برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
همون هاست که گفتم
اما اتکایی شدن یعنی انتقال تعهد شرکت بیمه به بیمه اتکایی

با تشکر از توضیحاتتتون اما کلا این قضیه برای من گنگه
طبق ماده 71 نصف حق بیمه رو میدن به بیمه مرکزی
یعنی اگه من ماهانه 50 تومن تو 20 سال پرداخت کنم جمع پرداختیم میشه 12 میلیون یعنی 6 میلیونشون میدن بیمه مرکزی درسته ؟
خب پس این پولی که میدن بیمه مرکزی دیگه توسط بیمه سرمایه گذاری نمیشه دیگه دست بیمه مرکزی میمونه؟

پ.ن
41720149667651042546_2017-06-05%2008_27_41-%D9%88%D8%B1%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D9%89%20%DB%8C%D8%A7%20%D8%A7%D9%86%D8%AD%D9%84%D8%A7%D9%84%20%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%20%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87%20_%20%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87%20%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D8%AF.png

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
با تشکر از توضیحاتتتون اما کلا این قضیه برای من گنگه
طبق ماده 71 نصف حق بیمه رو میدن به بیمه مرکزی
یعنی اگه من ماهانه 50 تومن تو 20 سال پرداخت کنم جمع پرداختیم میشه 12 میلیون یعنی 6 میلیونشون میدن بیمه مرکزی درسته ؟
خب پس این پولی که میدن بیمه مرکزی دیگه توسط بیمه سرمایه گذاری نمیشه دیگه دست بیمه مرکزی میمونه؟
پرداخت شما دو قسمت دارد
یکی هزینه بیمه گری برای پوشش عمر یا پوشش های اضافی،بقیه پرداخت شما سرمایه گذازی میشود
اتکایی شدن مربوط به بیمه گری هست

اما در حال حاصر طی ٦-٧ سال سابقه بیمه عمر جدید در کشور،سود های شرکت ها اعلام و به اندوخته بیمه گذار واریز شده است

سود بیمه عمر،سود حقیقی هست
یعنی شرکت قطعا به سود رسیده که از ان 85% به بیمه گذار پرداخت میکند

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
پرداخت شما دو قسمت دارد
یکی هزینه بیمه گری برای پوشش عمر یا پوشش های اضافی،بقیه پرداخت شما سرمایه گذازی میشود
اتکایی شدن مربوط به بیمه گری هست

اما در حال حاصر طی ٦-٧ سال سابقه بیمه عمر جدید در کشور،سود های شرکت ها اعلام و به اندوخته بیمه گذار واریز شده است

سود بیمه عمر،سود حقیقی هست
یعنی شرکت قطعا به سود رسیده که از ان 85% به بیمه گذار پرداخت میکند

داداش زیر دیپلم بگی ممنونت میشم
یعنی چی قطعا به سود رسیده ؟

الان یعنی تا اینجا حرف من درست بود یعنی اگه بیمه ورشکست شه بیمه مرکزی همون حق بیمه گری میده یعنی همون 6 تومن که دادن بهش ؟

رسما متن ماده 71 میگه بیمه مرکزی نسبت به همون میزانی که دریافت کرده کمک میکنه !
و ضمانتی راجبع سود های گفته شده نداده بیمه مرکزی

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
داداش زیر دیپلم بگی ممنونت میشم
یعنی چی قطعا به سود رسیده ؟

الان یعنی تا اینجا حرف من درست بود یعنی اگه بیمه ورشکست شه بیمه مرکزی همون حق بیمه گری میده یعنی همون 6 تومن که دادن بهش ؟
در بانک به شما میگویند ٢٠ درصد سود میدهم،کا ی ندارد که از سرمابه گذاری پول شما ٢٠درصد سود کرده،١٠درصد یا ٣٠ درصد
اما در بیمه عمر یک سود تضمینی داریم که اگر شرکت حتی به سود هم نرسد باید پرداخت کند،اما اثل سود مشارکت هست
یعنی شرکت پول شمارو سرمایه گذاری میکند،از منافع ان سرمایه گذازی سود حاصل شده بین شما و شرکت تقسیم میشود
٨٥% سهم بیمه گذار و ١٥% سهم شرکت
پس یعنی وقتی شرکت اعلام میکند سود ٢٢% هست یعنی قطعا شرکت به سود رسیده که سهم شما سود ٢٢ درصدی هست

در مورد دئم نه ٦ میلیون نبست
اتکایی شدن یعنی انتقال ریسک
مثرا بک نفر با سرمایه فوت ١٠٠ میلیون خودش را بیمه کرده است،در صورت فئت ش کت باید این سرمایه فوت را بپردازد،اما اگر شرکت نداشته باشد بدهد،بیمه مرکزی چون قبول اتکایی کرده باید همه ١٠٠ میلیون را بپردازد
کاری به ان ٥٠% نداریم! این ٥٠% حق اتکایی کردن هست و چیزی هست که بین شرکت بیمه و بیمه اتکایی هست

