برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

dadbak

Registered User
لایک‌ها
158
دوستان نکته را در مورد بوکس گفتند :
میشه بگیم آیکیدو بهترین سبک بی سبکی برای دفاع در برابر ضربات مشت در بوکس است؟
کسیکه در آیکیدو استاد میشه زمانیکه صاحب مهارت میشه مهارت یعنی سرعت بسیار بالاتر در اجرای تکنیک ها اگر سرعت نباشه تمامی فنون بی استفاده میشن
این اصلی بود که بروس لی را نسبت به سایر رزمی کاران متفاوت کرده بود
در زمان بروس لی همه میتونستن تکنیک های استاد را یاد بگیرند اما سرعت بروس لی را نداشتند

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام
عید همگی مبارک

دوستان ضربه به داخل ران پا چه فایده داره؟ درد زیادی داره یا باعث به هم خوردن تعادل یا همچین چیری میشه؟
سلام دوست من . لو کیک به کشاله ران باعث هردوتاش میشه !! یعنی از شدت درد طرف تعادلش بهم میخوره و میفته ( البته یه شخص معمولی رو گفتم )

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
سلام به دوستان و اساتید محترم تاپیک.
اول از همه عید نوروز رو به همه تبریک عرض میکنم.
یه عذر خواهی هم میکنم به خاطر اینکه خیلی وقت بود نتونسته بودم بیام.دلیلش هم درس و دانشگاه و ...
خیلی از بحث های دوستان لذت بردم و اموختم.
فقط متاسفانه یکم تاپیک دوباره خلوت شده.
دوستان قبل از شروع بحث و سوال هام خواستم بپرسم کسی از دوستان از جناب firenight خبری دارند؟واقعیتش من یکم نگران شدم الان یک ماه هست از اخرین پستشون میگذره . (توی همون پست هم گفتن کسالت دارن)امید وارم سالم باشند هرجا که هستند و به ما هم سر بزنند.
دوستان سوال های جواب داده نشده ی خودمو از صفحه های قبل جمع اوری کردم و اینجا نقل قول میکنم شماره ی صفحه رو مینویسم(برای بحث های قدیمی) اگه یادتون نیومد مربوط به کدوم بحث هست راحت بتونید به صفحه ی مورد نظر برید .
اگه دوستان جواب بدن خیلی خوشحال میشم.
(اینم سوال ها فقط ممکنه بحث های دیگه با بقیه اساتید رو جداگانه پست میکنم .شاید هم توی تاپیک های خودشون)
قبل از شروع میخوام معذرت خواهی کنم چون طولانی هست این پست.
جناب milad ninja :
ایکی جوتسو با ایکی جوجوتسو فرقی دارند؟
اگر بله ریشه ی ایکیدو از کدام یک از اینها بوده؟
(صفحه ی 455)
------------------------------
آها راستی جناب reza-vc یه مطلبی یادم اومد به نام نبردهای ریزشی (مبارزه بالای ۱۰ نفر ) با دست خالی و یا خجر
یکی از تخصصهای من همینه
نمیدونم علاقه داری یا نه اما فکر میکنم واسه دوستان هم جالب و بسیار بدرد بخور باشه
(صفحه ی 455)
قرار در این مورد توضیح بدین ولی فکر کنم فراموش کردین.خیلی خوشحال میشم در این مورد مطلب بخونم.
فقط یه سوال در نینجوتسو تمرینات کیک بوکسینگ هست؟(یادمه یکی از دوستان گله میکرد که تو تهران به نینجا ها کیک بوکسینگ هم یاد میدن و این درست نیست.) یا فقط ضربه به نقاط حساسه؟
(صفحه ی 455)
-----------------------------

و در اخر استاد میلاد میخوام یه تکونی به بخش ایکیدو بدم.اجازه میدید؟
---------------------------
جناب firenight666 :(امید وارم هر چه زودتر برگردین به تاپیک)
این هم اسکن اون 4 صفحه به همراه جلد مجله.فقط به خاطر کیفیت کم عذر میخوام.
http://hoseinati.persiangig.com/document/New Doc 1.pdf/download
(صفحه ی 456)
--------------------------
میخوام این ویدیو رو تماشا بکنید و نظرتون رو بگید از نظر فنی.(خودم با گوشی فیلمبرداری کردم)ببخشید اگه حجمش زیاد شد.کیفیتش رو کاهش دادم تا حد امکان ولی بازم حجمش زیاد شد.
راستی همونطور که گفتم ایشون جوجیتسو هم کار کردن شاید فن جوجیتسو هم توی ویدیو دیده بشه.
http://hoseinati.persiangig.com/video/VIDEO0012(1).avi/download
(صفحه ی 457)
هنوز هم میگم هر کدوم از دوستان نظرشونو بگن خوشحال میشم...
-----------------------------------
جناب ghoghnus toa :
دوستان بامطلبی در مورد ریشه های سبک توآ در خدمت هستم.
(صفحه ی 461)
برام سوال پیش اومده چرا ادامه ندادید این تاپیک رو؟

