برگزیده های پرشین تولز

توجه : هارد در بحران !

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
متاسفانه طی این هفته ای که گذشت علی رقم کاهش قیمت جهانی برخی قطعات از جمله هارد همچنان نرخ اکثر محصولات مربوط به گروه های کامپیوتر و الکترونیک در داخل کشور تغییری که نکرده هیچ باز هم افزایش داشته. دو بحث اینجا بوجود میاد آیا فروشندگان عزیز و نمایندگی های داخل کشور در حال حاظر امکان واردات کالا با نرخ 1230 تومان را دارند یا خیر. در صورتی که جواب مثبته پس در واقع این قانون شکنی محض هست که اجناس به نرخ دلار بازار آزاد به دست مردم برسه. البته مسلما شرکت های عریض و طویلی چون آواژنگ یا سازگار ارقام از اعتبارات دولتی برای واردات استفاده می کنند و باید در وبسایت خودشون نسبت به افزایش قیمت بی رویه قطعات پاسخگو مشتریان باشند. حالا ما تصور کنیم در صورتی که بصورت قاچاقی و متفرقه کالا به داخل کشور انجام میشه به نظر من بهتره فعلا مردم و اون دست از دوستانی که احتیاج ضروری برای خرید قطعات ندارند دست نگه دارند تا سرانجام قیمت ها شکسته بشه چون همونطور که میدونید در حال حاظر باید قیمتی معادل با دو یا سه برابر ارزش یک قطعه رو بیایم دو دستی پرداخت کنیم که اصلا منصفانه نیست. من فکر میکنم اگه تقاضا در سطح کشور تا حد بحرانی پایین بیاد قیمت ها چیزی فراتز از تصور کاهش پیدا می کنند پس بهتره تا حد امکان از خرید اون دسته از کالا که به شکل نجومی افزایش قیمت رو شاهد بودند جدا خودداری کرد. هرچند اقتصاد فروپاشیده ایران قابل پیش بینی نیست ولی قانون عرضه و تقاضا سرجای خودش حتما تاثیر داره.

paymaan

Registered User
لایک‌ها
1
به نظر من بهتره فعلا مردم و اون دست از دوستانی که احتیاج ضروری برای خرید قطعات ندارند دست نگه دارند تا سرانجام قیمت ها شکسته بشه چون همونطور که میدونید در حال حاظر باید قیمتی معادل با دو یا سه برابر ارزش یک قطعه رو بیایم دو دستی پرداخت کنیم که اصلا منصفانه نیست.
فکر نميکنيد يکی از راه های رفع نياز ضروری فروش دست دوم از همان جنس است ؟
مثلا" برای خريد هارد که بشدت گرون شده هارد های قبلی دست دوم رو (در صورت وجود) بفروشيم و هارد جديد بخريم .
اگر جوابتون مثبته لطفا بگين مثلا هارد اينترنال 500 گيگ (البته بدون بدسکتور) رو چند بفروشيم تا هم بخرند و هم در اين گرانی بتوانيم بخشی از هزينه خريد هارد با ظرفيت بالاتر رو جبران کنيم؟

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
متاسفانه طی این هفته ای که گذشت علی رقم کاهش قیمت جهانی برخی قطعات از جمله هارد همچنان نرخ اکثر محصولات مربوط به گروه های کامپیوتر و الکترونیک در داخل کشور تغییری که نکرده هیچ باز هم افزایش داشته. دو بحث اینجا بوجود میاد آیا فروشندگان عزیز و نمایندگی های داخل کشور در حال حاظر امکان واردات کالا با نرخ 1230 تومان را دارند یا خیر. در صورتی که جواب مثبته پس در واقع این قانون شکنی محض هست که اجناس به نرخ دلار بازار آزاد به دست مردم برسه. البته مسلما شرکت های عریض و طویلی چون آواژنگ یا سازگار ارقام از اعتبارات دولتی برای واردات استفاده می کنند و باید در وبسایت خودشون نسبت به افزایش قیمت بی رویه قطعات پاسخگو مشتریان باشند. حالا ما تصور کنیم در صورتی که بصورت قاچاقی و متفرقه کالا به داخل کشور انجام میشه به نظر من بهتره فعلا مردم و اون دست از دوستانی که احتیاج ضروری برای خرید قطعات ندارند دست نگه دارند تا سرانجام قیمت ها شکسته بشه چون همونطور که میدونید در حال حاظر باید قیمتی معادل با دو یا سه برابر ارزش یک قطعه رو بیایم دو دستی پرداخت کنیم که اصلا منصفانه نیست. من فکر میکنم اگه تقاضا در سطح کشور تا حد بحرانی پایین بیاد قیمت ها چیزی فراتز از تصور کاهش پیدا می کنند پس بهتره تا حد امکان از خرید اون دسته از کالا که به شکل نجومی افزایش قیمت رو شاهد بودند جدا خودداری کرد. هرچند اقتصاد فروپاشیده ایران قابل پیش بینی نیست ولی قانون عرضه و تقاضا سرجای خودش حتما تاثیر داره.

