برگزیده های پرشین تولز

توصیه دوستان در خصوص حفظ ارزش پول

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
واقعا کار بعضی ها حیرت داره اون موقع که تحریم نبودیم بورس حالت عادی تری داشت من از رفتن به بورس میترسیدم، بورس سواد و ریسک پذیری بالایی داره و اکثر کسانی که میرن توش با یون گزیده میان بیرون الانم که دیگه بورس مصنوعی شده من خودم چند سال پیش هشتاد تومن داشتم با قرض و قوله یه واحد آپارتمان گرفتم الان شده ششصد، اونی که با ششصد رفته تو بورس الان با چه ضرری برگشته خودکشی نکنه صلوات
90% ضرر میکنن چون نمیدونم چیکار میکنن !
10% سود میکنن چون میدونن چیکار میکنن
بورس تخصص و تجربه میخواد و تایید میشه
سهام ها مصنوعی رشد نکردن و تکذیب میشه :p. یه بخشیش مصنوعی بود ولی اون مصنوعی بودنش روی یکسری از سهم ها از بین رفته ولی روی یکسری از سهم ها هنوز هست
بورس رشدش از ملک توی همین بازه زمانی که خودتم گفتی که خونه شما 7.5 برابر شده

قطعا 3 سهم نشان دهنده کلیت بازار هست با تشکر :)
خواستم بگم که قبول نمیکنی
1 - وظیفه و وقت توضیح بیشتر ندارم
2 - بقیه سهم ها با شما اگه خواستی
3 - خواستی ساعتی 1 تومن بهم بده کامل بهت توضیح میدم :p

ویرایش : اگر بیشتر گفتید من ندیدم چون متن های شما رو فقط 1 کلمه اول 1 کلمه وسط و 1 کلمه آخرش رو میخونم :)
این دیگه فرهنگ و شخصیت شما رو میرسونه:p
فرهنگ و شخصیت بنده بالاست و اینطوریه که کامل یه موضوع رو شفاف بیان میکنم تا کسایی که یکسری چیزا رو نمیدونن ، خوب متوجه و اگه علاقه داشتن خودشون پیگیرش بشن

شمام همون یک کلمه از اول ، یک کلمه از وسط ، یک کلمه از آخر بخون ، ضرری به من نمیرسه ، سودی هم از خوندنت نمیبرم که بهم توضیح میدی
همین که صد هیچ جلوترم برام بسه
bav3_154fs759111.gif

Weberi.ir

Registered User
لایک‌ها
329
فکر کنم در حال حاظر بهترین کار راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی باشه در زمینه ای که علاقه یا تجربه دارید.

به نظر من هم سمت کارهای تحلیلی مثل بورس و فارکس نرید که آخرش میشه 8 میلیون به جای 80 میلیون

و اینکه هر چیزی بخری قیمتش میره بالا فرق زیادی نمیکنه.مثل ماشین و لوازم الکتریکی... ولی اگه میخوای پول در بیاری باهاش کار کن یا بزن تو سایت انگلیسی زبان.

ترجمه کلمه ای 50 الی 70 تومن

1000 کلمه : 50 الی 70 تومن

200 تا مقاله : 10 الی 14 میلیون تومان

باز نظر سایر اساتید مهمتر.موفق باشی

paradaimix

Registered User
لایک‌ها
53
90% ضرر میکنن چون نمیدونم چیکار میکنن !
10% سود میکنن چون میدونن چیکار میکنن
بورس تخصص و تجربه میخواد و تایید میشه
سهام ها مصنوعی رشد نکردن و تکذیب میشه :p. یه بخشیش مصنوعی بود ولی اون مصنوعی بودنش روی یکسری از سهم ها از بین رفته ولی روی یکسری از سهم ها هنوز هست
بورس رشدش از ملک توی همین بازه زمانی که خودتم گفتی که خونه شما 7.5 برابر شده
bav3_154fs759111.gif
اگه به رشد باشه که رشد -واقعی- رمز ارزها بیش از چند صد میلیون درصد بوده. ولی اینکه یه بازار ذاتا ریسک دار (اونم در یه اقتصاد مریض، رانتی و ذاتا فاسد) رو صرفا به خاطر رشد روی کاغذ، محل خوب سرمایه گذاری نام ببریم به نظرم دقیقا مصداق بارز تشویش اذهان عمومیه. و ضمنا میزان سود رو باید با یه کالای سرمایه ای مثل طلا سنجید و نه افزایش ریالی.

benzema

Registered User
لایک‌ها
21
من واقعا دوست دارم بدونم اینا که میگن بورس طولانی مدت خوبه از کی واردش شدند :|
حالا یه عده آخر 98 و اول 99 پول دار شدند چون دولت نیاز به پول برای بودجه داشت و سهم های بیخودش رو فرو کرده به مردم دلیل میشه از این به بعد هم خوب باشه ؟ پس سال های قبل چی :

"شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در سال 90 بازدهی 9درصدی، سال 91 بازدهی 42 درصدی، سال 92 بازدهی 105درصدی، سال 93 بازدهی منفی 17درصدی، سال 94 بازدهی 27 درصدی و از ابتدای سال تا لحظات پایانی سال 95 بازدهی منفی 6درصدی داشت "

پ .ن : بورس ایران بدترین و پرریسکترین محل برای سرمایه گذاریه :)

این نوع محاسبه شما کاملا مشخص هست که این شما هستید که سال 99 وارد بورس شدید. ;)

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
این نوع محاسبه شما کاملا مشخص هست که این شما هستید که سال 99 وارد بورس شدید. ;)
اگه حوصله صحبت و توضیح داشتی ( من اصلا توصیه نمیکنم ) ، یک جمله حداکثر 2 جمله توی هر پست بنویس چون بیشتر از 2 جمله نمیخونن
bav3_154fs759111.gif

benzema

Registered User
لایک‌ها
21
دوستانی که معتقد هستن بورس کلا ضرره قطعا هنوز درست وارد این بازار نشدن ، مثل این میمونه خرما نخورده باشی و بگی شوره به درد نمیخوره.

آقا s.david.s عزیز بالا توضیحات خوبی داد ، چند مورد رو فقط مثال شخصی میزنم خودتون بهتر بتونید تصمیم بگیرید. ( این مثالای من مال زمانی هست که کل جمعیت فعالان بورس شاید 300 هزار نفرم نمی شد ) حالا این مقایسه رو بزارید برای زمان حال و آینده که مردم و مسئولان تازه متوجه شدند بازار بزرگ و خوبی به نام بازار سرمایه هست.

