برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام به اساتید و هم رزمهای محترم
این بخش در مورد هنر های رزمی می باشد و شما از هر سبکی که هستید و یا حتی اگر هم رزمی کار نیستید هم می توانید مباحث رزمی و یا سوا ل های رزمی و یا شرح سبک خودتان را در این تاپیک بیان کنید.
در ابتدا من از سبک خودم یعنی " نین جوتسو " کمی مطالب می گویم که امید وارم برایتان جالب با شد.
نین جوتسو یا هنر حرکت پنهان از سبکهای رزمی ژاپن می باشد که قدمت چند هزار ساله دارد و از هنر سیاه چین با نام " فاشو " گرفته شده است. ( همان هنری که در فیلمهایی مثل افسانه شجاعان و یا افسانه عقابهای مبارز و یا ببر خیزان اژدهای پنهان و ... نشان داده شده است )
این سبک درسال 1369 در ایران توسط کانچو فرجی بنیانگذاری شد و در حال حاضر در بیش از 30 شهر ایران در حال آموزش می باشد.
در مطالب بعدی در مورد این سبک بیشتر توضیح خواهم داد.
اوس

Yue

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت شما استاد گرامی و دیگر اساتید محترم
بحث بسیار شیرین و جذابی را شروع کردید.
امیدوارم از اطلاعات شما حداکثر استفاده رو ببریم.
ممنون

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
کونگ فو تائو .
کونگ فو رو شاید بشه بعنوان یکی از کاملترین ورزشهای رزمی نام برد این ورزش شامل دفاع شخصی , مبارزه و تکنیک و تاکتیک, سلاح , ورزش روح است .همچنین کونگ فو بیش از 2500 سبک دارد.
یکی از دوستام یه روز اومد دنبالم گفت بیا بریم کونگفو اسم بنویسیم ماهم رفتیم یه جایی نزدیک خونمون یه استاد جوونی داشت که خودش یه سبک زده بود و و سبک بروس لی رو با سبک تائو با هم ترکیب کرده بود و یه یه سبک خیلی خوب در اومده بود که البته بیشتر به تائو شبیه بود .
حقیقتا تو اون مدت من با یه ورزش متفاوت اشنا شدم ورزشی بسیار سنگین و سخت ورزشی که نتنها شما رو از نظر بدنی ارتقا میده بلکه از نظر روحی هم شما رو ارتقا میدهد و توان بکار گیری نیروهای درونی انسان رو به شما اموزش میدهد تا مراحلی فراتر از درک انسانی . به طوری که ما در هفته سه جلسه کلاس داشتیم که نصف یکی از جلسات را استاد به مباحث مربوط به موارد غیر بدنی و حسی روحی میپرداختند.
کلا دیسیپلین کونگ فو این ورزش را از دیگر ورزشهای رزمی جدا میکند و حدی برای این ورزش وجود ندارد از استادان بزرگ این ورزش میتوان به پروفوسور میرزایی استاد کونگ فو ایران اشاره کرد که ایشون از بعد انقلاب از کشور رفتند .
پیشرفت درجات در کونگفو به سختی صورت میگیرد و شما پس از طی سالها کار در این ورزش شاید بتوانید در صورت داشتن استعداد شال بند مشکی را دریافت کنید .در حال حاضر بیشتر افغانها و پاکستانیها در کلاسهای کونگ فو ثبت نام میکنند دلیلشم اینه که ورزش سختیه و باید سگ جون باشی که دووم بیاری.
من خودم یه ماه بیشتر نرفتم و به دلیل مشکلات نتونستم ادامه بدم ولی همون یک ماه هم کلی چیز یاد گرفتم .

Kid.jpg

01010101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ورزش های رزمی خوب نیست چون ترویج خشونت است

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
فکر نميکنم ترويج خشونت باشه بلکه يه جورايي کمک ميکنه تا آدم (شايدم حوا !!) بتونه نيروهاي درونيش رو تقويت کرده و از اونا استفاده کنه. به علاوه به اين ورزشهاي رزمي دفاع شخصي هم ميگن و فکر کنم يادگرفتنش براي دخترا دست کم از هرچيز ديگه اي در اين جامعه واجب تره !
راستي سه شنبه ها ساعت 9 صبح راديو ورزش يه برنامه داره به اسم جهان ورزش هاي رزمي و هر هفته معرفي يکي از سبک هاي رزمي مربوط به کشورهاي چين، ژاپن يا کره ميپردازه با تاريخچه و غيره، به نظر من که جالبه، تا نظر اساتيد گرامي چه باشد.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
به نقل از 01010101 :
ورزش های رزمی خوب نیست چون ترویج خشونت است
فكر نكنم اينجور باشه.اصلا ربطي نداره به نظر من.