قبل از داستان این گرونی ها من نوشتم که عملا شرکتهای بزرگ در حوزه ای تی متاسفانه هیچ مسئولیتی در قبال اجناسشون ندارند و کم کم مارو به این سمت میبرند که پرستششون کنیم و ازشون خواهش کنیم به ما جنس بدند و در قبالش خدماتی هم ندند.
حالا داستان به گرونی رسیده . دیگه این آقایون عزیز کم از !#!# جماعت نیستند متاسفانه . حوزه بازرسی هم هیچ نظارتی تو این حوزه نداره چون واقعا جز ارزاق اصلی مردم نیست.
نتیجه اینکه وارد کننده قیمتش رو 2 برابر میکنه.
فروشنده هم 10% میزاره روش!
نتیجه میشه فاجعه ی الان بازار ای تی.
نخرید! لازم ندارید جنس هیچی نخرید!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من چند وقتی بود درگیر بودم از قیمتا خبر نداشتم تا این که امروز به فاجعه بازار پی بردم! 2500k رو پنج شش ماه پیش خریدیم 250 شده 400! مودم 8811 خریدم 19.5 الان شده 30 تا 35
الانم که هارد لپ تاپم خراب شده رفتم بازار فقط هارد 640 5400 دور دارن! قیمت 160! هارد 120 250 320 500 اصلا پیدا نمیشه یا قیمتهای نجومی...
عجب اوضاع داغونی شده... من موندم و یک لپ تاپ با هاردی که نفس های آخرشو میکشه!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
يك سيگيت 320 دارم اگر به كارت كياد براي سيگيت تايلند نه چين

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من چند وقتی بود درگیر بودم از قیمتا خبر نداشتم تا این که امروز به فاجعه بازار پی بردم! 2500k رو پنج شش ماه پیش خریدیم 250 شده 400! مودم 8811 خریدم 19.5 الان شده 30 تا 35
الانم که هارد لپ تاپم خراب شده رفتم بازار فقط هارد 640 5400 دور دارن! قیمت 160! هارد 120 250 320 500 اصلا پیدا نمیشه یا قیمتهای نجومی...
عجب اوضاع داغونی شده... من موندم و یک لپ تاپ با هاردی که نفس های آخرشو میکشه!!

کلا تنوع که خیلی کم شده تو هارد . موضوع دیگه عدم واردات جدید کالاست که به شدت به این قیمت نگه داشتن هارد کمک کرده.
به نظرم یا باید دست دو بخری که اونم مشکلات خودشو داره . یا باید باهاش کنار بیای فعلا.یا هم خوب نو بخری که قیمتش و انتخابهاش محدوده و مشخص.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415

farokhe

Registered User
لایک‌ها
27
دوستان خیلی وقته که من قطعاتم را انتخاب کردم ولی هنوز نرفتم خرید خیلی زورم میاد پول اضافی دونسته دونسته بدم بنظرم با مشکلات این سیستمم ساختن خیلی بهتر از خریددر این شرایط هستش:mad:

منم نگاه کردم یک سی پی یو ای3 2100 رو زده 119.95 دلار :eek: ولی اینجا نزدیک 250 تومانه ادم بره بمیره از این بهتره که بره خرید کنه این چه وضعشه :wacko:

Undisclosed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
دوستان خیلی وقته که من قطعاتم را انتخاب کردم ولی هنوز نرفتم خرید خیلی زورم میاد پول اضافی دونسته دونسته بدم بنظرم با مشکلات این سیستمم ساختن خیلی بهتر از خریددر این شرایط هستش:mad:

منم نگاه کردم یک سی پی یو ای3 2100 رو زده 119.95 دلار :eek: ولی اینجا نزدیک 250 تومانه ادم بره بمیره از این بهتره که بره خرید کنه این چه وضعشه :wacko:

این طور که بوش میاد کلا باید ببینیم بعد از عید چی میشه ، که با توجه به انواع بحران هایی که درگیرش هستیم و وضعیت دلار معلوم نیست بعد از عید وضع بهتر از این بشه. اگه بدتر نشه !

