برگزیده های پرشین تولز

توصیه دوستان در خصوص حفظ ارزش پول

h3saam

Registered User
لایک‌ها
392
دستت 5 تا انگشت داره ، یکی یکی بخون بین راه گم نشی

1 - باتو نبودم بچه جون ، با کسایی بودم که منو میشناسن ، خودتو بیخودی تحویل نگیر ! اینم که دیگه بخشای تخصصی فعالیت نمیکنم ، واس خاطر تو نبوده یه وقت جوگیر نشی !
2 - آرزوت باشه از 1 متری منو ببینی
3 - همین یبارم که منو دیدی کلاتو پرت کن هوا
4 - من برادرت نیستم که خودمونی میشی ! بگو آقــــاااااااااااا
5 - با دوتا ریپلای رفتی تو ایگنورام ! حالام برو رد کارت یا تا صب همینجا ریپ بزن
تعریف اینجا رو زیاد شنیدم یه سر بزن خوب میشی ایشالا :( چیز خاصی نیست خیلیا درگیرش هستن فشار روانی روی خیلیا هست
IMG_7036_19291.JPG

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
خوب
:pاز همین لحظه دوباره صلاح دیدم فعالیت بکنم:p

دلیل :
هرکاری عشقم بکشه کردم و میکنم !
هر سوالی هم که بدونم جواب میدم
هرجایی دلم بخواد نظر میدم و صحبت میکنم !
کسی هم ناراحته ، ایگنورو بکوبه ، صحبتامو نبینه
جامم تاپیکه بورس ، ملک و پاتوقه

گفتم بنده خدا واس چند دیقه ، یکم احساس خاص بودن بهش دست بده ناراحت نشه
:rolleyes:

Weberi.ir

Registered User
لایک‌ها
329
آقا دعوا نکنید هر کی میتونه هر چیزی دوست داره بگه خب...یکی از بورس خوب پول در میاره یکی از دلار و یکی از ارز دیجیتال D: یکی از هم ساندیسی بودن

دوست باشید

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
آقا دعوا نکنید هر کی میتونه هر چیزی دوست داره بگه خب...یکی از بورس خوب پول در میاره یکی از دلار و یکی از ارز دیجیتال D: یکی از هم ساندیسی بودن

دوست باشید
والا همینو بگو :rolleyes:
انگار باید از ایشون اجازه بگیریم واس حرف زدن
یکی سوال میکنه ،هزار نفر میتونن نظرشون رو بدن هرکی هم میتونه متفاوت نظر بده ، اگه کسی هم نظر متضادی داره با طرف مقابلش صحبت بکنه

بورسیا ریختن اینجا ؟؟!
بچه ها چه بورسی چه غیر بورسی ، تشریف میارن !:p

بعدشم این بنده خدا هنوز نمیدونه ، هرکسی چه سود چه ضرر ، زندگیشو میکنه ، هرکسی هم که توصیه ای میکنه ، لطف میکنه نظرشو میده !
اینهمه آدم زندگیشونو میکنن یدونه پیامم اینجور جاها نمیفرستن ! اونایی هم که نظرشون رو میدن بدبخت بیچاره و متضرر و شکست خورده نیستن ، بعضیا از سر شکم سیری و علاقه به پی تی اینجا فعالیت میکنن :D

همونطوری که 1 سال هم نیست اینجا عضو شدم ، قبل از اینم کار و زندگیمو داشتم ، بقیه هم همینن ! از تو تخم مرغ شانسی که در نیومدیم

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
درود عزیز

فقط توصیه اول من عدم ورود به بورس هست،،،،به هیچ وجه اعتماد نکنید به این عرصه که خانمان سوز هست،،،،نباید به هیچ وجه اعتماد کرد به بورس دستوری و حکومتی،،،،از اوایل مرداد ملت رو به خاک سیاه نشوندن،،،،اول مرداد سکه یا هر چیزی،،،هر چیزی،،،هر چیزی،،،،هر چیزی،،،،(((چند بار گفتم که تاکید بشه)))،،،،میخریدی الان سرمایه ات قطعا دو برابر شده بود،،،،یا نزدیک به دو برابر شده بود،،،ولی بورس !!!!!!