درست مثل اینکه شما یک میلیون میدهید و بیمه بدنه ١٠٠ میلیونی میخرید،در زمان جبران خسارت باید شرکت ١٠٠ میلیون به شما بدهد

حالا فرض کنید همین شرکت بیمه بدنه شما رو نزد شرکت دیگر اتکایی کند،مثلا ٣٠ درصد حق بیمه را به شرکت اتکایی بپردازد
در صورتی که ورشکستگی برای شرکت ائل ایجاد شود درصورتی که شما از شرکت خسارت ١٠٠ میلیون را بخواهید شرکت اتکایی باید همه را 100 میلیون را پرداخت کند نه ٣٠% ان

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
اما چیزی که ماده 71 میگه مغایر با این چیزی هست که شما میگید
قضیه بیمه ماشین فرق داره اون بیمه 100 میلیونی رو همه که استفاده نمیکنن (یعنی امکان نداره همه ماشینا تصادف کنن)
بنابراین چون برای همه نیست امکان تامین مالی هستش اما تو بیمه عمر اینجوری نیست
بیمه اتکاییم اسمش با خودشه یعنی تکیه کردن نه این که تمام ضر رو جبران کردن تو متنم گفتعه نسب به مبالغ دریافتی جبران میکنه خودتونم پست بالایی گفتید اتکا مربوط به بیمه گری هستش نه سرمایه گذاری

نسبت به حق بیمه های دریافتی اتکایی عمل نموده تا سهمی مشخص از ضرر زیان را جبران کرده

41720149667651042546_2017-06-05%2008_27_41-%D9%88%D8%B1%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D9%89%20%DB%8C%D8%A7%20%D8%A7%D9%86%D8%AD%D9%84%D8%A7%D9%84%20%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%20%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87%20_%20%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87%20%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D8%AF.png

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
اون متن توی پرانتز،توضیح سایت مربوطه در مورد این قانون هست که با توجه به تعریف اتکایی،بنظر غلط هست
با توجه به تعریف و قانون اتکایی نظر من همان هست که گفتم
حال هرچه بنظر مخاطب صحیح تر بنظر میاید باید بپذیرد

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
دوستان عزیز باتوجه به کنجکاوی و کسب اطلاعات راجبع این ماده 71 با بیمه مرکزی تماس گرفتم

جواب کارشناس بیمه مرکزی در مورد ماده 71 این بود که طبق قانون بیمه اتکایی که تو سال های قبل 50 درصد بوده برای بیمه عمر بعد شده 45 درصد از سال 95 شده 25 درصد گفت بیمه مرکزی در قبال این 25 درصدی که گرفته مسئولیت پرداخت داره نه 100%
البته بعضی نمیدونم رو چه حسابی میگن 100 درصد حمایت میکنه که همچین چیزی صحت نداره
یعنی به فرض مثال اگه قرار باشه بعد 20 سال 200 میلیون پرداخت کنن در صورت ورشکستگی بیمه مرکزی سهم خودش از بیمه اتکایی که میشه 50 میلیون رو میده
البته کاملا منطقیه بیمه مرکزی نسبت به پولی که گرفته تضمین میده نه چیزی دیگه هیچ اداره یا فرد واسه کاری که کسی دیگه کرده تاوان نمیده
موفق باشید

Last edited:

Handel

Registered User
لایک‌ها
397
اولا هنوز سه جهار سال دیگه مونده که بیمه های عمر امروزی به ١٠ سال برسن،برای دیدن اینکه چقدر ذخیره ایجاد شده بشتگی به شرکت داره چون ٥ سال گذشته شرکت ها سود مختلفی داده اند
اما اگه بخوایم از امروز شروع کنیم،ذخیره تضمینی برای چنین پرداختی حدود ٣٠ میلیون خواهد بود
با عنایت به اینکه ١٠ سال برای رسیدن به سود در بیمه عمر زمان کمی هست،بیمه عمر حداقل باید ٢٠ ساله باشد
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید ذخیره تضمینی یعنی چی یعنی اگه با این شرایط بیمه بگیرم بعدا از بیست سال 30 میلیون به من میدن؟

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
الان من از سال 92 دارم برای بیمه عمر پاسارگاد ماهانه حق بیمه پرداخت میکنم
الان اگه بخوام کلا حسابم رو ببندم و بازخرید کنم، در این صورت کل پول ذخیره شده رو بهم میدن یا درصدی بهم برمیگردونن؟؟
شرایط خاصی که نداره؟؟

ramz60

Registered User
لایک‌ها
47
اندوخته بیمه عمر را نباید با سپرده بانکی مقایسه کرد. پوششهای بیمه عمر مهم تر هستند. قرار نیست یک نفر همه سرمایه خود را در یکجا سرمایه گذاری کند. صلاح هم نیست. سپرده بانکی، زمین، طلا، دلار، سهام و غیره گزینه های مختلف موجود برای سرمایه گذاری هستند. هر کدام هم مزایای و معایب خودشان را دارند. ولی به نظر من بیمه عمر علاوه بر بحث سرمایه گذاری، پوششهایی را ارائه میکند که هیچ سرمایه گذاری دیگری آنرا ندارد. این پوششها برای همه ضروری است. لذا توصیه میشود حداقل یک بیمه عمر داشته باشید سپس با خیال راحت در جاهای دیگر هم سرمایه گذاری کنید.

