برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع شیائومی ردمی نوت (xiaomi redmi note) آموزش و پرسش و پاسخ

ya3er1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سلام.
اساتید محترم چندتا سوال داشتم ببخشید اگه سوالام ابتداییه :D
1- از کجا بدونم رام رسمی رو گوشیمه یا نه.
2- از کجا بدونم گوشیم روت شده یا نه؟؟
3- تنظیمات gprs ایرانسل از کدوم قسمت باید وارد کنم؟؟
4- الان بازی موتور نصب کردم ولی موتور چپ و راست نمیره. ایا گوشیم کالیبره نیست؟؟
5- cwm چیه و به چه دردی میخوره؟؟
6- twrp چیه و به چه دردی میخوره؟؟
خیلی ممنون از صبر و وقتی که میذارین

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
با برنامه ای که شما استخراج کرده بودید به راحتی به رام رسمی آپدیت کردم! ممنون از لطف جنابعالی بابت آموزش و برنامه ای که گذاشتید.

توی رام گلوبال یکسری برنامه های مخصوص چین حذف شد (منجمله FB که قابل آپدیت نبود . MIcrdit و امثال اینها) ولی آیکون ویدیو پلیر هم حذف شده! (اما ویدیو پلیر از طریق گالری ویدئو ها را باز میکنه) یکجورایی این چند روز از ویدیو پلیرش خوشم اومده ! میشه آبکونش را اورد روی صفحه و مستقیم بازش کرد؟
برای چیدمان اتوماتیک آیکون ها راهی نیست؟ باید به صورت دستی مرتبش کرد؟
خب خداروشکر
پس الآن ورژن رام شما اینه
JHDMIBF30.0
دیگه، درسته؟
من پیشنهاد میکنم گوشیتو روت کنی، cwm نصب کنی، فکتوری ریسیت و وایپ دیتا بکنی، بعد اگه خواستی گوشیت روت باشه(دیگه ota نداری) که هیچ ولی اگه نخواستی آنروت بکن بعد دوباره یه بار آپدیت آفلاین بکن
اونموقع گوشیت ردیفه ردیف میشه

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
سلام.
برای تنظیمات gprs مسیر زیر را طی کنید:
settings/mobile networks/Access Point Names/New APN
1.png 2.png 3.png

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
خب خداروشکر
پس الآن ورژن رام شما اینه
JHDMIBF30.0
دیگه، درسته؟
من پیشنهاد میکنم گوشیتو روت کنی، cwm نصب کنی، فکتوری ریسیت و وایپ دیتا بکنی، بعد اگه خواستی گوشیت روت باشه(دیگه ota نداری) که هیچ ولی اگه نخواستی آنروت بکن بعد دوباره یه بار آپدیت آفلاین بکن
اونموقع گوشیت ردیفه ردیف میشه
ورژن رام همینه
چه جوری میشه که ردیف ردیف میشه؟!!

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
ورژن رام همینه
چه جوری میشه که ردیف ردیف میشه؟!!
ببین، الآن که شما آپدیت کردید اطلاعات قبلیتون(ازقبیل تنظیمات، دیتاهای برنامه ها و دیتاهای رام قبلیتون) پاک نشده
شما وقتی با cwm فکتوری ریسیت کنی، تمام چیزایی که از رام قبلیت به جا مونده باشه پاک میشه، و وقتی دوباره آپدیت کنی چیزایی (امکانات گوگلی) که از رام جدیدت با فکتوری ریسیت پاک شده میاد سر جاش، و حالا مثه این میمونه که گوشیت انگار با آخرین آپدیت رام رسمی از کارخونه اومده بیرون

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
سلام.
قسمت روت تو پست اول رو ببین. اگه تونستی تیک روت رو فعال کنی یا از قبل فعال بود، یعنی گوشیت روته، درغیر اینصورت روت نیست
حالا اگه گوشیت روت نبود، به قسمت آپدیتر برو، اگه گوشیت آپدیت شد که رامت رسمیه در غیر اینصورت، کاستومه
تنظیمات gprs هم که دوست عزیزمون زحمتشو کشیدن، فقط، اولی رو بزن
Mtnirancell
دومی
Irancell
و
MCC رو بزن 432
MNC رو 35
حالا سیو کن.

