برگزیده های پرشین تولز

*** تبریک به مدیر و همکاران جدید بخش فوتبال ***

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
بسیار خوشنود و خرسند شدم از این خبر. :guitar: :party: (کلی هنر کرده ام این دو اسمابلی رو اینجا گذاشته ام ها!!!!! ما از بچگی از این قرتی بازی ها بلد نبودیم!!! :D)

هر سه نفر از بهترین و گل ترین های تالار فوتبال بوده اند و هستند.

من اول از همه یک تبریک ویژه برای دوست قدیمی خودم فرزاد دارم که همیشه نوشته هاش برام جالب بوده. امیدوارم هر جا هست دست حق به همراهش باشه.

اما برای دو بزرگوار جدیدتر بخش با عنوان "همکار انجمن" یعنی علی و جواد که انتخاب های به حقی بودند هم صمیمانه روزهای خوب و سرشار از خبرهای خوب فوتبالی آرزو می کنم.

جالب اینجاست که دوستان با کیاست و فراست مثال زدنی خودشون تعادل رو در این دو انتصاب رعایت کردند!

یا علی

Last edited:

milad 1000

Registered User
لایک‌ها
99
تبریک میگم به دوستان
انتخاب شایسته و بایسته ای بود! موفق باشید

RuDiger

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,069
جالب اینجاست که دوستان با کیاست و فراست مثال زدنی خودشون تعادل رو در این دو انتصاب رعایت کردند!
آقا مرتضی اینجوری همکار انجمن نمیشی :دی

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
تبریک میگم به عزیزان همکار .
از پروردگار متعال ارزوی موفقیت شما و استقلال رو دارم :دی

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
سلام و درود خدمت دوستان گرامی

با نظر لطف مدیران گرامی ، سعادتی دست داده که بیشتر در خدمت دوستان عزیزم باشم ، امیدوارم این لیاقت و سعادت رو داشته باشم که از این مسئولیت سربلند بیرون بیام

جا داره همینجا از تمام دوستانی که با لطف و همکاری اونها تا اینجا کار رو جلو بردیم صمیمانه تشکر کنم و خواهش کنم این لطف رو کماکان به ما داشته باشند تا از این پس هم شاهد فضای فنی و دوستانه و پربار تری در تالار فوتبال باشیم

یه تبریک بسیار ویژه هم دارم خدمت جواد و علی عزیز که دیگه فکر کنم همه باهاشون آشنائی کامل دارین ، امیدوارم هم تو این مسئولیت جدید و هم تو تمام مراحل زندگیتون موفق و پیروز باشید .

همچنین f@rzad ( فرزاد عزیز) هم که تا امروز به عنوان همکار انجمن در خدمتشون بودیم از امروز یکی از مدیران بخش هستند که خدمت این دوست عزیز هم تبریک میگم.
امیدوارم با همکاری همه دوستان در بخش فوتبال و با اضافه شدن این دوستان به کادر مدیریتی بخش بتونیم بیش از پیش بخشی فعال و همینطور تخصصی داشته باشیم. :)

درود بر ساسان عزیز

بسی بسیار سپاس بخاطر لطفت و زحمتی که کشیدی برادر

سپاس بی پایان

خب ! یاعلی گفتیم و عشق آغاز شد

میریم که داشته باشیم .. :happy:

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
تبریک به همه ی دوستان گلم :)
موفق باشید ...

درود بر علیرضای عزیز
سپاس فراوان

اول از همه می خوام یک تبریک اساسی بگم خدمت داش فرزاد عزیز که تا امروز به عنوان همکار بدون تعارف از همه مدیرهای پی تی بیشتر زحمت کشیده و اصلا عنوان مدیریت برازنده خود خودشه :دی

درود بر یوسف عزیز
امروز خیلی شرمندم کردی برادر ،
امیدوارم لایق اینهمه لطفت باشم
پاینده باشی

درود بر شما ، ممنون سید جان

به همه دوستان تبریک میگم.
گود لاک :happy:

سپاس فراوان

یو تو بادی :دی

تبریکات ما را هم پذیرا باشین
به هر سه عزیز تبریک میگم امیدوارم تو زندگیتون هم موفق باشین

سپاس فراوان نوید جان
برای شما نیز ، هم ..

