برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

aliheidari020

Registered User
لایک‌ها
36
من کدوم بیمه عمر رو انتخاب کنم که بعد ده سال مستمری هم بده(حقوق ماهیانه)؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
من کدوم بیمه عمر رو انتخاب کنم که بعد ده سال مستمری هم بده(حقوق ماهیانه)؟
در تمام بیمه های بازرگانی،بعد از اتمام قرارداد،ذخیره اندوخته را یا بصورت یکجا یا مستمری پرداخت میکنند

aliheidari020

Registered User
لایک‌ها
36
در تمام بیمه های بازرگانی،بعد از اتمام قرارداد،ذخیره اندوخته را یا بصورت یکجا یا مستمری پرداخت میکنند
بیمه بازرگانی چیه؟من به یکی از شرکتهای بیمه مثل پاسارگاد مراجعه کنم بگم بیمه عمر میخوام حله؟پس همشون مستمری میدن؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بیمه بازرگانی چیه؟من به یکی از شرکتهای بیمه مثل پاسارگاد مراجعه کنم بگم بیمه عمر میخوام حله؟پس همشون مستمری میدن؟
شرکت های بیمه خصوصب مثل پارسیان و پاسارگاد و البرز و اسیا و شامان و ملت و ..... و بیمه دولتی ایران،اینها بیمه های بازرگانی هستند

بلی،بیمه عمر مختلط که با اسامی تجاری مختلف مثل بیمه عمر و سرمایه گذاری عمر و اتیه،جامع زندگی و.... شناخته میشن تهیه کنید در صورت تمایل مبلغ نهایی پایان قرارداد رو بصورت مستمری میدن

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
@mersadmobaraki
سلام
برای کسی که تحت پوشش بیمه ای نیست و بخواد بعد بازنشستگی 1- مستمری مناسبی دریافت کنه(توان مالی قابل قبولی هم داره برای پرداخت اقساط)
2-برای تامین اتیه و کمک هزینه های درمانی هم باشه
کدام شرکت رو و چه بیمه ای رو پیشنهاد میکنید ؟
پرداخت سالیانه به صرفه تر هست یا بصو.رت ماهیانه پرداخت بشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
@mersadmobaraki
سلام
برای کسی که تحت پوشش بیمه ای نیست و بخواد بعد بازنشستگی 1- مستمری مناسبی دریافت کنه(توان مالی قابل قبولی هم داره برای پرداخت اقساط)
2-برای تامین اتیه و کمک هزینه های درمانی هم باشه
کدام شرکت رو و چه بیمه ای رو پیشنهاد میکنید ؟
پرداخت سالیانه به صرفه تر هست یا بصو.رت ماهیانه پرداخت بشه
در بیمه عمر هرچقدر بیشتر پول بپردازید،منفعت بیشتری خواهید داشت
در مورد بیوه شما باید بیمه عمر مختلط که با اسامی تجاری مختلف مثل عمر و سرمایه گذاری،عمر و اتیه،عمر و بازنشستگی و .... فروخته میشود تهیه کنیپ
در انتخاب شرکت هم فرقی نمیکند،شرایط تقریبا یکی هست
در مورد کمک هزینه درمان فقط پوشش اضافی بیماری های خاص قابل تهیه هست و برخی شرکت ها مثل پاسارگاد یا سامان کارت sos برای پوشش تکمیل درمان بصورت مختصر و محدود به موارد بستری ارائه میدهند

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
یک پیشنهاد نهایی لطفا

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
یکی از دوستان زحمت بکشه با بیمه تامین اجتماعی از نظر مزایا عمر و بازنشتکی و سود و .... همه نظره یه مقایسه مختصرو مفید بکنه واقعا عالی میشه و کمک زیادی به کساییه که این تاپیکو میخوننه

