برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
نمیشه گفت کمتر از ۱۰ سال سود نمیده،اگه پرداختی طی این ۱۰ یال بقدری باشه که یک ذخیره اندوخته بالا ایجاد کرده باشه،مستمری عالی دریافت خواهید کرد؛

Sent from my E5823 using Tapatalk
ممنون از راهنماییتون
برای اینکه مستمری مناسب داشته باشیم بعد از ده سال بنظرتون سالانه 1200000تومن مناسبه یا کمه؟ بنظرتون پرداخت چه مبلغی سالانه بعد 10سال مستمری مناسب میشه گرفت ؟بیمه (ما) مورد نظرمه[/QUOTE]
عوامل زیادی در ایجاد ذخیره اندوخته شما تاثیر دارد که بهتر هست از سیستم استعلام استفاده کنید

http://life.bimehma.ir/index.aspx?siteid=4&fkeyid=&siteid=4&pageid=422
من قصد گرفتن وام از بیمه عمر دارم و سوالم اینه اگر وام بگیرم آیا ارزش بازخرید آینده از اون جدولی که بم داده کم میشه؟به عبارت دیگر وام بیمه عمر در ارزش بازخرید تغییری ایجاد میکند؟

Sent from my PadFone 2 using Tapatalk
خیر اگر وام بگیرید هیچ تغییری در ذخیره اندوخته شما ایجاد نخواهد شد؛بجز در بیمه ملت؛
علت این هست که در بقیه بیمه ها بهره وام سود تضمینی+۴ هست اما در بیمه ملت یکساله ۳.۵%،دوساله ۴.۵% و سه ساله ۶ درصد بهره وام هست؛و پول از ذخیره اندوخته شما کسر میشه و در مدت بازپرداخت اقساط به ذخیره اضافه میشن؛به مابقی ذخیره اندوخته مثل قبل سود تعلق میگیره

mz8739

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ممنون از راهنماییتون
برای اینکه مستمری مناسب داشته باشیم بعد از ده سال بنظرتون سالانه 1200000تومن مناسبه یا کمه؟ بنظرتون پرداخت چه مبلغی سالانه بعد 10سال مستمری مناسب میشه گرفت ؟بیمه (ما) مورد نظرمه
عوامل زیادی در ایجاد ذخیره اندوخته شما تاثیر دارد که بهتر هست از سیستم استعلام استفاده کنید

خیر اگر وام بگیرید هیچ تغییری در ذخیره اندوخته شما ایجاد نخواهد شد؛بجز در بیمه ملت؛
علت این هست که در بقیه بیمه ها بهره وام سود تضمینی+۴ هست اما در بیمه ملت یکساله ۳.۵%،دوساله ۴.۵% و سه ساله ۶ درصد بهره وام هست؛و پول از ذخیره اندوخته شما کسر میشه و در مدت بازپرداخت اقساط به ذخیره اضافه میشن؛به مابقی ذخیره اندوخته مثل قبل سود تعلق میگیره

Sent from my E5823 using Tapatalk[/QUOTE]

mz8739

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ممنون از راهنماییتون
برای اینکه مستمری مناسب داشته باشیم بعد از ده سال بنظرتون سالانه 1200000تومن مناسبه یا کمه؟ بنظرتون پرداخت چه مبلغی سالانه بعد 10سال مستمری مناسب میشه گرفت ؟بیمه (ما) مورد نظرمه

Sent from my E5823 using Tapatalk[/QUOTE]

من الان بیمه پاسارگاد هستم و به پول نیاز پیدا کردم، اقساط رو سه ماهه پرداخت میکنم و یک جدول هم به من دادن،پس طبق گفته شما وام هیچ تغییری در ارزش بازخرید های سال های آینده نداره؟ و سوال دوم اگر وام حدود یک و نیم بشه و بخوام یک ساله برگردونم،هر قسط حدودا چقدر میشه؟

mz8739

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من الان بیمه پاسارگاد هستم و به پول نیاز پیدا کردم، اقساط رو سه ماهه پرداخت میکنم و یک جدول هم به من دادن،پس طبق گفته شما وام هیچ تغییری در ارزش بازخرید های سال های آینده نداره؟ و سوال دوم اگر وام حدود یک و نیم بشه و بخوام یک ساله برگردونم،هر قسط حدودا چقدر میشه؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110

