برگزیده های پرشین تولز

جایگزینی متن

mela1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام به همه اساتید.اول اینکه میشه برنامه ای نوشت که مثلا تو یک کادر از کاربر یک کلمه رو بگیره بعد اون کلمه رو توی یک متنی که قبلا برنامه نویس مشخص کرده جایگزین کنه و بعد نتیجه رو نشون بده.مثلا کاربر بنویسه "نرم افزار" بعد برنامه کلمه سلام رو به جای X در متن "دانلود X" جایگزین کنه و بعد بنویسه "دانلود نرم افزار" .
دوم اینکه میشه برنامه ای نوشت که کاربر توی یک کادر کلمه ای رو بنویسه بعد برنامه قبل این کلمه از بین 20 متنی که قبلا بهش دادیم یکی رو رندم انتخاب کند و اول این متن بنویسه.
اگه فقط یکم هم راهنماییم کنید ممنون می شم.

ya_ali_mavla

Registered User
لایک‌ها
1,540
سلام به همه اساتید.اول اینکه میشه برنامه ای نوشت که مثلا تو یک کادر از کاربر یک کلمه رو بگیره بعد اون کلمه رو توی یک متنی که قبلا برنامه نویس مشخص کرده جایگزین کنه و بعد نتیجه رو نشون بده.مثلا کاربر بنویسه "نرم افزار" بعد برنامه کلمه سلام رو به جای X در متن "دانلود X" جایگزین کنه و بعد بنویسه "دانلود نرم افزار" .
دوم اینکه میشه برنامه ای نوشت که کاربر توی یک کادر کلمه ای رو بنویسه بعد برنامه قبل این کلمه از بین 20 متنی که قبلا بهش دادیم یکی رو رندم انتخاب کند و اول این متن بنویسه.
اگه فقط یکم هم راهنماییم کنید ممنون می شم.
سلام بلی میشود
شما توی تکستت اینطوری بنویس text1.text= دانلود & & x
به جای اند هم میتانی از + استفاده کنی
سوال بعدیتم تقریبا به همین شکله کلن کار آسانیه فقط یکم باید زیرک باشی
موفق باشیم
یا علی

Last edited:

mela1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
ya_ali_mavla ممنون خیلی متشکر.من با ویژال آشنا نیستم اگه میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید.:D

ya_ali_mavla

Registered User
لایک‌ها
1,540
دوست عزیز یه دفعه میگفتی بلد نیستی درخواست سورس کامل میدادی دیگه!
چشم وقت کنم برات میزارم
برنامه اینطوری نوشتم دارم وقت کنم بگردم برات میزارم
یا علی

mela1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
زدی تو خال.دستت درد نکنه منتظرم.

miladatashin2

Registered User
لایک‌ها
5
برنامه 1
تو فرو وی بی دو تا textbox بگذار (با اسم های text1 و text2) یک باتن (با اسم Command1)
اینم برنامش
Private Sub Command1_Click()
Text2.Text = Replace(Text2.Text, "x", Text1.Text)
End Sub​

mela1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
ممنون.کارت خیلی درسته.فقط قسمت دوم یعنی میشه برنامه ای نوشت که کاربر توی یک کادر کلمه ای رو بنویسه بعد برنامه قبل این کلمه از بین 20 متنی که قبلا بهش دادیم یکی رو رندم انتخاب کند و اول این متن بنویسه.

aminbrlee

Registered User
لایک‌ها
15
شما میتونین تو کد مشخص کنید که از فلان اندیس رشته تا فلان اندیس replace بشه در این صورت نیاز به text box هم ندارین فقط یک msg box برای اینکه مقداری از کاربر بگیرید کافیه

بالا