برگزیده های پرشین تولز

تمام موارد مربوط به Divx , AVi ( نرم افزار ، تبديل و... )

Soroosh63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سابول...

آقا ما اين چند روزه الاف بوديم يه شيش هفت تا DVD Rip از Sharereactor دانلود كرديم كه كيفنتاشم خوبه به نسبت خوبه (هفت صد و خورده اي در سيصد و خورده...يادم نيست درست..الان سر كارم)...پسوندشونم همشون DIVX يا XVID هست...خواستم ببينم چجوري ميتونم به صورت خود دي وي دي Burn كنم كه راحت رو تلويزيون تماشا كنم؟ راستي اينم بايد بگم كه من CD Burner دارم اما DVD Burner ندارم...يادمه يه جايي قبلنا خوندم كه با همين سي دي برنر ميشه دي وي دي برن كرد...كسي ميدونه چچوري؟؟
به برنامه Nero 6 هم سر زدم...دو مدل داره كه يكيش وي سي دي هست و اون يكيشم سوپر وي سي دي (كه هر جفتش خيييييييييييييلي رزولوشنشون نسبت به دي وي دي پايين تره...تازه كلي هم قر و فر دارن..اول دو ساعت ميخواد فرمت فيلم رو encode منه از DIVX به Mpeg ...كه همين خودش كلي فيلمو از كيفيت ميندازه...تازه صدابرداري فيلم رو هم عقب جلو ميندازه...لپ كلام اينكه نرم افزار Nero ميرينه به روح فيلم....
خلاصه كسي اگه چيزي ميدونه كمك كنه...
مرسي

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
فكر كنم در اين مورد توي همين قسمت نوشته شده و هومن هم راهنمايي هاي خوبي كرده. يه گشتي بزن

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
اول يه سر به اين نشانی ها بزن:

<a href='http://www.dvdrhelp.com' target='_blank'>http://www.dvdrhelp.com</a>
<a href='http://www.doom9.org' target='_blank'>http://www.doom9.org</a>

پاسخ پرسش هايت را به آسانی خواهی یافت.

با CD burner نمی توان DVD±R/RW ســـــوزاند! miniDVD نیز که بر روی CD-R/RW ساخته می شود گنجایش بسیار کمی دارد و شمار ناچیزی از DVD player ها از آن پشتيبانی می کنند.
(افزون بر این که فرمت آن نیز MPEG-2 است و نه DivX)
MPEG-2 فرمت برگزیده و پذیرفته شده برای نگهداری فیلم و Digital Broadcasting است، برای این که بتوان فیلم های DivX یا xVid را در تلویزیون دید، چند راه هست:
کارت گرافیکی دارای video out
dvd player که از DivX پشتیبانی کند.
تبدیل به فرمتی استاندارد مانند MPEG-1/2

برای encoding هم بهتره هرگز برنامه هایی مانند Nero بکار برده نشوند.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
حالا که که بحثش شد من يک سوال
من چند وقته کلی فيلم بصورته DivX ميگيرم و هر کدم يک CD و همگی هم کيفيت
خوبی دارن،ميخاستم بدونم بهترين تنضيما برايه تقريبا يک CD کردن فيلم 2 CD با
بهترين کيفيت چيه؟

چون DivX اگه باهاش encode کرده بشين ميبينين که nتا تنظيم داره آدم گيج ميشه

Soroosh63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستت درد نكنه آقا هومن....راهنماييات خيلي كمك كردن..
پس با اين حساب فكر كنم بهترين روش اين باشه كه يه كارت خوب با TV Out-Put خريد و باش عشق كرد...اون دي وي دي پليري كه Divx ساپورت كنه هم چيز جالبناكي بايد باشه من كه تا حالا نديدم...
قربونت

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
خیلی مهمه
من کارم حسابی گیر است
یک برنامه میخواهم که پسوند AVI را به DAT تبدیل کنه
اگر کسی داشت لطفا لینکش کنه یا اگر هم نمی تواند اسمش را بنویسد
200400004638_hs[1].jpg

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
ببين دوست عزيز اگر ميخواي پسوند فايل تو عوض كني بروي روي فايل راست كليك كن و rename رو بزن و پسوند مرد نظرتو بزن ولي احتمال زياد غريب به يقين منظورت اينه كه چه جوري ميشه فرمت avi رو به فرمت vcd يا همون mpg خودمون تبديل كنيم و شايد هم منظورت اينه كه چه جوري ميشه با يه فايل avi يه vcd رايت كرد كه البته دو راه آخر يكي هستند فرقشون اينه كه اسمشون با هم فرق ميكنن و ماهيت يكيه
حالا ميريم سراغ اصل مطلب و اون اين كه شما چه تجهيزاتي داري آيا سي دي رايتر داري آيا برنامه nero داري آيا فايلي كه ميخواي به vcd تبديل كني اندازه اش در حد يه vcd هست و احتياج به spilitte شدن نداره و يا داره در آخر اگر از مطالب بالا چيزي فهميدي به من هم خبر بده تا بيشتر راهنماييت كنم
ولي فكر كنم به برنامه tmpegenc احتياج داري (كه البته مثل مسلسل دادن دست بچه اس) :)
البته از شوخي من ناراحت نشو يه كم دقيق تر بگي چي كار ميخواي بكني و حجم و نوع فايلتو بيشتر شرح بدي در خدمتيم :blush:

mori

Registered User
لایک‌ها
14
يه برنامه هم هست Video Wave از شركت MGI كه باهاش هر بلايي ميتوني سر فيلم بياري از جمله همين كار رو بكني.