بلی با پرداخت وام هیچ تغییری در ارزش بازخریدی و ذخیزه اندوخته ایجاد نمیشه؛
مگر اینکه در زمان وام داشتن،بیمه گذار فوت کنه که بلاجبار مبلغ باقی مانده از وام از غرامت پرداختی به ذی نفعان کم میشه

فکزدکنم بهره فنی شما ۱۸ باشه که بهره وام باید ۲۲ بشه و برای مبلغ ۱.۵ میلیون بکساله هر قسط حدود ۱۴۰ تومن میشه

ramz60

Registered User
لایک‌ها
47
life_insurance_2.jpg

_tmRising

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من مشاوره میخواستم در مورد بیمه عمر پاسارگاد
تو سایت بیمه این شرکت یه جدولی هست در مورد مبلغها
الان مثلا بیمه عمر بگیرم 30ساله ماهی50 تومن
یعنی 600تومن سالی و این مبلغ رو سالیانه بریزم
بدون 10 درصد سالیانه
برای مبالغ اون جدول باید درصد سالیانه رو هم اضافه کنم ؟یا این مبلغها بدون درصد سالیانه حساب شدن؟

Ebehrooz

Registered User
لایک‌ها
175
دوستان بیمه عمر تفاوتش بابیمه هایی که مستمری می دهد چیست
ایا درست متوجه شدم بیمه عمر در پایان مبلغی به عنوان اندوخته به بیمه گذارمی دهد
ولی بیمه های مستمری ماهانه یه بازنشستگی پرداخت می کنند

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام دوستان
من مشاوره میخواستم در مورد بیمه عمر پاسارگاد
تو سایت بیمه این شرکت یه جدولی هست در مورد مبلغها
الان مثلا بیمه عمر بگیرم 30ساله ماهی50 تومن
یعنی 600تومن سالی و این مبلغ رو سالیانه بریزم
بدون 10 درصد سالیانه
برای مبالغ اون جدول باید درصد سالیانه رو هم اضافه کنم ؟یا این مبلغها بدون درصد سالیانه حساب شدن؟
معمولا این جدول ها که با پرداخت کم ذخره زیاد تولید میکنه با افزایش‌نرخ سالانه هست،چیزی که بشما نمیگن؛
بهترین کار اینه که به نمایندگی مراجعه کنین استعلام مخصوص‌شرایط خودتونو بگیرین یا از سیستم انلاین شرکت های ما،پارسیان،ملت،کارافرین،اسیا و البرز و مشابه استفاده کنین
دوستان بیمه عمر تفاوتش بابیمه هایی که مستمری می دهد چیست
ایا درست متوجه شدم بیمه عمر در پایان مبلغی به عنوان اندوخته به بیمه گذارمی دهد
ولی بیمه های مستمری ماهانه یه بازنشستگی پرداخت می کنند

بیمه هایی که فقط بعنوان بیمه مستمری فروخته بشن،مبلغ اندوخته رو فقط بصورت مستمری پرداخت میکنن،بیمه های عمر(عمر و سرمایه گذاری،آتیه و ....) مبلغ اندوخته رو به شما باید یکجا پرداخت کنند اما در صورت درخواست در اخر میتونن بجای یکجا،مستمری پرداخت کنن؛

