برگزیده های پرشین تولز

بهترین راه آموزش زبان انگلیسی بدون کلاس رفتن چیه؟

smit.doctor

Registered User
لایک‌ها
12
به نظر من مهم ترین اصل تو یادگیری زبان اینه که هر کلمه رو با تلفظ صحیحش یادبگیری. این موضوع خیلی مهمه برای همین اول از کتاب های مثل pronunciation in use با لهجه امریکایی رو بخون بعد هم هر لغت جدیدی که یاد میگیری رو تو یه دفچه یادداشت بنویس و هر چند وقت یه بار تو وقت های مرده مثل مترو اتوبوس تمام کلماتش رو مرور کن که ملکه ذهنت بشه من خودم تو دفترچه تلفن کلمات رو یادداشت میکنم. یه یکشنری صوتی هم تهیه کن. موفق باشی.

دلفین

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
161
این کتابایی که گفتم رو میتونی تو نت پیدا و دانلود کنی ! اما اگه منظورت اینه که اصلا کتاب نباشه باید خدمتتون بگم که شما هیچ وقت زبان یاد نمیگیری ! اگرم یه چیزی یاد بگیری غیر اصولی هست و همیشه تو پایه مشکل خواهی داشت !
شرمنده
لینک ندارید برای دانلود همین کتابهایی که معرفی کردید

Last edited:

rainbow land

Registered User
لایک‌ها
60
اگه در حد متوسط هست انگليسيت،‌ديدن فيلم و... با زير نويس انگليسي خيلي عاليه، ولي يه شرط مهم داره كه اگه اون رو رعايت نكني 100 تا فيلمم ببيني شايد كلا يك درصد هم تغيير نكني، اونم اينكه اصطلاحات و جملات رو ،‌اونايي كه كاربردي ترن و اونايي كه براي خودت جالبن رو توي يه دفتر يادداشت كني و مجددا اون دفتر رو مرور كني. اين عاليه بخصوص كه تلفظ صحيحش رو هم ميدوني

اما اگر در حد مبتدي هستي ابتدا بايد يه سري كتاب لغت و اسپيكينگ و... بخوني بعد روش بالا رو امتحان كني

راستي خوندن خبر هم خيلي كمك ميكنه ، چون اصطلاحات روز در خبر استفاده ميشه و از لحاظ آموزشي كابرد خوبي داره، ولي خوب سخت تر و خسته كننده تره

در ضمن من خودم سي دي tell me more رو قبلا داشتم كه متوجه شدم اصلا يادگيري زبان از اين طريق فايده نداره و امكان پذير نيست. كلا ده دقيقه بيشتر نتونستم تحملش كنم و صد در صد برنامه آموزش زبان شبكه آموزش از اون بهتره..

دلفین

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
161
در مورد سریال باید بگم خوره سریالم بیشتر از 35 سریال دیدم و دارم نگاه میکنم البته نه به قصد یادگیری زبان چون از اون زمان اصلا همچین فکری نداشتم ولی بعدا دیدم معنی کلماتی رو میدونم که نخوندم الان تو جملات البته نه تخصصی شاید بتونم 70% (بعضی وقتا بیشتر و بعضی وقتا کمتر)کامل معنی کلمات رو بگم ولی اولین مشکلم اینکه معنی کلمات رو میدونم ولی راحت نمی تونم جمله بندی کنم و مفهوم رو برسونم

w4b3

Registered User
لایک‌ها
9
این دو تا کتاب لینکش تو فورشیر هست ، دانلود کردم ، سر فرصت ببینم چیه

grammer in use

504 essential words

لینک هاش

h××p://www.4shared.com/get/gq8C_vay/English_Grammer_in_use_by_Murp.html

h××p://www.4shared.com/get/yR2g1kEL/504_Absolutely_Essential_Words.html

.

Last edited:

ColoFlyin'

کاربر فعال زبانهای خارجی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,233
اگه در حد متوسط هست انگليسيت،‌ديدن فيلم و... با زير نويس انگليسي خيلي عاليه، ولي يه شرط مهم داره كه اگه اون رو رعايت نكني 100 تا فيلمم ببيني شايد كلا يك درصد هم تغيير نكني، اونم اينكه اصطلاحات و جملات رو ،‌اونايي كه كاربردي ترن و اونايي كه براي خودت جالبن رو توي يه دفتر يادداشت كني و
خیلی درسته، یادداشت برداشتن و مرور کردنشون خیلی کمک می کنه. :)

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
ممنون از راهنمایی های دوستان.
اما لغت رو چجوری یاد بگیرم؟
چون اگر با لغتنامه بخوام یاد بگیرم هم زود یادم میره هم کاربرد لغت ها رو در جمله نمی فهمم.
پس فکر می کنم بهتره لغت ها رو در قالب جمله یاد بگیرم منتها چطوری؟
چه متن هایی باید بخونم؟ضمن اینکه هر چی هم متن بخونم همه لغت های انگلیسی که داخل اون متن ها نیست!و باز هم لغت های زیادی هست که یاد نگرفته باشم.

