برگزیده های پرشین تولز

بهترين مارك مادربورد

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
چند وقتي هست كه تنوع ماركها در بازار زياد شده به هين خاطر شايد در بعضي مواقع هنگام خريد بين 2-3 مارك ذهن خريدار مشغول بشه حالا به نظر شما بهترين مارك مادربورد موجود در بازار ايران كدومه؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مادربردهاي گيگا با سري GA-8pe يا GA-kn خيلي خوبن.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين بحث قبلا هم مطرح شده. ولي بايد ديد كه تو چه قيمتي مي خواي و براي چه CPU ...
ولي اينها رو مي تونم توصيه كنم:
به ترتیب برای Intel :
Asus p4c 800 Delux در حدود175000تومان
Giga 8penxp در حدود 174000
Soltek 87cw-FL در حدود 152000
Asus p4c800 در حدود 145000
ASUS P4P800 DELUX
ASUS P4P800 در حدود 100000
SOLTEK 86SPEL در حدود 103000
GIGA 8IPE1000PRO در حدود 102000
GIGA 8IPE1000 در حدود 88000
SOLTEK ERV2-C در حدود 58000
اگر Onboard بخواهی:
GIGA 8S650 GXM در حدود 50000
اگر برای AMD بخواهی:
SOLTEK 75FRN2-RL در حدود 104000
GIGA 7N400V در حدود 94000
GIGA 7N400 در حدود 84000
GIGA 7VA در حدود 62000

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
نه بابا گرون تر از اينا رو مي خوايي برات ليست كنم از اينا بهتر باشه

رفتي هر چي Topicسايت بوده زدي اينجا

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
به نقل از tsotodeh :
نه بابا گرون تر از اينا رو مي خوايي برات ليست كنم از اينا بهتر باشه

رفتي هر چي Topicسايت بوده زدي اينجا

سلام داداشي
اول اينكه شما ميتوني دقيقآ همين مدلها يا به قول شما سايت تاپيكها رو توي سايتاي بست باي سرچ كني و نظر استفاده كننده هاش رو ببيني.مثلآ من در مورد ايسوز تنها بديهايي رو كه ديدم مربوط به بزركي مادربرد ميشد.
البته شرمنده ها اما ميشه شما هم اين تاپيك سايتها رو واسه من ليست كنيد؟ :)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
همونطور كه Hardware گفتن.اين سوالي نيست كه بشه بطور در يك كلام جوابش رو داد.يعني مادر بورد مثل فرضا مانيتور نيست كه بگيم فلان مارك بهترين هست.چون خوب بودن مادر بورد بسته به عوامل زيادي داره و مارك اون نميتونه هميشه تنها ملاك باشه.
مهمترين چيز چيپست اون و امكاناتي هست كه داره و انتظارات و مورد مصرفي كه شما ازش انتظار داريد.( و اينها هم وابسته هست به نوع CPU و ستينگ شما) بعد از اينها ميشه اومد به سراغ مارك برد...و بهرحال ممكنه يه ماركي فلان سري مادربوردش بهتر از همون سري از مارك خوب ديگه بوده باشه.

