برگزیده های پرشین تولز

تمام موارد مربوط به Divx , AVi ( نرم افزار ، تبديل و... )

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
دوستان من میخوام بیشتر فایل های تصویری رو به فایل های کم حجم تبدیل کنم بدون این که کیفیتش افت کنه

mkv یا mp4 بهتره؟فرقشون اینها چیه؟

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
میگه:

هر دو کانتینر MKV و MP4 از استاندارد ویدیویی اچ دی H‪.‬264 پشتیبانی می کنند، اما معمولا همیشه استفاده از MKV به دلیل قابلیت های بیشتری که دارد، پشتیبانیش از کیفیت صدای بالاتر و مهم تر از همه بازمتن بودنش، بهتر است. تنها ایراد MKV این است که همه برنامه ها و دستگاه ها از آن پشتیبانی نمی کنند. بنابراین اگر می خواهید ویدیو را روی آی پد، اپل تی وی یا ایکس باکس ۳۶۰ خود بگذارید، بهتر است همان پسوند MP4 را انتخاب کنید. اما اگر قصد تماشای آن با VLC یا KMPlayer و XBMC یا دیگر برنامه هایی که از پسوند MKV پشتیبانی می کنند را دارید، در انتخاب آن شک نکنید.

:دی

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302

به به خفن جان چه عجب این طرف ها؟

کدوم حجم رو کمتر میکنه بدون این که کیفیت افت کنه؟

و یه سوال دیگه موفع تبدیل کیفیت صدا و تصویر رو نورمال بزارم یا ببرم کیفیت بالاتر؟

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302

و یه سوال دیگه موفع تبدیل کیفیت صدا و تصویر رو نورمال بزارم یا ببرم کیفیت بالاتر؟

کسی نمیدونه؟

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341

خیلی مخلصیم ... اومدم پستامو زیاد کنم! :دی

تا اونجایی که جسته گریخته خوندم ، بهترین کدک (برای بهترین کیفیت و حجم!) x264 هستش....که هم تو mp4 پیدا میشه و هم تو mkv.
ولی میگن mkv تو این زمینه خیلی سرتره
اگه من بودم به mkv تبدیل میکردم

درباره ی تنظیمای برنامه هم ، به نظرم یه تیکه کوتاه از یه ویدئو رو بردار روش تست کن ببین چقد فرق میکنه...واقعاً نمیشه همینجوری گفت.

متأسفانه بیشتر از اینا سر در نمیارم عزیز... :blush:

پ.ن: جای خالی دایی الی هوپ در این مباحث احساس میشه :(

omiga

Registered User
لایک‌ها
71
دوستان من میخوام بیشتر فایل های تصویری رو به فایل های کم حجم تبدیل کنم بدون این که کیفیتش افت کنه

mkv یا mp4 بهتره؟فرقشون اینها چیه؟

ببینید MKV , MP4 و M2TS و ... همه کانتینر هستند همون طوری که دوستان دیگه گفتند! فکر کنید یه چیزی مثل فرمتهای zip و rar و .... که چند تا فایل رو با هم نگه می دارند ولی خب مختص ویدئو هستند و یک سری امکانات خاص دارند! مثلا می تونند از نظر زمانی بینی ویدئو و صدا و تکست ارتباط برقرار کنند!

مهم اون codec ای هست که شما با اون دیتا رو کد می کنید! تا چند سال پیش کدکی که خیلی سر و صدا راه انداخته بود DivX بود که می تونست دیتا رو کد کنه و نسبت حجم به کیفیت رو پایین بیاره! (توجه کنید نسبت حجم به کیفیت مهمه نه صرفا حجم و نه صرفا کیفیت! مسلما هر کدکی در حجم های مختلف کیفیتهای متفاوت داره!) بعد از DivX که یک کدک سورس بسته بود یه ورژن سورس بازش اومد به نام Xvid این یکی یکم کیفیتش بهتر بود! البته در حجم مساوی با Divx اون موقع خیلی بحث بود سر این ها که کدومشون از همه بهتره! رقبای اصلی کدک مایکروسافت مربوط WMV و DivX و Xvid بودند که به ترتیب در حجم برابر اینطور بود WMV>Xvid>Divx! ولی خب کدک Divx و Xvid درون خیلی از دستگهای صوتی و تصویری پشتیبانی میشد و نتیجتا از بقیه پیشی گرفتند!

در حال حاضر دو کدک AVC و AAC رو بورس هستند! جفتشون متن باز هستند و توسط سونی و سایر شرکت های تولید کننده ساخته شده اند بنابراین به خوبی توسط تمام دستگاههای صوتی و تصویری جدید پشتیبانی می شوند! AAC توسط نرو ریلیز شده و AVC توسط تیم VLC که هر دو در حال حاضر مدام در حال بهبود هستند تا الگوریتم فشرده سازی بر روی سیستم عامل رو تا حد ممکن تقویت کنند! البته AVC تحت نام x264 خیلی شناخته تر است! ولی خب ورژن های دیگر نیز دارد!

