• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تیم ملی فوتبال ایران

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
این وسط یک لابی قوی تو فیفا یا AFC لازم داریم. امیدوارم فدراسیون از همه اهرمهایی که موجوده بتونه استفاده کنه و برای یک بار هم که شده این نوع پرونده ها به نفع ایران تموم بشه.

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,592
این وسط یک لابی قوی تو فیفا یا AFC لازم داریم. امیدوارم فدراسیون از همه اهرمهایی که موجوده بتونه استفاده کنه و برای یک بار هم که شده این نوع پرونده ها به نفع ایران تموم بشه.
البته میشه به این هم امیدوار بود که اون ها هم اهرمی ندارند :|

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اونها خودشون شاید نفوذی نداشته باشن تو AFC اما قطری ها و عرب هایی که در AFC صاحب قدرت تصمیم گیری هستند شاید در صدد کار شکنی بر بیان. مخصوصاً که در دور گروهی به ایران هم باختن!

GROUNDROCKET

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
13,863
رای بازی با عراق باید برگردد
پورکاظمی: عبدالزهرا و فدراسیون عراق از محرومیت باخبر بودند
دبیرکل پیشین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گفت: هم هافبک تیم ملی عراق و هم فدراسیون فوتبال این کشور از موضوع محرومیت باخبر بودند و می‌دانستند که تست این بازیکن مثبت شده و نباید در میادین بین‌المللی حاضر شود.

13910503000055_PhotoA.jpg

• لطفعلی پورکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد مسئله دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق گفت: روزی که نتیجه تست دوپینگ این بازیکن اعلام شد به او گفتم حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای را ندارد. بعد از این مسئله این بازیکن از تراکتور‌سازی جدا شد و به عراق بازگشت و به عضویت تیم پلیس عراق درآمد.

وی افزود: ما همه مستندات را به فدراسیون فوتبال عراق دادیم و علاوه بر آن به صورت کتبی این مسئله را به وادا و فیفا اعلام کردیم. حتی آزمایشگاه کلن هم این مسئله را به طور رسمی اعلام کردم. با توجه به اینکه بازیکن می‌دانست دوپینگی است قانونا باید رای بازگردد. فردا رای این پرونده صادر می‌شود و اگر اعمال نفوذی اتفاق نیفتد احتمال بازگشت رای وجود دارد.

دبیرکل پیشین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در ادامه در پاسخ به این سوال که احتمال دارد این مسئله به فدراسیون عراق اعلام نشده باشد خاطرنشان کرد: احتمال این مسئله وجود دارد مگر اینکه در مدارک دستکاری کنند.

پورکاظمی تاکید کرد: در این مسئله 5 مرکز قدرتمند دخیل هستند. فیفا، وادا، فدراسیون عراق، ای‌اف‌سی و فدراسیون ایران در جریان این مسئله قرار دارند و اینکه بخواهند مدارک دستکاری شود خیلی سخت است. به هر حال فیفا روی این مسائل تاکید ویژه‌ای دارد. در مواد نیروزایی مثل ماده‌ای که علا‌ عبدالزهرا مصرف کرده معمولا محرومیت‌های 6 الی 2 سال در نظر می‌گیرند که باید دید این اتفاق چه شکلی می‌افتد. ما با توجه به حساسیت فیفا امید زیادی به بازگشت رای داریم.

پورکاظمی در رابطه با اینکه آیا مدرکی مبنی بر ارسال نامه به فدراسیون عراق وجود دارد خاطرنشان کرد: ما همان ابتدا با ارسال نامه‌ای این مسئله را به بازیکن و فدراسیون عراق اعلام کردیم. آزمایشگاه کلن هم در همان روز به ورزشکار، فدراسیون عراق، وادا و فیفا نامه می‌نویسد و این روالی است که همیشه وجود دارد. طی این نامه بازیکن از حضور در تمامی میادین بین‌المللی تا مشخص شدن رای منع می‌شود. به هر حال باید دید چه تصمیمی گرفته می‌شود و فردا رای به چه شکلی خواهد بود

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931104000582#sthash.XTFuEdK0.dpuf

