برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در اروپا و امریکای شمالی

مطالب این تاپیک چقدر برایتان مفید بود ؟

• زیاد

Votes: 87 66.9%
  • متوسط

Votes: 23 17.7%
  • کم

Votes: 20 15.4%

• Total voters
    130

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
ممنون بابت توضیحات ;; )

فقط در مورد فوق دیپلم ، یکی از دوستان که مالزی رفتن گفتن که معادل سازی شده و تقریبا 2 سال اونجا درس خوندن و برگشتن ..

700 یورو ماهانه باشه ، دانشگاه هم مجانی بد نیست :دی
والا وضعتون خوبه :D:p
نه اروپا 100 درصد میگم بهتون که معادل نمیکنن /

MohammadRe2a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
منم از روز اول که اومدم که تو این دنیا به جا گریه کردن همه میگفتم آمریییکا ، آمرییییکا :p
اما خب همیشه اون چیزی که شخص میخواد اتفاق نمیفته ، میفته ؟
راه درستش اینه آدم تلاش کنه تا به هدفش برسه . مثلا شما واسه فوق بری کشور انگلیسی زبان یا جایی که به زبان انگلیسی درس بخونی و معتبر هم باشه ( از نظر اعتبار همین ایران از خیلی کشورا بهتره واقعا فقط انگلیسی نیست!) . بعدش تا دکترا شما انگلیسیت فول شده و کلی اعتبار علمی کسب کردی.
در ضمن مقاله isi به اون سختی که فکر میکنی نیست . درسته طول میکشه اما این مجلات هم ضرایب نفوذ مختلفی دارن که میشه تو اون ضعبف هم راحت تر چاپ کرد .
آخه واسه دکترا چند آزمون دیگه مثل gre هم اضافه میشه

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
صد در صد همین طوره .شما ببینین سالانه چند ده هزار درخواست تحصیل میگیره هر دانشگاه آمریکا ! تازه شما انگلیسی زبون نیتیو تون نیست ! حالا هند و مالزی و انگلیس و . . . که زبان مادریشوت هست هم درخواست دادن ! بالاخره باید چند تا غربال باشه تا بتونن بهترین ها ر و پذیرش کنن . به قول معروف هر که آمریکا خواهد جور درس خوندن کشد :p

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
معیارهایی مثل نمره تافل و GRE و معدل بخصوص برای دکترا مهمترین عامل نیست و همین که حداقل ها را که معمولا توسط دانشگاه اعلام میشه کسب کنید کافی هست.
مهمترین عامل در انتخاب شما توسط یک استاد و توصیه شما به دانشگاه برای پذیرش پیش زمینه تحقیقاتی، موضوع پایان نامه، مقاله (چه آی اس آی چه غیر آی اس آی) و مهارت ها و آموزش هایی که دیدید و بدرد کارتون میخوره هست.

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام خسته نباشید
4xvim2p.gif

میخواستم بدونم با مدرک فوق دیپلم ( نرم افزار کامپیوتر ) میشه واسه کارشناسی تو یکی از دانشگاه های فنلاند که به انگلیسی تدریس کنند اقدام کرد؟؟

و اینکه هزینه ی دانشگاه و تقریبا هزینه ماهانه چند دلار و یا یورو میشه ؟؟

سپاس فراوان

سلام دوست عزیز
از شما سپاسگذارم که اجازه دادید سوال های پیغام خصوصی شما رو اینجا پاسخ بدم تا بقیه دوستان هم استفاده کنند

مقدمه فنلاند
جمهوری فنلاند کشوری است در شمال اروپا. فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از غرب با سوئد و از جنوب با استونی همسایه است. خلیج بوتنی در غرب، خلیج فنلاند در جنوب و دریای بالتیک در جنوب غربی آن قرار دارد.
فنلاند سرزمینی است پست، مشتمل بر چندین دریاچه (کشور هزار دریاچه) و بیش از ۸۰ درصد کشور پوشیده از جنگل است.این کشور ۲۰۰۰۰ جزیره با وسعتی بیش از ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع دارد. تابستان فنلاند بسیار درخشنده و زمستانش بسیار تاریک است. تابستان گرم و کوتاه و زمستان سرد و بسیار بلند دارد. در لاپلند در شمال فنلاند به مدت دو ماه تمام در زمستان خورشید طلوع نمی کند و در تابستان نیز دو ماه غروب را نمی بینید. به علت نامساعد بودن آب و هوای شمال فنلاند، اکثر مردم در جنوب کشور زندگی می‌‌کنند. واحد پول فنلاند يورو مي باشد. دو زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد.