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ebehrooz

Registered User
لایک‌ها
175
دوستان یه سوال برام پیش اومده من با بیمه قرارداد می بندم که مثلا تا ۶۰سالگی بیمه بریزم که بشه ۳۰سال بعددرخواست کنم تا ۹۰سالگی مستمری دریافت کنم اگرکسی دقیقا شرایط وپرداختی هاش مثل من باشه ولی درخواست کنه مثلا تا۱۰۰سالگی مستمری پرداخت بشه ایا پرداختی ماهانه مستمری اون شخص از من درهرماه کمترخواهدبود چون اون۱۰سال اضافه ترهست
منظورم این هست که مبلغ ذخیره هربیمه گذارثابت هست وچون بایدتقسیم برتعدادماههای پرداختی بشه
یا اصلا نحوه محاسبه چیزدیگری هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان یه سوال برام پیش اومده من با بیمه قرارداد می بندم که مثلا تا ۶۰سالگی بیمه بریزم که بشه ۳۰سال بعددرخواست کنم تا ۹۰سالگی مستمری دریافت کنم اگرکسی دقیقا شرایط وپرداختی هاش مثل من باشه ولی درخواست کنه مثلا تا۱۰۰سالگی مستمری پرداخت بشه ایا پرداختی ماهانه مستمری اون شخص از من درهرماه کمترخواهدبود چون اون۱۰سال اضافه ترهست
منظورم این هست که مبلغ ذخیره هربیمه گذارثابت هست وچون بایدتقسیم برتعدادماههای پرداختی بشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

ذخیره اندوخته تشکیل شده هر فرد با فرد دیگه تفاوت داره،چون سرمابه فوت تعیین شده،پوشش های اضافی،خطر فوت فرد میتونه تفاوت داشته باشه و همچنین واریزی ماهانه هر فرد بسته به شرایط اقتصادیش میتونه متفاوت باشه؛
حتی میزان افزایش‌سالانه پرداختی و افزایش سالل مستمری هم میتونه متفاوت تنظیم بشه؛
اما خوب اگه همه چیز یکسان باشه بلی مستمری ۳۰ ساله با ۴۰ ساله تفاوتی در مبلغ خواهد داشت؛
اما شما دو بیمه عمر یکسان در دو فرد کمتر‌پیدا خواهید کرد!

البته در میزان مستمری،سود تعیین شده مستمری توسط بیمه مرکزی هم موثر هست چو ن در‌واقع مستمری این هست که مبلغ اندوخته شما نزد بیمه با سود از پیش‌تعیین شده بیمه مرکزی، میماند و با توجه به اون و مدت مسمتری،میزان مستمری ماهانه تعیین میشود؛پس محاسبه چندان ساده نیست
ببینید بیمه عمر مثل تامین اجتماعی نه نیازی‌به "بیمه ریختن داره" نه نیاز به "تکمیل ۳۰‌سال" ؛همچنین پرداختی بیمه عمر بهتر هست سالانه باشه؛
و اینکه بیمه عمر‌هر نفر با شرایط اقتصادی و توانایی خودش تنظیم میشه نه مثل تامین اجتماعی یکسان و اجباری

rasana

Registered User
لایک‌ها
34
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز در صورت انتخاب شما برای دریافت مستمری،این مستمری مادام العمر خواهد بود
اگه مبلغ رو بصورت یکجا بخواهید دریافت کنید،مستمری نخواهید داشت

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر:
http://chatresabz.ir
@azizyousefi
09380986389
عزیز یوسفی

فرستاده شده از CHM-U01ِ من با Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوست عزیز در صورت انتخاب شما برای دریافت مستمری،این مستمری مادام العمر خواهد بود
اگه مبلغ رو بصورت یکجا بخواهید دریافت کنید،مستمری نخواهید داشت

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر:
http://chatresabz.ir
@azizyousefi
09380986389
عزیز یوسفی

فرستاده شده از CHM-U01ِ من با Tapatalk

جسارتا حداقل در مورد 2 بیمه پارسیان و ما که بنده اطلاع دارم مستمری به سه صورت ارائه میشه:یا با دوره معین یا مادام العمر یا مادام العمر+دوره تضمین
که خوب انتخاب بین هر گزینه با توجه به نیاز بیمه گذار منطقی تر هست؛ایراد مادامالعمر این هست که با فوت مثلا در 70 سالگی مستمری قطع میشه اما در صورتی که دوره تضمین برای مستمری مادام العمر تعیین شده باشه مثلا تا 20 سال بعد از فوت به مازماندگان مستمری تعلق میگره؛
اگر شرکتی انتخاب نوع مستمری برای بیمه گذار رو نداشته باشه بنظرم ایرادی هست که باید برطرف بشه

