• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تاپیک جامع شیائومی ردمی نوت (xiaomi redmi note) آموزش و پرسش و پاسخ

david1234d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
54
سلام این رام رو دانلود کن بعد فلش بزن بعد آخرین ورژن 37 رو هم از سایت miui بگیر آپدیتش کن توی قسمت دانلود گوشی راحت آپدیت میشه زیاد نترس احتمالا یکی از فایلهای کرنلت آسیب دیده نگران نشو. من گوشیهایی که کاملا مردن زنده کردم
http://en.miui.com/thread-23259-1-1.html

Last edited:

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
سلام عزیز
شما lite mode رو فعال کردی اما نباید خاموش روشن شه!
فقط نوشتاره گوشی تغییر میکنه!
Power+volume up رو ۱۰ثانیه نگه دار بعد باید ویبره بره
باتری رو در بیار بذار و روشن کن ببین اوکی میشه تا بتونی بری و غیرفعالش کنی!

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
Power+volume up رو ۱۰ثانیه نگه دار بعد باید ویبره بره
باتری رو در بیار بذار و روشن کن ببین اوکی میشه تا بتونی بری و غیرفعالش کنی!
این کار رو کردم جواب نداد

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
سلام میگم خوب من الان رام رو دانلود کنم بعد چیکارش کنم؟ اگه میشه بیشتر توضیح بدیدن ، ممنون

milove0111

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داداش این رام مخصوص ردمی نوت هست و این گوشی فقط سیمکارته یک برای ۳جی ساپورت داره واسه این تمرکز استفاده از اینترنت روی سیم یک هستش
اگر بخوای از دوتا سیم استفاده کنی برای نت باید رام گوشیتو عوض کنی
من الان رام samsung air gesture روی گوشیمه خیلی هم ازش راضی ام وتا miui6 نیاد عوضش نمیکنم...
سلام.رامشو چطوری عوض کردی؟

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
میخوام رام گوشیمو عوض کنم ، گوشیم شیائومی ردمی نوت هست
تو سایت http://en.miui.com/thread-23259-1-1.html یه سری توضیحات بود و از اینجا هم کمک گرفتم http://forum.persiantools.com/threa...-توسط-کاربران-جهت-کاربهینه-تر-با-آنها.483847/

الان من همش رو فهمیدم که چیکارا باید بکنم ولی

مرحله دوم:
کابل USB رو به کامپیوتر/لبتاپتون وصل کنید، حالا گوشیتونو (خاموشه) دردست بگیرید و دکمه VOL - رو فشار بدید(یا Vol+)،و کابل رو بهش وصل کنید....حالا برنامه فلش تول، شروع میکنه به نصب فریمور...تا زمانیکه رنگ زرد نوار نصب، رو ندیدید، انگشتتونواز دکمه VOL برندارید.....اگر برنامه نشناخت گوشیتونو، باید به قسمت Device Manager رفته، درقسمت Network ، گزینه alcatel(ممکنه نام دیگه ای باشه) روانتخاب کنید و update و سپس آدرس فایل driver این گوشیها رو بدیدتا جایگزین بشه..(MTK USB)

تو این قسمتی که گوشی رو نمیشناسه نفهمیدم ، لطفا کاملتر توضیح بدید وارد قسمت Device Manager رفته، درقسمت Network aduptor روی کدوم گزینه بزنم ؟ روی مودم کامپیوترم یا نه ؟
از اینجا به بعد رو توضیح بدید ، گوشیم رو هم چون روشن نمیشه و هی ریست میشه کامپیوتر نشناختتش، در ضمن تو فایلی که من گرفتم اینها فقط بود اسم پوشه ها رو مینویسم.
CWM توش فایل ریکاوری با پسوند .img
MTK6592_PdaNET_ADB_VCOM_Drivers توش نرم افزار PdaNetA4150
REDMINOTE_BACKUP_USINE توش یه سری فایل با MT6592_Android_scatter.txt
SP_Flash_Tool_v5.1409.03 توش یه سری فایل با flash_tool.exe
ممنون میشم کمکم کنید

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
یه سوال دیگه دارم
رم گوشیم همیشه 1 گیگ تا 1.5 گیگش درگیره ، آیا برنامه یا روش خاصی واسه استفاده کمتر از رم وجود داره؟
ممنون

ehsan90a

Registered User
لایک‌ها
355
یه سوال دیگه دارم
رم گوشیم همیشه 1 گیگ تا 1.5 گیگش درگیره ، آیا برنامه یا روش خاصی واسه استفاده کمتر از رم وجود داره؟
ممنون
حداکثر 900 مگ درگیره