برخی از شهرهای بزرگ فنلاند :

1-هلسینکی
2-اسپو
3-وانتا
4-تورکو
5-تمپرا

دانشگاههای برتر فنلاند:

1-دانشگاه هلسینکی رتبه در جهان 67
2-دانشگاه تورکو University of Turku رتبه درجهان 208
3-دانشگاه آلتو Aalto University رتبه در جهان 187
4-دانشگاه اوولو Univeristy of Oulu رتبه درجهان 259
5-دانشگاه تمپر University of Tampere رتبه درجهان 385
6-دانشگاه فنلاند شرقی University of Eastern Finland رتبه درجهان 267

در سایت زیر شما میتونید اطلاعات مفیدی از لیست تمامی دانشگا ها و هزینه ها بدست بیارید

http://www.studyinfinland.fi

توجه توجه پیرو مطالب قبلی که تو همین تاپیک زده شده
مطلب مهم اینکه با توجه به اینکه دولت فنلاند تصمیم داره که برای دانشجویان خارجی هزینه تحصیلی دریافت کنه این هزینه حدود 4000 یورو در سال هست و هزینه زندگی هم متوسط از 700 تا 1000 یورو شما میتونی درنظر بگیری

در مقطع لیسانس بیشتر دانشگا ها به زبان فنلاندی یا سوئدی تدریس میکنند کاردانی شما احتمالن بیشترواحد ها ی مشترک تطبیق خواهد شد و اینکه در مورد کار کردن هم بصورت محدود میتونید هفته 20 30 ساعت کار کنید تو همون لینک سایتی که دادم میتونید مطالب چک کنید
سعی کردم مختصر توضیح بدم سوالی بود در خدمتم

esliran.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
معیارهایی مثل نمره تافل و GRE و معدل بخصوص برای دکترا مهمترین عامل نیست و همین که حداقل ها را که معمولا توسط دانشگاه اعلام میشه کسب کنید کافی هست.
مهمترین عامل در انتخاب شما توسط یک استاد و توصیه شما به دانشگاه برای پذیرش پیش زمینه تحقیقاتی، موضوع پایان نامه، مقاله (چه آی اس آی چه غیر آی اس آی) و مهارت ها و آموزش هایی که دیدید و بدرد کارتون میخوره هست.
البته در مورد این حرف باید دید برای چه دانشگاهی قراره اپلای کنید و آیا فاند می خواهید یا نه. والا داشتن یه نمره تافل بالای 110 و جی آر ای خیلی خوب می تونه خیلی در ها رو براتون باز کنه. بعضی دانشگاه ها هم که اصلاً جی آر ای میشه معیار دادن فاند.
به عنوان مثال دانشگاه های رنک بالا مینیمم خیلی پایینی برای نمره زبان و جی آر ای قرار میدن، اما میانگین نمره افرادی که پذیرش می گیرن نشون میده برای ورود به اون دانشگاه ها شما باید خیلی از مینیمم ها فراتر بری. هرچه دانشگاه بالاتر، پذیرش رقابتی تر و در نتیجه مگر اینکه رزومه علمی فوق العاده خیره کننده ای نداشته باشید احتمال ورود با نمره های زبان و جی آر ای پایین فوق العاده کمه. نمیگم امکان نداره، فوق العده کمه. شما فکر کن جورج بوش از دانشکده بیزینس هاروارد مدرک MBA گرفته که میشه خودش یه مثال نقض :دی. البته جورج بوش فاند نمیخواسته و مطمئناً کسی به معدل و ایناشم کاری نداشته!
از طرفی، یه جی آر ای بالا میتونه ضعف هایی مثل نمره معدل رو بپوشونه. جی آر ای خوب منظورم بالای 325 هست. من مورد های زیادی دیدم که دلیل گرفتن فاند در اپلای اونها نمره زبان و جی آر ای بالا بوده. ولی، شما باید ببینی رزومت چطوره و برای چه دانشگاهی اپلای می کنی تا بشه اولویت بندی کرد.