hogershop

Registered User
لایک‌ها
131
ذخیره اندوخته تشکیل شده هر فرد با فرد دیگه تفاوت داره،چون سرمابه فوت تعیین شده،پوشش های اضافی،خطر فوت فرد میتونه تفاوت داشته باشه و همچنین واریزی ماهانه هر فرد بسته به شرایط اقتصادیش میتونه متفاوت باشه؛
حتی میزان افزایش‌سالانه پرداختی و افزایش سالل مستمری هم میتونه متفاوت تنظیم بشه؛
اما خوب اگه همه چیز یکسان باشه بلی مستمری ۳۰ ساله با ۴۰ ساله تفاوتی در مبلغ خواهد داشت؛
اما شما دو بیمه عمر یکسان در دو فرد کمتر‌پیدا خواهید کرد!

البته در میزان مستمری،سود تعیین شده مستمری توسط بیمه مرکزی هم موثر هست چو ن در‌واقع مستمری این هست که مبلغ اندوخته شما نزد بیمه با سود از پیش‌تعیین شده بیمه مرکزی، میماند و با توجه به اون و مدت مسمتری،میزان مستمری ماهانه تعیین میشود؛پس محاسبه چندان ساده نیست
ببینید بیمه عمر مثل تامین اجتماعی نه نیازی‌به "بیمه ریختن داره" نه نیاز به "تکمیل ۳۰‌سال" ؛همچنین پرداختی بیمه عمر بهتر هست سالانه باشه؛
و اینکه بیمه عمر‌هر نفر با شرایط اقتصادی و توانایی خودش تنظیم میشه نه مثل تامین اجتماعی یکسان و اجباری

1-میشه توضیح بدید برای چی بهتره پرداخت حق بیمه عمر سالانه باشه ؟؟ برتریش نسبت به ماهانه چیه ؟!
2-برای اینکه بعد از بازنشستگی بتونیم حداقل 2 الی3 میلیون مستمری بگیریم باید ماهیانه یا سالیانه چقدر پرداخت کنیم که بعد 30 الی 40 سال که درخواست بازنشستگی دادیم اینچنین مستمری بگیریم ( البته این رقم که نام بردم مطمئنا 30 سال بعد معنی نداره ولی بطور حدودی و تخمینی گفتم یعنی اینکه مبلغ متوسطی باشه وکم نباشه)
3-دوره تضمین که برای پرداخت بعد از فوت هست برای همه بیمه ها هست؟هزینه اضافه داره؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
1-میشه توضیح بدید برای چی بهتره پرداخت حق بیمه عمر سالانه باشه ؟؟ برتریش نسبت به ماهانه چیه ؟!
2-برای اینکه بعد از بازنشستگی بتونیم حداقل 2 الی3 میلیون مستمری بگیریم باید ماهیانه یا سالیانه چقدر پرداخت کنیم که بعد 30 الی 40 سال که درخواست بازنشستگی دادیم اینچنین مستمری بگیریم ( البته این رقم که نام بردم مطمئنا 30 سال بعد معنی نداره ولی بطور حدودی و تخمینی گفتم یعنی اینکه مبلغ متوسطی باشه وکم نباشه)
3-دوره تضمین که برای پرداخت بعد از فوت هست برای همه بیمه ها هست؟هزینه اضافه داره؟

۱- چون در بیمه عمر سود بصورت بهره مرکب محاسبه میشه پرداخت اقساطی ماهانه سود کمتری ایجاد میکنه؛
۲-پرداخت سالانه ۱۲۰۰۰۰۰ تومن بدون افزایش حق بیمه مستمری ۲ میلیونی ایجاد میکنه و اگه افزایش ۵% به حق بیمه اضافه براحتی مستمری از ۳ میلیون بیشتر میشه
البته این محاسبه حداقلی هست و با سود تضمینی حساب شده و با وارد شدن سود مشارکت به محاسبه تمام این اعداد افزایش چشمگیری خواهند داشت
۳-دوره تضمین هرینه نداره اما در محاسبات تغییر ایجاد میکنه؛اصولا باید تمام شرکت ها دوره تضمین هم داشته باشن که خوب میتونین از نماینده استعلام مستمری رو بشیوه دلخواه تفاضا کنین؛

ramz60

Registered User
لایک‌ها
47
کدام شرکت های بیمه ای بیشترین سود را در بیمه عمر میدهند؟

