برگزیده های پرشین تولز

تبدیل Access به SQL

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
تبدیل اکسس به SQL

تدا نرم افزار SQL SERVER Management Studio را از مسیر زیر اجرا کنید و با server name کامپیوترتان connect بشوید.
ُStart>>All programs>>Microsoft SQL Server 2008>>SQL Server Management Studio
من یک دیتابیس اکسس به فرمت mdb دارم.مطابق شکل زیر:

mdb2mdf.jpg

اما مراحل کار:
1-ابتدا یک دیتابیس SQL را درست میکنیم.به object explorer میرویم و روی آیتم Databases راست کلیک کرده و New Database را انتخاب میکنیم.مطابق شکل زیر:

mdb2mdf_1_.jpg

2-در پنجره باز شده در قسمت Database name یک نام را برای دیتابیس انتخاب میکنیم.مثلا من نام test را انتخاب میکنم.سپس دکمه ok را کلیک میکنیم.مطابق شکل زیر:

mdb2mdf_2_.jpg

3-تا اینجای کار دیتابیس را درست کردیم.اما این دیتابیس هیچ جدولی ندارد.باید کاری کنیم که جدول یا جدولهای این دیتابیس همان جدول یا جدولهای دیتابیس اکسس باشد.برای اینکار روی دیتابیسی که درست کرده ایم راست کلیک میکنیم و از Tasks گزینه Import Data را انتخاب میکنیم.مطابق شکل زیر:

mdb2mdf_3_.jpg

4-در پنجره ای که باز میشود(SQL Server Import And Export Wizard) دکمه Next را کلیک میکنیم.

mdb2mdf_4_.jpg

ادمه آموزش
http://www.persiancoder.com/index.php?newsid=165

avan

Registered User
لایک‌ها
207
ممنون0.......

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام
موقع ايمپورت كردن در اس كيو ال كليدها به هم ريخته ميشوند

آيا براي اين مورد هم راه پيشنهادي داريد؟

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
سلام
موقع ايمپورت كردن در اس كيو ال كليدها به هم ريخته ميشوند

آيا براي اين مورد هم راه پيشنهادي داريد؟

خب به صورت طبیعی همیشه موقع تبدیل ، کلیدها از بین میرود و به صورت اتوماتیک فیلد اول تمام جدولها کلید می شوند

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلاممن توس اس كيو ال 2000 تست كردم
ولي فقط كليدها از بين رفتند.

چيزي به عنوان كليد اتوماتيك تعريف نشد.

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
آموزش تبدیل بالا روی SQL Server 2008 توضیح داده شده

اين كه مال 2000 نيست.

اگر منبعي دارين براي 2000 هم لطف بفرمائين.

نسخه هاي 2005 و 2008 رو مشكلي ندارم. فقط اين 2000 كارمون رو كمي سخت كرده.

امكانات زيادي هم نداره. ولي اجبارا در بعضي جاها بايد ازش استفاده كنم.

لطفا اگر منبع خوبي در مورد دادن مجوز به كاربران هم دارين معرفي بفرمائين.

اين طوري كه معلوم است شما تجربه بسيار بالاتري نسبت به بنده دارين.

با تشكر از لطف شما

sara666666

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من یه مشکلی دارم ، لطفا راهنمایی کنید

مشکل من اجباری کردن و محدود کردن کاربران در sql هست

من برنامه ای رو که نوشتم انتقال دادم به sql فقط نمی تونم کاربر رو محدود کنم که مثلا به این جدول خاص و فیلد های خاص دسترسی داشته باشه و به بقیه کاری نداشته باشه

مثلا یه جدول واسه ثبت شماره تماس داریم شامل : نام و نام خانوادگی / شماره تلفن منزل / شماره تلفن همراه

میخوام مثلا یه کاربر به همه این فیلدها دسترسی داشته باشه ولی نتونه شماره تلفن همراه رو وارد کنه(محدود کردن دسترسی به فیلدهای خاص)

و میخوام مثلا یه کاربر بتونه جدول رو ببینه و بتونه شماره ها و نام ها رو به طور کامل وارد کنه (دسترسی کامل)

ممنون میشم پاسخ بدید

با تشکر

ali-bakhshi

Registered User
لایک‌ها
10
kasi pasokh soalam ro nemide?