راستی این کتاب هایی مثل English_Grammer_in_use_by_Murp و 504_Absolutely_Essential_Words پی دی افش رو گرفتم منتها کاملا انگلیسی بود.کتابی که به فارسی آموزش بده نیست تو نت که پیشنهاد کنید؟

Yasaman1111

Registered User
لایک‌ها
46
به نظرمن بهتره تا اونجايي كه مي‌شه براي يادگيري زبان پول خرج نكنين از اينترنت كمك بگيريد
نرم افزار رايگان دانلود كنيد و از وبسايت ها و ويدئوهاي رايگان يوتيوب استفاده كنيد

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
راه اصولی یاد گرفتن لغت چیه؟
لطفا یه نرم افزاری معرفی کنید که لغت ها رو سطح به سطح توضیح بده.مشابه لایتنر در نارسیس یا حتی بهتر.منتها لغت های زیادی داشته باشه اون لغتاش خیلی کمه.

Yasaman1111

Registered User
لایک‌ها
46
راه اصولی یاد گرفتن لغت چیه؟
لطفا یه نرم افزاری معرفی کنید که لغت ها رو سطح به سطح توضیح بده.مشابه لایتنر در نارسیس یا حتی بهتر.منتها لغت های زیادی داشته باشه اون لغتاش خیلی کمه.

يه نرم افزار رايگان هست كه مثل جعبه‌ي لايتنر آنلاين هوشمند كار مي‌كنه
اينم سايتش:

http://ankisrs.net/

College English tips and NEWS

iphonesoft

Registered User
لایک‌ها
3
دوست من
هر زبانی شامل 4 مهارت میشه
که اولینش گوش کردن (لیسنینگ) دومی صحبت کردن(سپیکینگ) سومی خواندن(ریدینگ) و آخریش نوشتن(رایتینگ)
با فیلم و سریال نگاه کردن فقط مهارت اولت پیشرفت میکنه ولی مهارت دوم فقط با صحبت کردن درست میشه! میتونید به چت رومهای انگلیسی زبان برید یا به قول دوستمون بازیهای کنسولی! برای این دو مهارت نیازه که شما لغاتی رو هم یاد بگیرید چند راه برای یادگیری لغات هستش یکی اینکه وقتی فیلم میبینید سعی کنید لغاتی رو که نمیدونید رو با حدس زدن معنی کنید یا با دیکشنری لغاتی رو که میشنوید معنیشو پیدا کنید ، از کتابهای داستان استفاده کنید که به ترتیب سطح هستند مثل کتاب داستانهای آکسفورد که به ترتیب سطح شامل لغات ساده و مشکل میشن و سی دی صوتی هم دارند کتاب های یادگیری لغات مثل vocabulary in use براتون خوبه چون لغات ساده و کاربردی داره و به ترتیب سطح میره بالاتر، کتاب 500word به کار شما نمیاد چون لغاتش در سطح بالایی هستند و کاربرد چندانی در مکالمات روزمره ندارند! یا از برنامه های یادگیری زبان مثل rosetta stone یا tell me more استفاده کنید

karim1000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهترین راه برای تکرار کلمات، مجلات انگلیسی است با ایمیل من تماس بگیرید من پکیج های مختلفی با قیمت مناسب را در اختیار شما قرار میدهم
اینم ایمیلم:[email protected]

mousavisepehr

Registered User
لایک‌ها
114
این روشی که گفتید خودتون تست کردید یا فقط یه پیشنهاده

چون من هم واقعا" بخاطر همین مسئله نتونستم برم زبان یاد بگیرم

بهترین راه رو انتخاب کردی ! بیخودی این همه هزینه رفت و آمد و کلاس و کتاب بیخوده والا.

بهترین راه نگاه کردن سریالهای خارجی با زیر نویس انگلیسی هست مخصوصا سریالهایی که مکالمه توش زیاده مثل Friends ! که به شدت توصیه میشه.

البته تنها نگاه کردن فایده نداره! یه فوت کوزه گری داره که همانا تکرار کردن جمله به جمله هر چیزی که میشنوی با صدای بلنده . لازم نیست معنی کلمات رو از دیک در بیاری !