Sent from my Lenovo S920 using Tapatalk 2

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
برا من حداعقل 1.5 گیگ درگیره...
Swap هم دارم با این حال جوابگو نیست

دوست عزيز درگيرش نشو
شما گوشيت که از کارخونه که مياد 650تا از 2048تاش پر هست
ميمونه 1400
حالا هر برنامه اى که نصب و اجرا کنى ميره تو حافظه ى رم و بعد از kill task کامل از رم پاک نميشه تا زمانى که خاموش روشن کنى
و در حالتى ک برنامه بيشتر از 4صفحه داشته باشى بايد حدود 600/700 مگ خالى بمونه برات و اين عادى هست

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
سلام با موبایل آنسل چجوری این رام رو نصب کنم ؟
من رام رو ریختم تو حافظه داخلی گوشیم بعد رفتم تو موبایل آنسل زدم روش یه سری سوال پرسید همه رو بله جواب دادم ، بعد گوشیم ریاستارت شد رفت تو حالت ریکاوری اونجا هم گزینه ای به اسم نصب رام نداشت من هم رو اولین گزینه زدم گوشیم خاموش روشن شد و اتفاقی نیافتاد.
zipinstaller و ROM INSTALLERنصب کردم وقتی وارد برنامه شدم تو صفحه نخست چندتا گزینه اومد ، TWRP . CWM based . CWM official . 4EXT فقط میشد رو تی دابلیو آؤ پی بزنی وقتی رو نصب زدم گوشیم ریست شد و وارد ریکاوری شد من هم دوباره رو گزینه اول زدم ری بوت شد و هیچ اتفاقی نیافتاد.
میخواستم ریکاور از رام بگیرم ولوم بالا و پاور رو گرفتم وارد یه صفحه شد سه تا گزینه داشت اولی ریکاور نوشته بود روش هرچی زدم اتفاقی نیافتاد و وارد صفحه ریکاوری نشد و بقیه گزینه ها هم کار نمیکرد. رفتم تو یوتیوب یه کلیپ تعویض رام دانلود کردم دیدم وقتی رو ریکاور میزد وارد صفحه ریکاوری میشد اونم گوشیش مثل من ردمی نوت بود ولی از اون وارد شد از من وارد نشد .
مجبور شدم باتری رو در آوردم دوباره زدم جا ، برای وارد شدن به محیط ریکاور همون که ربات اندروید رو صفحه میاد فقط از طریق نرم افزارهایی که گفتم میشه واردش بشی ( موبایل آنسل و ...)
در ضمن وارد محیط ریکاور شدم واسه بکاپ گرفتن از رام رو بکاپ زدم ، وارد یه صفحه شد میزان مموری و بکاپ رو نوشت و یه خط آب پر شد وقتی عملیات تموم شد گوشی رو ریبوت کردم رفتم فایل رو ببینم ، دیدم با پسوند بکاپ. ذخیره شده و حجمش 35 مگه ولی در موقع عملیات نوشته بود 110 مگ.

الان این سوالات پیش میاد.
1- آیا گوشی من تقلبیه؟
2- چجوری بک آپ بگیرم از رام گوشیم؟
3- چجوری بکاپ نصب کنم؟
4- چرا با گرفتن ولوم بالا و پاور وقتی وارد اون صفحه مشکیه میشه نمیتونم وارد ریکاوری بشم؟
5- TWRP . CWM based . CWM official . 4EXT اینا چی هستن و کدوم باید انتخاب بشود؟
6- چرا حجم فایل بک آپ گرفته شده انقدر کم است؟
و ...

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
1.خير تقلبى نيست
2.براى وارد شدن به ريکاورى با دکمه ى ولوم پايين حرکت ميکنه و دکمه ى ولوم بالا انتخاب ميکنه و توى خوده ريکاورى دکمه پاور انتخاب کننده هست
ميرى توى بکاپ و انتخاب ميکنى...
3.فايلى به اسم cwm.img يا فايل هاى ديگه با پسوند img رو بايد بريزى روى ممورى کارد وبا برنامه ى موبايل آنکل انتخابش کنى
4.اولا اينکه ولوم پايين +پاور هست درثانى اون سه تا گزينه که بياد با ولوم بالا بايد انتخاب کنى recovery
5.اينا فايل هاى ايميج براى کارايى هست مثل روت کردن,فلش رام,وايپ ديتا,بکاپ و...
6.احتمالا اشتباه انتخاب کردى ک از چى بکاپ بگيره
7.براى فلش کردن رام وارد ريکاورى ک شدى گزينه install from sd card رو انتخاب ميکنى و بعد رام با فرمت zip رو انتخاب ميکنى و ميزنى....