خب تکنیک های متنوعی در این ویدیو اجرا میشه و در حالت کاملا نمایشی. گفتم تا حدودی با شما موافقم، علت این موافقتم نبودن راندوری در آیکیدوست. آیکیدو تکنیک های صریح و کاربردی خوب دیگه ای هم داره که برای درک اونها باید به مرحله ی اجرای جیو وازا رسیده باشیم. صد در صد کارآیی جودو رو بیشتر از آیکیدو میدونم ولی تمرین صحیح و مناسب آیکیدو میتونه توفیقاتی رو برای هنرجو داشته باشه. بله دقیقا درسته آیکیدو در برابر جب، کراس و هوک و ... باندازه کافی سریع نیست. تکنیک های آیکیدو در واقع از وسط سناریو شروع میشه، مطمئنا کسی از دور نمیاد دست شما رو بگیره ولی در حین درگیری و گرپل باحتمال زیاد این موضوع اتفاق میافته و شما از این گرفتن استفاده میکنید. این همون کاریه که در راندوری جودو اغلب اتفاق میافته، دستتو تقدیم حریف میکنی و بعد ازش استفاده میکنی و تکنیک مناسب رو میزنی.
یه چیزی رو اجازه بدید بگم که استادم همیشه میگه :خب اگه طرف قرار نیست بیاد طرفت و تورو بگیره چرا تو باید بخوای ادامه میدی؟راهت رو بکش و برو.
و یه مورد دیگه که میگه هیچ وقت از یه هنر رزمی انتظار نداشته باشید در تمام شرایط بیرون باشگاه براتون جوابگو باشه.(همیشه هم مارو تشویق میکنه در اوقات فراغتمون بریم باشگاه های دیگه و رزمی های دیگه رو هم یاد بگیریم.)
----------------------------
جناب reza vc:
انواع تیپ های بدنی :
خواستم اول ازتون تشکر کنم که مطالب جالب زیادی میزارید و مثل همیشه از وجود افرادی مثل شما توی تاپیک بهره مند میشم.
دوم اینکه این مطلب در مورد تیپ های بدنی خواستم بپرسم کسی که مثلا اندو هست نمیتونه به هیچ وجه تو مثلا موی تای موفق بشه؟
---------------------------------
این ویدیویی که میذارم فقط یه مثال هست و فیلمای زیاد دیگه ای هم وجود داره که ثابت میکنه استفاده از نیروی حریف بر علیه خودش اونقدرها که تو بعضی سایتا ادعا میکنن کاربردی نیست ! تو این فیلم یه استاد ایکیدو با یه کشتی گیر دوستانه مبارزه میکنن و بقیه ماجرا که نیاز به توضیح نداره !
متاسفانه ویدیو رو نمیتونم ببینم .اگه میشه لینک صفحه ای که توش ویدیو هست رو بذارید.ممنونم.
-------------------------
خیلیا از اینجور تکنیکا خوششون میاد و کیف میکنن ! ولی این فن های زیبا حداقل 80 درصدش تو واقعیت به کار نمیاد . کسی که این تکنیکا رو اجرا میکنه سنسی ایکیدو هم هست
(صفحه ی 467)
خب دوست عزیز شما میگی پرتاب شدن موقع فن خوردن نمایشه ولی خب مثلا اگه منی که ایکیدو کار میکنم موقعی که حریف تمرینی یا استاد میخواد فن اجرا کنه خودمو پرتاب نکنم مطمئنا مچ یا ارنج یا شاید کتو بنده میشکنه یا حداقل در میره.چون فشار خیلی زیادی میاد به ادم در اون لحظه.
البته صحبت شما و جناب lord viper که میگید به عنوان دفاع شخصی توی خیابون روش حساب نکنید کاملا درسته.نمیشه از ایکیدو در این حدی انتظار داشت که شما دست مهاجمی که چاقو تو دستشه بگیری توی اون شلوغ پلوغی و بهش فن بزنی.(البته این کار شدنیه ولی بعد از سالها تمرین روی فن ها و روی کنترل اعصاب که بتونی تو یه لحظه ی شلوغی خونسرد باشی)

در اخر هم از اساتیدی که مطلب اموزنده میزارن نهایت تشکر رو دارم(مخصوصا استاد ابتین که با هنر های رزمی چینی مارو اشنا میکنن و مطالب تخصصی میزارن)
دوستان منتظر نظر هاتون هستم.
خیلی ممنون.

