برگزیده های پرشین تولز

تحلیل و نقد بازیهای باشگاهی اروپا

ciamac

Registered User
لایک‌ها
10
سلام روبي جان
من حدودا 2 هفته اس كه در حال انجام يكسري تحقيقات هستم در مورد روابط بين قدرت دوتيم و تعداد كرنر بدست اومده در بازي!!
به عنوان مثال در يك بازي اگر از لحاظ مكاني در جدول و مقايسه قدرتها و همچنين مقايسه Odds , برتري نسبي با ميزبان باشه (برتري نسبي و نه مطلق!!) تعداد كرنر بازي از حد نرمال خيلي بيشتره!! البته اين فقط يك مثال بود
پنج , شش مورد هست كه به نتيجه رسيدم حتما ميگم
نظرت چيه؟! ادامه بدم يا بي فايده اس؟!

ciamac

Registered User
لایک‌ها
10
راستي اين بررسي روي ليگ برتر انگليس بوده
مثال اين هفته بازي پورتثموس و من سيتي بوده كه 21 كرنر داشته!!

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
سیامک جان راستش من رو کرنرها تا بحال اصلا کار نکردم ولی برای اینکه بتونید در مورد یک سیستم قضاوت کنید به آمار خیلی بیشتری نیاز دارید با 5-6 بازی نمیشه نتیجه گیری کرد

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
اما مهمترین بازی های فردا

آرسنال - ویگان
ویگان اینروزها به شدت به امتیاز نیاز داره اما از طرف دیگه ونگر و شاگردانش با توجه به توقف لیورپول فرصت بسیار مناسبی دارند که خودشون رو به مکان سوم جدول برسونند
من فکر می کنم که آرسنال برای بردن این بازی مشکل چندانی نداشته باشه و حتی بتونه یک برد خوب و پرگل بدست بیاره

بایرن مونیخ - آرمنیا یله فلد
بیله فلد چند هفته ای میشه که نتایج بدی میگیره و به اصطلاح فرم نزولی داره اونها در کل این فصل فقط یکبار در خارج از خانه موفق به کسب پیروزی شدند
اما بایرن
مسلما هیتزفیلد در این فاصله تاثیرات بیشتری روی روند کار تیمی باواریایی ها گذاشته و کافی تا بایرنی ها پتانسیل نهفته در این تیم رو به منصه ظهور برسونند تا شاهد یک پیروزی خوب برای این تیم باشیم
من خیلی خوشبین هستم که بایرن بعد از مدتها با یک برد خوب به انتظارها پاسخ بده

هر دو بازی خیلی مشکل تر از اونی شدند که من فکر می کردم
آرسنال که تا اواخر بازی از ویگان عقب بود ولی بالاخره تونست مطابق انتظار برنده بشه و رتبه سوم رو به چنگ بیاره ونگر واقعا از این حیث مربی بزرگیه و تعویض ها و تغییر تاکتیکی که اعمال می کنه غالبا تونسته تیم رو از بحران خارج در این فصل تا بحال چندین بار آرسنالی ها تونستند ناخت رو با برد یا تساوی عوض کنند که این نشون از توانایی بالای مربی این تیم داره. بیخود نیست که سران این باشگاه حاضر نیستند این مربی رو از دست بدند

بایرن هم به نظر میرسید با نتیجه قاطع تری بازی رو به نفع خودش تموم کنه که این اتفاق نیفتاد شاید در این شرایط بحرانی اونها به تنها چیزی که فکر می کردند کسب سه امتیاز بوده
ولی من به کار هیتزفیلد کاملا اعتقاد دارم و مطمئن هستم که بایرن در لیگ قهرمانان به سادگی سال گذشته حذف نمیشه و ختی توان حذف رئال رو هم داره

حالا بایرنی ها فقط امیدنشون به لیگ اروپاست و مسلما تمام تلاششون رو خواهند کرد جراکه با وضعیتی که در بوندس لیگا دارند بعید که بتونند به رتبه ای بهتر از دومی و یاشاید حتی سومی برسند