سال 97 سهام بانک دی 160 تومن ، یک افزایش سرمایه داد قیمتش شد 70 تومن ، قیمت امروز سهام دی 5350 ( شما محاسبه کن تو 2 سال چه سودی داده)
سال 92 قیمت سهام تکمبا به 70 تومن هم رسید بعد از اون ریزش سال 92 ، امسال قیمت 2200 رو هم تاچ کرد ، اگه اشتباه نکنم افزایش سرمایه هم یک یا 2 مورد داشته توی این 7 سال ( محاسبه کنید خودتون بازدهی رو )
اواخر سال 97 سهام وسدید یک افزایش سرمایه خوب میده ، قیمت تا 250 تومن پایین میاد ، دقیقا تا 5000 تومن رسید. ( تو یک سال و نیم محاسبه کنید بازدهی رو )

بانک ملت ، پتروشیمی نوری ، پتروشیمی پارس ، فولاد و صدها سهام با ارزش دیگه که تو چند سال زندگی خیلی هارو تکون اساسی داد.

قدیمیا میگفتن میخوای پولدار بشی زمین بخر و برو تو کار ساخت و ساز ( هنوزم این مورد بهترین هست ) اما سرمایه خودشم میخواد ، اگه انقدر سرمایه نداری ، برو آموزش ببین ، تجربه کن ، با 500 هزارتومن چندین ماه خرید و فروش کن ، 4بار ضرر کن ، 2 بار سود کن و یاد بگیر این بازار بورس رو ، بعد اگه نتیجه نگرفتی بیا بگو مفت نمی ارزه این بازار.

یک ایرادی ما ایرانیها داریم که میخوایم سر 2 سال نشده بشیم بهترین و همه چی هم داشته باشیم و اگه نرسیم میگیم اون مسیر اشتباهه . تا شکست نخوری آماده نمیشی واسه پیروزی. بازار تو 2 ماه گذشته ریخت ، خیلیا ضرر کردن رفتن ، خیلیا ضرر کردن منتظرن به اصل پول برسن و برن ، اما برنده اون کسی هست که وسط این ریزش تصمیم گرفت بره یاد بگیره و شروع تازه ای داشته باشه که تو چند سال آینده به خودش بگه دمت گرم ، اونروز ضرر سنگینی کردی ولی الان اینارو داری.

در آخر هم بازار بورس مال بابای من نیست که بخوام تعریف کنم، هرشخصی بهتر میدونه تو زندگی خودش چی براش خوبه ، من فقط طبق تجربم تو چند بازار مختلف میگم که بازار بورس همیشه پربازده بوده و گزینه اولم بوده برای سرمایه گذاری.

همیشه برقرار و سربلند باشید

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
یک ایرادی ما ایرانیها داریم که میخوایم سر 2 سال نشده بشیم بهترین و همه چی هم داشته باشیم و اگه نرسیم میگیم اون مسیر اشتباهه
چرا نباید انتظار بهترین ها رو داشته باشیم و اگه داشته باشیم برای ما عیب حساب میشه؟ وقتی کسی در بازاری سرمایه گذاری میکنه و شکست بخوره بیاد بگه اون روشی که من رفتم درسته؟ اشتباه شما اینجاست مارو با خارجی ها مقایسه میکنی، در خیلی از کشورهای دنیا حتی افغانستان هر چند ماه همه چی دوبرابر نمیشه طرف اگه شکست هم بخوره اینقدر دولت ها پشت مردم هستن که نمی‌ذارن کسی زمین بخوره اینجا چی، سرمایه ای که بازحمت به دست آوردی یا منت پدرو مادر به کار ببندی آخرشم مشخص نیست پس حالا که بازاری مثل بورس با این همه ریسک وجود داره و هیچ کس هم برای ضرر شما تره خورد نمیکنه در بورس رفتن بدون تخصص و حتی در مواردی با تخصص هم اشتباهه، بورسی که دستوری بالا بره تر میزنه به هرچی سواد و تخصص

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
چرا نباید انتظار بهترین ها رو داشته باشیم و اگه داشته باشیم برای ما عیب حساب میشه؟
جواب سوال بالا در ادامه صحبت های خودتون :rolleyes:
اشتباه شما اینجاست مارو با خارجی ها مقایسه میکنی

وقتی کسی در بازاری سرمایه گذاری میکنه و شکست بخوره بیاد بگه اون روشی که من رفتم درسته؟
من شکست نخورم و کاملا راضی ام . آخه آدم مگه مریضه بگه خوبه ولی خوب نباشه ؟ :D
هرکسی شکست میخوره ایراد کار از خودشه . باید بگرده ایراد رو پیدا بکنه
زمانی که توی یه ساختار مریض حتی 1 نفر رشد بکنه ، یعنی اون بقیه اشتباه کردن . چون حداقل 1 نفر تونسته
سرمایه ای که بازحمت به دست آوردی یا منت پدرو مادر به کار ببندی آخرشم مشخص نیست پس حالا که بازاری مثل بورس با این همه ریسک وجود داره و هیچ کس هم برای ضرر شما تره خورد نمیکنه در بورس رفتن بدون تخصص و حتی در مواردی با تخصص هم اشتباهه
1 - هیچکسی هیچ جای دنیا ذره ای اهمیت به سود یا زیان کردن بقیه نمیده
2 - بورس یه بازار تخصصیه مثل هر بازار دیگه ای . کسی بدون تخصص وارد بشه یا درکی از مسائل نداشته باشه کارش تمومه . هرکاری بدون تخصص برابره با نابودی عمر و سرمایه
3 - ریسک بازار بالاست . کسی که تو بورسه نباید با ملک مقایسه بکنه . کسی که تحمل نصف شدن سرمایش رو نداشته باشه اصلا جایی تو بازار نداره و باید خارج بشه . اگه خارج نشه خود به خود سیستم خارجش میکنه
4 - باید قوانین نانوشته بازار رو رعایت بکنه در غیر اینصورت با داشتن تخصص هم کارش تمومه
بورسی که دستوری بالا بره تر میزنه به هرچی سواد و تخصص
دلار و خودرو و شکر و سکه و طلا و .... و صدتا چیز دیگه دستوری نیست ؟
هرجایی عمده سرمایه دست کسی باشه ، دستور میده . کسی که پول داشته باشه قدرت داره . کسی که قدرت داشته باشه ، بالا پایین کردن قیمت هرچیزی که سهله ، دستور زنده بودن یا کشته شدن مردم رو صادر میکنه . هیتلر قدرت داشت جنگ جهانی راه انداخت . به کل دنیا دستور داد
دستور دادن کرونا اومد ، بازارا ریزش کردن
دستور دادن کرونا موند ، بازارا بالا رفتن
تازه ریزش بورس کاملا قابل پیشبینی بود:rolleyes:

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
جواب سوال بالا در ادامه صحبت های خودتون :rolleyes:

من شکست نخورم و کاملا راضی ام . آخه آدم مگه مریضه بگه خوبه ولی خوب نباشه ؟ :D
هرکسی شکست میخوره ایراد کار از خودشه . باید بگرده ایراد رو پیدا بکنه
زمانی که توی یه ساختار مریض حتی 1 نفر رشد بکنه ، یعنی اون بقیه اشتباه کردن . چون حداقل 1 نفر تونسته

1 - هیچکسی هیچ جای دنیا ذره ای اهمیت به سود یا زیان کردن بقیه نمیده
2 - بورس یه بازار تخصصیه مثل هر بازار دیگه ای . کسی بدون تخصص وارد بشه یا درکی از مسائل نداشته باشه کارش تمومه . هرکاری بدون تخصص برابره با نابودی عمر و سرمایه
3 - ریسک بازار بالاست . کسی که تو بورسه نباید با ملک مقایسه بکنه . کسی که تحمل نصف شدن سرمایش رو نداشته باشه اصلا جایی تو بازار نداره و باید خارج بشه . اگه خارج نشه خود به خود سیستم خارجش میکنه
4 - باید قوانین نانوشته بازار رو رعایت بکنه در غیر اینصورت با داشتن تخصص هم کارش تمومه

دلار و خودرو و شکر و سکه و طلا و .... و صدتا چیز دیگه دستوری نیست ؟
هرجایی عمده سرمایه دست کسی باشه ، دستور میده . کسی که پول داشته باشه قدرت داره . کسی که قدرت داشته باشه ، بالا پایین کردن قیمت هرچیزی که سهله ، دستور زنده بودن یا کشته شدن مردم رو صادر میکنه . هیتلر قدرت داشت جنگ جهانی راه انداخت . به کل دنیا دستور داد
دستور دادن کرونا اومد ، بازارا ریزش کردن
دستور دادن کرونا موند ، بازارا بالا رفتن
تازه ریزش بورس کاملا قابل پیشبینی بود:rolleyes:
داداش شما بازار شکر رو داری با بورس مقایسه میکنی؟ همه اینا که گفتی دستوری بله دستوری ولی بورس یک بازار مجزا از همه این بازارهاست پارسال اگه کسی ششصد ملیون شکر خریده بود شده بود یک ملیارد خیلی ها حتی همون باسواد و متخصصش ضررهایی کردن که دیگه قابل جبران نیست دلیلش هم ذات بورسه مثل قمار و شرط بندی طمع توش دخیله اونجوری که داشت سود میداد کمتر کسی به فکر فروش بود هنوزم عکس صفهای مردم تو نت هست، بازار بورس ایران برعکس بازارهای بورس دنیا پشتوانه اقتصادی نداره، شما میتونی سهام گوگل رو با سهام پتروشیمی ایران مقایسه کنی؟ اصلا معنی سهام یعنی چی وقتی اون شرکت یا کارخونه هیچگونه ارزآوری برای کشورنداره و محصولات تولیدی با تهاتر شورت و جوراب زنانه میاد تو بازار ایران؟ هر کس حتی بی سوادش هم میدونه که بورس ایران بر پایه رانت و دستور برای پر کردن خزانه میچرخه وگرنه در اقتصاد نابود ایران بورس فقط موقت خوبه، در ضمن اگه کشورهای پیشرفته اهمیت به سود و زیان کسی نمیدادن اینقدر پیشرفته نبودن، حداقل کاری که برای شخص ورشکسته میکنن بخشودگی مالیاتیه، وام های کمکیه اینجا چی

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
حتی همون باسواد و متخصصش ضررهایی کردن که دیگه قابل جبران نیست
شاید باورت نشه ، ضرری نکردم . چند روز قبل دوباره تو ضرر رفته بودم باز درومد :rolleyes:

تازه من آمادگی اینو دارم تا 30 درصد هم توضرر برم ! همینکه از زیر 40 یا 50 درصد ضرر در رفتم برام کفایت میکنه
بگذریم از اینکه سودش اینقدر زیاد بود که حتی با ریزش هم پایین میومدم بازم مشکلی نداشتم

خودتون هم گفتید منم تایید میکنم این بازار ریسکش به شدت بالاست و اصلا با طلا یا ملک قابل مقایسه نیست چون ماهیت بازار همین ناشناخته بودن آینده هستش که حتی با تجربه ها هم به راحتی ضرر میکنن .کاملا موافقم و حق رو به شما میدم . توی بورس قطعیت معنی نداره ;)
شما میتونی سهام گوگل رو با سهام پتروشیمی ایران مقایسه کنی؟
شما میتونی سهام گوگل رو بخری ؟:D
این مقایسه مثل این میمونه کسی که بخواد خرید و فروش ماشین انجام بده بعد بگه ماشین ایرانی مثل پورش و بنز نیست پس تا وقتی که پورش و بنز تو ایران به قیمت خودروی ایرانی نشه ، من از گشنگی تلف بشم:p
پس در هر صورت باید با امکاناتی که داریم بهترین استفاده رو بکنیم و زندگی رو به اون روشی که میتونیم جلوببریم و بهترش بکنیم:(

اصلا معنی سهام یعنی چی وقتی اون شرکت یا کارخونه هیچگونه ارزآوری برای کشورنداره و محصولات تولیدی با تهاتر شورت و جوراب زنانه میاد تو بازار ایران؟ هر کس حتی بی سوادش هم میدونه که بورس ایران بر پایه رانت و دستور برای پر کردن خزانه میچرخه وگرنه در اقتصاد نابود ایران بورس فقط موقت خوبه، در ضمن اگه کشورهای پیشرفته اهمیت به سود و زیان کسی نمیدادن اینقدر پیشرفته نبودن، حداقل کاری که برای شخص ورشکسته میکنن بخشودگی مالیاتیه، وام های کمکیه اینجا چی
این توضیحش مفصله توی تاپیکه بورسی چند بار مطرح شده بود اونجا کامل توضیح دادم . اگه علاقه داشته باشید میتونید از اونجا بخونید
ولی در مورد بخش عمده ای از بازار حرف شما کاملا درسته و قبولش دارم
در کل بازار خاکستریه نه سفید نه سیاه
در ضمن اگه کشورهای پیشرفته اهمیت به سود و زیان کسی نمیدادن اینقدر پیشرفته نبودن، حداقل کاری که برای شخص ورشکسته میکنن بخشودگی مالیاتیه، وام های کمکیه اینجا چی
کشورای پیشرفته ، مردمش اطلاعاتشون بیشتره ، فرهنگشون بهتره ، شعورشون بیشتره و ده ها برتری دیگه دارن که در نهایت منجر میشه که با قاطعیت بگم " لیاقتشون همون پیشرفته بودنه و دو سوم مردم ما تو ایران لیاقت پیشرفت کردن رو ندارن "

