برگزیده های پرشین تولز

آیا شما استرالیا را برای ادامه تحصیل می پسندید ؟

• Total voters
    12

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
خوب باید اول ببینی هدفت از رفتن چیه ؟
هدفت اینه که بری بمونی اقامت بگیری یا هدفت اینه بری برگردی ؟
بعد اینکه الان شرایطط چطوره ؟ زبان ات چطوره ؟ نمره های دبیرستانت چطورن ؟
ثالثا اینکه بر فرض رفتی . ماهیانه ۴۰۰ یورو ( ۱.۵ میلیون خودمون :|‌)‌ رو خونواده از اینجا میتونن برات بفرستن ؟
من اگه مخاستم برم برا این بود که زورم میومد این همه وقت و سرمایه بزارم روی کنکور آخرشم تو یه دانشگاهی قبول شم که مرتبه اش از از اون دانشگاه خارجیه خیلی کمتره.
بعد کل دانشگاه هایی میتونستم برم تو مقطع لیسانس در سطح جهانی دراوردم که خیلی لیست کمی میشد
ببین در سطح جنوب شرق اسیا بخای بری , مالزی و اندونزی هستن که اگه الان عوض نشده باشه سی هزار رینگت شهریه مالزی بود در سال
که رینگت هزار تومن
میشد سی میلیون
ترم ۱۵ تومن
اونم کجا ؟
مالزی!!
جایی که اکثر دانشجوهای ایرانی با پول باباشون رفتن اونجا فقط خوش بگدرونن و خبری از درس نیست!
بعد بخای بیای در سطح اروپا
خیلی از کشور ها هستن که اگه به زبان خودشون تحصیل کنی تحصیل رایگان دارن ( مثل اگه اشتباه نکنم مجارستان مثلا یا چک ) که خوب ارزش نداره این همه وقت بزاری زبانی رو یاد بگیری که حداکثر ۲۰ ۳۰ میلیون نفر به اون زبان حرف میزنن..
تنها کشور هایی که تو اروپا هستن و بدرد بخورن و هزینه کمی هم دارن میشه گفت ایتالیا , نروژ , فنلاند و آلمان هست
نروژ ک گفتم زبون سختی داره
هزینه زندگی هم بالاست
ایتالیا جوری هست که اگه بتونی بری و به زبان ایتالیایی درس بخونی دولت اش بورست میکنه
که اونم همه ساله کلاس میشه تو مدرسه ایتالیایی ها تو تهران
بعد ۲۲ اسفن هر سال هم سفارت امتحان میگیره
آلمان رو هم که پرسیدی
تو مقطع لیسانس به زبان انگلیسی تحصیلات ندارن
اما داشنگاهاشون عین فنلاند شهریه نمیگیرن ( فقط اولش یه هزینه ثبت نام میگیرن که اون نا قابل ۲۵۰ یورو هست . اما فنلاند اونم نمیگیره :دی )‌
یعنی اگه بخای تو المان لیسانس بخونه باید المانی یاد بگیری...
دیگه غیر از اینا کشور دیگه ای نیست
هست ها نه که نیست
مثلا ترکیه! مثلا آذربایجان ! مثلا ارمنستان ! مثلا آفریقا :|
آمریکای جنوبی هم اکثر زبان خودشونو دارن نه به زبان انگلیسی
آمریکای شمالی هم که دیگه هیچ !‌ -ــ-
والا من خودم یه چند وقتی برای تحصیل به انگلیس رفتم ولی اینقدر هزینه ها بالا بود کلا یه موقعیتی پیش اومد مث چی توش موندیم برگشتم :|
اون موقع ایلتس 5.5 گرفتم که تا تابستون اعتبار داره
بعد عرضم به حضور شما که نمره هام تعریفی نداره متاسفانه البته پرونده 4 درس پیش دانشگاهیم بازه میتونم اینارو بالا ببرم ولی بقیه داغون پاس کردم[emoji3]
الان همین سوال منم بود که با معدل داغونم میشه رفت یا نه؟ مثلا برای کنکورش زحمت بکشم؟
هدف کلیم هم اینه که اونجا واقعا بمونم ایران نمیخوام برگردم با پدر هم صحبت کردم در حد 1.5 میتونن ساپورت کنن
حالا نظرت چیه؟ تنها گزینه همین فنلانده؟ بنظرت ارزششو داره؟
مالزی هم اصلا فکرشو نمیکنم کشور اسیایی اونم ایرانیا از خود مالزیایی ها بیشتر شدن[emoji23] من میخوام فرار کنم بر عکس میشه[emoji51]
دمت گرم

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اقا همین ترکیه چیه از ایران میرن دانشگاهاشون؟ یعنی ترکی میخونن؟

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
خوب ببین اگه من میخاستم برم فنلاند برای این بود که میتونستم به عنوان سکوی پرتاب برای آمریکا تو ارشد استفاده کنم
خوب واقعیش اینکه با این پول فک نکنم جای دیگه بشه تحصیل کرد !
نمرات رو هم که خودت میگی همچین جالب نیستن پس امیدی به گرفتن بورس تو کشور های دیگه هم نیست :دی
الان من نگا کردم ددلاین این ترم ۱۲ فوریه تموم شده
یه ددلاین هم ماه اگوست هست
من جای شما باشم این چند ماه رو نمره اون ۴ تا درس که پروندش بازه رو اونا کار کن
بعد ماه اگوست صرفا دو سه تا دانشگاه هستن که برای ترم بهار ورودی میگیرن
که شاید اصن توشون ای تی نباشه
برای همین زیاد امیدت به ترم بهار نباشه
بعد تو این ۴ ماهه تا خرداد رو نمره کارنامه کار کن
بعد هم تا اذر اینا رو نمره زبان که کم کمش ۶ یا ۶.۵ بیاری !
سال یعد تو فوریه اپلای میکنی و انشالاه شهریور ۹۵ شروع کردی به تحصیل..... ;)

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
در مورد ترکیه هم من اعتقادم اینه اگه میخای بری جایی برو که ارزش پولی که صرف میکنی و همچنین وقتت و ۴ سال دوری از خانواده و مشقاتش رو داشته باشه...
بنظر من ( به نظر من ) دانشگاه ازاد بهتر از دانشگاه ترکیه است...

shifter

Registered User
لایک‌ها
1,087
faridcboy جان واقعا ممنون برای اطلاعاتت...دمت گرم..
چند تا سوال کوچیک داشتم..
واسه فنلاند دانشگاهش درسها به انگلیسیه یا فنلاندی ؟ فنلاندی رو برای گرفتن اقامتش گفتی که باید یاد بگیریم ؟
فقط نمرات دبیرستان مهمه ؟ اگه طرف اینجا دانشجو بوده باشه نمراتش رو نمیخوان ؟
من دبیرستان بالا 19 بوده نمره هام..به جز پیش که 17 و 18 شد.تاثیرش خوبه تو اپلای؟
این شرایط همیشه هست واسه فنلاند یا فقط همین الانه ؟ یعنی مثلا یک سال یا 2 سال دیگه هم بخوایم اپلای کنیم میشه؟
دستت درد نکنه:);)

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
faridcboy جان واقعا ممنون برای اطلاعاتت...دمت گرم..
خاهش میکنم :)
چند تا سوال کوچیک داشتم..
در خدمتم :)
واسه فنلاند دانشگاهش درسها به انگلیسیه یا فنلاندی ؟ فنلاندی رو برای گرفتن اقامتش گفتی که باید یاد بگیریم ؟
ببنید در مقطع لیسانس تو دانشگاه ها زبانش فنلاندیه . تو پلی تکنیک ها هم اکثرا فنلاندیه اما کلاس هایی که انگلیسی باشن پیدا میشه. اینکه پلی تکنیک چیه و فرقش با دانشگاه ها چی هست رو چند پست قبل گفتم...
فقط نمرات دبیرستان مهمه ؟ اگه طرف اینجا دانشجو بوده باشه نمراتش رو نمیخوان ؟
اگه برای مقطع لیسانس بخاید بله فقط نمرات دبیرستان.اگه مثلا الان دانشجوی کارشناسی هستید و میخاین انتقالی بگیرین برین کلا نمدونم بشه یا نشه و شرایطش چیه . اگر هم لیسانس رو گرفتید برا ارشد میخاید برید بله نمرات لیسانس لازمه.اگر هم قبلا اینجا یه لیسانس گرفتید و میخاید بررید اونجا دوباره یه لیسانس رو از اول بخونید نه دانشگاه لازم نیست...
من دبیرستان بالا 19 بوده نمره هام..به جز پیش که 17 و 18 شد.تاثیرش خوبه تو اپلای؟
بله!
اکثر اونایی که دعوت میشن به امتحان حضوری نمراتشو زیادم بالا نبوده . در حد معدل دیپلم ۱۵ ۱۶ مثلا !
مهم اینه که توامتحان ورودی شون قبول شید...
این شرایط همیشه هست واسه فنلاند یا فقط همین الانه ؟ یعنی مثلا یک سال یا 2 سال دیگه هم بخوایم اپلای کنیم میشه؟
خب فعلا که هست...
اما شنیدم که یه صحبتایی هست که جمعش کنند و فلان...
که اطلاع دقیقی ندارم .
حتی یجا خوندم از ترم ۲۰۱۶ میخان پولی کنن اما خوب یه جا دیگه هم شنیدم مردمش اعتراض کردن به این کار.فعلا که هست حالا اسنکه تو سالای بعد تغییر پیدا کنه یا نه رو خودتون یه تحقیق بکنید...
دستت درد نکنه:);)
;)

jamshid1371

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ممون از این که راهنمایی میکنی
آقا من همیشه این سوال برام بوده که اگه به عنوان دانشجو بریم اونور آب امکان کار در کنار تحصیل هم هست یا نه؟ چون اونجوری پوبی نیست کخ بخوام برم خارج و با خیال راحت خرج کنم و هیچ کاری هم نکنم. دوست دارم خودم پولو درآرم خودم هم خرجش کنم حالا این شرایط وجود داره یا نه؟
خودم هم امیدی به بورسیه و فاند و این چیزا ندارم بنابراین حتما لازمه که خودم خرجمو در بیارم

sahoo

Registered User
لایک‌ها
82
اقا یک سوال
رشته کامپیوتر (نرم افزار) در خارج بازار کار داره آیا؟؟
بیشتر در کدام کشور ها؟