تبریک تبریک تبریک

سپاس ، سپاس ، سپاس :happy:

سلام
به هر سه عزیز تبریک میگم - موفق باشید

درود بر شما

سپاسگذارم

تبریک میگم به هر دو عزیزان

سپاس فراوان

تبریک به فرزاد و جواد و علی عزیز

خیلی مخلصم محسن جان ، پاینده باشی برادر

ما اونور تبریک گفتیم ، اینورم تبریک میگیم ، اصلا کلا تبریک میگیم ... زندگی به کام .
فوتبال چند تا همکار نیاز داشت که محقق شد ،

سپاس فراوان محسن جان

پاینده باشی رفیق

تبریک می گم
به فرزاد خان بدون حاشیه...

درود و سپاس بر حمید عزیز
مخلصم برادر

ممنون از لطف دوستان.
foryou.gif

جواد جان تریپ آواتار دامادی زدی ها ، کت و شلوار و کروات و ... :دی

تبریک به همه عزیزان.
موفق باشید

ممنون علی جان ، درود بر شما

منم تبریک و خسته نباشید میگم خدمت دوستان

سپاس فراوان سعادت عزیز ، پاینده باشی

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
یه تبریک ویژه هم به فرزاد به خاطر مدیر شدنش.

درود بی پایان بر آقا بهمن گرامی
سپاسگذار لطفتون هستم

ایشالا که لایق حسن نظرتون بوده باشم

تبریک به هر سه عزیز :)

درود بر شما ، سپاس

درود
یه تبریک و خسته نباشید به فرزاد میگم که واقعا در کنار ساسان خان زحمت میکشند.

درود بر شما مصطفی جان ، پاینده باشی رفیق

تبریک به هر 3دوست عزیز...

سپاس فراوان

تبریک به هر سه دوست عزیز :happy:

درود و سپاس

درود

بنده هم به اين دوستان عزيز تبريك ميگم. واقعا هم كه هميشه از بهترينها بوده اند.

درود بر شما ، سپاسگذارم ، نظر لطفتونه

تبریک به هر سه دوست عزیز :)

ممنون امیر جان ، پاینده باشی

و همچنین یک تبریک ویژه خدت فرزاد عزیز .
با آرزوی موفقیت برای شما .

درود بر آقا بهروز گرامی
سپاسگذارم برادر

تبریک مجدد خدمت دوستان عزیز و با آرزوی موفقیت

درود و سپاس فراوان
پاینده باشید .

بنده هم به این دوستان عزیز تبریک میگم. بخصوص به فرزاد عزیز

فقط خواهش میکنم وقتی اعمال قانون میکنند فارغ از رنگ و علاقشون به تیم محبوبشون باشه و جانب عدالت رو رعایت کنند.

درود بر مهرداد عزیز ، سپاسگذارم رفقی

سعی من همیشه این بوده و هست ولی هیچوقت هم ادعای بی اشتباهی نکردم و همیشه نیز پذیرای نظرات دوستان بودم ، خوشحال میشم شما هم ( یا هر کدوم از دوستان ) اگر موردی جز این دیدید عنوان کنید تا شبهه ای وجود نداشته باشه ، و صد البته این موردی نیست که تازه الان عنوان کرده باشم تاپیک وقایع مدتهاست که برای همین موارد استفاده میشه

سپاس

اوووووه، چه تغییرات توپی! آورین! آورین! :دی
تبریک عرض میشه، اون هم به میزان شصت هفتاد برابر حالت Default، خصوصا به داش فرزاد و آقا جواد گل..

درود و سپاس فراوان محمود جان

سالاری برادر

من هم به فرزاد جان که واقعا شایسته این پست بودن تبریک می گم

درود بر شما جواد جان
مخلصم برادر

تبریک به 3 دوست عزیز
موفق باشید

ممنون حامد جان ، پاینده باشی

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
بنده هم تبریک بسیار زیاد عرض میکنم خدمت کاپتان فرزاد گل و یه تشکر جانانه برای زحماتی که برای بخش میکشند.

