برگزیده های پرشین تولز

ترند جدید: سیگنال signal

x460

Registered User
لایک‌ها
702
کسایی که دقیق تر از بخش فنی داستان اطلاع دارن بیان صحبت کنیم ببینیم باز بودن سورس هم کلاینت هم سرور در سیگنال مشکل ساز نیست به نظرتون؟
بستگی به کاربر داره.
تا وقتی از کلاینت امن استفاده بشه (کلاینتی که از طریق فروشگاه های مطمئن مثل پلی استور و اپ استور ارائه می شه.) مشکلی نیست.
دلیلش هم اینه که اگه حتی سرور و کلاینت رو هم ازش کپی کنن باز نمی تونن کلاینت رسمی که از فروشگاه های قابل اعتماد ارائه شده رو ادیت کنن تا از سرور دیگه ای استفاده کنه.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
بله میگن ولی از خودش کسی نمیگه همونطور که خودت گفتی سیگنال امن تره، سیگنال کلا چندتا کاربر داره تلگرام چند تا داره؟ توی مسابقه دو طرف دوم میشه میگن از چند نفر میگه از دونفر، چند پست قبلی هم گفتی امنیت واتساپ بیشتر از تلگرامه اینم کاملا اشتباهه
من نظر شخصی خودمو نگفتم ، کلی سایت هست که رتبه 1 امن ترین رو از بین همه نرم افزار ها به سیگنال دادن ( حالا اگه شما حرف اونا رو قبول نداری اون یه بحث دیگه هست )
در مورد امنیت واتس اپ و تلگرام هم به خاطر بحث end to end encryption این حرفو گفتم ، ولی خب به خاطر گند کاری هایی که فیسبوک کرده یه خورده بهش همه شک دارن
در کل اگه بخوایم بگیم هر 3 تا امن هستن و اینجوری نیست که بگیم اون یکی نا امنه ! بیشتر بحث الان سر امکانات و یوزر فرندلی بودنه

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
مورد امنیت واتس اپ و تلگرام هم به خاطر بحث end to end encryption این حرفو گفتم ، ولی خب به خاطر گند کاری هایی که فیسبوک کرده یه خورده بهش همه شک دارن
بیشتر صحبت من این بود که شما اولش گفتی واتساپ امن تر از تلگرام، حتی با همون قضیه اند تو اند هم رتبه امنیتی تلگرام کلی بالاتره، سیگنال هم کلا ده تا بیست ملیون کاربر داره، شما تو یک شهر اندازه تهران با جمعیت کمتر زندگی می‌کنید بعد شهردارتون بگه امنیت ما از تهران که پایتخته بیشتره خوب این احمقانه نیست که امنیت تو شهر کم جمعیت تر رو مقایسه کنن با پایتخت؟ نظر اونها درسته ولی باید منتظر موند و دید با افزایش تعداد کاربران بازم سیگنال تو لیست قرار میگیره یا نه

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,842

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,232
انصافاً بهترینش همین تلگرام بوده و هست و احتمالاً خواهد بود.
توی خارج به خاطر اینکه روسی هست، خیلی‌ها سراغش نمیرن و می‌ترسن مشکلی براشون پیش بیاد و پوتین بیاد بخورتشون (حالا خوبه خود روسیه هم کلی درگیری داشته با تلگرام). توی ایران هم که به خاطر فیــــلـــتر شدن، خیلی‌ها ازش کوچ کردن و رفتن واتس‌اپ.
من خیلی مقاومت کردم در برابر واتس‌اپ، چون به نظرم سطحش واقعاً پایین‌تر از تلگرامه. ولی دیگه به خاطر اینکه نصف دوست و آشناها اونجا رفتن و حتی مغازه‌های فتوکپی هم خیلی‌هاشون تلگرام رو کنار گذاشتن و فقط با واتس‌اپ کار می‌کنن، مجبور شدم برم سمتش. :confused:
حالا این سیگنال رو نمی‌دونم چه مدلیه و اگه قراره محبوب بشه، حداقل امیدوارم بهتر از واتس‌اپ باشه.
تلگرام هیچ شفافیتی نداشته و نداره ! بهترین هم نبوده و نخواهد بود ! درسته که قابلیت های زیاد خوبی داره
ولی شما هیچوقت مطمئن نیستی که پشت پرده تلگرام چه خبر بوده و خواهد بود ! برای مدت ها شماره تک تک افراد ایرانی که توی تلگرام بودن دست برادران بود و به راحتی هرکسی رو میخواستن میتونستن بگیرن .... ! تا بعدها یه هکری دیتابیس رو پیدا کرد و پخش کرد ! وگرنه اصلا کسی خبر نداشت ! همه فکر میکردن همه جا امن و امان است !!
بعدش هم تلگرام حتی قبول نکرد و در موردش بحثی نکرد ! فقط گفت که اونا از تلگرام غیر رسمی استفاده کردن:D ..........