اما من بطور كلي جدا از مشخصات و چيپست,مادر بوردهاي Gigabyte برام راحت تر و بهتر بودن.و بعد از اون هم Soltek و I Will رو ترجيح ميدم.و زياد نظر خوبي نسبت به Asusو MSI ندارم.(البته اين نظر شخصي و كلي منه)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اون سریهای giga k8n مربوط به athlon 64 میشه که اول باید پول برای خرید cpu اش جور بشه بعد بریم مادر بورد انتخاب کنیم.
اما در مورد مادر بورد هایی که دو ستمون گفتند نظر من اینه که asus تومدلهای بالا واقعا خوبه(برای اینتل) giga رو بنده شخصا باهاش جز در موارد جزیی درایور مادربوردهای قدیمش مشکلی نداشتم iwill بعد از p4e جا موند و دیگه مادربورد مطرحی نداره(گویا دیگه رفته سراغ workstasion و server) msi رو فقط با چند مورد معدودش کارکردم مشکلی نداشته و ...
حالا چقدر پول می خواهید بدید
اینتلی هستید یا amd ای
fire wireو ... بدردتون می خوره یانه
می دو نید raid چیه (حداقل دوتا هارد دارید که بتوانید از مزایاش استفاده کنید)
و...و .... و...
حالا شاید بشه 10 تا مادر بورد رو بهتون معرفی کرد.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزيز خرابي و مشكلات بعدي مادربرد هم مهمه .
من شخصا از GIGA و MSI و IWILL خاطره خوشي ندارم و به حد كافي خرابي دادم :wacko: . مخصوصا GIGA كه بعد از يكسال از مصرف اكثر خازنهاش به علت نامرغوب بودن يا ضعف طراحي نشتي پيدا ميكنند كه به ظاهر باد ميكنند و باعث مشكلات زيادي ميشوند . اين مسئله در مورد MSI هم صادقه .
مادربردهاي ASUS هم دو ايراد بزرگ دارند . يكي همون كه دوستمون گفت : يعني بزرگي جثه و ديگري اينكه اكثرا مشكل Bios پيدا ميكنند و من به هر مادربرد ASUS خرابي كه برخورد كردم مشكل Bios داشتند .

من پس از 8 سال سابقه كاري بدون هيچ گونه تعصب ميگم كه SOLTEK عاليه . باور ميكنين كه شايد 500 سيستم با مادربرد SOLTEK بستم و خدائيش حتي يكي هم خراب نشده ! باور كنين ... حتي يك مادربرد .
انصافا پرفورمانس خوبي هم دارن و فقط ايرادشون اينه كه مثل رقبا تبليغات ندارن .
البته از Aopen هم راضيم و همچنين Abit ولي Soltek چيز ديگه ايست . ;)

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
هاردور جان من قص خريد ندارم فقط ميخواستم نظر دوستان رو بدونم اخه من شخصا ادمه عجيبي هستم مثلا اگه الان گيگابايت روي بورسه تو ايران برعكس من ازش متنفرم به نظر من اين شركت فقط به خاطر آواژنگ توي ايران گل كرده نه اينكه آواژنگ شركته معتبري باشه بلكه به نظرم در مسيره درستي پيش ميره!
در كل منظورم اينه كه مثلا مادربوردهايي كه چيپستشون يكي هست كدوم مارك بهتره ممكنه كه يه شركت چند مدل مادر بوردش خوب نباشه اما در كل كدوم پرفورمانس بيشتري داره كيفيتش بهتره و در بازار جهاني مطرحه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از asa2000 :
دوستان عزيز خرابي و مشكلات بعدي مادربرد هم مهمه .
من شخصا از GIGA و MSI و IWILL خاطره خوشي ندارم و به حد كافي خرابي دادم :wacko: . مخصوصا GIGA كه بعد از يكسال از مصرف اكثر خازنهاش به علت نامرغوب بودن يا ضعف طراحي نشتي پيدا ميكنند كه به ظاهر باد ميكنند و باعث مشكلات زيادي ميشوند . اين مسئله در مورد MSI هم صادقه .
مادربردهاي ASUS هم دو ايراد بزرگ دارند . يكي همون كه دوستمون گفت : يعني بزرگي جثه و ديگري اينكه اكثرا مشكل Bios پيدا ميكنند و من به هر مادربرد ASUS خرابي كه برخورد كردم مشكل Bios داشتند .

