برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
دوستان همه بیمه های عمر سوددهی دارن؟؟ معمولا سودشون بالای 10 درصده درسته؟
الان مثلا بیمه عمر پاسارگاد یجا زده با سود 18 درصد یجا هم زده با سود 20 درصد. الان دقیقا پاسارگاد چند درصده؟

بعد از 30 سال موقع بازخرید این سود رو حساب میکنن و اصل پول رو همراه با سود میدن درسته؟؟

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
دوستان سوالی دارم اگه ممکنه جواب بدین : تشکر

1- روش بستن بیمه تامین اجتماعی چجوریه ؟ آیا سوابق بیمه که قبلا پرداخت کردم با این بستن از بین میره ؟ ( یکسال بیمه کارگری بودم و خودم حق بیمه ام را پرداخت میکردم )
2- مثلا میشه حق بیمه فقط ماه تیر رو به تنهایی حذف کرد تا از یه شرکت دیگه ای حق بیمه ماه تیر ام برام ثبت کنند ؟

ممنون

چیزی به نام بستن یا بازخرید در. بیمه تامین اجتماعی وجود ندارد از هروقت حق بیمه پرداخت نشه سابقه تون مسکوت ممیونه تا زمانی که مجدد حق بیمه پرداخت بشه شما لازم نیست کاری انجام بدید

جواب سوال دومتون هم به کل منفی هست امکان پذیر نیست چنین چیزی

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
من الان برای بیمه تامین اجتماعی دارم بعد 6-7 سال ماهی 205 تومن میریزم و هر سال هم 50 تومنی اضافه میشه یعنی حساب کردم اگر درامدم زیادتر نشه چندسال دیگه کل درامدم رو باید بیمه بدم! چه بیمه ای توصیه میکنید که واریزش کمتر باشه و یه حداقل حقوقی توی بازنشستگی بده!؟

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
من الان برای بیمه تامین اجتماعی دارم بعد 6-7 سال ماهی 205 تومن میریزم و هر سال هم 50 تومنی اضافه میشه یعنی حساب کردم اگر درامدم زیادتر نشه چندسال دیگه کل درامدم رو باید بیمه بدم! چه بیمه ای توصیه میکنید که واریزش کمتر باشه و یه حداقل حقوقی توی بازنشستگی بده!؟
من بیمه کارگری فنی حرفه ای گرفته ام ماهی 80 تومن میریزم .

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
شرایطش چی بود؟

من نه کارگرم و نه کارگاه دارم . اول رفتم فنی حرفه ای مدرک برق ساختمون درجه 3 گرفتم ( شنیدم فقط برای بیمه درجه سه ها قبول میکنن ) . ...... بعد مدرک رو تحویل تامین اجتماعی دادم و گذاشتنش تو نوبت ...... بعد از چند ماه تو نوبت بودن ( خودم پیگیری می کردم هی میگفتن سهمیه نداریم و این جور حرفا ) نوبتم شد ، بعدش ی سری هم رفتم کمیسون پزشکی آزمایش چشم و گوش و... اینا .... بعد قبولی پزشکی نامه تو میبری تامین اجتماعی و دیگه تموم .

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
اونوقت این بازنشستگیش چقدره؟! هر سال چقدر اضافه میشه بهش؟ چندسال باید بدی؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان همه بیمه های عمر سوددهی دارن؟؟ معمولا سودشون بالای 10 درصده درسته؟
الان مثلا بیمه عمر پاسارگاد یجا زده با سود 18 درصد یجا هم زده با سود 20 درصد. الان دقیقا پاسارگاد چند درصده؟

بعد از 30 سال موقع بازخرید این سود رو حساب میکنن و اصل پول رو همراه با سود میدن درسته؟؟
سود تضمینی بیمه عمر در حال حاضر ١٦ دوسال اول،١٣ دو سال دوم و سالهای بعد ١٠ هست
اما سال گذشته که زمان قرارداد شما بوده سودش،١٨ برای ٥ سال اول ١٥ برای ٥ سال دوم و ١٠ برای بقیه سالهاست
این سود تضمینی و حداقلی هست اما شرکت ها علاوه بر این یک سود مشارکت هم دارند که در حاصل از پرداخت ٨٥درصد منافع سرمایه گذاری حق بیمه ها به بیمه گذار هست
این سود مشارکت در شرکت ها تا الان همگی بیشتر از ١٨ بوده که اغلب شرکت ها بالای ٢٠ پرداخت کرده اند

این سود هر سال یا دو سال اعلام میشه و به صندوق ذخیره بیمه شده اضافه میشه
زمان بازخرید،صندئق ذخیره با حساب این سود ها پرداخت میشه

بیمه پاسارگاد سال ٩٤ و ٩٥ رو اعلام نکرده اما ٩١ دا ٩٣ به ترتیت ٢٠%،٢٠% و ٢٢% بوده

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
دوستان این سوال رو توی تاپیک دیگه ای پرسیدم ولی جوابی نگرفتم:

میخواستم ببینم بیمه تکمیلی تا زمانی که دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم بهم تعلق میگیره؟؟
بعد از فارغ التحصیلی و غیبت از سربازی دیگه نمیتونم از بیمه تکمیلی استفاده کنم؟؟

بعد این بیمه تکمیلی فقط شامل کارمندان دولت میشه؟ یعنی مشاغل آزاد و افراد بیکار نمیتونن بیمه داشته باشن؟؟

.LORD.