graphiator

Registered User
لایک‌ها
6
سلامی خدمت بروبچ رزمی کار
ورزش رزمی فقط کاراته
من دان یک کاراته رشته گوجوریو رو دارم
هر کی هر سوالی از این رشته رو داره من در خدمتم

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از graphiator :
سلامی خدمت بروبچ رزمی کار
ورزش رزمی فقط کاراته
من دان یک کاراته رشته گوجوریو رو دارم
هر کی هر سوالی از این رشته رو داره من در خدمتم

سلام به اساتید هنر های رزمی
از استاد عزیز تقاضا دارم سبک خودشان " گوجوریو " را که از سبکهای قدرتی کاراته به حساب می آید توضیح کاملی دهند تا مورد استفاده دوستان قرار بگیرد.
یک سوال هم از ووشو دارم آیا می توانید نام مهمترین سبکهای ووشو را برایم بگویید ممنون
خشونت... می توانی خشونت را برایم تعریف کنید؟:hmm:
در مورد سبکهای خانم ها هم سبکهای زیادی هست که به زودی در این باره توضیح خواهم داد فقط به طور مختصر باید بگویم که تفاوتش با سبک آقایان در یان است که بیشتر به انتقال نیرو می پردازند تا دفع نیرو.
ninjutsu.gif

و حالا نین جوتسو : :f34r:
Ninjutsu_logo.gif

نين جوتسو در لغت به معناي هنر پنهاني است كه شيوه اي به وجود آمده براي دفاع از خويشتن و رسيدن به مهارتهاي ويژه رزمي براي غلبه بر دشمن است.
ninja-biglift.gif

يكي از برجسته ترين خصوصيات نين جوتسو اين است كه بدن و جسم را پايگاه فكر و انديشه مي‌داند و كالبد آدمي را آموزش مي‌دهد تا با آن روح را بسازد. اصول اصلي و اجراي تكنيك‌ها نياز به سرعت، تعادل، تمركز، قدرت و تنظيم زمان تنفس و كنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است که از شعار های نین جوتسو نیز می باشد یعنی" قدرت سرعت تعادل انعطاف تمرکز پنج هنر نینجاست".
ninjutsu.jpg

براي اولين بار در ايران بوجين كان دوجو نين جوتسو (نينجا) توسط استاد اكبر فرجي در زمستان 1369در شهر كرچ تأسيس شد. در آغاز كار به دليل ناشناخته بودن در ميان ورزشكاران و ورزش دوستان، مشكلات فراواني وجود داشت. همچنين بخاطر اينكه اين ورزش از ابزار و سلاحهاي متعددي در امر آموزش استفاده مي‌كند براي اكثريت ذهنيت غريبي به وجود آورده بود ولي با ياري خداوند متعال و زحمات استاد فرجي اين رشته نوين و جذاب توانسته جايگاه خود را در ميان ساير رشته ها پيدا كند .
ninja_nic_ohne_hintergr_k.gif

امروزه هزاران جوان دختر و پسر ايراني كه شيفته و عاشق اين هنر هستند در دوجوهای مختلف تعليم مي بيند.

آموزش در نین جوتسو به 9 قسمت از مبتدي تا عالي دسته بندي شده ، 1- يادگيري و مهارتهاي پايه 2-يادگيري نظم و انضباط. 3- فراگيري فنون مقابله با حريف. 4- هنر آكروبات رزمي. 5- كلاس‌هاي شيدوشي كاي. 6- يادگيري انواع تمرينات. 7- نحوه فراگيري عبور از موانع. 8- كاربرد سلاح در هنر رزمي. 9- آموزش شنا در آب.
9-II.jpg

شيدوشيكاي كلاس هاي فوق العاده ای است كه مناسب با شرايط و بصورت نامنظم تشكيل مي‌شوند و در آنها جدا از موارد عمومي آموزشهاي اختصاصي نيزداده مي‌شود راهيابي به اين كلاس‌ها دشوار است و هدف بالا بردن مهارتهاي علمي و تئوري هنرجويان است .
Samuri-Ninja.JPG