MohammadRe2a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
البته در مورد این حرف باید دید برای چه دانشگاهی قراره اپلای کنید و آیا فاند می خواهید یا نه. والا داشتن یه نمره تافل بالای 110 و جی آر ای خیلی خوب می تونه خیلی در ها رو براتون باز کنه. بعضی دانشگاه ها هم که اصلاً جی آر ای میشه معیار دادن فاند.
به عنوان مثال دانشگاه های رنک بالا مینیمم خیلی پایینی برای نمره زبان و جی آر ای قرار میدن، اما میانگین نمره افرادی که پذیرش می گیرن نشون میده برای ورود به اون دانشگاه ها شما باید خیلی از مینیمم ها فراتر بری. هرچه دانشگاه بالاتر، پذیرش رقابتی تر و در نتیجه مگر اینکه رزومه علمی فوق العاده خیره کننده ای نداشته باشید احتمال ورود با نمره های زبان و جی آر ای پایین فوق العاده کمه. نمیگم امکان نداره، فوق العده کمه. شما فکر کن جورج بوش از دانشکده بیزینس هاروارد مدرک MBA گرفته که میشه خودش یه مثال نقض :دی. البته جورج بوش فاند نمیخواسته و مطمئناً کسی به معدل و ایناشم کاری نداشته!
از طرفی، یه جی آر ای بالا میتونه ضعف هایی مثل نمره معدل رو بپوشونه. جی آر ای خوب منظورم بالای 325 هست. من مورد های زیادی دیدم که دلیل گرفتن فاند در اپلای اونها نمره زبان و جی آر ای بالا بوده. ولی، شما باید ببینی رزومت چطوره و برای چه دانشگاهی اپلای می کنی تا بشه اولویت بندی کرد.
میشه با نمره متوسط Gre و زبان از یه دانشگاه معمولی آمریکا فاند گرفت؟چون دانشگاه های معمولی اونها سطحشون از بهترین دانشگاه های ایران خیلی بهتره

esliran.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
میشه با نمره متوسط Gre و زبان از یه دانشگاه معمولی آمریکا فاند گرفت؟چون دانشگاه های معمولی اونها سطحشون از بهترین دانشگاه های ایران خیلی بهتره
چرا که نه. البته به شرطی که به هر حال چیزی داشته باشید که بشه روش مانور داد. حالا اون چیز می تونه مقاله؛ کار پژوهشی، معدل عالی،ریکامندیشن قوی،... باشه. شما باید سعی کنی حتی اکه نمی خوای روی GRE چندان وقت بزاری، تافل رو خوب کار کنی و مهارت هایی مثل Speaking رو که در گرفتن فاند تاثیر زیادی دارن نمره خوبی بگیری.
ارتباط با استاد قبل از اپلای خیلی مهمه. باید وقت بزاری و بگردی و به استادها ایمیل بزنی.

parsrayane

Registered User
لایک‌ها
93
بنده یه سوال کلی دارم
من 25 سالمه . 150 ملیون پول دارم
لیسانس عمران هستم
زبان انگلیسیم هم فوله .مدرک هم اگه نیاز باشه سریع می گیرم
سربازی هم معافیت دارم. پاسپورت هم دارم
مجرد هم هستم
من با این شرایط هیچ راهی برای رفتن به امریکا دارم؟

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
بنده یه سوال کلی دارم
من 25 سالمه . 150 ملیون پول دارم
لیسانس عمران هستم
زبان انگلیسیم هم فوله .مدرک هم اگه نیاز باشه سریع می گیرم
سربازی هم معافیت دارم. پاسپورت هم دارم
مجرد هم هستم
من با این شرایط هیچ راهی برای رفتن به امریکا دارم؟
سلام دوست عزیز
نمره زبان دارید؟ راه که هست منتها با این شرایط باید شما هزینه تحصیل و زندگی بدید میتونید؟

parsrayane

Registered User
لایک‌ها
93
سلام دوست عزیز
نمره زبان دارید؟ راه که هست منتها با این شرایط باید شما هزینه تحصیل و زندگی بدید میتونید؟
نمره خیر ولی گفتم سریعا می تونم بگیرم
انگلیسی رو از فارسی بهتر حرف می زنم

