برگزیده های پرشین تولز

تحلیل و نقد بازیهای باشگاهی اروپا

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
نتایج مهمترین بازیهای امشب
وستهام 1- لیورپول 2
گلها کویت - کراچ لیورپول
کپا : وستهام

بایرن مونیج 0-0 بوخوم
fie.gif

اشتوتگارت 3-2 بیله فلد

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
لیگ برتر انگلستان
Sheff Utd 2 : 0 Fulham
West Ham 1 : 2 Liverpool
Portsmouth 0 : 0 Middlesbrough
Reading 3 : 2 Wigan
--------------------------------
دسته دو انگلستان
Derby 1 : 0 Burnley
Stoke 0 : 0 Ipswich
Colchester 1 : 0 Preston
Hull 1 : 2 Leeds
Sunderland 0 : 0 Crystal Palace
Norwich 0 : 1 Wolverhampton
Barnsley 2 : 0 Queens P.R.
Birmingham 1 : 3 Southend
Coventry 1 : 0 Luton
-----------------------------------------
بوندس لیگا
[Bayern 0 : 0 Bochum
Stuttgart 3 : 2 Arminia Bielefeld
Wolfsburg 2 : 2 Eintracht Frankfurt
Borussia M. 0 : 0 Nurnberg

-----------------------------------------
جام حذفی فرانسه
[Monaco 0 : 2 Sochaux
Montpellier 0 : 2 Vannes
Libourne 1 : 2 Sedan
Paris Saint Germain 1 : 0 Valenciennes

]

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
نورمبرگ - بایرن مونیخ

بازگشت هیتزفیلد بزرگ به مونیخ این امید رو میده که بایرن بعد از دو نتیجه نا امید کننده امشب بتونه با یک بازی خوب به پیروزی برسه

München: Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - Salihamidzic, Hargreaves, van Bommel, Schweinsteiger - Makaay, Pizarro (Podolski)

و مطابق انتظار نامی از علی کریمی دیده نمیشه من فکر کنم که اگه کریمی در زمان ماگات هر ازگاهی فرصت بازی پیدا می کرد با مربی گری هیتزفیلد بکلی از میادین حذف بشه
خداییش هم کریمی و سایر بازیکنان ایرانی در حد واندازه نام بزرگی چون بایرن نیستند

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
حب امشب تننها بازی مهمی که هست بازی بایرنه

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
Liverpool - Everton

دربی بندر لیورپول شاید حساس ترین بازی این هفته لیگ برتر باشه . شاگردان رافا بنیتس الان چند هفته ای میشه که در فرم ایده آل خودشون فرار دارند کافیه یک نگاه ساده به بازیهای اخیر این تیم بندازیم تا به میزان آمادگیشون پی ببریم
وستهام 1-2 لیورپول
لیورپول 2-0 چلسی
واتفورد 0-3 لیورپول
لیورپول 3-0 بولتون
تاتنهام 0-1 لیورپول

اما ببنیم تیم دیوید مویس در بازیهای گذشته چکار کرده
ویگان 0-2 اورتون
اورتون 1-1 ردینگ
منچستر سیتی 2-1 اورتون
اورتون 3-0 نیوکاسل

نتایح اورتون مسلما به خوبی لیورپول نیست اما نمیشه گفت که نتایج بدی هم هست

به نظر من با وجود عملکرد بسیار خوب قرمزهای آنقلید اونا در برابر اورتون بازی سختی رو در پیش داشته باشند
احتمال برد لیورپول : 60%

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
لیورپول - اورتون از نگاه آمار

این دو تیم از سال 96 تا بحال 21 بار در آنفیلد با هم بازی کردند که نتیحه اون به شکل زیر بوده

لیورپول 9
اورتون 4
مساوی 8

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
بوندس لیگا
شالکه - هرتا برلین
فردا شالکه در ورزشگاه خانگی خود به مصاف هرتا برلین خواهد رفت . شالکه اینروزها در بهترین فرم خودش قرار داره و هفته گذشته موفق شد دست به کار برزگی زده و برمن رو در خانه با 2 گل شکست بده .
به نظر نمیاد هرتا تیمی باشه که در زمین شالکه توان ایجاد دردسر برای این تیم اماده رو داشته باشه

اشتوتگارت - برمن

مصاف این دو تیم اگه با تساوی خاتمه پیدا کنه خبر خوشی برای بایرن بحران زده خواهد بود . اشتوتگارت هفته پیش در خارج از خانه تیم سخت جان دورتموند رو شکست داد. و برمن در نقطه مقابل با کسب یک ننتیجه ضعیف برابر شالکه شکست رو پذیرا شد احتمالا با تاثیرات منفی که شکست هفته پیش بر روی روند کار تیمی برمن خواهد داشت شانس اشتوتگارت برای کسب پیروزی بیشتر واهد بود .