درود بر آقا جواد خوشتیپ مکوئین :دی ، سپاس فراوان

تبریک به منتصبین
مبارکه

درود بر شما
سپاس فراوان

تبریک

دوز قرمزش رو زیاد کنین :دی

سپاس فراوان

آنلی اعتدال :دی

منم تبریک به مدیرای جدید !

سپاس فراوان ..

تبریک میگم به هر سه دوست عزیز و خوبم:happy:

درود بر شما
سپاس فراوان
پاینده باشی

و تبریک خدمت اقا فرزاد
تن هر سه تا سلامت
و دلاتون خوش

درود و سپاس فراوان خدمت مرجان خانوم گرامی
پاینده باشیدد .

به به تبریک اقایون تبریک

سپاس فراوان

تبریک، تبریک و تبریک به دوستان
موفق و محبوب باشید :دی

درود بر شما
ممنون برای کامنت خوبتون

من اول از همه یک تبریک ویژه برای دوست قدیمی خودم فرزاد دارم که همیشه نوشته هاش برام جالب بوده. امیدوارم هر جا هست دست حق به همراهش باشه.

درود بر موری عزیز و گرامی
سپاسگذارم ، خدمت شما درس پس میدم برادر

برقرار باشی

تبریک میگم به دوستان

درود و سپاس فراوان ، پاینده باشید

درود بر داش علی عزیز

خیلی سالاری

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,428
یا علی

نمیشه از نقد این جمله گذشت کرد :دی

بنظرم اصلا مهم نیست که مدیرا و همکارای فوتبال علاقه به چه تیمی داشته باشن ، بالاخره آدم فوتبالی که بیرنگ نمیشه ، اگه بیرنگ باشه اصلا فوتبالی نیست . مهم ، شخصیت طرف هست ؛ شامل پذیرش و احترام به هواداران رقیب ، عدالت ، انصاف و ... .
اگه همشون آبی یا همشون هم قرمز باشن لااقل برای من یکی کاملا قابل پذیرش هست ، ولی متاسفانه یه جوی تو جامعمون هست که بعضی از مناصب رو فکر میکنیم باید بیرنگ باشن از مسئولای فدراسیون بگیر تا گزارشگر های فوتبال ،مثلا شک و شبهه ایجاد میشه که فلان گزارشگر ممکنه خدای ناکرده زبونم لال پرسپولیسی یا استقلالی باشه . یعنی داریم میگیم شخصی که صبح تا شبش با اسامی و خبرهای بازیکنان و تیمها سپری میشه نباید علاقه به هیچ تیمی داشته باشه ، فوتبالی باشه ولی هوادار تیمی نباشه که البته این انتظار رو سیب زمینی خیلی بهتر برآورده میکنه اونم از نوع بی ریشه . خواه نا خواه کسی که در دنیای فوتبال دستی به آتش داره بر اساس اصولی که در زندگیش داره نسبت به یه تیم دلبستگی پیدا میکنه . جالب اینجاست که گزارشگر ها هم میان و هر چند وقت فریاد برائت سر میدن ... بابا من آبی نیستم بخدا ... بابا من قرمز نیستم به جون بچم ، به زبون بی زبونی میگه من مثل یه هویجم ، صبح تا شب کارم فوتباله ولی هیچ نظر فنی یا هواداری نسبت به هیچ تیمی ندارم ، مسخرست نه ؟!

در هر حال امیدوارم مبنای انتخاب دوستان همکار هم تعادل رنگی نباشه ، دیگه یه مقدار باید از این حرفای ببخشید خاله زنکی فاصله بگیریم و اگه میگیم فوتبال کشورمون خوب و حرفه ای اداره نمیشه ما این گوشه دنیای مجازی خوب و حرفه ای بخشمون رو اداره کنیم .