ممنون

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
سلام دوستان
برای بورسیه شدن مقطع دکترای برق چه شرایطی لازمه؟
حداقل معدل 16 در کارشناسی. معدل بین 17.5 الی 18 ارشد. داشتن یک الی دو مقاله isi با ایمپکت نسبتا خوب. داشتن نمره ی زبان تافل و ایلتس خوب.
این شرایط را باید حداقل داشته باشی. البته با بهتر از این هم فول فاند نشدند و با بد تر از این هم فول فاند شدند. کلا رویه های خاص خودشو داره .
ولی با این روزمه شانس نسبتا خوبی در استرالیا. کانادا و امریکا دارید.

nani900

Registered User
لایک‌ها
81
سلام.برای تحصیل تو ارشد برق کشوری تو اروپا هست که اپلای داشته باشه؟؟شرایط بورسیه و یا غیر بورسیه اش چطوره؟!

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
سلام.برای تحصیل تو ارشد برق کشوری تو اروپا هست که اپلای داشته باشه؟؟شرایط بورسیه و یا غیر بورسیه اش چطوره؟!
دوست عزیز کلا در مقطع ارشد که خیلی از جاهای دنیا بورسیه نمی کنند. و باید با پول خودتون اقدام بکنید.
با پول خودتونم خیلی جاهای دنیا می توانید اپلای بکنید.

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
یکی از فامیلای ما میخواست بره خارج از کشور
برای مقطع ارشد ادامه تحصیل بده
میخواد جایی باشه که هزینه تحصیلش براش رایگان باشه
همونطور که توی تاپیک خوندم یه سری از کشورا برای تحصیل به زبون خودشون این امتیاز رو دارن
اگه کشوری هست که در مقطع ارشد اینطوری باشه کلاساش و یادگیری زبونشم نسبتا راحت باشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان
کشوری که برای مهاجرت هم راحت باشه هم کم هزینه جایی هست؟ جاش مهم نیست ( فقط افقانستان و ... نباشه )

اکوادور چطوره؟
http://irantoecuador.com/چرا-اکوادور-را-برای-مهاجرت-انتخاب-کنیم-3/

http://irantoecuador.com/راه-ای-اقامت/

http://irantoecuador.com/هزینه-ها/

http://irantoecuador.com/هزینه-های-شروع-2/

http://iranecuador.com/اقامت-ویزا-مهاجرت-اکوادور/

نظرتون چیه؟؟؟؟

qertinet

Registered User
لایک‌ها
14
یکی از برترین مقاصد دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، کشور استرالیا است. آمارها نشان می دهد تحصیل در استرالیا پس از آمریکا، انگلستان و فرانسه اولویت چهارم دانشجویان بین المللی است و این می تواند دلایل منطقی و قابل قبولی داشته باشد. این دلایل می تواند به صورت زیر خلاصه شود.

تحصیل در استرالیا
  1. استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و این می تواند یکی از مهمترین دلایل برای ادامه تحصیل در استرالیا باشد.
  2. دانشگاه های استرالیا در مقایسه با بسیاری کشورهای دیگر هزینه های تحصیل و زندگی کمتری دارند.
  3. کیفیت آموزشی دانشگاه های استرالیا همواره مورد ارزیابی قرار گرفته و دانشگاه های این کشور با استانداردهای جهانی آموزشی منطبق هستند.
  4. دانشگاه های استرالیا از لحاظ فرهنگی همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. زیرا همواره خود را با نیازهای فرهنگی این منطبق می سازد.
آب و هوای استرالیا
یکی از بزرگترین جاذبه های استرالیا آب و هوای معتدل آن است. تغییرات آب و هوایی استرالیا به شدت دیگر قاره ها نیست و این به دلیل احاطه شدن آن توسط دریا است. در استرالیا فصل ها مخالف نیمکره شمالی است. به عبارتی زمانی که زمانی که در اروپا زمستان است در استرالیا تابستان است. مطبوع ترین فصل های استرالیا فصل های بهار و پاییزند. با داشتن یک پیش آگاهی در مورد آب و هوای این کشور دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند می توانند برنامه ریزی برای انجام فعالیت های خود داشته باشند.

برترین دانشگاه های استرالیا
بر اساس **** های رتبه بندی جهانی که هر ساله توسط سازمان های مختلف بین المللی ارائه می گردد برخی دانشگاه های استرالیا رتبه خوبی را در میان دانشگاه های خارج از کشور به دست آورده اند. لیست این دانشگاه ها در جدول زیر آمده است.

Australian National University Monash University The University of New South Wales The University of Queensland The University of Sydney
The University of Western Australia University of Adelaide University of Melbourne Macquarie University

کارشناسی در استرالیا
دوره کارشناسی در استرالیا یک دوره 3 ساله است اما کسانی که می خواهند این دوره را با درجه ممتازی به پایان برسانند می توانند یک سال دیگر نیز به تحصیلاتشان در این دوره اضافه کنند. سال آخر دوره کارشناسی اغلب بر پایه پژوهش و پایان نامه و کارهای تحقیقاتی است. معمولا سال چهارم کارشناسی برابر با سال اول دوره کارشناسی ارشد می باشد. داوطلبانی که مایل به ادامه احصیل در استرالیا در رشته ای نامرتبط با زمینه تحصیلاتی خود داشته باشند می توانند تحصیلات خود را از فاندیشن شروع کنند.

study-in-Astralia-uniabroad-3.jpg

کارشناسی ارشد در استرالیا
دوره های یک تا سه ساله کارشناسی ارشد در استرالیا طرفداران بسیاری دارد. این دوره ها می توانند به شکل آموزشی و یا پژوهشی و یا حتی مدرک دوبل باشد. مدارک دوبل مدارکی هستند که دانشجو با گذراندن یک دوره دو ساله می تواند صاحب دو مدرک تحصیلی شود. در واقع دو مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دریافت خواهد کرد. متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا در دوره کارشناسی ارشد می توانند وارد رشته دیگری غیر از رشته دوره کارشناسی خود شوند. در این صورت دانشجویان می بایست سابقه کاری در زمینه رشته مورد تقاضای خود ارائه نمایند.

دکترا در استرالیا
اخذ پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه های استرالیا یک فرایند دو مرحله ای است. در مرحله اول استاد راهنما مشخص شده و در مرحله بعد دانشگاه تصمیم نهایی خود را در مورد پذیرش دانشجو اتخاذ می کند. این دوره ها یک پروسه 4 ساله هستند.

دوره های کوتاه مدت در استرالیا
دوره های کوتاه مدت بسیاری در دانشگاه های استرالیا برگزار می شوند. این دوره ها مناسب افرادی که توانایی مالی تحصیل بلند مدت در استرالیا را ندارند. بنابراین با این گذراندن این دوره ها می توانند ادامه تحصیل خود را در استرالیا پایه گذاری کنند. تمامی دوره های ارائه شده با استانداردهایکشور استرالیا مطابق می باشد. پیش نیاز این دوره ها داشتن آیلتس 5 جنرال یا آکادمیک می باشد. شهریه دوره های مختلف بین 2000 تا 4000 دلار استرالیا می باشد.

هزینه های تحصیل در استرالیا
شهریه ها بر اساس دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه و کیفیت آموزشی، رشته و مقطع تحصیلی و بسیاری عوامل دیگر متفاوت می باشد. دانشجویان بین المللی بایستی شهریه ی دانشگاه را قبل از شروع به تحصیل بپردازند اما می توان گفت شهریه تحصیلی دوره کارشناسی در استرالیا برای رشته هایی مانند اقتصاد و بازرگانی، حقوق سالانه از 15000 تا 30.000 دلار و برای رشته هایی مانند مهندسی و علوم پایه و پزشکی و پیراپزشکی،دندانپزشکی و در واقع رشته های که واحدهای آزمایشگاهی دارند سالانه از 22000 تا 55000 دلار می باشد.