iSalar

Registered User
لایک‌ها
3,302
@Tidus
@iSalar
در تعجبم چطور شما دو دوست گرامی و فهیم و با دانش من اینطور چیزها رو دنبال می کنید و براتون مهم هست؟ این تیم به اصطلاح "ملی" دقیقا چه ملت و کشوری را نمایندگی می کند و میزان فهم و درک اونها از ایران و شرایطش چقدر هست؟ و اصولا چقدر غیرت و مردانگی و شرف دارن بازیکنان این تیم به اصطلاح ملی؟ چطوره که کاملا از این مملکت و مردمش و همه چیزش به گفته خودتون قطع امید کرده اید ولی هنوزم به تیم های به اصطلاح ملی فوتبال، والیبال و ... امیدوار هستید و پیگیر بازی هایشان؟
دوست من، نتایج آنچنان برای من اهمیتی نداره، چون با این امکانات و این زیرساخت همین نتایج هم شگفت‌انگیزه!
وسع فوتبال ما به لطف مسئولان همین‌قدره، نه بیشتر...
تنها دلیل بحث من در این تاپیک این بود که می‌بینم یه فرد خارجی میاد این‌چنین واسه تیم یه مملکت غریب زحمت می‌کشه و از جونش مایه می‌ذاره و انقدر موفقیت کسب می‌کنه (موفقیت ینی اگه کیروش نبود علی دایی هنوز مهاجم تیم ملی بود!!!)، بعد این‌جوری به ناحق میشه سیبل ملت نمک‌نشناس... واسه من نوعی دردناکه و نمی‌تونم باهاش کنار بیام!
به قول یکی از دوستان سبزی خوردن تحویل دادین انتظار دارین براتون چلوکباب درست کنه؟!
فوتبال ایران همینه دوستان! انتظاراتتون رو پایین بیارین...

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,592
به نقل از فارس، احمدرضا براتی، در مورد موضوع دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق که مقابل ایران به میدان رفت، گفت: در مورد این مسئله 2 فرض وجود دارد. فرض نخست آن است که پس از مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ وی، نامبرده توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران یا عراق یا حتی فیفا محروم شده باشد که در این صورت حضور وی در بازی مقابل ایران، مصداق بارز استفاده از بازیکن غیرمجاز است.

وی تاکید کرد: در صورتیکه ایران ظرف حداکثر 2 ساعت بعد از مسابقه به صورت کتبی به این مسئله اعتراض و اعتراض‌نامه مکتوب را تسلیم ناظر مسابقه کرده باشد نتیجه آن مسابقه با حکم کمیته انضباطی AFC به نفع ایران تغییر خواهد کرد و تنها در این شرایط است که باید منتظر شنیدن خبرهای خوب باشیم.

کارشناس مسائل حقوقی در ادامه صحبت‌های خود با بیان فرض دوم تصریح کرد: اما اگر فقط تست دوپینگ این بازیکن مثبت اعلام شده باشد ولی تاکنون از سوی فدراسیون‌های مربوطه یا فیفا حکم محرومیتی برای نامبرده صادر نشده باشد، حضور این بازیکن در مسابقه استفاده از بازیکن غیرمجاز محسوب نمی‌شود و تنها اتفاقی که خواهد افتاد مجازات فردی این بازیکن اعم از محرومیت و جریمه نقدی خواهد بود و نتیجه تغییر نخواهد کرد که با توجه به اخبار واصله‌، این فرض محتمل‌تر است.

sajadpbk

Registered User
لایک‌ها
268
عدم ابلاغ محرومیت عبدالزهرا به فدراسیون عراق

يک منبع رسانه‌اي در عراق اعلام کرد فيفا و AFC نامه‌اي مبني بر محروميت بازيکن ملي‌پوش عراق به فدراسيون اين کشور نداده است.
01001858.jpg

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، سایت عراقی فوتبال در پی حواشی ایجاد شده پس از شکست ایران مقابل عراق و حذف از گردونه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا گزارشی در مورد شکایت ایران به AFC و دوپینگ علا عبدالزهرا به شرح زیر منتشر کرده است.

سایت football Iragi به نقل از یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عراق در مورد احتمال بازنده شدن عراق مقابل ایران به دلیل استفاده از یک بازیکن دوپینگی گفت: فدراسیون فوتبال عراق نامه‌‌ای روز گذشته از AFC دریافت کرده که در آن در خصوص شکایت فوتبال ایران از یک ملی‌پوش عراقی صحبت به میان آمده و کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار توضیحاتی در مورد این بازیکن در مورد دوپینگش در باشگاه ایرانی شده است. زیرا ایران به اتهام دوپینگ از این بازیکن به AFC شکایت کرده و اعلام شده با توجه به مثبت بودن این بازیکن او باید محروم می‌شده است.

این منبع آگاه تاکید کرد: فدراسیون فوتبال عراق هیچ حکمی مبنی بر محرومیت علا عبدالزهرا از سوی فیفا و AFC دریافت نکرده است. اگرچه فدراسیون فوتبال ایران پیگیر شکایتش است با این حال AFC روش کار مشخصی در مورد محرومیت بازیکن دارد و اگر از بازیکنی شکایت شود تا زمانی که آن بازیکن محکومیتش اثبات و اعلام نشود آن بازیکن می‌تواند در باشگاه یا تیم ملی کشورش بازی کند که در مورد علا عبدالزهرا تاکنون این مسئله ثابت نشده است.

