برگزیده های پرشین تولز

به نظر شما این ایده می گیره؟

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
سلام
مستقیم سر اصل مطلب
فرض کنید سایتی هست فقط عمده فروشها - وارد کننده ها - تولید کننده و پخش های عمده هستن
مثل شیپور و دیوار ولی وسایل دست دوم نیست
دقیقا علی بابا دات کام
به نظرتون در ایران جواب میده
انبارهایی در شهرهای اصلی تهران - مشهد - کرج - شیراز و اصفهان و اهواز و تبریز و رشت بگیرم
و عمده فروشی خواست چیزی ارسال کنه و اونجا مشتریش خواست تسویه کنه و تحویل بگیره
یا خودش خواست ارسال کنه
سازنده دستگاهها
وارد کننده ها
پخش مثلا فلان ماکارانی در بوشهر
یا فروش لوبیا مستقیم
به نظرتون همچین ایده ایی اگه مثلا یک میلیارد سرمایه بهش اختصاص بدی می گیره؟
لطفا تست مامانی جواب ندین(پست پایین)
بلکه از دیدگاه مشتری و واقعی بگین

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
مردم می‌گن نباید از مامان‌تون بپرسین که ایده‌تون خوبه یا نه. آره یه جورایی درست می‌گن ولی اونایی که این حرف رو می‌زنن نکته‌ی اصلیِ ماجرا رو متوجه نشدن. شما در واقع نباید ازهیچ کس درباره‌ی خوب یا بد بودنِ ایده‌تون سوال کنین. حداقل نه با این کلمات. کافیه این سوال رو بپرسین و تو جوابش مامان‌تون (چون خیلی دوست‌تون داره) بیشتر از همه بهتون دروغ می‌گه؛ در کل این سوال، سوالِ درستی نیست و هر کسی رو تشویق می‌کنه که تا حدی تو جواب‌اش دروغ بگه.

هیچ کس وظیفه نداره حقیقت رو به ما نشون بده. این وظیفه‌ی ماست که پیداش کنیم و روشِ رسیدن به حقیقت پرسیدنِ سوال‌های مناسبه.

تستِ مامان یه سری قانونِ ساده‌، برای طراحیِ سوال‌های مناسب و خوبه؛ سوال‌هایی که حتی تو جوابشون مامانا هم نتونن بِهِمون دروغ بگن، چه برسه به مشتری‌ها.

قبل از اینکه سراغِ این قانون‌ها بریم، بیاین دو تا گفت‌وگوی متفاوت با مامان رو بررسی کنیم و ببینیم راجع به ایده‌مون چی می‌تونیم کشف کنیم: کتابِ آشپزی دیجیتال برای آی‌پَد‬ (iPad).

رَد شدن تو تستِ مامان
پسر: ”مامان، مامان، من یه ایده برای پول درآوردن دارم — می‌شه برات تعریفش کنم؟“
پسرِ دانشمندت کلی فکر کرده تا به این ایده رسیده — لطفاً با احساساتم بازی نکن.

مامان: ”البته عزیزم“
تو پسرِ یکی یه دونه‌ی مامانی و من برا اینکه ناراحتت نکنم حتا حاضرم دروغ هم بگم.

پسر: ”تو از آی‌پَدِت خیلی خوشت میاد؟ خیلی ازش استفاده می‌کنی، نه؟“

مامان: ”آره“
تو همین جوابو می‌خواستی و گرفتی.

پسر: ”خب، پس حاضری یه اَپ بخری که مثل یه کتاب آشپزی رو آی‌پَدِت می‌مونه؟“
من خوش‌بینانه یه سوال فرضی پرسیدم و می‌دونی که چه جوابی رو می‌خوام ازت بشنوم.

مامان: ”اِم‌م‌م‌.“
انگار که من تو این سن و سال به یه کتاب آشپزی دیگه احتیاج دارم.

پسر: ”هزینش هم فقط ۴۰ هزار تومنه — حتا ارزون‌تر از اون کتاب‌های آشپزی‌ای که تو قفسه داری“
مهم نیست که جوابِ سوالِ قبلی رو خیلی سرد دادی، بهتره بیشتر در مورد ایده فوق‌العادم توضیح بدم.