در دوره کارشناسی ارشد هزینه های تحصیل در استرالیا سالانه بین 20.000 تا 37.000 دلار می باشد. این شهریه ها می تواند بر اساس رشته و … مقداری با این مبلغ متفاوت باشد.

هزینه تحصیل در استرالیا برای مقطع دکترا به اضافه هزینه های مربوط به دیگر امکانات آموزشی مانند کتاب و … سالانه حدود 15.000 تا 40.000 دلار استرالیاست.

هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به تحصیل در آمریکا یا انگلستان بسیار کمتر است و این کمتر بودن هزینه ها موجب مقرون به صرفه بودن تحصیل در استرالیا با یک نرخ زندگی مناسب نسبت به دیگر کشورهاست. دانشجو بایستی حداقل مبلغ 18000 دلار استرالیا را به عنوان هزینه های زندگی خود در استرالیا کنار بگذارد. هزینه های زندگی بسته به شهر محل تحصیل و کیفیت زندگی دانشجو متفاوت خواهد بود.

بیمه دانشجویی در استرالیا
بیمه دانشجویی برای تمام دانشجویان بین المللی استرالیا اجباری است. در واقع یکی از شرایط صدور ویزا داشتن بیمه دانشجویی است. دانشجویان بایستی پیش از ورود به استرالیا خود را برای تمام مدت تحصیل در استرالیا بیمه کنند.

تسهیلات تحصیل در استرالیا
study-in-australia.png

بورس تحصیلی استرالیا
اخذ بورسی تحصیل در استرالیا بسیار مشکل است. معمولا پرونده هایی که برای این موضوع به دانشگاه ارجاع داده می شوند مدت زمان زیادی برای بررسی آن نیاز است. شانس اعطای بورس تحصیلی برای دوره دکترا بسیار بیشتر از دیگر مقاطع تحصیلی است. به عبارتی می توان گفت شرایط تمام پرونده های دکترا برای اعزای بورس تحصیلی بررسی می شود. انواع بورسیه ها می تواند به شکل بورس تحصیلی موسسات و نهادهای دولتی و یا خصوصی استرالیا باشد، میتواند بورسیه خود دانشگاه های استرالیا و یا بورس دولت استرالیا باشد. داشتن معدل خوب، مقالات و سابقه پژوهشی مناسب می تواند در اخذ بورس تحصیلی استرالیا تاثیر گذار باشد.

خوابگاه دانشجویی در استرالیا
به طور معمول در اکثر دانشگاه های استرالیا دو نوع خوابگاه دانشجویی وجود دارد. خوابگاه های داخل دانشگاه و خوابگاه هایی که خارج از محوطه دانشگاه قرار گرفته اند. از آنجائیکه تقاضا برای خوابگاه های داخل دانشگاه بیشتر است بنابراین متقاضیان بایستی زودتر نسبت به رزرو آن اقدام کنند. بر اساس نوع خوابگاه هزینه های آن متفاوت خواهد بود. خوابگاه هایی که غذا می دهند و خوابگاه هایی که امکانات و تسهیلات بیشتری برای دانشجویان دارند قیمت های بالاتری خواهند داشت. هزینه خوابگاه های دانشجویی در استرالیا هزینه ای بین 100 تا 300 دلار در هفته دارند.

منبع: مرجع تخصصی راهنمای تحصیل در خارج (uniabroad.ir)

uniabroad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تحصیل در آمریکا
آمارهای رسمی نشان می دهد آمریکا یکی از اولویت های مقاصد دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در این کشور است. تحصیل در آمریکا و در بزرگترین مراکز علمی و تحقیقاتی دنیا تقریبا به یکی از آرزوهای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. هر دانشجو و یا متقاضی تحصیل درخارج دلایل خاص خود را برای ادامه تحصیل در آمریکا ارائه می کند. اما مهمترین دلایلی که موجب می شود اکثر متقاضیان این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند مواردی هچون موارد زیر می باشد:

• طبق رتبه بندی های رسمی که هر از سوی معتبرترین **** های رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه ها اعلام می شود، همواره دانشگاه های آمریکا در راس این رتبه بندی جای گرفته و به عنوان برترین دانشگاه های دنیا معرفی می شوند. دانشگاه هایی همچون ام آی تی (MIT) و هاروارد (University of Harvard) همواره در رتبه اول و دوم دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند. تحصیل در آمریکا
  • امکان اخذ بورس تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا. معمولا امکان دریافت کمک هزینه و یا همان بورس تحصیلی در دانشگاه های آمریکا رواج داشته و دانشجویان بسیاری هر ساله در مقاطع مختلف تحصیلی از انواع بورس های تحصیلی استفاده می کنند. به عبارتی با وجود معتبر بودن دانشگاه های آمریکا امکان اخذ بورس های تحصیلی نیز در دانشگاه های آمریکا رواج دارد.
  • امکان کار جهانی. تحصیل در دانشگاه های آمریکا امکان کار در کشورهای مختلف دنیا را تسهیل می کند. در واقع با تحصیل در آمریکا یک چشم انداز روشن برای آینده فرد ترسیم خواهد شد.
  • موقعیت های تحقیقاتی. تحصیل در آمریکا امکان همکاری با بزرگترین اساتید و شرکت های دنیا را مهیا میکند که این موضوع در آینده علمی، پژوهشی و حرفه ای فرد نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.
  • تنوع دانشگاه ها در آمریکا. کشور آمریکا با وجود هزاران دانشگاه مختلف با سطوح بالای کیفیت آموزشی همواره مورد توجه داوطلبان تحصیل در خارج از کشور بوده است. تنوع و تعداد بالای دانشگاه های آمریکا با کیفیت آموزشی بالا هر متقاضی تحصیل در خارج از کشور را برای انتخاب آمریکا ترغیب می سازد.
آب و هوای آمریکا
دانشجویان بین المللی بایستی اطلاعات کافی نسبت به شرایط آب و هوایی کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند داشته باشد. آمریکا کشور بزرگی است و آب و هوای آن در مناطق مختلف، متفاوت است. اکثر مناطق این کشور از آب و هوای معتدل برخوردار است. معمولا جنوب و غرب آمریکا، مخصوصا در تابستان، گرم تر از سایر مناطق آن است. شرق و نیمه شمالی سردتر از مناطق دیگر است به طوریکه در زمستان هوا به شدت سرد و برفی می شود و در تابستان اب و هوای مطلوبی دارد.

مناطقی مانند هاوایی و فلوریدا آب و هوای گرمسیری، مناطق اطراف آلاسکا هوای بسیار سرد و یخبندان، مناطق غربی دشت بزرگ (Great Plains) رودخانه می سی سی پی نیمه خشک و آبگیر کبیر (Great Basin) منطقه جنوب غربی خشک است.

study-in-USA-uniabroad-4.jpg

برترین دانشگاه های آمریکا
همانطور که در مقالات پیشین نیز اشاره شده است **** های رتبه بندی دانشگاه های دنیا هر ساله دانشگاه های مختلف سراسر جهان را بر اساس معیارها و شاخص هایی که دارند درجه بندی و رتبه بندی کرده اند. معروفترین این **** های رتبه بندی **** QS و Shanghay می باشد. این رتبه بندی های معتبر همواره دانشگاه های آمریکا را جزء برترین دانشگاه های دنیا معرفی کرده اند.

دانشگاه های هاروارد، موسسه تکنولوژی ماساچوست، دانشگاه استنفورد، دانشگاه پرینستون و موسسه تکنولوژی کالیفرنیا در **** های جهانی رتبه بندی دانشگاه های دنیا، همواره در راس بهترین دانشگاه های آمریکا و دنیا قرار گرفته اند.

هزینه های تحصیل در آمریکا
عموما دانشگاه های آمریکا به دو دسته دانشگاه ایالتی و دانشگاه های خصوصی تقسیم بندی شده اند. هزینه تحصیل در دانشگاه های ایالتی بسیار ارزانتر از دانشگاه های خصوصی است. به طور کلی هزینه های تحصیل نه تنها در دانشگاه های آمریکا بلکه در اکثر دانشگاه های مختلف دنیا بسته به رشته، مقطع تحصیلی و کیفیت دانشگاه، خصوصی یا دولتی بودن دانشگاه و … بسیار متفاوت می باشد. در جدول زیر هزینه تحصیل دوره های مختف تحصیل در آمریکا به تفکیک قید شده است.

ردیف

نام دوره ی مقطع تحصیلی

هزینه سالانه به دلار

1

فوق دیپلم (Associate)

12000 الی 15000

2

لیسانس (BA/BS/BBA/BEng)

14000 الی 20000

3

فوق لیسانس (MA/MS/MEng)

15000 الی 22000

4

مدیریت اجرایی (MBA/DBA)

25000 الی 30000

5

دکتری (PhD/EH.D/D.Sc)

15000 الی 22000

6

پزشکی و دندانپزشکی (پس از لیسانس)

35000 الی 50000

7

داروسازی (پس از لیسانس)

35000 الی 50000

8

دامپزشکی (پس از لیسانس)

25000 الی 50000

هزینه های زندگی در آمریکا
هزینه های زندگی در آمریکا مانند هر کشور دیگری با توجه به شهر محل تحصیل، کیفیت زندگی دانشجو، مقطع تحصیلی دانشجو و … تعیین می شود اما اگر بخواهیم هزینه های یک زندگی متوسط را تخمین بزنیم.

