منتخب بازارچه

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

AMD.POWER

مدیر بخش سخت افزار
مدیر انجمن
دوستانی که در سخت افزار اطلاعات دارید یه راهنمایی کنید منو
یه هارد مکستور 1ترا از نوع اینترنال ساتا دارم کلا بالا نمیاد و راهی هست که بدون اینکه ببرم جایی خودم بتونم دیتارو ازش بیرون بکشم ؟
یکی گفت بردش سوخته
خیر راهی نداره . حتی تعویض برد باید توسط تعمیرکار انجام بشه .

memol1985

Registered User
سلام یه هارد 320 مکستور ساتا 2 دارم که وقتی ب سیستم وصل میکنم ویندوز بالا نمیاد و رو لاگین قفل میکنه مشکل کجاس؟

AMD.POWER

مدیر بخش سخت افزار
مدیر انجمن
سلام دوستان
از دیروز هارد لپتاپم موقع روشن شدن ارور داد
با دو تا نرم افزار مربوط به هارد نگاه کردم ایراد رو گفتن ولی نمیدونم میشه درست کرد یا نه؟
خواهشا کمکم کنید
عکس های خطاها رو پیوست کردم
سلام
مشکل read داره هارد دیسک شما و وضعیت سلامتی صفر درصد است . بهترین راه تعویض هارد هست .

xshya

Registered User
دوستانی که در سخت افزار اطلاعات دارید یه راهنمایی کنید منو
یه هارد مکستور 1ترا از نوع اینترنال ساتا دارم کلا بالا نمیاد و راهی هست که بدون اینکه ببرم جایی خودم بتونم دیتارو ازش بیرون بکشم ؟
یکی گفت بردش سوخته
اگر فقط pcb مشکل پیدا کرده امکان تعویضش باید باشه
خود اتصال به هارد هم کار افراد مبتدی نیست و حداقل باید تجربه استفاده و کار با پورت سریال رو داشته باشی راه متصل شدن هم اون پینهای rx و tx روی هارد است و نرمافزارهای خاصی هم برای تعویض فریمور و خواندن و نوشتن اطلاعات موجوده

AMD.POWER

مدیر بخش سخت افزار
مدیر انجمن
این رو برای دوستان میگم هیچوقت برد یک هارد دیسک را بدون منتقل کردن ایسی فلش برد قدیمی به برد جدید تعویض نکنید . این باعث میشه هاردتون به شکل غیرقابل تعمیر شود .

peyman_m1992

Registered User
سلام دوستان
خوبین
یه هارد یک ترا سیگیت 7200 دارم که رو دستگاه dvr بود و تازگیا ضبط نمیکرد
سلامتیش رو 60 درصده
میخواستم بدونم تعمیر میشه کردش؟
تست نیاز بود بگین با کدوم نرم افزار باید تستش کنم تا عکس بفرستم

memol1985

Registered User
سلام دوستان
خوبین
سلامتیش رو 60 درصده
HDD Observer Pro

AMD.POWER

مدیر بخش سخت افزار
مدیر انجمن
سلام دوستان
خوبین
سلامتیش رو 60 درصده
سلام
با برنامه HD SENITEL از قسمت OVERVIEW اسکرین شات بگرید تا چک کنم .
طبق شاتی که گذاشتید
خطای END TO END نشون میده که هارد شما به پایان عمر خودش رسیده است .

tiger1

Registered User
سلام خدمت اساتید
از فروم همسایه یک عدد هارد اکسترنال خریدم حالا بعد از تست هارد این خطاها را میدهد البته اسکن هارد را هم شروع کردم که تا الآن دو جا خطا داده یعنی قرمز رنگ شده خواستم بپرسم هارد مشکل داره ؟؟ یعنی باید بهشون پس بدم ؟؟؟ :
213.PNG

AMD.POWER

مدیر بخش سخت افزار
مدیر انجمن
سلام خدمت اساتید
از فروم همسایه یک عدد هارد اکسترنال خریدم حالا بعد از تست هارد این خطاها را میدهد البته اسکن هارد را هم شروع کردم که تا الآن دو جا خطا داده یعنی قرمز رنگ شده خواستم بپرسم هارد مشکل داره ؟؟ یعنی باید بهشون پس بدم ؟؟؟ :
مشاهده پیوست 1152683
بله احتمالا 10 تا بدستکتور داره ممکنه این بدسکتورها هم بیشتر شده

Business plan

Registered User
هارددیسک میتونه عمر طولانی داشته باشه یا رابطه مستقیم به ساعت کار داره؟ مثلا اگر بیشتر از n هزار ساعت کار کنه قطعا خراب میشه؟
مشکل اصلی با هارددیسک اینه که یه صفحه به دور خودش میچرخه برای همین احتمال خراب شدنش خیلی بیشتر از بقیه قطعات کامپوتر هست و به راحتی بدسکتور ایجاد میشه
یه سری تبلیغات و شو نمایشی دارن برای هارد ضد ضربه و ضد آب و...! ولی اینا بدرد نمیخوره
بدسکتور, عدم خرابی و عمر طولانی مهمه

بنظرتون هارد ssd از اونجا که موتور چرخوان نداره, برای نگهداری دیتا بدون خراب شدن مناسبه؟ هارد معمولی هم میشناسید که از لحاظ بدسکتور مقاوم باشه؟

بالا