فرهنگ و شعور یه ایرانی توی خیابون مشخصه ! فرهنگش توی فضای مجازی مشخصه ! اخلاق و رفتارش توی سر تا پای زندگیش مشخصه ...
شما کاسبا رو ببین ! یکی از یکی دزد تر !
من با مسئول پمپ بنزین یبار سر اکتان که از آینه دیدم ، یه بطری خالی برداشته و روی باک گذاشته و دروورده و نشونم میده و میگه اکتان ریختم ، درگیر شدم ! یقشو گرفتم آروم چهارتا فحش نثار خودشو اجدادش کردم ولی واسه اینکه از کار بیکار نشه بیخیالش شدم

شما خودت کلاه خودت رو قاضی بکن ، مردم رو ببین چه اخلاق و رفتاری توی جامعه دارن ببین لیاقت یه کشور پیشرفته رو دارن یا نه . از نظر من بیشتر از یک سوم مردم ایران لیاقت اون زندگی رو ندارن

ملت یه صفو نمیتونن رعایت بکنن ! تو جاده سبقت خرکی میگیرن ، تو اتوبان لایی میکشن . تو ترافیک از شونه خاکی میندازن میرن ! ترافیک پشت خروجی یا صف پمپ بنزین رو میخوان از اون جلو دور بزنن
طبیعت میرن ، پشت سرشون کثافت خونه راه میندازن . آشغال همه جا ریخته

اینجا من با سند و مدرک به یه کاربر توضیح میدم ، میگه از هر پستت 3 کلمه میخونم ! یعنی حتی نمیدونه که برای اون توضیح دادم وحتی اگه کل دار و ندار و زندگیش رو هم توی بورس بیاره یک میلیاردم درصد هم نمیتونه بازار رو مثبت بکنه !نمیدونه که واس شفافیت موضوع میگم که فرصتی رو از دست نده

شما زحمت کشیدی وقت گذاشتی خوندی ، بعد جواب دادی و نظرت رو گفتی و مخالفت کردی به خدا اگه ذره ای ناراحت شده باشم :(
یکی مثل شما با فرهنگه ، یکی هم اون مدلیه ...

اینم یه نمونه دیگه از فرهنگ که میگه انشاالله ملک 70% گرون تر بشه . شما دیگه تا تهش رو بخون که تو چه جامعه ای زندگی میکنیم که برای بدبخت تر شدن مردم انشالا و ماشالا میگن :
121212.JPG

یه ایرانیه که وقتی کار و کاسبیش خوبه میگه بده ! من میگم خوبه ! چرا باید بقیه توی جهل بمونن ؟! شما از موفق ترین کاسب هم بپرسی میگه نه باابااا بازار خرابه بدبختیم و اینا !
مشکل ریشه ایه فدات شم
مستاجر هر ماه اجارش رو به زور باید ازش بگیری ! موقع تخلیه قشنگ ملک رو گاز زده بعد ازش میخوای خسارت بگیری ، ننه من غریبم بازی در میاره !
طرف چک میکشه ، چون ذاتش کثیفه ، داره ولی پاس نمیکنه . بعد که پای سلامتیش وسط میاد میده :D
یعنی تا تو سرش نزنی ، دوست نداره حق مردم رو بده ! داره میگه ندارم چون نمیخواد بده

کجارو بگم که یه ایرانی فرهنگ خودش رو نشون نداده باشه ! همش در حال شاخ و شونه کشی ....
نژآد پرستی بیداد میکنه . عرب ، لر ، ترک ، کرد ، اصفهانی ، افغانی ، امریکایی ، اونوری اینوری ! اصلا سر چییی ؟! چرا اینقدر دوست دارن همدیگه رو مسخره بکنن هیچوقت درک نمیکنم
اینستا کامنتا رو میبینی همش درحال فحش دادن و قضاوت کردن

به طرف با دلیل و منطق توضیح میدی ، زبونش رو درمیاره میگه ، گول خوردی ، نخوندم :rolleyes:
یه یارویی اونور رسما میگه وقته تو کود حیوانیه وقت من طلای 24 عیاره
bav3_154fs759111.gif

شما خودت بودی ، از این مدل رفتار چندشت نمیشد ؟!

صحبت های کلیشه ای تو جامعه موج میزنه
خیانت و دروغ و دو رویی تو جامعه موج میزنه

چند ماه قبل یسریا تو سر و کله بقیه میزدن و تارگت های فضایی واسه بورس میدادن ، الان همشون قایم شدن یا سرمایشون رو از دست دادن ولی پشت بندش سرمایه خیلیای دیگه رو هم نابود کردن
129fs2660348.gif

اون یکی تو تاپیک ملک میگه اگه دلار 30 تومن بمونه تا 6 ماه دیگه 70 الی 80 درصد رشد میکنه ! بهش میگم بیا ملکای مارو 40% گرون تر بخر . 40% بقیه هم واس خودت ، میگه صحبت هاتو نخوندم چون وقتم با ارزشه :D
بعدش هم جالبه به منی که میگم قیمت ملک پایین تره دلال میگه به خودش که تارگت 70 درصدی میده دلال نمیگه . یعنی یه مشکل خیییییلی ریشه ای تری وجود داره !

از نظر من این جامعه و فرهنگ نابود شدست . فسادی که توی بورسه در برابر فسادی که جامعه دچارش شده هیچه ....
اگه جامعه یه دکتر داشت قطع امید نمیکرد ! طرف رو خلاص میکرد !
آلودگی سر تا پای این جامعه و اقتصاد و فرهنگ رو گرفته
ایکاش میشد به جای فروش سهام و خارج شدن از بورس ، زندگیمون رو بفروشیم و از این زباله دونی خارج بشیم که بوی تعفنش رو کمتر حس بکنیم

حداقل کاری که برای شخص ورشکسته میکنن بخشودگی مالیاتیه، وام های کمکیه اینجا چی
جدای از بحث بورس ، ایران کجاش مالیات میگیره ؟!! یعنی من توی این چند سال آزاد تر از ایران از نظر این مسائل ندیدم !:D
ایران بهشت جُرمه به خصوص جرایم مالی اینم به خاطر ایرادات ساختاری سیستم مالیه کشوره ...
با قاطعیت میگم کسی که مشمول پرداخت 100 میلیون مالیاته ، 5 میلیون هم نمیده
اما تا دلت بخواد از قشر ضعیف میگیرنااااا