مامان: ”خُب ...“
مگه قیمت اَپ‌ها معمولاً سه چهار هزار تومن نیست؟

پسر: ”و می‌تونی توش دستورِ غذا با دوستات به اشتراک بذاری، یه اَپ آی‌فون داره که لیستِ خریدت توشه و حتا ویدیوهایِ اون آشپز معروفه که عاشقشی رو هم داره.“
خواهش می‌کنم بگو ”آره“. تا نَگی، دست بردار نیستم.

مامان: ”اِ… آره عزیزم، عالیه. راس می‌گی، چهل هزار تومن که چیزی نیست. بگو ببینم توش عکس‌ خود غذاها هم هست؟“
من که نمی‌خوام الان بخرمش بذا بگم هم اَپ خوبیه، هم قیمتش خوبه. بهتره یه ویژگیِ جدید هم پیشنهاد بدم تا فکر کنه واقعاً دارم بهش فکر می‌کنم.

پسر: ”آره قراره توی اَپ عکسِ غذاها رو هم بذاریم… ممنونم مامان. عاشقتم!“
من این مکالمه رو به اشتباه اعتبارسنجی تلقی کردم.

مامان: ”نمیخوای یه کم لازانیا بخوری؟“
من نگرانم که با این ایده‌هایی که تو داری حالا حالا ها از عهده‌ی هزینه‌ی خورد و خوراکت‌ام بر نیای. لطفاً یه چیزی بخور!

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
خیلی تست مامانیت جالب بود .

-
به نظر من اگه با سرمایه ای بالای 200 میلیارد تومن وارد شی موفق خواهی شد . ولی من باشم اینکارو نمیکنم .

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,636
یه میلیارد یکم کمه برای این کار داداش ایدت خوبه ولی سرمایه بیشتری میخواد 200 میلیاردم دیگه خیلیه امازون نمیخوای بزنی که . 2.5 3 میلیارد برای شروع خوبه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
به نظر من جالب نیست این چیزی که میگید به جز اینکه هزینه و زحمت رو افزایش میده و دلیلی نمیبینم که چرا باید اصلا اینکار انجام بشه
عمده فروش ها چرا باید اجناس رو در اختیار شما قرار بدن در حالی که میتونن با یه هزینه کم مستقیم برای خریدار ارسال کنن (چرا یه نفر واسطه رو اضافه کنن)
تیپاکس کمتر از 24 ساعت بسته ها رو تحویل میده , پس دلیلی نداره که اجناس جای دیگه انبار بشن ...

پخش مثلا فلان ماکارانی
فلان ماکارانی توی همه استان ها نمایندگی داره
کلا همه اجناس نماینده دارن توی استان ها

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
البته شاید درست توضیح ندادم
قرار نیست کالاها را به صورت عمده بخریم
بلکه عمده فروشها و واردکنندگان و تولید کنندگان خودشان می فروشند
اما اون انباری که گفتم دقیقا منظورمو نرسوندم
اون برای تحویل کالا بود شبیه تیپاکس ولی در اشل بارعمده مثل باربری ها
ولی خرید و فروش رو خودشون انجام میدن

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
فلان ماکارانی توی همه استان ها نمایندگی داره
کلا همه اجناس نماینده دارن توی استان ها
خب کسی که در بوشهر عمده فروش ماکارانی دارد از کجا به همه اطلاع رسانی بکند
لیست کسانیکه در بوشهر ماکارانی به صورت عمده می فروشند کدام است که مقایسه در قیمت و ... بکنیم

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
خب کسی که در بوشهر عمده فروش ماکارانی دارد از کجا به همه اطلاع رسانی بکند
لیست کسانیکه در بوشهر ماکارانی به صورت عمده می فروشند کدام است که مقایسه در قیمت و ... بکنیم

مثال رو ببریم روی دوغ آلیس که توی مشهد تولید میشه ,توی کل کشور هم پخش میشه
اینکه قیمت و اینها چند هست و چجوری اطلاع رسانی میشه بسته به سیاست های هر شرکت داره
بسیاری از پخش ها چراغ خاموش کار میکنن و نیازی ندارن اسم و رسمشون مشخص باشه
توی صنف ما شرکت کملیون که باتری داره رو حتما شنیدید , این شرکت چندین شرکت زیر مجموعه داره که کالا رو به صورت مویرگی پخش میکنن (خیلی ها هم نمیدونن که این پخش ها برای خود شرکت هست)