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
در مورد سبکهای خانم ها هم سبکهای زیادی هست که به زودی در این باره توضیح خواهم داد فقط به طور مختصر باید بگویم که تفاوتش با سبک آقایان در یان است که بیشتر به انتقال نیرو می پردازند تا دفع نیرو.
ممنون از توضيحات مفيدتون و اميدوارم اين به زودي مربوط به ما هم به زودي از راه برسد ^_^ راستي اينکه گفتين فرقش در اينه که بيشتر نيرو انتقال ميدهند تا اينکه نيرو دفع کنند يعني بيشتر حمله ميکنند؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نین جوتسو یکی از سبکهای کونگ فو هیت اره؟

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از saeid_2001 :
نین جوتسو یکی از سبکهای کونگ فو هیت اره؟

سلام
ببخشید استاد منضور شما را نمی فهمم .
اگر منضورتان این است که نین جوتسو از سبکهای کونگ فو است باید بگویم خیر :hmm:
کونگ فو چینیه و نین جوتسو ژاپنی :happy:

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت شما اساتید محترم
قبل از هر چیز از شما بزرگواران از بابت مطالب ارزنده تان کمال تشکر را دارم.
به درخاست یکی از اساتید این بار در مورد سبکهای رزمی بانوان کمی مطالب می نویسم. امید وارم رضایت خاطر شما را جلب کند.
christina300.gif

هنر های رزمی بانوان تفاوت زیادی با آقایان دارد. دلیل آن بخاطر تفاوت در قدرت بدنی ٫ سرعت و خلاقیت بین این دو است. همان طور که گفتم در تکنیکهایی که به خانم ها آموزش داده می شود به انتقال نیرو می پردازد تا دفع مستقیم نیرو. ساختار وآناتومی بدن مرد به شکلی است که می تواند ضربات سنگین را تا حدی تحمل کند ولی برای خانم ها این ممکن نیست بلکه در طریقه مبارزه خانم ها از انتقال انرژی حمله کننده برای ضربه به خود حریف استفاده می شود. به این شکل که فرض کنید شخصی با دست راستش از روبرو به شما ضربه مشتی می زند ٫ این ضربه مشت باعث می شود تا نیم تنه راست بدن حریف به سمت جلو بیاید حال اگر شما با زیرکی و سرعت به سمت راست متمایل شده و ضربه ای به زیر دنده سمت راست بدن حریف بزنید بدون شک حریف را از پا می اندازید. در واقع شما از نیروی خود حریف که به سمت جلوآمده و ترکیب آن با نیروی خودتان به حریف ضربه زده اید. سرعت خانم ها در ضربات بیشتر از آقایان می باشد و این از مزیتهای بانوان به حساب می آید که در فنون دفاع شخصی بسیار سود مند است. در هنر های رزمی که به بانوان آموزش داده می شود بیشتر به آموزش ضربه به نقاط حساس بدن ( نقاط فلج اعصاب) تکنیک های قفل مفاسل ( که باز هم با هدایت نیروی خود حریف صورت می گیرد و نیازی به قدرت بدنی عالی نیست ) پیچاندن مفاسل و همچنین آموزش سلاح سرد پرداخته می شود.
kungfu_sword-girl.jpg

آموزش سلاح سرد از مهمترین ارکان رزمی برای خانم ها به حساب می آید زیرا که در مبارزات ٫ وزن و قد از مهمترین امتیازات پیروزی به حساب می آید که در یک مبارزه نا بربر یا مبارزه یک خانم در مقابل یک حمله کننده مرد سلاح رزمی که در اختیار زن هست این توازن را برقرار می کند. زیرا در مبارزه با سلاح وزن و قد تاثیر زیادی بر پیروزی ندارد وسرعت و چالاکی در ضربات و استفاده درست از سلاح حرف اول را می زند. سلاح هایی که برای خانم ها پیشنهاد می شود عبارت است از چوب ( بو) ٫ شمشیر ( واکی زاشی ٫ شمشیر باریک ووشو) ٫ نانچاکو ٫ سای ٫ تونفا ٫ طناب ٫ فوکی بارای ٫ شورایکن ٫ کاما و ... است که آموزش هر یک از آنها علاوه بر افزایش قدرت بدنی و پرورش جسم به تمرکز و تقویت نیروی درون هم کمک می کند.
2004NeffNicole.jpg

