برگزیده های پرشین تولز

تایپک مرجع:رتبه بندی و امتیازگیری

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
این کار اصلا توی یه فروم جواب نمیده چون هر کسی یه نظری داره شما شاید از نوکیا بدت بیاد بخوای امتیاز پایین بدی بهش

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از saeid_2001 :
این کار اصلا توی یه فروم جواب نمیده چون هر کسی یه نظری داره شما شاید از نوکیا بدت بیاد بخوای امتیاز پایین بدی بهش
خیلی ساده میگم: فرض میکنیم یک دوست عزیز تایپکی رو با این عنوان باز کرده که نظرتون در مورد نوکیا 6600 چیست؟ در خوشبینانه ترین حالت که تایپک بسته نشه و جنگ و دعوا صورت نگیره و ... حداکثر چیزی که اون شخص گیرش میآد نظرات ناقص(از جهت اینکه هیچ کس در یکی دو تا پست نمیآد همه مشخصات یک گوشی رو بگه) و البته شخصی دوستانه. به عنوان مثال اون کسی که از نوکیا بدش میآد، در پستهاش بیطرفه؟!!!
اما در اینجا اگه من اومدم و به نوکیا 6600 امتیاز پایین دادم که ندادم شما میتونی بیای و نظر خودت رو با امتیاز بگی که مثلا بالاتر باشه. و یکی دیگه بیآد و یه امتیاز دیگه بده. البته من به هیچ وجه نمیخوام که پستها تعصبی باشه ولی برای روشن شدن شما و دیگر دوستان بیان میکنم.
من نمیخوام این حرفها رو تکرار کنم ولی مجبور میشم: مزیتهای روش دوم نسبت به روش اول:
1- تایپکهای تکراری و بی محتوا خیلی کم میشه.
2- مراجعه کننده در کوتاهترین زمان و با بیشترین کیفیت به پاسخهای کلیش میرسه.
3- پستهایی مثل اینکه این گوشی فقط یه گوشکوبه(که هر شخصی با اطلاعات 0 هم میتونه بزنه) رو دیگه نخواهیم دید.
4- میتونیم یک بانک جامع اطلاعات تلفن هراه داشته باشیم .
و ...

به شرط اینکه دوستان همکاری کنند و به گوشیهایی که شخصا تجربه کردند، اینجا امتیاز بدن. که در بدترین حال حداقل 50 تا 100 پست رو خواهیم داشت.
اما اینکه نکات جزیی رو نمیشه در جدول جا کرد رو من هم قبول دارم و لذا یه بخش توضیحات رو هم اضافه کردم.
دوستان عزیز، برای یک بار هم که شده به جای انتقاد و اشکال، بیاین و همکاری کنین و نتیجه رو در عمل ببینید.

alireza_juve

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از saeid_2001 :
بله من هم موافقم .. اینکار عملی نیس در جایی که بهر حال باید قبول کنیم مثه بقیه مکانهایی مورد بحث جانبداری یک طرفه بیشترین تاثیر تو نظرات و آرا رو داره تا منطق .. شما کاری نداره که همین 6600 رو بذار من از الان واست امتیازهای دوستای سونی اریکسونی! رو میگم چیه از بس که متعصب نظر میدن! و در مقابل هم نوکیایی ها واسه اینکه امتیاز پایین نمونه میان ماکزیمم امتیزو میدن .. همین میشه که اگه 10 نفر اینکارو بکنن(که بیشتر از اینها هم خواهند بود) اون نظر سنجی و آرا بیشتر به جک تبدیل میشه تا چیزی که بشه بهش استناد کرد .. با اینکه طرح خوبیه ولی نه اینجا بلکه در هیچکجای ایران اسلامی! همچین طرحایی عملی نیمتونه باشه ..

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از alireza_juve :
بله من هم موافقم .. اینکار عملی نیس در جایی که بهر حال باید قبول کنیم مثه بقیه مکانهایی مورد بحث جانبداری یک طرفه بیشترین تاثیر تو نظرات و آرا رو داره تا منطق .. شما کاری نداره که همین 6600 رو بذار من از الان واست امتیازهای دوستای سونی اریکسونی! رو میگم چیه از بس که متعصب نظر میدن! و در مقابل هم نوکیایی ها واسه اینکه امتیاز پایین نمونه میان ماکزیمم امتیزو میدن .. همین میشه که اگه 10 نفر اینکارو بکنن(که بیشتر از اینها هم خواهند بود) اون نظر سنجی و آرا بیشتر به جک تبدیل میشه تا چیزی که بشه بهش استناد کرد .. با اینکه طرح خوبیه ولی نه اینجا بلکه در هیچکجای ایران اسلامی! همچین طرحایی عملی نیمتونه باشه ..
اول اینکه: امتحان کنید.
دوم: از 3 حال خارج نیست.
1- امتیازها با واقعیت اختلاف فاحشی داره، مثل اینکه به همین 6600 امتیاز 30 یا 10 داده بشه، که مطمئن باشید از ائنجایی که هیچ فرد عاقلی تنها به تحقیق از یک منبع اکتفا نمیکنه، اون نظرها رو قبول نخواهد کرد.
2- امتیازها با واقعیت اختلاف ناچیزی داره، خوب برآیند این امتیازات فاصله ای با واقعیت نخواهد داشت.
3- امتیازها با واقعیت اختلافی نداره، یعنی هر شخصی آنچه را که یافته بیان میکنه، و ما هم همین رو میخواهیم.
وبه نظر من اگه خود شما جو منفی ایجاد نکنید همون صورت سوم اتفاق میفته. و بیشتر نظرات تعصبی در اثر ایجاد جو منفی و سخنان مبالغه آمیز هستش، که در این تایپک وجود نداره.

بالا