.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
درود

واقعيت اينه : پيش از هر چيز، براي شخص من ، بودن در محيط اينجا، با دوستاني كه حالا ديگه جزيي از خانواده مجازي من هستن، باعث شادي، دلگرمي و خوشوقتي منه. ابزارهاي مديريتي و هر عنواني در اين راستا، اگر به تحكيم اين پيوندها كمك كنه، هم جذابه و هم مطلوب و اگر جز اين باشه، اصل موضوع رو زير سوال ميبره.
اجازه ميخوام، اينجا اول از حسن ظني كه نسبت به من وجود داشته، سپاسگزار باشم. اين بيشترين خوشحالي رو براي من به همراه داره. بعد، سپاس ويژه خودم رو پيشكش تك تك دوستاني كنم كه به من اجازه دادن، ديده و خونده بشم. قبل از همه، از ساسان و فرزاد گل. اميدوارم، همچنان دركنار شما، تا هر وقت كه درست باشه، روزهاي و شبهاي رو با لذت حقيقي در دنياي مجازي سپري كنيم. باقي همه بهانه است...

پاينده باشيد

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
سلام خدمت دوستان

خیلی وقت هست که مشغول رایزنی بودیم با دو نفر از عزیزان و دوستان خوبمون در بخش فوتبال یعنی JVD ( جواد عزیز) و ARMF ( علی بزرگوار ) که در مدیریت بخش همکاری داشته باشند . در حال حاضر این دو دوست عزیز قبول کردند و همینجا به هر دو دوستمون تبریک میگم و امیدوارم در رسیدن به اهداف تعریف شده بخش مانند گذشته یار و یاور ما باشند.
همچنین f@rzad ( فرزاد عزیز) هم که تا امروز به عنوان همکار انجمن در خدمتشون بودیم از امروز یکی از مدیران بخش هستند که خدمت این دوست عزیز هم تبریک میگم.

امیدوارم با همکاری همه دوستان در بخش فوتبال و با اضافه شدن این دوستان به کادر مدیریتی بخش بتونیم بیش از پیش بخشی فعال و همینطور تخصصی داشته باشیم. :)

شاد و پیروز باشید

درود بر رئيس بزرگ...

سپاس ويژه خدمت شما...

تبریک به همه ی دوستان گلم :)
موفق باشید ...

ممنونم عليرضا جان...

اول از همه می خوام یک تبریک اساسی بگم خدمت داش فرزاد عزیز که تا امروز به عنوان همکار بدون تعارف از همه مدیرهای پی تی بیشتر زحمت کشیده و اصلا عنوان مدیریت برازنده خود خودشه :دی

بعد هم خدمت علی آقای گل تبریک میگم. امیدوارم موفقیت بعدیش رو اینجا با هم جشن بگیریم

و در آخر خدمت دوست و رفیق نازنین خودم آقا جواد گل
خیلی میخوامت داداشی
بدو بیا بغلم

مشاهده پیوست 103456

سپاس از شما يوسف خان...

تبریک میگم
rose3.gif

جواد مدیر رفت
127fs1004759.gif
بهت افتخار میکنم جواد
127fs1004759.gif

درود و سپاس از شما...

به همه دوستان تبریک میگم.
گود لاک :happy:

ممنونم امير خان...

تبریکات ما را هم پذیرا باشین
crazy.gif

به هر سه عزیز تبریک میگم امیدوارم تو زندگیتون هم موفق باشین
ولی چواد بازم می بازین این اشنا نیست؟
127fs3884126%5B1%5D.gif

مرسي نويد جان...

تبریک تبریک تبریک
384821_249620_good.gif

ممنون... ممنون... ممنون...

سلام
به هر سه عزیز تبریک میگم - موفق باشید

آقا تشكر از شما...

تبریک میگم به هر دو عزیزان

مرسي حميد جان...

تبریک به فرزاد و جواد و علی عزیز
04511IMM127fs2361263.gif

لطف كرديد و ممنونم...

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
ما اونور تبریک گفتیم ، اینورم تبریک میگیم ، اصلا کلا تبریک میگیم ... زندگی به کام .
فوتبال چند تا همکار نیاز داشت که محقق شد ،

ما هم از همه طرف سپاسگزاري ميكنيم... :دي

تبریک به همه عزیزان.