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
تلگرام هیچ شفافیتی نداشته و نداره ! بهترین هم نبوده و نخواهد بود ! درسته که قابلیت های زیاد خوبی داره
ولی شما هیچوقت مطمئن نیستی که پشت پرده تلگرام چه خبر بوده و خواهد بود ! برای مدت ها شماره تک تک افراد ایرانی که توی تلگرام بودن دست برادران بود و به راحتی هرکسی رو میخواستن میتونستن بگیرن .... ! تا بعدها یه هکری دیتابیس رو پیدا کرد و پخش کرد ! وگرنه اصلا کسی خبر نداشت ! همه فکر میکردن همه جا امن و امان است !!
بعدش هم تلگرام حتی قبول نکرد و در موردش بحثی نکرد ! فقط گفت که اونا از تلگرام غیر رسمی استفاده کردن:D ..........
وقتی آمار جهانی از امنیتش میاد شما میگی نیست؟

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,232
آمار جهانی چیه :D :D همین توییت های چند سال پیش Moxie ( مالک سیگنال ) و ادوارد اسنودن در مورد تلگرام هست اونا رو هم پیدا کن بخون.......
1610352108348.png
حاالا جدا از مسايل فنی مسایل پشت پرده و شفافیت هست !! که تلگرام کاملا صفرررررررر عمل میکنه تو این زمینه !! کی میدونست پاول دروف توی تهران با مقامات ایران نشست حضوری داشته ؟‌ ;):D

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
هر کاربر یک UID داره که فقط با پاک شدن اکانت و ساخت مجدد این شماره عوض میشه؛
حالا کلاینت های غیر رسمی چکار کرده بودن از روی فهرست مخاطبین یک کاربر به صورت زنجیره‌ای دیتابیس شماره‌ها رو بر اساس UID درست کرده بودن و شما هرچی هم عوض کنید چون UID تون یکتا هست و غیرقابل تغییر قابل رهگیری هستید... اما مهم اینجای کار هست که UID بی معناست برای سیستم اط ل.ا ع ا تی و بر اساس همون نام کاربری و تطابق پیدا می‌شد که اگر نام کاربری عوض بشه تا حد زیادی رد گم می‌کنید

منظور امنیت از مسنجیرها هم بحث حفظ و محرمانگی پیام‌های ارسالی هست

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
آمار جهانی چیه :D :D همین توییت های چند سال پیش Moxie ( مالک سیگنال ) و ادوارد اسنودن در مورد تلگرام هست اونا رو هم پیدا کن بخون.......
مشاهده پیوست 1217806
حاالا جدا از مسايل فنی مسایل پشت پرده و شفافیت هست !! که تلگرام کاملا صفرررررررر عمل میکنه تو این زمینه !! کی میدونست پاول دروف توی تهران با مقامات ایران نشست حضوری داشته ؟‌ ;):D
آمار جهانی کشکه چرت و پرتهای توییتر معتبره :D

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,232
:D :D اینایی که شما به چشم چرت و پرت میبینی ۲زار سواد این کارو دارن بعد واسه اینه که جوابی براشون نداری :p آمار جهانی :))))))))) تک تک افرادی که تو حوزه امنیت فعالیت دارن یکیشون رو مثال بیار که تلگرام رو برای مسایل جدی و امنیتی پیشنهاد کرده باشه ! نیست ! نهایت پیدا بشه و گفته باشن حتما از سیکرت چت استفاده کنید !

بازم میگم کی میدونست پاول دروف توی تهران با مقامات ایران نشست حضوری داشته ؟‌ :D

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
مالک سیگنال اومده توییت زده ما از تلگرام بهتریم، اسماعیل ماست فروش هم اومده گفته ماست من هم شیرین تر هم با کیفیت تر از عباس ماست فروشه :p
میخوای آمار جهانی رو قبول نکن حرف رقبا رو قبول کن
اگه دورف میخواست زیر بار بره وامنیت کاربرا رو بفروشه تو روسیه و ایران فیلتر نمیشد:D

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
حالا من که سر در نمیارم ولی از مسائل مضحکی که من با تلگرام دارم اینه ، در عین حال که شماره تلفن رو روی تلگرامم ، غیر فعال کردم که به کسی به جز مخاطبین گوشی نشون نده ، دوبار توی 2 تا از گروه ها ، اون رو فهمیدن !
از یکیشون پرسیدن گفتش یه رباته که شماره رو نشون میده !
علت اینکه شماره رو هم میگفتن به خاطر رند بودنشه :D

نمیتونم در مورد امنیت چیزی نظر بدم چون امنیتی وجود نداره و تمامی اطلاعات در دسترسه ، ولی یه چیز بدیهی مثل شماره تلفن نباید به این سادگی ها و با یدونه رباتِ ساده ، قابل نمایش بشه !!!

