برگزیده های پرشین تولز

بهترین کیف پول‌های بیت کوین و دیگر کوین ها

کیف پول محبوب شما؟

• لدجر

• بلاکچین

• الکتروم

• کوینومی

• تراست والت

• دیگر...

Results are only viewable after voting.

startToday

Registered User
لایک‌ها
323
سلام دوستان، وقت بخیر.
بهترین والت برای دسکتاپ چی پیشنهاد میکنید؟ اینطور که چک کردم تراست والت نسخۀ ویندوز نداره!

ممنون.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
سلام دوستان، وقت بخیر.
بهترین والت برای دسکتاپ چی پیشنهاد میکنید؟ اینطور که چک کردم تراست والت نسخۀ ویندوز نداره!

ممنون.

سلام عزیز

برای چه کوین هایی؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
سلام 🌹.
کلا میتونید راهنمایی کنید کیف پولی که بیشترین کوین رو پشتیبانی کنه و نسخۀ دسکتاپ داشته باشه چی هست؟

اگر کوین خاصی مد نظرتون بود بهتر میشد راهنمایی کرد اما اگر مالتی والت نیاز دارید، والت گواردا هست، اتومیک والت هست و کوینومی.

حالا باز خودتون تحقیق کنید، نظرات دیگران هم بپرسید ببینید کدام بهتر و راحت تر است.

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
دوستان من تراست والت رو نصب کردم و توش یک مقدار کم ارز دیجیتال ریختم برای درازمدت. این کیف پول مطمئن هست کاملا؟ مشکلی برای ایرانی ها به وجود نمیاد در آینده ؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
دوستان من تراست والت رو نصب کردم و توش یک مقدار کم ارز دیجیتال ریختم برای درازمدت. این کیف پول مطمئن هست کاملا؟ مشکلی برای ایرانی ها به وجود نمیاد در آینده ؟

به طور کلی امن هست ولی اصل کار امنیت گوشی شما و ذخیره کردن بک آپ والت در جای امن هست، چون اگر کسی به Seed دسترسی داشته باشه کل موجودی شما رو میتونه خالی کنه و اصلا ربطی به امنیت والت نداره.

startToday

Registered User
لایک‌ها
323
به طور کلی امن هست ولی اصل کار امنیت گوشی شما و ذخیره کردن بک آپ والت در جای امن هست، چون اگر کسی به Seed دسترسی داشته باشه کل موجودی شما رو میتونه خالی کنه و اصلا ربطی به امنیت والت نداره.
سلام.
عذر میخوام، منظور از بکاپ والت صرفا داشتن همون عبارات seed هست؟ یا کار دیگه‎ای هم باید انجام بشه؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
سلام.
عذر میخوام، منظور از بکاپ والت صرفا داشتن همون عبارات seed هست؟ یا کار دیگه‎ای هم باید انجام بشه؟

سلام

بله همون 12 یا 24 کلمه ( seed ) و یا پرایوت کی برای هر والت اگر امکان Export کردن پرایوت کی رو داشته باشه.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
تفاوت و شباهت لجر نانو اس و ایکس

شباهتها:

هر دو کیف پول، قابلیت بکاپ گیری و دارای پین کد هستند. ساختار چیپ استفاده شده در هر دو دستگاه از dual-chip می باشد. هر دو در صورت گم شدن، در صورتی که کدهای بازگردانی را در جایی یادداشت کرده باشید قابلیت بازگرداندن ارزهای دیجیتال شما را دارند. هر دو قابلیت اتصال به کامپیوتر یا pc را دارند. کوچک و قابل حمل نیز هستند.

نکته قابل توجه این است که هنگامی که می خواهید تراکنشی انجام دهید، برای تأیید تراکنش باید هر دو دکمه دستگاه را فشار دهید که این موضوع باعث می شود حتی با ویروسی شدن یا هک کامپیوتر شما، ارزهای دیجیتال شما به سرقت و از بین نرود.

مزیت دیگر این است که امکان مشاهده تمام تراکنش ها با جزییات است، برای اینکار کافی است نرم افزار لجر لایو را نصب کرده و به کیف پول سخت افزاری لجر خود اتصال دهید تا جزییات همه تراکنش ها را مشاهده کنید. جالب است بدانید این کیف پول ها هر چند وقت یکبار به روزرسانی می شود و این موضوع باعث می شود ارزهای بیشتری را پشتیبانی کنند.