موفق باشید

درود... و ممنونم...

منم تبریک و خسته نباشید میگم خدمت دوستان

لطف كردي عزيز...

تبریک به هر سه عزیز :)

ممنونم پسر خوشرنگ ...

تبریک به جواد و علی عزیز

یه تبریک ویژه هم به فرزاد به خاطر مدیر شدنش.

سپاس از شما يهمن خان ...

درود
یه تبریک و خسته نباشید به فرزاد میگم که واقعا در کنار ساسان خان زحمت میکشند.
به جواد جان و علی عزیز هم بسیار تبریک میگم امیدوارم که همیشه موفق و سربلند باشند.

مرسي مصطفي جان ...

تبریک به هر 3دوست عزیز...

آقا تشكر...

تبریک به هر سه دوست عزیز :happy:

از شما هم ممنونم...

درود

بنده هم به اين دوستان عزيز تبريك ميگم. واقعا هم كه هميشه از بهترينها بوده اند.

درود بر شما بانو...

تبریک به هر سه دوست عزیز :)
جواد یادت باشه که انصراف من از این سمت باعث شد تو بشی همکار فعال و از این حرفا :دی

اميرجان لطف كردي... متشكرم

Ari@n

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,888
خدمت دو دوست بزرگوار خودم , جواد و علی عزیز این عنوان رو تبریک میگم . قطعا خیلی زود حضور شما دو عزیز در پر بارتر شدن این بخش حس میشه.

فرزاد جان یه تبریک مخصوص هم خدمت شما همیشه آبی دل :دی

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
عرض تبریک و ارادت خدمت جواد خان و علی آقا
و همچنین یک تبریک ویژه خدت فرزاد عزیز .

با آرزوی موفقیت برای شما .

سپاس از شما بهروز خان ...

تبریک مجدد خدمت دوستان عزیز و با آرزوی موفقیت :happy:

درود بر شما ليلي خانم... ممنون...

بنده هم به این دوستان عزیز تبریک میگم. بخصوص به فرزاد عزیز

فقط خواهش میکنم وقتی اعمال قانون میکنند فارغ از رنگ و علاقشون به تیم محبوبشون باشه و جانب عدالت رو رعایت کنند.

تشكر مهرداد جان... چشم...

مبارکه .جواد خیلی تو بخش فوتبال هست و زحمت میکشه . علی اقای میلانی هم سرور ماست .

شما عزيزي... ممنون...

اوووووه، چه تغییرات توپی! آورین! آورین! :دی

تبریک عرض میشه، اون هم به میزان شصت هفتاد برابر حالت Default، خصوصا به داش فرزاد و آقا جواد گل...
rosesmile.gif

ممنون...

سلام دوستان

من هم به فرزاد جان که واقعا شایسته این پست بودن تبریک می گم :blush: و همچنین علی جان که خیلی در بخش فوتبال فعال هستند :cool: و در آخر یک تبریک ویژه به داش جواد خودمون که خیلی گله :happy:

درود جواد جان... لطف كردي...

تبریک به 3 دوست عزیز
موفق باشید

سپاس از شما...

مجدد درود
خب یه دستی به اواتار کشیدیم بعد مدتها . خیلی خاک گرفته بود :دی/ پرده دوم از همون اولیه البته :blush:

به علی آقا هم تبریکات ویژه میگم و براشون آرزوی موفقیت دارم
4xvim2p.gif
47b20s0.gif

روز نو ارزوني تو، رخت و تخت و بخت تازه...

درود بر جواد كبير و ممنون ازت... تو هم موفق باشي...

تبریک به منتصبین
مبارکه

تشكر، بچه محل...

تبریک

دوز قرمزش رو زیاد کنین :دی

درود بر شما... از اين بيشتر؟ :دي

منم تبریک به مدیرای جدید !

ممنونم...

تبریک میگم به هر سه دوست عزیز و خوبم:happy:

مرسي افشين جان...