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
یه عذر خواهی هم میکنم به خاطر اینکه خیلی وقت بود نتونسته بودم بیام.دلیلش هم درس و دانشگاه و ...
دوستان قبل از شروع بحث و سوال هام خواستم بپرسم کسی از دوستان از جناب firenight خبری دارند؟واقعیتش من یکم نگران شدم الان یک ماه هست از اخرین پستشون میگذره . (توی همون پست هم گفتن کسالت دارن)امید وارم سالم باشند هرجا که هستند و به ما هم سر بزنند.
دوستان سوال های جواب داده نشده ی خودمو از صفحه های قبل جمع اوری کردم و اینجا نقل قول میکنم شماره ی صفحه رو مینویسم(برای بحث های قدیمی) اگه یادتون نیومد مربوط به کدوم بحث هست راحت بتونید به صفحه ی مورد نظر برید .
(اینم سوال ها فقط ممکنه بحث های دیگه با بقیه اساتید رو جداگانه پست میکنم .شاید هم توی تاپیک های خودشون)
جناب milad ninja :

(صفحه ی 455)

(صفحه ی 455)
قرار در این مورد توضیح بدین ولی فکر کنم فراموش کردین.خیلی خوشحال میشم در این مورد مطلب بخونم.

(صفحه ی 455)

و در اخر استاد میلاد میخوام یه تکونی به بخش ایکیدو بدم.اجازه میدید؟
---------------------------

(صفحه ی 456)

(صفحه ی 457)
جناب ghoghnus toa :

(صفحه ی 461)

یه چیزی رو اجازه بدید بگم که استادم همیشه میگه :خب اگه طرف قرار نیست بیاد طرفت و تورو بگیره چرا تو باید بخوای ادامه میدی؟راهت رو بکش و برو.
و یه مورد دیگه که میگه هیچ وقت از یه هنر رزمی انتظار نداشته باشید در تمام شرایط بیرون باشگاه براتون جوابگو باشه.(همیشه هم مارو تشویق میکنه در اوقات فراغتمون بریم باشگاه های دیگه و رزمی های دیگه رو هم یاد بگیریم.)
جناب reza vc:

خواستم اول ازتون تشکر کنم که مطالب جالب زیادی میزارید و مثل همیشه از وجود افرادی مثل شما توی تاپیک بهره مند میشم.
دوم اینکه این مطلب در مورد تیپ های بدنی خواستم بپرسم کسی که مثلا اندو هست نمیتونه به هیچ وجه تو مثلا موی تای موفق بشه؟
---------------------------------

متاسفانه ویدیو رو نمیتونم ببینم .اگه میشه لینک صفحه ای که توش ویدیو هست رو بذارید.ممنونم.
-------------------------

(صفحه ی 467)
خب دوست عزیز شما میگی پرتاب شدن موقع فن خوردن نمایشه ولی خب مثلا اگه منی که ایکیدو کار میکنم موقعی که حریف تمرینی یا استاد میخواد فن اجرا کنه خودمو پرتاب نکنم مطمئنا مچ یا ارنج یا شاید کتو بنده میشکنه یا حداقل در میره.چون فشار خیلی زیادی میاد به ادم در اون لحظه.
البته صحبت شما و جناب lord viper که میگید به عنوان دفاع شخصی توی خیابون روش حساب نکنید کاملا درسته.نمیشه از ایکیدو در این حدی انتظار داشت که شما دست مهاجمی که چاقو تو دستشه بگیری توی اون شلوغ پلوغی و بهش فن بزنی.(البته این کار شدنیه ولی بعد از سالها تمرین روی فن ها و روی کنترل اعصاب که بتونی تو یه لحظه ی شلوغی خونسرد باشی)

در اخر هم از اساتیدی که مطلب اموزنده میزارن نهایت تشکر رو دارم(مخصوصا استاد ابتین که با هنر های رزمی چینی مارو اشنا میکنن و مطالب تخصصی میزارن)
خیلی ممنون.
سال نو شما هم مبارک
حسین اتی عزیز اندو ها هم میتونن موی تای کار کنن ولی خب اونایی که قد بلند ترن و دست و پای بلند تری دارن تو موی تای موفق تر میشن
موی تای بیشتر سرعتیه تا قدرتی چون بیشتر ضربات با زانو و ارنج زده میشه و برای این ضربات هم نیاز به قدرت ماهیچه ی انچنانی نیست ( برعکس ضربات مشت )
به همین دلیل اکثر تای بوکسرا بدن های تفکیک شده دارن
.................

اگه نتونستید ویدیو رو ببینید تو یوتیوب سرچ کنید turkish wrestler vs aikidoka چنتا ویدیو هست که همش یکیه ! منتها افراد مختلف اپلودش کردن

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
داداش فقط یه نکته بگم این که اون ati رو اتی نخونید.
منظور از ati همون تولید کننده کارت گرافیک هست.من از قدیم عاشق گیم بودم و اولین کارت گرافیکم هم ati بوده برای همین همه جا اخر اسمم اینو اضافه میکنم و میشه یوزرنیم بنده
-----------
در مورد توضیحاتتون هم خیلی ممنون.متوجه شدم منظورتون رو.