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,905
طبق قانون بهای فرصت از دست رفته
با اون یک میلیارد کار های سودآورتری میتونی انجام بدی
مثلا زمین و ملک سودش از داشتن کارخونه با همون مقدار سرمایه بیشتره!
چون اینجا ایرانه
فکر میکنی این همه آدم پولدار شدن همشون سواد و ایده داشتن؟!

hady1364

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
جواب سوال شما تو همین مثال خودتون هست
مامان: ”اِم‌م‌م‌.“
انگار که من تو این سن و سال به یه کتاب آشپزی دیگه احتیاج دارم.
مشتری چه احتیاجی به شما داره که بیاد ازتون خرید کنه؟ الان شما چه کمبودی تو این حوزه ای که می خوایی واردش بشی حس می کنی و چطور قراره این کمبود رو برطرف کنی؟ به عبارت دیگه کار شما قراره جوابگوی نیاز کی باشه؟ کار شما چه مزیتی رو برای مشتری داره؟ چرا مشتری باید شما رو انتخاب کنه؟
من تو پست های شما نتونستم جواب منطقی ای به این سوالا پیدا کنم، اگه خودتون یه جواب منطقی برای این سوالا دارین وارد کار بشین و مطمئن باشین موفق میشین

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
جواب سوال شما تو همین مثال خودتون هست

مشتری چه احتیاجی به شما داره که بیاد ازتون خرید کنه؟ الان شما چه کمبودی تو این حوزه ای که می خوایی واردش بشی حس می کنی و چطور قراره این کمبود رو برطرف کنی؟ به عبارت دیگه کار شما قراره جوابگوی نیاز کی باشه؟ کار شما چه مزیتی رو برای مشتری داره؟ چرا مشتری باید شما رو انتخاب کنه؟
من تو پست های شما نتونستم جواب منطقی ای به این سوالا پیدا کنم، اگه خودتون یه جواب منطقی برای این سوالا دارین وارد کار بشین و مطمئن باشین موفق میشین
البته فکر می کنم ایشون منظورشون فروش نبود و می خوان امکانات لجستیک در اختیار واردکنندگان و فروشندگان عمده کالا قرار بدن که دیگه مجبور نباشن کالا رو از دفتر مرکزیشون ارسال کنن و مثل کار آمازون که کالا رو میشه به انباراش فرستاد باشه تا با خرید مشتری از اون فروشنده کالا از این انبار که در شهر خریدار هست ارسال بشه اگر درست متوجه شده باشم البته

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
اون انبار برای انی منظوره که مشکل حضور فیزیکی در فروش اینترنتی رو حل کنه
اما جدای اون
یک سایتی که عمده و دست اول و تولیدی اجناس درش هستن
مثلا کسی مغازه لوازم یدکی داره میخاد چراغ پژو رو عمده بخره
فعلا همچین سایتی وجود نداره

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
با یک میلیارد و یه سایت ؟

الان به شرکت های پخش نمیشه اعتماد کرد !

شما فکر کردی قیمت تو کل کشور یکیه ؟ نوشابه مثال تو تهران با جاهای دیگه قیمتش یکیه ؟ تهران میدن 6 شهرستان میدن 3800 تا 4

اصلا این مطلب شما هزار و یک مجهول داره و عقل حکم میکنه توش سرمایه گذاری نکنید

عمده فروشی سراغ دارم اجناسش رو تا 50 درصد سود میفروشه و به اداره مالیات اعتراض هم میکنه که چرا سود من رو 3 درصد حساب کردی من که 3 درصد رو جنسام نمیکشم !!!

تا وقتی کار های پربازده و کم مخاطره ای هست آدم خطر نمیکنه

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
به نظر من هم شما در حوزه خودتون فعالیت کنید بهتره چون در اون تجربه کسب کردید اون سمت افرادی هستن که سالهاست انواع و اقسام ارتباط ها رو اکی کردن و نمیشه باهاشون رقابت کرد می بینی با شرکت ها ی بزرگ دوست هست کلی کالا رو ارزون تر گیر میاره

hady1364

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
فعلا همچین سایتی وجود نداره
پرواز مستقیم بین قطب جنوب و قطب شمال هم وجود نداره، تقاضایی براش نیست.