من پس از 8 سال سابقه كاري بدون هيچ گونه تعصب ميگم كه SOLTEK عاليه . باور ميكنين كه شايد 500 سيستم با مادربرد SOLTEK بستم و خدائيش حتي يكي هم خراب نشده ! باور كنين ... حتي يك مادربرد .
انصافا پرفورمانس خوبي هم دارن و فقط ايرادشون اينه كه مثل رقبا تبليغات ندارن .
البته از Aopen هم راضيم و همچنين Abit ولي Soltek چيز ديگه ايست . ;)
من كه هميشه تعريف Giga راشنيدم.مادربردهاي من هم گيگا بوده و مشكلي نداشته!(بيشتر از يك سال)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم soltek را تایید می کنم ولی با giga از این مشکلات نداشتم هرچند که با asus مشکل بایاس داشتم ولی خیلی مهم نبود. بعد هم نمی شه گفت با یه چیپ کدوم مادر بورد بهتره چون تو هر مدلی یکی برتری داره مثلا برای 875p من asus p4c800 delux رو ترجیح می دم. ولی برای nforce2 مادربور soltek frn2-rl البته الان که مدلهای جدید گیگا با امکانات بیشتر اومده شاید نظرم یه ریزه فرق کرده باشه ولی با چیپ sis 650 مادربورد 8s650 گیگا رو ترجیح می دم کلا نمی شه نظر خاصی روی یک مارک داد ولی توی یک مدل و یا رنج قیمتی خاص میشه نظر داد.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اما من با سولتك حال نميكنم محمد ر عزيز.
الان رو سيستم يكي دارم Soltek 75DRV5-C نه كه مشكل خاصي باحاش داشته باشم. نه اونجور محسوس نيست اما كلا جالب نيست.
يه Asus هم دارم بره اون سيستم كه به نظرم جالب تره البته مدل 3 سال پيشه. سولتكم هم مال 7 , 8 ماه پيشه.
مادر برد درست حسابي پيدا نميشه :(

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
هرچي بگيري يه مشگلي شايد برات درست كنه

بستگي به شانس ات داره :)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته چيزي كه ما اينجا بحث مي كنيم مي تونه كمكي باشه. چون اگه همه چيز شانس باشه بايد هر چي مي خري بدون توجه به مارك و مدل و چيپ و .... فقط رو شانس حساب كني. ولي خب بد در اومدن يه MotherBoard ممکنه شانسی هم باشه.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
حالا قابل توجه دوستان اينكه من فكر ميكنم اين سولتك با هارد من جور نيست.
هارد وسترن با سولتك.
ولي اون يكي مادربورد ايسوس با هارد مكس.
هر دوهارد هم دور بالا 60 گيگ.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از fireboy8766 :
حالا قابل توجه دوستان اينكه من فكر ميكنم اين سولتك با هارد من جور نيست.
هارد وسترن با سولتك.
ولي اون يكي مادربورد ايسوس با هارد مكس.
هر دوهارد هم دور بالا 60 گيگ.
دوست عزيز من به شخصه سيستم با مادربرد 75DRV5 , 75DRV4 زياد بستم و اكثر هارد ديسك آنها هم وسترن يا ماكستور بوده و هيچ مشكلي نداشتم و اينم بگم كه مادربرد فوق الان توليد نميشه و جاي خود را به مدلهاي KT400 , KT600 داده .
البته در زمان خودش مادربرد توصيه شده توسط خود AMD بود . كه من خودم شاهد اين مدعا در سايت AMD بودم .

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا این مشکلی که می گی یه کم عجیبه من که تا حالا ندیدم البته من با western از زمانی که quantum اومد کار نکردم (از 2.1 گیگ) ولی این مشکلی که میگی دقیقا بگو چیه شاید اشکال از جای دیگه باشه

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از asa2000 :
دوست عزيز من به شخصه سيستم با مادربرد 75DRV5 , 75DRV4 زياد بستم و اكثر هارد ديسك آنها هم وسترن يا ماكستور بوده و هيچ مشكلي نداشتم و اينم بگم كه مادربرد فوق الان توليد نميشه و جاي خود را به مدلهاي KT400 , KT600 داده .
البته در زمان خودش مادربرد توصيه شده توسط خود AMD بود . كه من خودم شاهد اين مدعا در سايت AMD بودم .

×× آره ميگم كه جديد نيست. من 8 ماه پيش گرفتم بلكه بيشتر 10 ماه قبل يا بعد از عيد بود يادم نيست.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
در ضمن من رو سيستم خيلي حساسم . مشكل كوچيك تحمل نميكنم. :d
كاش ميشد بزاريش دم در ;)

بالا