من الکي نگفتم، وقتي همه ي کاراي سايت بر عهده ي شماست پس شما وب مسترش هستيد چه برسيد آپديتش کنيد و چه نرسيد
23.gif

باید برم کلاس آلمانی ، باشگاه ، تمرین قفل باز کردن ، سلاح سازی ، سایت ، ادامه ترجمه دیکشنری تخصصی نینجا (زاپنی - فارسی ) و .... (من 2 هفته هست GF رو ندیدم !! :lol: ) !!!!
woot.gif
woot.gif
woot.gif
woot.gif
woot.gif
woot.gif

آقا شما چند تا زبان بلديد؟ راستي يه وقت از اين بمبهاي فلفلي براي GF تون نبريد (حتما ايشونم يه پا نينجا هستن براي خودشون
happy.gif
)!

" سرنوشت سبز " ( قابل توجه علاقه مندان فیلم ببر خیزان ، اژدهای افتان بود اسم فیلم ! ؟ درست گفتم ؟! ) !!!!
آه، Green Destiny ! عشق من (اون از همون جور شمشيراست که من دوست دارم با اون منگوله هاي خوشگل زرد طلاييش
21.gif
) !!! بعدم فکر کنم اژدهاي پنهان بود بدبخت (اژدها که هيچوقت افتان نميشه
50.gif
). راستي شما انگاري تو همه ي انجمن هاي اينجوري عضوينا ^_^

مثلا در دوره ادو Edo خانما تو کیمونو یا کیفاشون از اوبی obi نوعی تانتو استفاده میکردند که نینجا ها هم از این ابزار داشتند .
applause.gif

در ضمن ما دوره آموزشی ساخت سلاح هم داریم
بابا شما کلي خودکفا هستيد. هرچند که شيراز و استان فارس هم يک جاي معمولي نيستند.
thumbup.gif
thumbup.gif
thumbup.gif

در پايان هم از مطالب خيلي خوبتون سپاسگذارم.

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
می رسیم به بازوکا و فلش بنگ ! نه اونا از اول اینا رو داشتن !

بازوکا میشه گفت یه مینی توپ نفری هست ، که نینجا ها هم ورژن قابل حمل و کوچیک توپای جنگی رو ساخته بودن و همچنین لوله های فلزی 0.5 متری که توش پر باروت بوده و یه جا می زاشتن که در یه زمان خاص منفجر شه ! مثل لرد آف دِ رینگ !!!!

متاسفانه بله اونم نینجا کار میکنه !

ولی اون چیزی که من گفتم اینه ! : Metsubushi که باید به فارسی نوشت : مِتسووبوشی من دکمه شیفتو نگرفتم اینطوری شده ! ساری !

اگه بخواید داستان جالب اون بچه 5 ساله رو میگم یا یکی از معروف ترین نینجا ها که برای اینکه از دام فرار کنه پای خودش رو برید !

ساختن سلاح واقعا عالی هست چون هم چیز یاد میگیری هم سلاح هایی که تو ایران نیست رو می تونی داشته باشی !

بازم با حرف شما مخالفم درباره شمشیر ! تازه من بهترین سلاحمو شوریکنم میدونم ! که من خیلیاشو جاهای مختلف گم کردم موقع پرتاب تو کوه جنگل یا .....
آدم نباید خودشو دلبسته به چیزی کنه !!!

در مورد سلاح هم گفتم که یه حبه قند ، یه لوله خودکار یه کارت یه مشت سکه هر چیزی به طریق گوناگون میشه سلاح باشه پس لازم نیست آدم دلبند یک چیز خاص بشه که تفاوت شکست و پیروزی نینجا در این و فرق شکست و پیروزی برای نینجا تفاوا مرگ و زندگی هست !

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
بله ديگه، آدم نينجا باشه اونوقت آنارشيست نباشه عجيبه
laugh1.gif
در ضمن نه، اسم ايران آنارکي رو نشنيده بودم، چي هست، يعني چي کار ميکنن توش (خب چه خنگم، برم يه سرچ تو گوگل کنم ببينم چي مياد، مگه اينکه آدرسشون تو گوگل ثبت نشده باشه).

راستي يه چيزي بگم بخندين، من يه ساعته زل زدم به لرد آف د رينگز ميگم خدايا، اين چقدر آشنا ميزنه اسمش، چي چي بود، بازي بود، اسم سايت بود، خدايا چي بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تازه الان دوزاريم افتاد که بابا لرد آو د رينگز خودمونه ديگه!!!!!!!!!!!!!!!!

پس ايشونم يه پا نينجان (حالا چرا متاسفانه
whistle.gif
).

مقاله کامل در باره کونواچی یا نینجای زن : http://www.redshinobi.com/fkui.html تون رو خوندم، جالب بود (هاها، تا زنا رو دست کم نگيرن، درست مثل اين فيلما که چه حالي ميده وقتي معشوقه ي ارباب که به نظر مياد خيلي بدبخته يهويي شمشيرشو ميکشه و فاتحه..............!!!) راستي يه چيزي در مورد سايتتون. اگه اين فونتشو يه خورده بزرگ تر کنيد يا رنگشو سبز روشنتر کنيد بهتر نيست؟ البته اين نظر من عينکيه (!!) چون من بايد هايلايتشون کنم تا بخونمشون (چه کنيم ديگه، نتيجه ي علم آموزي زياد اين ميشه که آدم چشاش باباقوري ميشه ديگه!!)

اسپل اون ميتسوبيشي با اين متسوبوشي شما کاملا فرق داره و بنابراين نميتونه يکي باشه و بايد اسم صاحب کارخونه باشه _مثل تويوتا!) در هر صورت اسپلش به انگليسي اينه Mitsubishi

من عاشق داستانم! مخصوصا از اين دست، اگه بقيه معترض نباشن من يکي که خوشحال ميشم بشنوم (اون نينجا پا پريده منو ياد روباهه ميندازه که براي فرار از دام دمشو بريد، ولي اينکه آدم پاشو ببره.... واي....!).

باشه آقا، حرف شماي نينجا در مورد سلاح قبول (ولي شمشير من روح داره، الانم داره براي خودش تاب بازي ميکنه!!!). راستي اين شوريکن همون ستاره ها بودن؟ واقعا اينقدر مرگبار هستن که با اصابتشون به طرف کشته ميشه يارو؟!

راستي امروز، 8 دي 1384 کسي با اينترنت داتک کار کرده که مال اونم در حال وا رفتن باشه؟! راستش تا ساعت 11 صبح خوب بود، بعد نميدونم چي شد مرد؟!!

بالا