ردیف

توضیح

هزینه سالانه به دلار آمریکا

1

کتاب و منابع درسی و تحصیلی

1000

2

اجاره اسکان دانشجویی

7000 الی 8000

3

غذا و خوراک

2000 الی 3000

4

حمل و نقل

600

5

بیمه سلامت دانشجویی

300 الی 500

میانگین خرج سالانه زندگی استاندارد

12000

کارشناسی در آمریکا
بسیاری از کالج ها در آمریکا دوره های دو ساله فوق دیپلم یا همان کاردانی را ارائه می کنند. این دوره می تواند به صورت یک دوره دو ساله در کالج و یا پس از گذراندن دو سال تحصیل از یک دوره چهار ساله دانشگاهی باشد. دوره های کاردانی طوری برنامه ریزی و طراحی شده اند که دانشجویان را برای انتقال به دوره چهار ساله آماده می سازد.

تعداد بسیاری از دانشگاه های آمریکا دوره های چهار ساله لیسانس را به دانشجویان خود ارائه می کنند. در این مدت چهار ساله واحدهای عمومی، اصلی و اختیاری تدریس می شوند. دانشجویان پس از گذارندن واحدهای عمومی، دروس اصلی خود را که همان هدف شغلی و حرفه ای خود را در آن می بینند می گذرانند.

کارشناسی ارشد در آمریکا
در مورد مقطع کارشناسی ارشد مدت زمان دوره تحصیل معمولا دو سال و حداکثر سه سال است.برای دانشجویان فوق لیسانس، تجهیزات یا تحقیقاتی که در موسسه مورد نظر ارائه میشود بسیار مهم هستند. زیرا تحقیقات مستقل Independent Research برای مقطع فوق لیسانس ضروری می باشد. مدارک کارشناسی ارشد در آمریکا در مجموع دو نوع مدرک فوق لیسانس در آمریکا وجود دارد. مدارک حرفه ای (Professional Degrees) و مدارک تحقیقی(Research Degrees). با توجه به رشته تحصیلی مدارک ممکن است نامهای مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال در رشته های مهندسی ممکن است Master of Engineering یا Master of Science in Engineering باشند. مدارک تحقیقی همه تحت یک نام Master of Science ارائه می شوند. این دو مدرک چند تفاوت اساسی با هم دارند.

با توجه به اینکه تنها سه درصد از آمریکایی ها تحصیلات تکمیلی را می گذرانند. بنابراین دانشجویان بین المللی با دریافت مدرک فوق لیسانس شانس بیشتری برای ماندن در آمریکا را خواهند داشت. تحصیل در آمریکا

دکترا در آمریکا
دوره ی دکترا بالاترین مدرک تحصیلی در آمریکا است که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه های آمریکا دارای امکانات فوق العاده ای از لحاظ علمی و پژوهشی برای تحصیل در این دوره ها هستند. دوره ی دکترا معمولا از سه تا چهار ترم تمام وقت متشکل از کلاسهای پیشرفته که معمولا در سمینار های کوچک برگزار می شوند، می باشند. دانشجویان باید امتحانات کتبی یا شفاهی قبل از شروع پایان نامه را بگذرانند . پایان نامه در دوره ی دکترا عموما یکسال یا بیشتر طول میکشد. پس از اتمام پایان نامه و دفاعیه در حضور کمیته ی سه تا پنج نفری از اساتید دانشجویان مدرک دکترا دریافت می کنند .

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در بسیاری از دانشگاه های آمریکا معمولا بین 3 تا 15 نفر است. امکان دریافت کمک هزینه ی تحصیلی و همچنین کمک هزینه برای زندگی برای دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه های آمریکا وجود دارد. لازم به ذکر است بعضی از رشته ها از سوی دانشگاه یا مراکز تحقیقاتی همکار با دانشگاه حمایت مالی می شوند که در این صورت هزینه ی زندگی و تحصیل شما کامل پرداخت خواهد شد که گاهی تا چهل هزار دلار سالانه ،به شما اهدا خواهد شد. باید توجه داشت که برای اخد بورسیه در دوره ی دکتری موارد زیر دارای اهمیت به سزایی هستند:

– دارا بودن مقاله های علمی و پژوهشی در نشریات بین المللی، که نشان دهنده ی اندیشه ی برتر و مهارت های تحلیل و نوشتاری شما باشد.

– ارتباط با اساتید برتر دانشگاه محل تحصیل ،برای گرفتن توصیه نامه ی مناسب که نشان دهد استاد مربوطه شما را کاملا می شناسد و توانایی های شما را تایید می کند.

– شرکت در کنفرانس های بین المللی و در صورت امکان ارائه مقاله .

دوره های کوتاه مدت تحصیلی در آمریکا
دوره های کوتاه مدت در آمریکا یکی از راه های تحصیل در این کشور می باشد که برای آنها ویزای تحصیلی صادر شده و دانشگاه های بسیاری اقدام به برگزاری آن می نمایند. این دوره ها حداکثر ۱۲ ماهه بوده و پس از آن مدرک مربوط به دوره اخذ می شود . البته ویزای تحصیلی مربوط به این دوره نیز محدود به همین زمان می باشد و پس از آن باید نسبت به اخذ مجدد آن اقدام کرد. دوره های کوتاه مدت در ۴ دسته زیر تقسیم بندی می شوند :

۱- برنامه های تبادل دانشجو:
این دوره ها فرصتی را برای زندگی و قرار گرفتن در شرایط محیطی و اجتماعی آمریکا ضمن تحصیل فراهم می کند.

۲- دوره های تکمیلی :
برای کسانی است که فاقد مدرک هستند و می خواهند تا با گذراندن این دوره ها ضمن تکمیل سطح آموزشی خود مدرک مورد نظر را نیز دریافت نمایند. همچنین پس از آن می توانند برای رده های بالاتر نیز اقدام کنند. دانشگاه های زیادی در آمریکا وجود دارند که اقدام به ثبت نام از کسانی می کنند که فاقد مدرک می باشند.

۳- کار آموزی :
به عنوان یک راه حال برای تحصیل از طریق کسب تجربه واقعی برای دانشجویان بین المللی که مطرح می شود که می توانند مطالعات علمی خود را تقویت و تکمیل نمایند.http://www.uniabroad.ir/2015/07/study-in-usa.html

۴- آموزش از راه دور :
دانشگاه های متعددی برای کسانی که شرایط یا توان حضور در آمریکا را ندارند این برنامه را ارائه می کنند . از طریق این دوره ها از طریق اینترنت انجام شده و بهترین شرایط و ارزانترین مدل آن برای تحصیل در ایالات متحده است . همچنین برخی دانشگاه ها و یا موسسات اقدام به برگزاری این دوره ها برای تکمیل مدارک ( دوره های تکمیلی ) می نمایند که می تواند به آنها برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در آینده کمک کند.

study-in-USA-uniabroad-3.jpg

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دوره کارشناسی:

• ترجمه رسمی مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات .
  • مدرک زبان الزامی نمیباشد ولی در صورت عدم شرکت در دوره های زبان دانشگاه مدارک تافل با حداقل نمره ۷۰ در آزمون IBT و ۵۰۰ در آزمون PBT و یا IELTs با نمره ۶٫ نیاز میباشد.
  • کپی از صفحه اول پاسپورت (ترجمه شناسنامه برای کسانی که پاسپورت در حال حاضر ندارند).
  • رزومه شخصی (Resume\CV) به زبان انگلیسی
  • ارسال پروفایل کاری برای رشته های مرتبط با طراجی ، گرافیک و یا معماری.
مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

• ترجمه رسمی مدرک لیسانس همراه با ریز نمرات چهارساله
  • کپی مدارک TOEFL با حداقل نمره ۹۰ در آزمون IBT و ۵۵۰ در آزمون PBT و یا IELTS با نمره ۷٫
  • کپی از صفحه اول پاسپورت (ترجمه شناسنامه برای کسانی که پاسپورت در حال حاضر ندارند).
  • تأییده مقالات به زبان انگلیسی
  • ترجمه از صفحه آخر پایان نامه همراه با تأیید از دانشگاه
  • رزومه شخصی (Resume/CV) به زبان انگلیسی
  • حداقل ۳ توصیه از اساتید (۴ توصیه نامه پیشنهاد می شود)
  • کپی از مدرک GRE/GMAT (در صورت وجود)
  • انگیزه نامه تحصیلی در خصوص رشته مورد علاقه (Statement of purpose)
مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع دکتری