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید. سال نو مبارک. امیدوارم سال خیلی خوبی هم در زمینه هنرهای رزمی و هم در سایر ابعاد زندگی، کاری و تحصیلی تون داشته باشید.

(صفحه ی 461)

خیلی ممنون.

حسین آقا انشالله ادامه خواهم داد. چون منبعی در این زمینه وجود نداره و جمع آوری مطالب مستلزم گذشت زمان و تحلیل مناسبه قدری دیر به دیر آپ میشم. برای اینکه مطالب یکنواخت نباشه برنامه ای در نظر دارم که در فرصت مناسب عرض خواهم کرد.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625

(صفحه ی 456)

(صفحه ی 457)

خیلی ممنون.

با درود و عذرخواهی از شما و همه همرزمان و استادان عزیز بابت غیبت ،

هم صفحات اسکن شده را مطالعه کردم و هم فیلمی را که تهیه کرده بودید مشاهده کردم ، در مورد اون مطالب باید بگم به نظر من مورد اشتباهی نداشت . البته کاری به این موضوع ندارم که استاد ویلر ، شخصی به نام ولادیمیر واسیلیف بوده ;) ، چیزی که از سیستما از شخص ویلر گفته شده بود ، از نظر شخص بنده با سیستمای Spetsnaz تداخلی نداشت .

در مورد فیلمی که از استادتان تهیه کردید ، البته بنده در حدی نیستم که شخص محترمی مثل استاد شما را نقد کنم . از نظر من کار ایشون در برابر خیلی از به ظاهر استادان این رشته ، عالی است . تسلط ، تنفس و .... هماهنگ بود . فقط احساس کردم ایشون فنونی ترکیبی از آی کی دو و جوجیتسو را اجرا میکنند ، آیا در باشگاه هم به همین صورت آموزش میدهند ؟؟

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
با درود و عذرخواهی از شما و همه همرزمان و استادان عزیز بابت غیبت ،

هم صفحات اسکن شده را مطالعه کردم و هم فیلمی را که تهیه کرده بودید مشاهده کردم ، در مورد اون مطالب باید بگم به نظر من مورد اشتباهی نداشت . البته کاری به این موضوع ندارم که استاد ویلر ، شخصی به نام ولادیمیر واسیلیف بوده ;) ، چیزی که از سیستما از شخص ویلر گفته شده بود ، از نظر شخص بنده با سیستمای Spetsnaz تداخلی نداشت .

در مورد فیلمی که از استادتان تهیه کردید ، البته بنده در حدی نیستم که شخص محترمی مثل استاد شما را نقد کنم . از نظر من کار ایشون در برابر خیلی از به ظاهر استادان این رشته ، عالی است . تسلط ، تنفس و .... هماهنگ بود . فقط احساس کردم ایشون فنونی ترکیبی از آی کی دو و جوجیتسو را اجرا میکنند ، آیا در باشگاه هم به همین صورت آموزش میدهند ؟؟

از نظرتون در باره ی کتاب سپاسگذارم.اینطوری که من در مورد سیستما از جاهای مختلف خوندم باید مبارزه کردن با کسی که این رشته رو خوب کارکرده باشه خیلی سخت باشه.امادگی بدنی خوبی داره مخصوصا که نقاط حساس بدن مثل ابگاه رو هم تقویت میکنه.
در مورد فیلم :
شما خیلی لطف کردید نظرتون رو گفتید.من خیلی به این نظر احتیاج داشتم چون نمیدونستم ادامه دادن ایکیدو زیر نظر این استاد کار درستی هست یا نه چون از ایکیدو واقعی چیزی نمیدونستم.خیلی ممنون.
در مورد جوجیتسو باید بگم ایشون جوجیتسو هم کار کردن و کمر بند مشکی و حکم مربی گری اون رو هم دارند.(جوجیتسو هوکوتوریو) و توی اخرین دوره ی مسابقات جوجیتسو هم مدال طلا کسب کردن.ولی متاسفانه جوجیتسو رو به ما اموزش نمیدن و میگن خطرناکه و اسیب دیدگی توش زیاد هست به همین خاطر باشگاه نمیزنن براش ولی به اصرار من و هم باشگاهی ها هر 1 ماه یه بار یه جلسه اختصاص میدن به فنون دفاع شخصی .که تو اون جلسه فنون ساده و کاربردی برای دفاع چاقو و مشت رو بهمون یاد میدن و خیلی کم و در حد ابتدایی.البته چون ایشون کمر بند مشکی کیوکوشین کاراته و چند سال تجربه کشتی رو هم دارن این جلسه های دفاع شخصی خیلی جذاب میشه.ولی متاسفانه خیلی کم میذارن این جلسه هارو.
ولی وقتی که ایکیدو اموزش میدن در جلسه های عادی به هیچ وجه وارد جوجیتسو نمیشن.در ضمن من jiyu aikido (ایکیدو ازاد)کار میکنم.
به نظرتون کار اشتباهی هست جلسه های دفاع شخصی؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دوستان یه مطلبی رو دارم جمع و جور میکنم راجع به اینکه چرا کراو ماگا روش های بقیه سبکها رو تو دفاع چاقو رد میکنه ! 2 قسمته
قسمت اولش رو میذارم اگه استقبال شد قسمت دومش رو هم میذارم
موافقید ؟؟؟؟