خانم ها باید بر اساس علاقه و هدفشان به انتخاب رشته رزمی و فعالیت در آن بپردازند تا بتوانند به کمال هنرهای رزمی برسند که البته این مستلزم ریاضت و تحمل سختی هاست.سبکهای زیادی برای خانم ها مورد توجه است که می توان به ووشو ٫ جیت کان دو ٫ تکواندو ٫ آیکیدو ٫ وینگ چون کونگ فو و ... اشاره کرد.
در پایان امید وارم این مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام مجدد خدمت اساتید
تاريخچه نينجوتسو ::
تقريبا" در قرن ششم ميلادي ( بوديسم ) وارد ژاپن شد و منجر به درگيري بين كسانيكه ميخواستند بوديسم را بصورت يك مذهب رسمي درآورند و كسانيكه از ( شينتوايسم ) بعنوان مذهب ملي طرفداري ميكردند شد .
برطبق شواهد موجود پيشينيان نينجاهاي ژاپني از طرفداران بوديسم بودند و به همين دليل ياغي نام گرفتند ، آنها در اوايل قرن هفتم براي فرار از شكنجه مذهبيون و كشته شدن توسط نيروهاي سلطنتي به كوهستانهاي نزديك كيوتو رفتند و بعدها ( يامابوشي يا زاهدان كوهستان ) نام گرفتند آنها فلسفه عارفانه خود را بر پايه واقع بيني عملي پايه گذاري كردند و براي حمايت از خود دانش و تمرين هنرهاي رزمي و استراتژي نظامي را با ترس رواني و قدرتهاي اسرارآميز تركيب كردند تا بتوانند با نيروهاي نظامي كم خود در دل دشمنان ترس ايجاد كنند .
ninja.jpg

يكي از رهبران يامابوشي ها تلاش كرد كه بين مرتجعين بوديسم و طرفداران شينتوايسم صلح ايجاد نمايد كه نتيجه آن سرازير شدن جنگجويان دولتي براي سركوبي ياموبوشي ها شد .
البته اين عمل نيروهاي دولتي باعث شد تا يامابوشي ها يا نينجاها به تكميل فنون رزمي و جنگي خود كه بوسيله آن در برابر دشمنان مقاومت مي كردند بپردازند .
Samuri-Ninja.JPG

در سال 1192 با شروع دوران فئودال ژاپن تعدادي از طوايف فاميلي نينجاها منشعب شدند و به چريكهاي حرفه اي و نيروهاي سري تبديل شدند كه به استخدام اربابان ايـالات مختلف (دايميوها ) در مي آمدند . در بين سالهاي 1192 و 1333 بعد از ميلاد تعداد مكتبهاي نينجا به 25 مكتب باتكنيكهاي خاص خود رسيد . در اكثر اين سالها دو ايالت (( كوگا و ايگا )) در ژاپن توسط نينجاها اداره ميشد . خانواده هاي ( هاتوري ، موموچي ، و فوجي باياشي ) از معروفترين خانواده هاي نينجا بودند .
9-II.jpg

از تحقيقات بدست آمده عقيده بر اين است كه هنر رزمي نينجوتسو ريشه در قلب تاريخ كهن چين و ژاپن دارد ، عقايد و نظرات فراواني از شروع و گسترده شدن اين هنر رزمي در جهان وجود دارد .
10640.jpg