این منبع آگاه با اشاره به صدور کارت بازی برای علا عبدالزهرا در جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: اگر چنین حکمی از سوی AFC به فدراسیون فوتبال عراق ابلاغ شده باشد چرا AFC برای جام ملت‌های 2015 برای عبدالزهرا کارت بازی صادر کرده است. اگر بر فرض هم محرومیت عبدالزهرا تائید شود این مسئله هیچ ربطی به نتیجه بازی ایران و عراق ندارد و فقط خود بازیکن جریمه و محروم خواهد شد.

pirooz85

Registered User
لایک‌ها
347
خیلی عجيبه فیفا تایید کرده دوپینگ و بعد نامه نزده به فدراسیون عراق یا کنفدراسیون آسیا!! نامه هم چند ماه پیش ایران زده به فیفا!

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,423
یه بارم سر جام جهانی گیر داده بودن به بازیکن بحرین آخرشم هیچی نشد

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
بعیده که نتیجه تغییر کنه بازی در این سطح اگر نتیجه اش تغییر کنه یک رسوایی برای خود فدراسیون آسیاست اینها اگر حکم و ابلاغ کرده باشند به عراق چطوری میشه که عراقیها بازیش بدن تو 3 تا بازی قبل از ایران و کنفدراسیون آسیا هم هیچی تو این مدت نگفته و گذاشته این بازی کنه و غیر از این اگر نتیجه این بازی تغییر کنه اون گروه عراق تکلیفش چی میشه مگر اینکه کنفدراسیون آسیا بگه که ما قبل از بازی با ایران این قضیه رو ابلاغ کردیم..

nilson

Registered User
لایک‌ها
827
امیدوارم که اشتباه کنم . اما من بعید می دونم که چیزی تغییر کنه ! اگر بخوان به این مسئله رسیدگی کنن این وسط بحرین هم مدعی می شه چون در اینصورت تیمی که از گروه 4 باید صعود می کرد بحرین بوده نه عراق و کلا داستان پیچیده میشه و از طرفی هم که هم دیوار حاشا بلنده و هم اینکه این اعراب عمرا بزارن همچین اتفاقی بیفته !
امیدوارم که من اشتباه کنم و فردا صبح خبر خوش بشنویم

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,592
بعیده که نتیجه تغییر کنه بازی در این سطح اگر نتیجه اش تغییر کنه یک رسوایی برای خود فدراسیون آسیاست اینها اگر حکم و ابلاغ کرده باشند به عراق چطوری میشه که عراقیها بازیش بدن تو 3 تا بازی قبل از ایران و کنفدراسیون آسیا هم هیچی تو این مدت نگفته و گذاشته این بازی کنه و غیر از این اگر نتیجه این بازی تغییر کنه اون گروه عراق تکلیفش چی میشه مگر اینکه کنفدراسیون آسیا بگه که ما قبل از بازی با ایران این قضیه رو ابلاغ کردیم..
اگر تخلفی صورت بگیره تیم متضرر فقط تا دو ساعت پس از بازی میتونه شکایت کنه!

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,592
امیدوارم که اشتباه کنم . اما من بعید می دونم که چیزی تغییر کنه ! اگر بخوان به این مسئله رسیدگی کنن این وسط بحرین هم مدعی می شه چون در اینصورت تیمی که از گروه 4 باید صعود می کرد بحرین بوده نه عراق و کلا داستان پیچیده میشه و از طرفی هم که هم دیوار حاشا بلنده و هم اینکه این اعراب عمرا بزارن همچین اتفاقی بیفته !
امیدوارم که من اشتباه کنم و فردا صبح خبر خوش بشنویم
بحرین که گروه ما بود! اون عمان بود!!! در مورد این مشکل هم بالا گفتم فقط تا دو ساعت بعد از بازی حق شکایت دارند!

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
کلا دلخوش کردن به بازگشت اینجور مسایل حقیقتا زیر 1% هست..وقتی خطیبی اینجا میگه

وقتی بازی با عراق را دیدیم واقعا مانده بودیم که عبدالزهرا چطور برای عراق بازی می کند؟ نمی دانم حکم او به فدراسیون پزشکی فیفا ابلاغ شده یا نه و در واقع حکمی هم برای باشگاه تراکتور بعد از جدایی او نیامد.

یعنی اینکه خود فدراسیون هم اونموقع موضوع رو پوشونده و جایی درز نداده.

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,592
کلا دلخوش کردن به بازگشت اینجور مسایل حقیقتا زیر 1% هست..وقتی خطیبی اینجا میگه

یعنی اینکه خود فدراسیون هم اونموقع موضوع رو پوشونده و جایی درز نداده.
فدراسیون به فیفا نامه زده!

ashkanshirani

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,102

dollar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,639
عبدالزهرا ابرو هم داره!؟ فهمیده چه گندی زده ایران باید حقشو بگیره ...

بالا