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
بارسلونا - سانتاندر

بصورت پیش فرض همه چیز بر برد بارسا دلالت داره پیروزی رئالیها زنگ خطری برای شاگردان ریکارد خواهد بود و مسلما اونها تمام توانشون رو برای کسب پیروزی بکار خواهند گرفت
در طرف مقابل سانتاندر جند هفته ای هست که نتایج فراتر از حد انتظار داشته و بالاخره از یک نقطه باید سیر نزولی این تیم شروع بشه و چه نقطه بهتر از نیوکمپ
مسلما اونها تمام توان دفاعی خودشون رو بکار می گیرند تا از این بازی با کسب یک تساوی خارج بشند ولی من فکر نمی کنم که بارسا در بردن این بازی دچار مشکل خاصی بشه

بارسا هم مطابق معمول سانتاندر رو شکست داد ولی یک چیز در مورد این تیم کاملا واضح و مشهوده
بارسلونا بدون اتوئو در حمله دچار مشکلات اساسی است
هر دو گل این بازی رو رونالدینیو زد
کسی نمیدونه اگه بارسا به هر دلیل رونالدینیو رو هم نداشته باشه چه بر سر این تیم میاد خیلی بده که تیم برزگی مثل بارسا بیش از 50 درصد توانش وابسته به دو بازیکنه
این همون اشتباهی هست که مسولان رئال هم در گذشته داشتند با افول ستاره و ستون های اصلی چنین تیمهایی تا مدتها دچار مشکلات اساسی میشند چون تفکرات تیمیشون مدتهاست که حول یکی دو بازیکن کلیدی شکل گرفته و در نبود اونا زمان زیادی لازمه تا بشه تفکر تیمی جدیدی رو حاکم کرد و یا مهره هایی با همون توانایی ها جایگزین نمود

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
بد نیست یک تحلیل کلی در رابطه با لیگ اسپانیا داشته باشیم

حدول لالیگا امسال تا پایان هفته بیست و یکم
2ptxo2t.png

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
و اینم حدول لالایگا تا پایان هفته 21 برای سال گذشته یعنی فصل 2005-2006
[
2zovvpw.png
]

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
1- بارسلونا
افت این تیم نسبت با سال گذشته کاملا مشهود هست این تیم فصل گذشته در چنین زمانی 9 امتیاز بیشتر از امسال داشت
ولی این افت فقط در کسب پیروزی و امتیاز نبوده بارسا سال گذشته در 21 بازی 52 گل به ثمر رسونده بود که امسال این رقم به 43 گل کاهش پیدا کرده جالبه افت امتیاز و افت گلزنی این تیم دقیقا مشابه هم هستش

2- سویا
درخشش فراتر از حد تصور این تیم در ین فصل باعث شده که اونا الان در رتبه دوم باشند ولی در مورد چنین تیم هایی همیشه یک قانون بی رحمانه وحود داره که مسلما جهش بیش از حد تصور در ابتدای فصل به تدریح حای خودش رو به افت و نزول میده که الان در مورد سویا همین مساله چند هفته است که به وحود اومده این هفته هم در برابر بتیس زمین و زمان بدست هم دادند تا سویا شکست نخوره و گرنه نه تنها بازی رو واگذار می کردند بلکه امکان داشت با یک نتیحه فاجعه آمیز دربی شهر سویل رو به همشهریشون ببازند
من احتمال میدم که سویا رو در آخر فصل حداکثر در رتبه سوم جدول ببنیم

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
3- والنسیا
این تیم تقریبا همون کارایی فصل قبلش رو داشته و فقط جهش بیش از حد سویا اونا رو در ربته پایین تری قرار داده

4- رئال مادرید
من نمیدونم این همه هیاهویی که در مورد این تیم به پا شده به چه دلیل هست آمار نشون میده که رئال نسبت به فصل قبل در این زمان فقط یک امتیاز کمتر کسب کرده که اگه رفتن بازیکنانی مثل رونالدو و زیدان و همچنین مصدومیت کارلوس و مشکلات بکام رو هم در نظر بگیریم به نظر میاد کاپلو بخوبی تونسته این تیم رو جمع و جور کنه و حداقل همون کارایی سال قبل رو حفظ کنه تازه اوناا امسال خوش شانس تر هم هستند چراکه رقیبشون بارسلونا هم توان سال قبل رو نداره
تنها نکته نگران کننده افت فاحش امار گلزنی این تیم هست علیرغم داشتن مهره های تهاجمی مناسب این تیم 10 گل کمتر از سال قبل زده
ولی در عوض کار دفاعی تیم از 23 گل در فصل قبل به 18 گل در این فصل کاهش یپدا کرده یعنی بهبود 23 درصدی در بخش دفاع داشتند که همین مساله باعث شده این تیم بتونه با میانگین فقط 1.33 گل در هر بازی 12 برد کسب کنه چرا که از طرف دیگه این تیم فقط 0.86 گل در هر بازی دریافت کرده