اين عقيده كه نينجوتسو همراه با آئين بودا به ژاپن وارد شده قويتر و محكمتر است ، سالهاي گذشته در چين و ژاپن به مهارتهاي يك نينجا اهميت هاي فراواني داده ميشد . آنها يك نينجا را انسان فوق العاده مي دانستند و به شدت از آنها ميترسيدند ، گفته ميشود سرچشمه نينجوتسو قبل از ورود به كشور ژاپن به نام (( فاشو يعني هنر سياه چيني )) لقب داشته است و بعد از اينكه به كشور ژاپن وارد شد توسط ژاپني ها اصلاح و به تدريج توسعه و ترويج يافت و به هنرهاي رزمي زيبا و سريع ، مخوف و پيچيده مبدل شد .
دركشور چين معمولا" نينجوتسو ( يين ، سين ، شو ) يا تكنيكهاي ناپديد شدن جسم ناميده ميشد .
اولين سند نوشته شده اي كه در آن نينجوتسو نامبرده شده است كتابي سيزده جلدي مربوط به استراتژي نظامي ( علوم لشكر كشي ) با نام "" هنر رزم "" كه توسط ( سان تزو ) نوشته شده است استفــاده از نينجــوتسو به عنــوان يك تاكتيك نظـامي در آخرين جلد اين كتاب و در بخشي بنام "" يوما "" شرح داده شده است
نينجا
زرنگ چون اشخاص آگاه از خطر .
تسليم پذير چون يخ در مقابل آفتاب .
مودب چون مهمــــان .
و سلطان شب
پس اي همرزم ::
با تاريكي عنص بگير
نينجوتسو در لغت بمعني هنر حركت پنهاني است و شاغلين اين هنر باستاني را نينجا مينامند .

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
باسلام خدمت تمامی دوستان و اساتید محترم. :)
من مدتی است كه ووشو كار ميكنم شاید باید در اینجا از ووشو
تعریف کنم یا از تاریخچه ووشو چیزی بنویسم اما بیشتر از همه دلم میخواد از ضعف های این رشته بنویسم كه به ظاهر استاداي این رشته بر رويش سر پوش میگذارند و به بجای اینکه ضعف به حساب بیاد، ووشو رو به این صورت تعریف ميكنند.

مشکل اصلی ووشو جدا شدن فرم از مبارزه است ؛ به بجای اینکه تكنيك های مبارزه ووشو از فرم های این رشته سرچشمه بگیرد، از تكنيك مبارزي دیگر رشته ها به عاريه گرفته شده است .، به این صورت فرم ها با همه زیبايی شان چیزی بیشتر از يك رقص نیستند ؛ و در قسمت شنشو یا مبارزه ،كه اصلا چیزی وجود ندارد.

متاسفانه ووشو یا كنگفوي چیني با قدمتی چند هزار ساله در قسمت مبارزه دچار و پوچی شده است به طوری كه وقتی من به عنوان يك ووشو كار در يك مسابقه شرکت ميكنم به خودم میگم :من چيكار ميكنم ! من چي یاد گرفتم !؟

تكنيك های مبارزه ووشو خلاصه میشه به: ضربات متوسط مشت يك بكسور . ابتدای ترین ضربات پاي يك تكواندوكار. و روش های مندراوردي ازجمله: زير گيري های بسیار زشت كه ادم نمیتواند ان را به كشتي نصبت دهد

حالا از خودمون به پرسيم پس مبارزه ووشو چيشد ؟

يعني ووشو با این قدمتش هیچ شیوه ای براي مبارزه نداره كه از تكنيك بقيه رشته ها استفاده ميكنه؟

دوست دارم جواب بقيه دوستان رو بشنوم

اميد وارم نوشته های من باعث نارحتی دوستان ووشو كار نشود .​

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت اساتيد محترم
از بابت مطالب ارزنده شما اساتيد كمال تشكر را دارم همچنين شما جناب استاد lord cyah و saeid_2001
البته در مورد مباحث استاد lord cyah بايد بگويم تا حدودي حق باشماست. متاسفانه در ايران آنطور كه بايد و شايد ووشو و يا سبكهاي ديگر را تدريس نمي كنند و اين خود ما هستيم كه بايد سبكمان را كامل كنيم. در نين جوتسو مرحله اي هست به نام كوميمان جوتسو يعني هنر مطالعه و تحقيق كه در اين مرحله استادمان به ما ياد داد چطور به نقطه ضعف سبكمان پي ببريم و از طريق مطالعه بر روي سبكهاي ديگر اين ضعف را برطرف كنيم. در حال حاضر من خودم علاوه بر نين جوتيو سبك وودانگ را هم كار مي كنم تا بتوانم ...
علاوه بر آن سبكهاي چيني كمتر به مبارزه آزاد اهميت مي دهند و بيشتر به مبارزه دروني مي پردازند تا بيروني.
به اميد خدا در آينده بيشتر به اين مبحث مي پردازم

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
از اساتيدي كه به اين لينك وارد مي شوند تقاضا دارم به اين لينك رتبه بدهند
ممنون

farid_491

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

اين قسمت واقعا عاليست لطفا ادامه بدهيد .