ما هم اشتباه بزرگی کردیم وارد شدیم ولی خدارو شکر سریعا خارج شدیم و با ضرر بسیار ناچیز،،،،،که اگه خارج نمیشدیم الان ضرر بسیار وحشتناکی کرده بودیم،،،،

تنها عرصه ای که زیان ده بوده بورس بوده،،،،سکه و زمین و مسکن و دلار و بیت کوین و هر چیز دیگه ای سرمایه کذاری میکردی قطعا سود بسیار میکردی و ارزش پول حفظ میشد،،،،

بورس سود خودش رو داد،،،و خلاص،،،،سود خیلی خیلی خیلی خوبی هم داد،،،،ولی الان دیگه نه،،،،،

باید یه تاریخی وارد میشدی و بعدش که به قله رسیده بود خارج میشدی،،،،یعنی شاخص 2 به بالا،،،،،متاسفانه این حقیقتی است،،،،
چون در ایران هستیم اینطوری میگم،،،هیچ چیزی حساب کتاب نداره،،،،وقتی به این صورت رشد داشتن سهم ها،،ایا نباید ترسید از اینده سهم ؟؟؟؟ خودرویی که 700 به بالا بود رسیده 300 الان !!!!! این اسمش اصلاح هست ؟؟؟ یا نابودی سهم؟؟؟

ولی الان به هیچ وجه توصیه نمیشه،،،،چون قطعا و قطعا ریزش ادامه دار خواهد بود و پی در پی،،،،که هم روحی ضربه میزنه و هم مادی !!

Last edited:

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
و توصیه دوم،،،،،

الان با توجه به این مبلغ با اینکه وقتی هم گذشته از باز شدن تاپیک ولی باز خوبه،،،،،

میتونین فقط در طلا سرمایه گذاری کنید،،،،،عرصه بدون ریسک و بدون خطر و بدون ریزش ادامه دار !!!! و بدون استرس،،،،

فقط باید عجولانه تصمیم گرفته نشه،،،،حداقل شش ماه به بالا باید صبر بشه و نباید تصمیم عجولانه گرفته بشه،،،،

با اینکه با این وضع فاجعه فعلی در کوتاه مدت هم شک نکنید سود ده خواهد بود،،،بدون شک سودهی خواهد داشت،،،،

به شخصه متوجه شدم،،،،که مجددا قیمت مسکن افزایش شدید خواهد داشت از اواخر مهر ماه،،،،و موج های جدید افزایشی برای مسکن در راه هست،،،،،این رو برای خرید مسکن اقدام کرده بودیم که املاکی ها میگفتن،،،،،میگفتن صد در صد افزایش های پی در پی از مهر ماه شروع میشه،،،،،و میگفتن حتی یک روز هم پول رو نگه ندارین،،،،همین امروز فقط تبدیل کنید،،،،چه سکه چه مسکن،،،،فقط تبدیل کنید و خلاص،،،

افزایش مسکن یعنی افزایش قطعی سکه و طلا !!!

بهترین عرصه به نظر من طلا هست الان،،،مسکن هم خوبه ولی پول میخواد،،،،اونم چه پولی،،،،

ما با یه مبلغ تقریبا خوبی،،،،حتی 25 متر هم در مناطق پایین تهران چندین املاکی گفتن نمیتونی بخری !!!!!!!!!!!

Last edited:

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
اقا داوود عزیز،،،،،پیگیر کامنت های شما هستم،،،،و بسیار هم با عقل و منطق هست،،،،،

ولی عزیز حق بده به این دوستان،،،،مگه انقدر تبلیغات بورس رو نمیکردن،،؟؟ تقریبا همه جا صحبت از بورس بود،،،،حرف شما صد در صد درسته که میگین باید قبل همه ی جوانب رو بسنجی و تحقیق لازم داشته باشی،،ولی به نظر شما همه تحقیق کردن و با پیگیری و اطلاعات وارد این عرصه شدن تو این وضعیت عجیب غریب اقتصادی؟؟؟،،، عزیز باورت میشه من دیدم اتفاقی کسی رو که شاید 10 سال بیشتر نداشت داشت در مورد سهم ها صحبت میکرد با خانوادش،،،!!!!!!