اووووووووووپس
ببین کیا همکار شد
داش جواد(چه کت شلواری هم پوشیده:دی دومات که نشدی همکار شدی:دی)و علی بزرگوار
تبریک خدمت شما دو دوست عزیز خودم
به امید موفیقت در زندگی

و تبریک خدمت اقا فرزاد

تن هر سه تا سلامت
و دلاتون خوش

درود بر بانوي سرخ... خيلي سپاس...

به به تبریک اقایون تبریک
11266.gif

تبریک ویژه به جواد خان یونتوسی :ِییی
11266.gif

تشكر از شما...

تبریک، تبریک و تبریک به دوستان
cloversmileyb.gif
موفق و محبوب باشید :دی

سپاسگزارم عزيز...

بسیار خوشنود و خرسند شدم از این خبر. :guitar: :party: (کلی هنر کرده ام این دو اسمابلی رو اینجا گذاشته ام ها!!!!! ما از بچگی از این قرتی بازی ها بلد نبودیم!!! :D)

اما برای دو بزرگوار جدیدتر بخش با عنوان "همکار انجمن" یعنی علی و جواد که انتخاب های به حقی بودند هم صمیمانه روزهای خوب و سرشار از خبرهای خوب فوتبالی آرزو می کنم.

یا علی

استاد، لطف كرديد... ممنونم...

تبریک میگم به دوستان

تشكر ميلاد جان...

درود بر شما و تشكر...

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
تبریک به هر سه عزیز
امید وارم همیشه موفق باشید و این هم یک تجربه باشه برای استفاده در دنیای واقعی و موفقیت های بزرگتر
rose3.gif

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
عرض تبریک دارم خدمت عزیزان
13182831101.gif

تشكر متقابل از شما عزيز ...

خدمت دو دوست بزرگوار خودم , جواد و علی عزیز این عنوان رو تبریک میگم . قطعا خیلی زود حضور شما دو عزیز در پر بارتر شدن این بخش حس میشه.

فرزاد جان یه تبریک مخصوص هم خدمت شما همیشه آبی دل :دی

آرين عزيز سپاسگزارم...

تبریک به هر سه عزیز
امید وارم همیشه موفق باشید و این هم یک تجربه باشه برای استفاده در دنیای واقعی و موفقیت های بزرگتر
rose3.gif

درود و بسيار ممنونم بابت اين جمله... منهم اميدوارم همينطور باشه...

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
و... خب...

به رسم ادب و رعايت كسوت، يه تبريك اخنصاصي هم خدمت كاپيتان فرزاد گل عرض ميكنم كه حضورش هميشه گرمي بخش اين محفل بوده... اميدوارم سايه موفقيت هميشه بالاي سر تك تك رفقا در تمام جنبه هاي زندگيشون باشه...

پاينده باشيد...

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
نمیشه از نقد این جمله گذشت کرد :دی

بنظرم اصلا مهم نیست که مدیرا و همکارای فوتبال علاقه به چه تیمی داشته باشن ، بالاخره آدم فوتبالی که بیرنگ نمیشه ، اگه بیرنگ باشه اصلا فوتبالی نیست . مهم ، شخصیت طرف هست ؛ شامل پذیرش و احترام به هواداران رقیب ، عدالت ، انصاف و ... .
اگه همشون آبی یا همشون هم قرمز باشن لااقل برای من یکی کاملا قابل پذیرش هست ، ولی متاسفانه یه جوی تو جامعمون هست که بعضی از مناصب رو فکر میکنیم باید بیرنگ باشن از مسئولای فدراسیون بگیر تا گزارشگر های فوتبال ،مثلا شک و شبهه ایجاد میشه که فلان گزارشگر ممکنه خدای ناکرده زبونم لال پرسپولیسی یا استقلالی باشه . یعنی داریم میگیم شخصی که صبح تا شبش با اسامی و خبرهای بازیکنان و تیمها سپری میشه نباید علاقه به هیچ تیمی داشته باشه ، فوتبالی باشه ولی هوادار تیمی نباشه که البته این انتظار رو سیب زمینی خیلی بهتر برآورده میکنه اونم از نوع بی ریشه . خواه نا خواه کسی که در دنیای فوتبال دستی به آتش داره بر اساس اصولی که در زندگیش داره نسبت به یه تیم دلبستگی پیدا میکنه . جالب اینجاست که گزارشگر ها هم میان و هر چند وقت فریاد برائت سر میدن ... بابا من آبی نیستم بخدا ... بابا من قرمز نیستم به جون بچم ، به زبون بی زبونی میگه من مثل یه هویجم ، صبح تا شب کارم فوتباله ولی هیچ نظر فنی یا هواداری نسبت به هیچ تیمی ندارم ، مسخرست نه ؟!