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
دوستان یه مطلبی رو دارم جمع و جور میکنم راجع به اینکه چرا کراو ماگا روش های بقیه سبکها رو تو دفاع چاقو رد میکنه ! 2 قسمته
قسمت اولش رو میذارم اگه استقبال شد قسمت دومش رو هم میذارم
موافقید ؟؟؟؟
آقا رضا از لطفتون ممنون میشیم. زحمتش رو شما می کشید، در اختیار بقیه هم قرار میدید واقعا ممنون.

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
رضا عزیز چرا موافقم نباشیم مطلب به این خوبی اونم به نوشتار شما عالیه.مرسی .منتظرم شدیدا;)

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
دوستان من خیلی عقب افتادم . باید علاوه بر مطالب این قسمت ، مطالب بخش های جدید را هم مطالعه کنم . هر وقت نوشته هاتون لایک خورد بدونید دارم میخونم و لذت میبرم . با تشکر از همتون . :)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
قسمت اول :

شرمنده اگه طولانی شد.....

نمیدونم این ویدیو رو قبلا لینک کردم یا نه ولی

this is the reality of knife attacks

http://www.aparat.com/v/iYNHM
تو این ویدیو فرد مسلح با ضربات چاقو چند پلیس رو ناکار میکنه !

این در حالیه که پلیس ها در همه جای دنیا تعدادی تکنیک رو برای دفاع چاقو اموزش میبینن....

حالا چرا خیلی از این تکنیکا تو واقعیت به کار نمیاد :

همونطور که دوستان بارها تو تاپیک اصلی گفتن حتی یه دفاع شخصی کار حرفه ای جلوی فرد مسلح به چاقو شانس زیادی نداره

متاسفانه یا خوشبختانه تو جامعه رزمی ما مد شده که میگن رزمیکار هیچوقت درگیر نمیشه در نتیجه "بعضی" از اساتید دفاع شخصی که ادعا میکنن فنونشون جلوی اوباش جواب میده خودشون هیچ سابقه درگیری نداشتن !
به قول استاد میلاد " هنر رزمی بستگی به شخصیت استاد داره ولی روش های جنگی بستگی به تجربه استاد داره"

پس کسی که سابقه درگیری با اشرار رو نداشته چجور میخواد تو 20 جلسه زنده موندن مقابل لات های چاقوکش رو یاد بده ؟؟؟

مهم نیست کمربندش چه رنگیه یا از کدوم فدراسیون حکم داره

دان9 هم باشه 3 تا چاقوکش بهش حمله کنن کارش تمومه

تو باشگاهها اکثرا این روش ها رو برای دفاع چاقو اموزش میدن :

عقب نشینی : خب با عقب نشینی شما چیزی عوض نمیشه ! مهاجم دوباره میاد و میزنه ! هرچقدر برید عقبتر مهاجم میاد جلوتر ! با عقب نشینی فقط "ابتکار عمل " رو به مهاجم میدین و شانس خودتون رو کمتر میکنین واسه زنده موندن

تازه ممکنه گیر کنید گوشه دیوار یا یه نفر از پشت قفلتون کنه

------------------------------------------------------------------

خارج شدن از مسیر ضربه : ضربه فرد چاقوکش خیلی سریعتر از اونیه که شما بخواین از مسیر ضربش خارج شین

بعد یه مورد دیگه که هست اینه که مهاجم 1 ضربه نمیزنه ! میاد جلو و BOOM BOOM BOOM !!!!

3 ضربه 4 ضربه 5ضربه و ... با سرعت خیلی زیاد و پشت سر هم میزنه

اگه هم فرز باشین و از مسیر ضربه اول بتونین خارج شین ضربات بعدی رو میخورین

این دقیقا مشکل خیلی از سبکهای سنتی هست ! و روی سناریوهایی کار میکنن که مهاجم از دور میاد و فقط یه ضربه میزنه ولی تو دنیای امروز دیگه اینجور نیست و خلافکارا یه ضربه نمیزنن

واسه این مورد این ویدیوها رو انتخواب کردم

http://www.aparat.com/v/RUEy0
http://www.aparat.com/v/ZDtHK

-----------------------------------------------------------------

ضربه نزدن به مهاجم : بعضی اساتید بخاطر قضیه دیه و دفاع مشروع میگن ضربه نزنید که حق هم دارن. ولی واقعا بدون ضربه زدن دفاع کردن خیلی خیلی سخته . چون به محض اینکه دست مهاجم رو بگیرید هرکاری میکنه که خودشو خلاص کنه از لگد به بیضه بگیرید تا کله زدن و هل دادن و ...