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10

اوضاع لپ تاپ هم اصلا جالب نیست... سری U Asus که کمیاب شده کلا! (طبق آمار دوستم) به نظر میاد اوضاع بعد عید بهتر باشه، حداقل کمبود قطعات! تا یه حدی بهتر شه و ممکنه اندکی! اوضاع قیمت رو هم بهتر کنه

يك سيگيت 320 دارم اگر به كارت كياد براي سيگيت تايلند نه چين
DARYACOعزیز لطفا Private message تون رو چک کنید ( با عذرخواهی از جمع )

jikolo

Registered User
لایک‌ها
163
اوضاع لپ تاپ هم اصلا جالب نیست... سری U Asus که کمیاب شده کلا! (طبق آمار دوستم) به نظر میاد اوضاع بعد عید بهتر باشه، حداقل کمبود قطعات! تا یه حدی بهتر شه و ممکنه اندکی! اوضاع قیمت رو هم بهتر کنه

DARYACOعزیز لطفا Private message تون رو چک کنید ( با عذرخواهی از جمع )
iهم این هست هم اینکه عرضه و تقاضا هارد نسبت به هم بهتر میشه حداقل این یه قلم ارزونتر میشه. یه چیز هایی هم راجع به دلار هست که 100-200 تومن ارزون بشه. حالا ما به فال نیک میگیریم که بعد عید میشه آرزو بر جوانان عیب نیس.

TCWA

Registered User
لایک‌ها
24
الان هارد 2 ترا اکسترنال وسترن اداپتوری قیمتش چنده؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اگر باشه که کم پیش میاد . حدود 280 تا 300.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
هارد 500 ساتا به قيمت 186 رسيد . متاسفانه خيلي ازشركتها با آوردن هاردهاي قدمي و ريفربيش وضعيت هارد ر.و خراب ميگنن . هاردهاي تقلبي مخصوصا از مدل وسترن بلو زياد شده . يك توصيه ميكنم . از خريد هارد هاي قديمي . ريفر خوداري كنيد و تمتم تيم هاردها تقلبي و قديمي هستند . مارك وسترن تقلبي زياد داره . ضخاكت هارد نبايد زياد لاشه

TCWA

Registered User
لایک‌ها
24
چی کار کنیم؟الان وایسیم ارزون میشه؟

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
یادش بخیر همون اوایل بود ک من دوتا هارد 3 ترا رو دونه 290 فروختم مارک سی گیت مدل گوفلکس یو اس بی 2 اگه میدونستم قیمتها اینقدر فضایی میشه نگه میداشتم دم عید میفروختم ولی اگه دلار پایین بیاد ک به احتمال زیاد بالاخره پایین میاد ارزون میشه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
قيمت هارد اينترنال رو به گراني هست و تنها دليل كه ميتونه اين قيمت ها رو توجيح كنه . فروش هاردهاي ssd ميباشد . چيزي كه از چندين افراد صاحب نظر در ماركتينگ و گفتگوي كوتاه با قسمت ماركتينگ شركت وسترن داشتم . به گفته خودشون با بالا بردن قيمت هاردهاي قديمي و ارزان شدن هاردهي ssd دقيقا انتقال مثل crt به lcd ميباشد . پس بايد بگيم سلام SSD به نظر من و اين دوستم در ماركتينگ وسترن هاردهاي SSD جايگزين هاردهاي فعلي ميشوند . پيشنهادي كه به خريداران ميكنم . موقع خريد هارد رو چك كنيد . اكثر هاردهاي موجود در ايران در كارخانه اي در چين ريفر ميشوند . پس دقت كنيد هاردهاي قديمي ساتا رو به شما نفروشند . اين وظيفه اخلاقي من به عنوان يك متخصص هست .

TCWA

Registered User
لایک‌ها
24
کسی میدونه قیمت جهانی WD My Book Essential 2 TB چند دلاره؟

بالا