شما برای کد کردن ویدئو ها تون بهتره از همین ترکیب کدک استفاده کنید! X264 و AAC چون هم نسبت کیفیت به حجمشون خیلی بهتر از سایر کدکهای موجود هست و هم پشتیبانی ازشون چه در زمان تبدیل و چه در زمان پخش!

برای کانتینر بهترین مورد MP4 هست چون تعداد دستگاههایی که از این فرمت پشتیبانی می کنند به مراتب بیشتر از دستگاههایی هست که MKV و یا فرمت های دیگر رو می شناسند! در صورت نیاز تبدیل کانتینر چیزی در حدود 1 دقیقه بیشتر زمان نمی برد! کافی است استریم ویدئو اودیو و ... رو از کانتینر خارج کنید و به فرمت دیگری پک کنید! دیگر نیازی به تبدیل فرمتشون ندارید!

برای نرم افزار تبدیل خیلی دستتون بازتره! Handbrake و Make MKV و ....! ولی من به شخصه MeGUI رو ترجیح میدم! خیلی دستتون بازتره و نرم افزار فوق العاده سبک و تنظیم پذیری هست! پشتیبانی مستقیمش از AVi Synth که دیگه اصلا جایی برای صحبت نمیزاره و شما می تونید هر گونه تغییری رو در اون به راحتی بوجود بیارید!

امیدوارم جواب سوالاتتون رو داده باشم!

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
مرسی راهنمایی عالی بود

چون یه فایل داشتم 720p روی mp4 حدود 300 مگ بود روی mkv 500 مگ جفتش یه چیزی هست ولی تو mkv کیفیت بهتر هست

omiga

Registered User
لایک‌ها
71
مرسی راهنمایی عالی بود

چون یه فایل داشتم 720p روی mp4 حدود 300 مگ بود روی mkv 500 مگ جفتش یه چیزی هست ولی تو mkv کیفیت بهتر هست

ببین Mp4 و MKV حجم مشخص نمی کنند! خودت با یه نرم افزار بازشون کن (مثلا KMPlayer یه Media Info داره!) و بیت ریت و اسکرین سایزشون رو مقایسه کن! اینکه MKV هست یا Mp4 ربطی به کیفیت نداره! مهم اطلاعات فایل کد شده هست! ;)

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
ببین Mp4 و MKV حجم مشخص نمی کنند! خودت با یه نرم افزار بازشون کن (مثلا KMPlayer یه Media Info داره!) و بیت ریت و اسکرین سایزشون رو مقایسه کن! اینکه MKV هست یا Mp4 ربطی به کیفیت نداره! مهم اطلاعات فایل کد شده هست! ;)

منظورم این بود که من یه فایل دارم با یه چیز مشخص بخوام تبدیل کنم کدوم حجم کمتر و کیفیت بهتره میده؟

omiga

Registered User
لایک‌ها
71
منظورم این بود که من یه فایل دارم با یه چیز مشخص بخوام تبدیل کنم کدوم حجم کمتر و کیفیت بهتره میده؟

شما اول فیلم رو کد کن با AVC و AAC بعدش ببین با چه دستگاهی می خوای پخشش کنی کانتینرش رو انتخاب کن!
من تو MeGUI کدک رو میزارم رو X264 و با کوانتیزیشن 19 میزنم خوب میشه! حالا شما دوست داشتی کمترش کن! حجمت میره بالا و کیفیتت هم میره بالا! خود نرم افزار کلی راهنماییت می کنه! یاد میگیری!

واسه کانتینر بیا سراغ MKV و ...! اون مال مرحله اخره! اگرم چیزی مد نظرت نیست MP4 پرتابل تر از MKV هست! ولی خود من جون میزنم به TV Sony میزنمش توی M2TS! میگم کانتینر مرحله اخره! خیلی هم فرقی نداره تعویض کانتینر کار یکی دو دقیقه است! کد کردن فیلم زمان بره که حول و حوش 30 دقیقه زمان می بره! البته از من اینطوریه! من رو C i7 دارم کد می کنم! هر چی پردازنده ضعیف تر مسلما زمان بالاتر میره!

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
شما اول فیلم رو کد کن با AVC و AAC بعدش ببین با چه دستگاهی می خوای پخشش کنی کانتینرش رو انتخاب کن!
من تو MeGUI کدک رو میزارم رو X264 و با کوانتیزیشن 19 میزنم خوب میشه! حالا شما دوست داشتی کمترش کن! حجمت میره بالا و کیفیتت هم میره بالا! خود نرم افزار کلی راهنماییت می کنه! یاد میگیری!

واسه کانتینر بیا سراغ MKV و ...! اون مال مرحله اخره! اگرم چیزی مد نظرت نیست MP4 پرتابل تر از MKV هست! ولی خود من جون میزنم به TV Sony میزنمش توی M2TS! میگم کانتینر مرحله اخره! خیلی هم فرقی نداره تعویض کانتینر کار یکی دو دقیقه است! کد کردن فیلم زمان بره که حول و حوش 30 دقیقه زمان می بره! البته از من اینطوریه! من رو C i7 دارم کد می کنم! هر چی پردازنده ضعیف تر مسلما زمان بالاتر میره!