یه چیزی هم در مورد واتسپ بگم نمیدونم تا چه حد واقعیت داره ولی بعضیا برای امنیت بیشتر به جای تماس تلفنی عادی ، از طریق واتسپ تماس تلفنی میگیرن :p

هرچند که تنها چیزی که امنیت داره ، قرار حضوری و صحبت یه جای عمومی ( ترجیحا پارکینگ عمومی یا پارک خلوت ) و در حال حرکت ( نه توی ماشین نه خونه نه محل کار ) و با آدم مطمئن که میدونی چیزایی برای از دست دادن داره
تنها سیستمی هم که امنیت کامل داره ، سیستمی هستش که به اینترنت وصل نباشه و اطلاعات هم فقط روی هارد یا فلش ذخیره بشه و اون سیستم کاملا محفوظ باشه و در دسترس هیچکسی حتی اعضای نزدیک خانواده هم نباشه که ندونسته چیزی بهش وصل نشه :D

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
:D :D اینایی که شما به چشم چرت و پرت میبینی ۲زار سواد این کارو دارن بعد واسه اینه که جوابی براشون نداری :p آمار جهانی :))))))))) تک تک افرادی که تو حوزه امنیت فعالیت دارن یکیشون رو مثال بیار که تلگرام رو برای مسایل جدی و امنیتی پیشنهاد کرده باشه ! نیست ! نهایت پیدا بشه و گفته باشن حتما از سیکرت چت استفاده کنید !

بازم میگم کی میدونست پاول دروف توی تهران با مقامات ایران نشست حضوری داشته ؟‌ :D
بیخیال داداش بحث نکن
منم دیشب میخواستم بحث کنم و کلی توضیح بدم ولی وقتی دیدم فایده ای نداره چرا الکی بحث کنم
از دید ایرانی ها بهترین پیام رسان و امن ترین پیام رسان تلگرام هست ! ( البته اینکه چرا فقط ایرانی ها عاشقش هستن و مردم بقیه دنیا بهش کاری ندارن خودش جالبه )
در کل شما بیای اینجا کلی مطلب از رمزنگاری و حرف اون کسایی که یه چیزی حالیشونه بگی بازم فایده نداره ( نه تو این سایت تو کل شبکه های اجتماعی دیگه هم اینجوریه )
مثلا بعضیا میگن واتس اپ امنیت نداره میدونی دلیلشون چیه ؟ چون پاول دروف گفته امنیت نداره ! :D حالا همین اقای دروف خودش چکارس دیگه بماند

Last edited:

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
حالا من که سر در نمیارم ولی از مسائل مضحکی که من با تلگرام دارم اینه ، در عین حال که شماره تلفن رو روی تلگرامم ، غیر فعال کردم که به کسی به جز مخاطبین گوشی نشون نده ، دوبار توی 2 تا از گروه ها ، اون رو فهمیدن !

نمیتونم در مورد امنیت چیزی نظر بدم چون امنیتی وجود نداره و تمامی اطلاعات در دسترسه ، ولی یه چیز بدیهی مثل شماره تلفن نباید به این سادگی ها و با یدونه رباتِ ساده ، قابل نمایش بشه !!!

یه چیزی هم در مورد واتسپ بگم نمیدونم تا چه حد واقعیت داره ولی بعضیا برای امنیت بیشتر به جای تماس تلفنی عادی ، از طریق واتسپ تماس تلفنی میگیرن :p