وقتی هم ضربه به بیضتون بخوره دیگه دست خودتون نیست و میفتین رو زمین بعدش اون چاقو کش عصبانی خدا میدونه چه بلایی سرتون میاره

واسه این مورد هم این ویدیو رو انتخواب کردم

http://www.aparat.com/v/ld3Am

---------------------------------------------------------------
دفاع چاقو و بعد ضربه زدن به مهاجم : این روش نسبت به روش های قبل به نظر من بهتره و شانس بیشتری داره این ویدیویی هم که در ادامه میذارم مال یکی از اساتید سبک سیلات هست

http://www.aparat.com/v/hi4Ip

----------------------------------------------------------------

کراوماگا این روش ها رو مردود میدونه و روش خودش رو ارائه میده ( بازم میگم اینا برداشت های شخصی من هست )

خب حالا ببینیم کراو چی میگه تو این زمینه

حتما میدونید که این سبک بارها تو نبردهای مرگ و زندگی امتحانشو پس داده ( و نه تو فستیوال کیش و نمایش هفته نیرو انتظامی!! )

کپی با ذکر منبع

پایان قسمت اول

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
چه سوت و کوره اینجا ! تا ما پست دادیم همه رفتن:confused:o_O

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
از اساتید بزرگورم دعوت میکنم به بخش نینجوتسو هم سر بزنند و اگر موردی را کم یا زیاد گفتم نظراتشون رو بگن تا بار علمی من بیشتر شه یا اگر اشتباه میکنم لطف کنن بگن
با تشکر:);)

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام
دوستان در این مدت خیلی زحمت کشیدند. ممنون از همگی.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
قسمت اول :

شرمنده اگه طولانی شد.....

نمیدونم این ویدیو رو قبلا لینک کردم یا نه ولی

this is the reality of knife attacks

http://www.aparat.com/v/iYNHM
تو این ویدیو فرد مسلح با ضربات چاقو چند پلیس رو ناکار میکنه !

این در حالیه که پلیس ها در همه جای دنیا تعدادی تکنیک رو برای دفاع چاقو اموزش میبینن....

حالا چرا خیلی از این تکنیکا تو واقعیت به کار نمیاد :

همونطور که دوستان بارها تو تاپیک اصلی گفتن حتی یه دفاع شخصی کار حرفه ای جلوی فرد مسلح به چاقو شانس زیادی نداره

متاسفانه یا خوشبختانه تو جامعه رزمی ما مد شده که میگن رزمیکار هیچوقت درگیر نمیشه در نتیجه "بعضی" از اساتید دفاع شخصی که ادعا میکنن فنونشون جلوی اوباش جواب میده خودشون هیچ سابقه درگیری نداشتن !
به قول استاد میلاد " هنر رزمی بستگی به شخصیت استاد داره ولی روش های جنگی بستگی به تجربه استاد داره"

پس کسی که سابقه درگیری با اشرار رو نداشته چجور میخواد تو 20 جلسه زنده موندن مقابل لات های چاقوکش رو یاد بده ؟؟؟

مهم نیست کمربندش چه رنگیه یا از کدوم فدراسیون حکم داره

دان9 هم باشه 3 تا چاقوکش بهش حمله کنن کارش تمومه

تو باشگاهها اکثرا این روش ها رو برای دفاع چاقو اموزش میدن :

عقب نشینی : خب با عقب نشینی شما چیزی عوض نمیشه ! مهاجم دوباره میاد و میزنه ! هرچقدر برید عقبتر مهاجم میاد جلوتر ! با عقب نشینی فقط "ابتکار عمل " رو به مهاجم میدین و شانس خودتون رو کمتر میکنین واسه زنده موندن

تازه ممکنه گیر کنید گوشه دیوار یا یه نفر از پشت قفلتون کنه

------------------------------------------------------------------

خارج شدن از مسیر ضربه : ضربه فرد چاقوکش خیلی سریعتر از اونیه که شما بخواین از مسیر ضربش خارج شین

بعد یه مورد دیگه که هست اینه که مهاجم 1 ضربه نمیزنه ! میاد جلو و BOOM BOOM BOOM !!!!

