برگزیده های پرشین تولز

بهترين مارك مادربورد

hakim_badboy81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا من يه آلباترون دارم خيلي با حاله.
مادام العمر گارانتي داره. :blink: :blink: :blink: :wacko:

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
اما خداييش soltec يه چيز ديگست
اين مارك كاملا در رده ي متوسط قرار داره
آقا گيگا بايت آشغاله من دو سه سري خريدم هر سه سريش مشكل داشت آخر سر هم وقتي عوضش كردم هنوزم مشكل داره ولي با ام اس آي خيلي حال مي كنم .آي ويل هم مفت نمي ارزه اگه اي اوپن پيدا كردي اونو بخر حرف نداره
با اينكه من از گيگا خوشم نمياد اما نبايد در موردش اينجوري گفت شايد همين مشكل شما رو بقيه با msi داشته باشن در مورد iwill باهات موافقم اما aopen رو اشتباه میکنی مارک واقعا مزخرفی acer وقتی ورشکست شد به دو مارک اشغالتر از خودش به نامهای aOpen و BenQ تقسیم شد که جفتشون از مزخرفترین های بازار هستند البته ارزون قیمتن
فقط عرض شود كه گيگا آشغال هست و بهتر از asus هم پيدا نميكني!
در مورد گیگا که گفتم اما همه ی mb های asus هم خوب نیستن بعضیهاشون فجیعا ناسازگارن اما در کل مارک خوبیه
خلاصه بچه ها برای Game یه مادر بورد خوب چی پیشنهاد میکنین؟ البته قیمتشو زیاد بالا نبرینا!
هم به جیبت بستگی داره هم به cpu ت اما اگه برای گیم میخوای من شدیدا توصیه میکنم از cpu های amd استفاده کنی
اقا من يه آلباترون دارم خيلي با حاله.
مادام العمر گارانتي داره.
مارک کاملا مرغوبی نیست اما وقتی میگی مادام العمر گارانتی داره ادم میفهمه که چقدر اشغاله

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
امّا من با مانيتور BenQ خيلی حال کردم .LCD هاشم خوبه.چند بار تو pcworld ديدم که صدر جدول بهترين مانيتورها بود.يا بعد از سامسونگ يا NEC دوم و سوم.چطور ميگی خوب نيست ؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
خلاصه بچه ها برای Game یه مادر بورد خوب چی پیشنهاد میکنین؟ البته قیمتشو زیاد بالا نبرینا!

چقد مايه ميخواي بدي.تا حدود 100000 من بهت يه msi 865pe ne2-isr پيشنهاد ميدم.

با اينكه من از گيگا خوشم نمياد اما نبايد در موردش اينجوري گفت شايد همين مشكل شما رو بقيه با msi داشته باشن در مورد iwill باهات موافقم اما aopen رو اشتباه میکنی مارک واقعا مزخرفی acer وقتی ورشکست شد به دو مارک اشغالتر از خودش به نامهای aOpen و BenQ تقسیم شد که جفتشون از مزخرفترین های بازار هستند البته ارزون قیمتن

همينطوره.ولي به نظر من مهمترين چيزي كه ميتونه تو عملكرد يه مادربرد يا هماهنگي اون با قطعات ديگه تاثير داشته باشه،چيپست مادر برده.شما اگه آشغال ترين مارك مادربورد هم بخرين ولي چيپستش خوب باشه از اون مادربرد بهتره كه ماركش معروف باشه و لي چيپش اشغال.در كل توصيه من براي سي پي يو هاي اينتل مادر برد با چيپست intel(چه بهتر چيپستاي intel 845e به بالا) و براي amd مادربردهاي با چيپ nforce بگيريد البته اين دليل نميشه كه چيپستاي sis,via بد باشه ولي انقدر intel تنوع چيپست با قيمتهاي مختلف داره كه شما حداقل در سي پي يو هاي اينتل نيازي به رفتن به سوي sis,via نداريد