Last edited:

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
هرکسی اونجایی که صلاح میدونه و تخصص داره و باهاش آشنایی داره باید فعالیت داشته باشه . اینکه هم چون کسی یه کاری رو میکنه بقیه کارا رو درست ندونه و زیر سوال ببره ماهیت کسب و کار طرف مقابل رو از بین نمیبره . صرفا ممکنه بقیه کسایی رو که میخوان واردش بشن ممکنه به شک و تردید بندازه

رمز ارز خوبه ، طلا خوبه ، ملک خوبه ، معامله خودرو خوبه ، بورس خوبه ، اینکه کافه بزنی خوبه ، رستوران بزنی خوبه ، واردات بکنی خوبه ، صادرات بکنی خوبه ، مغازه خوبه و الی آخر

مهم اینه بدونی چیکار میکنی و توش موفق باشی

اگه به رشد باشه که رشد -واقعی- رمز ارزها بیش از چند صد میلیون درصد بوده. ولی اینکه یه بازار ذاتا ریسک دار (اونم در یه اقتصاد مریض، رانتی و ذاتا فاسد) رو صرفا به خاطر رشد روی کاغذ، محل خوب سرمایه گذاری نام ببریم به نظرم دقیقا مصداق بارز تشویش اذهان عمومیه. و ضمنا میزان سود رو باید با یه کالای سرمایه ای مثل طلا سنجید و نه افزایش ریالی.
کی گفته ریسک نداره ؟ :D
بورس ، رمز ارز و بازارای این مدلی که توش عرضه و تقاضا به شدت تاثیر گذاره ، همشون ریسک بالایی دارن
شما میگی رمز ارز خوبه ، من میگم تخصص ندارم در اون مورد ، اگه شما تجربش رو دارید و خوب عمل میکنید ، همونجاییه که باید فعالیت داشته باشید ;)
من ترکیب ملک و بورس رو انتخاب کردم چون ازشون سر در میارم . به شخصه جرعت ندارم رقمای میلیاردی واسه رمز ارز ها صرف بکنم چون باهاش آشنایی دقیق ندارم و خیالم راحت نیست
در مورد بورس هم من توضیحاتی که میتونستم بدم رو دادم . بیشتر از این دیگه چیزی برای توضیح وجود نداره که بدم
ضمنا میزان سود رو باید با یه کالای سرمایه ای مثل طلا سنجید و نه افزایش ریالی.
منم با ریال اصلا مقایسه نکردم و کسی که ذره ای بدونه ، متوجه میشه که ریال هیچ ارزشی نداره
افزایش قدرت خرید برای من اهمیت داره
اون نمودارایی که دادم موجوده . شما قیمت دلار و طلا رو توی اون تاریخ ها داری ، رشد ها رو مقایسه بکن

بعدش هم دیدی که من به بورس دارم شاید با دید شما فرق داشته باشه !
من خارج از بورس شاید 10 یا 15 درصد با کلی زحمت از تورم جلو تر باشم . توی بورس یکم از این مقدار جلوترم شاید حداکثر 20% ! که رضایت من رو جلب میکنه

یعنی اینطوری هم نیست بگم کسی اومد تو بورس هر سال سرمایش فلان برابر میشه و این چیزا چرته پرته:p
رمز ارز رو زیاد در جریانش نیستم . هرحرکتی هم که اونجا زدم واس سرگرمی بوده ولی در اینکه بازار رمز ارز ها برای سرمایه گذاری کوتاه مدت ، میان مدت یا بلند مدت و یا حتی نوسانگیری روزانه یا حتی تایم فریم کمتر سود ده هستش شکی نیست

هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو داره . مهم اینه بلد باشیم و باهاش آشنا باشیم که بتونیم بازدهی مطلوبمون رو داشته باشیم در غیر اینصورت هدر دادن زمان و سرمایه هستش

Last edited:

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
شما کاسبا رو ببین ! یکی از یکی دزد تر
فرهنگ چطور شکل میگیره؟ از رفتاری که با همدیگه داریم شما الان ده خط از بی فرهنگی مردم صحبت کردی ولی خیلی راحت به ملیون ها کاسب توهین میکنی و میگی دزد این با فرهنگیه؟ حالا از ده تا کاسب چندتاشون بد بودن همه دزدن؟ مادرم همیشه این مثال رو میزد هر کاری کنی همون طوری میخوری منظورش از مکافات عملشه کاسب های خیلی زیادی هستن سالم کار میکنن و همیشه پایدار و خیلی های دیگه جمع کردن و رفتن چون مردم کاسب دزد رو می‌شناسن
از نظر من این جامعه و فرهنگ نابود شدست
همونطور که گفتم فرهنگ از روابط بین دو نفر تا ملیون ها نفر با هم شکل میگیره، این حرف رو من اصلا قبول ندارم فرهنگ انسان ها قابل اصلاحه، سال 1970 عکسی از رودخانه معروف هلند هست که پر از آشغاله الان ماهی توش پره، خارجی و ایرانی نداریم فرهنگ باید ساخته بشه حالا یا با آموزش یا با زور و تنبیه و مجازات، قبلا که کمربند ایمنی اجباری نبود چند درصد می‌بستن؟ الان چی؟ الان فرهنگ مردم پایینه چون اونایی که مسئولش هستن اصلا اهمیتی بهش نمیدن یکی از پایه های فرهنگ اقتصاد خوب هم هست که متاسفانه به قول افتک مصطفی ها با تیشه زدن به ریشه اون
ما میتونی سهام گوگل رو بخری ؟:D
این مقایسه مثل این میمونه کسی که بخواد خرید و فروش ماشین انجام بده بعد بگه ماشین ایرانی مثل پورش و بنز نیست پس تا وقتی که پورش و بنز تو ایران به قیمت خودروی ایرانی نشه ، من از گشنگی تلف بشم:p
پس در هر صورت باید با امکاناتی که داریم بهترین استفاده رو بکنیم و زندگی رو به اون روشی که میتونیم جلوببریم و بهترش بکنیم:(
این مثال شما تناقض داره خریدن ماشین و خریدن غذا ربطی به هم نداره، از زندگی بله باید استفاده کرد استارتر بنده خدا هم میخواد کمکش کنیم چطوری به نحو خوبی بتونه از زندگیش استفاده کنه، واسه همین از نظر من بورس برای کسی که نمیتونه باید آخرین گزینه باشه، تمام کسایی که همزمان با افزایش بورس ملک سکه دلاریا به قول دوستمون مداد رنگی خریدن سود کردن و ملیون ها نفر تو بورس ضرر، این کجاش حفظ سرماست؟ اینکه کسی وارد بازاری بشه سلیقه شخصی خودشه من نظرم اینه بورس ایران مثل چاهیه که برای هدف خاص ایجاد شده چرا باید افتاد تو چاه، کلام آخر تبادل نظر در فضای سالم چرا بد باشه ;)