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
خب خب خب
بسم اله وبالله
دوستان من رام دراگون رو نصب کردم و رام خوب و روونی بود
منوش مثل گوشی های اندرویدیه عادی بود و home key داشت ک صفحه ی منوش رو باز میکرد.صفحه ی ستینگش تقریبا مثل گوگل نکسوس هست با این تفاوت که دو گزینه اضافه شده ببد که یکی ماله جی سنسور بود یعنی موقع پخش موزیک با سنسور ساکت میشد یا تو دوربین با ححکت دست روبه روی سنسور عکس میگرفت و مورد دوم مثل تبلت ها گگشه ی صفحه ۱مستطیل اضافه میکرد ک کاره عقب بردن صفحه یا رفتن یه ستینگ رو انجام میداد
بنچمارکش شد ۲۹۵۰۰
و الان رام مولتی میوی روش ریختم ورژن ۳۰ ک رام خیلی خوبیه و روونتر از ۲۳ که رام قبلیم بود کار میکنه
پلیرش شده پلیر پرو و چندتا آیکن اضافه شده وهمینطور دیگه خودش اپدیتر داره و بصورت ota اپدیت میشه و بنچمارکشم شد ۳۰۶۰۰

Sent from my HM NOTE 1W

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
چند مورد دوستان
۱.رام میوی ۶ که بیاد باید. صورت افلاین اپدیت بشین بش و ota نمیشه
2.برای اپدیت افلاین رام میوی مثلا از ۲۳به ۳۰ نیاز به وایپ دیتاها نیست و فقط روش فلش بزنید کفایت میکنه
۳.برای چک کردن روت بودن گوشی برنامه ای به اسم mobileuncle رو نصب کنید که به ریکاوری هم میتونید فلش بزنید
۴.برای نصب cwmو twrp از برنامه ی fastboot استفادد کنید راحت تره که اگر بخواین آموزشش رو میننیسم براتون
و در آخر گوشی ردمی نوت یکی از محشرترین گوشی هایی هست که دیدم دمش گرم :)

Sent from my HM NOTE 1W

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
خب خب خب
بسم اله وبالله
منوش مثل گوشی های اندرویدیه عادی بود و home key داشت ک صفحه ی منوش رو باز میکرد.صفحه ی ستینگش تقریبا مثل گوگل نکسوس هست با این تفاوت که دو گزینه اضافه شده ببد که یکی ماله جی سنسور بود یعنی موقع پخش موزیک با سنسور ساکت میشد یا تو دوربین با ححکت دست روبه روی سنسور عکس میگرفت و مورد دوم مثل تبلت ها گگشه ی صفحه ۱مستطیل اضافه میکرد ک کاره عقب بردن صفحه یا رفتن یه ستینگ رو انجام میداد
بنچمارکش شد ۲۹۵۰۰
و الان رام مولتی میوی روش ریختم ورژن ۳۰ ک رام خیلی خوبیه و روونتر از ۲۳ که رام قبلیم بود کار میکنه
پلیرش شده پلیر پرو و چندتا آیکن اضافه شده وهمینطور دیگه خودش اپدیتر داره و بصورت ota اپدیت میشه و بنچمارکشم شد ۳۰۶۰۰

Sent from my HM NOTE 1W
سلام. ممنون بابت توضیحاتتون.
پس چرا اینقدر سریع دراگون رو عوض کردید؟
یه سوال دیگه منظورتون از رام مولتی همین رام رسمی گلوباله
JHDMIBF30.0
که تو لینک زیره؟
http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=218&mobile=no

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
سلام. ممنون بابت توضیحاتتون.
پس چرا اینقدر سریع دراگون رو عوض کردید؟
یه سوال دیگه منظورتون از رام مولتی همین رام رسمی گلوباله
JHDMIBF30.0
که تو لینک زیره؟
http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=218&mobile=no
اخه محیط دراگون مثل بقیه. گوشیاست ولی محیط میوی جدیدتره بیشتر دوسش داشتم اگرنه روونیشون در ۱حده که البته میوی گزینه ی استفاده از جی سنسور رو نداره اما خب هیچ رامی کامل نیست
رام مولتی لنگوییج ‌رام رسمی نیست کاستوم رام هست ‌ولی stable هست که اخرین ورژنش رو زدم که ۳۰ میشه

Sent from my HM NOTE 1W

Last edited:

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
اخه محیط دراگون مثل بقیه. گوشیاست ولی محیط میوی جدیدتره بیشتر دوسش داشتم اگرنه روونیشون در ۱حده که البته میوی گزینه ی استفاده از جی سنسور رو نداره اما خب هیچ رامی کامل نیست
رام مولتی لنگوییج ‌رام رسمی نیست کاستوم رام هست ‌ولی stable هست که اخرین ورژنش رو زدم که ۳۰ میشه

Sent from my HM NOTE 1W
داداش پس چطور رام رسمی نیست ولی میگید آپدیت ota داره؟

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
داداش پس چطور رام رسمی نیست ولی میگید آپدیت ota داره؟
OtA که داره توی خوده اپدیتر گوشی هست و شما میزنی رو ورژن جدیدش دانلود میکنه اما بعده دانلود میبره توی ریکاوری مود د افلاین نصب میکنه
Ota درحالت عادی باید گوشی روشن باشه و اپدیت کنه و ریست شه