در هر حال امیدوارم مبنای انتخاب دوستان همکار هم تعادل رنگی نباشه ، دیگه یه مقدار باید از این حرفای ببخشید خاله زنکی فاصله بگیریم و اگه میگیم فوتبال کشورمون خوب و حرفه ای اداره نمیشه ما این گوشه دنیای مجازی خوب و حرفه ای بخشمون رو اداره کنیم .

.

ممنون که این صحبت رو مطرح کردی محسن جان.

نمی دانم چقدر شما مرا می شناسی.

من خیلی اهل رو در وایسی نیستم و ضمن اینکه در تمام امور زندگی ام نگهداری حرمت و اصول اخلاقی برایم از اولویت های کاری بوده و هست اما در ارتباطم با دوستانم آنچه را که حس کنم لازم است می گویم و در غیر این صورت سکوت می کنم.

معتقدم ارتباطات اجتماعی و چگونگی زندگی و حشر و نشر با مردم یک هنر مهم و ارزشمند است.

اما به طور خاص اگر بخواهم وارد بحثی که مطرح کردید، بشوم باید بگویم کاملا طبیعی و قابل قبول هست که هر کس سلایقی داشته باشد و این سلیقه را حتی بروز بدهد هیچ کس هم نمی تواند مانع این امر بشود و بگوید نخیر تو هویج باش و سلیقه ات را هم برای خودت نگه دار.

من در جمله ای که نوشتم خطابم فقط همین چند دوستی بود که هم من آنها را می شناسم و هم آنها احتمالا! مرا می شناسند (ساسان، فرزاد، علی و جواد). من فقط خواستم یک شوخی معمولی با ایشان داشته باشم؛ در غیر این صورت هرگز برایم تفاوتی ندارد که هر چهار عزیز در تالار فوتبال پرسپولیسی باشند و یا هر چهار نفر استقلالی!!

تصور می کنم انقدر بالغ شده ام که بفهمم کدام حرف خاله زنکی است و کدام یک ریشخند یا تمسخر و یا کدامیک روشنفکر مابانه و بالاخره کجا و با چه کسی باید شوخی کنم و کجا نباید.

در خصوص هواداری از باشگاه های رنگی کشور:

اول از همه که خوشبختانه فوتبال کشور چند سالی است از آن حالت دو قطبی صرف خارج شده و اغلب باشگاه های شهرستانی هم اکنون در همین لیگ برتر حرف برای گفتن دارند. باشگاه های پرسپولیس و استقلال البته به واسطه پشتوانه سابقه طولانی مدت و مردمی بودن جایگاه خودشان را داشته اند و هنوز هم دارند.

اما این را بگویم که من اگر چه شاید بیش از 25 سال است که حس و گرایش بیشتری نسبت به باشگاه پرسپولبس داشته ام و این را کتمان نمی کنم اما هیچ وقت هم در حد هوادارهای چند آتشه که با باخت این تیم فشار خون شان بالا می رود یا ضربان قلب شان بالای 100 تا در دقیقه می زند نبوده ام و حتی یک بار هم استادیوم فوتیال نرفته ام. (این را هم همین جا بگویم که من ابدا در اینجا در مقامی نیستم که حد و مرزی برای نشان دادن یا ندادن علایق دیگران بخواهم تعیین کنم، هر کسی دنیای خاص خودش را دارد و می تواند - و باید هم این طور باشد- که هر طور می خواهد رفتار کند و هیجاناتش را بروز بدهد.)