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
امّا من با مانيتور BenQ خيلی حال کردم .LCD هاشم خوبه.چند بار تو pcworld ديدم که صدر جدول بهترين مانيتورها بود.يا بعد از سامسونگ يا NEC دوم و سوم.چطور ميگی خوب نيست ؟
بالاخره در هر موردي استثنايي هم وجود داره
همينطوره.ولي به نظر من مهمترين چيزي كه ميتونه تو عملكرد يه مادربرد يا هماهنگي اون با قطعات ديگه تاثير داشته باشه،چيپست مادر برده.شما اگه آشغال ترين مارك مادربورد هم بخرين ولي چيپستش خوب باشه از اون مادربرد بهتره كه ماركش معروف باشه و لي چيپش اشغال.در كل توصيه من براي سي پي يو هاي اينتل مادر برد با چيپست intel(چه بهتر چيپستاي intel 845e به بالا) و براي amd مادربردهاي با چيپ nforce بگيريد البته اين دليل نميشه كه چيپستاي sis,via بد باشه ولي انقدر intel تنوع چيپست با قيمتهاي مختلف داره كه شما حداقل در سي پي يو هاي اينتل نيازي به رفتن به سوي sis,via نداريد
موافقم اما من اينطور در نظر گرفتم كه چيپها مثل هم باشن

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از faridbahal :
موافقم اما من اينطور در نظر گرفتم كه چيپها مثل هم باشن

اونجوري شايد كارايي بالا،پايين باشه. كه اين با توجه به نوع چيپست intel و سازنده مشخص ميشه
مثلا من تو forum سايت via arena عضوم.خيلي اونجا از چيپستاي خانواده via
ناله ميكنن بخصوص براي مادربرداي intel ساپورت.بيشترم با كارتاي ati مشكل دارن.ولي حداقل مشكلاتو با چيپهاي
intel تو سوالاشون مطرح كردن.البته نه كه بدون مشكل باشه ولي واقعا چيپهاي intel عملكرد بهتري دارن.در ضمن اينم بگم كه via براي سري هاي athlon 64 يكي از بهترين چيپستاي تاريخشو زده(via k8t880) كه بعد از nvidia nforce3 250gb همراه با sis755 از بهترناي athlon 64 هستن.

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- فرید جان لطفا برای AMD یه مادربودر خوب (البته برای بازی) معرفی کن.
- راستی بین Giga 7N400 و Soltek 75FRN2-L کدومشونو می پسندی؟ تو همین مایه ها 65 تا 75 تومن چیزه بهتری سراغ داری؟

ممنونم

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
در بین این دوتا من گیگا رو پیشنهاد میکنم که این مدلش lan نداره در صورتیکه soltek داره
در این قیمت دو مارک دیگه هم وجود داره یکی asus یکی هم msi
msi K7N2 Delta مادر بورد خوبیه اما پیشنهاد من Asus A7N8X که فکر کنم توی این قیمت بهترین انتخاب میتونه باشه

esimof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از faridbahal :
در بین این دوتا من گیگا رو پیشنهاد میکنم که این مدلش lan نداره در صورتیکه soltek داره
در این قیمت دو مارک دیگه هم وجود داره یکی asus یکی هم msi
msi K7N2 Delta مادر بورد خوبیه اما پیشنهاد من Asus A7N8X که فکر کنم توی این قیمت بهترین انتخاب میتونه باشه

من با MSI موافق تر هستم خصوصا كه رنج قيمتي اش به جيب من بيشتر مي خوره ;)
اما از شوخي گذشته از لحاظ كارايي سايت Tom مادربورد MSI رو براي چيپ nforce، توصيه كرده. البته asus رو هم به عنوان مادربردي كه از تمام امكانات چيپ استفاده كرده توصيه كرده.
به نظر من در مورد اين چيپ giga رو فعلا بي خيال شين (هرچند با چيپهاي ديگه به شدت گيگا رو توصيه مي كنم) خصوصا كه قيمتهاي باحالي نداره و ضمنا همكاري اش با nvidia رو تازه شروع كرده

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
منم A7N8X-Deluxe رو پيشنهاد مي كنم.

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از همه چي بگذريم گارانتي بدر الكتريك براي مادربرد MSI خيلي با حاله

ali_DV

Registered User
لایک‌ها
0
آقا يه سوال !

مادربرد هاي خود اينتل چطوره ؟

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
آقا چند تا سوال !