frdsbi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با توجه به نزدیک بودن شرایط و سوددهی اکثر شرکت ها در حال حاضر ۳ گزینه برتر نسبت به سوددهی ، شرایط بهتر و برتر بودن رو لطف می کنید نام ببرید ؟

بهترین روش پرداخت که هم پوشش های مناسب رو داشته باشیم و هم از بابت سرمایه گذاری مناسب باشه رو هم لطف کنید توضیح دهید ؟

مثل پرداخت سالیانه ، تورم چند درصد ؟

با تشکر از همگی

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
دوستان کسی در این مورد اطلاعی نداره؟؟

الان من از سال 92 دارم برای بیمه عمر پاسارگاد ماهانه حق بیمه پرداخت میکنم
الان اگه بخوام کلا حسابم رو ببندم و بازخرید کنم، در این صورت کل پول ذخیره شده رو بهم میدن یا درصدی بهم برمیگردونن؟؟
شرایط خاصی که نداره؟؟

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
دوستان بهترین بیمه عمر چیه بنظرتون از چند سالگی بریزیم بهتره و کدوم مطمئنتره

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
با توجه به نزدیک بودن شرایط و سوددهی اکثر شرکت ها در حال حاضر ۳ گزینه برتر نسبت به سوددهی ، شرایط بهتر و برتر بودن رو لطف می کنید نام ببرید ؟

بهترین روش پرداخت که هم پوشش های مناسب رو داشته باشیم و هم از بابت سرمایه گذاری مناسب باشه رو هم لطف کنید توضیح دهید ؟

مثل پرداخت سالیانه ، تورم چند درصد ؟

با تشکر از همگی
شراط شرئت ها تقریبا با هم برابر هست،و بطوز عام فرقی ندارند مگر اینکه پوشش خاصی اهمیت ویژه ای برای شما داشته باشد که بخواهید با توجه به ان شرکت خاصی رو انتخاب کنید

از نظر سود ٥-٦ سال گذشته،پارسیان،ملت و سامان بیشترین سود رو داشته اند و ٣ سال گذشته سود ما از همه بیشتر بوده،بیمه ایران و سرمد هم دو سال اخر رو خوب شروع کرده
بقیه بیمه ها هم مثل رازی و کوثر سود مناسب داشته اند اما در زمینه عمر کمتر مطرح بوده اند ولی دارند جایگاه خودشون رو پیدا میکنن

در کل برای انتخاب شرکت به سطح تولنگری چند سال گذشته نگاه کنید
بهترین روش پرداخت سالانه و به اندازه حداقل ١/١٢ درامد سالانه هست و بهتر نست افزایش سالانه ٥-١٠ درصد باشد
دوستان کسی در این مورد اطلاعی نداره؟؟
در صورت فسخ بیمه زیر ٥ سال از ارزش بازخریدی مقداری کسر میشه
بعد از دو سال ٩٢%،سه سال ٩٤%،چها سال ٩٦% و پنج سال ٩٨% ارزش بازخریدی پرداخت میشه
دوستان بهترین بیمه عمر چیه بنظرتون از چند سالگی بریزیم بهتره و کدوم مطمئنتره
بهترین حالت بیمه عمر از شروع جوانی و اغاز کار و کسب درامد هست و بهتر هست تا میان سالی و زمان بازنشستگی یعنی حدود ٥٥تا٦٠ سالگی باشد
مدت بیمه عمر بهتر هست زیر ٢٠ سال نباشد

در مورد انتخاب شرکت سطح توانگری رو مد نظر قرار بدین

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
والا نظرم روی تامین اجتماعی هست موافقید؟

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
والا نظرم روی تامین اجتماعی هست موافقید؟

تامین اجتماعی مشکلی که داره اختیارت دست خودت نیست یعنی مبلغو اونا تعیین میکنن
مثلا ما ده سال پیش که بیمه شروع کردیم فکر نمیکردیم الان برسه به فصلی(3ماه) 800 هزار تومن!!
یعنی واقعا قیمتش خیلی بالاست

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
الان ۳ ماه ۸۰۰ تومنه؟

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
در صورت فسخ بیمه زیر ٥ سال از ارزش بازخریدی مقداری کسر میشه
بعد از دو سال ٩٢%،سه سال ٩٤%،چها سال ٩٦% و پنج سال ٩٨% ارزش بازخریدی پرداخت میشه
ببخشید یعنی بعد از 5 سال 98 درصد از اصل پولم کم میشه؟؟ یا منظور کسر از اصل پولم بعلاوه سود پولم هستش؟؟

بالا