یکی از وظایف اتحادیه های صنفی راه انداختن انبار برای انبار کردن تولیدات عمده فروش ها هست. عمده فروش تولیداتشو تو این انبارها انبار می کنه، بعد مغازه دار از این انبارها خرید می کنه. اتحادیه های صنفی تو هر شهرستان وجود دارن و همین کاری که شما می خوایین اینترنتی انجام بدین رو مدت هاست دارن انجام میدن. خیلی وقتا با یه تلفن جنس رو دم در مغازه تحویل میدن! به جز انبارهای اتحادیه صنفی انبارهای خود عمده فروش هم هست. تو حوزه محصولات سوپر مارکتی و پرمصرف هم که نماینده فروش خودش با کامیون میاد مغازه به مغازه توزیع می کنه. در کل من تا حالا کمبود کالا بخاطر نرسیدن کالا از عمده فروش به مغازه ندیدم
حالا به نظرتون یه مغازه دار به جای اینکه از انبار اتحادیه صنفی شهرش سفارش بده و تو کمتر از چند ساعت سفارشش رو تحویل بگیره، میاد به صورت اینترنتی از شما سفارش بده؟

جدای از اون فروختن کالا به مغازه که فقط فروش نقدی نداره که شما بتونی سایت اینترنتی براش راه بندازی! مغازه دار میگه من جنس رو میفروشم بعد پولشو میدم! یا چک مدت دار میده! حتی ممکنه جنسی رو که فروش نرفته یا مشکل داشته بعد از چند ماه بخواد پس بده! اینجا چطوری می خوای اعتماد سازی کنی؟

قیمت یه جنسی اگه تو بازار بالا پایین شد، چه مکانیسم کشف قیمتی می خوای بذاری که جنست رو به قیمت روز بفروشی؟

بحث بعدی بحث کیفیت تولید عمده فروش ها هست، یه عمده فروش جنسش خوبه یکی بد! حالا شما چطوری می خوای برای تک تک کالاهایی که می خوای تو انبار بذاری تحقیق کنی و بهترین عمده فروش رو پیدا کنی؟ خیلی وقت ها حتی مغازه دار هم نمی دونه کدوم برند بهتره! بخصوص تو حوزه لوازم یدکی ماشین که انواع و اقسام برندهای تقلبی و اصلی پیدا میشه! با دو تا عمده فروش که جنس خوبی ندارن قرارداد ببندی خیلی زود اعتبارت از بین میره!

چطوری می خوای اجناس تقلبی رو از اجناس اصل تفکیک کنی؟

این طرحی که شما داری خیلی جای بحث داره

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
اصلا ما انبار نداریم
الان عمده فروشها کجا هستن؟
الان کسی سنباده وارد می کنه
یا کسی جوهر نمک پخش می کنه در شیراز
میره داخل شیپور و دیوار میزاره
ولی شیپور و دیوار مبنا کاریشون برحسب وسایل دست دوم
اما یک سایت شبیه علی بابا دات کام در ایران وجود نداره
اجناس نو و صفر ولی به صورت عمده و تعداد با قیمت ارزان
مثلا یک هتل میخاد برنج بخره ولی نمی تونه دست اول رو پیدا کنه
-----------------
اون انبار برای حل یک مشکل بود که خود من هم بهش برمی خورم
مثلا کسی از اهواز از من دستگاهی میخره ولی اعتماد نداره 40 میلیون بزنه به حساب
ولی اگه انباری قابل اعتماد در اهواز باشه من خودم جنسم رو می فرستم اهواز
یا مثلا برنج فروش یک کیسه نمونه می فرسته اهواز
مشتری می بینه نگاه می کنه خواست به خود فروشنده زنگ میزنه که اقا این جنس رو بفرست
ولی اصلا انبار رو شما در نظر نگیرین چون این مشکلیه که عمده فروش حس میکنه
در ثانی هر کسب و کار اینترنتی که بخاد سودش بالاتر بره باید یک راه ارتباطی از دنیای مجازی به واقعی بزنه
که اون انبارها دقیقا همینکارو می کنن(اگر بگیره به مرور حتی رقیب اصلی تمام شرکتهای باربری هم میشه.)
----------------
فعلا در قدم اول همون سایت عمده فروشی و انبار برای بعدها در نظر بگیریم