مثلا ه ر دورو ماهی ۱۵۰/۲۰۰ تمن در نظر بگیره واسه حق بیمه مزایا و معایب و خوبیو بدیایه هر دو بیمه رو بگه .مرحله بمرحله . البته شاید بگید این مقایسه اشتباهه ولی واقعا مقایسه میشه در ذهن فرد و سردر گم میشه
بیمه تامین اجتماعی اگه کمتر 30 سال پرداخت کنی ، نه مستمری پرداخت میکنه و نه پولهایی که تا اونموقع پرداخت کردی میتونی طلب کنی ،
بفرض مثال شما 15 سال تامین اجتماعی رد کنی ، نمیتونی مدعی بشی که حق بیمه ها رو بهت بدن ، ولی در بیمه عمر امکان بازخرید تو هر زمانی که اراده کنی وجود داره ، (اصل سرمایه +سود تضمینی بیمه مرکزی ) که سود تضمینی ربطی به شرکت بیمه خاصی نداره و همه پرداخت میکنن ، اونچه که متفاوته سود "مشارکت در منافع" هست که بین شرکت های مختلف از حدود 22% تا 27% متغیر هست .

در ضمن الان با بیمه همگانی و دفترچه های سلامت رغبت به بیمه تامین اجتماعی کم شده ، همه میتونن دفترچه خدمات درمانی رایگان داشته باشن ، تعهداتش کمتر از دفترچه تامین اجتماعی هست ولی بهر حال یه سری از هزینه ها رو پوشش میده ، باز هم اگه کسی نیاز داشت میتونه بیمه تکمیلی درمان با حدود ماهی 50 تومن بگیره که تعهدات و شرایطش بسیار بهتر از تامین اجتماعی هست .

من یه استعلام گرفتم ، فرد 30 ساله که یه بیمه عمر 30 ساله رو انتخاب میکنه و ماهی 150 تومن پرداخت میکنه ، البته اقساط رو سالیانه پرداخت میکنه ، و سالی 15% هم حق بیمش افزایش داره تا جلوی کم ارزش شدن سرمایه در اثر تورم گرفته بشه ، مثلا سال اول 1.8 میلیون پرداخت میکنه و سال بعد با 15% افزایش مبلغ دو میلیون و 70 هزار تومان و .... . فردای روزی که بیمه نامه رو شروع کرد اگه در هر صورتی فوت کنه مبلغ 45 میلون تومان به کسایی که خودش تعیین کرده پرداخت میشه ، اگه در اثر حادثه فوت کنه 45+90 یعنی 125 میلیون پرداخت میشه و تعهدات دیگه .... در پایان 30 سال مبلغ تضمین شده ای که دریافت خواهد کرد 1.5 میلیارد خواهد بود و مبلغ پیش بینی این شرکت بیمه (با توجه به سود محقق شده متوسط 3 سال اخیرش) مبلغ 12.9 میلیارد خواهد بود . ضمنا اگه در طی این 30 سال اتفاقی برای شخص بیفته و از کار افتاده بشه و نتونه حق بیمه ها رو پرداخت کنه چون پوشش حامی رو انتخاب کردم توی استعلام ، خود شرکت بیمه اقساط رو پرداخت میکنه و در پایان همون مبالغ پرداخت خواهد شد . اگه پوشش هایی که عرض کردم انتخاب نشه مبلغ دریافتی پایانی بیشتر هم خواهد شد .

2017-08-08_094526.jpg

اگه سایر ستون ها هم سوالی هست بپرسید اطلاع داشته باشم جواب میدم .

.

Last edited:

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
بیمه عمر اگه مثلا بشخص تحت بیمه تصادف کند و دستش بشکند چیزی بهش میده؟
امراض خاص مثل سکته و سرطان و ... پوشش دارن ولی شکستن دست موضوع بیمه درمانی هست ، که البته یکسری تعهدات بیمارستانی هم بعضی بیمه های عمر ارائه میدن که در ازای اون به شما مبالغی پرداخت بشه .
در کل با شکستن دست یا سرماخوردگی و .... کسی مشکل مالی پیدا نمیکنه ، موضوع بیمه ی عمر پوشش حوادثی هست که زندگی فرد رو دچار تهدید و مشکلات بزرگی بکنه ، مثل سرطان ، عمل پیوند اعضا و فوت و از کارافتادگی و نداشتن مستمری در کهنسالی و ... و گرنه با شکستن دست و امثالهم زندگی کسی دچار چالش نمیشه و لذا طبیعیه که بیمه های عمر اینجور مسایل جزیی رو خیلی مد نظر قرار ندن .