Sent from my HM NOTE 1W

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
OtA که داره توی خوده اپدیتر گوشی هست و شما میزنی رو ورژن جدیدش دانلود میکنه اما بعده دانلود میبره توی ریکاوری مود د افلاین نصب میکنه
Ota درحالت عادی باید گوشی روشن باشه و اپدیت کنه و ریست شه

Sent from my HM NOTE 1W
داداش میشه لینک بدید؟
بعد وقتی رام دراگون داشتید با چه روشی این رام رو نصب کردید؟

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
داداش میشه لینک بدید؟
بعد وقتی رام دراگون داشتید با چه روشی این رام رو نصب کردید؟
لینک از چی عزیزم؟
رام های کاستوم همشون اخر از ریکاوری مود نصب میشن و البته با فست بوت هم میشه فلش زد که ایمن تر هست اما اصولا با cwm یاtwrp فلش میزنن
شما مهم نیست چه رامی داری و میخوای عوضش کنی
فقط توی ریکاوری all wipe میکنی یا گاها مینویسه advance wipe
و بعد این رام رو نصب میکنی.یا بلعکس

Sent from my HM NOTE 1W

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
لینک از چی عزیزم؟
رام های کاستوم همشون اخر از ریکاوری مود نصب میشن و البته با فست بوت هم میشه فلش زد که ایمن تر هست اما اصولا با cwm یاtwrp فلش میزنن
شما مهم نیست چه رامی داری و میخوای عوضش کنی
فقط توی ریکاوری all wipe میکنی یا گاها مینویسه advance wipe
و بعد این رام رو نصب میکنی.یا بلعکس

Sent from my HM NOTE 1W
لینک از رام
بابت توضیحات ممنون

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
خب خب خب
بسم اله وبالله
بنچمارکش شد ۲۹۵۰۰

Sent from my HM NOTE 1W
اگه این پلیر پرو که اضافه شده قابلیت پخش زیرنویس فارسی داره یکجورایی از دل رام بکشیدیش بیرون (یا لینکی بیرون ازش اگر دارید) بدید که رام رسمی MIUI اصلا پلیر نداره و ویدیو ها را از طریق گالری باز میکنه و زیرنویس هم قربونش برم اصلا ساپورت نمیکنه!

Sent from my HM NOTE 1W
سررو شکل رامهای MIUI و پشتیبانی و قابلیتهای ویژه اش بین رامها بی نظیره (من توی این مونده بودم که شما چرا اصرار داشتید به جای miui از رام یک دولوپر دیگه روی گوشی miui استفاده کنید!)

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
اگه این پلیر پرو که اضافه شده قابلیت پخش زیرنویس فارسی داره یکجورایی از دل رام بکشیدیش بیرون (یا لینکی بیرون ازش اگر دارید) بدید که رام رسمی MIUI اصلا پلیر نداره و ویدیو ها را از طریق گالری باز میکنه و زیرنویس هم قربونش برم اصلا ساپورت نمیکنه!

سررو شکل رامهای MIUI و پشتیبانی و قابلیتهای ویژه اش بین رامها بی نظیره (من توی این مونده بودم که شما چرا اصرار داشتید به جای miui از رام یک دولوپر دیگه روی گوشی miui استفاده کنید!)
Miui معروفه خیلی هم رام روونیه اماابی نظیر نیست
بنظره من رام های سیانوژن،پک من،لیوا جزو بک ترین و فول ترین رام ها هستند اما اینکه اپدیتشو ۳هفته یباره رو مخه وبنظرم زیاده
و درضمن ادم همه رام هارو چک کنه ببینه با کدوم بیشتر حال میکنه بهتره بنظرم
در مورد پلیر هم Power AMI و پلیر پرو برای آهنگ گوش کردن هست
اگر پلیر ویدئویی میخوای که زیر نویس اس ار تی ساپورت کنه برنامهی. MX player گزینه ی خوبی هست

Sent from my HM NOTE 1W

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
Miui معروفه خیلی هم رام روونیه اماابی نظیر نیست
بنظره من رام های سیانوژن،پک من،لیوا جزو بک ترین و فول ترین رام ها هستند اما اینکه اپدیتشو ۳هفته یباره رو مخه وبنظرم زیاده
و درضمن ادم همه رام هارو چک کنه ببینه با کدوم بیشتر حال میکنه بهتره بنظرم
در مورد پلیر هم Power AMI و پلیر پرو برای آهنگ گوش کردن هست
اگر پلیر ویدئویی میخوای که زیر نویس اس ار تی ساپورت کنه برنامهی. MX player گزینه ی خوبی هست

Sent from my HM NOTE 1W
فکر کنم همونطور که همه راهها به رم ختم میشه در مورد پخش زیرنویس هم همه راهها به MX player ختم میشه!!!
گوشیهای LG رام استوکشون ویدئو پلیرهای خوش دستی دارند که ساپورت زیرنویس SRT و زبان فارسی هم دارند شما میدونی چطور میشه این پلیرها را گیر آورد؟!!

بالا