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سلام
بنظر من سایت عمده فروشی مشابه علی بابا ایده خوبیه . ولی منم با انبار موافق نیستم .
فرض کنید شما یک عمده فروش در کرمان دارید و یک مشتری در سمنان ، خوب اون عمده فروش اجناسش رو کجا بفرسته ؟ تهران ؟ شیراز ؟ این باعث افزایش هزینه و زمان معامله میشه .
فکر نیروهایی که در هر کدوم از این انبار ها باید مستقر بشن رو کردید ؟
ضمنا شرایط نگهداری کالاها فرق داره و با یک انبار نمیشه کالا های مختلف رو نگهداری کرد . مثلا نمیشه مواد پتروشیمی و یا شوینده رو کنار میوه های تازه و یا گچ و سیمان را کنار البسه نگهداری کرد .
بنظر من اول از همه شما یک بازار سنجی نیاز دارید در باره اینکه شرکتهایی که فروشنده ( بصورت عمده ) هستند چه نیازها و کمبودهایی دارند و همینطور خریداران و بعد سایت رو برمبنای اون نیاز ها طراحی کنید .
ضمن اینکه سایت شما باید طوری باشه که خریداران و فروشندگان بطور مستمر بهش مراجعه کنند . مثلا طبق همون مثال خودتون وقتی یک هتلی از طریق سایت شما فروشنده دست اول برنج رو پیدا کرد دیگه تلفنی باهاش هماهنگ میکنه و شاید تا دو سه سال سراغ سایت شما نیاد .
یک موضوع دیگه هم اینکه باید فکر رقابت با دیجی کالا و دیوار و ... رو هم بکنید . درسته که الان اونها همچین کاری نمیکنند ولی بمحض اینکه سایت شما شروع به کار کنه و کارش کمی بگیره اونها هم یه بخش عمده فروشی اضافه میکنند و با توجه به امکانات و شهرت و مشتریهای زیادی که دارند ممکنه خیلی زود از شما جلو بزنند و زحمات شما بر باد بره .
ولی بطور کلی ایده خوبیه و ارزش فکر کردن و تحقیق رو داره .
موفق باشید

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,044
بنظر من اصل وبمستری یعنی استارتاپ با کمترین هزینه..

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
ممنون از نظرات دوستان
منظور بنده از انبار این بود که :
فرض کنید شما پیچ و مهره وارد می کنید و شخصی از اصفهان ده هزارتا از پیچی را سفارش می دهد.
یک سیستم حمل کالا و تحویل به خریدار نیازه
اون سیستم خیلی هم سود داره اگر بهینه شده باشه
یعنی پروژه ما این امکان میده که پس از اینکه خریدار بیعانه ایی به حساب فروشنده بریزه
و فروشنده بارش رو تحویل انبار ما در تهران میده
فردا خریدار در اصفهان به انبار مراجعه می کنه و پس از رویت و تسویه حساب با فروشنده و ازاد کردن توسط فروشنده
جنس را تحویل می گیره
این انبار بیشتر کار همون باربری خودمون رو انجام میده ولی قابلیتش هم داره شما یک نمونه حجم کوچک هم اونجا قرار بدین امانت بمونه
این ایده باعث میشه اعتماد به سیستم افزایش پیدا بکنه
یا فرضا شما که دستگاه علف زنی وارد می کنید ، می توانید به تمام شهرها یک نمونه بفرستید و هر کس خواست برود و از انجا بردارد 60 درصد زیر قیمت
انبار ایده اش این بود و اجرا کردنش هم سخت ولی اعتماد بالایی به سیستم میدهد و از طرفی چون در دنیای واقعی ست سود اوری بالایی هم دارد.
----------.
ایده انبار دغدغه کسانی میشوند که خریدهای رقم بالا در اینترنت انجام میدهند و اعتماد می شود مسئله اول
اما بالاخره سایت عمده فروشها و تولید کنندگان و حذف دلال نیاز جامعه است

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,044
کلا استارت زدن با هزینه اونم برای تجربه اول من مخالفم..
باید یا خاک خورده اون داستان باشی..
یا با کمترین و کمترین سرمایه ایتارت برنی و ماهانه یواش یواش با احتیاط پول تزریق کنی تو کار..

بالا