با این حجم از تبلیغات و تشویق مردم،،،،ایا این ریزش درست بود که شاخص دو رو بیارن نزدیک 1500 ؟؟؟؟ سرمایه ملت رو تو این وضع اسفناک اقتصادی نابود کنن،،،؟؟؟؟ که اگه اون سرمایه رو تو هر عرصه ای وارد میکرد قطعا دو برابر کرده بود تو این سه ماه فقط !!!!!!
این خیلی واقعا عزیز سخت هست باورش،،،،،

من خودم سود هم کرده بودم،،،ولی متاسفانه همون سود رو ازم گرفتن و خروج زدم،،،،و یک سهم هنوز مونده،،،که ضررم فقط همین هست و بس،،،،

هنوز تو صف فروش لپارس یه 3/4 میلیونی پول درگیر هست،،،یعنی بعد نزدیک دو ماه هنوز یه فرصت نداده خروج بزنم!!!!!!!،،،

6 تومن داشتم،،،،شده 4 الان،،،،!!!!! هنوز نتونستم بیارم بیرون،،،،باور میکنی؟؟؟؟؟؟ که احتمال میدم شاید یک هم نتونم بکشم بیرون،،،،!!!!! قیدش رو زدم،،،،،ببین سوابقش رو،،،،

به خاطر همین هست عزیز بورس رو پیشنهاد میدم به هیچ وجه نباید وارد شد خصوصا الان،،،،،همچنان عقل میگه که ریزش باید ادامه دار باشه،،،،به خاطر اینکه هنوز حالا حالا باید درجا بزنه بورس عزیز،،،،چون خیلی رشد داشته اونم بدون هیچ توجیهی و بدون هیچ دلیلی !!!! اینش خطرناک هست،،،،،،

باز این فقط و فقط و فقط نظر شخصی من هست و تجربه ام در این مدت در بورس،،،،نظرات همه قابل احترام هست،،،،

Last edited:

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
تعریف اینجا رو زیاد شنیدم یه سر بزن خوب میشی ایشالا :( چیز خاصی نیست خیلیا درگیرش هستن فشار روانی روی خیلیا هست
مشاهده پیوست 1202321
چقدم از نزدیک عکس گرفتی احتمالا زیاد رفتو آمد داری

احتمالا زیاد پیگیرش بودی که برات زیاد تعریف کردن و ....

امیدوارم زودتر بهبودی کامل پیدا کنی

Last edited:

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
اقا داوود عزیز،،،،،پیگیر کامنت های شما هستم،،،،و بسیار هم با عقل و منطق هست،،،،،

ولی عزیز حق بده به این دوستان،،،،مگه انقدر تبلیغات بورس رو نمیکردن،،؟؟
وارد این عرصه شدن تو این وضعیت عجیب غریب اقتصادی؟؟؟،،، عزیز باورت میشه من دیدم اتفاقی کسی رو که شاید 10 سال بیشتر نداشت داشت در مورد سهم ها صحبت میکرد با خانوادش،،،!!!!!!

با این حجم از تبلیغات و تشویق مردم،،،،

باز این فقط و فقط و فقط نظر شخصی من هست و تجربه ام در این مدت در بورس،،،،نظرات همه قابل احترام هست،،،،
آدم عاقل از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه اونم از سمت کسایی که 42 ساله شناخته شده هستن برای مردم

به نظر من که حقشونه هرکسی تو این بازار ضرر کنه

طرف تا دیروز فروشنده لباس بود الآن آموزش خصوصی بورس میده و پکیج میفروشه : ) این مردم تو همه چی جوگیرن

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729

ولی عزیز حق بده به این دوستان،،،،مگه انقدر تبلیغات بورس رو نمیکردن،،؟؟ تقریبا همه جا صحبت از بورس بود،،،،حرف شما صد در صد درسته که میگین باید قبل همه ی جوانب رو بسنجی و تحقیق لازم داشته باشی،،ولی به نظر شما همه تحقیق کردن و با پیگیری و اطلاعات وارد این عرصه شدن تو این وضعیت عجیب غریب اقتصادی؟؟؟،،، عزیز باورت میشه من دیدم اتفاقی کسی رو که شاید 10 سال بیشتر نداشت داشت در مورد سهم ها صحبت میکرد با خانوادش،،،!!!!!!

با این حجم از تبلیغات و تشویق مردم،،،،ایا این ریزش درست بود که شاخص دو رو بیارن نزدیک 1500 ؟؟؟؟ سرمایه ملت رو تو این وضع اسفناک اقتصادی نابود کنن،،،؟؟؟؟ که اگه اون سرمایه رو تو هر عرصه ای وارد میکرد قطعا دو برایر کرده بود تو این سه ماه فقط !!!!!!
این خیلی واقعا عزیز سخت هست باورش،،،،،

من خودم سود هم کرده بودم،،،ولی متاسفانه همون سود رو ازم گرفتن و خروج زدم،،،،و یک سهم هنوز مونده،،،که ضررم فقط همین هست و بس،،،،

هنوز تو صف فروش لپارس یه 3/4 میلیونی پول درگیر هست،،،یعنی بعد دو سه ماه هنوز یه فرصت نداده خروج بزنم!!!!!!!،،،