هامبورگ - دورتموند
سران باشگاهه هامبورگ بالاخره دست از لجبازی برداشتند و توماس دال از کار برکنار شد و هوب استیونس رو نیمکت این تیم نشست
هامبورگ با مربی جدیدش در زمین هرتا بازهم تن به شکست داد اما این شکست با بدشانسی محض و بصورتی کاملا ناعادلانه حاصل شد و هامبورگی ها حتی میتونستند تیم برتر میدان باشند باید دید مربی هلندی این تیم در فرصتی که داشته میتونه این تیم پرسابقه و بزرگ رو از ورطه سقوط نحات بده یا نه
از گوشه و کنار هم خبرهایی میزسه که استیویس اعتقادی به بازی مهدی مهدوی کیا نداره فکر کنم مهدی باید زودتر از اینا از هامبورگ میزفت الان مد شده هر مربی جدیدی که میاد مهدی رو کنار میزاره

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
لیگ برتر انگلستان
فردا سه تیم بالای حدولی منجستر - چلسی و لیورپول به مصاف حریفان خودشون میرن
منچستر بسیار بعیده که در برابر چارلتون با مشکل روبرو بشه اما چلسی در مقابل بورو کار سختی رو در پیش رو خواهد داشت هرچند شاگردان مورینیو به نظر میرسه که از بحران خارج شدند و بازگشت جان تری هم استحکام رو به خط دقاعی این تیم بر رگردونده اما بورو نشون داده که برای تیمهای بزرگ دردسر ساز هست اونا هفته پیش حتی میتونستند ارسنال رو با شکست بدرقه کنند
و نهایتا لیورپول که هفته پیش در یک بازی انتقاد آمیز در برابر همشهری خود یعنی اورتون به تساوی رضایت دادند این هفته میهمان نیوکاسلی هستند که اونا هم هفته گذشته با شکست برابر فولام به خانه بازگشتند
نیوکاسل در سنت جیمز پارک تیم خوبیه اما علاقه اونا به پیروزی در این بازی فرصتهای بیشتری در اختیاز مهاجمان نه چندان زهر دار لیورپول خواهد گذاشت به نظر میاد شانس تساوی یا برد برای نیوکاسل کاملا محتمل باشه

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
و بالاخره لالیگای اسپانیا
فردا شب فقط دو بازی از هفته 22 انجام میشه که هر دو هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند

در اولین بازی رئال مادرید در زمین سوسیه داد به مصاف این تیم میره همه میگن که رئال محکوم به پیروزی هست اما باید این نکته رو در نظر داشت که سوسیه داد هم همین وضعیت رو داره و همین مساله شانس تساوی در این بازی رو بالا می بره
سوسیه داد هفته پیش هم تونست در زمین سویا این تیم رو متوقف کنه و همین موضوع به اونا روحیه مضاعفی خواهد داد
اما نگاهی هم به سوابق بازیهای دو تیم بندازیم
این دو تیم از سال 96 تا به حال 21 بار در زمین سوسیه داد با هم روبرو شندند که حاصل اون
6 برد برای سوسیه داد
10 برد برای رئال
و 5 تساوی بوده
که بدین ترتیب میشه گفت شانس برد رئال به مراتب بیشتره اما یک نکتنه منفی هم وحود داره که رئالیها فصل گذشته مقابل این تیم 2-2 مساوی کردند

بتیس - سویا
تیم دوم جدول باید در زمین تیم احیا شده بتیس که از زمان روی کار آمدن لویس فرناندز فرانسوی نتایج خیره کننده ای داشتند قرار بگیره و به نظر میاد کار بسیار سختی پیش رو خواهد داشت شکست یا تساوی سویل در این بازی کاملا محتمل خواهد بود

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
چلسی 3-0 میدلز بورو
چلسی خیلی راحتتر از اونجه من فکر می کردم بورو رو شکست داد بازگشت جان تری هم واقعا در استحکام دفاعی این تیم خیلی موثر بوده دز زمان غیبت تری چلسی آمار گل خورده وحشتناکی داشت

منجستر 2-0 چارلتون
منچستر مطابق انتظار روز سختی نداشت و با یک بازی سبک و راحت میهمان خودش رو با شکست بدرقه کرد تا فاصله 6 امتیازی خودش رو با چلسی حفظ کنه