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
من رام رو ریختم تو حافظه داخلی گوشیم بعد رفتم تو موبایل آنسل زدم روش یه سری سوال پرسید همه رو بله جواب دادم ، بعد گوشیم ریاستارت شد رفت تو حالت ریکاوری اونجا هم گزینه ای به اسم نصب رام نداشت من هم رو اولین گزینه زدم گوشیم خاموش روشن شد و اتفاقی نیافتاد.
zipinstaller و ROM INSTALLERنصب کردم وقتی وارد برنامه شدم تو صفحه نخست چندتا گزینه اومد ، TWRP . CWM based . CWM official . 4EXT فقط میشد رو تی دابلیو آؤ پی بزنی وقتی رو نصب زدم گوشیم ریست شد و وارد ریکاوری شد من هم دوباره رو گزینه اول زدم ری بوت شد و هیچ اتفاقی نیافتاد.
میخواستم ریکاور از رام بگیرم ولوم بالا و پاور رو گرفتم وارد یه صفحه شد سه تا گزینه داشت اولی ریکاور نوشته بود روش هرچی زدم اتفاقی نیافتاد و وارد صفحه ریکاوری نشد و بقیه گزینه ها هم کار نمیکرد. رفتم تو یوتیوب یه کلیپ تعویض رام دانلود کردم دیدم وقتی رو ریکاور میزد وارد صفحه ریکاوری میشد اونم گوشیش مثل من ردمی نوت بود ولی از اون وارد شد از من وارد نشد .
مجبور شدم باتری رو در آوردم دوباره زدم جا ، برای وارد شدن به محیط ریکاور همون که ربات اندروید رو صفحه میاد فقط از طریق نرم افزارهایی که گفتم میشه واردش بشی ( موبایل آنسل و ...)
در ضمن وارد محیط ریکاور شدم واسه بکاپ گرفتن از رام رو بکاپ زدم ، وارد یه صفحه شد میزان مموری و بکاپ رو نوشت و یه خط آب پر شد وقتی عملیات تموم شد گوشی رو ریبوت کردم رفتم فایل رو ببینم ، دیدم با پسوند بکاپ. ذخیره شده و حجمش 35 مگه ولی در موقع عملیات نوشته بود 110 مگ.

1- آیا گوشی من تقلبیه؟
3- چجوری بکاپ نصب کنم؟
4- چرا با گرفتن ولوم بالا و پاور وقتی وارد اون صفحه مشکیه میشه نمیتونم وارد ریکاوری بشم؟
و ...

سلام همون صبح که پیام گذاشتم یه کلیپ تو یوتیوب دیدم و تو چندتا سایت گشتم و فهمیدم باید cmw.img رو رو مموری بریزم و با موبایل آنسل برم تو ریکاوری ، همین کار رو کردم از رام اصلی بکاپ گرفتم و رام هایزنبرگ رو نصب کردم. تا همین نیم ساعت پیش خوب بود . فقط اکانتها و شماره تلفنهام رو با تیتانیم بکاپ بازیابی کردم گوشی رو ریستارت کردم ولی تو صفحه لود گیر کرده و بالا هم نمیاد.
گفتم ریسیتش کنم ولوم پایین و پاور رو گرفتم ولی وارد اون صفحه که باید رو mmc میزدیم نمیشه، ولوم بالا و پاور رو هم زدم کار کرد ولی تو توضیحاتی که قبلا هم گفته بودم ، اون 3تا گزینش اصلا کار نمیکنه تو فیلمهایی که تو یوتیوب بود کار میکردن ولی تو موبایلم به هیچ عنوان کار نمیکنه.
والله نمیدونم چیکار کنم اعصابم الان حسابی خورد شده.
دیگه فکرم به هیچ جا نمیرسه به رایانه هم که نمیشه وصلش کرد، دیگه دارم مطمئن میشم که گوشیم یا مشکل داره یا تقلبیه.
اگه شما فکرت به جایی میرسه بگو ممنونت میشم.
یا علی (ع)

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640

1- آیا گوشی من تقلبیه؟
3- چجوری بکاپ نصب کنم؟
و ...