6 تومن داشتم،،،،شده 4 الان،،،،!!!!! هنوز نتونستم بیارم بیرون،،،،باور میکنی؟؟؟؟؟؟ که احتمال میدم شاید یک هم نتونم بکشم بیرون،،،،!!!!! قیدش رو زدم،،،،،ببین سوابقش رو،،،،

به خاطر همین هست عزیز بورس رو پیشنهاد میدم به هیچ وجه نباید وارد شد خصوصا الان،،،،،همچنان عقل میگه که ریزش باید ادامه دار باشه،،،،به خاطر اینکه هنوز حالا حالا باید درجا بزنه بورس عزیز،،،،چون خیلی رشد داشته اونم بدون هیچ توجیهی و بدون هیچ دلیلی !!!! اینش خطرناک هست،،،،،،
درسته
رشد شدیدی داشت که سهم ها حبابی شدن
اون حباب الان توی یکسری سهم ها ترکیده و از این بیشتر بعید میدنم پایین بیاد ( با فرض دلار 20 تا 25 )
یکسریا هم همچنان با بخشی از حباب دست و پنجه نرم میکنن ( نظر شخصیه )
از اینجا به بعدش شدیدا به وضعیت دلار وابسته هستش . باید ببینیم وضعیت دلار چی میشه . میخواد استراحت بکنه یا نه
برای بورس 2 تا سناریو متصور هستم :
1 - دلار روی 30 تثبیت بشه و پایین بیا نباشه . بازار روی سهم های به قیمت رسیده رشدش سرعت میگیره
2 - دلار به هر دلیلی تا 20 یا شاید پایین تر بیاد . بازار برای سهم های به قیمت هم خوب به خود درگیر یه شوک میشه و برای سهم های گرون تر ، ریزش ادامه دار ... و بعدش هم وارد یه فاز رکود طولانی مدت میشه که شاید در حد همون تورم بیشتر نده . من در مورد خرید و نگهداری صحبت میکنم نه در مورد خرید و فروش و معاملات پی در پی . توی دوره رکود هم معامله سختی های خاص خودش رو داره

در هر دو صورت برای شناسایی سهم به قیمت رسیده یا در شرف ریزش بیشتر با یه اشاره ریزش دلاری ، باید دونست که چی به چیه
برای سناریوی دوم هم اگه وارد فاز رکود بشه برای داشتن معامله نیاز به یادگیری یکسری اصول هستش

واس همینه که همیشه گفتم اگه قصد ورود داشته باشید فقط با تخصص در غیر این صورت صندوق اونم با قبول ریسکش و سود منطقیش و همینطور دید بلند مدت
غیر از این همش ضرره

اینکه کسی بتونه تشخیص بده که کدوم سهم ها الان قیمتش منطقیه نیاز به تخصص داره و بدون تخصص صرفا با توجه به اسم سهم ، کسی خرید بکنه ، کارش تمومه

بعد یه داستانی هم که بورس داره ، اینه که همه چیز تخصص هم نیست ! اینکه کسی فقط بخونه و بعد انتظار سود داشته باشه تقریبا غیر ممکنه . اگه اینطوری بود که همه میتونستن روند رو درست تشخصی بدن . بخشی از بازار نیازمند شناخت یکسری موارد هستش که توی هیچ آموزشی نیست فقط باید دید و باهاشون آشنا شد واسه همینه که برای شخص آموزش دیده هم شاید این بازار حرکت های قمار گونه داشته باشه و یه جورایی هم حق داره و این موضوع یکی از ریسک هایی هستش که دست سرمایه گذار نیست

هرکاری با تخصص و تجربه = خوبه
بدون تخصص بهترین کار دنیا = غلطه

اون قضیه بچه 10 ساله رو هم قبول دارم . هرچند که چیز بدی نیست . یه بچه اگه بتونه ، هر چی سود کرد نوش جونش ولی مشکل اینجاست که خیلیا صرفا به خاطر تبلیغ بورس وارد بازار شدن
شما خوبه میگی بچه 10 ساله ! :p
من بزرگسال 40-50 ساله میشناسم که خودش هم مدیر مالی یکی از شرکت های تقریبا معروفه ولی دیدش به بورس ، کازینوییه و انتظار داره بعد از خرید سهم یه کله یه سود 100% ای بده :rolleyes:

تبلیغ کردن بورس هم از پایه غلطه ولی تبلیغ کردن . مثل اینه که رسانه ها 24 ساعته مثلا تشویق بکنن که آی ملت بیاید بوتیک بزنین سود داره . بعد به ملت نگن ، شاید از هر 100 نفری که تو این کار بیان 90 نفر ضرر بکنن ! یا نگن بوتیک فقط اجاره کردن یه مغازه و خرید چنس و پولدار شدن نیست . باید بدونی از کی بخری ، چی بخری ، چند بخری ، چطوری بفروشی ، مغازت کجا باشه و اصلا همه اینا رو هم درست انجام بدی شاید بازم ضرر بکنی :p

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
به نظر من که حقشونه هرکسی تو این بازار ضرر کنه
به غیر از من
bav3_154fs759111.gif
154fs232528.gif

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
230 میلیون داشتم گذاشتم تو بانک با سود 10 درصد بدون ریسک !!!:rolleyes:

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,174
با این حجم از تبلیغات و تشویق مردم،،،،ایا این ریزش درست بود که شاخص دو رو بیارن نزدیک 1500 ؟
فقط در طلا سرمایه گذاری کنید،،،،،عرصه بدون ریسک و بدون خطر و بدون ریزش ادامه دار
مشخصه بورس براتون تجربه نشده . هر چیزی رو تو سقف بخری ضرر سنگین میکنی
هم طلا و هم بورس ریزش های 50-30 درصدی داشتن
همین الان اگه دلار 30 درصد و اونس 15 درصد اصلاح کنن قیمت طلا به ریال ، نصف میشه به همین راحتی . بدون معجره
هیچکدوم هم برای اولین بار در تاریخ نیست یه اصلاح متوسط کاملا طبیعی که شونصد بار اتفاق افتاده
خریدارن دلار 19 تومنی میتونین بگن که چند ماه طول کشید تا به اصل ریالی پول خودشون (تبدیل به پهن شده) برسن

تبلیغ بورس از پارسال و قبل از شاخص 500 هزار هم بود چرا کسی نمیگه دولت بی فانوس چرا پولمو 3 برابر کردی ؟
در شاخص 2 میلیون نه تنها تبلیغی نبود بلکه از هر جهت حتی دولت و وزیر و صداسیما و اقتصاد دانان هشدار میدادن که ریسک داره
کسی نمودارها رو سانسور نکرد . اوراق مشارکت هم نخریدن
مردم خودشون خواستن چشم بسته بیان

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
دوستان عزیز یه 80 تومن پول هست . با اینکه در شرایط فعلی زیاد نیست . لطفا راهنمایی بفرمایید بهترین راه برای نگهدارش چیه
به نظر من یک کسب کار کوچیک مثل ساندویجی یا نانوایی خریداری کن

نسبت دلار 3700 و شاخص 100 هزاری بورس رو در نظر بگیری، یعنی حتی اگر دلار بشه 37 هزار تومن تازه شاخص باید روی 1 میلیون باشه در ضمن کشور 3 تا رشد منفی بین 5 تا 8 درصد خورده که باید نسبت شاخص اولیه 100 هزاری رو از این رشد های منفی کم کنی بعدا بیای ببینی بورس جواب می ده یا نه

یعنی چی! یعنی اگر به جای چاپ پول برای کسری بودجه، میومد حقوق پرسنل رو کاهش می داد تا دلار 3700 حفظ بشه، بازم کشور رشد منفی اقتصاد داره
یک 5 درصد از شاخص 100 کم بشه می شه 95
یک 8 درصد از شاخص 95 کم بشه میشه 87.4
و در آخر یک 8 در صد از 87.4 کم بشه میشه 80.4

بنابراین شاخص 80 هزاری به نسبت دلار 3700 یعنی دلار که الان 28 هست شاخص باید روی 600 هزار باشه

بنابراین به افرادی که اینجا اطلاعات غلط راجع به بورس می دن توجه نکن
باید با علم اقتصاد و منطق و اثبات صحبت کرد و گرنه فلسفه بافتن رو هر کسی بلده

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بنابراین به افرادی که اینجا اطلاعات غلط راجع به بورس می دن توجه نکن
باید با علم اقتصاد و منطق و اثبات صحبت کرد و گرنه فلسفه بافتن رو هر کسی بلده
:D
شما خیلی علمی حساب کردیا ، من پرام ریخت

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
افرادی که در حال حاضر دستی در واردات اقلام پرفروش و مورد نیاز بازار دارند و قابل اعتماد هم هستند بهترین گزینه برای سپردن سرمایه و سرمایه گزاری هستند

بالا