راستي لطفادر مورد نيروي دروني نيز توضيح بدهيدوارتباط با سبکهاي مرتبط

بازم از اطلاعات مفيد آقاي amirhvrتشکر مي کنم.

████

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مي شه بگيد وقتي روي رينگ مي ريد تا مبارزه كنيد چه حسي داريد؟
يا مثلا وقتي مي دونيد فردا شب بايد با يك رزمي كار حرفه اي مبارزه كنيد اون روز چه حالي داريد و شب چه جوري مي خوابيد؟
متشكرم;)

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام و ممنون از مطلب سبک هاي رزمي براي بانوانتون. يک سؤال دارم، اين نقاط فلج اعصاب که گفتيد (که بايد همونهايي باشه که تو اين سريالهاي چيني نشون ميدن که با ضربه بهش طرف فلج ميشه) دقيقا چه هستن؟ آيا واقعا در واقعيت هم اين امکان هست که با ضربه زدن به اين نقاط قدرت حرکت را از طرف گرفت؟ راستي من از ووشو خوشم مياد ولي با خواندن توضيحات دوست عزيزمان lord cyah به دو دلي افتادم!

نينجوتسو در لغت بمعني هنر حركت پنهاني است و شاغلين اين هنر باستاني را نينجا مينامند .
پس واژه ي نينجا اينجوري پديد آمده، چه جالب ^_^ در ضمن توضيحاتتون هم خيلي جالب بود، ممنون. فقط بالاخره من نفهميدم که اصلش چينيه يا ژاپني! راستي حالا که صحبت از نينجا شد ميتونم يه سؤال راجع به افسانه شجاعان بپرسم؟ اون قسمتي که اون افراد سياه پوش و نقاب زده در آن شب باراني به گروه خواشان حمله کردند و بعد در مبارزه با لينخو به وسيله ي او کور شدند رو يادتون مياد (که حتما مياد!)؟ آيا اين افراد نينجا بودند (اينو براي اين ميپرسم چون يه جا بحثي ديدم بين دو نفر که در باره نينجا بودن يا نبودن اين نقابداران بينشون دعوا شده بود! راستش من به نظرم نيومده بود که اينا نينجا باشن ولي بعد از ديدن اون مطلب به شک افتادم. حالا از شما استاد عاليقدر ميپرسم که آيا اينها هم نينجا بودند و يا يکي از آن دو نفر اشتباه کرده بود؟ (فکر کنم اين بحث رو تو ويکيپديا در صفحه ي مربوط به داستان افسانه شجاعان ديده بودم). راستي ميگم يوئه بوچون هم وقتي اون لباس سياه رو ميپوشيد و سر و صورتشم مي بست شباهت بي نظيري به نينجاها پيدا ميکرد!!

يه سؤال ديگه هم دارم البته در مورد شمشيرزنيه. آيا اين فيگور که به هنگام مبارزه دو انگشت اشاره و وسطي دستي را که آزاده به هم مي چسبانند دليل خاصي داره (مثل همين عکس خانم شمشير به دست که گذاشته ايد)؟

بازم ممنون از مطالب جال و مفيدتون و چشم، رتبه دادن هم فراموش نميشود (شما هم توضيح در مورد نيروهاي دروني فراموشتون نشه ها!!! پيروز باشيد)
grin.gif

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
نمي خواستم نوشته هام اين احساسو به وجود بياره .:eek:
اين فوران عقده هاي چند ساله بود كه حالا كه يه جا براي گفتنش پيدا كردم ...
ووشو با همي مشكلاتي كه داره از بعضي ورزش هاي ديگه كه الان كار ميشه بهتره
يعني باوجود همي حرفهاي كه زدم . فقط به عنوان يه عضو بسيار كوچيك ميگم اگر ميخواهيد ووشو
كاركنيد حتما چندين كلاس رو ببينيد چون استاد خوب حرف اول رو ميزنه . سبك زياد مهم نيست
وكاري به حرف بقيه نداشته باشيد كه من اين كلاسو رفتم خوبه ... خودشما شخصا چند كلاس مختلف رو ببينيد بعد انتخاب كنيد.​

بالا