سلام همون صبح که پیام گذاشتم یه کلیپ تو یوتیوب دیدم و تو چندتا سایت گشتم و فهمیدم باید cmw.img رو رو مموری بریزم و با موبایل آنسل برم تو ریکاوری ، همین کار رو کردم از رام اصلی بکاپ گرفتم و رام هایزنبرگ رو نصب کردم. تا همین نیم ساعت پیش خوب بود . فقط اکانتها و شماره تلفنهام رو با تیتانیم بکاپ بازیابی کردم گوشی رو ریستارت کردم ولی تو صفحه لود گیر کرده و بالا هم نمیاد.
گفتم ریسیتش کنم ولوم پایین و پاور رو گرفتم ولی وارد اون صفحه که باید رو mmc میزدیم نمیشه، ولوم بالا و پاور رو هم زدم کار کرد ولی تو توضیحاتی که قبلا هم گفته بودم ، اون 3تا گزینش اصلا کار نمیکنه تو فیلمهایی که تو یوتیوب بود کار میکردن ولی تو موبایلم به هیچ عنوان کار نمیکنه.
والله نمیدونم چیکار کنم اعصابم الان حسابی خورد شده.
دیگه فکرم به هیچ جا نمیرسه به رایانه هم که نمیشه وصلش کرد، دیگه دارم مطمئن میشم که گوشیم یا مشکل داره یا تقلبیه.
اگه شما فکرت به جایی میرسه بگو ممنونت میشم.
یا علی (ع)
داداشم تقلبى بودن گوشى توى اين چيزا مشخص نميشه چون که اوناهم همين ويژگى هارو دارن
اگر ساکن اصفهان هستيد بيارىد من کمکتون ميکنم و اگر تهرانيد يکى از دوستان ديگه هست براى کمک
بقيه جاها هم نميدونم...
اون کارايى که تو پست قبل گفتم رو انجام بديد بايد اوکى بشه چه اصلى چه تقلبى...

nafas2000

Registered User
لایک‌ها
264
داداش کجایی ؟ اگه تهرانی من جنوب شرق تهرانم بیار در عرض 15 دقیقه واست اوکی کنم

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
سلام ممنون

بابرنامه spflash tool رام اولیه رو انتخاب کن(فایل scatter) و بعدش همه تیک ها رو بردار بجز recovery..توقسمت روبروش ر آدرس، آدرس ریکاوری cwm با پسوند img رو بده . تا اینجا حله فقط موبیلم رو کامپیوتر نمیشناسه حالا میخوام ببرم رو کامپیوتر یکی از بچه ها امتحان کنم ببینم شناسایی میکنه یا نه. باتری رو در میارم و وصلش میکنم به کامپیوتر اونوقت شروع به شناسایی ابزار جدید (موبایلم) میکنه . بعد چند ثانیه مینویسه اون کابل یا ابزار منتقل شد. حالا به کجا خدا میدونه.
درضمن دکمه ولوم - و پاور رو که میزنم آرم ژیائومی رو صفحه میاد من همچنان این دکمه ها را گرفتم بعد از حدود 10 ثانیه گوشی ری استارت میشه و تا وقتی دکمه ها رو گرفتم دوباره این عمل تکرار میشه، اگه دکمه ها رو ولش کنم وارد صفحه بارگزاری میشه که تو این صفحه میمونه و وارد سسیتم عامل گوشی نمیشه.
همینجور که تو صفحه بارگزاری بود گزاشتم 2-3 ساعتی بود ولی تغیییری حاصل نشد.
وقتی دکمه ولوم + و پاور رو میزنم 2 ثانیه بعد یه صفحه مشکی ظاهر میشه 3تا گزینه دارد ولی هیچ کدوم رو نمیشهباز کرد فقط میشه نشانک رو از گزینه اول تا آخر حرکت داد تو کلیپی که گرفتم نمایش داده بودمش http://www.4shared.com/video/ELwHb3ZJce/20141018_145230_1_.html

من بچه آباده هستم ار توابع فارس به اصفهان هم نزدیکترم تا به شیراز. اگه کسی تو این محدوده باشه احتمالا یه سری بهش بزنم وگرنه باید دید چی میشه.
اگه نکته ای مونده یا بنظرتون جواب میده رو بگید ممنون میشم.
یا علی (ع)

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
f4760dc66fe28e8290c7e702e5f5781f.jpg

اينم بنچمارکه من واسه آب کردنه دله werty
خخخخ
البته برنامه نصبيش 3صفحست و خالى نيست رمشم 700مگ خاليه

بالا