در نتیجه: نوع علاقمندی و هواداری من از باشگاه مورد علاقه ام در حد نسبتا معمولی است، نه سیب زمینی بی رگ و بی تفاوتم و نه با برد یا باخت آن از خود بی خود می شوم!

این پر حرفی را هم اگر کردم برای این بود که حس کردم شما برداشت نادرستی از نوع مراوده‌ی من با دوستان مدیر و همکار این بخش پیدا کرده اید، من در عالم رفاقت با دوستانم خیلی وقت ها ایشان را متلک باران می کنم و فکر می کنم یکی از جالبی های ورزش هم به همین کری خوانی یا متلک هاست که البته باید در چارچوب یک سری ضوابط و اصول باشد.

اما اگر بخواهیم نتیجه ی بهتری از این حرف ها بگیریم:

باید قبول کنیم که جو هواداری حتی در همین فورم محبوب خودمان گاهی اوقات از حالت علاقه به باشگاه خیلی فراتر می رود و به فضاهایی می رود که نباید برود. ما باید یاد بگیریم که آستانه تحمل مان بیشتر شود و با هر حرفی سریع از کوره در نرویم. یاد بگیریم که نباید کسی را به هر دلیلی مسخره کتیم (شوخی کردن و حتی کری خوانی با تمسخر و جلیز و ولیز طرف را در آوردن زمین تا زیر زمین فرق دارد!!) باید متوجه باشیم که در زمان باخت تیم حریف سوهان روح هوادارش نشویم و یک بار هم فکر کنیم این بازی می توانست نتیجه ای غیر از این داشته باشد. اگر می بازیم با هر مزاحی با تمام قدرت و به قصد تکه پاره کردن حمله ور نشویم به طرف مقابل که بتمرگ سر جایت این حرف ها به تو نیامده و برو دم در خونه ت و از این حرف ها...

علاقه داشتن به یک تیم یا باشگاه هرگز امر مذمومی نبوده و نخواهد بود. اما نوع واکنش هایی که ما نشان می دهیم، خیلی وقت ها جای سوال داشته است.

ما همیشه این جمله کلیشه ای را شنیده ایم که بهترین تماشاچیان را در فوتیال دنیا داریم و مردم ما با فرهنگ ترین مردم در سرتاسر گیتی و ملکوت آسمانها و زمین هستند! و یک سری حرف های دیگر که فقط تعارفی است که با خودمان داریم و پپسی است که صرفا خودمان برای خودمان باز می کنیم.

اما آیا واقعیت هم همینطور است؟ فکر نمی کنم. حتی نوع هواداری های ما خیلی وقت ها به جای آن که هدایت بخش و روحیه بخش برای تیم مورد علاقه مان باشد بد تر و برعکس مخرب است و ایجاد تنش می کند. همه چیز بر می گردد به دو سه تا اصل مهم:

1- خویشتن داری

2- انصاف

3- درایت

ما یادمان می رود که اگر واقعا هوادار واقعی تیمی هستیم باید کمک حال این تیم باشیم. اگر به هر دلیلی تیم نتیجه نمی گیرد نباید بتازیم به سرمربی که این بابا اصلا هیچی حالیش نیست که این چه ارنج مزخرفیه که چیده و .... بدون اینک بدانیم در زمان تمرینات چی گذشته و میزان آمادگی بازیکن مورد نظر ما در چه حدی بوده و و و و و ... این خیلی بحث مفصلی است و بیشتر از این دیگر مجالی برای بازگو کردنش نمی بینم.

خلاصه کنم این مبحث را (قبلا هم شبیه این حرف ها را در چند جای دیگر گفته بودم) :

ما ملت غریبی هستیم. بسیار پر احساس و هیجانی. اشکال مان در احساس داشتن و هیجانی شدن نیست، که اگر این دو را بگیری هیچ هواداری در دنیا باقی تمی ماند؛ بلکه ایراد در نحوه‌ی مدیریت هیجانات و احساسات است. این را بلد نشده ایم، تعارف هم ندارد.

باقی، بقای دوستان!

بالا