3 ضربه 4 ضربه 5ضربه و ... با سرعت خیلی زیاد و پشت سر هم میزنه

اگه هم فرز باشین و از مسیر ضربه اول بتونین خارج شین ضربات بعدی رو میخورین

این دقیقا مشکل خیلی از سبکهای سنتی هست ! و روی سناریوهایی کار میکنن که مهاجم از دور میاد و فقط یه ضربه میزنه ولی تو دنیای امروز دیگه اینجور نیست و خلافکارا یه ضربه نمیزنن

واسه این مورد این ویدیوها رو انتخواب کردم

http://www.aparat.com/v/RUEy0
http://www.aparat.com/v/ZDtHK

-----------------------------------------------------------------

ضربه نزدن به مهاجم : بعضی اساتید بخاطر قضیه دیه و دفاع مشروع میگن ضربه نزنید که حق هم دارن. ولی واقعا بدون ضربه زدن دفاع کردن خیلی خیلی سخته . چون به محض اینکه دست مهاجم رو بگیرید هرکاری میکنه که خودشو خلاص کنه از لگد به بیضه بگیرید تا کله زدن و هل دادن و ...

وقتی هم ضربه به بیضتون بخوره دیگه دست خودتون نیست و میفتین رو زمین بعدش اون چاقو کش عصبانی خدا میدونه چه بلایی سرتون میاره

واسه این مورد هم این ویدیو رو انتخواب کردم

http://www.aparat.com/v/ld3Am

---------------------------------------------------------------
دفاع چاقو و بعد ضربه زدن به مهاجم : این روش نسبت به روش های قبل به نظر من بهتره و شانس بیشتری داره این ویدیویی هم که در ادامه میذارم مال یکی از اساتید سبک سیلات هست

http://www.aparat.com/v/hi4Ip

----------------------------------------------------------------

کراوماگا این روش ها رو مردود میدونه و روش خودش رو ارائه میده ( بازم میگم اینا برداشت های شخصی من هست )

خب حالا ببینیم کراو چی میگه تو این زمینه

حتما میدونید که این سبک بارها تو نبردهای مرگ و زندگی امتحانشو پس داده ( و نه تو فستیوال کیش و نمایش هفته نیرو انتظامی!! )

کپی با ذکر منبع

پایان قسمت اول

خیلی خوب و فنی. با اشتیاق منتظر ادامه بحث هستم و ممنون.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
ضمن تبریک عید نوروز
راهی پیدا کردم با استفاده از فلسفه جیت کان دو بشه قبل از اینکه ضربه زننده پای کیوشین یا تکواندو پاشو بلند کنه دفاع و حمله را همزمان انجام بدیم
پا بطور طبیعی روی زمین قرار داره اگر کاراته کار بخواد ضربه پاشو بلند کنه نباید بذاریم از رنج ضربه بالا بره پایین رنج ضربه جلوشو بگیریم
با این روش که کف پای انسان نرم هستش اگر با کف پا به ساق پای حریف ضربه بزنیم که نتونه پاشو بلند کنه با پای دیگه ضربه ای در در سینه حریف کارش تمام خواهد شد مبارزه تمام میشه البته این یک تئوری است
باید دید نظر استاد آبتین چیه ؟

درود
مشخصه که شما درباره جیت کان دو مطالعه و بررسی انجام می دید.
ایده ی شما بوسیله بروس لی هم انجام می شد اما جای توضیح داره. لگد جانبی کوتاه در جیت کان دو زیاد استفاده میشه اما بهتره از لگد جانبی کوتاه برای این کار (یعنی بعنوان ضربه متوقف کننده برای دفاع وحمله همزمان) استفاده نکنی.
در برابر کسی که مبتدی هست و ضربه ش قابل پیش بینی (تلگرافی) هست این روش جواب میده ولی در برابر یک فرد ماهر خیلی شخته. ممکنه زودتر از اینکه بخوای پای او رو با پات متوقف کنی بهت ضربه می زنه. پای حریف سطح تماس کمی داره و سرعت زیادی داره ...

اگر می خوای از این لگد جانبی به شکل ضربه ی متوقف کننده استفاده کنی پیشنهاد من به شما اینه که به بالاتنه ی حریف ضربه بزنی که بسیار مطمئن تر هست چون سطح تماس زیادی داره و احتمال خطا پایین میاد:

brucerodkickamerican.jpg

F3.jpg

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
قسمت دوم :

حق مطلب : بخش رزمی سایت پرشین تولز
کپی فقط با ذکر منبع

شاید دیده باشید بعضی از اونایی که چاقو میگیرن دستشون اول با کله میان تو شکمتون بعد چاقو میزنن ! (البته این بیشتر مال ناشی هاست و خلافکارای حرفه ای هیچوقت اینجوری حمله نمیکنن)
یعنی دست مسلحشون عقبتر از کل بدنشون هست . تو این حالت میگن بهتره فاصله رو حفظ کنید و برای اینکار از ضربه فرانت کیک به بیضه استفاده میشه . تو کراوماگا درسته باید در مقابل چاقو چسبید به مهاجم ولی اون مال وقتیه که شما دست مهاجم رو گرفته باشید . اما قبل از دفاع کردن به هیچ وجه نباید بذارید مهاجم تا این حد بچسبه بهتون چون ممکنه تو اون فاصله اصلا ضرباتش رو نبینید و فرصت کافی واسه دفاع هم ندارید .