• ترجمه رسمی از کلیه مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات
  • کپی از مدرک TOEFL با حداقل نمره ۹۰ از آزمون IBT و ۵۵۰ از آزمون PBT
  • کپی از مدرک GRE/GMAT (در صورت وجود)
  • حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران همکار و محققان همکار
  • پروپوزال تحقیقاتی در مورد رشته مورد نظر برای تحصیل در مقطع دکتری
  • ترجمه رسمی از صفحه آخر پایان نامه های لیسانس و فوق لیسانس با ذکر نمره
  • رزومه و سوابق کاری (Resume/CV)
  • تأییده مقالات علمی منتشر شده (در صورت وجود)
  • ترجمه رسمی کلیه مدارک مثبت تحصیلی، تحقیقاتی،کاری،سمینار ها، تشویق نامه ها و … (در صورت وجود)
  • کپی از صفحه اول پاسپورت (ترجمه شناسنامه برای کسانی که در حال حاضر پاسپورت ندارند)
  • انگیزه نامه تحصیلی (Statement of Purpose)
  • در صورت نیاز ممکن است دانشگاه از متقاضی درخواست Essay نماید.
آزمون های بین المللی زبان
آزمون های پیش نیاز برای دوره های کارشناسی:

1. آزمون ست – SAT test
  2. آزمون تافل – TOEFL
آزمون های پیش نیاز برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری:

1. Test of English as a Foreign Language – TOEFL
  2. Test of Spoken English – TSE
  3. Graduate Record Examinations (GRE) – for liberal arts, science, math
  4. Graduate Management Admission Test (GMAT) – for business schools/study for MA ) programs
  5. Law School Admission Testing Program (LSAT) – for law schools
  6. Medical College Admission Test (MCAT) – for medical schools
  7. Dental Admission Testing Program (DAT) – for dental schools
  8. Pharmacy College Admission Test – PCAT
  9. Optometry Admission Testing Program – OAT
گاهی نیز ممکن است دانشگاه آزمون های پیش نیاز دیگری را از دانشجویان درخواست کنند.

هزینه ثبت نام و شرکت در این آزمون ها:

معمولا هزینه تستهای مختلف متفاوت است و در حدود 22.5 دلار تا 160 دلار آمریکا است که البته این مقدار هرساله تغییر می کند.

کار در حین تحصیل در آمریکا
دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به این کشور وارد می شوند در بدو ورود به آن ها اجازه کار داده نخواهد شد و این امر شش ماه پس از شروع تحصیلاتشان و به صورت نیمه وقت محقق خواهد شد. در این مدت دانشجویان تنها اجازه کار در دانشگاه را خواهند داشت.

قوانین اشتغال برای دانشجویان در ایالات متحده با ویزای F-1

اکثر دانشجویان بین المللی در ایالات متحده دارای ویزای (F-1)، ویزای غیر مهاجرتی هستند که به دانشجویان اجازه کار در آمریکا تحت شرایط خاص و با دستورالعمل های پیچیده و همچنین محدودیت هایی توسط اداره شهروندی و مهاجرت (USCIS) آمریکا را صادر می شود.

دسته بندی های مختلفی از اشتغال در مدت زمان اقامت یک دانشجو با ویزای F-1 وجود دارد به عنوان مثال اشتغال در دانشگاه محل تحصیل آزاد است و پس از آن چهار دسته اشتغال در خارج از دانشگاه وجود دارد.

• آموزش علمی اختیاری (OPT)،
  • برنامه آموزش عملی (CPT) ،
  • مشکلات شدید اقتصادی و تایید شده توسط سازمان های بین المللی.
برای کار در دانشگاه دانشجوی مشروط به قوانین زیر است:

• باید وضعیت ویزای خودرا حفظ کنید.
  • می توانید تا سقف بیست ساعت زمانی که مشغول به تحصیل هستید کار کنید.
  • می توانید در طول تعطیلات ترمو بین ترم اگر قصد ادامه تحصیل در ترم آینده را دارید و برای آن ثبت نام کرده اید به صورت تمام وقت در دانشگاه مشغول به کار شوید.
  • اشتغال شما به معنای شهروندآمریکا شدن، نیست.
تسهیلات دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در آمریکا
دانشگاه های آمریکا برای جذب دانشجویان بین المللی تسهیلاتی را برای داوطلبان تحصیل در آمریکا ارائه می کنند. این تسهیلات می تواند شامل واگذاری خوابگاه به دانشجویان، اعطای بورس تحصیلی، وام و دیگر موارد باشد. در اینجا سعی می کنیم تا توضیحاتی در رابطه با این موراد ارائه کنیم.

خوابگاه های دانشگاه های آمریکا
خوابگاه ها معمولا به دو دسته اصلی تقسیم می شود و این دسته بندی بیشتر با توجه به محل قرارگیری و موقعیت مکانی خوابگاه هاست. برخی دانشگاه که برای دانشجویان نیز اولویت دارند خوابگاه هایی هستند که در داخل محوطه دانشگاه قرار گرفته اند و برخی دیگر که طرفداران کمتر و شاید بتوان گفت طرفداران خاص تری دارد خوابگاه هایی است که خارج از محوطه خوابگاه قرار گرفته اند.

خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه

• اکثر دانشگاه های آمریکا خوابگاه هایی را مخصوصا برای دانشجویان سال اول در نزدیکی کلاس های دانشگاه ارائه می کنند. معمولا امکانات این خوابگاه ها مانند آشپزخانه و حمام بین دانشجویان share می شود. اکثر دانشگاهها در آمریکا سیستم انعطاف پذیری برای برنامه های غذایی دانشجویان مقیم در خوابگاه دارند که امکان پرداخت هزینه برای مثلا صبحانه، نهار و شام در ابتدای هر ترم را به دانشجو می دهد. که معمولا به صورت ترمی از دانشجو گرفته می شود.
خوابگاه های بیرون از محوطه دانشگاه

• برخی دانشگاههای آمریکا نیز خوابگاه ندارند واین موجب بروز نگرانی هایی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند می شود. اما در این مورد اغلب دفاتری در داخل دانشگاه ها وجود دارد که دانشجویان را راهنمایی می کند در کدام مناطق به دنبال خانه هایی که می توانند چند دانشجو با هم زندگی کنند با موقعیت مناسب و نزدیک به کافه تریا ،کتابخانه،فروشگاههای بزرگ و پارک ها و حمل نقل عمومی وجود دارد پیدا کنند.
بورس های تحصیلی دانشگاه های آمریکا
شرایط بورسیه و وام تحصیلی

بورسیه تحصیلی برای رشته های مختلف و هر دانشگاه متفاوت میباشد، ولی به طور کلی فاکتورهای اصلی در تعیین میزان بورسیه تحصیلی بستگی به موارد ذیل دارد:

۱- معدل کل تحصیلی (حداقل ۱۷ برای مقطع کارشناسی و ۱۵ کارشناسی ارشد و دکترا)

۲- نمره آیلتس حداقل ۶٫۵ و یا تافل حداقل ۵۵۰٫

۳- دارا بودن نمره بالای ۸۰% GRE و GMAT.

۴- داشتن مقاله بین المللی برای مقطع دکترا

۵- داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و پروفایل کاری برای رشته های هنر.

۶- دانشگاه محل تحصیل

انواع بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی

بورس ها معمولا انواع مختلفی دارند که از سوی دانشکده ها یا شرکت ها و یا موسسات خارج از دانشگاه با هدف ترغیب دانشجویان مستعد در اختیار تعداد کمی از دانشجویان قرار می گیرد. بورس ها بر خلاف کمک هزینه ها نیازی به کار کردن دانشجو در قبال آن ندارد.

Fellowship and scholarships

اعطای بورس تحصیلی معمولا منوط به نظر اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه مربوطه می شود زیرا مسئول مستقیم این امر هستند که این بورس ها با توجه به نمره GRE ، معدل دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد فرد و همچنین توصیه نامه های اساتید اعطا می شوند. رقابت برای کسب این بورس ها بسیار شدید است.

Teaching Assistantship

این نوع از کمک هزینه که از آن به عنوان دستیار استاد در تدریس یاد می شود با توجه به تسلط فرد متقاضی به زبان انگلیسی و تسلط وی بر موضوع و توانایی تدریس او به دانشجویان اعطا می شود.

Research Assistantship

در بسیاری از موارد اساتید به واسطه پروژه های تحقیقاتی که بر روی آن ها کار می کنند بودجه ای کسب می کنند که بخشی از این بودجه به دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکترا اعطا می شود. بهترین و مرسوم ترین راه برای اطلاع یافتن از این موقعیت ها تماس مستقیم با اساتید است.

uniabroad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تحصیل در انگلستان
بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور کشور انگلستان و دانشگاه های انگلستان را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند و این انتخاب برای ادامه تحصیل در انگلستان دلایل بسیاری دارد.