کل پول بذاریم بانک سودشو بگیریم و سالیانه حق بیمه پرداخت بشه اینطوری با یه تیر دونشون زدنه
اینم خوب طرحیه معمولا پدر بزرگ و مادر بزرگ هایی که میخوان برا نوه ها بیمه عمر بخرن اینکارو میکنن ، ولی بیمه عمر معمولا مال کسی هست که در ابتدا سرمایه نداره و میخواد با دور اندیشی بعدا سرمایه ای داشته باشه .
با احتساب سود 15% بانکی که جدید تصویب شده ، برا یه بیمه عمر خوب که حدود سالی 2 تومن باید پرداخت بشه شما باید حدود 14 میلیون بلند مدت توی بانک بگذارید ، ضمن اینکه سود بانکی هر سال رو به کاهش هست !
این پول توی صندوق های کارگذاری بورس سرمایه گذاری بشه سود بهتری نصیبش میشه .

.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
بیمه تامین اجتماعی اگه کمتر 30 سال پرداخت کنی ، نه مستمری پرداخت میکنه و نه پولهایی که تا اونموقع پرداخت کردی میتونی طلب کنی ،

اگه به سن بازنشستگی برسی با 10 سال هم میتونی درخواست بازنشستگی بدی حتی اگه 7 سال هم سابقه داشته باشی میتونی اون 3 سال باقیمونده تا 10 سال رو بخری و درخواست بازنشستگی بدی البته با 10 روز حقوق بازنشسته خواهید دش

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
اگه به سن بازنشستگی برسی با 10 سال هم میتونی درخواست بازنشستگی بدی حتی اگه 7 سال هم سابقه داشته باشی میتونی اون 3 سال باقیمونده تا 10 سال رو بخری و درخواست بازنشستگی بدی البته با 10 روز حقوق بازنشسته خواهید دش
بله ، همونطور که گفتید با 10 روز حقوق یعنی ماهی حدود 300 هزار تومان ! و حقوق کامل پایه رو نمیده .
این ماهانه کدوم قسمت از هزینه های یه آدم مسن که بچه و عروس و داماد داره رو پوشش میده ؟!!
همون 900 تومن هم کفاف نیازهای اولیه رو نمیده چه برسه که بخواد کمتر بشه ...

.

rasana

Registered User
لایک‌ها
34
بله ، همونطور که گفتید با 10 روز حقوق یعنی ماهی حدود 300 هزار تومان ! و حقوق کامل پایه رو نمیده .
این ماهانه کدوم قسمت از هزینه های یه آدم مسن که بچه و عروس و داماد داره رو پوشش میده ؟!!
همون 900 تومن هم کفاف نیازهای اولیه رو نمیده چه برسه که بخواد کمتر بشه ...

.
کاملاً با شما موافقم، با گذشت زمان و رسیدن به ایام سالمندی همه چی معکوس میشه
مخارج بالا
مسئولیت فرزندان
احتمال وجود بیماریها و مخارج آن
و.....
اگه از همین الان به فکر یک بیمه مکمل برای آن دوران نباشیم، خلاصیم، خلاص

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
سلام
دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم اگر میدونین کامل پاسخ بدین
بنده میخوام بیمه عمر 5ساله انتخاب کنم
ماهانه 100تومن یا سه ماه 300تومن یه جا میتونم پرداخت کنم
تو نت گشتم در موردش چیزی پیدا نکردم
خواستم ببینم 5ساله داریم بیمه عمر و همچنین اگر ماهانه 100 پرداخت کنم بعد5سال حقوق ماهانه چقدر خواهد شد
ممنون میشم یه توضیحی بدین