خب حالا میرسیم به دفاع اصلی کراو : ( که برای دفاع در مقابل ضربات slash attack و icepick attack و ... بکار میره )

از نظر کراوماگا ضرباتی که یه فرد چاقوکش میزنه تو محدوده 360 درجه هست

عکس رو ببینید (نقاشیم ضعیفه:D:D:D:D:p:p:p:p)

CaryBCorffBody.jpg

کراوماگا کارها قبل از اینکه دفاع چاقو رو اموزش ببینن تکنیکی رو اموزش میبینن به اسم دفاع 360 درجه

(outside 360 degree defense )

این تمرین اوایلش باید با دست خالی انجام بشه و دو نفر باید بدون نظم و هماهنگی ضرباتی رو تو اون محدوده به همدیگه وارد کنن

و وقتی مهارتشون بیشتر شد این تمرین با چاقو انجام میشه

KMW_012.jpg

خب حالا میرسیم به تفاوت هایی که کراوماگا با بقیه سبکهای رزمی داره

عقب نشینی :

تو کراوماگا به هیچ وجه نباید ابتکار عمل رو به مهاجم داد و معمولا عقب نشینی انجام نمیشه و در واقع این شما هستید که به فرد چاقوکش حمله میکنید

خارج شدن از مسیر ضربه :

خارج شدن از مسیر ضربه مثل هاپکیدو و ... وجود نداره ( به دلایلی که تو پست قبل گفتم )

ضربه زدن به مهاجم :

تو کراو همونطور که استاد وایپر گفتن برای دفاع چاقو از سبکهای فیلیپینی( F.M.A )

و سیلات خیلی تاثیر گرفته شده . ولی نمیشه گفت کراو اومده فقط کپی برداری کرده ! درواقع تکنیکا و بعضی از اصول این ورزشا رو با وینگ چون ترکیب کرده یعنی یه کراوماگا کار بجای اینکه اول دفاع کنه بعد ضربه بزنه دفاع و حمله رو باهم انجام میده و ضربات بعدی(که معمولا زانو ئه) به شکل موی تای هست
پس برای بوجود اومدن 1 تکنیک تو کراوماگا نقاط قوت 5-6 سبک مطرح تو دفاع شخصی کنار هم گذاشته شدن (بدون نقاط ضعفشون).

تو کراوماگا برای ضربه زدن به مهاجم باید پیش دستی کنید و قبل ازاینکه اون شما رو بزنه شما اونو بزنید ! این خیلی مهمه و قبل از خلع سلاح میگن اینقدر به گلو و بیضه و ... مهاجم ضربه بزنید تا از حال بره

و قبل از اینکه مهاجم درب و داغون نشده به هیچ وجه خلع سلاح نکنید

تو ویدیوها ممکنه ببینید فقط 2 ضربه زده میشه ولی این 2 ضربه درواقع یه جور مفهوم هست . منظور اینه تا وقتی بزنید که مهاجم کاملا هوش و حواسشو از دست بده

برای خلع سلاح هم کوبیدن ارنج مهاجم به زمین ( که درد وحشتناک تو قسمت ارنج رو بدنبال داره ) یا له کردن مچ دست مهاجم با کفش به شدت توصیه میشه

حتی یکی از اساتید میگفت تو گوش مهاجم " داد بزنید " جوری که پرده گوشش پاره بشه

میگفت از نظر روانشناسی وقتی اینکارو انجام بدین مهاجم به احتمال زیاد ناخوداگاه چاقو رو ول میکنه

چون تو اون لحظه کاملا غافلگیر شده( مخصوصا اگه تازه کار باشه) و فکر میکنه اگه چاقو رو ول کنه درد کشیدنش هم تموم میشه

تازه بعضی سازمانها کار با چاقو رو اموزش میدن که اگه تو موقعیت تجاوز دسته جمعی قرار گرفتید و تونستید یه نفر رو خلع سلاح کنید به سرعت با چاقو کار نفرات بعدی رو بسازید

و در نهایت به همه خوندن این مطلب رو پیشنهاد میدم که توسط یه کماندوی کره ای نوشته شده و این وبلاگ به فارسی ترجمه اش کرده

اگه دقت کنید شباهت هایی بین کراو ماگا و صحبت های این کماندو میبینید

http://fbp.blogfa.com/post/23

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
دفاع و ضربه ایی که این زنه زده شبیه حرکات وینگ چونه

بالا