این میشه همون روشی که کودک زبان یاد میگیره... سراغ کتاب هایی مثل Grammer in use و Interchange هم نرو چون غیر از اینکه صبر ایوب میخواد و حوصله فولادی 1 ماه بعدش که کتابو تموم کردی همش یادت میره

aliataei

Registered User
لایک‌ها
13
بعنوان کسی که سالها تجربه تدریس داره بهترین و تنها راه یادگیری درست زبان کلاس رفتن هست.
حتی اگر کلاس هم نه،‌باید کسی رو داشته باشید که بگه کجا اشتباه دارید، چه از لحاظ ساختاری و چه از لحاظ تلفظ و انتخاب لغت و ...

اگر دسترسی به کلاس ندارید دومین راهی که میمونه تماشای فیلم و مخصوصا Talk show ها هست. چندین نفر رو خودم می شناسم که از این راه خیلی زبانشنون خوب شده

ولی اگر عجله ای ندارید،‌بهتره که در ابتدای کار کمی لغت یاد بگیرید، روزی ۱ ۲ تا تو سال کلی میشه و بعدا می بینید که خودبخود از طریق فیلمها ساختارها رو یاد می گیرید می تونید کلمات رو در کنار هم بگذارید و حتی هم اگر به کلاس زبان برید پیشرفت چند برابری خواهید داشت.

aliataei

Registered User
لایک‌ها
13
این روشی که گفتید خودتون تست کردید یا فقط یه پیشنهادهچون من هم واقعا" بخاطر همین مسئله نتونستم برم زبان یاد بگیرم
با تمام احترام خدمت دوست عزیز Web gard با حرف ایشون موافق نیستم ما نسلی هستیم که تا چوب بالا سرمون نباشه تن به کار و یادگیری نمی دیم. در حقیقت کلاس هر چقدر هم که کیفیت پایینی داشته باشه، بازم شما رو توی مسیر صحیح قرار میده و اصلا نمیشه گفت که وقت و پول تلف کن هستولی درباره سریال دیدن باهاشون موافقم کمک آموزشی خوبی هست. ولی هیچ وقت به عنوان آموزشی بهش نگاه نکنید. نه که نشدنی هست. دوستایی دارم که با نگاه کردن ۲۰ ۳۰ باره ماتریکس،‌یکی دیگر از دوستان خوبم با دیدن Family guys و بزرگ شدن با اون و حفظ کردن همه دیالوگاش و کلی چیزای دیگه کلی زبانشون پیشرفت کرده ولی باز یه چیزی کمه،‌به محض اینکه این شخص توی یه موقعیتی که توی فیلم ندیده میفته زبانش تموم میشه!

miladwwe

Registered User
لایک‌ها
1,487
دوستان منم علاقه پیدا کردم به زبان میخوام تکمیل باشه زبانوم وراحت مکالمه رو انجام بدم

حالا موندم کلاس که حوصله اشو ندارم ایا با کتاب خواندن وفیلم و..... میشه زبان رو تقویت کرد

وچندتا کتاب واسم معرفی کنین هم لغات کاربردی وگرامر
گرامرم یکم ضعیفه میخوام از مبتدی باشه برم جلو

ممنون

aliataei

Registered User
لایک‌ها
13
دوستان منم علاقه پیدا کردم به زبان میخوام تکمیل باشه زبانوم وراحت مکالمه رو انجام بدم

حالا موندم کلاس که حوصله اشو ندارم ایا با کتاب خواندن وفیلم و..... میشه زبان رو تقویت کرد

وچندتا کتاب واسم معرفی کنین هم لغات کاربردی وگرامر
گرامرم یکم ضعیفه میخوام از مبتدی باشه برم جلو

ممنون

سلام دوست عزیز
همونطور که خودتون گفتید، میشه زبانتون تقویت بشه با کتاب و فیلم و آهنگ و اینها ولی مدت زمان زیادی طول میکشه و احتمال کنار گذاشتن زبان از طرف شما زیاد هست تو این روش
ولی فیلم ببین، آهنگ گوش بده و مقاله بخون و سعی کن که بعدش با یه آمریکایی شروع به چت کنی

miladwwe

Registered User
لایک‌ها
1,487
نه من میخوام ی کتاب گرامر ولغت بخونم وسطح ام روم ببرم بالا واسه کلاس که کمتر باشه خرج اشه
چطوره

aliataei

Registered User
لایک‌ها
13
نه من میخوام ی کتاب گرامر ولغت بخونم وسطح ام روم ببرم بالا واسه کلاس که کمتر باشه خرج اشه
چطوره

فکر خوبیه... با کتابای Grammar in use و Vocabulary in use شروع کن و حتما فیلم ببین که Listening ات تقویت بشه از همین الان

Last edited:
بالا