هزینه هم کلا همون 150 ملیون رو دارم و مبلغی که می تونم هزینه کنم فقط همونه

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808

خوبه میشه کارای کرد پس اگه نمره زلن داشته باشی معدلتون چطوره؟؟؟
برای شما اگه رتبه دانشگاه یا شهرش مهم نباشه میشه با سالی 20000 شروع کنی البته میگم اگه واستون رتبه دانشگاه مهم نباشه

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863

ببخشید من هم پریدم وسط بحثتون :D
150 میلیون میشه حدودا 40 هزار دلار که خرج زندگی 2 سال امریکاتون هست و شهریه رو باید بپردازین احتمالا ترمی زیر 10 هزار دلار نباشه .

parsrayane

Registered User
لایک‌ها
93
خوبه میشه کارای کرد پس اگه نمره زلن داشته باشی معدلتون چطوره؟؟؟
برای شما اگه رتبه دانشگاه یا شهرش مهم نباشه میشه با سالی 20000 شروع کنی البته میگم اگه واستون رتبه دانشگاه مهم نباشه
در حقیقت اصلا برام اهمیت نداره
چیزی که اهمیت داره گرین کارته که ته مسیر بهش برسم

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
در حقیقت اصلا برام اهمیت نداره
چیزی که اهمیت داره گرین کارته که ته مسیر بهش برسم

خوبه شما فعلا به فکر گرفتن نمره زبان باش فکرکنم دیگه وقتی نداشته باشی برای ترم اینده اقدام کنی چون نمیرسی بهش بعد گرفتن نمره زبان باید با دانشگاه مورد نظر ارتباط برقرار کنی شما نمره زبان و مدارک اماده داشته باش تا برسیم به مرحله بعدش
سولی بود درخدمتم

esliran.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
فرقی نمی کنه. اما در کل در آمریکای شمالی و به خصوص در کشور آمریکا آزمون تافل ترجیح داده میشه.
کلاً در صورتی که بخوای بین آزمون های آیلتس و تافل یکی رو انخاب کنی، یه روش ساده می تونم بهت پیشنهاد بدم:
اگر لیسنینگت خیلی قوی تر از بقیه مهارت هات هست برو تافل بده.
اگر لیسنینگت خیلی ضعیف تر از بقیه مهارت هات هست برو آیلتس بده.
البته این بر اساس نوع سنجش مهارت ها در آزمون های آیلتس و تافل هست. می تونی این مقالات رو بخونی تا اهمیت لیسنینگ در انتخاب آزمون رو بهتر درک کنی:
آزمون آیلتس چیست؟
آزمون تافل آی بی تی چیست؟

matin3238

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام.
اگر بخواییم بدون بورسیه وارد یکی از دانشگاه های اروپا بشیم خیلی باید هزینه کنیم؟
بورسیه شدن چجوریه؟
مثلا هزینه تحصیل تو کشور سوئد بدون بورسیه بودن زیاده؟حدود چقدر؟
راستی چطوریه که قبل سال 2011(یا 2012) تحصیل رایگان بوده؟آیا برای همه رایگان بوده؟حتی افراد غیر سوئدی؟

matin3238

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من متولد77هستم(95کنکور دارم).به نظر شما تا مدرک لیسانس رو همینجا(ایران)بگیرم بعد برم یه کشور اروپایی (یا آمریکایی) ادامه تحصیل بدم یا اینکه از بعد کنکور به فکر خارج رفتن باشم؟(در ضمن نخبه هم نیستم و احتمال هم نمیدم تو کنور رتبه ی خیلی عالی ای واسه بورسیه شدن بیارم...ولی اگر خدا بخواد تو دانشگاه میخوام تلاش کنم تا معدل بالا بگیرم و بورسیه بشم)
یک سوال دیگه: بعد از اینکه در خارج کشور درسم تموم شد و ایران برگشتم میتونم بهترین شغل را تو ایران داشته باشم؟یا به دانشجو های تحصیل کرده تو کشور خودمون(نظیر صنعتی شریف یا...) بهای بیشتری میدن؟
شما در کل از نظر تحصیل و هزینه آمریکا رو پیشنهاد میکنید یااروپا؟

بالا