• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ممنون.فرقی نداره چه کارگذاری انتخاب میکنم؟
در اصل کار خیر فرقی نداره منتهی بعضی از کارگزارها به دلیل سابقه و اعتباری که دارن به نسبت بقیه مشتری بیشتری جذب کرده اند

mehrdad2090

Registered User
لایک‌ها
222
بورس !ایا شغل ثابتی هست؟یعنی درامد ثابتی دارد

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
سلام
ببخشید من چند مدته که دارم در مورد بورس مطالعه میکنم. نظرات متفاوتی دیدم. سوالایی دارم که ممنون میشم فعالین توی این زمینه پاسخ بدن
اول اینکه برای ورود به بازار چه مقدار سرمایه نیازه؟ این رو میدونم که هرچه سرمایه بیشتر سود بیشتر! منظورم حداقل چقدره؟ 10 هزار؟ 100 هزار؟ 500 هزار؟
چون میخوام تازه وارد بازار بورس شم و میخوام تا یاد گرفتن کامل حداقل هزینه رو متحمل شم میخوام ببینم چجوریه...
و اینکه برای ورود به بورس باید اول به یک کارگذاری مراجعه کنم و شناسه بگیرم؟ این کار رو نمیشه آنلاین انجام داد؟
و سوال بعدیم اینکه از چه نوع سهام هایی شروع کنم؟
ممنون میشم فعلا این ها رو یکی زحمت بکشه برام توضیح بده.
با تشکر

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
سلام
ببخشید من چند مدته که دارم در مورد بورس مطالعه میکنم. نظرات متفاوتی دیدم. سوالایی دارم که ممنون میشم فعالین توی این زمینه پاسخ بدن
اول اینکه برای ورود به بازار چه مقدار سرمایه نیازه؟ این رو میدونم که هرچه سرمایه بیشتر سود بیشتر! منظورم حداقل چقدره؟ 10 هزار؟ 100 هزار؟ 500 هزار؟
چون میخوام تازه وارد بازار بورس شم و میخوام تا یاد گرفتن کامل حداقل هزینه رو متحمل شم میخوام ببینم چجوریه...
و اینکه برای ورود به بورس باید اول به یک کارگذاری مراجعه کنم و شناسه بگیرم؟ این کار رو نمیشه آنلاین انجام داد؟
با تشکر

حداقل 100 هزار تومان. اما برای شروع پیشنهاد میکنم حداقل 1 میلیون تومان ( یا نهایتا 500 هزار ) کنار بذارید.

دلیلش هم اینه که شما بهتره چند سهم داشته باشید. با 100 هزار تومان فقط یک سفارش ( و طبیعتا از یک سهم ) میتونید خرید بکنید. بعد هم وقتی 100 هزار تومان خرید کنی کارگزاری از شما یک کمیسیون کمی میگیره ( مثلا 2500 تومان ) یعنی اگر بخوای همون لحظه بفروشی سرمایه ات میشه 97500 تومان. و نمیتونی دوباره سهمی بخری.

ضمن اینکه کمیسیونی که کارگزاری بابت خرید 100 هزار تومان از شما میگیره با 500 هزار تومان یک اندازه است.

اکثر کارگزاری ها امکان این رو دارن که شما فرم ها رو پرینت بگیری و پر کنی ولی باید حضوری تحویل بدی. یا اینکه مدارکت رو برابر با اصل کنی و با پست بفرستی.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
با تشکر
سلام
مطلبی رو در نوشته های شما دیدم که به اشتباه در بین مردم جا افتاده و اون اینکه " هرچه سرمایه بیشتر سود بیشتر "
ببینید سود اوری هیچگونه نسبتی با مقدار پول نداره پول صرفه قدر خرید شما رو افزایش میدهد
قدرت خرید با مقدار سود اوری فرق داره
فرضا کسی 1000 تومان پول و فرد دیگری 100.000 تومان دارد
پس از یک دوره سه ماهه فرد اول 20 درصد و فرد دوم 10 درصد سود کرده
از نظر اقتصادی فرد اول که دارای پول کمتری هم بوده موفق تر بوده
درسته که مقدار پول بدست امده توسط نفر دوم بیشتر بوده اما از نظر سوداوری نفر اول موفق تر بوده
فقط این بین نفر دوم با توجه مقدار پول بیشتر توانایی خرید بیشتری داشته است

اما مقدار سرمایه و نوع سهام
همانطور که دوستمون اشاره کردند حداقل سرمایه 100 هزار تومان است و حداکثری برای ان تعریف نشده
اما چندی قبل یکی از دوستان سوال کرد پولم رو در بورس یا بانک سرمایه گذاری کنم شاید بی ربط به سوال شما نباشه
پیشنهاد من اینکه در هر دو سرمایه گذاری کنید
مثلا 1000 تومان دارید 800 تا 900 تومان رو در بانک و 100 تا 200 تومان رو در بورس
اما دلیل این پیشنهاد چی هست
مهمترین دلیل اینکه شما از ساز و کار بورس اطلاع دقیقی ندارید شما با اندک سرمایه ای اطلاعات و امار واقعی از بورس بدست میارید و بعد از مدتی خودتون با واقعیت بورس رو به رو خواهید شد
به فرض محال شما تمام مبلغ در بورس رو از دست داده اید اما پولی که در بانک گذاشته اید قسمتی یا تمامی این ضرر رو پوشش خواهد داد و شما در اصل چیزی از دست نداده اید
اما فرض بر این بگذاریم که شما با همین مبلغ کم توانسته اید سود اوری مناسبی داشته باشید
خب حالا شما تجربه دارید مقداری هم پول در بانک ، زمان اون فرا رسیده که از تجربه و سرمایه خود استفاده کنید