1. طبق رتبه بندی های رسمی که هر از سوی معتبرترین **** های رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه ها اعلام می شود، همواره دانشگاه های انگلستان در جایگاه های برتر این رتبه بندی ها قرار گرفته اند. دانشگاه هایی همچون امپریال کالج لندن(imperial college london)، دانشگاه یو سی ال(university of UCL) و بسیاری دانشگاه های دیگر.
  2. انگلستان کشوری انگلیسی زبان است و بهترین مکان برای فراگیری زبان انگلیسی. کشورهای بسیاری در دنیا به این زبان بین المللی صحبت می کنند.
  3. غیر از دانشگاه های مطرح انگلستان اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آن کار سختی نیست و دردسرهای دیگر کشورها را ندارد.
  4. امکان کار جهانی. تحصیل در دانشگاه های انگلستان امکان کار در کشورهای مختلف دنیا را تسهیل می کند. در واقع با تحصیل در انگلستان یک چشم انداز روشن برای آینده فرد ترسیم خواهد شد.
  5. پذیرش در دانشگاه های انگلستان آزمون ورودی ندارد و این یک فاکتور بسیار مناسب برای داوطلبان تحصیل در خارج می باشد.
  6. بسیاری از دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند.
  7. طبق گزارشی که سالیانه از آمار کشورهای پذیرنده دانشجویان بین المللی از مجموعه گاردین منتشر می شود نشان می دهد انگلستان پس از آمریکا در رتبه دوم اولویت دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در خارج را دارد.
  8. طول دوره تحصیلی در انگلستان کمتر از کشورهای دیگر است. کارشناسی در این کشور سه سال و کارشناسی ارشد یک سال طول می کشد.
  9. تنوع بسیار زیاد دانشگاه های انگلستان امکان انتخاب دانشگاه بر اساس عواملی بسیاری که مد نظر دانشجویان است را تسهیل می سازد.
  10. امکان دریافت بورس کامل و یا کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های انگلستان وجود دارد. به عبارتی با وجود معتبر بودن دانشگاه ها در انگلستان امکان اخذ بورس های تحصیلی نیز در دانشگاه های این کشور رواج دارد.
برترین دانشگاه های انگلستان
همانطور که پیشتر اشاره شده است **** های رتبه بندی دانشگاه های دنیا هر ساله دانشگاه های مختلف سراسر جهان را بر اساس معیارها و شاخص هایی که دارند رتبه بندی کرده اند. معروفترین این **** های رتبه بندی **** QS و Shanghay می باشد. این رتبه بندی های معتبر همواره دانشگاه های انگلستان را جزء برترین دانشگاه های دنیا معرفی کرده اند. علاوه بر این رتبه بندی ها، رتبه بندی های دیگری نیز وجود دارد که خاص کشور انگلستان و دانشگاه های انگلستان است. رتبه بندی هایی مانند Guardian و Complete.

برترین دانشگاه های انگلستان دانشگاه های کمبریج (university of Cambridge)، امپریال کالج لندن (Imperial college london)، یو سی ال (University College London) و دانشگاه آکسفورد (university of Oxford) می باشند.

البته بسیاری از دانشگاه های دیگر نیز وجود دارند که رتبه بالایی در رنکینگ دانشگاه ها دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان بر اساس **** گاردین

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان بر اساس تایمز

study-in-uk-uniabroad-2.jpg

هزینه های تحصیل در انگلستان
هزینه های تحصیل در انگلستان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر است. اما این تفاوت نیز وجود دارد که طول مدت زمان تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی کمتر از دیگر کشورهاست. به عنوان مثال کارشناسی در انگلستان سه سال و کارشناسی ارشد یک ساله است.

رشته

هزینه سالیانه (پوند)

کارشناسی

هنر و علوم انسانی

9.000 – 6.000

مهندسی

12.000 – 7.000

رشته های بالینی

14.000 – 10.000

کارشناسی ارشد

هنر و علوم انسانی

12.000 – 8.000

مهندسی

14.000- 9.000

رشته های بالینی

20.000 – 10.000

دکترا

تمام رشته ها

15.000 – 10.000

هزینه زندگی در انگلستان
اگر بخواهیم نگاه درستی به هزینه ها در انگلستان داشته باشیم باید گفت هزینه های زندگی در انگلستان زیاد است و عموما انگلستان کشوری گران و پرهزینه است. بنابراین تنها افرادی که مصمم به تحصیل در دانشگاه های انگلستان و بهره گیری از کیفیت آموزشی بالای آن داشته باشند و بخواهند برای آینده خود سرمایه گذاری کنند این هزینه ها را تقبل کرده و در این کشور تحصیل می کنند.

به طور کلی هزینه های زندگی افراد با توجه به عواملی مانند شهر محل زندگی، استفاده از خوابگاه دانشگاه و یا عدم استفاده از آن و به خصوص سبک زندگی افراد تخمین زده می شود.

یکی از مهمترین عواملی که هزینه های زندگی یک دانشجو را مشخص می کند زندگی در شهر محل تحصیل است. بر این اساس هزینه های زندگی در انگلستان بر اساس محل زندگی به دو دسته تقسیم می شود. زندگی در لندن و یا در خارج از لندن.

هزینه های زندگی در لندن از نظر سفارت انگلستان ماهیانه چیزی حدود 1000 پوند و در خارج از لندن ماهیانه 800 پوند در نظر گرفته می شود.

انتخاب لندن برای تحصیل و زندگی مزایا و معایبی دارد. از طرفی به دلیل پایتخت بودن و داشتن زرق و برق بسیار برای دانشجویان جالب توجه بوده و از طرفی شهری بسیار شلوغ و پر هزینه است.

کارشناسی در انگلستان
به کارشناسی ارشد در انگلستان معمولا Bachelor / BA و یا BSC / bacherlor of Science گفته می شود. BAمخصوص رشته های علوم انسانی مانند علوم اجتماعی و زبان های خارجی است و BSC مخصوص رشته های مهندسی است. دوره کارشناسی در انگلستان در اکثر رشته ها سه سال و در برخی رشته چهار سال است. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان در دو ترم سپتامبر و ژانویه می توانند وارد دانشگاه شوند. متقاضیان ایرانی تحصیل در دوره کارشناسی انگلستان با داشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانند وارد این مقطع شوند. در صورتی که در سال دوم دبیرشتان مشغول به تحصیل باشند ابتدا وارد یک دوره دو ساله A-Level شده و پس از قبولی و اخذ حد نصاب لازم در نمرات آزمون ها می توانند وارد دوره کارشناسی شوند. در صورتی که فرد سال سوم دبیرستان را گذرانده باشد ابتدا وارد یک دوره یک ساله فاندیشن (Foundation) شده و سپس می تواند برای دوره کارشناسی درخواست دهد.

دوره Pre-Master

دوره پری- مستر دوره ای است که برخی متقاضیان تحصیل در خارج برای شروع دوره تحصیلی خود بایستی این دوره را بگذرانند تا بتوانند وارد دوره کارشناسی ارشد شوند. در برخی شرایط دانشگاه فرد را ملزم به گذراندن این دوره می کند و در برخی موارد نیز خود فرد به دلایل مختلف صلاح می بیند که این دوره را بگذراند. حال این دوره مناسب چه افرادی است؟

• افرادی که قصد تغییر رشته دارند. یعنی دانشجو می خواهد در رشته ای کاملا متفاوت از آن چه در دوره کارشناسی خوانده است به تحصیل خود در کارشناسی ارشد ادامه دهد. مانند دانشجویی که در رشته روانشناسی تحصیل کرده و می خواهد در رشته تغذیه اداه تحصیل دهد.
  • دانشجویانی که نمره زبان حد نصاب دانشگاه را کسب نکرده باشند می توانند با گذراندن این دوره مستقیما وارد دانشگاه شوند.
  • دانشجویانی که مدت زمان زیادی از اخذ مدرک خود در دوره کارشناسی گذشته باشد.
کارشناسی ارشد در انگلستان
به کارشناسی ارشد در انگلستان معمولا MA(master of art) ، MSC (master of science) و یا MEng (master of engineering) و یا MBA(master of business administration) می گویند تحصیل در دوره کارشناسی ارشد یک ساله است و به دو صورت آموزش محور و پژوهش محور انجام می شود. دوره های آموزش محور بیشتر به صورت کلاسی و پژوهش محور تنها بر اساس تحقیق و پژوهش است. در رشته هایی که به صورت کلاسی برگزار می شوند نیمی از سال به صورت حضور در کلاس و نیمی نیز با انجام یک پروژه پایانی خاتمه می پذیرد. اما در رشته های پژوهش محور از همان ابتدا با راهنمایی استاد راهنما یک پروژه تحقیقاتی را در دست گرفته و به پایان می رساند.

دوره Pre-phd

این دوره آمادگی لازم برای تحصیل در مقطع دکترا ایجاد کرده و داشتن یک دوره دکترا خوب را تضمین می کند. این دوره بهترین فرصت برای آمادگی برای بالا بردن سطح مهارت های حرفه ای است که دانشجویان در طی دوره دکترا به آن نیاز خواهند داشت. دوره پیش از دکترا شامل کلاس های زبان فشرده ای است که با روش های تحقیقی، آموزش مهارت های مطالعاتی برای دوره دکترا همراه است. طول دوره شش تا نه ماه است.