برای پاسخ به این سوال باید دو نوع سودی که به بیمه های عمر تعلق میگیرد را بررسی کرد: سود تضمینی و سود پیشبینی (سود مشارکت).

در زمینه سود تضمینی تمامی شرکتهای بیمه بر اساس قانون واحد بیمه مرکزی عمل میکنند لذا هیچ تفاوتی ندارند.

در زمینه سود پیش بینی رقابت بین شرکتها برای پرداخت سود بیشتر وجود دارد. ولی با مقایسه میانگین سود پرداختی آنها در پنج سال اخیر، اختلاف بسیار اندکی بین سود پرداختی آنها دیده میشود. این اختلاف در حد یک یا حداکثر دو درصد است که تاثیر تعیین کننده ندارد.

با توجه به مطالب عرض شده، به بیمه گزاران محترم توصیه میشود در مقایسه شرکتهای بیمه، پوششها و خدمات آنها را بیشتر مد نظر قرار دهند.

مرکز مشاوره بهترین بیمه عمر
https://www.bestlifeinsurance.ir

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
کدام شرکت های بیمه ای بیشترین سود را در بیمه عمر میدهند؟

برای پاسخ به این سوال باید دو نوع سودی که به بیمه های عمر تعلق میگیرد را بررسی کرد: سود تضمینی و سود پیشبینی (سود مشارکت).

در زمینه سود تضمینی تمامی شرکتهای بیمه بر اساس قانون واحد بیمه مرکزی عمل میکنند لذا هیچ تفاوتی ندارند.

در زمینه سود پیش بینی رقابت بین شرکتها برای پرداخت سود بیشتر وجود دارد. ولی با مقایسه میانگین سود پرداختی آنها در پنج سال اخیر، اختلاف بسیار اندکی بین سود پرداختی آنها دیده میشود. این اختلاف در حد یک یا حداکثر دو درصد است که تاثیر تعیین کننده ندارد.

با توجه به مطالب عرض شده، به بیمه گزاران محترم توصیه میشود در مقایسه شرکتهای بیمه، پوششها و خدمات آنها را بیشتر مد نظر قرار دهند.

مرکز مشاوره بهترین بیمه عمر
https://www.bestlifeinsurance.ir
توی کدام سایت میشه سود پیشبینی (سود مشارکت) همه بیمه ها رو با هم مقایسه کرد؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
توی کدام سایت میشه سود پیشبینی (سود مشارکت) همه بیمه ها رو با هم مقایسه کرد؟
هیچجا!
در همین انجمن در تاپیک زیر سود مشارکت شرکت های بیمه رو جمع آوری کرده ام و نوشته ام
لطفا از ابتدا پست ها رو مطالعه بفرمایید
https://forum.persiantools.com/thre...عمر-و-سرمایه-گذاری-و-انتخاب-شرکت-بیمه.767330/

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
هیچجا!
در همین انجمن در تاپیک زیر سود مشارکت شرکت های بیمه رو جمع آوری کرده ام و نوشته ام
لطفا از ابتدا پست ها رو مطالعه بفرمایید
https://forum.persiantools.com/thre...عمر-و-سرمایه-گذاری-و-انتخاب-شرکت-بیمه.767330/
به نظرتون بیمه عمر تامین اجتماعی بهتره یا این بیمه ها؟

خودتون به شخصه اگه بخواهید بیمه عمر بگیرید سراغ کدام بیمه میرفتید؟

مثل اینکه توی همین تاپیک بود که بچه ها بیمه کارآفرین رو توصیه کرده بودن

نظرتون راجع به کارآفرین چیه؟

بالا