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
بچه ها سلام
مادربورد main asus p4p800-e گرفتم
يه سيستم گرفتم به اين مشخصات :
main asus p4p800-e
cpu 3.0 ghz. fsb 800. 1mb cach
ram geil 512 mb. bus 400
vga geforce 5500. 256mb
hdd 80 gb sata maxtor
power 400w
البته فقط كيس جمع كردم كه power خراب بود زد همه سيستم و سوزوند توي سيستم قبلي ولي اين سيستم جديده يه سري مشكلات داره كه بد جوري اعضابمو خورد كرده كه گفتم با همگيتون در ميون بگذارم كه راهنماييم كنيد
1. هارد 80gb sata maxtor درايور ميخاد چون ميخام دو تا ويندوز بريزم يه xp و يه me كه xpرو راحت ميريزه ولي me رو كه ميريزم تمام مراحل انجام ميده به آخرين مرحله كه ميرسه و ميخاد control panel va start menu نصب كنه تو اون مرحله بالا نمياد و تصوير سياه ميشه و هيچ كاري انجام نميده .
2.دارم با winamp يا media player آهنگ گوش ميدم بهدش همزمان كه موزيك پخش ميكنه اگه فتوشاپ و باز كنم يا يك شو كه مثلا 35mb حجم داره را تو هارد جابجا كنم اين صداي موزيك به طرز خيلي بدي قتو وصل ميشه كه اصلا ديگه صداي موزيك نمياد راستي اين مشكل تو xp هستش.نميدونم به حاطر اين درايور كه روش نصب نكردم انگار هم درايور ميخاد.
3.يه writer دارم يه cdrom كه هر دو به يك كابل وصله . وقتي از هر دو ميخام شو يا هر چي بريزم رو هارد سيستم گهگاهي يدفعه ريست ميشه كه گاهي هم يكيشون كار ميكنه هم همينطوره .
4.يه مودم creative v90 نسبتا قديمي كه حدود سه سال پيش خريدم رو سيستم نصب كردم كه نميدونم با مادربورد ايسوز كانفيلت داره كه ويندوز ميشناستش ولي موقع كه به اينترنت وصل ميشم يه 3 تا 10 ثانيه وصل بعد ديسكانكت ميشه و خطاي كام رو ميده كه نميتونه رو كام 3 درست كار كنه راستي irq هم درسته و با ديوايس ديگه يكي نشده
و يه كاره ديگه كه سيستم رو بردم دادم به اون شركتي كه خريدم يه فن كوچيك نصب كرد رو chipset asus كه نميدونم براي چي .يه chipset مشكي و روش سفيد نوشته asus كه اگه زحمتي نيست بريد تو سايتasus مدل p4p800-e رو ببينيد .
دمتون گرم يه راهنمايي كنيد چون من همه ديوايسامو بالا گرفتم و كلي پول دادم بعد اين جوري هم بشه ديگه
اين شركتي هم كه ازش خريدم آشناس بنده خدا الان يه هفتس كيس اونجاست بهش تلفن زدم گفت همه چي كيسو ريختم بيرونو دارم تست ميكنم
مرسي از همگي و فعلا يا علي .......