دکترا در انگلستان
دوره ی دکترا بالاترین مدرک تحصیلی در انگلستان است که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه های انگلستان دارای امکانات فوق العاده ای از لحاظ علمی و پژوهشی برای تحصیل در این دوره ها هستند. طول دوره دکترا در انگلستان سه سال است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند بایستی ابتدا موضوع تحقیقاتی خود را مشخص کرده و پروپوزال خود را به همراه دیگر مدارک خود آماده کرده و به دانشگاه بفرستند تا اساتید آن را مطالعه کرده و با توجه به زمیته کاری خود تصمیم بگیرند که آن دانشجو را با توجه موضوع تحقیقاتی او بپذیرند یا نه. قبل از هر چیز دانشجو باید دانشگاهی را که موضوع او در آن تدریس می شود را یافته و سپس درخواست خود را به آن دانشگاه ارسال کند. در صورت فرصت داشتن اساتید آن موضوع مطالعه و نسبت به آن اظهار نر خواهد شد. گاهی ممکن است حتی دانشگاه مدارک را برگردانده و عنوان نماید که هیچ یک از اساتید این دانشگاه در این موضوع کاری انجام نداده اند و یا به دلیل حجم زیاد درخواست ها فرصت مطالعه آن را ندارند. در این صورت بایستی سریعا با دانشگاه دیگر مکاتبه کرد. البته بهترین کار این است که همزمان برای دانشگاه های مختلف اقدام کرد. دانشجویان مقطع دکترا شروع سال تحصیلی خاصی ندارند و در هر ماهی از سال می توانند پذیرش شده و تحصیل خود را شروع کنند. مدت زمان بررسی یک درخواست پذیرش دکترا حداکثر سه ماه است.

توجه: البته در تمام مقاطع مختلف تحصیلی ممکن است برخی دانشگاه ها رشته هایی را در ماه های دیگر سال مانند جون یا آگوست نیز آغاز کنند که با بررسی وب سایت دانشگاه این موضوع مشخص می شود.

باید توجه داشت که برای اخد بورسیه در دوره ی دکتری موارد زیر دارای اهمیت به سزایی هستند:

– دارا بودن مقاله های علمی و پژوهشی در نشریات بین المللی، که نشان دهنده ی اندیشه ی برتر و مهارت های تحلیل و نوشتاری شما باشد.

– ارتباط با اساتید برتر دانشگاه محل تحصیل ،برای گرفتن توصیه نامه ی مناسب که نشان دهد استاد مربوطه شما را کاملا می شناسد و توانایی های شما را تایید می کند.

– شرکت در کنفرانس های بین المللی و در صورت امکان ارائه مقاله .

study-in-uk-uniabroad-3.jpg

مدارک زبان مورد نیاز در دانشگاه های انگلستان

اخیرا سفارت انگلستان اعلام کرده است که تنها مدرک زبان مورد قبول او مدرک آیلتس می باشد. معمولا برای ورود به دوره کارشناسی داشتن نمره آیلتس حداقل 6 ، کارشناسی ارشد 6.5 یا 7 و دکترا 7 و بالاتر مورد نیاز است. که این با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت است. نکات مهمی در رابطه با نمرات
آزمون زبان وجود دارد. معمولا دانشجویان نمره کافی برای شروع تحصیل خود ندارند بنابراین می توانند پس از گذراندن یک دوره یک تا سه ماهه زبان به عنوان پیش نیاز که دانشگاه ارائه می کند بلافاصله وارد دانشگاه شود. این دوره کوتاه مدت زیان را که دانشگاه ارائه می کند بر اساس نمره زبان دانشجو و تفاوت آن با نمره ای که دانشگاه برای شروع تحصیل او عنوان کرده است مشخص می شود. هر چه نمره او از نمره ای که دانشگاه می خواهد کمتر باشد این دوره طولانی تر خواهد شد. هزینه این دوره ها 3.000 – 1000 پوند خواهد بود.

در صورتی که مدرک زبان متقاضی در زمان درخواست پذیرش به دانشگاه آماده نباشد، دانشگاه پذیرش مشروز برای او صادر می کند یعنی مشروط به ارائه مدرک زبان.

بورس تحصیلی دانشگاه های انگلستان
دانشگاه های مختلف در طول سال تحصیلی برای رشته های مختلف بورس هایی چه به صورت بورس کامل و چه به صورت تخفیف شهریه برای دانشجویان در نظر می گیرند. روش معمولی که در اکثر موارد اعمال می شود به این صورت است که فرد ابتدا مدارک و درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کرده و سپس دانشگاه با توجه به رزومه، دانشگاه قبلی، معدل و دیگر مدارک تصمیم می گیرد که چه مقدار بورس به او تعلق گیرد. پس از بررسی مدارک فرد اگر قرار باشد که پذیرش برای فرد ارسال شود، در نامه پذیرش وی مقدار بورس اختصاص یافته به وی نیز مشخص خواهد شد.

دوره های کوتاه مدت تحصیلی در انگلستان
دوره های کوتاه مدت تحصیلی مخصوص افرادی است که اغلب تحصیلات دانشگاهی خود را به اتمام رسانده و مشغول کار شده اند اما مایلند سطح مهارت های حرفه ای خود را افزایش داده و آینده و جایگاه شغلی خود را بهبود بخشند. هر ساله بسیاری از دانشگاه ها دوره های کوتاهی مدتی را معمولا در فصل تابستان برگزار می کنندو مدت زمان این دوره ها می تواند بین یک تا چند ماه (کمتر از یک سال) باشد.

اجازه کار دانشجویی در انگلستان
دانشجویانی بین المللی که در انگلستان مشغول به تحصیل هستند طبق قوانین اجازه دارند حداکثر بیست ساعت در هفته کار کنند. حتی اگر دانشجو سر کلاس نرود اجازه ندارد که این زمان را افزایش دهد در واقع اجازه کار تمام وقت ندارد. اما در روزهای تعطیل و آخر هفته ها می تواند به صورت تمام وقت کار کند.

خوابگاه دانشجویی در انگلستان
به طور کلی دانشجویان دو نوع اقامت را می توانند در انگلستان داشته باشند. یکی اقامت در خوابگاه های دانشگاه است که به دانشجویان متقاضی داده می شود مخصوصا اگر دانشجوی سال اول دوره کارشناسی باشد. و دیگری اماکن مسکونی است که متعلق به شرکت های خصوصی است و با کمک دانشگاه می توان بهترین مکان را یافت.

البته دانشجویان می توانند در ابتدای ورود خود توسط دانشگاه در خانواده هایی که با دانشگاه همکاری دارند به مدت محدود (و یا حتی طولانی) اقامت داشته و سپس در زمان مناسب به جستجوی محل مناسبتری باشند.

دو نوع مرکز اقامتی توسط دانشگاه ارائه می شود:

• ساختمان هایی با تعداد بسیاری دانشجو که به صورت مشترک یا مجزا در اتاق های آن زندگی می کنند که به آن ها Hall of Residence گفته می شود. حمام و سرویس های بهداشتی معمولا مشترک است. البته برخی اتاق ها نیز ensuite هستند که حمام و سرویس بهداشتی در داخل اتاق قرار دارد.
  • بسیاری از دانشگاه ها در نزدیکی دانشگاه مراکز اقامتی دارند که دانشجویان را در آن اسکان می دهند (flats and houses). در این مراکز امکان سرو غذا وجود ندارد. در این خوابگاه ها آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک وجود دارد.
دانشجویان پس از اخذ پذیرش تحصیلی خود باید برای رزرو خوابگاه اقدام کنند. هزینه زندگی در Hall of Residence ماهیانه حداقل 320 – 280 پوند می باشد.

uniabroad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تحصیل در کانادا
درصد بسیاری از داوطلبان تحصیل در خارج از کشور در رویای تحصیل در کانادا هستند. بر اساس آنچه که وزارت علوم ایران در رتبه بندی دانشگاه های خارج از کشور اعلام کرده است حدود 73 دانشگاه از مجموعه دانشگاه هایی در کانادا وجود دارند مورد تایید این وزارتخانه است که 16 دانشگاه آن جزء دانشگاه های ممتاز آن معرفی شده اند. حدود یک سوم از تحقیقات این کشور در دانشگاه های آن انجام می شود. وجود این تعداد دانشگاه خوب در کانادا موجب می شود تا متقاضیان تحصیل در کانادا رو به افزایش باشد و این روند هر روز گسترش یابد. از طرفی دولت کانادا توجه ویژه ای به تحصیلات داشته و هر ساله هزینه های بسیاری صرف تحقیقات می کند. دو زبانه بودن این کشور که امکان تحصیل به زبان های فرانسه و یا انگلیسی را به دانشجویان می دهد از فاکتورهای بسیار مهم در این زمینه است که حق انتخاب به دانشجو داده و در واقع شرایط را برای او آسانتر می سازد. علاوه بر این از دلایل مهم دیگری که متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را برای انتخاب کانادا برای تحصیل ترغیب و تشویق می کند سطح توسعه یافتگی و رفاه این کشور است. آمارها نشان می دهد کانادا همواره به عنوان یکی از کشورهایی معرفی شده است که کیفیت شاخص های اجتماعی آن در سطح مطلوبی قرار دارد. از لحاظ وضعیت امن اقتصادی در رتبه بندی UN کانادا در میان 10 کشور برتر دنیا قرار دارد. مجموع این عوامل و کیفیت آموزشی در دانشگاه های کانادا داوطلبان تحصیل در خارج را تشویق به انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می کند.