و اما تفاوت های این دو کیف پول:

لجر نانو ایکس نسبت به مدل قبلی خود یعنی نسبت به لجرنانو اس بزرگتر و وزن آن سنگین تر شده است که دلیل آن، باطری ۱۰۰ میلی آمپری در آن است که در لجر نانو اس، باطری وجود ندارد.
لجر نانو ایکس دارای صفحه نمایش بزرگتری(۶۴*۱۲۸) بوده که اطلاعات بیشتری را به طور همزمان نمایش می دهد و هم از طریق Bolos (کابل USB ) و هم از طریق بلوتوث به PC وصل می شود.
لجر نانو ایکس از فضای ذخیره سازی بیشتری برخوردار است که می تواند ارزهای دیجیتال بیشتری را در خود ذخیره کند.
قیمت لجر نانو ایکس نسبت به لجر نانو اس بالاتر می باشد.
نانو ایکس از پورت Type-C استفاده می کند اما لجر نانو اس از پورت Type-B.
نانو ایکس مزیت دیگری که دارد این است که بدون استفاده از کابل هم می توان از آن استفاده کرد ولی باید این را درنظر داشته باشید که باطری آن باید شارژ داشته باشد؛ عمر باطری لجر نانو ایکس در صورت استفاده مکرر، حداکثر ۸ ساعت بوده و در صورتی که از آن استفاده نشود تا حداکثر ۳ ماه شارژ خواهد ماند.

نتیجه گیری:

در صورتی که از ارزهای دیجیتال متفاوت و به تعداد بالا استفاده نمی کنید خرید لجر نانو اس به شما پیشنهاد می شود، چون هم قیمت کمتری دارد و هم از نظر ویژگی و قابلیت های کاربردی نیز تقریبا با لجر نانو ایکس برابری می کند.

poverty

Registered User
لایک‌ها
438
کیف پول مناسب برای کاردانو و پولکادات(که 1 دات هم کارمز کم نکنه)؟

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
بهترین کیف پول های سازگار با DeFi کدامند؟ آنها از چه ویژگی هایی پشتیبانی می کنند؟ و مزایا و معایب استفاده از هر یک از آنها چیست؟

به طور کلی

کیف پول ، امکان ارسال ، دریافت و ذخیره ارز رمزپایه را فراهم می کند. آنها به اشکال و اشکال مختلف وجود دارند ، اما محبوب ترین گزینه ها عبارتند از:

افزونه مرورگر

یک کیف پول سخت افزاری

یک برنامه تلفن همراه

یک کیف پول وب

کیف پول های DeFi مدیریت دارایی های دیجیتالی شما و تعامل با برنامه های DeFi مانند مبادلات غیرمتمرکز یا پروتکل های وام را تسهیل می کنند.

بیایید با یک کیف پول شروع کنیم که اکثر کاربران DeFi با آن بسیار آشنا هستند: Metamask.

Metamask یک کیف پول رمزنگاری شده و دروازه ای برای برنامه های بلاکچین است. به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی به همه برنامه های معروف DeFi مانند Uniswap ، Compound ، Aave ، Maker و Yearn Finance متصل شوند.

Metamask از نشانه های مبتنی بر ETH و Ethereum مانند ERC20 و ERC721 پشتیبانی می کند. این اساساً پلی است به Ethereum.

Metamask (و همه کیف پول های دیگر) که در این پست ذکر شده غیر از حضانت است. این بدان معنی است که کاربران بر دارایی های ذخیره شده در کیف پول خود کنترل و مالکیت کامل دارند.

اما مثل همیشه ، با قدرت زیاد مسئولیت بزرگی همراه است. کاربران کیف پول های غیر حضوری برای بازیابی کیف پول خود نمی توانند به ارائه دهنده کیف پول اعتماد کنند و در عوض باید بازیابی کیف پول را به دست خود بگیرند. این امر معمولاً با اطمینان از عبارت بهبودی حاصل می شود.