نیوکاسل 2-1 لیورپول
همونطور که پیش بینی کرده بودم نیوکاسل برای لیورپول دردسر ساز شد کلاغها کلا در زمین خودشون خیلی خوب کار می کنند و حتی یونایتد هم نتونست در سنت جیمز پارک با پیروزی زمین رو ترک کنه . لیورپول اگه بخواد یک مدعی در لیگ باشه حتما باید یه فکر اساسی به حال خط حمله ش بکنه مهاجمانی مثل پیتر کراچ که فقط می تونه ضربه سر بزنه بلامی با نوسانات زیاد و کویت که یک مهاجم متوسط هست هیچ وقت نمیتونند گره گشای کار لیورپول در خط حمله باشند عجیبه که با این وانفسای مهاجم مسولان این تیم حبرثیل سیسه رو بصورت فرضی به تیم دیگه ای دادند
لیورپول باید مثل یونایتد - چلسی و آرسنال حداقل یک مهاجم در سطح بالا داشته باشه

اشتوتگارت 4-1 برمن
پیش بینی من در مورد این بازی هم درست از آب در اومد و اشتوتگارت بدجوری برمن رو در هم شکست من انتظار شکست برمن رو داشتم اما نه با همچین نتیحه ای

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
شالکه 2-0 هرتابرلین

شاکله هم مطابق انتظار مقابل هرتا مشکل خاصی نداشت و به راحتی این بازی رو برد تا با شکست برمن شانس قهرمانی خودش رو بیشتر کنه

هامبورگ 3-0 دورتموند
بالاخره هامبورگ در خانه خودش پیروز شد این اولین پیروزی خانگی این تیم در کل این فصل بود. من بازی هفته پیش این تیم مقابل هرتا رو دیدم و همونطور که اشاره کرده بودم هامبورگ حتی در اون بازی هم مستحق برد بود سبک بازی این تیم با استیونس خیلی متفاوت و تهاجمی تر از سبک بازیی هست که زمان توماس دال داشتند حیف که مسئولان این تیم خیلی دیر به فکر تعویض مربی افتادند .
نکته قابل توجه این بازی حضور مهدوی کیا و بازی خوبش بود
البته فکر کنم در این بازی دورتموند 10 نفره شده بود

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
اما مهمترین بازی های فردا

آرسنال - ویگان
ویگان اینروزها به شدت به امتیاز نیاز داره اما از طرف دیگه ونگر و شاگردانش با توجه به توقف لیورپول فرصت بسیار مناسبی دارند که خودشون رو به مکان سوم جدول برسونند
من فکر می کنم که آرسنال برای بردن این بازی مشکل چندانی نداشته باشه و حتی بتونه یک برد خوب و پرگل بدست بیاره

بایرن مونیخ - آرمنیا یله فلد
بیله فلد چند هفته ای میشه که نتایج بدی میگیره و به اصطلاح فرم نزولی داره اونها در کل این فصل فقط یکبار در خارج از خانه موفق به کسب پیروزی شدند
اما بایرن
مسلما هیتزفیلد در این فاصله تاثیرات بیشتری روی روند کار تیمی باواریایی ها گذاشته و کافی تا بایرنی ها پتانسیل نهفته در این تیم رو به منصه ظهور برسونند تا شاهد یک پیروزی خوب برای این تیم باشیم
من خیلی خوشبین هستم که بایرن بعد از مدتها با یک برد خوب به انتظارها پاسخ بده

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
بارسلونا - سانتاندر

بصورت پیش فرض همه چیز بر برد بارسا دلالت داره پیروزی رئالیها زنگ خطری برای شاگردان ریکارد خواهد بود و مسلما اونها تمام توانشون رو برای کسب پیروزی بکار خواهند گرفت
در طرف مقابل سانتاندر جند هفته ای هست که نتایج فراتر از حد انتظار داشته و بالاخره از یک نقطه باید سیر نزولی این تیم شروع بشه و چه نقطه بهتر از نیوکمپ
مسلما اونها تمام توان دفاعی خودشون رو بکار می گیرند تا از این بازی با کسب یک تساوی خارج بشند ولی من فکر نمی کنم که بارسا در بردن این بازی دچار مشکل خاصی بشه

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
و بالاخره
بارسا - سانتاندر از نگاه آمار

این دو تیم از سال 96 تا به حال در نیوکمپ 19 بار به مصاف هم رفتند که آمار بارسلونا بسیار عالی بوده
بارسلونا :13 برد
سانتاندر 2 برد
تساوی :4

اما ننایج چهار فصل گذشته این دو تیم هم در نوع خودش جالبه
2002 بارسلونا 6-1 سانتاندر
2003 بارسلونا 1-0 سانتاندر
2004 بارسلونا 3-0 سانتاندر
2005 بارسلونا 4-1 سانتاندر
2006/7 ؟
بازی رفت دو تیم هم با نتیجه 3-0 به نفع بارسا خاتمه پیدا کرده

Robi

Registered User