آب و هوای کانادا
شاید اولین چیزی که در مورد آب و هوای کانادا به ذهن خطور می کند آب و هوای سرد آن باشد. این قضیه تا حدودی درست است و باید گفت اب و هوای کانادا روی هم رفته سرد و در بیشتر نقاط این کشور قطبی است. البته در بخش جنوب غربی آن در جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد آب و هوایی معتدل و نسبتا مطلوبی دارد. اما شهر تورنتو که یکی از شهرهای مهم کانادا است آب و هوای سردی دارد. به طور کلی می توان گفت اغلب نواحی کانادا تابستان های معتدل و زمستان هایی سرد و طولانی دارد. در سواحل اقیانوی آرام در این کشور دمای هوا در زمستان فقط کمی بالاتر از دمای انجماد است.

study-in-canada-uniabroad-4.jpg

برترین دانشگاه های کانادا
سیزده دانشگاه کانادا که موسوم به گروه سیزده هستند درصد بالایی از کرسی های تحقیقاتی و پژوهشی این کشور را در اختیار دارند و فعالیت های خود را معطوف فعالیت های تحقیقاتی کرده اند. این دانشگاه همواره در راس بهترین و برترین دانشگاه های دنیا و دانشگاه های کانادا قرار گرفته اند و همواره توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی داوطلب تحصیل در خارج از کشور را به خود معطوف کرده اند و جزء انتخاب های اول متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا بوده اند. این دانشگاه و سال تاسیس آن ها در جدول زیر قید شده است.

ردیف

نام دانشگاه

سال تاسیس

1

University of Alberta

1908

2

University of British Columbia

1908

3

University of Calgary

1966

4

Dalhousie University

1818

5

Université Laval

1663

6

McGill University

1821

7

McMaster University

1887

8

Université de Montréal

1878

9

University of Ottawa

1848

10

Queen’s University

1841

11

University of Toronto

1827

12

University of Waterloo

1957

13

University of Western Ontario

1978

دوره کارشناسی در کانادا
متقاضیان تحصیل در کانادا برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا در دوره لیسانس بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با حداق معدل 14 داشته باشند. اما در این مورد تبصره هایی نیز وجود دارد که موجب می شود داوطلبانی که این شرایط را ندارند نیز بتوانند پذیرش تحصیلی بگیرند. در صورتی که متقاضی تعدادی از دروس اصلی دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشد ممکن است بتواند پذیرش دوره لیسانس را بگیرد. در برخی دانشگاه ها نیز در صورتی که فرد دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده باشد می تواند قبل از شروع دوره لیسانس خود تعدادی واحد اضافه را گذرانده و سپس شروع به تحصیل در دوره لیسانس کند.

دوره کارشناسی ارشد در کانادا
دوره فوق لیسانس در کانادا معمولا ترکیبی از دروس اجباری همراه با پروژه های تحقیقاتی پایان نامه است. برخی رشته های این دوره تنها آموزش محور است (بدون پروژه تحقیقاتی) و برخی دیگر پژوهش محور (تنها کارهای پژوهشی) است. این رشته ها از لحاط مدت زمان تحصیل متفاوت بوده و بین یک تا شش سال طول می کشند. برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر الزامی است. داشتن معدل بالا برای دانشگاه های برتر کانادا نیز مهم است.

study-in-canada-uniabroad-3.jpg

هزینه های تحصیل در کانادا
هزینه تحصیل در کانادا بسته به دانشگاه، خصوصی یا دولتی بودن آن و شهر و رشته تحصیلی متفاوت است. برخی از رشته ها در دوره کارشناسی ارشد بسیار ارزان و کم هزینه هستند و این به دلیل است که آن دانشگاه خاص کمک های پژوهشی از سازمان و نهادهای دولتی یا خصوصی دریافت می کنند. برخی دانشگاه ها از دانشجویان بین المللی شهریه بیشتری درخواست نمی کنند. رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی و یا مدیریت اجرایی (MBA) شهریه های گرانتری دارند. از آن جایی که شهریه دانشگاه ها بر اساس فاکتورهای بسیاری متفاوت است، متوسط شهریه های دانشگاه ها را بر اساس فاکتورهایی مانند بومی یا بین المللی بودن دانشجو، بر اساس شهر محل تحصیل، رشته، مقطع تحصیلی و… در بک فایل قابل دانلود می باشد.

شهریه دانشگاه های کانادا

هزینه های زندگی در کانادا
هزینه های اقامت در خوابگاه های دانشجویی حدود 400 دلار در ماه و در یک واحد یک خوابه حدود 800 دلار در ماه است. هزینه اقامت در خارج از دانشگاه با یک اتاق و سرویس مشترک حدود 600 – 500 دلار در ماه و اقامت در یک واحد یک خوابه کانل حدود 1100 – 1000 دلار در ماه است. هزینه اقامت در یک پانسیون با غذا حدود 800 دلار در ماه و دیگر هزینه ها مانند حمل و نقل، بیمه، پوشاک و… حدود 600 دلار در ماه است.

مدارک اخذ پذیرش کانادا
مدارک عمومی که اکثر دانشگاه های کانادا از متقاضیان تحصیل در کانادا درخواست می کنند شامل رزومه، توصیه نامه اساتید، مدارک تحصیلی و هدفنامه و مدرک زبان است. همانطور که در قسمت آزمون های زبان در همین بخش توضیح داده شده است برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا نمره لازم جهت اخذ پذیرش متفاوت خواهد بود. برای اخذ بورس تحصیلی در کانادا داشتن معدل بالا، مقاله و رزومه تحقیقاتی خوب بسیار موثر است.

تسهیلات دانشگاه های کانادا به دانشجویان
خوابگاه های دانشجویی در کانادا

اکثر دانشگاه ها خوابگاه های دانشجویی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. این امر به خصوص برای دانشجویان سال اول لیسانس صدق می کند. برخی از خوابگاه ها فقط مختص آقایان، برخی فقط مختص خانم ها و برخی مختلط می باشند (توسز طبقات از هم جدا می شوند). اتاق های خواباه ها یک، دو و یا سه نفره هستند با سرویس های بهداشتی مشترک.

بورس تحصیلی در کانادا
اخذ بورس تحصیلی و سایر کمک های مالی دانشگاهی منوط به داشتن معدل خوب، سوابق و کیفیت تحصیل متقاضی، رشته و دانشگاه محل تحصیل فرد دارد. در دوره لیسانس با توجه به معدل دیپلم او و عملکرد دوره انشجویی او بورسی بین دو تا پنج هزار دلار اعطا می شود. پس از ورود به دانشگاه و پس از گذراندن یک یا دو ترم می توان برای اخذ بورس اقدام کرد. در مورد دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز همانزور در مقالات پیشین در بحث تحصیل در آمریکا نیز گفته شد بورس های این دوره می تواند به صورت بورس کامل و یا کمک هزینه تحصیلی به صورت دستیاری استاد و یا از طریق انجام طرح های تحقیقاتی با استاد باشد.

آزمون های زبان بین المللی

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی یا همان لیسانس داشتن حداقل نمره آیلتس 6 و یا تافل اینترنتی80 الزامی است. در بسیاری از دانشگاه ها در صورتی که فرد نمره زبان پائین تری از نمره مورد نیاز دانشگاه و رشته خود را داشته باشد می تواند پیش از شروع دوره یک یا دو ترم زبان خوانده و پس از رسیدن به سطح زبان مورد نیاز دانشگاه تحصیل خود را شروع کند. طول این دوره زبان پیش نیاز بسته به سطح زبان فرد متفاوت است. برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی ارشد داشتن حداقل آیلتس 6.5 و برای دکترا آیلتس 7 الزامی است. اگر دانشجو نتواند این نتیجه ها را کسب کند می تواند بنابر صلاحدید دانشگاه یک دوره زبان را به طور پیش نیاز بگذراند. ضمنا برای برخی رشته ها مانند مدیریت داشتن مدرک GMAT و مهندسی GRE الزامی است. در دانشگاه هایی که به زبان فرانسه تدریس می شوند امتحان ورودی برگزار می شود.

کار در حین تحصیل در کانادا
دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت در نهادهای داخل دانشگاه مانند کتابخانه و… مشغول به کار شوند اما اگر بخواهند در خارج از دانشگاه کار کنند حداکثر می توانند بیست ساعت در هفته کار کرده و بخشی از هزینه های خود را بپوشانند. اما در ایام تعطیل و مواقعی که دانشگاه تعطیل است مانند تابستان می توانند به صورت تمام وقت در موسسات و شرکت های خارج از دانشگاه کار کنند. اما پس از پایان تحصیلات می توانند با شرایط خاص به مدت دو سال تقاضای کار در کشور کانادا را بدهند. لازم به ذکر است اگر دانشجو همراه داشته باشد، همراه او اجازه دارد به صورت تمام وقت در خارج از دانشگاه کار کند.

amir689

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
240
به نظر من یه کشور برو که احساس غریبی نکنی که ایرانی زیاد اونجا حضور داشته باشن.... مثلا امریکا.المان....

بالا