موفق باشید

و نوع سهام
در ابتدای کار چون هدف سود کردن نیست بهتره وارد سهام هایی که شناخت زیادی از اونها در بورس وجود ندارد نشوید
سهام هایی با نقدینگی بالا رو انتخاب کنید چرا که در صورت نیاز به پول نقد بتوانید ان را بفروشید و یا با سهام های دیگر تعویض کنید
همه سرمایه رو هم در یک گروه سرمایه گذاری نکن مثلا همه رو وارد گروه خودرو نکن سعی کن از هر گروه یک دو سهم رو زیر نظر بگیری تا در زمان مناسب وارد شوید

برای دریافت کد انلاین باید به کارگزاری مراجعه کنید من کارگزاری که به صورت غیر حضوری کد صادر کند نمیشناسم

موفق باشید

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
شاید بد نباشه دوستان به عرضه اولیه سهام های جهانی نگاهی داشته باشند
روزهای قبل سهام علی بابا عرضه شد قیمت ابتدایی 68 دلار
اما از بس خواهان داشت اون هم چه شرکت های سرشناسی رو قیمت 92.7 باز شد و تا 99.7 صعود کرد و در قیمت 93.8 بسته شد
این یکی از فوق موفق ترین شرکت ها و سایت های چینی با ارزشی بیش از 231 میلیارد دلار هست
میتونید اطلاعات تکمیلی تر رو در لینک های زیر مطالعه کنید (اخبار فارسی) لیــنک و لیــنک
برای دوستانی که اهل دنبال کردن عرضه های اولیه جهانی هستن
چند وقت قبل عرضه اولیه سهام بانک NCB عربستان رو داشتیم که بعد از عرضه اولیه علی بابا بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال جاری هست
با این عرضه اولیه نزدیک به 32 میلیارد دلار به ارز بورس عربستان افزوده شد
علی بابا هم تا قیمت 120 دلار شد کرد و الان در نزدیکی 110 دلار اروم گرفته

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
چند وقت قبل عرضه اولیه سهام بانک NCB عربستان رو داشتیم که بعد از عرضه اولیه علی بابا بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال جاری هست
چطوری میشه از نحوه عرضه و خرید اطلاع پیدا کرد ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
چطوری میشه از نحوه عرضه و خرید اطلاع پیدا کرد ؟
سایت های بزرگی مثل bloomberg ، marketwatch معمولا این نوع عرضه ها رو اطلاع رسانی میکنند
با سرچ دقیقتر میتوانید از مقدار و نحوه خرید هر سهم با توجه به قوانین خاص هر کشور یا هر منطقه اطلاع پیدا کنید
نمیدونم توانستم پاسخ سوالتون رو بدم یا نه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سایت های بزرگی مثل bloomberg ، marketwatch معمولا این نوع عرضه ها رو اطلاع رسانی میکنند
با سرچ دقیقتر میتوانید از مقدار و نحوه خرید هر سهم با توجه به قوانین خاص هر کشور یا هر منطقه اطلاع پیدا کنید
نمیدونم توانستم پاسخ سوالتون رو بدم یا نه
ممنون شما خودتون تا حالا خرید داشتید ؟

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
مگه توی ایرانم میشه سهام جهانی خرید؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ممنون شما خودتون تا حالا خرید داشتید ؟
مگه توی ایرانم میشه سهام جهانی خرید؟
جواب هر دو دوست رو باهم میدهم
بله این امکان وجود داره که از هر کجای جهان سهامی شرکت های مختلف رو خرید و فروش کنید
اما برای اینکه بتوانید خرید و فروش انجام دهید باید در یکی از کشورهایی مثل کانادا ، امریکا ، سوئیس و . . . حساب بانکی معتبر داشته باشید
سپس حسابی در یکی از کارگزاری ها باز کنید و شروع به خرید و فروش کنید
بنده چون حساب معتبر بانکی در کشوری بجز ایران ندارم نمیتوانم این خرید و فروش ها رو انجام بدهم اما دوستان نزدیکی دارم که از داخل ایران این عرضه های اولیه و خرید و فروش ها رو انجام میدهند