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
بچه ها سلام
مادربورد main asus p4p800-e گرفتم
يه سيستم گرفتم به اين مشخصات :
main asus p4p800-e
cpu 3.0 ghz. fsb 800. 1mb cach
ram geil 512 mb. bus 400
vga geforce 5500. 256mb
hdd 80 gb sata maxtor
power 400w
البته فقط كيس جمع كردم كه power خراب بود زد همه سيستم و سوزوند توي سيستم قبلي ولي اين سيستم جديده يه سري مشكلات داره كه بد جوري اعضابمو خورد كرده كه گفتم با همگيتون در ميون بگذارم كه راهنماييم كنيد
1. هارد 80gb sata maxtor درايور ميخاد چون ميخام دو تا ويندوز بريزم يه xp و يه me كه xpرو راحت ميريزه ولي me رو كه ميريزم تمام مراحل انجام ميده به آخرين مرحله كه ميرسه و ميخاد control panel va start menu نصب كنه تو اون مرحله بالا نمياد و تصوير سياه ميشه و هيچ كاري انجام نميده .
2.دارم با winamp يا media player آهنگ گوش ميدم بهدش همزمان كه موزيك پخش ميكنه اگه فتوشاپ و باز كنم يا يك شو كه مثلا 35mb حجم داره را تو هارد جابجا كنم اين صداي موزيك به طرز خيلي بدي قتو وصل ميشه كه اصلا ديگه صداي موزيك نمياد راستي اين مشكل تو xp هستش.نميدونم به حاطر اين درايور كه روش نصب نكردم انگار هم درايور ميخاد.
3.يه writer دارم يه cdrom كه هر دو به يك كابل وصله . وقتي از هر دو ميخام شو يا هر چي بريزم رو هارد سيستم گهگاهي يدفعه ريست ميشه كه گاهي هم يكيشون كار ميكنه هم همينطوره .
4.يه مودم creative v90 نسبتا قديمي كه حدود سه سال پيش خريدم رو سيستم نصب كردم كه نميدونم با مادربورد ايسوز كانفيلت داره كه ويندوز ميشناستش ولي موقع كه به اينترنت وصل ميشم يه 3 تا 10 ثانيه وصل بعد ديسكانكت ميشه و خطاي كام رو ميده كه نميتونه رو كام 3 درست كار كنه راستي irq هم درسته و با ديوايس ديگه يكي نشده
و يه كاره ديگه كه سيستم رو بردم دادم به اون شركتي كه خريدم يه فن كوچيك نصب كرد رو chipset asus كه نميدونم براي چي .يه chipset مشكي و روش سفيد نوشته asus كه اگه زحمتي نيست بريد تو سايتasus مدل p4p800-e رو ببينيد .
دمتون گرم يه راهنمايي كنيد چون من همه ديوايسامو بالا گرفتم و كلي پول دادم بعد اين جوري هم بشه ديگه
اين شركتي هم كه ازش خريدم آشناس بنده خدا الان يه هفتس كيس اونجاست بهش تلفن زدم گفت همه چي كيسو ريختم بيرونو دارم تست ميكنم
مرسي از همگي و فعلا يا علي .......

alidadash

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Same :
- فرید جان لطفا برای AMD یه مادربودر خوب (البته برای بازی) معرفی کن.
- راستی بین Giga 7N400 و Soltek 75FRN2-L کدومشونو می پسندی؟ تو همین مایه ها 65 تا 75 تومن چیزه بهتری سراغ داری؟

ممنونم

من تازه اومدم تو جمع شما
و خيلي خوشحالم كه با خانواده persiantools همراه شدم.
آقا اين ازراك هم خوب مينايي ميزنه
با قيمتاي خيلي پايين و كارايي مناسب من يه دونه p4i65gv با 53000 خريدم خيلي ازش رازيم.
:lol:

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از alidadash :
من تازه اومدم تو جمع شما
و خيلي خوشحالم كه با خانواده persiantools همراه شدم.
آقا اين ازراك هم خوب مينايي ميزنه
با قيمتاي خيلي پايين و كارايي مناسب من يه دونه p4i65gv با 53000 خريدم خيلي ازش رازيم.
:lol:

سلام علي جان

خوش اومدي به جمع ما :) ببينم شما دانشجوي دانشگاه شاهد نيستي ؟ من رو مي شناسي :D ؟
يك سري هم به تاپيك اوركلاكينگ بزن . من اونجا فعالم

درباره مادربرهايي كه گفتي : ببين اين ASrock كه گفتي برند دوم Asus‌ هست . يعني asus با اين كلاه شرعي مادربردهاي ارزون قيمت خودش رو آب ميكنه و احيانا هم اگه كيفيت پاييني داشته باشند (تو اون رنج قيمتي نميشه از اين مورد صرف نظر كرد) اسم Asus ديگه خراب نميشه و اسم برند دومش خراب ميشه.
از وقتي كه asus اين برند رو زده تا الان Gigabyte و MSI هم به تقليد از اون برند دوم زدند . مادربرد هاي برند دوم گيگابايت با نام Axper تو بازار ما به فروش مي رسند و برند دوم MSI وارد بازار ما نشده .

aka

Registered User
لایک‌ها
0
Just P5ADn- E Premum

بالا