یک عبارت بازیابی ، که به عنوان عبارت seed نیز شناخته می شود ، مجموعه ای از کلمات است که می تواند برای بازیابی کامل کیف پول با تمام کلیدهای خصوصی و عمومی مربوطه استفاده شود. این بدان معناست که از دست دادن دسترسی به کیف پول خود ، همراه با از دست دادن عبارت بهبودی شما برابر است با از دست دادن تمام دارایی های دیجیتالی ذخیره شده در آن کیف پول. به همین دلیل است که هرکسی که تصمیم به استفاده از کیف پول غیر حضوری می گیرد ، باید امنیت عبارت بهبودی خود را جدی بگیرد.

اقدامات اساسی امنیتی برای عبارت بازیابی شما عبارتند از:

آن را به صورت آفلاین بنویسید روی یک قطعه کاغذ ، ترجیحاً با چندین نسخه ذخیره شده ایمن در مکان های مختلف

هرگز کپی عبارت بازیابی خود را بصورت آنلاین ذخیره نکنید در یک سند Google یا یادداشت های Apple

اگر مجبورید با استفاده از عبارت بازیابی خود ، کیف پول موجود را بازیابی کنید ، پول را به یک کیف پول جدید منتقل کنید

Metamask امکان ایجاد چندین حساب را فراهم می کند که هر حساب دارای جفت کلید خصوصی و عمومی خاص خود است که می تواند از عبارت بازیابی استخراج شود.

بنابراین ، مزایا و معایب استفاده از Metamask چیست؟

طرفداران:

غیر حضانت

آسان برای استفاده از پل به برنامه های Ethereum و DeFi

متن باز

کلیدهای خصوصی در مرورگر کاربر نگهداری می شوند

موارد منفی:

هنوز یک کیف پول "داغ" است - بنابراین کلیدها در دستگاهی که به اینترنت متصل است ذخیره می شوند که خطر را افزایش می دهد

این فقط دارایی های مبتنی بر Ethereum را پشتیبانی می کند - این می تواند مشکلی برای افرادی باشد که می خواهند همه دارایی های خود را در یک مکان نگه دارند.

کیف پول سخت افزار

کیف پول DeFi بعدی ما یک دستگاه سخت افزاری است که بیشتر کاربران ارزهای رمزپایه قبلاً نام آن را شنیده اند: Ledger. به کاربران امکان می دهد چندین دارایی از جمله نشانه های ETH و ERC20 ، بیت کوین ، Litecoin یا Zcash را ذخیره کنند. Ledger ، به طور مشابه Metamask ، هنگام تنظیم دستگاه ، از کاربران می خواهد که عبارت بازیابی خود را بنویسند.

با استفاده از Ledger ، کلیدهای خصوصی کاربر بصورت آفلاین در یک دستگاه سخت افزاری ایمن ذخیره می شوند. این امر باعث انزوای کامل بین کلیدهای خصوصی و دستگاه های آنلاین مانند رایانه یا تلفن های هوشمند می شود که در معرض هک شدن هستند. این گزینه را برای کاربرانی که مقدار قابل توجهی دارایی دیجیتال دارند ، تبدیل می کند.

وقتی نوبت به دوستی DeFi می رسد ، اخیراً Ledger قابلیتی را اضافه کرده است که امکان وام دادن سکه را مستقیماً از دستگاه سخت افزاری از طریق برنامه مدیریت LedgerLive فراهم می کند. آنها همچنین در حال کار بر روی اضافه کردن ویژگی های بیشتر DeFi در آینده هستند.

جوانب مثبت و منفی استفاده از لجر:

طرفداران:

بالاترین درجه امنیت موجود برای کاربر روزمره

از طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه پشتیبانی می کند

از طریق LedgerLive با کامپاند یکپارچه شده است

موارد منفی:

ناراحتی استفاده از یک دستگاه سخت افزاری جداگانه

به امنیت دستگاه فیزیکی احتیاج دارد (اگرچه هر Ledger نیز توسط یک کد PIN تأمین می شود)

محبوب ترین مدل Ledger Nano S است که از طریق USB به کامپیوتر شما متصل می شود. لجر همچنین مجموعه ای از مدل های دیگر از جمله Ledger Nano X مبتنی بر بلوتوث را ارائه می دهد.