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
جواب هر دو دوست رو باهم میدهم
بله این امکان وجود داره که از هر کجای جهان سهامی شرکت های مختلف رو خرید و فروش کنید
اما برای اینکه بتوانید خرید و فروش انجام دهید باید در یکی از کشورهایی مثل کانادا ، امریکا ، سوئیس و . . . حساب بانکی معتبر داشته باشید
سپس حسابی در یکی از کارگزاری ها باز کنید و شروع به خرید و فروش کنید
بنده چون حساب معتبر بانکی در کشوری بجز ایران ندارم نمیتوانم این خرید و فروش ها رو انجام بدهم اما دوستان نزدیکی دارم که از داخل ایران این عرضه های اولیه و خرید و فروش ها رو انجام میدهند
اقا خسته نباشی من ویزاکارت دارم میشه خرید و فروش کرد سهم ؟ به چه صورته؟ یه بار زحمت کشیدی لینک فرستادی اما از روی سایتا چیزی پیدا نکردم متاسفانه .ممنون میشم بیششتر توضیح بدی:general601::general601:

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
اقا خسته نباشی من ویزاکارت دارم میشه خرید و فروش کرد سهم ؟ به چه صورته؟ یه بار زحمت کشیدی لینک فرستادی اما از روی سایتا چیزی پیدا نکردم متاسفانه .ممنون میشم بیششتر توضیح بدی:general601::general601:
ویزا کارت رو اطلاع ندارم مواردی که مهم بود رو خدمت دوستان عرض کردم بانک و کارگزار ( البته این رو هم در جریان باشید که هر کارگزاری هم با ایرانی ها کار نمیکنه - تحریم )
اگر بتوانید این دو رو حل کنید خرید و فروش سهم کار ساده ای هست

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
ویزا کارت رو اطلاع ندارم مواردی که مهم بود رو خدمت دوستان عرض کردم بانک و کارگزار ( البته این رو هم در جریان باشید که هر کارگزاری هم با ایرانی ها کار نمیکنه - تحریم )
اگر بتوانید این دو رو حل کنید خرید و فروش سهم کار ساده ای هست
ممنون ببخشید دو سوال دیگه :
1- مثلا من سهام علی بابا یا اپل _منظور شرکت های بزرگ)بخرم دیگه حتما سود اوره ؟
2- یه زحمت بکشین لینگ کارگزارای معتبرو بنویسین .ممنون :general601:

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ممنون ببخشید دو سوال دیگه :
1- مثلا من سهام علی بابا یا اپل _منظور شرکت های بزرگ)بخرم دیگه حتما سود اوره ؟
2- یه زحمت بکشین لینگ کارگزارای معتبرو بنویسین .ممنون :general601:
1- خیر تجربه به شخص من ثابت کرده هیچ قطعیتی وجود نداره که شما همیشه سود کنید - یک نمونه اش شرکت های سرمایه گذاری بزرگ - چرا ورشکست میشن ؟ مگر تحلیل گر و اقتصاد دانهای بزرگ ندارند
2- لینکش رو قبلا براتون فرستاده بودم اگر پیدا نکردید بفرمایید تا از پیام های خودم پیدا کنم

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
1- خیر تجربه به شخص من ثابت کرده هیچ قطعیتی وجود نداره که شما همیشه سود کنید - یک نمونه اش شرکت های سرمایه گذاری بزرگ - چرا ورشکست میشن ؟ مگر تحلیل گر و اقتصاد دانهی بزرگ ندارند
2- لینکش رو قبلا براتون فرستاده بودم اگر پیدا نکردید بفرمایید تا از پیام های خودم پیدا کنم
ممنون پیدا کردم 10 تا بودند اما اصلا معلوم نیست توشون چه خبره . من حساب بانکی خارج کشور دارم مشکلی نیست تو این زمینه اما از بورس نمیدونم اگه شما یا هر کسی بخواد بورس خارج کار کنه به من بگه از طریق من انجام بشه که هم خودش سود کنه اگه وارده هم من یاد بگیرم ببینم جریان چی به چیه :general601:

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ممنون پیدا کردم 10 تا بودند اما اصلا معلوم نیست توشون چه خبره . من حساب بانکی خارج کشور دارم مشکلی نیست تو این زمینه اما از بورس نمیدونم اگه شما یا هر کسی بخواد بورس خارج کار کنه به من بگه از طریق من انجام بشه که هم خودش سود کنه اگه وارده هم من یاد بگیرم ببینم جریان چی به چیه :general601:
از لیست موجود وارد سایت اصلی کارگزار بشوید
همه سایت ها دارای پشتیبان انلاین هستند در صورت انلاین نبودن پاسخ تمام سوالات شما ایمیل خواهد شد - بعضی از کارگزاری ها به چند زبان دنیا پشتیبان دارند حتی تعدادی با شما تماس میگیرن و به صورت مکالمه پاسخ شما رو خواهند داد
من میتوانم شرایط بعضی از کارگزاری ها رو بگویم اما بروز و دقیق نیست بهتره خودتون از هر کارگزار شرایط و قوانین رو سوال کنید
بالاخره باید اطلاعاتتون رو در زمینه بورس افزایش دهید - من اصلا توصیه نمیکنم بدون دانش وارد این کار شوید
-------------
من که فعلا سرم جای دیگه گرمه :D;)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
حتما نمیشه گفت سود داره
مثل بورس خودمون نوسان داره
این سایت رو می تونید نگاه کنید
http://finviz.com/?a=90262569
جناب حسینی بروکر مد نظر شما کدوم بروکر هست