نکته جالب نکته جالب اینه که بارسا با میانگین 2.04 گل در هر بازی مثل رئال فقط 12 برد داشته و این نشان از بی ثباتی توان تهاجمی این تیم داره چراکه با این آمار گلزنی بیشتر و گل خورده برابر بارئال بارسلونا حداقل باید دو برد بیشتر از رئال بدست میاورد

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
من تحلیلی از عملکرد بارسا دراین فصل انجام دادم که نشون میده بارسا امسال به خودش باخته و اصلا در قد و قواره تیمی که برای قهرمانی بسته شده باشه نبوده

6 تیم بالای جدول امسال این تیمها هستند
بارسا - رئال - سوی یا- والنسیا - ساراگوسا و اتلتیکو

خب تیمی که میخواد قهرمان بشه فقط کافی نیست که به تیمهای ضعیف تر از خودش 3-4 تا گل بزنه چون سایر تیمها هم اگه 4تا گل نزنند ولی با زدن حتی یک گل بیشتر همون سه امتیاز رو از تیمهای ضعیف تر می گیرند و در لیگی که به تفاضل گل اهمیت داده نمیشه اون گلهای پرشمار هیچ سودی نخواهد داشت بلکه تیمی میتونه قهرمان بشه که در مقابل رقبای اصلی بهترین عملکرد رو داشته باشه
حالا یک نگاه به این عملکرد بندازید
بارسا 3-3- رئال مادرید
بارسا 3-1 سوی یا
بارسا 1-1 والنسیا
بارسا 1-1 اتلتیکو مادرید
بارسا 3-1 ساراگوسا

رئال 2-0 بارسا
سوی یا 2-1 بارسا
والنسیا 2-1بارسا
ساراگوسا 2-0 بارسا
؟!!!!!

محموعا از 9 بازی بارسا 9 امتیاز گرفته

------------------
رئال مادرید
رئال 2-0 بارسا
رئال 3-2 سوی یا
رئال 2-1 والنسیا
رئال 1-1 اتلتیکو
رئال 1-0 ساراگوسا

بارسا 3-3 رئال
ولنسیا 0-1 رئال
سوی یا 2-1 رئال
اتلتیکو 1-1 رئال

رئال از این 9 بازی 18 امتیاز و فقط یک باخت داشته

و سوی یا که در بازیهای خانگی با این 5 تیم 4 بازی داشته که هر 4 تا رو هم برده و در خارج ازخانه هم همه بازی ها رو باخته و جمعا 12 امتیاز گرفته که بازم بیشتر از بارسا بوده
ساراگوسا 4 برد و 3 باخت داشته که جمعا میشه 12 امتیاز که یک برد هم در خارج از خانه بوده
والنسیا 4 برد 3 باخت و یک تساوی جمعا 13 امتیاز
و بالخره اتلتیکو مادرید 1 برد 5 باخت و 3 تساوی و 6 امتیاز بدترین عملکرد رو داشته
اگه بر اساس این عمکرد قدرت تیمهارو بسنجیم می بینیم که رئال به مراتب تیم بهتری نسبت به بارسا و سایرین بوده
و عجیب تر اینکه بارسا دربین این 6 تیم رتبه یکی به اخر رو کسب می کنه و فقط بهتر از اتلتیکو مادرید بوده

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
اما نگاهی به همین آمار در فصل گذشته داشته باشیم
بارسا از 10 بازی با 6 تیم اول 17 امتیاز که حاصل 5 برد -2 تساوی و 3 باخت بوده کسب کرده
و ولنسیا و رئال هم به ترتیب 17 و 12 امتیاز گرفته بودند
سوی یا که تیم چهار م جدول پارسال بوده هم مجموعا 15 امتیاز کسب کرده

در واقع سال گذشته بارسا و والنسیا از این حیث بهترین عملکرد رو داشتند که با توجه به نتایج بهتر بارسا در مصاف با سایرحریفان ضعیف تر و این آمار خوب در مقایسه با رقبای بالای جدول نهایتا بارسا با اختلاف بسیارزیادی قهرمان شده بود اما امسال همونطور که دیدیم بارسلونا از این منظر نسبت به بهترین تیم که رئال هست فقط نیمی از کارایی رئال روداشته

بالا