هرچند که تنها چیزی که امنیت داره ، قرار حضوری و صحبت یه جای عمومی ( ترجیحا پارکینگ عمومی یا پارک خلوت ) و در حال حرکت ( نه توی ماشین نه خونه نه محل کار ) و با آدم مطمئن که میدونی چیزایی برای از دست دادن داره
تنها سیستمی هم که امنیت کامل داره ، سیستمی هستش که به اینترنت وصل نباشه و اطلاعات هم فقط روی هارد یا فلش ذخیره بشه و اون سیستم کاملا محفوظ باشه و در دسترس هیچکسی حتی اعضای نزدیک خانواده هم نباشه که ندونسته چیزی بهش وصل نشه :D
از وقتی جایگزین های تلگرام اومد این مسخره بازی‌ها شروع شد، اصولا هر چی در ایران محبوب میشه همیشه یه عده هستن باهاش مخالف بشن، یادمه گوشی k750همون کا جواد مد شده بود یه عده میگفتن ما نمیخریم شنیدیم توسط وزارت اط راحت شنود میشه، این توهم توطئه همیشه در ایرانیها وجود داشت، مثلا فکر کردن آمار جهانی آمار صداوسیماست که راحت دروغ بگن، اونا برای شهروندانشون ارزش قاعلند هممون دیدیم که چطور با هواوی مقابله کردن، برخلاف ما که حرف اسماعیل ماست فروش رو باید باور کنیم چون اینکارست

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
ایران 500+ میلیون یوزر اندروید داره خبر نداریم؟
283.gif

مردم خوب از سرشماری در میرن، به منم یاد بدید
418.gif

پ.ن: حالا یوزرای دسکتاپ و ios و... رو حساب نکردم

مشاهده پیوست 1217832
مشاهده پیوست 1217831

استاد نیازی به مچ گیری نبود
من در مقایسه با واتس اپ گفتم + اینکه درصد بالایی از کاربر های تلگرام ایرانی ها هستن ( فکر کنم اینو که ایران ها بیشتر از هر کشور دیگه ای تلگرام رو دوس دارن رو دیگه نمیشه توجیح کرد ;) )

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892

همون داستانی که بالاتر گفتم چون کاربر قدیمی هستی و احتمالا نام کاربریت هم عوض نکردی از روی نام کاربری شماره‌ات رو درمیارن (حتی نام کاربری هم عوض کنی، کافی عضو یک ربات باشی چون ربات بر اساس UID کار میکنه از اونجا ردت رو میشه زد)
دیتابیس‌ش رو دارم حدودا 30 گیگ بود که اضافاتش رو زدم شد نزدیک 6 گیگ

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
این که مشخصه. واتسپ روی خیلی از گوشی‌ها پیشفرض نصبه، مثل اینکه بگیم google play store نصبش از mi market شیاومی بیشتره. که در جواب باید بگم
مشاهده پیوست 1217837
محبوبیت تلگرام داخل ایران هم خیلی دلایل داره.
اولیش این که فیلتره، اگر آدم ها رو از یه کاری منع کنی بیشتر دلشون میخواد اون کارو انجام بدن
دومی اینه که سعی کردن تلگرام رو با 6-7 تا پیام نرسان ایرانی بزنن => مردم از مظلومیت خوششون میاد. مثال اتفاقی که برای فردوسی پور افتاد باعث شد خیلیا که فوتبالی نیستن هم برن لایو گزارش رو ببینن که رکورد بزنه
سوم این که امکانات تلگرام با هیچ پیام رسانی قابل مقایسه نیست. کافیه نصب کنید و خودتون ببینید.

مقایسه تلگرام و سیگنال منو یاد دیس Eminem به MGK میندازه که بهش گفت my greatest flops are your greatest hits (ضعیف ترین آلبوم Eminem بیشتر از قویترین آلبوم MGK فروخته)
تلگرام خودش سیستم عامل حساب میشه :)

اون واتس اپ اشغال مشخص نیست نسخه دستاپ و مرورگرش اصلا فایل رو کجا ذخیره میکنه! یه اشغال به تمام معنا که سگ یاهو مسنجر به نظرم بهش شرف داره

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
اولیش این که فیلتره، اگر آدم ها رو از یه کاری منع کنی بیشتر دلشون میخواد اون کارو انجام بدن

سوم این که امکانات تلگرام با هیچ پیام رسانی قابل مقایسه نیست. کافیه نصب کنید و خودتون ببینید.

قبل از فیلتر هم تو ایران محبوب بود ، ربطی نداره
اینکه چرا فقط مردم ایران متوجه این امکانات شدن و بقیه کشور ها براشون اهمیتی نداره ، نکته جالبه :D
چند تا پست قبل هم گفتم نمیخوام بحث کنم ، وقتی حرف تلگرام وسط میاد بعضیا انگار ناموسشونه ( تازه تو این انجمن خوبه !)
ممنون میشم دیگه نقل قول نکنید :)

بالا