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
فرهنگ چطور شکل میگیره؟ از رفتاری که با همدیگه داریم شما الان ده خط از بی فرهنگی مردم صحبت کردی ولی خیلی راحت به ملیون ها کاسب توهین میکنی و میگی دزد این با فرهنگیه؟ حالا از ده تا کاسب چندتاشون بد بودن همه دزدن؟ مادرم همیشه این مثال رو میزد هر کاری کنی همون طوری میخوری منظورش از مکافات عملشه کاسب های خیلی زیادی هستن سالم کار میکنن و همیشه پایدار و خیلی های دیگه جمع کردن و رفتن چون مردم کاسب دزد رو می‌شناسن
نه من که قصد جسارت به کاسبا رو ندارم . گفتم یکی از یکی دزد تر . نه اینکه همه کاسبا دزد باشن
کاسب خوبم داریم ولی نسبت کاسب خوب به بد خیلییی کمه
اما شما به من بگو کاسبی که خدا و پیغمبر از دهنش نمیوفته و تسبیحش یبار جا نمیمونه ، مگه به اون چیزایی که میگه اعتقاد نداره ؟ چرا اتفاق این تیپ کاسبا دزد ترن ؟
و جالبتر از اونم اینکه که اینا اصلا باورشون نمیشه دزدی میکنن !
دزدی صرفا از نظر من دست کردن تو جیب دیگران نیست ولی چیزی رو که من و شما میفهمیم دزدیه چرا اینا نمیفهمن ؟!
اتفاقا میفهمن ولی من فکر میکنم به درجه ای از عرفان رسیدن که باورشون نمیشه :D
من قسم میخورم اینی که میگم عین حقیقته :D:p
برام واقعا همچین تناقضی خنده داره
همونطور که گفتم فرهنگ از روابط بین دو نفر تا ملیون ها نفر با هم شکل میگیره، این حرف رو من اصلا قبول ندارم فرهنگ انسان ها قابل اصلاحه، سال 1970 عکسی از رودخانه معروف هلند هست که پر از آشغاله الان ماهی توش پره، خارجی و ایرانی نداریم فرهنگ باید ساخته بشه حالا یا با آموزش یا با زور و تنبیه و مجازات، قبلا که کمربند ایمنی اجباری نبود چند درصد می‌بستن؟ الان چی؟ الان فرهنگ مردم پایینه چون اونایی که مسئولش هستن اصلا اهمیتی بهش نمیدن یکی از پایه های فرهنگ اقتصاد خوب هم هست که متاسفانه به قول افتک مصطفی ها با تیشه زدن به ریشه اون
آره کمربند رو یادمه . طرف یه جوری کمربند رو رد میکرد ولی نمیبست و از جلو پلیس رد میشد و پلیس وقتی نمیفهمید انگار بانک مرکزی رو با 10 میلیارد دلار پول نقد ترک کرده :D
قضیه تیشه رو واقعا قبول دارم . افتک قشنگ توی 1 خط وضعیت کل جامعه رو گفته :D
کمربند حل شده ولی اون موقع یکسری چیزای خوب هم بود . کمربند درست شد اونچیزای خوبم رفت !
من واقعا دوست دارم این فرهنگ اصلاح بشه چون متاسفانه برای من غیر ممکنه بخوام بزارم برم . مگه اینکه کارم اینجا باشه اونور زندگی بکنم ولی ته بدبختیه آدم کشور خودش رو به خاطر اینکه از مردمش خسته شده ول کنه ...
در مورد اینکه فرهنگ درست بشه . یه سری چیزا خوب زیاد واضح نیست مثلا لایی نکشن یا سبقت خرکی نگیرن ولی :
شما به من بگو کدوم انسانی وقتی آمبولانس پشتش آژیر میکشه کنار نمیره ؟! این دیگه چه آموزش یا فرهنگ سازی میخواد ! همینکه طرف منگل نباشه میفهمه باید کنار بره :rolleyes:
نمونه این بی فرهنگیا واقعا برام عجیبه ...

یبار جایی تو فضای مجازی به بنده فحش دادن . من چیزی نگفتم ! فقط میگفتم دیگه چی ؟ اون یارو هم همینطوری فحش داد . بعد از چندتا پیام دیگه خسته شد ! گفت چرا عصبانی نمیشی ؟ گفتم دلیلی ندارم واسه کسی که اصلا نمیشاسمش عصبانی بشم و شما هم حتما یسری چیزا برات عقده شده ! ایشون هم در کمال ناباوری به فشارهایی که روشه اعتراف کرد و گفت سر این موضوعات نسبت به قشر خاصی از جامعه عقده ای شده ! بعدش هم کلی معذرت خواهی کرد و هنوزم با این بنده خدا تو اینستا در ارتباطم و دوست شدیم ...

این مدل بی فرهنگی ها ، به خاطر شرایط اجتماعی ، اقتصادی و تربیتی جامعست که دو موردش توی همین 2 روز اخیر نسبت به من همینجا اتفاق افتاده یدونه همین تاپیک یدونه تاپیک ملکی . دو سه مورد دیگه هم توی همین پی تی بوده که واقعا برام عجیب بوده
اینا درست میشه ولی اون فرهنگ سازی هایی که چیزای بدیهیه غیر قابل درست شدنه !