سلام

من برنامه ای رو که نوشتم انتقال دادم به sql فقط نمی تونم کاربر رو محدود کنم که مثلا به این جدول خاص و فیلد های خاص دسترسی داشته باشه و به بقیه کاری نداشته باشه

مثلا یه جدول واسه ثبت شماره تماس داریم شامل : نام و نام خانوادگی / شماره تلفن منزل / شماره تلفن همراه

میخوام مثلا یه کاربر به همه این فیلدها دسترسی داشته باشه ولی نتونه شماره تلفن همراه رو وارد کنه(محدود کردن دسترسی به فیلدهای خاص)

و میخوام مثلا یه کاربر بتونه جدول رو ببینه و بتونه شماره ها و نام ها رو به طور کامل وارد کنه (دسترسی کامل)

ممنون میشم پاسخ بدید

با تشکر

mhyavari90

Registered User
لایک‌ها
31
سلام

ممنون میشم پاسخ بدید

با تشکر

منم دقیقا سوال این دوستمون رو دارم

hajihamid

Registered User
لایک‌ها
125
داداش سایتت که باز نمیشه
میشه یه پخ بدی یه برنامه تپل میخوام یکم راهنمایییم کنی

hajihamid

Registered User
لایک‌ها
125
من حدود 55میلیون رکورد توی 6تا دیتابیس اکسس دارم و میخوام ببرم روی یه دیتابیس دیگه
1- از چه دیتابیسی استفاده کنم سرعتش بیشتره
2-طریقه انتقال به چه صورتی هست؟!

هرکی میتونه کمک کنه ممنون میشم

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
من حدود 55میلیون رکورد توی 6تا دیتابیس اکسس دارم و میخوام ببرم روی یه دیتابیس دیگه

55 میلیون رکورد توی اکسس ؟!
Xh85eyJnm3Yh.jpg

برو سمت MySQL یا SQL Server

راه برای انتقال زیاده
541419_thumbsup.gif

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
بستگی به دیتابیسی که انتخاب میکنی داره.

می تونی اول جداول رو بسازی بعد از اکسس به TEXT اکسپورت کنی و توی دیتابیس مقصد ایمپورت کنی(اگه ساپورت کنه)

یا می تونی یه چند خط کد بنویسی داده های اکسس رو در قالب دستورات INSERT توی فایل متنی بریزه و بعد اونو ایمپورت کنی

amin_ir

Registered User
لایک‌ها
17
من دیدم دوستان برای انتقال داده از اکسس به اس کیو ال راهها و برنامه های مختلفی را پیشنهاد داده اند ، ولی بهترین راهی که خودم سالها ازش برای این انتقال استفاده میکنم ، استفاده از ODBC است ---> ابتدا یک بانک در sql تولید کنید ----> سپس از طریق odbc اون بانک را add کنید ---> سپس در اکسس جداول مورد نظرتون را یکی یکی از طریق ODBC به اون بانکی که در sql ساختید export نمایید .

hajihamid

Registered User
لایک‌ها
125
من دیدم دوستان برای انتقال داده از اکسس به اس کیو ال راهها و برنامه های مختلفی را پیشنهاد داده اند ، ولی بهترین راهی که خودم سالها ازش برای این انتقال استفاده میکنم ، استفاده از ODBC است ---> ابتدا یک بانک در sql تولید کنید ----> سپس از طریق odbc اون بانک را add کنید ---> سپس در اکسس جداول مورد نظرتون را یکی یکی از طریق ODBC به اون بانکی که در sql ساختید export نمایید .
ممنون از جواب کاملت
sql از پسش بر میاد؟
میخوام سرعت سرچ بالای بالا باشه
الان توی اکسس وقتی سرچ میکنم خیلی کند هست
بین sql و oracel کدومو پیشنهاد میدین؟

amin_ir

Registered User
لایک‌ها
17
ممنون از جواب کاملت
sql از پسش بر میاد؟
میخوام سرعت سرچ بالای بالا باشه
الان توی اکسس وقتی سرچ میکنم خیلی کند هست
بین sql و oracel کدومو پیشنهاد میدین؟
دوست عزیز انتقال داده یک مطلبه و سرعت جستجو میان داده ها یک مطلب دیگه :
من طریقه ی انتقال داده ها از اکسس به sql server را خدمتتون گفتم ولی اگر قصدتتون به جز انتقال داده ، بهینه سازی بانکتون برای سرعت بالا در سرچ باشه مسئله به عوامل دیگه هم بستگی داره .. اولا با اون حجم داده ، sql server کار شما را راه می اندازد و با اینکه oracel توانایی بیشتری در خصوص کار با حجم بالای داده را دارد ولی همون sql server برای شما مناسب می باشد . ولی شما برای به دست آوردن نتایج سریع تر از جستجو باید مسائل دیگری از جمله نرمال سازی داده ها و در نظر گرفتن ایندکس های مناسب و طراحی query های درست را نیز در بانکتون در نظر بگیرید .

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28

اگر میتونین هزینه کنین بهتره برین سراغ ORACLE ولی اگر با هزینه مشکل دارین همون SQL کارتون رو راه میندازه مثل هولو. ضمنا مدیریت کردن داده های بزرگ هم کار مشکلیه. باید از قواعد پارتیشن بندی و . . . برای دسترسی پر سرعت تر به داده ها استفاده بفرمائین وگرنه هیچ موتور پایگاه داده ای کارآیی چندانی نخواهد داشت.

بالا