Registered User
لایک‌ها
87
سلام

در کارخانه ای به مدت 6 ماه کار میکنم،
هنوز هم بیمه نکرده اند، و میگویند که بیمه میکنیم اما زمان آن معلوم نیست

چطور میتوانم به صورت پنهانی و طوری که کسی متوجه نشود به ارگانی اطلاع بدهم که از این جریان مطلع شوند و پیگیری نمایند؟مثلا از طریق ایمیل.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
دوستان اینجا تاپیک بیمه عمر هست نه بیمه تامین اجتماعی

poyyesh

Registered User
لایک‌ها
649
یکی از دوستان زحمت بکشه با بیمه تامین اجتماعی از نظر مزایا عمر و بازنشتکی و سود و .... همه نظره یه مقایسه مختصرو مفید بکنه واقعا عالی میشه و کمک زیادی به کساییه که این تاپیکو میخوننه

مثلا ه ر دورو ماهی ۱۵۰/۲۰۰ تمن در نظر بگیره واسه حق بیمه مزایا و معایب و خوبیو بدیایه هر دو بیمه رو بگه .مرحله بمرحله . البته شاید بگید این مقایسه اشتباهه ولی واقعا مقایسه میشه در ذهن فرد و سردر گم میشه

omid109

Registered User
لایک‌ها
37
سلام بنده با دوسال پیش با دوچرخه به عابر برخوردم کرده بودک این در دوسال پیچ پلاک دستش رو درنیاورده تا دستش عقونت کرد حالا دیه اش اومده 30میلیون !!! که من هم دادخواست اعسار دادم فقط یادم رفت بیمه غمر رو در فرم بنویسم یعنی اموال منقول میشد دیگه حالا اگر دادگاه متوجه بشه برای شاهدهایم بد میشه؟ یا کلا ایراد نداره بیمه عمر رو در دادخواست اعسار نوشت؟؟!!

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
دوستان به غیر از اینکه بیمه عمر برخی پوشش های اضافه (مثل بیماری و از کار افتادگی و متمسری و...) داره. دقیقا چه تفاوتی با حساب های بانکی که سود آوره داره؟؟

یعنی من پولمو بذارم بانک بعد از چند سال سودشو بگیرم بهتره، یا همین بیمه عمر رو تا 30 سال ادامه بدم؟؟؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
یکی از دوستان زحمت بکشه با بیمه تامین اجتماعی از نظر مزایا عمر و بازنشتکی و سود و .... همه نظره یه مقایسه مختصرو مفید بکنه واقعا عالی میشه و کمک زیادی به کساییه که این تاپیکو میخوننه

مثلا ه ر دورو ماهی ۱۵۰/۲۰۰ تمن در نظر بگیره واسه حق بیمه مزایا و معایب و خوبیو بدیایه هر دو بیمه رو بگه .مرحله بمرحله . البته شاید بگید این مقایسه اشتباهه ولی واقعا مقایسه میشه در ذهن فرد و سردر گم میشه

بدلیل تفاوت ماهیت و مبنای محاسبه حق بیمه و مشتمری در تامین اجتماعی و بیمه های عمر اصلا مقایسه صحیحی نمیتوان انجام داد

چون در تامین اجتماعی شما اجبارا بر اساس قوانین دولت حق بیمه رو پرداخت میکنین و بر اساس همون قانون مستمری میگیرین که مستمری 30 سال اینده شما بر اساس قانون 30 سال دیگر هست که روشن نیست

اما در بیمه عمر شما هرچقدر توان دارید پرداخت میکنید و در پایان به متناسب با پرداختیتون مستمری میگیرین
اصل پوشش بیمه ای تامین اجتماعی هم درمانی و مربوط به بیکاری هست
در صورتی که بیمه عمر بیشتر بر مبنای فوت هست

مزیت بیمه عمر،پوشش فوت امکان بازخرید و سود مشارکت هست
دوستان به غیر از اینکه بیمه عمر برخی پوشش های اضافه (مثل بیماری و از کار افتادگی و متمسری و...) داره. دقیقا چه تفاوتی با حساب های بانکی که سود آوره داره؟؟

یعنی من پولمو بذارم بانک بعد از چند سال سودشو بگیرم بهتره، یا همین بیمه عمر رو تا 30 سال ادامه بدم؟؟؟
هدف بیمه عمر ذخیره پول بزای تامین اتیه هست
در سه جا بکمک شما میاد
فوت،تامین مالی در طول زندگی و دوران بازنشستگی و ازکارافتادگی

شما اگر قرار هست سرمایه گذاری کنید بیمه عمر بدرد شما نمیخوره،حتی برای سرمایه گذاری طولانی مدت بانک هم مناسب نیست
اما اگر هدف شما تامین اتیه هست،بیمه عمر ابزار مناسبی هست

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
بیمه عمر اگه مثلا بشخص تحت بیمه تصادف کند و دستش بشکند چیزی بهش میده؟

omid109

Registered User
لایک‌ها
37
کل پول بذاریم بانک سودشو بگیریم و سالیانه حق بیمه پرداخت بشه اینطوری با یه تیر دونشون زدنه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بیمه عمر اگه مثلا بشخص تحت بیمه تصادف کند و دستش بشکند چیزی بهش میده؟
اگر پوشش اضافی جبران هزینه حادثه رو انتخاب کرده باشین پرداخت میشه

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

بالا