اینکه فرهنگ سازی بکنی دزدی نکن ، یا فرهنگ سازی بکن وقتی به آمبولانس راه ندی اونی که توی ماشینه میمیره ، اینا بدیهیاته
یه زمانی هست طرف دزدی میکنه به خاطر نداریه ولی الان واقعا میتونم بگم دزدی ها به خاطر داشتن بیش از اندازه ولی سیر نشدنه
اینکه به سیرا بفهمونن دزدی نکنید ، برام مسخرست ...
اون فرهنگ سازی چیزای دیگه هم آره قابل درست شدنه ولی من فقط به وضوح پس رفت میبینم و بدتر شدن شرایط رو ! ایکاش حداقل تلاشی برای درست شدن فرهنگ میشد که امیدوار میشدم . 20 سال دیگه شروع بشه که 20 سال بعدش درست بشه که من تا اون موقع 70 سالم شده :D
عمر ملت تباه میشه توی همچین جامعه سرتاسر فاجعه
این مثال شما تناقض داره خریدن ماشین و خریدن غذا ربطی به هم نداره، از زندگی بله باید استفاده کرد استارتر بنده خدا هم میخواد کمکش کنیم چطوری به نحو خوبی بتونه از زندگیش استفاده کنه، واسه همین از نظر من بورس برای کسی که نمیتونه باید آخرین گزینه باشه، تمام کسایی که همزمان با افزایش بورس ملک سکه دلاریا به قول دوستمون مداد رنگی خریدن سود کردن و ملیون ها نفر تو بورس ضرر، این کجاش حفظ سرماست؟ اینکه کسی وارد بازاری بشه سلیقه شخصی خودشه من نظرم اینه بورس ایران مثل چاهیه که برای هدف خاص ایجاد شده چرا باید افتاد تو چاه، کلام آخر تبادل نظر در فضای سالم چرا بد باشه ;)
اون بخشی رو که بولد کردم ...
شما میگی آخرین گزینه ، من میگم اصلا نباید جزء گزینه ها باشه . کسی که تخصصی نداشته باشه اصلا نباید بورس جزء گزینه هاش باشه :D:p
تمام توضیحاتی که دادم این بود که نیاز به تخصص داره . اینکه کسی بدون هیچ تخصصی وارد بازار از هر نوعیش بشه قطعا ضرر میکنه
باید ویژگی هاش رو بدونه ، باید چیزایی که لازمه رو بدونه و داستان های پشت بندش که بشه سرمایش رو به کار بگیره
کسی بدون آموزش وارد بورس بشه شک نکن ضرر که سهله کل سرمایشو از دست میده . چندتا اشتباه پشت سر هم میکنه و تمام

ماها هر کدوم میایم توضیحاتمون رو میدیم تا استارتر یا بقیه مخاطبین تاپیک ، بخونن و صحبت هارو سبک سنگین بکنن و در نهایت تصمیم بگیرن . مثلا کسی ممکنه واقعا به بورس علاقه داشته باشه و عاشق سینه چاک بورس باشه ولی من میگم :
1 - تخصص و مطالعه و وقت گذاشتن
2 - تحمل ضرر تا نصف شدن سرمایه
3 - داشتن صبر بالای یکی دو سال
4 - وابسته نبودن به این منبع درآمد یا داشتن سرمایه بالای 1 میلیارد
5 - داشتن ذهن فعال در رابطه با مسائل اقتصادی و مالی
6 - اعصاب فولادین
7 - استفاده نکردن از قرض و وام
8 - نداشتن انتظار سود عجیب غریب از بازار و انتظار سودی بین 10 تا 20 درصد بیشتر از تورم

بعد اون شخص اینارو میخونه . سوالاتش رو میپرسه و متوجه میشه اون چیزی که توی ذهنش بوده فرق داره با این توضیحات و کلا سمتش نره . برعکس یکی هم ممکنه اصلا از بورس چیزی ندونه ولی اینا رو بخونه و ببینه میتونه همچین کاری رو انجام بده و واردش بشه

تنها جایگزین هم برای کسی که بخواد تو بورس سرمایه داشته باشه ، تخصصی نداشته باشه ولی بقیه شرط ها رو داشته باشه ، صندوق سرمایه گذاری سهامیه اونم به شرط آشنایی کلی با بورس و نحوه خرید و فروش اوراق صندوق و اینکه صندوق ها چی هستن و چه ویژگی هایی دارن ( اگه کسی خواست تاپیک صندوق موجوده )

تازه من پیشنهاد میکنم اولین گزینه برای هر شخصی باید اون کاری باشه که هم بهش علاقه دارم هم تخصص داره و هم پیش نیاز های لازم رو داشته باشه . رابطه ای دوستی حمایتی آشنایی چیزی . اگه هیچکدوم از اینارو نداشت و به بورس علاقه شدیدی داشت ، قابل یادگیریه و چیزی نیست که نیاز به رانت یا زد و بند و پارتی بازی داشته باشه . فقط باید قواعد بازی رو یادگرفت وتا وقتی هم که یاد نگرفته باید معامله کردن خط قرمز باشه
خرید و فروش کردن به راحتی کلیک کردنه و به همون راحتی هم سرمایه نابود میشه :p
جلوی بعضی از ضرر کردنا اینقدرررررررررررررر ساده و ابتدایی هستش که باورتون نمیشه . یعنی با یه مطالعه سطحی شاید کمتر از 100 ساعت میتونن جلوی بخشی از ضرر ها رو بگیرن و متاسفانه بعضی از دوستان حتی با نداشتن همین مقدار مطالعه به راحتی سرمایه های چند صد میلیونی وارد میکنن و بی مهابا با معاملات اشتباه از دست میدن

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
نه من که قصد جسارت به کاسبا رو ندارم . گفتم یکی از یکی دزد تر . نه اینکه همه کاسبا دزد باشن
کاسب خوبم داریم ولی نسبت کاسب خوب به بد خیلییی کمه
اما شما به من بگو کاسبی که خدا و پیغمبر از دهنش نمیوفته و تسبیحش یبار جا نمیمونه ، مگه به اون چیزایی که میگه اعتقاد نداره ؟ چرا اتفاق این تیپ کاسبا دزد ترن ؟
و جالبتر از اونم اینکه که اینا اصلا باورشون نمیشه دزدی میکنن !
دزدی صرفا از نظر من دست کردن تو جیب دیگران نیست ولی چیزی رو که من و شما میفهمیم دزدیه چرا اینا نمیفهمن ؟!
اتفاقا میفهمن ولی من فکر میکنم به درجه ای از عرفان رسیدن که باورشون نمیشه :D
من قسم میخورم اینی که میگم عین حقیقته :D:p
برام واقعا همچین تناقضی خنده داره
مگه آماری وجود داره چند درصد کاسب خوبن چند درصد بد؟سالهاست دیگه با افزایش سواد و اطلاع رسانی مشخص شده دین و مذهب و دکتر و مهندس بودن و امثال اینها نشونه خوب بودن شخص نیست,اگه میبینی کاسبی خدا پیغمبر میکنه دزد تر هم هست خوب مشتریهاش با این روش بهتر خرید میکنن این بازم برمیگرده به همون فرهنگ و فرهنگ سازی
شما به من بگو کدوم انسانی وقتی آمبولانس پشتش آژیر میکشه کنار نمیره ؟! این دیگه چه آموزش یا فرهنگ سازی میخواد
این چه فرهنگ سازی میخواد؟خوب معلومه این دیگه از اموزش و نصیحت گذشته و مجازات میخواد,در همون کشورهای پیشرفته که شما میگی مردمش از ما باهوش ترن اگه شخصی اینکار و بکنه فقط کافیه یه نفر گزارش بده بلایی سر طرف میارن که به ماست خوردن بیفته اینجا شما پلاک ماشینو بردار هرجا دوست داری گزارش بده چی کار میکنن؟هیچ کس پیگیری نمیکنه و به کسی هم بگی من گزار دادم چارتا نفرینت هم میکنن میگن آدم فروشی,در مورد بورس هم توضیح دادم کامل:cool:

Masood1996

Registered User
لایک‌ها
180
کلا حفظ ارزش پول دوتا مولفه داره، یکی راحت بودن معامله ش، یکی دیگه هم جلو یا عقب بودن از بازار واقعی
چیزایی مث طلا یا ملک اصلا روزی ده برابرم بشه تو الان نیاز داشتی نمیتونی همین الان بفروشیش(به فرض زیاد بودنشون) با اینکه حالا باز ملک میشه اجاره داد کمی درآمد داشت که بازم مشکلات خودشو داره
دلالیم هست که باز باید کلی تحقیق کنی جنسی بگیری که رو دستت نمونه، خراب نشه، و کلی مولفه ی دیگه
چیزاییم هستن مث ارز و بورس و کارای تولیدی، که ارز به نسبت ارزش پول اصلا خوب واکنش نمیده و الان که مثلا دلار 30 تومنه معلوم نیست تا چندسال دیگه بازار بفهمه امروز دلار 30 تومن بوده نه 50 تومن
کار تولیدیم هست که واقعا اگه انتخابت خوب باشه راحت هم ارزش پولت میمونه هم کلی سود داری، ولی خیلی صبوری میخواد و تلاش که به نظر من بازم بهتر بورسه ولی هم سرمایه بالا میخواد و هم ریسک بالا داره
به نظر من بورس ریسکش از کار تولیدیه هم پایینتره، بخصوص اینکه بقیه هم گفتن، صندوقای سرمایه گذاری داره، که باعث میشه بدون تجربه هم ضررت به حداقل برسه

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
زمان و فرد و میزان سرمایه توی توصیه خیلی تاثیر گذار هست
من عادت ندارم چشم بسته بگم چون سکه از پارسال تا الان 10 میلیون اومده روش همین روند ادامه داره و استارتر بدو برو سکه بخر
من وقتی میبینیم بازار دست دولت هست و از دیروز تا امروز 1 میلیون تومان ریخته کمی محتاط تر توصیه میکنم
اگر استارتر دیروز با 80 تومن 5 تا سکه خریده بود امروز 5 تومن ضرر کرده بود و معمولا کسی که کارش این نیست سریع از کرده خود پشیمون میشه و توی ضرر میفروشه ,نمونه نزدیکش بورس که چقدر آدم بدبخت شده و ما از نزدیک این افراد رو داریم میبینیم (کسانی که وقتی بورس رکورد زده بود وارد شدن بدون هیچ تخصصی و تنها با هیجان و جا نموندن از بقیه)
همین فروم رو یه نگاه بندازید که پارسال سکه از 6 اومد روی 4 تومن چقدر ناله و نفرین میکردن
الان هم که انتخابات آمریکا رو داریم و همه چیز میتونه خیلی سریع تغییر کنه و برای کسی که سرمایه محدودی داره توی این شرایط خاص سود بانک عقلانی تره تا از تورم جا نمونه,حداقل توی کوتاه مدت ...

پ ن : شاید برداشت شما به خاطر این هست که اینجا معمولا همه تا نوسانات سنگین هست و دلار و سکه سقف میزنه میخوان وارد بشن! شما یک بازاری رو بگید که موافق خرید توی سقف باشه من حرفم رو پس میگیرم

پ ن 2: نگه داشتن ریال رو هیچ آدم عاقلی توصیه نمیکنه,برای همین من اول توصیه میکنم توی کار خودتون سرمایه گذاری کنید (کالا خریدن توی سقف هم خوبه,چون اگر دلار هم بریزه کالا با تاخیر قیمتش میاد پایین و میشه جلوی ضرر رو گرفت.همچنین کالا همیشه از دلار عقب تر هست ) و اگر هیچ کار و تخصصی ندارید توی سقف نخرید و برید بزارید بانک تا پشیمان نشید

پ ن 3 : من توصیه میکنم نه تجویز مشاهده پیوست 1200963
مشکل اینجا ست شما نتیجه گیری خودتون رو مبنای قضاوت کردن میکنید!
نمی‌دونم چرا باور ندارید فروپاشی اقتصادی رو...
دیگه پهن و آفتابه خریدن کنایه نیست واقعیت ی هست در این دوران سیاه!
با همین استدلال خرید سکه ۱۱۵۰ تومانی را هم رد می‌کردید... سقف! کدام سقف؟ وقتی هیچ چشم انداز روشنی نیست امید به ریال و پول توی بانک خیالی بیش نیست‌...

h3saam

Registered User
لایک‌ها
392
باز این بورسیا ریختن تو تاپیک ها شروع به نظر کارشناسی دادن میکنن حالا خودشون وارد یه منجلابی شدن دوست دارن بقیه رو هم بکشن توش
خب اگه سودش خوبه همش برا خودت بشین یه گوشه لذتش رو ببر این همه داد و بیداد نداره که

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
باز این بورسیا ریختن تو تاپیک ها شروع به نظر کارشناسی دادن میکنن حالا خودشون وارد یه منجلابی شدن دوست دارن بقیه رو هم بکشن توش
خب اگه سودش خوبه همش برا خودت بشین یه گوشه لذتش رو ببر این همه داد و بیداد نداره که
یه بنده خدا سوال کرده ، بقیه لطف کردن نظرشون رو دادن
شوما لازم نیست بسوزی :D

متاسفم برای جامعه ای که سرتاسرش عقدست ...

بنده از امروز تا مدتی که صلاح بدونم دیگه فعالیتی توی بخش های تخصصی پی تی به هیچ وجه ندارم

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894
بهترین پیشنهاد رو کی پاک کرد
واقعا که

Sent from my iPhone using Tapatalk

h3saam

Registered User
لایک‌ها
392
یه بنده خدا سوال کرده ، بقیه لطف کردن نظرشون رو دادن
شوما لازم نیست بسوزی :D

متاسفم برای جامعه ای که سرتاسرش عقدست ...

بنده از امروز تا مدتی که صلاح بدونم دیگه فعالیتی توی بخش های تخصصی پی تی به هیچ وجه ندارم
بسوزی چیه این چه طرز حرف زدنه برادر بورسی عصبانی:D من اولین باره شما رو میبینم انگار توهم زدی
آخی حالا در نبود شما چیکار کنیم :( :D:D

بالا