من فقط روی پی سی میبینم همین مهمه برام نه دستگاهای دیگه که پی سی همه چیزو اجرا میکنه

کانتینر چی هست؟الان برناهمه شو نصب میکنم بیشتر توضیح بده

omiga

Registered User
لایک‌ها
71
من فقط روی پی سی میبینم همین مهمه برام نه دستگاهای دیگه که پی سی همه چیزو اجرا میکنه

کانتینر چی هست؟الان برناهمه شو نصب میکنم بیشتر توضیح بده

ببینید گفتم که بالاتر!

بزارید واضحترش کنم!
قدیما فیلمها اطلاعات روشون دو دسته بود صدا و تصویر ، ولی این اطلاعات با هم امیخته شده بودند کاملا در هم ادغام بودند! بعدها با دیجیتال شدن سیستم این دیتاها جدا از همدیگر پردازش می شدند و تصمیم بر اون شد که دیگه دیتای صوت و تصویر ادغام نشوند! همین الان اکثر ماها توی سیستم های خونگیمون پردازش تصویر توسط تلویزیون و پردازش صوت توسط دک جدا از هم انجام میشه و یا توی پی سی که خودتون بهتر از من به کارت گرافیک و صدا واردید!

توی همیچین شرایطی نیاز به ادغام صدا و تصویر (شبیه اون چیزی که توی فایلهای MPG مال وی سی دی موجود بود نیست!) ما دو تا بسته اطلاعاتی داریم که این دو تا باید همزمان توسط دو تا پردازشگر متفاوت پردازش بشوند!
مسئله موجود این بود که پزداشگر ها باید با هم همزمان کار کنند! یعنی یک سیستمی بیاد بهشون بگه هر فریم (صدا و یا تصویر) رو تو چه زمانی پخش کنند! کار توسط دو تا سیستم مجزاست و همزمان سازی نیاز داره! از طرفی هم زیاد جالب نبود که بیایم به مصرف کننده دو تا فایل بدیم بگیم یکش رو توی این سیستم ببر یکیش رو ببر توی اون سیستم که هم صدا داشته باشی و هم تصویر!

اینجا کانتینر اختراع شد! یک بسته که دیتاهای مختلف پردازنده های مختلف (در ساده ترین حالت صدا و تصویر) رو در خود داره و یک سری اطلاعات در مورد همزمان سازی هم همراهش هست! کانتینر صرفا بسته های اطلاعاتی رو در خودش جا میده و کاری به کدک مورد استفاده برای فشرده سازی نداره!
الان MKV و MP4 و... همه کانتینر هستند (البته توجه داشته باشید که بعضی کانتینرها کدک هم نام خودشون هم دارند از قبیل DivX و MP4 این ها رو با هم اشتباه نگیرید! من منظورم کانتینر MP4 بود نه کدکش!) شما هم برای پی سی هر جور دلت می خواد نگه داری بهتره! دوست داری MKV و اگر دوست نداری MP4! ولی من باز MP4 رو به شما پیشنهاد میدم چون پرتابل تره! حالا باز میل خودتونه!

MKV یه نرم افزار حرفه ای داره به MKV Toolnix که می تونید وقتی اون فایلهای صدا و تصویر رو فشرده سازی کردید با این پکشون کنید و فایل MKV بسازید!

kingnothing1985

Registered User
لایک‌ها
125
دوستان من یه سوال دارم
من چند تا دی وی دی و یه سری فایل avi دارم. می خوام اینها رو به کمترین حجم ممکن تبدیل کنم (البته با حفظ کیفیت)و علاوه بر اون یه لوگو هم بندازم روش
اگه کسی راهنماییم کنه چطور عمل کنم ممنون می شم

kingnothing1985

Registered User
لایک‌ها
125
دوستان من یه سوال دارم
من چند تا دی وی دی و یه سری فایل avi دارم. می خوام اینها رو به کمترین حجم ممکن تبدیل کنم (البته با حفظ کیفیت)و علاوه بر اون یه لوگو هم بندازم روش
اگه کسی راهنماییم کنه چطور عمل کنم ممنون می شم

دوستان یکی راهنمایی کنه لطفا خیلی احتیاج دارم.مخصوصا برای کم حجم کردن با کیفیت.من هر نرم افزاری رو تست می کنم خیلی کم کیفیت می کنه فایل خروجی رو.
دیدم توی بعضی سایتها mkv هست که 400 مگه ولی خیلی با کیفیته.با چی اینکارو می کنن؟

satar1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
ممنون از راهنمایی دوستان

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
دوستان یکی راهنمایی کنه لطفا خیلی احتیاج دارم.مخصوصا برای کم حجم کردن با کیفیت.من هر نرم افزاری رو تست می کنم خیلی کم کیفیت می کنه فایل خروجی رو.
دیدم توی بعضی سایتها mkv هست که 400 مگه ولی خیلی با کیفیته.با چی اینکارو می کنن؟
Abelssoft VideoCompressor

بالا