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
حداقل زمان برای بیمه عمر ٥ سال هست این مدت برای بیمه عمر فایده نداره
بیمه عمر برای ایجاد فایده باید طولانی مدت باشه،حداقل ٢٠-٣٠ ساله
دو دلیل داره،یکی پوشش عمر هست که اصلا فایده نداره بک فرد جوان فقط ٥ سال تحت پوشش باشه و دوم فلسفه بیمه عمر ذخیره پول کم برای اینده هست

البته اگر شما بتونین پول کلان رو برای ٥ سال پرداخت کنید که جبران پرداخت ٣٠ ساله بشه بحثی نیست

برای مدت کوتاه حساب هایی مثل رفاه فردا و یا یاقوت ماندگار بانک تجارت استفاده کرد به دلیل اینکه این طرح ها پوشش عمر ندارند و برای مدت کوتاه مناسب ترند

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
حداقل زمان برای بیمه عمر ٥ سال هست این مدت برای بیمه عمر فایده نداره
بیمه عمر برای ایجاد فایده باید طولانی مدت باشه،حداقل ٢٠-٣٠ ساله
دو دلیل داره،یکی پوشش عمر هست که اصلا فایده نداره بک فرد جوان فقط ٥ سال تحت پوشش باشه و دوم فلسفه بیمه عمر ذخیره پول کم برای اینده هست

البته اگر شما بتونین پول کلان رو برای ٥ سال پرداخت کنید که جبران پرداخت ٣٠ ساله بشه بحثی نیست

برای مدت کوتاه حساب هایی مثل رفاه فردا و یا یاقوت ماندگار بانک تجارت استفاده کرد به دلیل اینکه این طرح ها پوشش عمر ندارند و برای مدت کوتاه مناسب ترند
خوب حالا حداقل زمان که میگکین برای 5سال است بنده بخوام ازش استفاده کنم و ماهانه 100واریز کنم به نظرتون بعد 5سال حدودی چند میدن
مشکلی نیس حقوق کم باشه فقط میخوام بیشتر از 5سال نباشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
خوب حالا حداقل زمان که میگکین برای 5سال است بنده بخوام ازش استفاده کنم و ماهانه 100واریز کنم به نظرتون بعد 5سال حدودی چند میدن
مشکلی نیس حقوق کم باشه فقط میخوام بیشتر از 5سال نباشه
شما اگر برای ٥ سال هر سال 1/200 بدین،بعد از ٥ سال حدود هشت میلیون ذخیره تضمینی دارید که حساب مستمری با این مبلغ برای ٣٠ سال ماهی ٧٦ هزار تومان هست

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
شما اگر برای ٥ سال هر سال 1/200 بدین،بعد از ٥ سال حدود هشت میلیون ذخیره تضمینی دارید که حساب مستمری با این مبلغ برای ٣٠ سال ماهی ٧٦ هزار تومان هست
من پیش بینی کرده بودم حداقل 200تومن بعد 5سال به پرداخت ماهانه 100 تومن داشته باشم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستان بهترین بیمه در عمر و سرمایه گذاری در حال حاضر چی هست ؟
برای بچه 2 ساله

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان بهترین بیمه در عمر و سرمایه گذاری در حال حاضر چی هست ؟
برای بچه 2 ساله
بهترین نداریم،همه یکی هستند اما در انتخاب شرکت به سطح توانگری،میزان مجاز پذیرش ریسک،امار های رضایت از مشتری، خوشنامی شرکت و سود سال های گذشته توجه کنید

و اینکه همیشه بهتر هست والدین بیمه شوند و فرزند ذی نفع باشد

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بهترین نداریم،همه یکی هستند اما در انتخاب شرکت به سطح توانگری،میزان مجاز پذیرش ریسک،امار های رضایت از مشتری، خوشنامی شرکت و سود سال های گذشته توجه کنید

و اینکه همیشه بهتر هست والدین بیمه شوند و فرزند ذی نفع باشد
دلیل اینکه گفتید بهتره والدین بیمه شوند و فرزند ذینفع باشه چی هست ؟

بالا