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
به نقل از rmb_ali :
ببين دوست عزيز اگر ميخواي پسوند فايل تو عوض كني بروي روي فايل راست كليك كن و rename رو بزن و پسوند مرد نظرتو بزن ولي احتمال زياد غريب به يقين منظورت اينه كه چه جوري ميشه فرمت avi رو به فرمت vcd يا همون mpg خودمون تبديل كنيم و شايد هم منظورت اينه كه چه جوري ميشه با يه فايل avi يه vcd رايت كرد كه البته دو راه آخر يكي هستند فرقشون اينه كه اسمشون با هم فرق ميكنن و ماهيت يكيه
حالا ميريم سراغ اصل مطلب و اون اين كه شما چه تجهيزاتي داري آيا سي دي رايتر داري آيا برنامه nero داري آيا فايلي كه ميخواي به vcd تبديل كني اندازه اش در حد يه vcd هست و احتياج به spilitte شدن نداره و يا داره در آخر اگر از مطالب بالا چيزي فهميدي به من هم خبر بده تا بيشتر راهنماييت كنم
ولي فكر كنم به برنامه tmpegenc احتياج داري (كه البته مثل مسلسل دادن دست بچه اس) :)
البته از شوخي من ناراحت نشو يه كم دقيق تر بگي چي كار ميخواي بكني و حجم و نوع فايلتو بيشتر شرح بدي در خدمتيم :blush:
بله :D
راستش من يك فيلمي را كپچر گرفتم :happy: هر 10 دقيقه اش به فرمت AVI یه 3 گیگی هست :wacko: راستش حجمش زیاده با MPG کمتر می شود حالا می خواهم به DAT تبدیلش کنم که کمتر بشود تا بعد رایتش کنم اگر هم تبدیل MPG به DAT سراغ دارید یااسمش را بدهید یا لینکش کنید.
متشکر :lol:
..........................
راستی شما هم آن راه rename را بلدید :cool: من که خیلی ازش استفاده کرده ام ;)
200400004638_hs[1].jpg

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
ببين گفتم كه اگر قايلت فرمتش mpg هست مشكلي نداره برو با نرو ميتوني vcd درست كني خيلي راحت ولي اگر avi هست بايد به فرمت mpg تبديل كني كه بازم با خوده نرو ميشه يعني من پيشنهاد ميكنم با nero اينكارو بكن ولي اگر سايز فايلت (از نظر زماني و نه از نظر حجم) زياده يعني روي يه vcd جا نميشه اونوقت بايد از نرم افزار هاي ديگه مثله tmpgenc استفاده كني دقيق بنويس اگر مشگلت حل نشد

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
ببين يه چيزي يادم رفت پسوند dat و mpg تقريبا يكي هستن (البته تقريبا) بنابراين براي تبديل (به قول شما) mpg به dat احتياجي به تبديل نيست با نرو راحت روي vcd رايت ميشه لينك براي دانلوده برنامه tmpgenc هم اينه
http://www.cdr-zone.com/download/?PHPSESSID=155c5bbb3ceab955bca4dd800e89abc4
البته توي گوگل بزني پيدا ميكني

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
مثل اينكه خيلي عشق هري پاتري نه :D ببينم سومين فيلمشم ساختن اسمش چيه ؟

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
شما هم هري پاتري هستيد :D
سوال جوابتون هم واقعا ساده است
هري پاتر زداني آزكابان
841430.jpg

mori

Registered User
لایک‌ها
14
من داستانش رو ميخونم ( ربطي به سن هم نداره ها!!! دايي مامانم هم ميخونه!)
اما فيلماش تعريف چنداني ندارن به نظر من و تنها اثر خوبشون كمك به تصور چهره هاي داستانه به نظر من!!!!

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
كاملا باشما موافقم :lol:
خيلي كمك ميكنه انگار شخصيت ها جلوي چشمتان مي آيد
ميخواستم به بخش هنر برويد چون چند خبرهايي در مورد هري پاتر دارم

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام.مشکل من این است که فایلهای avi را نمیتوانم مشاهده کنم و فقط صدا را می شنوم.ممنون میشوم اگر راهنمائی کنید.با program مختلف امتحان کردم اما جواب نمیده.در صورتیکه در windows xp قبلی مشکلی نداشتم.

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام.مشکل من این است که فایلهای avi را در windows xp نمیتوانم مشاهده کنم و فقط صدا را می شنوم.ممنون میشوم اگر راهنمائی کنید.با program مختلف امتحان کردم اما جواب نمیده.در صورتیکه در windows xp قبلی مشکلی نداشتم.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
مشکل شما به خاطر نداشتن کد انها است -اینبار ابتدا به اینترنت وصل شوید و فایر وال را خاموش و سپس یکی از ان فایلها را اجرا کنید دراینصورت خود مدیا پلایر کد مخصوص را از اینترنت دانلود می کند یا اینکه در اینترنت جستجو کنید و پک کد های پلایر را دانلود کنید

بالا