کیف پول موبایل

وقتی صحبت از کیف پول DeFi-friendly است که در تلفن شما موجود است ، آرژانتین یکی از بهترین انتخاب هاست. آرژانت تعامل با DeFi را با ادغام مستقیم با چندین پروتکل مختلف DeFi مانند Uniswap ، Aave ، Compound یا Set Protocol آسان می کند.

آرژانت، مانند کیف پول های دیگر که قبلاً ذکر شد ، حضانت ندارد. هنگامی که کیف پول جدید ایجاد می شود ، Argent یک قرارداد هوشمند در Ethereum ایجاد می کند که توسط کاربر کیف پول کنترل می شود ، بنابراین Argentدر هیچ نقطه ای کنترلی بر این قرارداد هوشمند ندارد. این امکان را برای ویژگی های اضافی فراهم می کند که دستیابی به آنها فقط با یک آدرس Ethereum ساده امکان پذیر نیست.

وقتی صحبت از امنیت می شود ، آرژانت از مدل بازیابی متفاوتی استفاده می کند. به جای نوشتن یک عبارت بازیابی ، کاربران می توانند با انتخاب "Guardians" بازیابی اجتماعی را تنظیم کنند. سرپرستان می توانند دوستان یا اعضای خانواده مورد اعتماد شما باشند ، اما همچنین سایر دستگاه ها مانند کیف پول های سخت افزاری ، MetaMask یا خدمات شخص ثالث هستند.

برای بازیابی کیف پول ، اکثر نگهبانان مجوز تأیید را ارائه می دهند. اگر تعداد نگهبانان یکنواخت باشد ، 50٪ برای ادامه بهبودی کافی است.

آرژانت همچنین گزینه ای را برای تعیین محدودیت های انتقال روزانه و حتی توانایی مسدود کردن موقت کیف پول شما فراهم می کند ، دقیقاً مانند چگونگی مسدود کردن کارت اعتباری.

بنابراین ، مزایا و معایب استفاده از Argent به طور خلاصه:

طرفداران:

غیر حضانت

به عبارت بازیابی احتیاج ندارد

یکپارچه با محبوب ترین پروتکل های DeFi

محدودیت های روزانه و گزینه قفل

موارد منفی:

نیاز به درک خوبی از مدل بهبود اجتماعی دارد

هنوز تعداد محدودی از پروتکل های DeFi موجود است (فقط نمی توان از یک پروتکل جدید استفاده کرد)

هنوز به اندازه کیف پول سخت افزاری ایمن نیست

داشبورد DeFi

اگرچه آنها کاملا کیف پول نیستند ، همچنین ذکر دو برنامه که مدیریت نمونه کارها DeFi را بسیار آسان تر می کنند ارزش دارد: Zapper و Zerion. هر دو برنامه به کاربران امکان می دهد نمونه کارها را در یک مکان ببینند. کاربر می تواند کیف پول مانند Metamask یا Ledger را به هم متصل کند تا بتواند دارایی های خود را سرمایه گذاری یا انتقال دهد یا می تواند آدرس / مجموعه ای از آدرس ها را برای دیدن نمونه کارها در حالت فقط مشاهده ارائه دهد.

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,455

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
در کیف پول لجر
کجا میتونیم لیستی از ارزهایی که قابلیت استیک کردن داره رو مشاهده کینم :unsure:

منظورم مشاهده درصدها هست

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
سلام
در کیف پول لجر
کجا میتونیم لیستی از ارزهایی که قابلیت استیک کردن داره رو مشاهده کینم :unsure:

منظورم مشاهده درصدها هست
درود فکرنمیکنم ارتباطی به لجر داشته باشه

شما باید تو سایت استک ریواردینگ

ارز رو ببینید کدوم استخر بیشترین یا ایمن ترین سود میده

mazyarrr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
درود.
بنده زیاد اطلاعاتی راجبه کیف پول ها ندارم چون تازه به این مبحث ارز دیجیتال وارد شدم.ولی گویا بعضی کیف پول ها هستند که مثلانمیشه0.0000001بیتکوین (عددو بر فرض مثال گفتم.)رو بهش انتقال داد مینیموم واریز داره.حالا خواستم بدونم ایا کیف پول تراست ولت و کوینومی واتمیک والت وسیف پال هم همچین چیزی دارن؟ یعنی مبالغه خیلی کمو نمیشه واردشون کرد یا به اختصار مینیموم واریز دارن؟کلا چطوریاس؟ممنون میشم دوستان وارد راهنمایی بفرمایند.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
درود.
بنده زیاد اطلاعاتی راجبه کیف پول ها ندارم چون تازه به این مبحث ارز دیجیتال وارد شدم.ولی گویا بعضی کیف پول ها هستند که مثلانمیشه0.0000001بیتکوین (عددو بر فرض مثال گفتم.)رو بهش انتقال داد مینیموم واریز داره.حالا خواستم بدونم ایا کیف پول تراست ولت و کوینومی واتمیک والت وسیف پال هم همچین چیزی دارن؟ یعنی مبالغه خیلی کمو نمیشه واردشون کرد یا به اختصار مینیموم واریز دارن؟کلا چطوریاس؟ممنون میشم دوستان وارد راهنمایی بفرمایند.
سلام و درود

والت های شخصی ( والت هایی که پرایوت کی و یا کلمات بازیابی ) رو شما دارید، هیچگونه محدودیتی یا مینیمم/ماکسیمم ــی نداره عزیز اما والت سایت های صرافی مثل بایننس یک حداقل دپازیت داره، بر فرض مثال وقتی شما بر روی دپازیت کلیک میکنید در قسمت توضیحات درج شده که:

Single min. deposit amount is 0.001.
Any deposit below minimum limit or non-BTC deposit will NOT be added to your account and it is NOT refundable.​

یعنی اگر شما 0.0009 بیت کوین به حساب بزنید، موجودی به بالانس شما اضافه نخواهد شد و باید این مورد رو حتما رعایت کنید.

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
@Captive

کپتیو گرامی من میخوام یه لدجر نانو اس بخرم. دو تا سوال اصلی دارم

1- سایت یا فروشگاه معتبری برای خرید رو میتونید توصیه کنید؟

2-عذر میخوام من اماتور هستم و ممکنه سوالم ابتدایی باشه, از هر جایی که خرید کنم ,چطور میتونم مطمئن باشم که recovery phrase قبلا توسط فروشنده استفاده نشده و دستگاه safe هست ؟ من چند تا ویدئو و مقاله روی سایت ledger خوندم ,تا اونجایی که من متوجه شدم,دستگاه به محض اینکه برای اولین بار روشن میشه قبل از این که کلمات ریکاوری رو بده یا قبل از این که نوع هر تنظیماتی بخواد روش انجام بشه اول از همه باید روش pin code ست بشه ,درسته ؟ پس اگر وقتی دستگاه رو روشن میکنیم روش پین کد ست نشده باشه و از ما بخواد که پین کد رو ست کنیم میتونیم مطمئن باشیم که دستگاه قبلا استفاده نشده و مطمئن هست ؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
@Captive

کپتیو گرامی من میخوام یه لدجر نانو اس بخرم. دو تا سوال اصلی دارم

سلام ارادت

1- سایت یا فروشگاه معتبری برای خرید رو میتونید توصیه کنید؟

آگهی های زیادی توی نت + دیجی کالا هست حتی به صورت حضوری هم میشه رفت و خرید کرد.

2-عذر میخوام من اماتور هستم و ممکنه سوالم ابتدایی باشه, از هر جایی که خرید کنم ,چطور میتونم مطمئن باشم که recovery phrase قبلا توسط فروشنده استفاده نشده و دستگاه safe هست ؟ من چند تا ویدئو و مقاله روی سایت ledger خوندم ,تا اونجایی که من متوجه شدم,دستگاه به محض اینکه برای اولین بار روشن میشه قبل از این که کلمات ریکاوری رو بده یا قبل از این که نوع هر تنظیماتی بخواد روش انجام بشه اول از همه باید روش pin code ست بشه ,درسته ؟ پس اگر وقتی دستگاه رو روشن میکنیم روش پین کد ست نشده باشه و از ما بخواد که پین کد رو ست کنیم میتونیم مطمئن باشیم که دستگاه قبلا استفاده نشده و مطمئن هست ؟

اگر برای اولین بار لدجر اجرا بشه، به محض روشن شدن باید این متن برای شما نمایش داده بشه:

Welcome to Ledger Nano S

پین کد رو هم باید خودتون انتخاب کنید و نباید از قبل پین کدی داشته باشه.

بالا